Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898435 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.08.2015. u 21:41 - pre 105 meseci
Nije bas tako. To je na papiru, ali fora je u tome sto oni jednostavno ne mogu da te izbace, tako da ne moras cak ni da se prijavis, u najgorem slucaju naplatice ti 100e kazne kad te otkriju, sto je nikad. Iskreno, njih sve i zabole dok god se ne prijavis za socijalno.

U osnovi "The right to reside in another EU country is your fundamental and personal right and is granted to you directly by the Treaty on the Functioning of the European Union.
The right is therefore not dependent upon you having fulfilled administrative procedures"

Spajanje porodice je drugacije, dr*a te ko stigne i kako stigne jer ne mozes nsita da uradis dok ti ne daju residency.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika17.08.2015. u 22:13 - pre 105 meseci
ja mislim da je ovde jasno da gospodja pita iskljucivo o SPAJANJU porodice, a to je manjevise ista procedura za sve (stan+primanja). Tu je i dete koje treba smestiti u neku skolu a to ne moze bez socijalne karte (za predskolski), a ona ne moze bez dozvole boravka...

spajanje porodice nije nikakvo drxxxnje vec administrativna procedura.

Pravo da zivis u nekoj EU se smatra da mozes da zivis (dakle bezuslovno), ali moras da se prijavis. Prosto moras pravdati razlog zbog cega zivis u nekoj zemlji. Inace bi se naravno pola Rumunije i Bugarske preselilo u Svedsku. Dok van-EU nema cak ni pravo da dodje i zivi, za njih to je privilegija i resava se od slucaj do slucaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 10:11 - pre 105 meseci
Pa pola Rumunije se i preselilo, najvise u UK

ja ti kazem, ti citas teoriju, praksa je drugo. Ti dodjes i kazes "ja sam dosao da se prijavim", oni pitaju koji vam je osnov, ti kazes "pa nemam" a oni kazu "pa morate kuci" a ti kazes, vazi, evo odmah cu Dok je Sengena od toga nema leba, sta mislis zasto Britanci pizde i ogranicavaju pristup socijalnim fondovima dodjosima iz EU? Jos u situaciji kad jedan od supruznika ima bilo kakav posao, registracija je pro forme, nista se ne dokazuje i nema limita. Cak i tamo gde se kao trazi uslov zbog administrativnih stvari, dovoljno je da se pravis da trazis posao. To je problem evropskog socijalizma koji kaze da su garantovana idividualna prava iznad administrativnih procedura. Ljudi imaju pravo na ostanak, deca pravo na obrazovanje, oni moguda ti traze sto cuda ali moraju da ti daju sve igrao ti po njihovim pravilima ili ne.

Takve stvari sa izdrk*vanjem mogu da rade samo drzavljanima Srbije i ostalima koje mogu da deportuju, tj "repatriraju". Kad dovlacis familiju iz Srbije sa srpskim pasosima prica je potpuno potpuno drugacija i administrativno maltretiranje je na vrhuncu. Znam ljude i iz jedne i iz druge grupe i znam sta se i kako radi.


Citat:
'Your benefits system is crazy. It's like finding a sackful of cash left on the road'
‘I arrived in the UK on January 7 three years ago, and went to the Nottingham job centre to get a National Insurance number a few weeks after.
‘I came to Nottingham to stay with a cousin and found a good private accountant who told me how to claim the benefits. I soon brought over my family, too.
‘I have never been told to look for work by the job centre. I have never called back there after I got the National Insurance number. Why would I want a real boss when I get £300 put into my bank account each week for nothing?

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 10:27 - pre 105 meseci
ne, ne, ne.

prvo ja ovde govorim konkretno ovoj zeni koja hoce da imigrira sa celom porodicom i koju ne interesuje zivot klandestina vec hoce da bude sve po zakonu. Dakle da rade, da regularno boravi ona muz i dete. Ako ne budu regularni dete nece mozi ici u skolu, pa nek izracuna vredili takav zivot ili ne. Znaci, ja joj govorim sta joj treba PO ZAKONU. A ti pricas sasvim proizvoljno, sta moze da bude...

..."cega sve ima u praxi". Pa svacega ima u praxi.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 11:25 - pre 105 meseci
Pa upravo o tome ti pricam. Dete ce ici u skolu i nikakva klandestina nece biti. I nikakvo spajanje porodice nece imati, ne u smislu u kojem bi morala da ima kao drzavljanin Srbije. Sva tvoja prava kao gradjanina EU su lepo iznesena u direktivi 2004/38/EC, cela prica se bukvalno svodi na to da jednostavno ne mozes biti izbacen sem ako nisi "unreasonable" burden na social welfare, pri cemu uzivas sudsku zastitu a teret dokazivanja "nerazumnosti" je na drzavi. Do tada, ti si vec tamo i deca ti vec idu u skolu i "integrisu se" i onda se i to gleda u okviru koacne odluke. Iz tih razoga ja jos nisam cuo da je neko ko je EU drzavljanin izbacen sve i da jeste "unreasonable".
U realnosti, otici ce u opstinu i prijavice se i dobice resideny karticu i ako nema posao, i ako oboje nemaju posao i niko ih nece cimati ni za sta. U najgorem, najgorem slucaju morace da se prijavi na biro i da satro ide na intervjue mada ne mora ni to jer to niko ne kontrolise, cime zadovoljava preduslove clana 14/4/b. I to upravo jeste po zakonu, po zakonu kojim se ratifikuje ugovor o EU i njegove odredbe stavljaju iznad lokalnih zakona. A ako si voljan da eksploatises rupe u zakonu, tek onda ti se otvaraju razne prakticne mogucnosti o kojima nisam ni pricao. Zato ne mozes ni iz biza reci da je prica "ista" kao da se spaja porodica non-EU drzavljana, jer jednostavno nije.

I veruj mi, dete itekako moze da se upise u skolu bez residency papira, jer ima pravo na obrazovanje a ti nisi duzan da se prijavis prva tri meseca cak ni po lokalnim zakonima, a drzava ima rok od 6 meseci da ti izda residency karticu i tokom tih perioda detetu ne moze biti uskraceno obrazovanje. Prica se svodi na odlazak u skolu i prijavljivanje deteta uz pasos. Sta vise, ti si to obavezan da uradis jer u suprotnom ugrozvas prava deteta, sto vecina EU zemalja itekako gleda mnogo vise od bio cega drugog.

Zato, lunarli, samo ti uzmi madjarske papire, razlika u prakticnom funkcionisanju je nebo i zemlja.

PS: Ja sam rekao ono kako sam ja video i cuo iz prve ruke, stvarno ne nameravam da se ovo rasplamsava u neko nadmudrivanje.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 11:35 - pre 105 meseci
Moze li se osoba sa madjarskim drzavljanstvom i pasosem naravno, prijaviti u Austriji ili Nemackoj na biro radi trazenja posla, a da ne koristi socijalnu pomoc. Znaci samo prijavljivanje na biro u cilju pomoci pronalska posla, a koriscenje socijalne pomoci ne traziti. (ziveti kod rodbine o svom trosku) ?

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 11:38 - pre 105 meseci
Da. Pri cemu imas ista prava kao lokalci.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 11:55 - pre 105 meseci
Znaci odem u Nemacku kod rodbine, prijavim se u opstinu, i odem da se prijavim na biro odmah. Ili moram da cekam i neke dokumente?

Znam da za socijalnu pomoc mora prvo da se ima posao najmanje 3 meseca, pa kad ga "izgubis" tek onda imas pravo na socijalnu pomoc. Ali recimo da to nije opcija.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 11:57 - pre 105 meseci
Ne.

Ništa od ovoga što je napisao mmiks nije tačno.

Prvo ni jedno dete ne može biti upisano u školu bez da je državljanin ili rezident, a rezident može postati samo ako se prijavi, a da bi se prijavilo, neko mora da ga prijavi roditelj. A da bi roditelj imao REZIDENCU mora (i ovo je odgovor brazilcu):

Državljanin EU može dobiti rezidencu u drugoj zemlji EU ako i samo ako:

- ima posao ili ima firmu
- porodično se spaja, tj. ima nekoga ko GARANTUJE da će ga izdržavati dok ne radi
- izborna rezidenca (ako želi da boravi u zemlji ne radeći, ali tada mora staviti na uvid da ima dovoljno sredstava, primer nemački penzioner u Španiji)
- studenti (na uvid sredstva)

Što se tiče prostog boravka on je moguć slično kao i za bezvizni režim dakle do tri meseca bez prijave. Posle tri meseca moraš regulisati boravak !

http://ec.europa.eu/justice/citizen/move-live/index_en.htm

mmix ili se informisi ili nemoj da zbunjujes ljude !

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 12:10 - pre 105 meseci
Ne moras uopste u opstinu, odes na biro odmah sa madjarskim pasosem. Preporucujem da povedes nekog ko prica nemacki.

Imaj u vidu doduse da u Nemackoj bar u prvih nedelju dana treba da odes da se prijavis u policiju, to je isto manje vise proforma dok ne nadjes svoj stan. Kad nadjes stan onda je obavezno jer tvoj gazda moze da bude u problemu pa ce on insistati da to uradis. Ta prijava je identicna kao u Srbiji, tzv prijava stana i nema veze sa samim residency papirima koje radis u opstini (ono sto treba da uradis posle 3 meseca). To isto moraju i sami Nemci da rade, kao sto i mi radimo u Srbiji. Mozda ce ti to na birou traziti, ali ne bi trebalo jer ti mozes i na daljinu da se prijavis da trazis posao u odredjenom regionu.

Braksi, opusti se. Nikoga ja ne zbunjujem samo si ti malo ubijen u pojam administracijom. Apsolutno je sigurno da mozes dobiti residency kao job-seeker i da te nece dirati cak iako ne nadjes posao.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 12:17 - pre 105 meseci
navedi link.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 12:25 - pre 105 meseci
Citat:
brazilac:Moze li se osoba sa madjarskim drzavljanstvom i pasosem naravno, prijaviti u Austriji ili Nemackoj na biro radi trazenja posla, a da ne koristi socijalnu pomoc. Znaci samo prijavljivanje na biro u cilju pomoci pronalska posla, a koriscenje socijalne pomoci ne traziti. (ziveti kod rodbine o svom trosku) ?

pazi ovako, Pericu, to sto ces da se prijavis na biro nece ti mnogo olaksati trazenje posla! nikakvu veliku korist od tog biroa neces imati, samo ces se iscimati ko budala: moras redovno da se javljas na razgovore sa savetnikom (ako ne govoris nemacki trazice da vodis uvek prevodioca sa sobom), moras da im dostavljas dnevnik trazenja posla (gde/kad si bio na razgovor, u kojoj firmi, zasto te nisu primili) i sl., a za sve to vreme ili nece nikakav posao da ti ponude ili ce ti nuditi nesto od pola radnog vremena, za minimalac sto nema veze sa tvojim kvalifikacijama. moj savet je da najbolje zaboravis na tu celu pricu sa biroom, nego dodjes u DE, prijavis se na adresu kod familije, sastavis CV na nemackom (sa nemackom adresom i brojem telefona) i saljes... ako si programer sa iskustvom, mislim da ti nece trebati duze od 5 dana da nadjes posao!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 12:31 - pre 105 meseci
stvar je sasvim prosta !

svi ljudi koji imaju EU pasos i hoce da imigriraju sve sto treba da urade je da nadju posao preko ! A kako kao gradjani EU nemaju nikakvih ogranicenja, kada znaci nadju posao sve ce se srediti jer na osnovu posla:

- dobijaju rezidencu
- mogu da uzmu stan
- dovedu prodicu itd...
- upisu dete u skolicu ili skolu
- uzmu kredit...

posao je kljuc svega punkt !
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 12:37 - pre 105 meseci
Rekoh ti, 14/4/b EC direktive

Na malo shady stranu znam dvoje koji su iskoristili 7/1/b i 14/3 tako sto su deklarativno izjavili da poseduju sredstva a niko ih nije proveravao. Al hajde, ako hoces da budes kosher i da ne lazes, da ignorisemo tu mogucnost.

Dok god si ti dobar decko i ne smaras ih i ne trazis da te drzava izdrzava, sa njima si cool. Ja sad stvarno ne znam kako izgleda zivotu EU kad si bas bezobrazan i muzes sistem kroz rupe, svi moji prijatleji su na kraju nasli poslove i sredili se, ali sam siguran da je moguce.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 12:45 - pre 105 meseci
Citat:
član:pazi ovako, Pericu, to sto ces da se prijavis na biro nece ti mnogo olaksati trazenje posla! nikakvu veliku korist od tog biroa neces imati, samo ces se iscimati ko budala: moras redovno da se javljas na razgovore sa savetnikom (ako ne govoris nemacki trazice da vodis uvek prevodioca sa sobom), moras da im dostavljas dnevnik trazenja posla (gde/kad si bio na razgovor, u kojoj firmi, zasto te nisu primili) i sl., a za sve to vreme ili nece nikakav posao da ti ponude ili ce ti nuditi nesto od pola radnog vremena, za minimalac sto nema veze sa tvojim kvalifikacijama. moj savet je da najbolje zaboravis na tu celu pricu sa biroom, nego dodjes u DE, prijavis se na adresu kod familije, sastavis CV na nemackom (sa nemackom adresom i brojem telefona) i saljes... ako si programer sa iskustvom, mislim da ti nece trebati duze od 5 dana da nadjes posao!


Hmm, moja neka iskustva nisu takva, narocito kad se bavis poslom koji nije bas toliko trazen kao IT. Moja, sta mi vec dodje zena od brata, ona je gore u vestfaliji preko biroa nasla part time posao kao gradjevinski tehnicar/crtac i posle tri meseca dobila od firme full time, radi tehnicko crtanje u CADu. Sad je valjda salju na doskolovavanje. Jbg, nemci vole radno priljezne ljude, ali su se valjda pekli sa raznima preko biroa pa su oprezni sta inicijalno nude.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 12:57 - pre 105 meseci
Citat:
mmix:
Rekoh ti, 14/4/b EC direktive

Na malo shady stranu znam dvoje koji su iskoristili 7/1/b i 14/3 tako sto su deklarativno izjavili da poseduju sredstva a niko ih nije proveravao. Al hajde, ako hoces da budes kosher i da ne lazes, da ignorisemo tu mogucnost.

Dok god si ti dobar decko i ne smaras ih i ne trazis da te drzava izdrzava, sa njima si cool. Ja sad stvarno ne znam kako izgleda zivotu EU kad si bas bezobrazan i muzes sistem kroz rupe, svi moji prijatleji su na kraju nasli poslove i sredili se, ali sam siguran da je moguce.



jeste, u EU su svi veverice. Deklarativno izjavljivanje se zove autocertifikacija u EU. I na svakom dokumentu ide i potpis da to radis uz krivicnu odgovornost. Sad ako te uhvate uhvate, ako ne ne.

Neopisiva je glupost preporucivati vlasnicima EU pasosa da bilo sta rade mimo zakona, jer im zakon sasvim ide na ruku ! Sve sto treba je da slede odredbe zakona koji se ispunjavaju rutinski jednom posto se nadje pristojan posao i da uzivaju u sistemu koji funkcionise i radi za njih.

Mozda bi mmixe mogao da otvoris drugu temu npr: kako se sa EU pasosem snaci kao ilegalac u EU, m ?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 13:03 - pre 105 meseci
Nije svakome lako da brzo nadje posao. Niti svi hoce da rade, ima zena koje su jednostavno domacice i ljudi se snalaze. Ima i ljudi koji jednostavno hcoe da se sklone iz Srbije i da ne rade nista neko vreme, zive malo kod rodbine i lece se mentalno pa ce posle da traze posao Ovaj razgovor od starta nije bio usmeren prema debelo placenim IT profesionalcima, njima ne treba ni madjarski pasos sada kad Blue Card funkcionise.

U svakom slucaju rasprava je i pocela oko toga da su uslovi "spajanja porodice" identicni za EU i non-EU supruznike, sto jednostavno nije istina.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 13:06 - pre 105 meseci
to je tacno, ali ne treba stvari ni forsisrati, treba biti realan.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 14:13 - pre 105 meseci
da li neko stvarno iz prve ruke zna za austriju? ,da li eu supruznik (hu) i pod kojim uslovima moze da omoguci non-eu supruzniku nastanjivanje i mogucnosta rada (berza rada)? ,na zvanicniom sajtovima i forumima cesto ljudi pisu svasta..
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.08.2015. u 14:31 - pre 105 meseci
moze, ali tek ako on sam ima regulisan boravak u Austriji, sto kao sto vidimo nije automatski.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898435 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.