Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897432 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
109.122.122.66



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.10.2015. u 17:10 - pre 103 meseci
Citat:
Ajdukovac: Da li neko zna gde se mogu videti ti formulari koji se popunjavaju na zakletvi?


Imam ja na sajtu par primera od pre par godina... nisam video novije nigde... ne bi trebalo da bude velika razlika...

klik ovde

;)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-151-163.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.10.2015. u 17:27 - pre 103 meseci
Citat:
Ajdukovac:
Da li neko zna gde se mogu videti ti formulari koji se popunjavaju na zakletvi?

Morate da naucite kako se koristi forum,jer ga zatrpavate istim pitanjem,odgovor sam da o pre 280 dana.
evo ga link

formular na linku: http://www.ksh.hu/honositas
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Ajdukovac

Član broj: 330845
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika14.10.2015. u 21:13 - pre 103 meseci
Hvala obojici! Nije ovaj formular zahtevan, sto se znanja jezika tice.

[Ovu poruku je menjao Ajdukovac dana 14.10.2015. u 22:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 01:28 - pre 103 meseci
ja do zakletve nisam stigao ali pre par nedelja sam pratio sa ulice da vidim kako teče procedura zakletve u Subotici i vido da svakog kandidata (stajali su u više redova kod više službenika) zadržavaju otprilike do 5 minuta i u tom intervalu razgovaraju a zatim potpisuju formulare, ali, ko je prošao predaju verujem
da tu ne može imati problema osim ako ne mora kod konzula na dodatni intervju zbog ranije naznačenog.
 
Odgovor na temu

loco corazon
strucni saradnik
srbija

Član broj: 326526
Poruke: 27
*.dynamic.stcable.net.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 07:10 - pre 103 meseci
Ajdukovac,mislim da ne treba da brines , ti, po onom sto si napisao, govoris sasvim dobro madjarski.Ja , iskreno, nemam znanje tog nivoa, tesko ulazim u neku opsirniju pricu. Mada, verujem, da bi najjdnostavnije bilo da prodjes odmah kod sluzbenice.Jos jednom , sve najbolje.
halálas tavasz
 
Odgovor na temu

pixie
Novi Sad

Član broj: 81954
Poruke: 132
*.static.surfer.at.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 13:46 - pre 103 meseci
Citat:
loco corazon:
Ajdukovac, ono sto iz mog iskustva mogu da kazem to je da u Subotici proveravaju znanje jezika pre zakletve. Ne mogu da kazem da to rade na osnovu imena i prezimena, nego da, na osnovu razgovora , pre nego sto ti daju papaire na potpis, tipa ime , prezime, licna karta, isl., uvek ubace i neko pitanje npr. znas li cime ces se baviti kad zavrsis skolu i sl. jednostavno ocene da li si u stanju da pricas na madj. a ne samo da kratko odgovaras na pitanja.



Mogu da potvrdim ovo. Za razgovor kod konzula preporučujem da se ode na par časova kod nekog ko sprema ljude ciljano za državljanstvo jer je u toku sa tim šta pitaju, mada se jezik svejedno mora solidno naučiti da bi bila u stanju da se vodi konverzacija. Sa druge strane, i to što pitaju je dosta šablonski i logično.

Ako se nekom žuri za pasoš, ja sam prekjuče izvadila pasoš po proceduri "za jedan dan" u Budimpešti i sve je isto kako je plandistanac opisao. 39000 + 14000 forinti za pasoš koji važi 10 godina, prvi dan vas slikaju, predate zahtev i uplatite, pasoš je gotov sledećeg dana posle 9.
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 14:11 - pre 103 meseci
Citat:
pixie: Mogu da potvrdim ovo. Za razgovor kod konzula preporučujem da se ode na par časova kod nekog ko sprema ljude ciljano za državljanstvo jer je u toku sa tim šta pitaju, mada se jezik svejedno mora solidno naučiti da bi bila u stanju da se vodi konverzacija. Sa druge strane, i to što pitaju je dosta šablonski i logično.

Ako se nekom žuri za pasoš, ja sam prekjuče izvadila pasoš po proceduri "za jedan dan" u Budimpešti i sve je isto kako je plandistanac opisao. 39000 + 14000 forinti za pasoš koji važi 10 godina, prvi dan vas slikaju, predate zahtev i uplatite, pasoš je gotov sledećeg dana posle 9.


Sta si morao priloziti od dokumenata za pasos i da li postoji zakazivanje termina za pasos?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-151-163.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 14:23 - pre 103 meseci
Ne mogu da verujem sta pitate,pa pre 2 ili 3 stranice Vam je lepo sve objasnjeno sta treba za pasos i Vi opet pitate.
Aman ljudi citjte malo forum.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 14:26 - pre 103 meseci
Citat:
jedy023: Ne mogu da verujem sta pitate,pa pre 2 ili 3 stranice Vam je lepo sve objasnjeno sta treba za pasos i Vi opet pitate.
Aman ljudi citjte malo forum.

Sto se ti uopste javljas kad tebe nisam nista pitao?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-151-163.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 14:38 - pre 103 meseci
Citat:
tibilingli: Sto se ti uopste javljas kad tebe nisam nista pitao?


Momak pobrkao si malo pojmove,forum je javan,trazis info o dokumentima za izdavanje pasosa,pitam te od koga si trazio...bilo ko da ti je odgovorio a u ovom slucaju sam bio ja si pitao tj,trazio odgovor.
A za lencuge kao sto si ti evo ti ga ..
Vrlo prosto i jednostavno...ovo su trazena dokumenta potrebna za proceduru dobijanja pasosa.

-honosítási okiratja
-lakcímkártya
-Szerb személyi igazolvánny vagy Szerb útlevel
i fotokopije svega toga
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 14:42 - pre 103 meseci
Citat:
jedy023: Momak pobrkao si malo pojmove,forum je javan,trazis info o dokumentima za izdavanje pasosa,pitam te od koga si trazio...bilo ko da ti je odgovorio a u ovom slucaju sam bio ja si pitao tj,trazio odgovor.
A za lencuge kao sto si ti evo ti ga ..
Vrlo prosto i jednostavno...ovo su trazena dokumenta potrebna za proceduru dobijanja pasosa.

-honosítási okiratja
-lakcímkártya
-Szerb személyi igazolvánny vagy Szerb útlevel
i fotokopije svega toga

Tvoj slucaj mi nije uopste interesantan i ovde opet gresis temu.Zanima me sta je trebalo priloziti od dokumenata u Budimpesti ili konktretno pitanje za sve ljude koji su predavali u madjarskoj.Postupak za dobijanje pasosa u konzularnim odeljenjima me uopste ne zanima.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-151-163.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 14:51 - pre 103 meseci
Citat:
tibilingli: Tvoj slucaj mi nije uopste interesantan i ovde opet gresis temu.Zanima me sta je trebalo priloziti od dokumenata u Budimpesti ili konktretno pitanje za sve ljude koji su predavali u madjarskoj.Postupak za dobijanje pasosa u konzularnim odeljenjima me uopste ne zanima.

Ajde se malo vrati citaj forum pa vidi gde sam ja tj.,moja porodica predali,cuo si za MAKO a to je veruj mi u Madjarskoj.a to si pitao.
Znaci konkretno vrati se unazad i procitaj sta je potrebno za predaju za pasos u Madjarskoj i videces da je sve to navedeno a jedino ti oni tamo kopiraju tvoj pasos.
and
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

tibilingli

Član broj: 330158
Poruke: 56
109.122.122.*



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 14:59 - pre 103 meseci
Citat:
jedy023: Ajde se malo vrati citaj forum pa vidi gde sam ja tj.,moja porodica predali,cuo si za MAKO a to je veruj mi u Madjarskoj.a to si pitao.
Znaci konkretno vrati se unazad i procitaj sta je potrebno za predaju za pasos u Madjarskoj i videces da je sve to navedeno a jedino ti oni tamo kopiraju tvoj pasos.
and


Mnogo si ti uobrazen pa ces da ucis mene gde je Mako.Idi prepiri se negde drugde.
 
Odgovor na temu

stolesss
Pancevo Srbija

Član broj: 330697
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 15:18 - pre 103 meseci
Ja sam predao u moraholomu 29.7 , u Madjarskoj naravno , reci mi gde si ti imao zakletvu i dali si imao probni razgovor , kosonom szepen :)
 
Odgovor na temu

Minerva2015

Član broj: 330885
Poruke: 3
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 21:51 - pre 103 meseci
Pozdrav svima! Iscitala sam dosta vasih postova na forumu ali nigde nisam nasla odgovor na pitanje koje me muci vec danima Dakle, da li na intervjuu za madj. drz. postoje neki ,,pogresni,, odgovori zbog kojih bi mogli biti odbijeni. Npr. s' obzirom da sam ja nezaposlenta, da li bi me zbog toga mogli odbiti iako bi pokazala solidno znanje madjarskog?? Ili ako bih na pitanje da li planiram da radim ili da zivim u inostranstvu odgovorila sa ,,da,, ... itd. HVALA unapred!
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 22:39 - pre 103 meseci
Minerva, koliko sam ja skapirao, njih tako nešto prektično ne zanima.
 
Odgovor na temu

_ivanel

Član broj: 330479
Poruke: 67
*.dynamic.sbb.rs.



+23 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika15.10.2015. u 23:33 - pre 103 meseci
@Minerva, znaju oni da ne tražimo pasoš da bi ga čuvali u vitrini pa je bolje biti iskren a ovo oko zapošljenja je jako neozbiljno da pomisliš da će to shvatiti kao pogrešan odgovor.,"nem dolgozom i tačka"
 
Odgovor na temu

Maarkonato
Programer

Član broj: 330890
Poruke: 9
80.65.68.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.10.2015. u 10:43 - pre 103 meseci
Pozdrav, da li je neko predavao u zadnje vrijeme, u ovoj godini u Bosni, odnosno da li je bio na zakletvi, koliko se čeka na odgovor i bilo koje informacije da li neko ima? U zadnje vrijeme baš slabo se iko javlja ko je predavao ili dobio mađarsko državljanstvo u Bosni.
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.10.2015. u 19:45 - pre 103 meseci
Citat:
Minerva2015:
Pozdrav svima! Iscitala sam dosta vasih postova na forumu ali nigde nisam nasla odgovor na pitanje koje me muci vec danima :) Dakle, da li na intervjuu za madj. drz. postoje neki ,,pogresni,, odgovori zbog kojih bi mogli biti odbijeni. Npr. s' obzirom da sam ja nezaposlenta, da li bi me zbog toga mogli odbiti iako bi pokazala solidno znanje madjarskog?? Ili ako bih na pitanje da li planiram da radim ili da zivim u inostranstvu odgovorila sa ,,da,, ... itd. HVALA unapred! ;)



Treba biti sto iskreniji i razraditi temu u detalje (naravno uz pomoc profesora) ja sam pravio sastave na sve moguce teme i tako sam ucio.. kada su mi postavili pitanje koje god.. a ja opletem "ko mutav" po temi.. naravno sve smisleno i argumentovano.
Lako je reci al ne treba se plasiti,oni manje vise postavljaju tipska pitanja to vec svaki profesor zna,samo to treba malo razraditi i naravno učiti i sve ostalo - sva vremena i sto vise nastavaka.. .. . mnogo se pale na to ;)
 
Odgovor na temu

putniknamernik
Beograd

Član broj: 53279
Poruke: 84
*.cpe.vektor.net.



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika16.10.2015. u 21:24 - pre 103 meseci
mislim da nema veze da li je neko nezaposlen ili nije, jedna osoba koju poznajem a polozila je takodje je bila nezaposlena, ono sto se vrednuje je jezik i samo jezik
putniknamernik
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 575 576 577 578 579 580 581 582 583 584 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897432 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.