Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895423 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2013. u 16:31 - pre 135 meseci
Pozdrav drugari, evo da se javim sa polovicno dobrim vestima. Danas sam bila u Madjarskoj sa konacno kompletnom dokumentacijom i prosla sam bez ikakvih problema znanje jezika, mozda je deo testiranja bilo i popunjavanje obrazaca gde je videla da se odlicno snalazim u tome i da znam dobro da pisem ali mi dete nije proslo, zablokirao se od treme ocigledno a i znanje jezika mu je slabo tako da je on odbijen.:(

Srecno svima koji uskoro predaju i gledajte da eliminisete tremu i strah, odmaze stravicno.
 
Odgovor na temu

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.opera-mini.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2013. u 16:59 - pre 135 meseci
u kom mestu si bila?
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2013. u 17:31 - pre 135 meseci
Ferencszállás.
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
85.222.218.*



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2013. u 20:56 - pre 135 meseci
cestitam mia mia!!!!
asdf
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
85.222.218.*



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2013. u 20:57 - pre 135 meseci
Juce sam bio u Segedinu i uspeo sam da predam! Valjda!?

9dana nakon neuspesne predaje u Janosholmi, dodjem u Segedin i pravac, Londoni korut 15, gde se nalazi zgrada ”bah del-alfoldi regionalis igazgatosag” ali je ulaz iz ulice Kalvaria, jer se zgrada nalazi na cosku dveju ulica, 100m od TC arkad. Udjem unutra i portir me sprovede do automata sa brojevima i dao mi broj, a ja seo u cekaonicu. A oko mene tri arapkinje, crnac i grupa od par mladjih osoba, u pratnji nekog vodica za koje se ispostavilo da su nasi. Nisam dosao azil da trazim, rekoh u sebi.
Posle 5 minuta izlazi neki lik i kaze ovoj grupi, da ga je troje unakrsno ispitivalo i da cim je seo, usled treme, sav madjarski zaboravio. Posle 20 minuta dodje moj broj i ja udjem kod sluzbenice koja je bila sama i kao i u Janosholmi krene neka komunikacija, ja opet pola znao, pola onako, i posle 20-tak minuta ona kaze da mi je komunikacija ”onakva” I pozove vodica one grupe, mislim da se Valentin zove,(mozda je vodio grupu iz ”centra”) i kaze mu da mi prevede na srpski ono sto ima da mi kaze da bi bila uverena da sam je 100% razumeo. I ona kaze da mi pruza dve opcije, prvu, da jednostavno uzmem dokumente i da odem, kao da jednostavno, nikad nisam ni bio kod nje i drugu da predam dokumente, ali da u polju na sestoj strani za ocenu znanja jezika upise da se “ne snalazim najbolje u komunikaciji”. Ja se tu smorim, a ona ode kod neke koleginice da je nesto pita i ja se okrenem i neki momak koji je sedeo metar iza mene I takodje predavao zahtev, me pita kako ide, a ja mu kazem sta mi je rekla, a on kaze da predam jer ona “blefira” kad kaze da ce napisati da ne znam da pricam madjarski. Tu uzmem da razmisljam I odlucim da predam racunajuci da cu mozda kojim slucajem i proci, a ako ne, ta odbijenica ce stici za oko cetiri meseca i tada cu mozda bolje znati madjarski, a sa tom odbijenicom cu mozda zadobiti I neku dozu sazaljenja na buducim predajama. I tad tek pocinje cirkus. Biografija koju sam pisao nije bila napisana na A4 vec na papiru iz male sveske i dala mi je A4 papir, rekla da napisem naslov “eletrajz” i da prepisem sve sa moje biografije i nakon toga sam se smorio tako da je posle toga krenula da proucava visszahonositasi kerelem i pocela da otkriva gresku za greskom, kao i da za svaku gresku moram da nacrtam X preko pogresnog, a u istom nivou sa strane moram na praznom prostoru da napisem opet X i udarim potpis da bih potvrdio da sam ja to prepravljao i kad sam sve zavrsio, na sest strana koliko zahtev ima umesto 3,4 potpisa kako je normalno, ja sam imao oko 25. Moji roditelji nisu szerb vec yugoslav drzavljani, pa pored mesta rodjenja mog oca i mene pored belgrad mora da se napise i Beograd, pa je posle ustanovila da sam napisao yugoslav umesto yugosZlav, pa onda nisam ”nem hazas” vec “nőtlen”(to je vec moja greska), a kad se ima u vidu da sam zahtev kuci popunio crnom a tamo prepravljao plavom hemijskom, zahtev je bio sareniji od glave DJ Krmka. Pa onda mi dala neki formular, koji nemam pojma sta je, sa nekim poljima gde sam upisivao imena roditelja,datum njihovog vencanja, broj pasosa, adresu, datum kad mi je izdat pasos… I na kraju je uzela priznanicu, na dva lista, da popuni na njoj sta je preuzela i zahvalila mi se na dolasku. Cca 50minuta sam bio unutra!
Sto je najbitnije, rekla da ucim madjarski, gledam madjarske kanale, slusam madjarski radio, da se druzim sa prijateljima koji govore madjarski(na sta sam u sebi odgovorio da ja nemam ni prijatelje koji govore srpski), sto me je neodoljivo podsetilo na price o ranijim predajama u Segedinu, a polje gde se ocenjuje znanje madjarskog nije popunila, barem ne preda mnom. Mozda i jeste blefirala. Ko ce ga znati?!
Nebitno! Samo nek sam dokumentaciju izbacio iz kuce i bacio vruc krompir Budimpesti u ruke.
P.S. I da, mnogi pitaju da li su preci rodjeni po Banjaluci , Kninu, Prijedoru bili madjarski drzavljani, neka znaju da je sluzbenica ustala i otisla do jednog stola sa spiscima nekadasnjih gradova u madjarskoj da bi proverila da li je Vrsac bio u Madjarskoj, tako da……..

asdf
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2013. u 23:19 - pre 135 meseci
Mozda tamo zabelezi da te provere na zakletvi :D
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.02.2013. u 23:32 - pre 135 meseci
Citat:
milos.hu:
I ona kaze da mi pruza dve opcije...

Ovo je deo sa zelembaćima...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 00:15 - pre 135 meseci
pitam se,da li ce biti ikakve nade za nas koji smo slabi sa madjarskim.sad se kajem sto nisam otisao u miskolc,i ona sela ka ukrajini,ta sela su..na kraju sveta.a mi se nagurali svi uz granicu,ma.
 
Odgovor na temu

marko87ns

Član broj: 312663
Poruke: 3
*.mynsn.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 01:42 - pre 135 meseci
mirko09 da zahvalim na odgovoru ovde,nadam se da ce videti,ne mogu da mu posaljem pp jer sam se tek juce registrovao
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
94.247.200.*



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 08:40 - pre 135 meseci
Citat:
sheherezade:
Imala sam zakletvu pre neki dan u Madjarskoj i dobila lakcim odmah,ali izgleda da treba da se ceka da prodjem kroz komjuter.Koliko se ceka otprilike?
I da li moram da imam prijavljenu adresu u Madjarskoj da bih mogla raditi u EU,ili je svejedno koja je adresa?
A sto se tice gresaka u papirima,to sam i ja imala,ali ako je prezime dobro i datumi se slazu,onda ne prave nikakav problem.



Ja sam cekao tacno 3 meseca drzavljanstvo, pa lakcim jos 2 nedelje, u HU sam predao. Sad cekam pasos nekih 10ak dana. Sa madjarskim pasosem bez problema mozes da radis u EU, znam ljude koji vec rade, provereno, bez adrese u HU. Jedino sto sluzba za zaposljavanje u zemlji EU u koju planiras da odes nije duzna da ti trazi posao, tj.da ti pruza svoje usluge, vec sam trazis posao.
 
Odgovor na temu

minjavasic
Beograd

Član broj: 310955
Poruke: 35



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 10:10 - pre 135 meseci
Petre, da li su Vas pozvali telefonom na zakletvu ili su slali poziv postom? Predala sam takodje u Madjarskoj u manjem mestu i rekli su da ce pozvati telefonski na zakletvu, ali sada kako se mnoga mesta ukidaju za predaju papira, ne znam ni da li ce obavljati dodelu drzavljanstva tamo kao sto smo i pisali.
 
Odgovor na temu

andrejb1
london
gbk

Član broj: 312701
Poruke: 1
*.bb.sky.com.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 10:30 - pre 135 meseci
dal neko zna koja su nova pravila za madjarsko drzavljanstvo od 1vog marta? saznali smo da se menja zakon a prekasno saznali za citavu proceduru. bilo kakva pomoc bi pomogla...
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.opera-mini.net.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 11:45 - pre 135 meseci
Pridruzujem se pitanju,koje su novosti?
 
Odgovor na temu

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 12:41 - pre 135 meseci
Citat:
povremen:
pitam se,da li ce biti ikakve nade za nas koji smo slabi sa madjarskim.sad se kajem sto nisam otisao u miskolc,i ona sela ka ukrajini,ta sela su..na kraju sveta.a mi se nagurali svi uz granicu,ma.

ma samo bez treme. i sa malo ucenja. i bice sve ok za svakoga ko se malo potrudi:)
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 13:03 - pre 135 meseci
Ostaje nam da sacekamo informacije od ljudi koji su bili posle ove reorganizacije.
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
94.247.200.*



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 14:30 - pre 135 meseci
Citat:
minjavasic:
Petre, da li su Vas pozvali telefonom na zakletvu ili su slali poziv postom? Predala sam takodje u Madjarskoj u manjem mestu i rekli su da ce pozvati telefonski na zakletvu, ali sada kako se mnoga mesta ukidaju za predaju papira, ne znam ni da li ce obavljati dodelu drzavljanstva tamo kao sto smo i pisali.



Telefonom su me zvali, iz mesta u kom sam predao. I za lakcim su me obavestili telefonom, tj. da je lakcim stigao u tu mesnu kancelariju i da mogu da ga podignem te nedelje, a nakon toga ga salju na moju adresu u Srbiji. Polagao sam 25.januara ove godine, u jednom selu. Tu se vise ne primaju zahtevi, a ne znam ni da li se polaze tamo nakon ove reorganizacije.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 14:37 - pre 135 meseci
Petre, da li bi mogao da opises ukratko kako je tekao telefonski razgovor i sta su te pitali?
 
Odgovor na temu

milosenator
Milos Mitrovic
Barselona, Spanija

Član broj: 300092
Poruke: 25
..49-1.dynamicIP.rima-tde.net.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 14:50 - pre 135 meseci
Predao si krajem januara i vec su ti odobrili drzavljanstvo??? za mesec dana???
 
Odgovor na temu

Petar Kralj
svastar
svet

Član broj: 311622
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 21:08 - pre 135 meseci
Citat:
Mia_Mia:
Petre, da li bi mogao da opises ukratko kako je tekao telefonski razgovor i sta su te pitali?


Pitaöi su me da li ste vi taj i taj, saopstili su mi da je odobren zahtev za dryavljanstvo, onda su mi ponudili dva termina, tj.grupe za polaganje, ja izabrao grupu koja je imala polaganje ranije i to je bio kraj price.
 
Odgovor na temu

keresztur
Leraar Nederlands
Új Belgrád

Član broj: 310824
Poruke: 34
*.adsl-a-4.sezampro.rs.



+41 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.03.2013. u 21:13 - pre 135 meseci
Polagao je 25. januara, ne predao, ako sam ja dobro razumeo. Cekao je 3 meseca od predaje. Tako?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895423 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.