Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krecu lovci na pirate

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64336 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
195.78.86.*



+73 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate21.07.2011. u 06:45 - pre 155 meseci

Hm, stvarno nije jasno sta je pisac hteo da kaze. Prica iz madjarske

Citat:
No, oni su davno krenuli legalizaciju pa firme vise ne pokusavaju da koriste nelegalan softver. Prica koju sam cuo pre desetak godina kad su poceli kontrolu, firma ima knjigovodstveni program, naravno nelegalan, i analogno tome nema knjigovodstvo. Onda se smatra da program ne postoji, pa ni podaci jer se njima ne moze pristupiti bez programa.


Na jednom mestu se pomenula praksa u madjarskoj pa sam nastavio o tome.




Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate21.07.2011. u 12:49 - pre 155 meseci
^Nedeljko

Hvala ti što si me pozvao u temu.

Što se tiče piraterije verovatno već imaš na umu neke moje stavove od ranije. Ali evo da ukratko rezimiram:

U društvu i prirodi vlada zakon jačeg. Napiše se zakon i ko je ječi "provodi pravdu". Porobi se država, domicilno stanovništvo proglasi za "nižu rasu" i "viša rasa" se bogati otimajući i pljačkajući od tih "bezvrednih". Naravno rad "bezvrednih" se koristi i "višoj rasi" ne pada na pamet da im plati ista vrednost kao svojima jer "oni drugi su niža rasa".

Usput se baci okolo par atomskih a onda kad i drugi naprave atomsku preko noći se "postane human" i krene u akciju "moratorijuma" jer je atomsko oružje štetno (nije bilo štetno dok je "mirotvorac" bio jedini vlasnik nuklearnog oružja). Takodje, s vremena na se vreme bombarduju "verski fanatici" zaklinjanjem na bibliji.

Vojnom silom se obezbedi da se što više svetskih prirodnih resursa crpi u sopstvene svrhe a drugima šta preostane.

Ko plaća svu tu ratnu mašineriju za terorisanje sveta? Poreski obveznici. A odakle se prikuplja porez? Iz prodaje robe. Pa i iz prodaje softvera. Dakle, kupovinom softvera se učestvuje u finansiraju terorističkih akcije, bacanju atomskih, uništavanju porobljenih, izrabljivanju itd.

Jasno je da svi imaju pravo da ne učestvuju u finansiranju takvih, nelegalnih, aktivnosti. Svaka (odmerena) aktivnost u sprečavanju nelegalnih aktivnosti je legalna pa prema tome i uskraćivanje budžeta terorističkim organizacijama. Ako se uskraćivanje budžeta može ostvariti uskraćivanjem naknade za korišćenje softvera onda je i takva aktivnost legalna. Jer možda se neplaćanjem softvera uskrati za kupovinu jednog projektila koji bi mogao da posluži za ubijanje nedužnih po svadbama.

[Ovu poruku je menjao kandorus dana 21.07.2011. u 14:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao flighter_022 dana 23.07.2011. u 15:33 GMT+1]
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate21.07.2011. u 12:55 - pre 155 meseci
Pa nisi bas u pravu.

VAT skuplja lokalna vlast, US multinational kompanije ne rade rapatrijaciju para od medjunarodne prodaje u USA pa samim tim ne placaju ni korporativni porez na te pare vec ih renivestiraju kroz offshore SPV. Tako da opusteno kupi legalni windows, neces finansirati tomahavk :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate21.07.2011. u 13:35 - pre 155 meseci
Kad si pomenuo off-shore treba se pripaziti jer u USA čas posla kofiskuju imovinu u slučaju utaje poreza.


Citat:

Income from Abroad is Taxable
...
Hiding Income Offshore

Not reporting income from foreign sources may be a crime.
...

http://www.irs.gov/businesses/article/0,,id=180946,00.html
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate21.07.2011. u 14:53 - pre 155 meseci
To nije utaja, utaja bi bila da obave repatrijaciju love, prikazu je kao profit i da onda ne plate, do tada je to lova stranih kompanija (koje su sticjem okolnosti u vecinskom vlasnistvu maticne kompanije, vlasnistvu umanjenom tek toliko da se legalno zakonski izbegne zdruzeno vodjenje knjiga). Repatrijacija se skoro nikad ne obavlja da bi se delio profit vec da bi se reinvestiralo u proizvodnju gde onda opet ne podleze korporativnom porezu jer se odbija pre poreza u EBITu kao poslovni trosak (CAPEX/OPEX).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Milan Kragujevic
Software Engineer

Član broj: 231903
Poruke: 2220
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://milankragujevic.c..


+201 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate23.07.2011. u 12:13 - pre 155 meseci
Citat:

Sigurno ste čuli kako se Majkrosoft žali na pirateriju, ali oni je zapravo vole.

Da nije piraterije, niko ne bi koristio Vindouz.

Ne mislim niko bukvalno, ali bi većina ljudi koji nemaju* ni za legalan muzički CD ostavila Vindouz.

Tu nastupa slobodan softver, koji bi preovladao.

A to je i razlog zašto imaju tako jadnu zaštitu protiv piraterije.

Opet, da nije piraterije, YouTube ne bi imao tu popularnost…

Piraterija je potrebna velikim kompanijama da opstanu.

*Imaju oni para, ali neće da plate.

http://milankragujevic.com/piraterija-odgovara-microsoftu/
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate23.07.2011. u 12:45 - pre 155 meseci
Citat:
Milan Kragujevic

Da nije piraterije, niko ne bi koristio Vindouz.

Sigurno je da je piraterija uticala da se mnogi priviknu na operativni sistem koji nije nezamenljiv.


[Ovu poruku je menjao flighter_022 dana 24.07.2011. u 01:29 GMT+1]
 
0

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Moderator
Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate24.07.2011. u 00:31 - pre 155 meseci
Gospodo, držite se teme.
Da podsetim, tema je piraterija, borba protiv iste i lov na pirate.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate24.07.2011. u 18:18 - pre 155 meseci
Pošto je Nedeljko želeo da čuje moje mišljenje o ovoj temi evo sam se malo potrudio da prelistam.


Citat:
Nedeljko:

Ono što mi se gadi je što MS otvoreno napada one koji nude računare bez OS-a.

To se i meni gadi. Štaviše rekao bih da je to nasilje sa pozicije jačeg. Dakle neprihvatljivo u modernoj civilizaciji. Pošto je ovakva vrsta nasilja ničimm izazvana, svi imaju pravo da se (srazmerno) brane kako umeju. Adekvatan odgovor se može smatrati korišćenje Windows-a bez naknade (iz prostog razloga što je MS već naveo neke prodavce na instalaciju Windows-a po difoltu i naplatio kao da je to kupac tražio a nije.).

Kad stignem pogledaću šta si još pisao.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate24.07.2011. u 18:32 - pre 155 meseci
Ne, MS nije nikoga naveo na to, jer nije u poziciji jačeg da to može da nametne. Oni samo izražavaju svoj bednički gnev što se eto, prodaju računari i bez OS-a i to skroz legalno, odakle se lako vidi da bi ga nametnuli, samo kad bi mogli.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

jnikolic

Član broj: 285332
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate24.07.2011. u 19:28 - pre 155 meseci
Iskreno rečeno - ne pada mi na pamet da se nakon toliko godina plašim i strepim od neke "obučene inspekcije".Kada ( i ako ) se pojave biće im "serviran" isključivo Linux i Open Office.A Windows-i....pa,recimo da će ih za tu priliku "pojesti maca".
Šalu na stranu - ovoj i ovakvoj lopovskoj državi ne da neću platiti ništa,nego joj ne plaćam čak ni ono što bi trebalo - ni ona meni ništa ne plaća i nemam nikakve koristi od nje.
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate24.07.2011. u 20:12 - pre 155 meseci
Citat:
jnikolic: Šalu na stranu - ovoj i ovakvoj lopovskoj državi ne da neću platiti ništa,nego joj ne plaćam čak ni ono što bi trebalo - ni ona meni ništa ne plaća i nemam nikakve koristi od nje.

Pa, placanje software-a nije placanje drzavi vec prodavcu.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate24.07.2011. u 20:52 - pre 155 meseci
Ma, suština je uvek ista. Ljudi hoće da drugi rmbači, a oni da uživaju i onda traže razna opravdanja imala ona veze s mozgom ili ne.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate25.07.2011. u 10:56 - pre 155 meseci
Zove nas lik pre neki dan, ima problem sa nasim softverom, pita ga koleginica koju licencu ima, a on 'ladno odgovara da nema licencu vec koristi krekovan softver. Znaci otvoreno nam kaze "ja sam ukrao Vas softver a sad mi ga popravite". Ili je tupav, ili bezobrazan, ili oboje, ne znam kako drugacije da opisem coveka.

Da li ce moja deca imati sta da jedu i obuku skoro direktno zavisi od toga koliko licenci prodamo, pa ko se nije nasao u takvoj situaciji verovatno ce i dalje pronalaziti najneverovatnija opravdanja za pirateriju. Nekako mi se cini da su najveci branitelji upravo ljudi koji nisu nista stvorili u zivotu i vecinu stvari su dobili servirane na gotovo. I rekao bih da je to onaj isti mentalitet koji misli da pljackom radnji sa patikama nanose veliki udarac globalnoj ekonomiji.Da ne pricam o tipicnoj ovdesnjoj boljci da je mnogima milije da zaje...frknu klijenta (musteriju, partnera, koga vec bilo...), nego da izgrade dugotrajni poslovni odnos.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate25.07.2011. u 11:40 - pre 155 meseci
Možda se lik jednostavno nadao da do tog pitanja neće doći. Inače, se sa porukom slažem 100%.

+1
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate25.07.2011. u 11:57 - pre 155 meseci
Pa jeste ponudili coveku da kupi licencu da bi dobio podrsku?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

NemanjaDK
Srbija

Član broj: 288271
Poruke: 13
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate25.07.2011. u 16:27 - pre 155 meseci
Cuo sam da drzava sufinansira kupovinu legalnog softvera(specijalizovanog npr. AutoCAD i sl.) vecim firmama. Verovatno je cilj da se smanji piraterija medju poslovnim korisnicima, dok kucne korisnike verovatno nikad nece dirati, kao i svuda u svetu.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate25.07.2011. u 17:19 - pre 155 meseci
Je li, a kako će industrija video igara da živi od poslovnih korisnika?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate25.07.2011. u 18:00 - pre 155 meseci
Citat:
Nedeljko: Je li, a kako će industrija video igara da živi od poslovnih korisnika?


Živeće tako što će forsirati registraciju korisnika kao preko Steama, i MMO igrama.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate25.07.2011. u 18:14 - pre 155 meseci
Da, to se pokazalo kao zesce uspesno :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64336 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.