Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902648 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 16:25 - pre 135 meseci
Citat:
Mia_Mia: Jel' bio neko preko posle prvog marta? Mozda oni vrate sve na staro? :)
Citat:
Mia_Mia: Jel' bio neko preko posle prvog marta? Mozda oni vrate sve na staro? :)



like! :) da,mi sve svi nadamo..,mislimo ako jako budemo zeleli ..mozda se i desi cudo..
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 18:36 - pre 135 meseci
Ima li nekih debelih izmena u odnosu na perid pre 1 marta? Nesto sto bi drasticno otezalo postupak? Nesto sto nismo do sada pominjali? Iskreno se nadam da nema!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 19:04 - pre 135 meseci
Nije menjano nista 1. marta. Samo su ukinuti seoski maticari a tek jedna od mnogih stvari kojima se maticari bave je primanje zahteva za naturalizaciju. Kod nas seoski maticari jos uvek postoje ali u nekim mestima ne rade svaki dan a u nekim ne rade ceo dan. Odnosno imamo setajuce maticare koji obilaze vise mesta i imamo maticare kojima to nije jedino zanimanje. Naravno u pitanju su pare, sela su opustela i nema ko da placa to. Najteze ce biti ljudima koji zive po tim selima ako budu morali da idu u sresku administraciju za svaki upravni posao. Ali u samom procesu nije menjano nista a najavljuje se usvajanje olaksanog postupka i za supruznike.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 19:21 - pre 135 meseci
Evo dobra vest za one koji jos uvek nisu predali a planiraju da to ucine u Madjarskoj, u mestu Mako iza Segedina ce takodje moci da se predaje a imate u tekstu radno vreme i broj za zakazivanje i informacije http://promenad.hu/cikk/makon-...emenyezheto-a-honositas-125347 Zanimljivo je da za uslove pise znanje jezika na nivou za koji koriste rec koju sam proverio u recniku i koja znaci kakavgod, ikakav, nekakav.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 20:27 - pre 135 meseci
:) kad se mi slozimo..i sklopimo kockice.. :) ima da svi imamo m.drz. :)
 
Odgovor na temu

magamago
Jasmina Milenkovic
Novi Sad

Član broj: 107480
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 21:38 - pre 135 meseci
Imam i ja jedno pitanje. Ako neko išta zna, u vezi sa novom odlukom ;
Elem,suprug i ja nismo venčani iako smo jako dugo zajedno i imamo klinca od 2,5god.
Ja i klinac smo u procesu dobijanja papira-čekamo zakletvu,ali suprug nije podnosio papire jer nije imao dosad prava.
Nincs magyar felmenője
S obzirom da se nismo registrovali kao bračna zajednica,da li nekako može i on da dobije papire ili moramo biti zvanično u braku??
Da li se odnosi i na nas ova nova odluka?
Ako se odnosi ,kako potvrditi trajnost zajednice?

Előre nagyon köszönöm
 
Odgovor na temu

MarizaBG
Beograd

Član broj: 311720
Poruke: 17
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 22:01 - pre 135 meseci
Pozdrav svima!
Mene zanima da li mogu da probam da predam papire negde u Madjarskoj iako imam vec zakazan termin u Subotici za maj?
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 22:04 - pre 135 meseci
Koliko sam razumeo oni zahtevaju minimalno znanje "engleskog" jezika?! Mislim na to mesto kod Segedina.Ajde molim Vas procitajte http://promenad.hu/cikk/makon-...emenyezheto-a-honositas-125347 i Vi pa da nekako to i proverimo. Moramo se sloziti, ako je to istina onda treba skupiti papire i sve obaviti jer je u tom slucaju postupak debelo laksi :-)
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 22:06 - pre 135 meseci
Citat:
agora11:
Evo dobra vest za one koji jos uvek nisu predali a planiraju da to ucine u Madjarskoj, u mestu Mako iza Segedina ce takodje moci da se predaje a imate u tekstu radno vreme i broj za zakazivanje i informacije http://promenad.hu/cikk/makon-...emenyezheto-a-honositas-125347 Zanimljivo je da za uslove pise znanje jezika na nivou za koji koriste rec koju sam proverio u recniku i koja znaci kakavgod, ikakav, nekakav.


a kérelmező valamilyen szinten tudjon magyarul

Ovo u prevodu znači da aplikant "treba da zna mađarski na nekakvom nivou, u nekoj meri". E sad, vi se zapitajte koji je to nivo kada za nekoga kažete da "zna taj jezik onako" :)
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 22:10 - pre 135 meseci
Ovako pise na engleskom:it is necessary that the applicant is somehow able in English, not a criminal record, can not flow against the time of application any prosecution. And those who are not naturalized present a threat to public safety in Hungary...

Ovako na madjarskom:gazolniuk kell, hogy valamelyik felmenőjük egykor magyar állampolgár volt (ezt az anyakönyvi kivonattal lehet bizonyítani), szükséges, hogy a kérelmező valamilyen szinten tudjon magyarul, nem lehet büntetett előéletű, nem folyhat ellene a kérelem benyújtásakor

Mozda je google translate nesto pomesao, ako neko zna neka pomaze...
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 22:14 - pre 135 meseci
Bilo bi jako lepo da Mađarska deli državljanstvo na osnovu toga što neko zna jezik koji nije zvaničan u toj zemlji, ali ovo nažalost nije slučaj ovde :)
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 22:15 - pre 135 meseci
Javljam se na ovu temu prvenstveno da bih se zahvalila ucesnicima u diskusiji na iskustvima koja su podelili sa nama. Zaista su neki od saveta bili dragoceni. Predala sam zahtev u Segedinu 4. marta, sada mogu da odahnem... Znam da mi predstoji nekoliko meseci cekanja do zakletve... U zahtevu sam navela da zakletvu zelim da polazem u Segedinu, pa me interesuje (ukoliko neko ima licno iskustvo) da li se cesce organizuju zakletve nego u manjim mestima? Inace, predala sam na mestu gde se ne zakazuje, ul. Rakoci Ter 1. (ogromna zgrada blizu centra)

Shvatila sam da ovi u Budimpesti u roku od 2-3 meseca odobre (ili odbiju) zahtev za drzavljanstvo, pa me interesuje sta se desava narednih par meseci, dok se ne dobije termin za zakletvu? Da li je neko predavao na ovom mestu i kakva su vam iskustva?

 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.03.2013. u 22:19 - pre 135 meseci
Citat:
MarizaBG:
Pozdrav svima!
Mene zanima da li mogu da probam da predam papire negde u Madjarskoj iako imam vec zakazan termin u Subotici za maj?

Možeš, ali obavezno zakaži!
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 00:16 - pre 135 meseci
Citat:
vlado978:
Koliko sam razumeo oni zahtevaju minimalno znanje "engleskog" jezika?! Mislim na to mesto kod Segedina.Ajde molim Vas procitajte http://promenad.hu/cikk/makon-...emenyezheto-a-honositas-125347 i Vi pa da nekako to i proverimo. Moramo se sloziti, ako je to istina onda treba skupiti papire i sve obaviti jer je u tom slucaju postupak debelo laksi :-)


Svasta od tebe stvarno. Pa naravno da je Google Translate promasio. Probaj da procitas sam tekst na madjarskom, tj. nadji da negde pise angolul. Kad ti vec logika ne kaze da je tako nesto van svake pameti (i zakona).
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 00:48 - pre 135 meseci
Citat:
agora11: Svasta od tebe stvarno. Pa naravno da je Google Translate promasio. Probaj da procitas sam tekst na madjarskom, tj. nadji da negde pise angolul. Kad ti vec logika ne kaze da je tako nesto van svake pameti (i zakona).


Nije google ništa promašio nego ispunjava molbe
Čuj, google da promaši
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

Gea Libertas

Član broj: 312518
Poruke: 17
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 08:44 - pre 135 meseci
Da li vi ( parodija 82 ) koji ste predali u Segedinu 4. marta, dakle, posle tih takozvanih izmena u proceduri od 1.marta, mozete da podelite sa nama vase iskustvo prilikom predaje ? Sta su vas, i koja pitanja konkretno pitali i koliko dugo je trajao intervju? p.s. i da li i dalje u Segedinu ide bez zakazivanja termina? Najlepse hvala !
 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 10:44 - pre 135 meseci
Citat:
Gea Libertas:
Da li vi ( parodija 82 ) koji ste predali u Segedinu 4. marta, dakle, posle tih takozvanih izmena u proceduri od 1.marta, mozete da podelite sa nama vase iskustvo prilikom predaje ? Sta su vas, i koja pitanja konkretno pitali i koliko dugo je trajao intervju? p.s. i da li i dalje u Segedinu ide bez zakazivanja termina? Najlepse hvala !



Evo ovako... Ja sam se 4.marta uputila u Segedin sa starim formularima, ne znajuci da je doslo do promena. Isla sam sa snajom Madjaricom koja je predavala za sebe i svoju porodicu. Tamo su nam dali nove formulare i nakon sto smo ih popunili, ponovo smo se pojavili za salter. Dok sam ja predavala zahtev, snaja je bila samnom i vodila citavu konverzaciju sa sluzbenicom. Mene je direktno pitala da li sam osudjivana, na sta sam ja kratko odgovorila da nisam, da li sam udata, imam li dece.... To su pitanja koja sam razumela, jer sam unapred naucila i pitanja i odgovore... Pitanje "koja mi je najvisa skola koju imam" nisam razumela i snaja je pokusala da mi pomogne, ali je sluzbenica rekla da moram ja licno da odgovaram na njena pitanja. Tu sam se zbunila i kratko odgovorila "osnovna skola", na sta su se i snaja i sluzbenica nasmejale, jer mi u biografiji pise koji sam fakultet zavrsila. Pitala me je i da li zelim da se tekst zakletve zavrsava sa "tako mi Bog pomogao" (ili tako nekako), i snaja je odgovorila umesto mene.

Sve u svemu, razgovor (sa snajom) i moji kratki odgovori su trajali oko 20-tak minuta, na kraju sam joj se lepo zahvalila, rekla joj da je jako ljubazna, dala joj flasu vina i rekla da je to pozdrav iz Vojvodine. Prihvatila je zahtev i kasnije rekla snaji da misli da ce to biti u redu, ali da ne ocekujemo pre 5 meseci odgovor. Nije popunila rubriku koja se odnosi na znanje jezika, bar ne pred nama.

Za nas koji nismo u stanju da komuniciramo na madjarskom, pod 'must' je ici sa nekim ko tecno prica jezik, ali se svakako mora nauciti da se nesto kaze o sebi...


 
Odgovor na temu

parodija82
nezaposlena

Član broj: 312874
Poruke: 40
*.mbb.telenor.rs.



+62 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 11:12 - pre 135 meseci
Nisam odgovorila na pitanje da li se u Segedinu predaje zahtev bez zakazivanja... Nama je receno da se u gradu predaje na nekoliko mesta i da se svuda sem u Rakoci Ter 1. zakazuje termin.

Ovde gde smo mi predali postoji automat gde se uzima broj i ceka svoj red. Mi smo imali srecu da nismo cekali ni 10 min., jer tog dana nije bila guzva. Rade od 8.00 do 20.00h.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 12:37 - pre 135 meseci
Recite mi samo ako se podnosi zahtev za dete i ima se prevedena i overena izjava supruznika da se slaze, da li supruznik mora takodje da ide na predaju? Da li je dovoljna potvrda i kopija pasosa suprznika? Da li kopija pasosa mora biti overena pa onda i ta overa prevedena? Jer ako mora onda mi je jeftinije da povedem suprugu sa sobom?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
56.251.106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.03.2013. u 18:08 - pre 135 meseci
ne mora,ali kad budete pravili psose za decu onda mora da bude prisutan
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902648 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.