Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vanzemaljci i Buducnost Zemlje

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 229948 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:53 - pre 155 meseci
Taman kad pomislim da imam sagovornike, kao i mnogo puta do sada, sve se pretvori u sprdnju. Kako ocekujete da kazem nesto stvarno kad se tako segacite? Koja je poenta? Ja se ne krijem iza obrazovanja, vec samo pokusavam da kao uvod kazem, da moja porodica, komsije i ja nismo laici sto se bar osnovnih postulata nauke tice. Za komplikovanija objasnjenja nemamo odgovore i ne pricamo nikada o tome. Mislila sam da neko ima neku rec podrske za sve ovo,a ne samo podbadanje. Nazalost, tako je.
 
+1

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 22:59 - pre 155 meseci
kokolice, sta ocekujes?

evo opet uzimam primer, neko je zapoceo temu o profesoru koji je pomogao klincima tako sto je na YT izbacio nacin resavanja zadataka, i opet se naslo gomila ljudi koji su protivnici toga...

Zamisli koliko onda ima ljudi koji ce da ti iskontriraju u ovako apsurdnoj temi
 
0

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:02 - pre 155 meseci
Citat:
kokolica: Taman kad pomislim da imam sagovornike, kao i mnogo puta do sada, sve se pretvori u sprdnju. Kako ocekujete da kazem nesto stvarno kad se tako segacite? Koja je poenta? Ja se ne krijem iza obrazovanja, vec samo pokusavam da kao uvod kazem, da moja porodica, komsije i ja nismo laici sto se bar osnovnih postulata nauke tice. Za komplikovanija objasnjenja nemamo odgovore i ne pricamo nikada o tome. Mislila sam da neko ima neku rec podrske za sve ovo,a ne samo podbadanje. Nazalost, tako je.


Ma pusti ih, deca se razigrala a još nisu svi na broju. Ja spadam u skeptike, uglavnom, sa tasom na strani ITijevca.
Pišeš ili ne?
ER
 
0

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:03 - pre 155 meseci
kokolica, sala je uvek dobrodosla, reci ti slobodno sta imas niko se nece sprdati sa tobom mozda cujemo nesto sjajno samo izvoli ja ti prvi verujem da se upravo nesto zbilo i da te to jako cudi a skole si namerno pomenula sto je i bitno naglasavajuci da svi skupa porodicno poznajete i konvencionalnu nauku. Dakle samo izvoli reci veruj malo opustanja u prethodnim postovima nije na odmet.Imas podrsku.

edit: 3way ja znam da ona nije htela da se hvali time, daj brate vidis li za toliko, tvrdim da je htela da kaze da su obrazovani po pitanju "konvencionalne" nuke i jeste bolje da to cujem od nje nego od nekog ko nezna koji je glavni grad a kamoli pismen!
YU1OTW
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:04 - pre 155 meseci
Citat:
kokolicaJa se ne krijem iza obrazovanja, vec samo pokusavam da kao uvod kazem, da moja porodica, komsije i ja nismo laici sto se bar osnovnih postulata nauke tice.


To je odlicno i svakako +.
Medjutim, spominjanje toga 'tek tako' u cilju potkrepljivanja neke tvrdnje koja je iznata, a koja nema nikakve veze sa ovom temom, nije bas na mestu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:07 - pre 155 meseci
Znam da sve sto je napisano na internetu, zauvek ostaje zapisano i da neke posledice toga mogu u buducnosti da se pokazu kao jako lose. Inace sam prisutna jako malo kao neko ko pise, vise citam i ostajem uzdrzana po pitanju komentara (na forumima meni bliske tematike). Medjutim, na ovom forumu resih da probam da ostvarim komunikaciju sa srodnim razmisljanjima, ali nisam naisla na takve. Ne iznosim mnogo o sebi jer cu pokusati da sakrijem ono sto moram. Ne pisem o svojim petogodisnjim dogadjajima da bih vam ovaj post ucinila zanimljivijim vec da bih vam predocila dogadjaje koji su obelezili moj zivot. Iako ih ne smatram traumaticnim, smatram da su u vreme dogadjanja ucinili mene i moju porodicu potpuno drugacijim osobama koje su nakon zavrsetka tih dogadjaja zauvek prestali pricati o tome. Ne zato sto smo bili sumnicavi ili nesigurni, vec zato sto zdrav razum nije imao odgovore i o tome nije imalo sta da se kaze. Resili smo da o tome ne pricamo nikome. Samo zato jer smo znali da nam niko nece verovati. Nastavak sledi. (mislite o meni sta hocete, ja cu vam reci skoro sve)
 
+2

starkg
Kragujevac

Član broj: 51088
Poruke: 711
*.dynamic.sbb.rs.



+89 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:10 - pre 155 meseci
Nemoj da te iznenadi ako nisi jedina, verovatno je slicnih stvari puno bilo sada je samo razlika sto imamo internet gde mozemo popricati malo o tome u proslosti ko zna, ko zna kakve su tajne otisle zauvek to necemo znati...
YU1OTW
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:17 - pre 155 meseci
Citat:
kokolica:Ne pisem o svojim petogodisnjim dogadjajima da bih vam ovaj post ucinila zanimljivijim vec da bih vam predocila dogadjaje koji su obelezili moj zivot.


To je sve ok, ali takav dogadjaj, bez obzira kakav on bio ne mozes koristiti da dokazes nesto totalno drugo.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:26 - pre 155 meseci
Nemojte zameriti ako u prici osetite namerne propuste pojedinosti jer moram sakriti delove mesta i identitete.

Dakle, useljenjem u kucu koja nije nasa (ziveli smo u njoj 5 godina), saznali smo neke zastrasujuce price o desavanjima u njoj. Iako se nismo obazirali na te price, nas zivot je tekao najnormalnije. Lepa, velika kuca, sa prizemljem, jednim spratom iznad i potkrovljem koje nije bilo uredjeno, vec je sluzilo za susenje vesa i eventualno odlaganje nekih "visak stvari". medjutim, moja mama je resila da tavan bude samo za susenje vesa. Taj tavan je imao 2 prozora. Jedan je bio zablindiran zeluzinama i nije se mogao otvoriti, a drugi je imao zeluzine koje su se otvarale. One prve su bile zakovane, ne znam zasto. Veliko dvoriste, puno vocki, jabuke uglavnom, breskve, kajsije, sljive. Divna kuca i jos lepse dvoriste. Ljudi koji su ziveli u kuci pre nas zamolili su nas da ne otvaramo samo jednu sobu u kojoj su bile smestene neke stvari. Mi smo se slozili jer je kuca ionako imala dovoljan broj soba. Oni su rekli da ce doci po te stvari iz zatvorene sobe za godinu dana. Medjutim, ja sam bila tinejdzerka i radoznalost me naterala da udjem u tu sobu tako sto sam bravu otkljucala nekim alternativnim metodama. U njoj nisam nasla nista bitno osim nekih predmeta i stvari kojima nisam nasla bitno znacenje. (nastavak sledi, samo da ne mislite da nisam tu)
 
+2

Mio_1
Mio Surfer
CEO
Source Digital
Novi Sad

Član broj: 21338
Poruke: 147
*.cpe.masko.rs.

Sajt: www.novisad.com


+7 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:30 - pre 155 meseci
Unfortunately mainstream science is no longer trust worthy, in that most of it is now controlled by governments with the intentions of using it to control the masses. One simply either has to study the scientific data for themselves to see the discrepancies or work with other scientific outlets, no matter where they come from, the idea of a scientific consensus is to cross reference and share ones findings not just jump on a band wagon because there is money in it.
Sve ono što ste izgubili nije ni bilo vaše.
 
0

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:41 - pre 155 meseci
Citat:
Mio_1: Unfortunately mainstream science is no longer trust worthy, in that most of it is now controlled by governments with the intentions of using it to control the masses.


Ne zaboravi cipove koje ti ugradjuju u glavu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:41 - pre 155 meseci
Nakon nekog kratkog vremena od useljenja u tu kucu, otkrila sam da mogu kradom da pusim cigarete na tavanu a da moji ne osete dim. Ionako se gore susio samo ves. Ja sam tada imala 16 godina. jedne veceri, mozda nekih mesec dana nakon useljenja u kucu, moji roditelji su otisli kod kumova, a ja sam ostala sama. Otisla sam na tavan da zapalim cigaretu i taman kad sam je ugasila, kroz prozor koji nije imao zeluzine, pojavila se neverovatno jaka svetlost koja je izgledala kao meseceva svetlost, ali mnogo jaca. Pomislila sam da je stvarno meseceva svetlost, i posla sam ka prozoru da provirim. Medjutim, neka neobjasnjiva buka kao neka mikrofonija i jos gore za usi od toga mi je zujala u usima i bukvalno paralisana sam pala na kolena, stavljajuci prste u usi ali nije pomoglo. Glava me je zabolela uzasno i prepala sam se jer nisam znala sta se desava. U glavi sam pored silne buke cula neke glasove, zvukove, tesko je objasniti, ali sam se probudila na podu tavana i bila je potpuna tisina i mrak. Nije bilo ni svetlosti, niti zvukova vise. Potpuno izbezumljena sam strcala u prizemlje i pozvala kumove, trazila roditelje da dodju kuci. Oni su dosli ubrzo i ja sam sve ispricala...medjutim, oni su mi rekli da legnem da spavam i to je sve....Sledi nastavak
 
+3

Mio_1
Mio Surfer
CEO
Source Digital
Novi Sad

Član broj: 21338
Poruke: 147
*.cpe.masko.rs.

Sajt: www.novisad.com


+7 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:49 - pre 155 meseci
@3way: Mislis imao si takva iskustva ugradjivanja cipova?

Interesantno, cime si ih vadio?
Sve ono što ste izgubili nije ni bilo vaše.
 
+1

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:52 - pre 155 meseci
Citat:
Mio_1: @3way: Mislis imao si takva iskustva ugradjivanja cipova?

Interesantno, cime si ih vadio?


Nisam ih vadio, svi znamo da je to nemoguce.
Ali moguce im je doskociti.
Ko zna sta je faradejev kavez ce glavu umotati u aluminijumsku foliju i na taj nacin onemoguciti bilo kakvu komunikaciju sa satelitom.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
0

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:53 - pre 155 meseci
Neko vreme je proslo od tog dogadjaja i ja sam stalno kradom odlazila na tavan i nista se nije dogadjalo. Pomislila sam da mozda imam neku bolest da je mozda stvar maste i td. realna objasnjenja su naravno bila prioritet. Preskacem dosta toga i nastavljam pricu sa jednim od bitnih detalja. Obzirom da sam na tavanu provodila dosta vremena, znala sam svaki kutak njega ali jednog poslepodneva sam ugledala na gredi uspravnoj ne znam cemu je sluzila jer se ne razumem u gradjevinu, ali nije ni bitno, nekoliko urezanih brojeva.





[Ovu poruku je menjao kokolica dana 24.07.2011. u 14:05 GMT+1]
 
+4

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:55 - pre 155 meseci
Pa ne bi isao vise na tavan ni mrtav...
 
+2

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje23.07.2011. u 23:59 - pre 155 meseci
Ovako u nastavcima zvuci jos strasnije.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
+3

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje24.07.2011. u 00:06 - pre 155 meseci
Ipak je bolje da obrisem sve sto sam napisala ili bar veci deo jer mi je bezveze pricati o ovome. Nema svrhe.

[Ovu poruku je menjao kokolica dana 24.07.2011. u 14:07 GMT+1]
 
+1

plague
Software Developer
Auckland, NZ

Član broj: 46734
Poruke: 623
62.240.22.*



+373 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje24.07.2011. u 00:17 - pre 155 meseci
@Kokolica Kako cudno, te price se obicno tako zavrsavaju. Medjutim, da su primetili da tebe nije bilo neko vreme (cak i da nisu imas 16 godina) svaki normalan roditelj bi te vodio u bolnicu jer to moze biti znak neke bolesti. Medjutim oni ti kazu da spavas? Da sam ja mojima rekao da sam cuo jako pistanje i da sam pao u nesvest na neko vreme, mislis da bi mi rekli da spavam? POGOTOVU ako nisam imao takih epizoda ranije. Ali ok, mozda tvoji roditelji misle da je to najnormalnije. :]

P.S. Znaci EPI napada:
- nastaje iznenada, a može se javiti i ''aura'' (neobično osećanje ili poseban miris ili ukus pre samog napada - upozoravajući period);
- iznenadni pad bez svesti, često praćen nekim zvukom;
- telo postaje ukočeno, a leđa lučno izvijena;
- disanje može prestati, usne poplave, a lice i vrat nabreknu od krvi;
- konvulzivni pokreti, stegnute vilice, disanje je bučno, pljuvacka obojena krvlju;
- nekontrolisano mokrenje i pražnjenje creva;
- mišići se opuštaju, osoba zapada u dubok san, koji može potrajati i do sat vremena, a može i da se osvesti nekoliko minuta posle napada.

Mozda je bio blazi EPI napad?

 
0

kokolica

Član broj: 288169
212.178.232.*



+40 Profil

icon Re: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje24.07.2011. u 00:18 - pre 155 meseci
Medjutim, to je tek mali deo price. Jednu noc koju pamtim kao prvu, ali ostale su bile iste koje su usledile kasnije, kucu (koja nije bila jedina u naselju) je obasjala neka nesvakidasnja svetlost, a obzirom da smo mi bili u prizemlju, mislili smo da je vatromet. Tata je izasao i vratio se u kucu sa obrazlozenjem-nije to nista. medjutim, mi smo u isto vreme svi pali na pod od njegovog ulaska i panicno drzali ruke na usima jer je neverovatan zvuk sa primesama glasova zujao u glavi, na nekom da li jeziku ili cemu, nemam pojma. Mi smo se skupili kao misevi sa rukama na usima i trpeli bol. Bol u usima i glasovima u glavi. To je trajalo nekih 5 min. Kasnije su se ti zvukovi sa zvukovima koji su se prosirivali na gornji sprat toliko glasno culi da su komsije koje su cesto dolazile-pitali: koga vi imate gore? mama i tata su sve pokusavali realno objasniti, postajali smesni, jer je komsija (fizicar o kome sam ranije pricala) shvatio da se nesto cudno desava...odlazio je na sprat, pokusavao naci odgovore, ali je ostajao nem...
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Vanzemaljci i Buducnost Zemlje
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 229948 | Odgovora: 1682 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.