Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji

[es] :: Advocacy :: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121890 | Odgovora: 826 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 12:32 - pre 150 meseci
Citat:
Da se razumemo, softverska piraterija nije krađa, i muka mi je više od upotrebljavanja tog termina. Krađa softvera je kada neko ukrade sors sofvera iz neke firme. Kopiranje i prodaja diskova sa softverom sopstvene zarade je povreda autorskih prava, a ne krađa.

Ja imam utisak da će neki elementi na ovoj planeti početi i snimanje pesama sa radija da nazivaju "krađom".


gresis, obrnuto je ...

kad uzmes kod, i napravis svoj softver, to je piraterija ...

kad uzmes neki proizvod i koristis ga a pritom ga nisi platio, to je kradja.


zapravo u oba slucaja je kradja, dali kradja autorskog dela, ili kradja gotovog proizvoda, ...

valjda kad uzmes neki proizvod, bilo KOD ili ceo softver, a pritom neplatis taj proizvod , to je kradja ?


jer i kad uzmes tudji auto sa parkinga, da bi ze zezao malo po gradu, pa ga posle ostavis na drugom delu grada ... to je kradja, ili mislis da to nije kradja ?
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 12:38 - pre 150 meseci
Citat:
Nedeljko: A zašto ih ne koristi? OK, batalimo one koji koriste piratski fotošop. Međutim, mnogi plaćaju taj fotošop $1100 po licenci. Zašto ga oni plaćaju pored toliko jeftinijih alternativa? Neuki su? Kako da ne!

Taman posla da su neuki, ne koriste ih ZATO:

Citat:
Nedeljko: niko normalan nema nameru da peeep tvoje glupe peeep da bi video šta tamo ima

Citat:
3way: ne mogu sada da isprobavam

Citat:
3MAJ86: I ovo su "Photoshop Killer" programi?

E to ti ga odgovor na ovo "Zasto ne uradis ono?".
Ignore: Nedeljko!
 
0

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.sbb.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 12:44 - pre 150 meseci
Pa ja pitah nešto veoma jednostavno, dva puta citiraš moj komentar a da ne odgovoriš na da/ne pitanje... :)

Rekao si da si upravo takav komentar očekivao. Pa super, znači da si spreman da odgovoriš na postavljeno pitanje.

Doduše, ako je odgovor "DA", očekujem malo i obrazlaganja odgovora (a verujem i ostali koji prate ovu temu).

when there is a why there is no how
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 12:49 - pre 150 meseci
@Kobasa
Ja ti rekoh da sam ih isprobavao i da se nikada nisam zadrzao na jednom duze od 5 minuta.
Mislim, ako poredis ove programe sa PS i da na osnovu toga smatras da mozes bolje od PS, onda ti 100% verujem.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 12:52 - pre 150 meseci
Citat:
Potpuno se slažem da je kriminalno što većina državnih institucija koristi piratski softver. Ali to ne opravdava druge, u fazonu "koristi država, pa i ja ću".
To je isto kao ono "krade država, pa ću i ja da kradem", samo što je problem što kod nas stvari tako i funkcionišu. Ne kaže se džabe "sitne lopove smo strpali u zatvor, a krupne na vlast" :)


Ovo jednostavno ne stoji!
Osim činjenice da država svojom politikom utiče na ekonomsko stanje građana i poslovanje preduzeća (nemojmo palamuditi da to nije tačno), takođe je država ta koja, iz najboljih namera ili pod pritiskom međudržavnih sporazuma, uvodi ograničenja, zakone, regulative. U slučaju da država krade (primer je naplata već plaćenog poreza, pa ako prođe - prođe), ili predstavnici države kradu (mito, ugrađivanje, korupcija), građanin ima potpuno i neprikosnoveno pravo da ne poštuje odluke i zakone koji mu se nameću dok da taj koji ih nameće nedvosmisleno krade i krši zakon, što je u primeru korišćenja piratizovanog softvera i slepcu očigledno.
I ovo (treba da) važi za sve sfere ponašanja - od parkiranja na pešačkom prelazu do utaje poreza! Zašto bi građani koji su ukazali poverenje partijama na vlasti i koji od svojih para finansiraju tu vlast, bili moralniji, odgovorniji ili pošteniji u svojim odnosima sa državom/vlašću nego što je ta država/vlast prema njima? Ko kome treba da bude primer? Čije se svinjarije najviše vide i prave najveću štetu?
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 12:54 - pre 150 meseci
Citat:
3way: @Kobasa
Ja ti rekoh da sam ih isprobavao i da se nikada nisam zadrzao na jednom duze od 5 minuta.
Mislim, ako poredis ove programe sa PS i da na osnovu toga smatras da mozes bolje od PS, onda ti 100% verujem.


Citat:
3MAJ86: Pa ja pitah nešto veoma jednostavno, dva puta citiraš moj komentar a da ne odgovoriš na da/ne pitanje... :)

Rekao si da si upravo takav komentar očekivao. Pa super, znači da si spreman da odgovoriš na postavljeno pitanje.

Doduše, ako je odgovor "DA", očekujem malo i obrazlaganja odgovora (a verujem i ostali koji prate ovu temu).


El ti znas kad u Svrbiji ljudi "PROVALE" da je nesto zakon???? Onda je to zakon, mozes ti da im pokazes sta god
hoces čuces samo ono sto sam u prethodnom postu citirao.

Sve u smislu "Pali brate narodnjacji su zakon!!", "Nemacka roba je zakon"....
Ignore: Nedeljko!
 
0

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 12:57 - pre 150 meseci
Da dodam i ja nesto sto se tice Photoshopa.

Prvo stvarno za neke osnovne potrebe, ima gomila programa koji odlicno rade, Potoshop je mocan ali samo ako znas sa njime da radis.

Drugo Adobe je jedan od najvecih svetskih giganata, nemozes ti da se takmicis sa njim jel on moze da priusti 10 mil $ na reklame, jel mu je to 1% zarade. J an e koristim mnogo programe za crtanje, ali sam pre nekoliko godina imao Corel Draw i Adobe Illustrator, mogu vam reci da je u to doba bolje bio uradjen Corel (ne znam trenutno stanje posto ne koristim te programe). Pitaj na ulici nekog dali zna za Corel, ili za ilustrator.

Ista fora ti je CocaCola i Pepsi, dali ljudima da probaju iz neobelezenih casa napitke i vecina izabral Pepsi. Ali kad odes u prodavnicu ti kupis CocaColu jer ti je stalno guraju pod nos. To ti je malo psihologija ljudi, koju velike kompanije mogu da iskoriste.

Ovde svi napdaju ili brane nekog malog radojicu sto je instalirao Photoshop, ali ja gledam na sve to malo drugacije. Postoje i drugi nacini da se zarade pare, samo sto dinosaurusi poput Adobe, Microsoft i ostali nevide da se svet menja. Oni su spremni da podplate politicare da ukinu pravo pivatnosti ljudi samo da oni nebi izgubili koji milion. Treba drzati korak sa vremenom i novim izazovima, a oni to jednostavno nece, jel im je tolko dobro islo u zadnjih 20 godina.

Zamislite da google krene sada da naplacuje svaki search :))
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 12:58 - pre 150 meseci
Citat:
Kobasa: El ti znas kad u Svrbiji ljudi "PROVALE" da je nesto zakon?


Po cemu je FF Studio bolji od PS alata koji omogucavaju isto to ( a i vise ( na primer eliminasenje one gluposti sa farbanjem ociju kada se ofarbaju i kapci ))?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 13:04 - pre 150 meseci
Citat:
3way: na primer eliminasenje one gluposti sa farbanjem ociju kada se ofarbaju i kapci ))?


eliminasenje one gluposti sa farbanjem ociju kada se ofarbaju i kapci?

Ti znas za laso?

Nego hajde da cujemo sta SVrbin misli o Corel Photo Paint??? Buhahahahaha
Ignore: Nedeljko!
 
0

marko1101
beograd

Član broj: 6917
Poruke: 403
*.maksnet.org.



+42 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 13:06 - pre 150 meseci
gore je pomenuto, nije kradja, kad uzmem da malo ucim itd...

eto, svi se uce na neplacenom photoshopu, vec 15 godina ...

i sad kad treba da se koristi nesto za posao, niko nezna da uradi crop u gimpu i svi nastavljaju da koriste neplacen photoshop, jer sa njim brze zavrse posao, pa makar bio npr. avatar za licni forum nalog
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 13:07 - pre 150 meseci
@Kobasa
O cemu ti govoris?
Pokusavas da poredis programe za izmotavanje po fotkama sa ozbiljnim alatom?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 13:09 - pre 150 meseci
Citat:
3way: @Kobasa
O cemu ti govoris?
Pokusavas da poredis programe za izmotavanje po fotkama sa ozbiljnim alatom?

Lepo ja rekoh malopre.

Ajmo ovako, nemo slucajno da je neko koristio photoshop za obradu fotografije!!!

Od sad pa nadalje obradjujte slike i privatnog albuma u Notepad!!! Jasno?

I nemo da vam se desi da je notepad pro verzija!!!
Ignore: Nedeljko!
 
0

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.236.*



+784 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 13:12 - pre 150 meseci
Posto se trenutno tema vrti oko PS-a,jedno pitanje:
Na adresi http://www.livephotoshop.com/ (a ima vise ovakvih online editora) stoji neka kopija fotosopa,kratko sam probao i mislim da moze da zavrsi solidan "posao". Jel ovi kopiraju PS,posto je okruzenje skoro isto. Nigde se na sajtu ne spominje Adobe,znaci ovo neka zesca live pirat verzija dostupna svima?
I zasto bi ja instalirao neki Gimp ili slicno kad ovo ima i bez instaliranja icega (trazi samo instalirani flash)?
Alexa kaze da je u CH. Jel ovo legalno?
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 13:12 - pre 150 meseci
Citat:
Kobasa: Ajmo ovako, nemo slucajno da je neko koristio photoshop za obradu fotografije!!!


Za privatne albume su sasvim ok i neki prosti alati. Gimp ( iako krljav ) ima dovoljno, i previse, mogucnosti za tako nesto.
I koncentrisi se.
Da li govoris o alatima koji su dovoljni amaterima, ili o alatima koji su bolji od PS?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 13:20 - pre 150 meseci
Sto se tice piraterije ako pricamo o realnoj situaciji mislim da ni jedna krajnost nije ok. Hipoteticki gledano kada bi sada uspeli da isforsiramo da svako moze da poseduje samo legalan softver to bi proizvelo situaciju koja nikako ne bi isla na ruku industriji. Odredjeni nivo piraterije je zdrav. Takodje i bahacenje, zaradjivanje na tudjem trudu je losa pojava. Treba regulisati pritisak.

Sto se tice oftopicenja:
Gimp je sasvim solidan ali koliko znam graficki dizajneri ga ne priznaju za profi alat jer ne podrzava CMYK. Fora je da su alati dostigli svoj plafon pre nekoliko godina pa se sada u novim verzijama ubacuju "mogucnosti", automatsko ovo ili ono iako je poznato da se profesionalci u to ne uzdaju bas.

 
+1

Kobasa

Član broj: 274124
Poruke: 25



+103 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 13:23 - pre 150 meseci
GIMP imam jos od 2006. a imam i nove verzije, i dalje je....nekako....bolje da ne kazem nista.
Privlacniji mi je paint.net od njega.
Citat:
3way: Za privatne albume su sasvim ok i neki prosti alati. Gimp ( iako krljav ) ima dovoljno, i previse, mogucnosti za tako nesto.
I koncentrisi se.
Da li govoris o alatima koji su dovoljni amaterima, ili o alatima koji su bolji od PS?

I o jednom i o drugom, pokusavam odgovoriti svima. Vas je mnogo ja sam sam, samo ja odgovaram. LOL
Ignore: Nedeljko!
 
0

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.static.sbb.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 13:29 - pre 150 meseci
Pa hajde odgovori konkretno i jednima i drugima tipa u jednom postu u različitim pasusima, ili u dva posta.

Mislim da niko ne može da te uhvati ni za glavu ni za rep :) Barem ja ne mogu.
when there is a why there is no how
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 13:39 - pre 150 meseci
Citat:
Kobasa: GIMP imam jos od 2006. a imam i nove verzije, i dalje je....nekako....bolje da ne kazem nista.
Privlacniji mi je paint.net od njega.


Nema fancy splash screen?? Za prosecnog korisnika koji ne tera svoje radove do stampe nista mu ne fali, a kosta 0 dinara.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 13:40 - pre 150 meseci
Citat:
3way: Ja ti rekoh da sam ih isprobavao i da se nikada nisam zadrzao na jednom duze od 5 minuta.
Mislim, ako poredis ove programe sa PS i da na osnovu toga smatras da mozes bolje od PS, onda ti 100% verujem.


Ja mu ne verujem ni to. Jedino u šta mu verujem je da su ti njegovi dll-ovi potrebni drugima koliko i njegov "zanat".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

labicko1
Beograd

Član broj: 71503
Poruke: 721
*.adsl.verat.net.



+187 Profil

icon Re: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji08.12.2011. u 13:46 - pre 150 meseci
Posto ovde vidim da se bas zahuktalo o PS, pa ljudi kolko od vas zna da koristi sve mogucnosti PSa. U celoj zemlji ima stotinak ljudi koji su majstori za to, oni drugi samo prepravljaju crvene oci na fotkama u njemu. Inace za obradu fotka imate LightRoom i kolko shvatam profesionalci njega koriste.

Vrati te se na temu, a tema je sto se niko nebavi kradljivcima softwera.

Moje pitanje kolko su para dobili da napisu taj tekst, i koliko je zakona pri tome prekrseno. Ako nekome treba da se sudi u ovoj zemlji to su mediji, zato sto oni najvise krse zakone. Napsiao sam vec ranije da je cak i RTS uzimao slike sa EliteSecurity i objavljivao bez pitanja i nadoknade. Neznam dali ste ucili u skoli sta se podrazumeva pod normalnim ponasanjem. Normalno ponasanje je ono ponasnje keje se pridrzavba vecina. To dovodi do toga da u svetu gde svi lazu i kradu ako si ti posten i ne krades, onda si ti nenormalan.

Pitao bih ovi koji bi sve strpali u zatvor, dali su oni ikada instalirali neki ilegalan software, dali su skinuli sa neta film, muziku ????

ONDA *********** VISE!!!!

Kao sto sam rekao postoje i drugi nacini zarade na softweru, nek dinosaurusi malo uzmu lekcije od googla. Ali ja razumem i njih, toliko godina imali ogromnu zaradu, kako sada od jednom da se to smanji. Kako objasniti coveku koji je zaradjivao 10 mil godisnje da se vreme promenilo i da sada mora da se zadovolji sa 100k. I ja bi se bunio da sam na njihovom mestu.
 
0

[es] :: Advocacy :: Kradljivcima softvera niko se ne bavi u Srbiji
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 121890 | Odgovora: 826 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.