Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ptt ADSL niže cene od 1. jula

[es] :: ISP :: ADSL :: Ptt ADSL niže cene od 1. jula

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 133798 | Odgovora: 569 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.236.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula01.09.2011. u 17:29 - pre 153 meseci
Kolko sutra ih zovem.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.ADSL.neobee.net.



+20 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 06:05 - pre 153 meseci
podnet zahtev 31-og,1-og potpisan ugovor,sad se ceka da puste net i pozovu za opremu,ukoliko danas ne budu zvali kontam da ce u pon,jer mi salterusa rekla da se ceka 2-3 dana za opremu....
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 07:46 - pre 153 meseci
Ja dobio opremu isti dan kada krenuo na odmor.

Pošto sam juče stigao, ajd da kažemo da sam od juče na PTT ADSLu ....

E, sada imam par pitanjaca:

Ovaj modem koji su mi dali deluje jako jeftino (loše) ...

Uzeo sam od druga telekomov 520S, da probam kako će sa njim da radi.

UL je malo sporiji, ako je to moguće zbog promene modema, i druga stvar, koja me zbunjuje sada, je kada odem na speedtest.net, sa mojim modemom piše PTT JAVNI... a sa ovim piše TELEKOM SRBIJA ...

E sad, da li su to neka predpodešavanja koja su programirali u Telekomu, i kako ja mogu da resetujem taj modem i ubacim PTT podešavanja, da bih maksimalno iskoristio mogućnosti.

Drugo, koji je username i šifra za pristup ovom PTT modemu da vidim te vrednosti, odnosno da postavim ovde da mi oni koji znaju kažu da li mi je sve OK oko linije? Kao što je na Telekomu Admin i ZTONPK.

Treće, koliko smeta/odvlači signal ako imam još 3 telefona po kući, jer ja sam onaj spliter stavio odmah tu u mojoj sobi i delim na fon i modem, a na par mesta mi rekoše da moram ispred svakog fona u kući da imam taj spliter, a i primetio sam da mi telfeoni ponekad imaju veliki šum, i da li bi pomoglo kada bi spliter stavio u tavan, pre prvog račvanja, i jedan kabl direkt do modema, a drugi da ide dalje, i da se deli na tri telefona?

Hvala unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.236.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 09:32 - pre 153 meseci
To čije usluge koristiš (kog provajdera) zavisi samo od PPPoE user/pass, ako se recimo konektuješ sa username-om oblika: xxxxxx@pttnet - koristićeš usluge PTT-a, ako se konektuješ sa username-om: [email protected] - koristićeš telekom, ako pak uneseš user xxxxxx@sezampro - koristićeš usluge Orion Telekoma, itd itd...

E sad, ti u TP-Link modemu imaš upisan PTT user/pass, a u tom HG520s što si uzeo od prijatelja imaš telekomov user/pass, tj koristiš usluge telekoma za koje taj tvoj prijatelj ima sklopljen ugovor sa Telekomom.

A što se tiče brzine - ona uglavnom zavisi samo od toga kako je setovana linija. Tj, ako je tvoja linija setovana na 16Mbit - iako prijatelj recimo ima 1.5M - sa njegovim user/pass na tvojoj liniji će raditi 16M. (sem u nekim posebnim slučajevima).

Što se splitera tiče, ili ga postavi na glavnu račvu, da svi telefoni budu posle njega, ili pred svaki telefon stavi spliter, jedino tako će ti raditi telefon i internet kako treba. Sve ostalo je loše.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 11:59 - pre 153 meseci
MagicMaster napisa:
> Ovaj modem koji su mi dali deluje jako jeftino (loše) ...

Ako su ti dali TP-Linkov modem/ruter, iako je plain China,
daleko od toga da je loš, vrlo stabilno radi, bez problema.

Koja je marka i model rutera?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 12:22 - pre 153 meseci
TP-LINK TD-8817 ...

Uzeo sam 3 ova splitera od druga da probam. Da stavim ispred scakog telefona, lakše mi je tako, nego da se muvam po tavanu.

A mogu li da promenim da sa njegovim modemom piše PTT ?

Ili recimo imam ponudu da kupim jedan modem ruter, crnocrveni, pireli, sa dve antene, 4 LANa USBom itd, ako ga kupim, da li ću moći nesmetano da ga koristim ?

evo screena.



Da li je tu sve u granicama niormale, iloi ima nešto što može da se koriguje?

Uzeo sam od ovog druga 3 splitera, lakše mi je da ga bapnem ispred svakog fona, nego da s pentračim po tavanu. Ako sam dobro razumeo, pošto ja na 2 mesta u kući imam na jednom mestu i bežični i običan fon, (ostala paranoja još iz doba restrikcija i sankcija, pa kad nemam struje, ne radi bežični) dovoljno je da ispred one male račvice stavim spliter, pa iz splitera račva na 2 fona? Ne moram bukvalno ispred svakog telefona?



[Ovu poruku je menjao MagicMaster dana 02.09.2011. u 13:44 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MagicMaster dana 02.09.2011. u 13:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 13:07 - pre 153 meseci
MagicMaster napisa:
> TP-LINK TD-8817 ...

Sasvim ok ruter, jedino što nema WiFi i više LAN izlaza ali ok
obavlja posao.

> Uzeo sam 3 ova splitera od druga da probam. Da stavim ispred scakog telefona, lakše mi je tako, nego da se muvam po tavanu.

Da, za svaki telefon moraš imati adsl mikrofilter ili spliter.

> A mogu li da promenim da sa njegovim modemom piše PTT ?

Da, ali bi morao da ulaziš u podešavanja tog rutera i da menjaš
PPPoE parametre. Ne radi to. :D

> Ili recimo imam ponudu da kupim jedan modem ruter, crnocrveni, pireli,
> sa dve antene, 4 LANa USBom itd, ako ga kupim, da li ću moći nesmetano
> da ga koristim ?

Generalno da, ali za više informacija, napiši mi tačan model i
da li je to onaj što Telekom daje? Ako prodaje onaj što mu je telekom
dao, moraš imati administratorski pristup podešavanjima tog rutera i
onda ćeš moži da namestiš da radi sa PTT ADSLom. E sad, moraš da znaš
korisničko ime i lozinku svog (pppoe) naloga, ako ne znaš, moraš zvati
PTT. Za koliko para bi ti on to prodao?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

milosbeo
Loading...

Član broj: 220015
Poruke: 438
*.beotel.net.

Sajt: www.umrezen.in.rs


+82 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 14:11 - pre 153 meseci
SNR ispod 10db = moguci problemi... Kod tebe je ispod 10 u oba smera...
Smanji paket... Nema pomoci.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.ptt.rs.



+76 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 14:14 - pre 153 meseci
Ne znam odakle mu, kaže da je nov 50 evra, dao bi ga za 3 crvene. Pitaću za tačnu oznaku.

Ovako otprilike izgleda

Donosio mi ga, video sam ga.

Evo, postavio sam ispred fonova splitere, i više mi ne prekida net kada mi zvoni telefon i kada se žena javi :) :)

Sada ću par dana da pratim rad ovog mog TD-8817 ....

Pošto sam koristio SBB, imam ja od ranije ruter sa 4, D-LINK, DIR-100

Pa sam mislio, ako mogu za njega jedno 1500, i dodam 1500, i uzmem taj pireli, i posle, ako se za godinu dana i vratim na SBB, mogu njega da koristim kao ruter, a dobio bih WLAN, i to jači nego ovi što dobijamo uz Telekom, kaže da je dosta jači, ima 2 antene. Ako ne laže.

Šta misliš, da li vredi te pare? I da li bi mogao da ga nateram da mi radi umesto ovog modema? Nemam više strujne slobodne ..... :) :) :)

"Smanji paket... Nema pomoci."

Ma šta ću da ga smanjujem, i ovako za 100 dinara manje nego do sada imam bar 2 puta brži DL i 3x brži UL ....



[Ovu poruku je menjao MagicMaster dana 02.09.2011. u 16:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.178.233.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 15:01 - pre 153 meseci
Ja imam 8816 na Orion telekom ADSL linku, nikad problem nije pravio...

Mozes da uzmes bilo koji wireless ruter (za lan) i da njega povezes na ovaj tp-link - nece biti problema... Ja na jednoj liniji imam SNR od 8 do 10dB na 6Mbit paketu - dugacka linija, sta da radis, ima ponekad CRC, al nikad vecih problema nije bilo.

Tako da, vidi, al zar taj pirelli neko ne treba da vrati telekomu kad raskine svoj ugovor?

Ja bi na tvom mestu kupio neki LAN ruter sa wireless-om, povezao sa ovim TP-Linkom i tako terao, prosto je.

Ako ipak oces da koristis ADSL ruter - Ja jos nisam dobio ruter od PTT-a, al kacim se sa njihovim PPPoE user/pass.

Inace default user i pass je brojtelefona@pttnet i pass je brojtelefona (u formatu 1023xxxxx, 1122xxxxx, 263xxxxx itd - dakle pozivni i broj telefona).
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 15:10 - pre 153 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: To čije usluge koristiš (kog provajdera) zavisi samo od PPPoE user/pass, ako se recimo konektuješ sa username-om oblika: xxxxxx@pttnet - koristićeš usluge PTT-a, ako se konektuješ sa username-om: [email protected] - koristićeš telekom, ako pak uneseš user xxxxxx@sezampro - koristićeš usluge Orion Telekoma, itd itd...


Koliko si siguran u ovo? Ja sam na telekomu vezan ugovorom jos godinu i kusur na 4Mb/s (+ iptv). Ako uzmem PTT na 16Mb/s na drugom telefonu (npr kod roditelja) onda bi po tebi trebalo da bez problema dobijem tu brzinu na i na svom broju (koji je setovan visoko zbog iptv-a ,bar na 10Mb/s ako ne i vise). Ako je to moguce, u jednom trenutku bi isti korisnik bio ulogovan na dva broja, dali to pravi neki problem?

Dali je iko probao neku od ovih kombinacija?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
212.178.233.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 15:20 - pre 153 meseci
IPTV u kombinaciji nisam imao, ali evo sta radi provereno:

Imao sam na jednoj liniji Telekom ADSL 4Mbit, sad tu menjam na PTT 8Mbit... Doduse, trenutno su mi setovali 6Mbit na liniju iz nekog razloga. Al napinjem se s njima da puste 8, jer moze. Nebitno za ovu pricu.

Na drugoj liniji imam Orion ADSL 6Mbit. Kad se sa pppoe user/pass od telekom ADSL-a (koji je bio 4Mbit), konektujem sa linije na kojoj je Orion 6M - dobijao sam Telekomovu IP adresu - ali brzinu od 6Mbit. Takodje obrnuto, sa orion user/pass kad se konektujem sa linije koja je na 4Mbit - dobijalo se Orion IP adresa a 4Mbit protoka.

Sad imam aktivan i @xdsl.isp.telekom.rs - nisam stigo da raskinem ugovor, a na liniji mi radi i Telekom user/pass i ptt user/pass - naravno dobijaju se IP adrese iz opsega odgovarajuceg provajdera. Ali sve jedno i sa telekom user/pass i sa ptt user/pass uvek ide 6Mbit kolko je linija, iako je telekom ADSL bio na 4Mbit.

Ako imas IPTV + 4Mbit verujem da je situacija sledeca:
Konektujes se sa nekim drugim user/pass i imas full (10Mbit na kolko ti je linija), IPTV ti secka, pravi gluposti, a sa tvojim user/pass se konektujes sa neke linije koja je recimo <4Mbit - dobices 4Mbit ili manje, ako se konektujes sa linije gde je >4Mbit, dobices svojih 4Mbit - jer je tolko odseceno kod telekoma.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

indicator1
BGD

Član broj: 4248
Poruke: 533
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 15:32 - pre 153 meseci
Da to mi je otprilike jasno. Ali sta ce se desiti ako se sa dve razlicite linije istovremeno ulogujem sa istim username/pass, recimo hipoteticki scenario logujem se sa PTT 16Mb/s nalogom na liniji kod mojih roditelja koji su na PTT 16Mb/s i sa moje linije koja je na 4Mb+iptv Telekom. Da li ce (sem ogranicenja na 10Mb na telekom liniji) biti drugih problema?
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.236.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 16:16 - pre 153 meseci
Ne mozes dva puta sa istiom kombinacijom user/pass da se konektujes, nece ti raditi.

Moras prvo da se diskonektujes, pa onda konektujes sa druge lokacije.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula02.09.2011. u 20:09 - pre 153 meseci
MagicMaster napisa:
> Ne znam odakle mu, kaže da je nov 50 evra, dao bi ga za 3 crvene.
> Pitaću za tačnu oznaku.

Zipa, ako je taj Pireli ADSL ruter, a izgleda da jeste i nema
WAN port, nećeš moći njega da koristiš kako si hteo ako se budeš vraćao
na SBB.

http://url.bachi.in.rs/ah Ovo ako ti je mala gajba (do 50
kvadrata koji se prostiru unutar jednog sprata) će ti raditi super, a
baci pogled na cenu. :D http://url.bachi.in.rs/aj Ovo je nešto niže od
3000, a ok je ruter. Koji god ruter da uzmeš od ta dva, moži ćeš da ga
koristiš na SBBu, dok Pireli bi morao da se budži, odnosno da imaš
običan ruter ispred njega, a Pireli da se namesti da bude bridge.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula03.09.2011. u 20:33 - pre 153 meseci
Svidja mi se ova druga varijanta, pošto živim u kući sa potkrovljem.

Ali imam sada drugi problem.

Izgleda da ovaj modem ipak ne valja.

Eto, radio je par dana, i počeo danas da zeza. Isključim, uključim, nadje i upali lampu ADSL, ali lampica INTERNET ništa.

Probam sa ovim telekomovim modemom, sve nadje, radi normalo, proverim brzine, sve OK. Vratim opet ovaj PTTov, neće. Probam da ga resetujem, neće.

Videću kako se ponaša danas-sutra, pa ga nosim kod njih da vidimo tamo kako će da radi.

Kratkog veka moja sreća .... :) :) Srećom, pa imam ovaj drugi. Jeste da se prikazuje kao Telkom, ali radi.

Nego, da li je moguće da ovaj ruter koji sam koristio sa SBBovim modemom neće da radi sa ovim ADSL.

Uopšte preko njega ne mogu da koristim net na 3 kompa, vratim SBB modem, radi normalno.

PA ga ugasim, pa upalim prvo ADSL modem, sačekam sve da "dodjee", da se lepo butuje, pa onda uključim ruter, sačekam malo, i opet ništa.

Šta to može da bude?

 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
94.228.236.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula03.09.2011. u 21:02 - pre 153 meseci
Ovako, vrlo verovatno da ti se problemi javljaju kad povezes dva rutera zato sto oba imaju lokalne IP adrese 192.168.1.1

Moj savet ti je da uradis jednu od dve stvari:
ADSL Ruter koji si dobio od PTT-a posesis u Bridge mode, trebalo bi kao na screenshotu:


Dakle VPI: 8, VCI: 35, ISP - Bridge mode, Encapsulation 1483 Bridged IP LLC

Onda iz ADSL rutera ukljucis kabl u WAN port tvog drugog rutera, i na njemu podesis PPPoE konekciju:
user 12xxxxxx@pttnet, pass 12xxxxxx (za Pozarevac je pozivni 12 i u nastavku broj telefona).

Tako ce ti raditi, s tim sto onda PTT ruter nece da se kaci na net, nego tvoj drugi ruter, al to radi odlicno. Meni se i na Orion i na PTT ADSL kace drugi ruteri, a oba ADSL rutera su u Bridge modu.

Probaj, pa javi.

EDIT: Zaboravih, to sto ti Telekomov ruter radi, je samo zato sto neko ciji je taj ruter ima aktivan telekom ADSL, ili ako je kojim slucajem raskinuo ugovor, jos su mu aktivni PPPoE user/pass za Telekom ADSL.

Kao sto sam ranije objasnio, to cije usluge cete koristiti zavisi samo od kombinacije user/pass za PPPoE vezu, a brzina koju cete imati zavisi (uglavnom*) samo od brzine ADSL porta od vas do centrale.

*osim ako koristite druge usluge, pa je nalog ogranicen kod provajdera softverski (IPTV) na primer.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+76 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula03.09.2011. u 21:41 - pre 153 meseci
Ovaj nije moj, koristim ga čisto za te probe, ja bih hteo da sve podesim da radi preko PTTovog ovog ADSL modema, koji trenutno neće da upali INTERNET lampicu, i iz njega u D-LINK ruter,koji je do sada korišćen sa SBBovim modemom, jer pored osnovnog imam još 3 računara vezana na net.

Saću sve da pogasim, pa ću ujutru da probam, sve da razvežem, ponivi da povežem, da resetujem, i da vidim da li ću dobiti signal i da li ću uspeti ovaj ruter da nateram da radi.

Ako ne, razmišljam o onoj drugoj varijanti što mi Bachi ostavio linl, od oko 2700 dinara.

A SBB imam obavezu još mesec dana, taman sam mislo dok sve uhodam kako treba, da ga imam kao BackUp opciju, i da ga onda vratim na prepaid.

Spava mi se, nemam snage da se sada mlatim, plašim se da nešto ne polupam ... :) :)

Javljam šta sam postigao.
 
Odgovor na temu

MagicMaster
Samozaposlen,
Srbija

Član broj: 94953
Poruke: 696
*.dynamic.sbb.rs.



+76 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula04.09.2011. u 13:53 - pre 152 meseci
Mrtav konj.

Stvarno je PTT modem izgubio SVA podešavanja kada sam ga resetovao, i username i šifru, pa sam morao ponovo da ga podešavam.
Ali i onda kada ga podesim, isto, dobijem net, pa posle 10 minuta puca.

Onda sam Telekom ADSL modem opet stavio, i radi. Onda sam ga logovao sa PTT userom i šifrom, i on počeo da zeza.
Pa mi onda kao starom teoretičaru zavera, prodje kroz glavu da Telekom namerno cinculira PTT usere.

Onda resetujem Telekom modem da vrati na telekom podešavanja, dobijem net, i nažalost ista priča. Ima nekoliko minuta, pa pukne. Pa opet tako.

Tako da sam evo sada na SBBu, a ujutru idem u PTT da probamo modem kod njih, ako ne, tražiću da mi spuste na 8/1 pošto ovde i na još par foruma čitam da kada su smanjili brzinu, sve je radilo najnormalnije, i margine su se normalizovale.

Nego samo da pitam, kada i ako sitra to sredim, nikako ne uspevam da nateram da rdi ovaj moj ruter sa PTT modemom. Nego mi negde reče da treba još podešavanja.
Da li treba u modemu ili u samom ruteru?
kada odem na ruter 192.168.1.bla bla, traži username i pass, ja probao admin admin i tako još par, ali neće. Zna li neko koje su i posle kada udjem, šta treba da podešavam?

EDIT: Evo, našao sam da samo na UserName treba ADMIN, a pass ostaje prazan, i tako ulazim u podešavanja. Dakle, šta treba da rdim posle?

Hvala unapred.

Njaviše me nervira što je eto, 3 dana radio kao sat, i od juče zez zez zez ..... da poludiš.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ptt ADSL niže cene od 1. jula04.09.2011. u 14:00 - pre 152 meseci
Možda je neki problem kod njih ... znam za slučajeve da ljudima neki ruteri nisu hteli dobro da rade pa je rešavano promenom MTU ... mada ni to nije svuda pomoglo. Tebi je SNR malo slab, možda mu to pravi probleme.

Taj drugi ruter možeš malo da podešavaš uz prebacivanje modema u bridge mod ... ili da samo povežeš lan na lan, promeniš 192.168.1.1 u neki drugi iz opsega i trebalo bi da radi.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Ptt ADSL niže cene od 1. jula

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 133798 | Odgovora: 569 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.