Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898633 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.36



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 19:42 - pre 99 meseci
Nema veze Jedy, vidis da nista nisam napisao... nema smisla :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

vasawthegreat

Član broj: 134102
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 19:51 - pre 99 meseci
Sajt je stvarno dobro urađen u PHP-u, na dva jezika pa nije problem snaći se,pohvaljujem uloženi trud i muku, mada nije trebalo toliko angažovanja na odgovoru,mada ako možda treba nekom možda bih mogao da pomognem svojim iskustvima, jer je cela moja porodica rešila problem sa pasošima.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-144-126.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.02.2016. u 20:45 - pre 99 meseci
Hvala na lepom komentaru,kao da si ga meni uputio a ide Mihailu.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.02.2016. u 08:57 - pre 99 meseci
Citat:
MMDJ:
Citat:
kamicak:
Kao što sam napisao, ja sam upao na zakletvu tek oko 13h, a počela je u 12h, tako da ne znam šta je bilo pre 13h,
sa konzulom sam pričao 10-ak minuta, normalan razgovor konzula jedne države sa nekim ko želi državljanstvo njegove zemlje,
ko si, šta si, žena, deca, posao, odakle si, gde učiš jezik.........eto, nikakve egzibicije i iživljavanja,
najvažnije je, po meni, preuzeti inicijativu, i pokazati čoveku da si stvarno učio i da znaš da pričaš, koliko-toliko, a ne čekati njegovo pitanje, i onda, igen, igen, nem, nem.....

I ja sam dobila poziv i kada sam zvala receno mi je da dodjem u 15 do 12 tj. malo pre zakletve da porazgovaram sa konzulom :( Jel mozes malo opsirnije da napises o svom iskustvu? Zasto si na zakletvu stigao tek oko 13h ako je razgovor trajao svega 10minuta. Sta si radio svo ostalo vreme? I najvaznije - jesi jedini bi pozvan na to dodatno propitivanje ili je bio jos neko? Ne mogu da naslutim sta je razlog da bas ja budem dodatno propitana kad vecina njih dobije samo poziv za zakletvu... :(
Unapred mnogo hvala na odgovoru!


Hm......
Bio sam sa još jednim momkom, i čekali smo konzula cupkajući od 11.45 do otprilike pola 13, onda je ušao taj momak i izašao posle 2 minuta, i rekao mi da mu je rekao da dođe ponovo u septembru na proveru, onda sam ja ušao i zadržao se 15-tak minuta, samnom je pričao oko 10-tak minuta, i dok sam se ja ispozdravljao sa njim, izašao napolje, pa ponovo ušao već je bilo 13h.

Eto nadam se da ti nisi od onih koji dođu na forum, postave pitanja koja ih interesuju, usput se malo i zakače sa ostalim učesnicima zato što ne dobiju odgovor koji njima odgovara u roku od odmah, polože zakletvu, i odu sa foruma.
Bilo bi lepo da podeliš svoje iskustvo sa konzulom i nadam se zakletvom, nekom će zatrebati sigurno.
Srećno
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.02.2016. u 10:02 - pre 99 meseci
Ljudi, ovo sa vađenjem pasoša za decu je prava ludnica... ja sam kontaktirao dva tumača za mađ.jezik koji su takođe zvali konzulat u suboticu i dobili odgovor da ne znaju za tu novost, tj.da je potrebno prevoditi IMKR za dete samo u offi-u. Uzeću izvod, prevesti ga ovde kod naeg tumača i uputiti se gore početkom marta pa šta bude...jer su ovo samo nagađanja... molio bih nekoga da ukoliko je imao iskustvo vađenja pasoša za decu od 01.01.2016.u mađarskoj da ga podeli ovde na forumu.
 
Odgovor na temu

konacno
samo hrabro
student
Novi Sad

Član broj: 332055
Poruke: 8
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.02.2016. u 17:53 - pre 99 meseci
Danas sam otisao u Segedin na adresu rákóczi tér 1 da izvadim pasos prvo sam usao u tu zgradu sa desne strane za pultom je stajao covek pitao zbog cega sam dosao rekao mi da stanem u red pored njega je bio aparat za aparatom zena kada sam dosao na red objasni zbog cega sam dosao zena mi je dala broj rekla gde da idem. otisao sam gore na sprat cekao 15ak min dosao je i moj red seo izvadio pasos licnu i drzavljanstvo pitala me na koliko godina zelim pasos da li imam adresu u madjarskoj ili madjarski broj posto nemam onda je trazila mail adresu posle toga sam dobio uplatnicu da popunim i da odem da uplatim 14000 forinti vratio se potpisao na neki papir usao u kabinu slikao dao otisak levog i desnog kaziprsta. izasao iz kabine dobio papir da proverim podatke tu jako dobro vodite racuna meni su pogresili mail adresu kada smo to ispravili potpisao sam se na ta dva primerka jedan je ostao meni i kuciiiiii jeeeeee
za 20ak dana po pasos i onda......
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.02.2016. u 21:58 - pre 99 meseci
Citat:
Mihailoo:
Citat:
vasawthegreat: Da ponovim pitanje.
Ima li neko neke novosti oko vozačke dozvole


Evo druze, pa citaj :)

http://nyilvantarto.hu/hu/vezetoiengedely_honositas


Vezetői engedélyt csak olyan kérelmezőnek lehet kiadni, akinek a szokásos tartózkodási helye Magyarország területén van.

Dovoljna je ova rečenica, da ne gubi vreme ako ne ispunjava ovaj uslov :D
 
Odgovor na temu

MMDJ

Član broj: 331294
Poruke: 58
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.02.2016. u 22:28 - pre 99 meseci
Citat:
kamicak:
Citat:
MMDJ:
Citat:
kamicak:
Kao što sam napisao, ja sam upao na zakletvu tek oko 13h, a počela je u 12h, tako da ne znam šta je bilo pre 13h,
sa konzulom sam pričao 10-ak minuta, normalan razgovor konzula jedne države sa nekim ko želi državljanstvo njegove zemlje,
ko si, šta si, žena, deca, posao, odakle si, gde učiš jezik.........eto, nikakve egzibicije i iživljavanja,
najvažnije je, po meni, preuzeti inicijativu, i pokazati čoveku da si stvarno učio i da znaš da pričaš, koliko-toliko, a ne čekati njegovo pitanje, i onda, igen, igen, nem, nem.....

I ja sam dobila poziv i kada sam zvala receno mi je da dodjem u 15 do 12 tj. malo pre zakletve da porazgovaram sa konzulom :( Jel mozes malo opsirnije da napises o svom iskustvu? Zasto si na zakletvu stigao tek oko 13h ako je razgovor trajao svega 10minuta. Sta si radio svo ostalo vreme? I najvaznije - jesi jedini bi pozvan na to dodatno propitivanje ili je bio jos neko? Ne mogu da naslutim sta je razlog da bas ja budem dodatno propitana kad vecina njih dobije samo poziv za zakletvu... :(
Unapred mnogo hvala na odgovoru!


Hm......
Bio sam sa još jednim momkom, i čekali smo konzula cupkajući od 11.45 do otprilike pola 13, onda je ušao taj momak i izašao posle 2 minuta, i rekao mi da mu je rekao da dođe ponovo u septembru na proveru, onda sam ja ušao i zadržao se 15-tak minuta, samnom je pričao oko 10-tak minuta, i dok sam se ja ispozdravljao sa njim, izašao napolje, pa ponovo ušao već je bilo 13h.

Eto nadam se da ti nisi od onih koji dođu na forum, postave pitanja koja ih interesuju, usput se malo i zakače sa ostalim učesnicima zato što ne dobiju odgovor koji njima odgovara u roku od odmah, polože zakletvu, i odu sa foruma.
Bilo bi lepo da podeliš svoje iskustvo sa konzulom i nadam se zakletvom, nekom će zatrebati sigurno.
Srećno


Hvala puno na odgovoru posebno sto si, koliko vidim, svoje zavrsio :)
Naravno da cu detaljno opisati svoje iskustvo cim budem imala sta da napisem. Za sada mogu samo da kazem da sam zahtev predala u Beogradu i da sam posle 10 meseci dobila pismo da se javim radi zakazivanja zakletve. Kada sam pozvala receno mi je da moram da dodjem 15 minuta ranije da obavim razgovor sa konzulom a ja ne mogu da pretpostavim zbog cega je to tj. zasto bas ja. Ugalvnom, za sada jos nemam neke posebne informacije koje bi nekome mogle biti od koristi ali cim budem imala svakako cu podeliti sa svima.
Poslala sam ti i PP pa ti pogledaj i odgovori ako stignes, a ako i ne, u svakom slucaju mnogo havala na ovom odgovoru jer mi je od dosta pomoci.
I naravno cestitam :)
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.customer.telenor.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 07:44 - pre 99 meseci
Citat:
konacno:
Da li neko ima iskusta sa dobijanjem madjarske vozacke dozvole zanima me koja je procedura, sta, kako......


Moras da se prijavis kod nekog u Madjarskoj.

Ne treba da se ceka 6 meseci boravka da prodje, moze odmah da se udje u proceduru ovako:

http://madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/komentari/#comment-710
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 08:54 - pre 99 meseci
Citat:
MMDJ:
Citat:
kamicak:
Citat:
MMDJ:
Citat:
kamicak:
Kao što sam napisao, ja sam upao na zakletvu tek oko 13h, a počela je u 12h, tako da ne znam šta je bilo pre 13h,
sa konzulom sam pričao 10-ak minuta, normalan razgovor konzula jedne države sa nekim ko želi državljanstvo njegove zemlje,
ko si, šta si, žena, deca, posao, odakle si, gde učiš jezik.........eto, nikakve egzibicije i iživljavanja,
najvažnije je, po meni, preuzeti inicijativu, i pokazati čoveku da si stvarno učio i da znaš da pričaš, koliko-toliko, a ne čekati njegovo pitanje, i onda, igen, igen, nem, nem.....

I ja sam dobila poziv i kada sam zvala receno mi je da dodjem u 15 do 12 tj. malo pre zakletve da porazgovaram sa konzulom :( Jel mozes malo opsirnije da napises o svom iskustvu? Zasto si na zakletvu stigao tek oko 13h ako je razgovor trajao svega 10minuta. Sta si radio svo ostalo vreme? I najvaznije - jesi jedini bi pozvan na to dodatno propitivanje ili je bio jos neko? Ne mogu da naslutim sta je razlog da bas ja budem dodatno propitana kad vecina njih dobije samo poziv za zakletvu... :(
Unapred mnogo hvala na odgovoru!


Hm......
Bio sam sa još jednim momkom, i čekali smo konzula cupkajući od 11.45 do otprilike pola 13, onda je ušao taj momak i izašao posle 2 minuta, i rekao mi da mu je rekao da dođe ponovo u septembru na proveru, onda sam ja ušao i zadržao se 15-tak minuta, samnom je pričao oko 10-tak minuta, i dok sam se ja ispozdravljao sa njim, izašao napolje, pa ponovo ušao već je bilo 13h.

Eto nadam se da ti nisi od onih koji dođu na forum, postave pitanja koja ih interesuju, usput se malo i zakače sa ostalim učesnicima zato što ne dobiju odgovor koji njima odgovara u roku od odmah, polože zakletvu, i odu sa foruma.
Bilo bi lepo da podeliš svoje iskustvo sa konzulom i nadam se zakletvom, nekom će zatrebati sigurno.
Srećno


Hvala puno na odgovoru posebno sto si, koliko vidim, svoje zavrsio :)
Naravno da cu detaljno opisati svoje iskustvo cim budem imala sta da napisem. Za sada mogu samo da kazem da sam zahtev predala u Beogradu i da sam posle 10 meseci dobila pismo da se javim radi zakazivanja zakletve. Kada sam pozvala receno mi je da moram da dodjem 15 minuta ranije da obavim razgovor sa konzulom a ja ne mogu da pretpostavim zbog cega je to tj. zasto bas ja. Ugalvnom, za sada jos nemam neke posebne informacije koje bi nekome mogle biti od koristi ali cim budem imala svakako cu podeliti sa svima.
Poslala sam ti i PP pa ti pogledaj i odgovori ako stignes, a ako i ne, u svakom slucaju mnogo havala na ovom odgovoru jer mi je od dosta pomoci.
I naravno cestitam :)


Evo odgovoriću ovde, možda još nekog interesuje,
Aki si ti nazvala ambasadu da zakažeš zakletvu, i ako si sve razumela preko telefona, onda stvarno ne znam kriterijum zašto nekog zovu na razgovor pre zakletve, pošte se ni ja ni momak koji je sa mnom bio nije javio na telefon nego su nas obojicu oni zvali, bilo je logično da takve slučajeve zovu na razgovor, no eto sa tobom je drugačije, uglavnom nije ni bitno, tebe državljanstvo čeka u ambasadi, i ako ne zadovoljiš konzula, reći će ti da dođeš posle par meseci ponovo, znači nema odbijenice.
Ja sam svoje učenje koncetrisao samo na te osnovne stvari, da odgovorim na opšta pitanja o sebi, porodici, školi, poslu.....
Naučio sam gramatiku i onda sam svaki dan gledao Duna Tv i one glupave serije, pa šta bude bude, nisam više imao živaca da idem dalje sa gramatikom, nadao sam se da će konzul biti normalan i da će voditi normalan razgovor sa mnom, pošto meni državljanstvo nije toliko bitno, nisam hteo da se patim i da učim napamet Titanika i ostale gluposti, uzdao sam se u zdrav razum i uz malo sreće da ću proći, i tako je i bilo.
Ne znam da li je to pravilo ili slučajnost, ali konzul je ovako počeo razgovor sa mnom:"Kako Vam je prvo ime? Zoran? Aha, ajde da vidimo šta znači Zoran na mađarskom? I ja jbg za sve vreme moga učenja nikad mi nije palo na pamet da vidim kako se kaže zora na mađarskom, već sam mislio da kako da se izlupetam sa regel ovo regel ono, ali sreća prati hrabre, na šalteru pored mene je bio neki kinez, i nešto se zakomplikovalo sa njime i njegovim papirima, pa je konzul morao da interveniše, i kada se vratio meni, zaboravio je šta me je pitao, pa je krenuo dalje, odakle si, gde radiš i ostalo........
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 10:40 - pre 99 meseci
da mi je samo znati koji ce vam djavo madjarske licne i dozvole ?!

samo cackate mecku, bolje gledajte gde mozete da odete, a dozvola je stvarno najmanji problem.
 
Odgovor na temu

varaxi28

Član broj: 331087
Poruke: 64
*.adsl.eunet.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 11:29 - pre 99 meseci
Pa konkretno EU vozačka je poželjna prvenstveno zbog CV prilikom zapošljavanja u EU. LK kad već daju gratis od 01.01.što da ne...
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 12:34 - pre 99 meseci
Citat:
brazilac:
Citat:
konacno:
Da li neko ima iskusta sa dobijanjem madjarske vozacke dozvole zanima me koja je procedura, sta, kako......


Moras da se prijavis kod nekog u Madjarskoj.

Ne treba da se ceka 6 meseci boravka da prodje, moze odmah da se udje u proceduru ovako:

http://madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/komentari/#comment-710

Da ali to je krivično delo. To je fiktivna adresa a ne prava. Ako sudski kuriri pokušaju da dostave neki saobraćajni prekršaj videće da na toj adresi nema tog lica. Svašta nešto posle da bude, nije to Srbija već ipak malo uređenija država.
 
Odgovor na temu

andreasss

Član broj: 332113
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 13:00 - pre 99 meseci
Citat:
ashford: da mi je samo znati koji ce vam djavo madjarske licne i dozvole ?!

samo cackate mecku, bolje gledajte gde mozete da odete, a dozvola je stvarno najmanji problem.


a zasto cackamo mecku , decko ima nas ovde na forumu koji i razumemo i pisemo madjarski za razliku od nekih koji su dobili na misice pasos i sad se boje da idu negde jer naravno ne znaju da se pozdrave na madjarskom .. l.k je super a dozvola jos bolje jer da bi recimo u nekoj drzavi u eu ponovo polagao treba ti mnogo para i opet jezik te drzave , ovako madjarska dozvola je samo dobitak ... tako malo mucni glavom pre nego sto lupis glupost ..
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 13:19 - pre 99 meseci
Citat:
andreasss: a zasto cackamo mecku , decko ima nas ovde na forumu koji i razumemo i pisemo madjarski za razliku od nekih koji su dobili na misice pasos i sad se boje da idu negde jer naravno ne znaju da se pozdrave na madjarskom .. l.k je super a dozvola jos bolje jer da bi recimo u nekoj drzavi u eu ponovo polagao treba ti mnogo para i opet jezik te drzave , ovako madjarska dozvola je samo dobitak ... tako malo mucni glavom pre nego sto lupis glupost ..


a ti prvo dobij pasos pa onda nekom soli pamet ! Decko.

Citat:
varaxi28: Pa konkretno EU vozačka je poželjna prvenstveno zbog CV prilikom zapošljavanja u EU. LK kad već daju gratis od 01.01.što da ne...


naravno da je vise bolje, ali sve EU zemlje uglavnom u pocetnom periodu priznaju nasu dozvolu uglavnom godinu dana (norveska prva 3 meseca) tako da mozes napisati u CV da imas driving licence. Ima i zemalja gde i nasu dozvolu mozes prevesti recimo eto bas Madjarska.

Cene su primerene standardu, a i kovertovanje u Madjarsku kosta...

uglavnom nek izracuna ko sta voli...
 
Odgovor na temu

Marijaaaa444
Marija djordjevic
Majka
Cuvam sina
Beograd

Član broj: 332413
Poruke: 2
212.200.247.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 14:48 - pre 99 meseci
Zdravo
Imam dva pitanja?
1.Kada dobijem Madjarski pasos iz Srbije izlazim(tj. Pokazujem Srpski pasos ili Madjarski na granici?
2.Da li je bitno gde cu se prijaviti na adresu?Moram li to u raditi bilo gde na teritoriji madjarske ili se jednostavno mogu sa pasosem prijaviti u nekoj drugoj zemlji.?
Generalno,da li mogu da se prijavim na adresu negde u eu bez licne karte madjarske?
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 14:59 - pre 99 meseci
1. srpski
2. mozes sa pasosem Madjarske, licna karta ti uopste ne treba.
 
Odgovor na temu

Marijaaaa444
Marija djordjevic
Majka
Cuvam sina
Beograd

Član broj: 332413
Poruke: 2
212.200.247.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 15:01 - pre 99 meseci
Ok hvala,nakon toga verovatno dobijam neki id dokument na osnovu adrese na kojoj se budem prijavila?
 
Odgovor na temu

Tina1123
Sombor

Član broj: 330070
Poruke: 34
82.208.246.*



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 15:15 - pre 99 meseci
Bila sam juce na zakletvi u Subotici i polozila :D Kao sto sam i obecala podelicu svoje iskustvo. Kada dodjete ispred konzulata bude jedan cuvar, njemu kazete zasto ste dosli, kada udjete u prostoriju na levo su sluzbenici, kod njih odete i predstavite se i kazate da ste dosli na zakletvu, oni vam daju 2 formulara od kojih je jedan obavezno popuniti a drugi ne, i morate pazljivo da slusate da biste dobro culi za koji sto vas posalju (npr sto br 2 ima levu i desnu stranu, pa da ne pogresite). Onda stanete u red i cekate...kada dodjete na red sednete, predstavite se, date licnu kartu i formular/e, tamo vas sluzbenik malo propita tipa s kime ste dosli, odakle ste, da li su vam se u medjuvremenu promenili podatci, adresa, mail, kada ste zavrsili skolu, jel radite... Onda vam da dva papira da se potpisete na 4 mesta. Kada to zavrsite sednete negde ako nadjete mesto i cekate zakletvu ili konzula na dodatni razgovor (u mom slucaju konzula :D) Bila sam odmah druga po redu (a bilo nas je mislim 4 koji su morali na proveru znanja jezika) Imala sam mnogo srece sa konzulom, dobar covek i korektan, nije me previse ispitivao mozda 5 min. Pitao me je da opisem svoju porodicu, ko zna najbolje madjarski, s kim sam ucila jezik, da li mi radi otac, brat, gde, pa u vezi toga (posto sam rekla da radi na brodu americka kompanija on je pitao koje gradove u americi je obisao, koja je to strana sveta) da li sam udata, da li sam zavrsila skolu, kada, kakvu skolu, koja struka, ima li perspektivu, kada sam poslednji put bila u Madjarskoj, malo da opisem put, zasto sam isla, sa kime, sta volim da radim u slobodno vreme...i to je bilo to, rekao je da dovoljno dobro znam i da sacekam u holu da nas zovu na zakletvu. Onda kada na to dodje red ide se u cuveni podrum :D Oni koji polazu zkaletvu sedaju u prve redove a oni koji su gosti u zadnje. Prvo jedan covek objasni sve redom kako ce sve ici oko same zakletve, slikanja sa konzulom da iskljucite telefone itd. Onda dolazi konzul kaze par reci, pa svi ustanete slusate/pevate himnu, sednete, opet konzul prica o svemu i svacemu vezano uz prava, duznosti, i tako tome, opet ustajete ponavljate za konzulom zakletvu glasno i jasno, on prozbori par zavrsnih reci, pa krece prozivanje kad cujes svoje ime odes do stola uzmes drzavljanstvo rukujes se sa konzulom, na kraju sampanjac, ko oce slika se sa konzulom pa kuci :) nadam se da sam bila od pomoci, ako vas zanima jos nesto pitajte...
 
Odgovor na temu

ashford

Član broj: 332320
Poruke: 52



+55 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.02.2016. u 15:57 - pre 99 meseci
Citat:
Marijaaaa444: Ok hvala,nakon toga verovatno dobijam neki id dokument na osnovu adrese na kojoj se budem prijavila?


pa to sad zavisi od drzave do drzave. Ali nista se ti ne boj ta drzava zna gde si kad se registrujes kod njih.

U Norveskoj ti npr daju potvrdu o rezidenci na A4 formatu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 616 617 618 619 620 621 622 623 624 625 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898633 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.