Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898139 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2016. u 13:48 - pre 99 meseci
au sto placas pasos 40 evra jednom u deset godina, a probaj sa licnom otici u USA ili Novi Zeland...
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.116.206



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2016. u 14:04 - pre 99 meseci
Nismo Vi i ja ovde na istim talasnim duzinama,nisam govorio o USA,nego o EU.
Morate priznati da vecina ide u Austriju,Nemacku,GB,nORVESKA...i zasto bi se cimao...ali rekao sam ja sam za uzmi sve.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2016. u 14:07 - pre 99 meseci
kad bi situacija bila normalna uzeo bih sve, ali ovako ne pada mi napamet da se pored pasosa sad guzim tamo za kojekakvu licnu i da mi neka kretencina oduzme drzavljanstvo jer kao ne znam dovoljno madjarski. No thanx !
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2016. u 14:30 - pre 99 meseci
Da li neko može da mi opiše razgovor prilikom zakazivanja termina za vađenje pasoša u ambasadi u bg-u ili u sub.?
hvala unapred!
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2016. u 15:35 - pre 99 meseci
idi u Budimpestu 140 evra i gotov za jedan dan, kakva crna ambasada i konzulat
 
Odgovor na temu

konacno
samo hrabro
student
Novi Sad

Član broj: 332055
Poruke: 8
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2016. u 17:23 - pre 99 meseci
Da li neko ima iskusta sa dobijanjem madjarske vozacke dozvole zanima me koja je procedura, sta, kako......
 
Odgovor na temu

svetlana235




Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.02.2016. u 18:06 - pre 99 meseci
Citat:
Aleksmederevo:
Evo da podelim i ja svoje iskustvo. Jezik sam poceo da ucim od nule u julu 2015. godine kod profesorke u beogradu za koju sam saznao preko ovog foruma. Pre toga nisam bukvalno znao ni jednu jedinu rec. Vec posle prva dva casa bio sam prezadovoljan jer zena tako lepo prenosi znanje, tako je opusteno bilo na casovima i prijatno. Pored toga upucena je u celu proceduru i pomogla mi je oko svega, od zakazivanja u konzulatu do prevoda dokumenata. U novembru sam zvao konzulat, ona je sedela pored mene i slusala sve sta pricaju sa druge strane tako da nije bilo frke. Prosle nedelje sam predao papire u Beogradu. Razgovor je bio opusten, nista komplikovano, standardna pitanja o porodici, o skolovanju, o pretku i ono zbog cega trazim drzavljanstvo. Bilo je tu jos nekih pitanja ali nista strasno. Profesorka je isla samnom sto mi je mnogo pomoglo, bilo je mnogo manje straha i treme. Nije mogla da udje u kancelariju sa mnom ali je bila ispred gde su oni salteri i pricala sa skuzbenicima jer ih sve poznaje. Sada cu malo da odmorim pa da ponovo ucim sa njom da se pripremim jis bolje za zakletvu. Veliku zahvalnost dugujem njoj i vredi svaki dinar koji sam platio.


Alek, srecno! Mogu li dobiti kontakt profesorke?
 
Odgovor na temu

Aleksmederevo
Sluzbenik
Pio

Član broj: 332331
Poruke: 2
*.madnet.sohosistem.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 09:29 - pre 99 meseci
Profesorka se zove Ilona a broj je 0692099020. Nadam se da sme da se ostavlja ovako broj ovde na forumu. Slobodno je pozovi i popricaj sa njom, videces da je za svaku pohvalu.
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-93-33.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 14:22 - pre 99 meseci
Drage kolege,

posle razmene bar 5 mejlova sa madjarskim vlastima (i telefonskog razgovora), ono sto mogu da zakljucim je da su za izradu pasosa u Madjarskoj za maloletnu decu dovoljna ista dokumenta kao i za nas (nas pasos, madj. drzavljanstvo i lakcim karta, dakle sve sto se dobija na zakletvi), i da

nije potrebno prevoditi izvod iz maticne knjige rodjenih za decu,

sto umnogome olaksava celu stvar i troskove (jer Madjari od ove godine priznaju samo zvanican prevod od kompanije Offi.hu, kod kojih je potrebno platiti oko 90-100 evra po izvodu, za prevod).

Dakle super, idemo dalje!

Pozdrav, Mihailo! :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.telenor.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 14:52 - pre 99 meseci
Dakle.. recimo želim da izvadim pasoš za mene i decu npr u Segedinu..
Treba da ponesem sve sto dobijem na zakletvi plus naravno SR pasoš,izvode iz matične knjige rodjenih za decu koji ne moraju biti prevedeni..

I oni bi to trebalo tako da prihvate??
Jesam dobro razumeo?
 
Odgovor na temu

andreasss

Član broj: 332113
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 15:06 - pre 99 meseci
Citat:
Mihailoo: Drage kolege,

posle razmene bar 5 mejlova sa madjarskim vlastima (i telefonskog razgovora), ono sto mogu da zakljucim je da su za izradu pasosa u Madjarskoj za maloletnu decu dovoljna ista dokumenta kao i za nas (nas pasos, madj. drzavljanstvo i lakcim karta, dakle sve sto se dobija na zakletvi), i da

nije potrebno prevoditi izvod iz maticne knjige rodjenih za decu,

sto umnogome olaksava celu stvar i troskove (jer Madjari od ove godine priznaju samo zvanican prevod od kompanije Offi.hu, kod kojih je potrebno platiti oko 90-100 evra po izvodu, za prevod).

Dakle super, idemo dalje!

Pozdrav, Mihailo! :)



pozz Mihajlo , hvala za info , mnogo vredis .. sve najbolje
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 15:19 - pre 99 meseci
Eto, a meni su iz Tompe juče poslali mail, kada sam pitala za dečije lične karte, da treba sve sa zakletve plus izvodi, ako nemamo mađarske izvode onda naši ali prevedeni i overeni u OFFI kancelariji....
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 17:15 - pre 99 meseci
Citat:
kamicak:
Kao što sam napisao, ja sam upao na zakletvu tek oko 13h, a počela je u 12h, tako da ne znam šta je bilo pre 13h,
sa konzulom sam pričao 10-ak minuta, normalan razgovor konzula jedne države sa nekim ko želi državljanstvo njegove zemlje,
ko si, šta si, žena, deca, posao, odakle si, gde učiš jezik.........eto, nikakve egzibicije i iživljavanja,
najvažnije je, po meni, preuzeti inicijativu, i pokazati čoveku da si stvarno učio i da znaš da pričaš, koliko-toliko, a ne čekati njegovo pitanje, i onda, igen, igen, nem, nem.....

I ja sam dobila poziv i kada sam zvala receno mi je da dodjem u 15 do 12 tj. malo pre zakletve da porazgovaram sa konzulom :( Jel mozes malo opsirnije da napises o svom iskustvu? Zasto si na zakletvu stigao tek oko 13h ako je razgovor trajao svega 10minuta. Sta si radio svo ostalo vreme? I najvaznije - jesi jedini bi pozvan na to dodatno propitivanje ili je bio jos neko? Ne mogu da naslutim sta je razlog da bas ja budem dodatno propitana kad vecina njih dobije samo poziv za zakletvu... :(
Unapred mnogo hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.36



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 18:44 - pre 99 meseci
Citat:
Giliszta: Dakle.. recimo želim da izvadim pasoš za mene i decu npr u Segedinu..
Treba da ponesem sve sto dobijem na zakletvi plus naravno SR pasoš,izvode iz matične knjige rodjenih za decu koji ne moraju biti prevedeni..

I oni bi to trebalo tako da prihvate??
Jesam dobro razumeo?


Nisi razumeo druze. Izvodi uopste ne trebaju za prvo vadjenje pasosa.

Citat:
KoVacH_: Eto, a meni su iz Tompe juče poslali mail, kada sam pitala za dečije lične karte, da treba sve sa zakletve plus izvodi, ako nemamo mađarske izvode onda naši ali prevedeni i overeni u OFFI kancelariji....


E onda ni oni ne znaju sta treba ili ne. Izgleda da nije samo kod nas haos.

Ja sam pricao sa devojkom iz Budimpeste koja radi na izdavanju pasosa i rekla mi je da ne treba.

To mi nije bilo dosta, pa sam pisao zvanicnoj organizaciji (1818.hu) koja radi upravo to i razmenili smo ne znam ni ja koliko mejlova jer je tesko dobiti konkretan odgovor od takvih organizacija u bilo kojoj zemlji (odgovor tipa 'moze' ili 'ne moze') gde sam na kraju rekao, ja cu doci sa madjarskim drzavljanstvom, srpskim pasem i lakcim kartom da predam zahtev za pasos za sebe i cerku od 2 godine. Bez cerke, sa zenom i slikama cerke, i evo sta su mi odgovorili. Iz ovoga ja shvatam da izvod ne treba i da ne moramo da cimamo dete do Madjarske.

'Tisztelt Milankovic Mihailo!
Köszönjük, hogy kérdésével a Kormányzati Ügyfélvonalhoz fordult! Az alábbi információkkal tudunk szolgálni Önnek:
Tájékoztatjuk, hogy az Ön által említett okmányok megfelelőek a magyar útlevél igényléshez.
Az útlevél igényléshez az alábbi iratokat kell bemutatnia, illetve csatolnia:
1. érvényes személyazonosításra alkalmas okmány: személyazonosító igazolvány, útlevél, kártya formátumú vezetői engedély, (első útlevél igényléséhez megfelelő a külföldi személyazonosító okmány)
2. lakcímigazolvány (személyi azonosítóról és a lakcímről szóló hatósági igazolvány), ha azzal a kérelmező rendelkezik
3. magyar állampolgárságot igazoló okirat (záradékolt honosítási okirat, kiállításától számított három évnél nem régebbi állampolgársági bizonyítvány) külföldön élő kérelmező esetében, ha érvényes állampolgárság igazolására alkalmas okmánnyal (személyazonosító igazolvány, útlevél) nem rendelkezik, kivéve, ha még érvényes, de elvesztett, eltulajdonított vagy megsemmisült útlevele helyett igényel újat, vagy ha adatait a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartása külföldön élő magyar állampolgárként tartalmazza
Kiskorú és gondnokság alatt álló kérelmező esetén a fentieken túl az alábbi iratokat kell bemutatni, illetve csatolni:
1. igazolványkép, ha 12. életévét nem töltötte be, és nem jelenik meg személyesen, illetve egészségi állapota miatt nem tud megjelenni, és ezt a kezelőorvos írásban igazolja
2. a szülők (törvényes képviselők) érvényes személyazonosításra alkalmas okmánya, külföldi esetén úti okmánya
3. amennyiben, csak az egyik törvényes képviselő lesz jelen az ügyintézéskor a szülőnek (törvényes képviselőnek) a közjegyző, a járási (fővárosi kerületi) gyámhivatal, a konzuli tisztviselő, az útlevélhatóság a járási hivatal vagy a büntetés-végrehajtási intézet vezetője körzetközponti jegyző előtt tett, vagy a szülő által kiállított, teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt, az úti okmány kiadásához hozzájáruló nyilatkozata
Az útlevél igénylésével kapcsolatos részletes tájékoztatót az alábbi weboldalon tekintheti meg:
http://kekkh.gov.hu/hu/utlevel
Amennyiben további kérdése van, vagy információra lenne szüksége, forduljon továbbra is bizalommal hozzánk!
Tisztelettel:
Puklér Anna
Kormányzati Ügyfélvonal
tel.: 1818
fax: +36 1 550-1819
e-mail: [email protected]'

Ako gresim, neka me neko ispravi.

www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

vasawthegreat

Član broj: 134102
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 18:44 - pre 99 meseci
Da ponovim pitanje.
Ima li neko neke novosti oko vozačke dozvole
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.36



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 18:53 - pre 99 meseci
Citat:
vasawthegreat: Da ponovim pitanje.
Ima li neko neke novosti oko vozačke dozvole


Evo druze, pa citaj :)

http://nyilvantarto.hu/hu/vezetoiengedely_honositas
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

vasawthegreat

Član broj: 134102
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 19:08 - pre 99 meseci
Baš ti hvala, nisi morao da se mučiš toliko.
 
Odgovor na temu

svetlana235




Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 19:30 - pre 99 meseci
Citat:
Aleksmederevo:
Profesorka se zove Ilona a broj je 0692099020. Nadam se da sme da se ostavlja ovako broj ovde na forumu. Slobodno je pozovi i popricaj sa njom, videces da je za svaku pohvalu.

Hvala! Cule smo se.
Meni je samo malo ta prica da ona ide sa tobom na predaju too much, mislim da cu odustati od te opcije, previse me to podseca na Centar za Edukaciju, ne bih da rizikujem.
Ucicu jos, planiram ovih dana da zakazem termin i onda cu sama da idem.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 19:37 - pre 99 meseci
Citat:
vasawthegreat:
Baš ti hvala, nisi morao da se mučiš toliko.


Bas cudan komentar,pa covek je i sajt napravio i trudio se a trudi se i sada mada mu sad nije nista u interesu da svima pomogne...a tebi je tesko i to da procitas..
Jako si nezahvalan.

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 19:42 - pre 99 meseci
Citat:
Mihailoo:
Drage kolege,

posle razmene bar 5 mejlova sa madjarskim vlastima (i telefonskog razgovora), ono sto mogu da zakljucim je da su za izradu pasosa u Madjarskoj za maloletnu decu dovoljna ista dokumenta kao i za nas (nas pasos, madj. drzavljanstvo i lakcim karta, dakle sve sto se dobija na zakletvi), i da

nije potrebno prevoditi izvod iz maticne knjige rodjenih za decu,

sto umnogome olaksava celu stvar i troskove (jer Madjari od ove godine priznaju samo zvanican prevod od kompanije Offi.hu, kod kojih je potrebno platiti oko 90-100 evra po izvodu, za prevod).

Dakle super, idemo dalje!

Pozdrav, Mihailo! :)

Druze moj sada se vracamo na pricu od pre skoro tri godine,kada sam ja imao sagu o vadjenju pasosa za decu gde su me prvo zezali tipa da slikaju decu,a jos klinac od 9 meseci,da bi na kraju trazila iskljucivo preveden IMKR ZA DECU,A ONDA POSLE MESEC DANA ODOSMO SA SLIKAMA,I PREVODOM I BEZ DECE KOD ISTE SLUZBENICE NAPRAVILI PASOS.
e ONDA MI NIJE BILO JASNO A I SADA SE POTVRDJUJE TVOJ ODGOVOR.
ako suprugi su trazili samo honositasi okirot,lakcim kartu,pasos..sto su maltretirali nas da za decu donesemo izvod..znaci kao nasa carina ODOKATIVNA METODA.
sRECNO
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898139 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.