Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898829 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

andreasss

Član broj: 332113
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 16:33 - pre 99 meseci
[quote]ashford:
Citat:
andreasss: a zasto cackamo mecku , decko ima nas ovde na forumu koji i razumemo i pisemo madjarski za razliku od nekih koji su dobili na misice pasos i sad se boje da idu negde jer naravno ne znaju da se pozdrave na madjarskom .. l.k je super a dozvola jos bolje jer da bi recimo u nekoj drzavi u eu ponovo polagao treba ti mnogo para i opet jezik te drzave , ovako madjarska dozvola je samo dobitak ... tako malo mucni glavom pre nego sto lupis glupost ..


a ti prvo dobij pasos pa onda nekom soli pamet ! Decko.

ne solim pamet samo pricam , sudeci po tvojim komentarima ti si taj koji izgleda ima pasos a nema pojma madjarski , tako bar delujes .. a ja cu pasos dobiti jer u porodici svi vec imaju madjarsko drzavljanstvo , ja sam poslednji , a ti se vise brini sta ces da radis za par god kada ti istekne pasos pa budes morao da ga vadis ponovo a znas samo da mekeces na madjarskom . decko


 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 16:49 - pre 99 meseci
ne razumem zasto se svadjas sa mnom ? Ja se uopste nisam obracao tebi vec sam govorio uopsteno. A na prvom postu si i sam rekao da si potpisao nesto sto nisi razumeo pa sad me interesuje jel razume ili ne razume madjarski ?

A ja imam madjarski pasos i prosao sam sve te razgovore, a tebi mozda udare rampu u Pesti za recimo 4-5 meseci, pa onda opet Jovo nanovo, pa kad dobijes pasos tamo negde oko 2018. onda cu te pitati za misljenje...

Za 10 godina vise ti ne mogu oduzeti drzavljanstvo, a gle cuda za 10 godina i pasos istice ! :-D + za deset godina cu vec pribaviti i neko trece drzavljanstvo.

Sto ze tice mog znanja madjarskog ja stvarno ne znam koliko je ono posto sam pricao sa konzulom, a nisam radio test ! I kaogod sto je konzulreka da je OK sutra moze neki Jobikovac na salteru da krene da me propituje doseljavanje Huna na staromaddjarskom i da kaze pa vi ne znate madjarski !

Da kazem da su meni smesni i ovi koji se namestaju i za decije drzavljanstvo upise u knjige i slicne gluposti. ljudi koji ce vam to ? Kad odete u EU cela familiji moze doci na vas preko srpskih pasosa.
 
Odgovor na temu

andreasss

Član broj: 332113
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 17:15 - pre 99 meseci
én értem es beszélem magyarul veled ellentétben, akik fizet hogy megkapné állampolgárságot . szia
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 17:29 - pre 99 meseci
:-D andreasss, te bolond vagy, vagy ? ! I nedokazano june. Pitas se sto izbegavam Madjarsku, a zamisli dovoljno je da nabasam na slicnog kretena poput tebe nekog nadrndanog jobikovca i da krene da mi zagorcava zivot evo kao ti sad koji si kao oparen skocio na, a mene bez ikakvog povoda i razloga nego eto tako. Dokle god ima takvih kretena bi cu na povecanom oprezu.

evo vidite sta se desilo mom kumu kad vec moram.

Zena mu je Madjarica, a on je Lican Srbin i nije hteo da uci madjarski pa nije ni uzeo drzavljanstvo. Racunao je covek ako vec zena ima i nadje nesto u Eu idemo, a detetu nek se nadje. I devojcica je dobila okirat preko mame. Posto je mala imala 11 godina kad su to radili nisu je nista pitali, a dete nikad nije ucilo Madjarski kao mala kao maternji, eto tako su hteli... medjutim sad su isli da vade maloj pasos i dete ima +14 godina i kad je sluzbenik to video rekao je da ona mora da zna madjarski i jos je strahovito prekoreo moju kumu sto je nije ucila madjarski. I naravno mala NIJE DOBILA PASOS.

Sva sreca pa je zena 100% Madjarica inace ko zna sta bi bilo posto naravno ne moze da je potkaci na clan da nije dobila pasos na prevaru !
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 23:31 - pre 99 meseci
Citat:
kamicak:
Citat:
MMDJ:
Citat:
kamicak:
Citat:
MMDJ:
Citat:
kamicak:
Kao što sam napisao, ja sam upao na zakletvu tek oko 13h, a počela je u 12h, tako da ne znam šta je bilo pre 13h,
sa konzulom sam pričao 10-ak minuta, normalan razgovor konzula jedne države sa nekim ko želi državljanstvo njegove zemlje,
ko si, šta si, žena, deca, posao, odakle si, gde učiš jezik.........eto, nikakve egzibicije i iživljavanja,
najvažnije je, po meni, preuzeti inicijativu, i pokazati čoveku da si stvarno učio i da znaš da pričaš, koliko-toliko, a ne čekati njegovo pitanje, i onda, igen, igen, nem, nem.....

I ja sam dobila poziv i kada sam zvala receno mi je da dodjem u 15 do 12 tj. malo pre zakletve da porazgovaram sa konzulom :( Jel mozes malo opsirnije da napises o svom iskustvu? Zasto si na zakletvu stigao tek oko 13h ako je razgovor trajao svega 10minuta. Sta si radio svo ostalo vreme? I najvaznije - jesi jedini bi pozvan na to dodatno propitivanje ili je bio jos neko? Ne mogu da naslutim sta je razlog da bas ja budem dodatno propitana kad vecina njih dobije samo poziv za zakletvu... :(
Unapred mnogo hvala na odgovoru!


Hm......
Bio sam sa još jednim momkom, i čekali smo konzula cupkajući od 11.45 do otprilike pola 13, onda je ušao taj momak i izašao posle 2 minuta, i rekao mi da mu je rekao da dođe ponovo u septembru na proveru, onda sam ja ušao i zadržao se 15-tak minuta, samnom je pričao oko 10-tak minuta, i dok sam se ja ispozdravljao sa njim, izašao napolje, pa ponovo ušao već je bilo 13h.

Eto nadam se da ti nisi od onih koji dođu na forum, postave pitanja koja ih interesuju, usput se malo i zakače sa ostalim učesnicima zato što ne dobiju odgovor koji njima odgovara u roku od odmah, polože zakletvu, i odu sa foruma.
Bilo bi lepo da podeliš svoje iskustvo sa konzulom i nadam se zakletvom, nekom će zatrebati sigurno.
Srećno


Hvala puno na odgovoru posebno sto si, koliko vidim, svoje zavrsio :)
Naravno da cu detaljno opisati svoje iskustvo cim budem imala sta da napisem. Za sada mogu samo da kazem da sam zahtev predala u Beogradu i da sam posle 10 meseci dobila pismo da se javim radi zakazivanja zakletve. Kada sam pozvala receno mi je da moram da dodjem 15 minuta ranije da obavim razgovor sa konzulom a ja ne mogu da pretpostavim zbog cega je to tj. zasto bas ja. Ugalvnom, za sada jos nemam neke posebne informacije koje bi nekome mogle biti od koristi ali cim budem imala svakako cu podeliti sa svima.
Poslala sam ti i PP pa ti pogledaj i odgovori ako stignes, a ako i ne, u svakom slucaju mnogo havala na ovom odgovoru jer mi je od dosta pomoci.
I naravno cestitam :)


Evo odgovoriću ovde, možda još nekog interesuje,
Aki si ti nazvala ambasadu da zakažeš zakletvu, i ako si sve razumela preko telefona, onda stvarno ne znam kriterijum zašto nekog zovu na razgovor pre zakletve, pošte se ni ja ni momak koji je sa mnom bio nije javio na telefon nego su nas obojicu oni zvali, bilo je logično da takve slučajeve zovu na razgovor, no eto sa tobom je drugačije, uglavnom nije ni bitno, tebe državljanstvo čeka u ambasadi, i ako ne zadovoljiš konzula, reći će ti da dođeš posle par meseci ponovo, znači nema odbijenice.
Ja sam svoje učenje koncetrisao samo na te osnovne stvari, da odgovorim na opšta pitanja o sebi, porodici, školi, poslu.....
Naučio sam gramatiku i onda sam svaki dan gledao Duna Tv i one glupave serije, pa šta bude bude, nisam više imao živaca da idem dalje sa gramatikom, nadao sam se da će konzul biti normalan i da će voditi normalan razgovor sa mnom, pošto meni državljanstvo nije toliko bitno, nisam hteo da se patim i da učim napamet Titanika i ostale gluposti, uzdao sam se u zdrav razum i uz malo sreće da ću proći, i tako je i bilo.
Ne znam da li je to pravilo ili slučajnost, ali konzul je ovako počeo razgovor sa mnom:"Kako Vam je prvo ime? Zoran? Aha, ajde da vidimo šta znači Zoran na mađarskom? I ja jbg za sve vreme moga učenja nikad mi nije palo na pamet da vidim kako se kaže zora na mađarskom, već sam mislio da kako da se izlupetam sa regel ovo regel ono, ali sreća prati hrabre, na šalteru pored mene je bio neki kinez, i nešto se zakomplikovalo sa njime i njegovim papirima, pa je konzul morao da interveniše, i kada se vratio meni, zaboravio je šta me je pitao, pa je krenuo dalje, odakle si, gde radiš i ostalo........


Hvala puno na iscrpnom odgovoru. Inace, koliko mi se cini Hajnalka je madjoarsko ime za Zorica pa bi Hajnal bio Zoran :D :D Bar ja tako mislim ;)
Inace da, ja sam nazvala ambasadu a ne oni mene (doduse posel nekoliko dana od kad su mi oni poslali pismo jer sam kasno nasla ceduljicu da je pokusana dostava) i odmah, cim sam se predstavila i rekla zasto zovem, dakle posle jedne recenice, mi je receno da dodjem 15 minuta ranije - hocu da kazem da nije bilo vremena da ona eventualno oceni moje znanje jezika pa da me zato pozove na dodatni razgovor.
Jos jednom hvala na odgovorima i srecno sa pasosem ;)
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2016. u 12:30 - pre 99 meseci
Citat:
Tina1123:
Bila sam juce na zakletvi u Subotici i polozila :D Kao sto sam i obecala podelicu svoje iskustvo. Kada dodjete ispred konzulata bude jedan cuvar, njemu kazete zasto ste dosli, kada udjete u prostoriju na levo su sluzbenici, kod njih odete i predstavite se i kazate da ste dosli na zakletvu, oni vam daju 2 formulara od kojih je jedan obavezno popuniti a drugi ne, i morate pazljivo da slusate da biste dobro culi za koji sto vas posalju (npr sto br 2 ima levu i desnu stranu, pa da ne pogresite). Onda stanete u red i cekate...kada dodjete na red sednete, predstavite se, date licnu kartu i formular/e, tamo vas sluzbenik malo propita tipa s kime ste dosli, odakle ste, da li su vam se u medjuvremenu promenili podatci, adresa, mail, kada ste zavrsili skolu, jel radite... Onda vam da dva papira da se potpisete na 4 mesta. Kada to zavrsite sednete negde ako nadjete mesto i cekate zakletvu ili konzula na dodatni razgovor (u mom slucaju konzula :D) Bila sam odmah druga po redu (a bilo nas je mislim 4 koji su morali na proveru znanja jezika) Imala sam mnogo srece sa konzulom, dobar covek i korektan, nije me previse ispitivao mozda 5 min. Pitao me je da opisem svoju porodicu, ko zna najbolje madjarski, s kim sam ucila jezik, da li mi radi otac, brat, gde, pa u vezi toga (posto sam rekla da radi na brodu americka kompanija on je pitao koje gradove u americi je obisao, koja je to strana sveta) da li sam udata, da li sam zavrsila skolu, kada, kakvu skolu, koja struka, ima li perspektivu, kada sam poslednji put bila u Madjarskoj, malo da opisem put, zasto sam isla, sa kime, sta volim da radim u slobodno vreme...i to je bilo to, rekao je da dovoljno dobro znam i da sacekam u holu da nas zovu na zakletvu. Onda kada na to dodje red ide se u cuveni podrum :D Oni koji polazu zkaletvu sedaju u prve redove a oni koji su gosti u zadnje. Prvo jedan covek objasni sve redom kako ce sve ici oko same zakletve, slikanja sa konzulom da iskljucite telefone itd. Onda dolazi konzul kaze par reci, pa svi ustanete slusate/pevate himnu, sednete, opet konzul prica o svemu i svacemu vezano uz prava, duznosti, i tako tome, opet ustajete ponavljate za konzulom zakletvu glasno i jasno, on prozbori par zavrsnih reci, pa krece prozivanje kad cujes svoje ime odes do stola uzmes drzavljanstvo rukujes se sa konzulom, na kraju sampanjac, ko oce slika se sa konzulom pa kuci :) nadam se da sam bila od pomoci, ako vas zanima jos nesto pitajte...


Gratolálok tina1124 :)
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2016. u 12:31 - pre 99 meseci
*Gratulálok :D
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2016. u 12:58 - pre 99 meseci
Citat:
varaxi28:
Pa konkretno EU vozačka je poželjna prvenstveno zbog CV prilikom zapošljavanja u EU. LK kad već daju gratis od 01.01.što da ne...


LK daju gratis, ali sa srpskom adresom u njoj. Moj savet je da ko god planira da menja vozacku, da ne uzima tu gratis LK koju daju madjari.
Jer da bi zamenili kasnije srpsku za madjarsku vozacku, morate imati madjarsku LK sa madjarskom adresom, i onda ta LK koju dele od NG moze samo praviti problem.
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2016. u 13:01 - pre 99 meseci
Citat:
ashford:
:-D andreasss, te bolond vagy, vagy ? ! I nedokazano june. Pitas se sto izbegavam Madjarsku, a zamisli dovoljno je da nabasam na slicnog kretena poput tebe nekog nadrndanog jobikovca i da krene da mi zagorcava zivot evo kao ti sad koji si kao oparen skocio na, a mene bez ikakvog povoda i razloga nego eto tako. Dokle god ima takvih kretena bi cu na povecanom oprezu.

evo vidite sta se desilo mom kumu kad vec moram.

Zena mu je Madjarica, a on je Lican Srbin i nije hteo da uci madjarski pa nije ni uzeo drzavljanstvo. Racunao je covek ako vec zena ima i nadje nesto u Eu idemo, a detetu nek se nadje. I devojcica je dobila okirat preko mame. Posto je mala imala 11 godina kad su to radili nisu je nista pitali, a dete nikad nije ucilo Madjarski kao mala kao maternji, eto tako su hteli... medjutim sad su isli da vade maloj pasos i dete ima +14 godina i kad je sluzbenik to video rekao je da ona mora da zna madjarski i jos je strahovito prekoreo moju kumu sto je nije ucila madjarski. I naravno mala NIJE DOBILA PASOS.

Sva sreca pa je zena 100% Madjarica inace ko zna sta bi bilo posto naravno ne moze da je potkaci na clan da nije dobila pasos na prevaru !


Ti svaki mesec novi nalog na forumu, ccc :-)
 
Odgovor na temu

Tina1123
Sombor

Član broj: 330070
Poruke: 34
82.208.246.*



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2016. u 13:09 - pre 99 meseci
svrca12345 köszönöm ;)
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2016. u 13:11 - pre 99 meseci
Citat:
tbutor:
Citat:
brazilac:
Citat:
konacno:
Da li neko ima iskusta sa dobijanjem madjarske vozacke dozvole zanima me koja je procedura, sta, kako......


Moras da se prijavis kod nekog u Madjarskoj.

Ne treba da se ceka 6 meseci boravka da prodje, moze odmah da se udje u proceduru ovako:

http://madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/komentari/#comment-710

Da ali to je krivično delo. To je fiktivna adresa a ne prava. Ako sudski kuriri pokušaju da dostave neki saobraćajni prekršaj videće da na toj adresi nema tog lica. Svašta nešto posle da bude, nije to Srbija već ipak malo uređenija država.



Sigurno nije krivicno delo !
Treba razlikovati prebivaliste od boravista !!
Ako uzmes madjarsku licnu kartu sa madjarskom adresom onda ti je to prebivaliste.
I kad nadjes posao u Nemackoj npr, onda tamo prijavis boraviste (tamo radis, iznajmio si stan, dobijes potvrdu o privremenom boravku), a i dalje ti ostaje madjarska licna karta, ali si duzan da madjarskim vlastima prijavis da imas boraviste u Nemackoj.

Proguglajte malo pojmove prebivaliste i boraviste.

Tako bi po pravilu svi oni koji prijave prebivaliste u Madjarskoj (da bi danas sutra zamenili srpsku dozvolu za madjarsku), trebalo da odjave prebivaliste u Srbiji.
Jer nije dozvoljeno da osoba ima prebivaiste u dve razlicite drzave. Ali, naravno, to niko ne proverava (za sada).

Neka se jave ljudi koji imaju HU pasos, a rade u Nemackoj npr, pa neka kazu koji identifikacioni dokument imaju u DE.

I ako je neka imao iskustvo da ima HU pasos, radi u DE, ima auto u DE sa nemackim tablicama, i da je imao neki prekrsaj, na koju adresu mu je stigao prekrsaj?!

(slobodno citajte EU zakonodavstvo, ima na hrvatskom, moze odatle dosta da se nauci http://europa.eu/youreurope/citizens/residence/index_hr.htm )
 
Odgovor na temu

new_clan

Član broj: 332424
Poruke: 53



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2016. u 13:40 - pre 99 meseci
Citat:
svrca12345:
Danas zakazano za 26.feb u beogradu. Jedna veoma fina gospodja je bila na telefonu i lepo smo se razumeli. Javicu kako sam prosao. Pozdrav svima


svrco jesi spreman? Koje si knjige presao, kakav ti je bio sistem ucenja?
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2016. u 15:19 - pre 99 meseci
Citat:
new_clan:
Citat:
ashford:
:-D andreasss, te bolond vagy, vagy ? ! I nedokazano june. Pitas se sto izbegavam Madjarsku, a zamisli dovoljno je da nabasam na slicnog kretena poput tebe nekog nadrndanog jobikovca i da krene da mi zagorcava zivot evo kao ti sad koji si kao oparen skocio na, a mene bez ikakvog povoda i razloga nego eto tako. Dokle god ima takvih kretena bi cu na povecanom oprezu.

evo vidite sta se desilo mom kumu kad vec moram.

Zena mu je Madjarica, a on je Lican Srbin i nije hteo da uci madjarski pa nije ni uzeo drzavljanstvo. Racunao je covek ako vec zena ima i nadje nesto u Eu idemo, a detetu nek se nadje. I devojcica je dobila okirat preko mame. Posto je mala imala 11 godina kad su to radili nisu je nista pitali, a dete nikad nije ucilo Madjarski kao mala kao maternji, eto tako su hteli... medjutim sad su isli da vade maloj pasos i dete ima +14 godina i kad je sluzbenik to video rekao je da ona mora da zna madjarski i jos je strahovito prekoreo moju kumu sto je nije ucila madjarski. I naravno mala NIJE DOBILA PASOS.

Sva sreca pa je zena 100% Madjarica inace ko zna sta bi bilo posto naravno ne moze da je potkaci na clan da nije dobila pasos na prevaru !


Ti svaki mesec novi nalog na forumu, ccc :-)


LOL, neko svaki mesec neko svaki dan !

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2016. u 18:11 - pre 99 meseci
JEDNO PITANJE,DA LI JE NEKO UPUCEN DA UKOLIKO SUPRUZNIK ILI SUPRUGA predaje za HU drzavljanstvo na osnovu supruznika,da je kraci period obrade kao i samo zakazivanje.
Znaci pitam ima li nekog ovde ko je zvao i zakazivao termin u Beogradu,a da mu bracni drug ima HU drzavlanstvo.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2016. u 18:31 - pre 99 meseci
koliko ja znam supruznik nema ama bas nikakav popust, a bilo je i da popusi za drzavljanstvo.

Pesta je naravno Twilight Zone.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-148-226.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2016. u 18:50 - pre 99 meseci
Citat:
ashford: koliko ja znam supruznik nema ama bas nikakav popust, a bilo je i da popusi za drzavljanstvo.

Pesta je naravno Twilight Zone.

Nisi me razumeo,ne popust,da ti progledaju kroz prste,nego da brze saznas rezultat.A ovo jeste ja sam primer,popusio prosle godine u januaru,a predao predprosle u avgistu.sada vec pola godine kao nesto ucim i znam dosta,ali nikad se ne zna.
Hocu u BG da zakazem pa velim da li neko od forumasa ima iskustva ovakvog tipa.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.02.2016. u 19:01 - pre 99 meseci
razumeo sam te i naravno nece mu biti ubrzana procedura. Mislim i to je neki popust "da brze sazna"...
 
Odgovor na temu

SarahKay2015
Sarah Kay
Novi Sad

Član broj: 330944
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2016. u 11:51 - pre 99 meseci
Dobar dan i od mene,

da li je neko skoro zvao ambasadu u BG da dobije termin za predaju dokumenata? Ja sam zvala prosli mesec, najiskrenije da vam kazem spustila sam slusalicu. Toliko je osoba brzo govorila (nisam prepoznala da li je musko ili zensko, cak), i bila prilicno neprijatna sa pitanjima zasto dolazim u Bg ako sam iz Novog Sada i tamo postoje konzularni dani...da sam prekinula vezu. Nekako bilo mi je lakse nego da joj (mu) odbrusim da su u Novom Sadu isto tako "prijatni" kao i ona (on) pa bih zato da ih obidjem....No, svakako cu zvati ovih dana opet...vise sam bila neprijatno iznenadjena nisam ocekivala ta pitanja...nego uplasena. Napokon evo sta hocu da pitam. Vec sam od vise ljudi cula da im je priredjen slican scenario...da li sad postaje problem N.Sad, Beograd? Ja verujem da imam pravo da biram gde cu predati dokumenta, sta sad jos i to treba da bude problem? P.S. i da...sad su termini vec za sredinu Maja...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2016. u 12:59 - pre 99 meseci
SarahKay2015
Nemoj pokleknuti,to oni i hoce,nego opet zovi,i odmah joj kazemimam momka u Beogradu pa sam vec tamo.
I ja se dvoumim oko pozivanja Beograda ili konzularni dani,u Zrenjaninu su 23,ali sam zakasnio sa prijavom,a i gospodja iz udruzenja ne bi mi preporucila jer kaze sve su gori i gori na konzularnim danima,puno ih dodje a njima se i ne radipa brza brzina..ali faktor srece je odlucujuci.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika13.02.2016. u 15:40 - pre 99 meseci
Citat:
new_clan:
Citat:
svrca12345:
Danas zakazano za 26.feb u beogradu. Jedna veoma fina gospodja je bila na telefonu i lepo smo se razumeli. Javicu kako sam prosao. Pozdrav svima


svrco jesi spreman? Koje si knjige presao, kakav ti je bio sistem ucenja?



Készek vagyok :) profesorka nosi razne knjige sa sobom pa iz jedne radimo jedno iz druge drugo... a za sistem ne znam sta da kazem,svako pravi svoj neki sistem koji mu najvise odgovara.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 617 618 619 620 621 622 623 624 625 626 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898829 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.