Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 229952 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:08 - pre 155 meseci
Citat:
kokolica: Sujeta i pametovanje. Diplomirani pametolozi. Svako vozi svoj film.


:)) Pa da cujemo tvoj film?!


Citat:
kokolica: Niko ne kaze nista konkretno. Samo naklapanje. :(


Pa kazi ti nesto konkretno ali bez naklapanja! I meni je dosta naklapanja, bas bih voleo da cujem nesto konkretno!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:14 - pre 155 meseci
Citat:
Ma moguce je sutra malo da se tada sa tolikom preciznoscu napravi... Tvoj pradeda ili cukundeda, je mozda bio nepismen kao vecina tadasnjeg stanovnistva u Srbiji, a to je bilo pre 100 godina. Zamisli koliko je njemu tesko bilo da izracuna kvadratni koren iz 4, a ne da sagradi identicnu piramidu uz pomoc jos milion ljudi koji su bili neukiji od njega.


Moguće je. Bez obzira na činjenicu sa verovatnoćom od 99,99% da moj pradeda i čukundeda nisu znali da izračunaju koren iz 4 a najverovatnije ni da čitaju ni pišu, matematika na tom nivou nije bila nepoznanica za faraonske Egipćane, bar ne za "dvorane". Sudeći, prema pisanim dokazima, koji su opet rastumačeni od strane eminentnih stručnjaka, u faraonskom Egiptu postojača je naučna elita, i to ne svaštarska - bilo je lekara, astronoma-astrologa, matematičara, književnika, školovanih sveštenika koji su posedovali zavidna znanja (to nisu nikakva čudesna znanja, već prilično zavidna znanja na kojima bi mogli da im pozavide savremeni experti). Ostali, po potrebi, radili su ono što im se kaže (više-manje takva situacija je i danas).
U prevodu, posedovali su (pojedinci) dovoljno znanja za poduhvat tipa kako izgraditi piramidu. Radna snaga je bila samo radna snaga koja je radila fizički deo posla - infrastrukturu i oruđe rada osmislile su učene glave.
Uz sve to, tolika preciznost može biti i čista slučajnost: Napraviš nešto sa ciljem da se ne sruši i pri tom da postigne cilj, a pri tom može da se pogodi neki mistični broj u objektu.

S druge strane, na strani zagovornika upliva strane visoke inteligencije (bogovi, IT, zaboravljene moći), ne može da se isključi ni levitacija, pomoć od strane boga, ITijevca,...

U svakom slučaju, oni napraviše piramide: u neke se nađoše mumije (čiji je identitet dokazan na osnovu rastumačenih spisa) i obredne posude, u neke ništa; i ostaviše nam veliku zagonetku: Ko, zašto, kako? Sve bi bilo mnogo asnije da nije izgorela Aleksandrijska biblioteka.

Citat:
Prvo ne radi se samo o gojaznim, a drugo kako klasicna fizika/hemija moze da objasni drzanje ogromne mase na njemu a da mu pritom ne odlepi kozu kao lepak prilikom odvajanja.


Poenta je da u tome nema neke posebne magije već čista prirodna slučajnost. S druge strane, da se dokaže da je nešto specijalno, to bi bila samo neznatna genetska mutacija - sve na broju, samo može da priviče metal i staklo (ja mogu da zadržim šnalicu, spajalicu i slične sitne predmete - dokaz tvrdnje da je u pitanju samo fizičko-hemijska reakcija). Imamo u Srbiji i dečaka koji ne podnosi toplotu, a u šortsu i majci gazi kroz sneg na -15 kao da ide kroz vodu na +35.

ER
 
0

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:14 - pre 155 meseci
ok. dajte malo vremena da sve srocim. uskoro za pola sata......
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:18 - pre 155 meseci
@kokolica

Moram da idem ali ostali su tu, ja se ukljucujem sutra a jedva cekam!!!

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:19 - pre 155 meseci
Citat:
Galactic Federation: Ja stvarno nemam vremena da ti prepricavam sve sto je u klipu od sat vremena, pogledaj sam i trazi ostale podatke.


Ja nemam vremena da slusam kojesta od sat vremena.

Sta bi sa Orionovim pojasom?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:23 - pre 155 meseci
Citat:
kokolica: Niko ne kaze nista konkretno. Samo naklapanje. :(


Sta konkretno ti ocekujes?
Da neko kaze "Evo, to je vanzemaljac"?

Uostalom i tvoje konrektno je sve samo ne konkretno.
Saznali smo da imas porodicu koja ima solidno obrazovanje. I sta sa tim?
Treba da padnemo na to da bi ti poverovali da ti se stvarno desavalo nesto neobicno?
E pa nece moci. Argument autoriteta se ne vazi. Isto tako su poverovali onom sto je istrazivao stene, pa zakljucio da je zemlja stara 4000 godina, otprilike samo zato sto je ovaj zavrsio neki faks.

Da ne govorimo o tome sto visoko obrazovanje ne znaci ama bas nista. Znam gomilu ljudi koji su pozavrsavali razne fakultete, a i dalje su glupi ko ku(ac.

edit:
U stvari visoko obrazovanje i te kako znaci, samo ukoliko su ti ljudi naucili da razmisljaju. Problem je u tome sto je mnogo lakse uciti napamet ono sto pise u knjizi nego ukljuciti mozak.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Monsterche
Bosko Paunovic
Beograd

Član broj: 288026
Poruke: 1
109.121.50.*



+2 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:24 - pre 155 meseci
Vrlo jednostavno se moze objasniti ova histerija oko onih sto nisu iz nase zemlje. Ceo svet je otsiao dodjavola,ljudi vise ne vide izlaz vec se potajno (ili ne) nadaju nekoj velikoj promeni:rat,kataklizma,vanzemaljci...nesto sto ce promeniti njihove zivote jer sami nemaju snage da promene. Piramide? Pih,"dajte mi dovoljno dugacku polugi i tacku oslonca i pomericu celu planetu". Za sve postoji neko logicno objansnjenje samo tako nesto je za sanjare kao kofa hladne vode rano izjutra. Probudite se malo. Ako zelite da drzim stranu ljubiteljima SF-a i svemircima "palac gore" a ako zelite da drzim empirijsko darvinisticko realisticnu stranu "palac dole". Za oba sllucaja sam spreman da se borim do poslednjeg hladnog ruskog kvasa u zamrzivacu. :D
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:28 - pre 155 meseci
Citat:
Monsterche: Vrlo jednostavno se moze objasniti ova histerija oko onih sto nisu iz nase zemlje. Ceo svet je otsiao dodjavola,ljudi vise ne vide izlaz vec se potajno (ili ne) nadaju nekoj velikoj promeni:rat,kataklizma,vanzemaljci...nesto sto ce promeniti njihove zivote jer sami nemaju snage da promene. Piramide? Pih,"dajte mi dovoljno dugacku polugi i tacku oslonca i pomericu celu planetu". Za sve postoji neko logicno objansnjenje samo tako nesto je za sanjare kao kofa hladne vode rano izjutra. Probudite se malo. Ako zelite da drzim stranu ljubiteljima SF-a i svemircima "palac gore" a ako zelite da drzim empirijsko darvinisticko realisticnu stranu "palac dole". Za oba sllucaja sam spreman da se borim do poslednjeg hladnog ruskog kvasa u zamrzivacu. :D


Uuuu siiiiine! Ne mogu da verujem da ima jos nekoga ko voli Kvas!!! Ja to obavezno imam u frizideru! Svaka ti se dala!!! :))))

Izvinjavam se za Off, to je bilo jace od mene! :))

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:29 - pre 155 meseci
Kvas je carsko pice, obozavam da ga pijem :)
A pogotovo dobro dodje ladan kvas na ovu vrucinu, i to dok se tusiras vrelom vodom :):)

Inace, ranije smo ga zvali Tut Gut :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

Monsterche
Bosko Paunovic
Beograd

Član broj: 288026
Poruke: 1
109.121.50.*



+2 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:30 - pre 155 meseci
Ti si prva osoba (pored mene) koja to voli. Ni decu rodjenu ne mogu da nateram da piju kvas. :D
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:31 - pre 155 meseci
Joj brate kako volis ruski kvas fuj :)

Nema tu sta posebno da se kaze da nije neta naglabali bi smo ga do djavola, biti sanjar nije lose kao ni mastati. Pa bas da nisu ljudi mastali ne bi smo stigli gde jesmo (tehnoloski naravno) sve je to jedan san izumitelja kroz vekove ali bogami i dodje se nekada da se san upravo ostvari. Elieni i ako su hteli da dodju mora da smo im se smucili teoretisanjem, ce kazu "U bre pa ovi pametniji od nas, a stacemo im?" A jos da im date kvas ima da begaju i brze od svetlosti!!!
YU1OTW
 
0

Monsterche
Bosko Paunovic
Beograd

Član broj: 288026
Poruke: 1
109.121.50.*



+2 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:35 - pre 155 meseci
Ruski kvas je nesto najbolje. Ma nemam ja nista protiv sanjarenja i mastanja samo ono moze da previse uhvati coveka a kad se to desi pocinju da se javlaju znaci demencije. Onako usput, i ja sam sanjar,mastam da radim u Kruger nacionalnom parku u JAR-u. :)
 
+1

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:36 - pre 155 meseci
Ma naravno sve ima svoje granice.
YU1OTW
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:42 - pre 155 meseci
Obzirom da je dokazano da su ruski Kvas na zemlju doneli Vanzemljaci logicno je da je to najbolje pice na svetu, okolini, galaksijama, svemirima... :)

Odo' da sabijem flasu Kvasa pa se nastavljam sutra! :)

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Monsterche
Bosko Paunovic
Beograd

Član broj: 288026
Poruke: 1
109.121.50.*



+2 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:43 - pre 155 meseci
Ali neki ovde ih ozbiljno prelazi a neki su ih vec zabrinjavajuce presli.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:47 - pre 155 meseci
hahaha, covek pomenu kvas, i svi zaboravise vanzemaljce :).... toliko o tome!
 
0

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:50 - pre 155 meseci
Ovde jedino ja izgleda čekam priču.
Pustite devojku da napiše.

S obzirom da ne znam kakvo je to piće ruski kvas, da li spadam u zemljane ili vanzemljane?
ER
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:50 - pre 155 meseci
Pa sta bi hteo da pricamo jos nesto sto neznamo , dovoljno smo rekli valjda ko nije nek izvoli.
YU1OTW
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:52 - pre 155 meseci
Eto i ja izgleda znam vise o SVEMIRCIMA nego o kvasu :)
 
0

Monsterche
Bosko Paunovic
Beograd

Član broj: 288026
Poruke: 1
109.121.50.*



+2 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:52 - pre 155 meseci
Kvas za spas sviju nas! :D
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 229952 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.