Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Krecu lovci na pirate

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 64464 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 11:48 - pre 154 meseci
@valjan

Ma, pusti trola, njemu su faktički sve pare koje je "dao" za softver "vraćene".

Suština celog njegovog advokatisanja se svodi na

"Ja ne znam i ne želim da radim ništa. Hoću ljudska prava da uživam, a prava "kapitala" (valjda MS-a i sličnih koji nešto prave) zaboravi. Ja ne pravim ništa, pa prava onih koji prave nisu ni potrebna. Bitna su prava nas džabalebaroša."

Evo, konkretno:

Citat:
kandorus: Šta ima neko (ko već koristi piratski softver) od "legalizacije" tog softvera? Ništa - i sve dok je ništa nema potrebe ni da se uzrujava oko "legalizacije". Kad bi se nešto moglo zaraditi na legaliozaciji onda bi mnogi (čak i ja) podržali iskorenjivanje piratizovanja softvera. "Zarade" u obliku "neverovatnog popusta" na punu cenu koji se ostvaruje ako "naručite odmah" mogu biti samo mamac za naivne. Tim "neverovatnim popustima" (za šta ponude stižu svakodnevno na imejlove) se ništa ne zaradjuje već se prazne džepovi onih koji se "upecaju".

Kad bi se novac slivao u džep korisnika onda bi moglo da se razgovara o "legalizacijii" - u suprotnom ništa od "legalizacije".


Citat:
Sceka: Pa ovo je u najmanju ruku smesno. Pa softver se ne pravi da bi korisnici zaradjivali tako sto ce ga kupiti! Korisnici ce zaradjivati ako su dovoljno sposobni da rad pomocu tog softvera naplate.


Citat:
kandorus: Ha, šta će mi onda softver ako ne mogu zaraditi? Da se igram? Hvala, ne - hvala!


Čovek ne zna ništa da radi i hoće da "zaradi" tako što će mu proizvođač plaćati da koristi njegov softver. Ako to ne upali, postoji i plan B: iskonstruisati "neispravnost", naplatiti "povraćaj" novca (koji nikada nije dat) kroz garanciju.

Zašto mu uopšte odgovarate?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.h1telekom.hr.



+25 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 12:12 - pre 154 meseci
Citat:

Pa ima ih koliko hoćeš! Zar proizvodjač automobila može biti odgovoran zato što neko pijan seda za volan? Ili loše menja brzine pa pokvari menjač? Itd...


Ne radi se o neadekvatnom koristenju nego o defektu u dizajnu. Proizvodjac, recimo, file managera, ne bi trebao bit odgovoran ako ti slucajno pomocu njega izbrises vazne fajlove; ali ako recimo pokusas pregledat (viewat) neki fajl, a on radi buga u softveru pobrise nesto trece, onda je to defektni dizajn.

Proizvodjac automobila je odgovoran ako radi defektnog dizajna usred okuke automobil sam sebi zablokira kocnice bez ljudske intervencije. To je prava analogija.

Citat:

Pa kako onda znas to sto tvrdis da znas ako te ne zanima?


Ja sam napisao da me ne interesira legalna borba na sudu protiv EULAe.

Citat:

Piraterija je kradja. Ako ukrades jedan hleb, nikoga nisi ostetio, ni prodavca ni proizvodjaca u tolikoj meri da bi uopste konstatovao kradju jednog hleba. Toliko je malo ulaganje u jedan hleb da je zanemarljivo u odnosu na kolicinu koja se dnevno proizvodi. Ali ti si ukrao hleb, tacka. Ti si kradljivac. Ti si covek koji krade. Tacka.


- Imas kruv
- Ja dodjem, ukradem ga
- Sad nemas kruv
---------------------------------------------------------

- Microsoft posjeduje Windowse
- Dodjem, kopiram ih
- Microsoft i dalje posjeduje tu originalnu kopiju Windowsa


Dakle, a) kradja, b) nelegalno koristenje/kopiranje/whatever

Citat:

Covek koji krade nema moralne dileme jer je kradljivac, kriminalac. Po definiciji takvog profila licnosti, moral im je na najnizem mogucem nivou. Kad se tome doda crta komunisticke svesti i komunistickih uverenja i komunistickog fraziranja, sta reci?!


Softver se ne moze "ukrast", shvati to. On pripada vlasniku, programeru ili kome god, i moze se proizvoljno stancat preko digitalnih medija, kako zatreba. Vlasnik daje drugim licima "pravo koristenja". Ovo oko komunizma uopce necu komentirat.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 12:49 - pre 154 meseci
@Sceka

Evo šta kaže krivični zakonik Srbije:

Citat:
Krađa

Član 203

(1) Ko tuđu pokretnu stvar oduzme drugom u nameri da njenim prisvajanjem sebi ili drugom pribavi protivpravnu imovinsku korist, kazniće se novčanom kaznom ili zatvorom do tri godine.
(2) Za pokušaj dela iz stava 1. ovog člana kazniće se.


Dakle, krađa je oduzimanje pokretne stvari drugome.

Praterija je nezakonita, ali nije krađa, već drugi oblik kršenja zakona.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 13:50 - pre 154 meseci
@valjan & @Sceka

Nabacali ste na kamaru gomilu zamene teza. "ti si ovo - ti si ono - što nisi ovo - što nisi ono...". Nije pitanje "šta sam ja" već "šta je proizvodjač softvera". A tu priču (@valjan) o pijanstvu - prvo se raspitaj ko uopšte pije.

Drugo, kako ste konstasntovali da se neko nije pridržavao uputstva za upotrebu ili da ne zna da koristi nešto? To je vaša proizvoljna konstrukcija.

Treće, nije korisnik odgovoran prozvodjaču softvera za svoje želje. PROIZVODJAČ SOFTVERA JE ODGOVORAN ZA PROIZVOD KOJI IZNESE NA TRŽIŠTE I TAJ PROIZVOD MORA BITI U SKLADU SA ZAKONOM O ZAŠTITI POTROŠAČA. Medjutim, softver koji svakodnevno "puca" ne zadovoljava u smislu zakona o zaštiti potrošača pogotovu kad se ima u vidu mera hvalisanja o kvalitetu proizvoda.

Citat:
@valjan:

Na tebi je da softver prihvatis takav kakav jeste

NIJE TAČNO (to je sistem "ćuti i žderi šta ti se daje") - radi se o podvali koju proizvodjači softvera pokušavaju da podture mimo zakona. Nisu kapitalisti - proizvodjači softvera neki bednici koji krpe za hleb da bi imali pravo na socijalu. Reč je o ajkulama koje su se neopravdano obogatile na račun obmana i poluistina vezanim za njihov softver, ucenama vezanim za EULA i korumpiranjem državnih činovnika da donose zakone u interesu krupnog kapitala i buržoazije.

Onaj ko se pojavi na nekom tržištu nije "gazda" tržišta već sluga tog tržišta i mora da se "izuje". Tržište je opšte dobro na koje niko nije prisiljen da iznosi svoju robu. Kapitalisti je dato pravo da se obogati ali za uzvrat mora da služi tom tržištu. Oni koji kupuju proizvod/uslugu nisu podanici kapitaliste niti je taj kapitalista nešto "iznad". Radi se samo o stepenu pohlepe za novcem. Ajkule su uvek najpohlepnije.

Kad je odlučio da se pojavi na odredjenom tržištu kapitalista mora da se do zemlje klanja svakom potencijalnom kupcu-korisniku usluge i da mu ljubi i ruke i dype. Kapitalista sa svojom robom/uslugama postoji radi tržišta a ne postoji tržište radi kapitaliste/buržuja. Tržište služi da zadovolji potrebe njegovih vlasnika - potrošača. Kapitalisti se ne garantuje bogaćenje na tržištu pogotovu ne mimo zakona.

Kao potrošač neću ništa da znam o zakrpama, dodacima, apdejtima i ostali izgovorima smišljenim za obmanjivanje potrošača. Hoću da uključim računar i da radi dok ga ne isključim. Neću da idem ni na kakve obuke, kurseve i ostale dangube opet smišljene da bi se direktno ili indirektno potrošaču praznili džepovi. Neću da plaćam "tehničku podršku", "besplatne telefonske veze" itd. Hoću da radi i tačka.

NEĆU DA RAZMIŠLJAM O OS I PROGRAMIMA JER IH KUPUJEM DA ME ZAMENE U RADU A NE DA IM ROBUJEM.
 
+1

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 13:53 - pre 154 meseci
Citat:
z@re: Ja sam napisao da me ne interesira legalna borba na sudu protiv EULAe.


Znaci vise te zanima ilegalna borba po forumima, gde ces ih olajavati iza ledja :-)

Citat:
z@re: Softver se ne moze "ukrast", shvati to. On pripada vlasniku, programeru ili kome god, i moze se proizvoljno stancat preko digitalnih medija, kako zatreba. Vlasnik daje drugim licima "pravo koristenja". Ovo oko komunizma uopce necu komentirat.


A ja necu kometarisati ovo oko proizvoljnog stancanja. Da li znas sta sve ulazi u cenu softvera, ili samo tako proizvoljno ocenjujes da se softver moze proizvoljno stancati? Da li si ikada napravio neki softver i prodao ga u vise od dva primerka?
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 14:01 - pre 154 meseci
Citat:
kandorus: @valjan & @Sceka

Nabacali ste na kamaru gomilu zamene teza. "ti si ovo - ti si ono - što nisi ovo - što nisi ono...". Nije pitanje "šta sam ja" već "šta je proizvodjač softvera". A tu priču (@valjan) o pijanstvu - prvo se raspitaj ko uopšte pije.


Ne znam o cemu pricas - nesto si ti tu pomesao...

Citat:
kandorus: Medjutim, softver koji svakodnevno "puca" ne zadovoljava u smislu zakona o zaštiti potrošača pogotovu kad se ima u vidu mera hvalisanja o kvalitetu proizvoda.


Pa koji to softver svakodnevno puca? Nesto ti tu debelo ne valja, mozda hardverski, mozda softverski, ali da svima nesto puca svakodnevno, da li bi to bilo ko kupovao? Lepo te pitam vec ko zna koji put za konkretne informacije, a ti sve vreme vrdas. Sakrivas se iza nekih uopstenih fraza, tako da sumnjam da tebi bilo sta puca, nego samo tako pricas da bi privukao paznju.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 14:13 - pre 154 meseci
Ma Nedeljo ti si vidovit.

Citat:
hoće da "zaradi" tako što će mu proizvođač plaćati da koristi njegov softver

Potopuno si u pravu. Nije daleko dan kad će se to ostvariti. Naravno, ne baš svima jer uvek ima onih koji će hteti da zaradjuju od prodaje svojih programa.

Citat:
Nedeljo:

Zašto mu uopšte odgovarate?

Zato što ti potpuno ignorišeš "njegove" komentare!
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 14:21 - pre 154 meseci
Citat:
z@re: - Imas kruv
- Ja dodjem, ukradem ga
- Sad nemas kruv
---------------------------------------------------------
...


Onda si ti lopov jer si ukrao hleb, tacka.



Citat:
z@re: - ...
---------------------------------------------------------

- Microsoft posjeduje Windowse
- Dodjem, kopiram ih
- Microsoft i dalje posjeduje tu originalnu kopiju Windowsa


Dakle, a) kradja, b) nelegalno koristenje/kopiranje/whatever


Ne dodjes ti kod Microsoft-a kuci pa ukrades softver. Microsoft napravi nesto, neki softver, ulozi vreme i novac u to (i jako puno vremena i uzasno puno novca) onda to sto je napravio, taj softver, legalno prijavi institucijama koje su za to nadlezne. Prijavi po raznim pitanjima koje zakon zahteva tako da je evidentirano i potvrdjeno vlasnistvo nad tim softverom. Kad je to reseno onda Microsoft prodaje taj proizvod (softver) tako sto ga distribuira trgovcima u vidu medija koji je nosilac tog softvera, uglavnom CD ili DVD (svi znamo kako to izgleda), sve sa propratnom dokumentacijom, sve po zakonu jer drugacije ne bi moglo da se nadje 'u radnji'. Trgovci prodaju, ljudi kupuju. Trgovci zaradili, deo para vec ide Microsoft-u, ljudi koriste, ako su sposobni zaradjuju pare koriscenjem tog softvera, ako nisu sposobni da zarade - njihov problem, legalno su kupili nesto i nije bitno kako to koriste jer su ispunili sve zakonske norme u vezi toga. Tako da ti ne mozes na taj nacin da krades softver, eventualno mozes da ukrades CD ili DVD u prodavnici i tada si kradljivac, lopov, ali ne odgovaras za ukradeni softver nego za ukradeni predmet koji se zove CD ili DVD.

Kako se krade softver? Microsoft tokom pravljenja, razvijanja, nekog softvera angazuje mnogo ljudi koji rade na tom projektu. Neki od njih nisu dobri, moralni... pa dodju u iskusenje da prodaju deo ili ceo projekat. Ili iz neznanja, lakovernosti, politickih ubedjenja, 'moralno posrnulih' razloga... za dzabe (bez ikakve licne materijalne koristi) poklone neovlascenim licima. Onda ti koji du kupili, dobili, na taj nacin softver koriste Internet da bi distribuirali taj ukradeni softver sto je automatski kriminalna radnja, polozna zakonskom sankcionisanju. Svaki put kad ti pomocu Internet-a skines i pocnes da koristis taj softver zakon te svrstava u saucesnika sto podleze zakonskim sankcijama a tebe evidentira kao kriminalca, u narodu se za takve kaze "kradljivac" ili "lopov" - sta ti je milije! Tako se konkretno krade svaki softver.


Citat:
z@re: Softver se ne moze "ukrast", shvati to. On pripada vlasniku, programeru ili kome god, i moze se proizvoljno stancat preko digitalnih medija, kako zatreba. Vlasnik daje drugim licima "pravo koristenja". ...


Znaci ovo sam ti vec objasnio, to da gresis u tome da se softver ne moze ukrasti! Znaci ne daje vlasnik pravo koriscenja nego prodaje softver!


Citat:
z@re: ... Ovo oko komunizma uopce necu komentirat.



Citat:
" Zasto bi ja imao moralne dileme oko piratije prema firmi koja je definicija nemoralnih govana i kapitalistickih izrabljivaca, monopolista koji gaze sve pred sobom?"


Ovo su tvoje reci, to je tipicno fraziranje komunista.


Pozdrav!





"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 14:31 - pre 154 meseci

Citat:
@valjan:

Ne znam o cemu pricas - nesto si ti tu pomesao...

Kad sam te pomenuo na umu sam imao sledeće tvoje komentare:

Citat:
@valjan:

ne mozes porediti sporet sa Windowsom
...
Ne mozes da poredis list salate sa Vasinom tortom
...
ti imas izbor ili da se priklonis ili da trazis alternative
...
Da li si ti uopšte uspeo da prodaš
...
navedi mi bilo koja tri industrijska proizvoda
...
Moras uneti vise energije
...
ako ne zaradis dovoljno
...
Na tebi je da softver prihvatis takav kakav jeste, ili da trazis dalje.
...
Ako ti se ne svidja
...
Ako si ti kupio fen za kosu
...
moras se
...
ako bas smatras

I zato sam napisao da nema značaja "šta sam" ja kao potrošač već postavljam pitanje "šta je proizvodjač softvera doveo u sklad sa zakonom?".

Dakle, ja još ništa nisam kupio samo posmatram proizvod, deklaraciju i EULA. Navedeni dokumenti nisu u skladu sa zakonom. Proizvod i dalje testiram da li ispunjava zakonske uslove i ne plaćam. Indefinitely...
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 14:36 - pre 154 meseci
Citat:
Ne radi se o neadekvatnom koristenju nego o defektu u dizajnu. Proizvodjac, recimo, file managera, ne bi trebao bit odgovoran ako ti slucajno pomocu njega izbrises vazne fajlove; ali ako recimo pokusas pregledat (viewat) neki fajl, a on radi buga u softveru pobrise nesto trece, onda je to defektni dizajn.


Šta onda nije defektno dizajnirano?

Instalacija OS koja obriše particije, a korisnik nema backup. Ko je kriv, korisnik koji je pokušao sa next->next->finish (ili ko zna kako) da instalira OS bez čitanja uputstva ili programer installera?
Instalacija softvera koja pobriše sistemske fajlove, jer je napisana za 2000/XP a ne Vistu/7, iako korisnik nije zvao support/gledao sajt proizvođača/ntcompatible.com. Opet je programer kriv?
Itd, itd...

Da li je programer kriv što je program dobio podatke koje ne može da obradi ili je možda kriv korisnik koji mu je prosledio podatke koji izazivaju bag, svesno ili nesvesno? Ili postoji granica do koje je programer odgovoran, a od koje je korisnik, pa je pisalo u EULA "THIS PROGRAM IS PROVIDED AS IS WITHOUT WARRANTY OF ANY KIND"... Kome treba softver u kome otkaza ne sme biti, može da ga plati, treba li ti file manager za koji će ti neko garantovati da nema bagova, nema problema, obratiš se onima koji pišu softver za avione i nuklearna postrojenja i gotovo.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 09.08.2011. u 22:58 GMT+1]
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 14:48 - pre 154 meseci
Citat:
kandorus: .... PROIZVODJAČ SOFTVERA JE ODGOVORAN ZA PROIZVOD KOJI IZNESE NA TRŽIŠTE I TAJ PROIZVOD MORA BITI U SKLADU SA ZAKONOM O ZAŠTITI POTROŠAČA. ...


Pa pazi, u stvari ti jedini stalno vrsis svakojake zamene teza, odnosno, 'brkas' pojmove! I pri tome vices, sto nije dozvoljeno na forumu ali 'ajde... Prodavac softvera je odgovoran i mora da bude u skladu sa 'zakonom o zastiti potrosaca'! Prodavac a ne proizvodjac! To su dva razlicita entiteta! Jedno je "baba" a drugo je "zaba", a ti mesas babu i zabu, babe i zabe! :) Proizvodjac softvera je morao da zadovolji sve zakonske norme da bi uopste mogao da distribuira trgovcima proizvod. Ako te stvari ne razumes i ne razlikujes imas Internet pa se raspitaj da ne bi gresio.


Citat:
kandorus: ... Medjutim, softver koji svakodnevno "puca" ne zadovoljava u smislu zakona o zaštiti potrošača pogotovu kad se ima u vidu mera hvalisanja o kvalitetu proizvoda.
...


Kao prvo, to nije tacno, to je tvoje slobodno interpretiranje zakona osnovano frustracijom koju ti donosi neki softver koji iz ko zna kog razloga kod tebe na kopjuteru ne radi kako treba! Drugo, hvalisanje nije zabranjeno zakonom ni po kom osnovu.



Citat:
kandorus
...radi se o podvali koju proizvodjači softvera pokušavaju da podture mimo zakona. Nisu kapitalisti - proizvodjači softvera neki bednici koji krpe za hleb da bi imali pravo na socijalu. Reč je o ajkulama koje su se neopravdano obogatile na račun obmana i poluistina vezanim za njihov softver, ucenama vezanim za EULA i korumpiranjem državnih činovnika da donose zakone u interesu krupnog kapitala i buržoazije....
Kapitalisti je dato pravo da se obogati ali za uzvrat mora da služi tom tržištu. Oni koji kupuju proizvod/uslugu nisu podanici kapitaliste niti je taj kapitalista nešto "iznad". Radi se samo o stepenu pohlepe za novcem. Ajkule su uvek najpohlepnije.

Kad je odlučio da se pojavi na odredjenom tržištu kapitalista mora da se do zemlje klanja svakom potencijalnom kupcu-korisniku usluge i da mu ljubi i ruke i dype. Kapitalista sa svojom robom/uslugama postoji radi tržišta a ne postoji tržište radi kapitaliste/buržuja. Tržište služi da zadovolji potrebe njegovih vlasnika - potrošača. Kapitalisti se ne garantuje bogaćenje na tržištu pogotovu ne mimo zakona.
...


I ovo je dosadna komunisticka varijanta frazirunga, smara, brate, mnogo smara a nicemu ne sluzi!


Citat:
kandorus: ...
...
NEĆU DA RAZMIŠLJAM O OS I PROGRAMIMA JER IH KUPUJEM DA ME ZAMENE U RADU A NE DA IM ROBUJEM.



Opet vices?! A pri tom pricas kontradiktorno sa svim do sada! Pa ti rece da ni kompjuter nisi kupio... Pa niko te ne tera da kupis ni kompjuter a kamo li sta drugo. U cemu je tvoj problem? Nisi kupio OS ali se bunis kao da jesi ali ti ne radi dibro?! A narocito ovo boldovano, to je biser do j*ja! Ako mislis da OS i programi zamenjuju tebe, u cemu te zamenjuju?!?! :)


Pozdrav!


EDIT

Ovo nisam video jer sam pisao a objasnjava mnogo:

Citat:
Dakle, ja još ništa nisam kupio samo posmatram proizvod, deklaraciju i EULA. Navedeni dokumenti nisu u skladu sa zakonom. Proizvod i dalje testiram da li ispunjava zakonske uslove i ne plaćam. Indefinitely...


Pa ti i nemas nista a pricas o necemu sto nemas?! :) Pazi ovako, imam ja OS koji sam kupio, vlasnik sam toga, hoces da ti pozajmim na neko vreme da probas pa onda da se javis?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 14:56 - pre 154 meseci
Batalite trola. Šta god mu vi pričali, nastaviće da troluje. Nisu proizvođači softvera sirotinja - pa neka se bavi time.

Već sam objasnio njegovu teoriju. Ne zna i neće ništa da radi, a hoće da ima. Tu ne vredi objašnjavanje, nego mu lepo natovarite policiju na vrat, 6 proxy-ja ga neće spasti.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.dta.co.rs.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 15:27 - pre 154 meseci
Citat:
kandorus:(5) program ne radi ono što vama treba već ono "što su proizvodjači zamislili" - to je na neki način uvedeno u svaki EULA. Kao kad bi ste kupili automobil kojim se ne možete voziti ali zato možete brati kajsije koje inače nemate.


Da se razumemo napravi ovde razliku izmedju softvera koji se prodaje takav kakav jeste, ili onog kojeg posebno narucis od proizvodjaca softvera. Da se razumemo to sto ti hoces jeste kao da odes u salon automobila kupis seriski automobil i onda se bunis posle zasto taj auto ne moze da ide 300 na sat. Druga stvar je da si otisao u fabriku i zatrazio takav automobil, samo sto te takav automobil ne bi kostao 10 - 20 k evra , nego milion do dva evra e tu je razlika.


Drugo da te pitam cime se bavis u zivotu, tj od cega zivis ?

 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 15:29 - pre 154 meseci
Citat:
kandorus

A tu priču (@valjan) o pijanstvu - prvo se raspitaj ko uopšte pije.

Citat:
@valjan:

Ne znam o cemu pricas - nesto si ti tu pomesao...



Kad sam te pomenuo na umu sam imao sledeće tvoje komentare:

Citat:
@valjan:

ne mozes porediti sporet sa Windowsom
...
Ne mozes da poredis list salate sa Vasinom tortom
...
ti imas izbor ili da se priklonis ili da trazis alternative
...
Da li si ti uopšte uspeo da prodaš
...
navedi mi bilo koja tri industrijska proizvoda
...
Moras uneti vise energije
...
ako ne zaradis dovoljno
...
Na tebi je da softver prihvatis takav kakav jeste, ili da trazis dalje.
...
Ako ti se ne svidja
...
Ako si ti kupio fen za kosu
...
moras se
...
ako bas smatras


Ti si pukao k'o licna - ne znas vise ni kome sta odgovaras, ni ko je sta rekao, ni koja je tema ove price. Odoh ja u realan zivot, a ti se bori sa tvojim EULA vetrenjacama...
 
0

saladin
igor stankovic
beograd

Član broj: 21723
Poruke: 9
195.252.98.*



+4 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 16:47 - pre 154 meseci
@Secka zapravo prizvodjac softwera MS konkretno ti daje pravo koriscenja softwera i moze to pravo da povuce kad proceni da ja nekoristim taj njegov softver kako je on zamislio procitaj eula ima negde u temi sam okacio onu sto je dosla uz moj Windows. Da mi Microsoft proda Windows to je onda moje vlasnistvo i ja mogu da ga koristim kako ja hocu (isto kao bilo kakv hardver) nema nikakvih problema ali mi oni izricito daju pravo koriscenja.....

I ako ne podrzavam pirateriju u smislu da ja koristim nesto i sa tim pravim profit, takodje nemogu bas da se slozim ni sa vama koj ste zapenili legalno pa legalno, a pod kojim uslovima legalno;

Primer: Prodaju mi OS WINDOWS 7 ultimate konkretno cena xxx $ u periodu od 3 godine su obezbedjeni delovi(zakrpe) i servis (tehnicka podrska). Ok ja ga instaliram radim zaradujem to se vise netice microsofta ... posle 2 godine odlucim da necu vise da koristim Win 7 instaliram Fedoru recimo, moj Win 7 stoji na svom disku na polici dodje komsija pita oces da prodas je necu poklonim mu ga (sa mojim vlasnistvom mogu da radim sta me je volja) on instalira Win 7 koji je legalan (placen Microsoftu) i ima delove i servis jos 1 god, ALI jedno veliko ali po Microsoftu to je nelegalno jel oni meni daju pravo koriscenja i ako neko drugi hoce da koristi isti proizvod on mora opet da plati Microsoftu bez obzira sto su delovi i servis obezbedjeni jos 1 godinu samo? .....Paaaa moze ali juce..... i jos se pitaju zasto postoji piraterija.....

Inace kao i svuda i ovde dolazi do zamene teza MORALNO\legalno ili moralno\Nelegalno.....

[Ovu poruku je menjao saladin dana 09.08.2011. u 18:06 GMT+1]
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 17:05 - pre 154 meseci
Citat:
saladin: @Secka zapravo prizvodjac softwera MS konkretno ti daje pravo koriscenja softwera i moze to pravo da povuce kad proceni da ja nekoristim taj njegov softver kako je on zamislio procitaj eula ima negde u temi sam okacio onu sto je dosla uz moj Windows. Da mi Microsoft proda Windows to je onda moje vlasnistvo i ja mogu da ga koristim kako ja hocu (isto kao bilo kakv hardver) nema nikakvih problema ali mi oni izricito daju pravo koriscenja.....

I ako ne podrzavam pirateriju u smislu da ja koristim nesto i sa tim pravim profit, takodje nemogu bas da se slozim ni sa vama koj ste zapenili legalno pa legalno, a pod kojim uslovima legalno;

Primer: Prodaju mi OS WINDOWS 7 ultimate konkretno cena xxx $ u periodu od 3 godine su obezbedjeni delovi(zakrpe) i servis (tehnicka podrska). Ok ja ga instaliram radim zaradujem to se vise netice microsofta ... posle 2 godine odlucim da necu vise da koristim Win 7 instaliram Fedoru recimo, moj Win 7 stoji na svom disku na polici dodje komsija pita oces da prodas je necu poklonim mu ga (sa mojim vlasnistvom mogu da radim sta me je volja) on instalira Win 7 koji je legalan i ima delove i servis jos 1 god, ALI jedno veliko ali po Microsoftu to je nelegalno jel oni meni daju pravo koriscenja i ako neko drugi hoce da koristi isti proizvod on mora opet da plati Microsoftu bez obzira sto su delovi i servis obezbedjeni jos 1 godinu samo? .....Paaaa moze ali juce..... i jos se pitaju zasto postoji piraterija.....

Inace kao i svuda i ovde dolazi do zamene teza MORALNO\legalno ili moralno\Nelegalno.....


Mislim da nije bas tako. Posle isteka od 3 godine ti postajes apsolutni vlasnik tog Windows-a i tada, ali tek tada mozes da radis sa njim sta god hoces. Slicno, ne isto ali slicno, kao kad kupis auto na lizing, Ti nisi vlasnik vozila dokle god ga ne isplatis u celosti. Tada i tek tada ti mozes da uradis sa tim vozilom sta god hoces. Da ne pricam o kupovini stana pod slicnim uslovima... Sve je to isti princip, ne moze da bude isto sli je dovoljne slicno da bi postojala analogija objasnjavanja.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

saladin
igor stankovic
beograd

Član broj: 21723
Poruke: 9
195.252.98.*



+4 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 18:32 - pre 154 meseci
Slazem se ali ja neplacam tokom te tri godine po 10$ Microsoftu za Windows mesecno nego traze sve odjednom unapred...i ne postajes vlasnik ni tada....
....
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 18:58 - pre 154 meseci
^^
:) E pa sad... ja bih voleo... zelim da... Mozemo tako koliko hoces. Nije rec o desetinama, stotinama hiljada (kola, stan, kuca...) pa da je to problem. Rec je o par stotina eura koje ti omogucavaju da si apsolutno legalan. Burazer moje zene zivi u Torontu, radi kao programer i ima sve legalne programe jer ne moze drugacije. I ne buni se niko, ni on ni ostali. To je tako na zapadu, drugacije se rezonuje jer su tamo zakoni za to rigorozni. Kad dodje ovde muka ga uhvati kad vidi kako se kod nas to radi. Ortak mi zivi u L.A. i bavi se muzikom. Osnovni program koji koristi na PC-u je platio isto kao i ja (mene kosta 1700 eura) samo u dolarima jer ne moze da radi ako nema legalan softver. I ne buni se jer svi tako rade, kupuju kako OS tako i programe koji su im potrebni. Takav je zakon i tacka. A mi od svega pravimo frku i na kraju trazimo dlaku u jajetu. Bespotrebno!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 20:45 - pre 154 meseci
Citat:
saladin: Primer: Prodaju mi OS WINDOWS 7 ultimate konkretno cena xxx $ u periodu od 3 godine su obezbedjeni delovi(zakrpe) i servis (tehnicka podrska). Ok ja ga instaliram radim zaradujem to se vise netice microsofta ... posle 2 godine odlucim da necu vise da koristim Win 7 instaliram Fedoru recimo, moj Win 7 stoji na svom disku na polici dodje komsija pita oces da prodas je necu poklonim mu ga (sa mojim vlasnistvom mogu da radim sta me je volja) on instalira Win 7 koji je legalan (placen Microsoftu) i ima delove i servis jos 1 god, ALI jedno veliko ali po Microsoftu to je nelegalno jel oni meni daju pravo koriscenja i ako neko drugi hoce da koristi isti proizvod on mora opet da plati Microsoftu bez obzira sto su delovi i servis obezbedjeni jos 1 godinu samo? .....Paaaa moze ali juce..... i jos se pitaju zasto postoji piraterija.....


Odakle ti to? Windows se ne licencira po čoveku, već po mašini. Imaš dve vrste licenciranja Windows-a - OEM, jeftinije ali je licenca vezana za hard disk i matičnu ploču i Retail, skuplje, ali licenca dozvoljava preseljenje softvera sa jedne mašine na drugu. U prvom slučaju bi komšiji morao da prodaš ceo računar (ili bar hard disk i matičnu ploču) zajedno sa Windows-om, a u drugom bi bilo dovoljno da Windows ukloniš sa svog računara.

Citat:
Sceka: Mislim da nije bas tako. Posle isteka od 3 godine ti postajes apsolutni vlasnik tog Windows-a i tada, ali tek tada mozes da radis sa njim sta god hoces.


Vlasnik Windows-a ne postaješ nikada, osim ako ga otkupiš od MS-a, a to bi te koštalo na milijarde dolara. Šta hoćeš, moći ćeš da radiš sa njim tek 70 godina posle smrti svih njegovih autora, ako tada budeš živ. Dotle važi EULA.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Krecu lovci na pirate09.08.2011. u 21:51 - pre 154 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic: Drugo da te pitam cime se bavis u zivotu, tj od cega zivis ?


Zar nisi do sada to shvatio? Mama und tata company. Evo, piše ti ovde.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

[es] :: Advocacy :: Krecu lovci na pirate
(Zaključana tema (lock), by flighter_022)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19

[ Pregleda: 64464 | Odgovora: 362 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.