Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898285 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.03.2013. u 23:41 - pre 135 meseci
Takodje me zanima putovanje\zaposlenje sa ovim pasosem van evrope.Video sam negde da moze da se putuje u Usa, Kanadu i Australiju bez vize na 6 meseci.To je verovatno samo turisticka varijanta, ima li poznatih iskustava na tom terenu?
Da li je moguce pronaci posao i regularno ostati bez nekih trzavica?Ovde bi se usmerio na Usa i Kanadu.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2013. u 00:08 - pre 135 meseci
Prijavljujes se preko esta programa i imas pravo da boravis tri meseca bez vize turisticki (konkretno za usa znam), ne mozes da radis u Kanadi, Australiji i USA sa madjarskim pasosem, to vazi samo za zemlje EU.
 
Odgovor na temu

yuser

Član broj: 312753
Poruke: 2
*.37.11.vie.surfer.at.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2013. u 00:48 - pre 135 meseci
Pozdrav svim aktivnim i pasivnim članovima ove teme,

pročitao sam prvih 50ak i zadnjih 5-6 stranica ove teme. Informisali ste nas odlično i hvala svima koji su tome doprinijeli.

Ipak imam pitanje na koje nisam našao konkretan odgovor:
radi se o tome da je moj pradjed rođen u okolini Subotice oko 1885 godine, a umro je u Bosni 1931g. Svi njegovi potomci (djed (njegov sin), majka (njegova unuka) kao i ja) smo živjeli u Bosni. Eh sad, da li je moguće da sa smrtnim listom iz Bosne (na kojem je navedeno mjesto i datum rođenja) mogu aplicirati za Mađarsko državljanstvo?

Hvala i pozdrav!
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2013. u 09:06 - pre 135 meseci
Moze jer je pradeda predak na osnovu kojeg trazis drzavljanstvo a on je rodjen na teritoriji austro-ugarske.
 
Odgovor na temu

yuser

Član broj: 312753
Poruke: 2
*.37.11.vie.surfer.at.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2013. u 10:00 - pre 135 meseci
Hvala na odgovoru, ipak ne znam šta će reći kada im donesem sve potvrde iz Bosne (BH smrtni list od pradjeda, rodni i vjenčani list od djeda, rodni i vjenčani list od majke i moj rodni list - sve iz BiH) pa da tu ne bude nekih poteskoća ali mislim sve je jasno zašto su bh dokumenti.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2013. u 13:07 - pre 135 meseci
To nema veze, pradedino mesto rodjenja je okolina Subotice, dakle teritorija austro-ugarske ali ako si vec u frci oko toga nije problem da izvadis izvod iz maticne knjige rodjenih za pradedu i to u mestu gde je rodjen. Ja sam to obavila telefonom i vec sledeceg dana sam dobila izvod.
 
Odgovor na temu

vlado978
vredan
none

Član broj: 312734
Poruke: 105



+116 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2013. u 17:03 - pre 135 meseci
Bilo bi dobro da napokon utvrdimo sta se promenilo promenom u Zakonu od 01.03.2013.
-Promenjen je obrazac zahteva?
-Povecani zahtevi po pitanju znanja jezika?
-Dodata mogucnost za bracnog partnera ako je 10 godina u braku odnosno 5 ako imaju zajednicke dece?
Interesuje me da li treba da popunim zahtev i za suprugu sada (u braku smo godinu ipo) i za cerkicu, posto sam negde procitao da se naknadni zahtevi za supruznike ne prihvataju?Da li mogu za cerkicu sada da podnesem zahtev i trazim drzavljanstvo i za nju, ona je mala (u novembru puni dve godine)i tek sada uci nas jezik.
Ima li sta da nisam naveo.Sta se promenilo u odnosu na period do 01.03.2012.
 
Odgovor na temu

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2013. u 17:14 - pre 135 meseci
Citat:
vlado978: Bilo bi dobro da napokon utvrdimo sta se promenilo promenom u Zakonu od 01.03.2013.
-Promenjen je obrazac zahteva?
-Povecani zahtevi po pitanju znanja jezika?
-Dodata mogucnost za bracnog partnera ako je 10 godina u braku odnosno 5 ako imaju zajednicke dece?
Interesuje me da li treba da popunim zahtev i za suprugu sada (u braku smo godinu ipo) i za cerkicu, posto sam negde procitao da se naknadni zahtevi za supruznike ne prihvataju?Da li mogu za cerkicu sada da podnesem zahtev i trazim drzavljanstvo i za nju, ona je mala (u novembru puni dve godine)i tek sada uci nas jezik.
Ima li sta da nisam naveo.Sta se promenilo u odnosu na period do 01.03.2012.


to sto se tice znanja jezika ostaje kao i od 1. januara 2011. dakle i dalje se trazi osnovni nivo znanja madj jezika.
 
Odgovor na temu

georgekg

Član broj: 290008
Poruke: 26
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2013. u 20:16 - pre 135 meseci
Citat:
Djordjewajfert: to sto se tice znanja jezika ostaje kao i od 1. januara 2011. dakle i dalje se trazi osnovni nivo znanja madj jezika.


Mislim da nisi u pravu. Pre nekih mesec dana postavio sam pitanje g-dinu Balint Pastoru i evo sta mi je odgovorio:

" P.B., 06.02.2013.:

Poštovani,

Zahtev ćete od 1. marta moći predati u većim gradovima u Mađarskoj i u konzulatima. Ja ne znam tačno koja su to mesta. Svakako bih preporučio zakazivanje termina. Što se tiče znanja jezika, bilo je zloupotreba i verovatno su državljanstvo dobijali i ljudi koji nisu na adekvatnom nivou govorili jezik. Prema izjavama generanog konzula u Subotici tome će se odlučno stati na put. Ono što treba svakako naglasiti jeste da je i do sada po propisima trebalo tražiti najmanje srednji nivo znanja jezika. Najmanje. Oni koji su naučili nekoliko rečenica o svojoj porodici i slično, nisu smeli da prođu. Svakako Vam predlažem da učite jezik. Svestan sam da nije jednostavno, ali bez toga ne možete računati na uspeh."
 
Odgovor na temu

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
37.19.108.*



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2013. u 20:52 - pre 135 meseci
Citat:
Gea Libertas:
Pimsleur kurs jezika je prilicno dobar za ovladavanje osnovnog saobracanja u nekom stranom jeziku. Ranije sam tako vezbala francuski dok bih nesto radila po kuci, i mislim da mi je dosta pomogao za osnovnu konverzaciju. Sad sam pronasla i madjarski, te vam saljem link.
Ovo je, medjutim, samo I nivo. Obicno za svaki jezik postoji III ili IV nivoa. Svaki nivo sadrzi po 30 lekcija, tako ako neko nadje i za ove naprednije nivoe link molim u ime svih da postavi isti. Najlepse hvala i pozdrav svima !



[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 02.03.2013. u 22:19 GMT+1]



Link je obrisan od strane administratora jer nije dozvoljeno javno objavljivanje pa molim ako moze link na PP,hvala
 
Odgovor na temu

Gea Libertas

Član broj: 312518
Poruke: 17
*.com
Via: [es] mailing liste



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.03.2013. u 22:22 - pre 135 meseci
>
 
Odgovor na temu

domokun45
Nebojsa Markovic
System Admin
Ruma - Beograd

Član broj: 311923
Poruke: 19



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 00:30 - pre 135 meseci
Da li je potrebno da izvodi iz maticnih knjiga rodjenih/umrlih ne budu stariji od 6 meseci? Hteo sam sada sve papire da spremim, i da se bbacim na ucenje jezika, pa da posle 5-6 meseci predam.
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 00:36 - pre 135 meseci
Nije potrebno. Mogu da budu stari i 150 godina.:)
 
Odgovor na temu

domokun45
Nebojsa Markovic
System Admin
Ruma - Beograd

Član broj: 311923
Poruke: 19



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 00:43 - pre 135 meseci
Hvala MiaMia!
 
Odgovor na temu

Mia_Mia

Član broj: 306582
Poruke: 145
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 00:57 - pre 135 meseci
Szívesen! :)
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 09:09 - pre 135 meseci
Citat:
georgekg:
Citat:
Djordjewajfert: to sto se tice znanja jezika ostaje kao i od 1. januara 2011. dakle i dalje se trazi osnovni nivo znanja madj jezika.


Mislim da nisi u pravu. Pre nekih mesec dana postavio sam pitanje g-dinu Balint Pastoru i evo sta mi je odgovorio:

" P.B., 06.02.2013.:

Poštovani,

Zahtev ćete od 1. marta moći predati u većim gradovima u Mađarskoj i u konzulatima. Ja ne znam tačno koja su to mesta. Svakako bih preporučio zakazivanje termina. Što se tiče znanja jezika, bilo je zloupotreba i verovatno su državljanstvo dobijali i ljudi koji nisu na adekvatnom nivou govorili jezik. Prema izjavama generanog konzula u Subotici tome će se odlučno stati na put. Ono što treba svakako naglasiti jeste da je i do sada po propisima trebalo tražiti najmanje srednji nivo znanja jezika. Najmanje. Oni koji su naučili nekoliko rečenica o svojoj porodici i slično, nisu smeli da prođu. Svakako Vam predlažem da učite jezik. Svestan sam da nije jednostavno, ali bez toga ne možete računati na uspeh."

To što je Pastor napisao preneo je lične stavove konzula iz Subotice koji vodi neki svoj rat sa Srbima iz Vojvodine koji hoće da uzmu mađarski pasoš bez znanja mađarskog jezika. Konzul o tome priča već godinu dana i ništa se nije promenilo, osim što su u samom konzulatu pooštreni uslovi koji se tiču znanja jezika i uvedene provere i na zakletvi. To bi možda konzul volelo da se traži srednji nivo, ali on svakako nije neko ko može da menja zakon. Već sam ovde pisao o tome... ono što mislim da konzul može da uradi povodom toga je da pošalje dopis tamu u Peštu ili da zove i kaže: "Službenici po selima su koprumpirani, za par stotina € puštaju ljude koji neznaju ni reč mađarskog, ... ... " i siguran sam da je to i mnogo puta uradio, ali očigledno je da te zloupotrebe u Mađarskoj ne interesuju nikoga! Znaju oni vrlo dobro šta se radi i da Srbi koji neznaju mađarski uzmaju mađarsko državljanstvo, ali očigledno da im to odgovara. Da nije tako, tome bi stali na put odavno. Ne verujem da bi i jedan službenik u Mađarskoj rizikovao zbog 100-200€ ili za piće i bombonjeru, a da zna da može zbog toga da izgubi radno mesto u državnoj službi ili da možda i krivično odgovara.
Jasno je da je cilj da se što više ljudi "mađarizuje" i ova izmena zakona kojom će i supružnicima davati državljanstvo govori o tome... biće za par generacija u Vojvodini mađarskih državljana više nego srpskih!
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 10:49 - pre 135 meseci
za par generecija? bice ih za godinu, no sto je to vazno, i kome? meni treba takav dokument
 
Odgovor na temu

Doc Holiday 87
Doc Holiday 87

Član broj: 181594
Poruke: 68
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.carobnivrt.com


+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 11:11 - pre 135 meseci
Da li se jos uvek moze predati po selima gde se i ranije predavalo, ili toga vise nema od 1. marta? Treba mi proverena informacija, pls.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 11:19 - pre 135 meseci
pise na forumu,u ranijim postovima.
 
Odgovor na temu

Djordjewajfert

Član broj: 312640
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika04.03.2013. u 11:28 - pre 135 meseci
Citat:
povremen: pise na forumu,u ranijim postovima.


U AL SI MU POMOGAO SVAKA TI CAST.

ne moze da se predaje vise po selima. samo u vecim mestima. poslacu ti kasnije koja su to mesta...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898285 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.