Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900185 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 09:04 - pre 106 meseci
primeri

http://ecl.hu/felkeszulest-segito-anyagok-tesztmintak/
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 12:28 - pre 106 meseci
Zato smo i tu gde jesmo. Ali dok nase drustvo to shvati ode sve u .... Inace ovi sto ne znaju gde je Srbija samo pokazuju do koje granice su stigli na polju ucenja. Mada mislim i da se mnogi koji ne znaju malo foliraju. Ne postoji mogucnost da ne cujes za Srbiju :) pogotovo zbog SRPSKE IKONE NOVAKA DJOKOVICA!
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 12:41 - pre 106 meseci
Mihailoo tebi sam hteo da napisem moju predhodnu poruku nego sam se zeznuo.

Hvala dekibgd na savetu,nacicu privatno profesora onda.

Braksi,tebi svaka cast na postovima,svi do jednog su ti na mestu. U CH sam ali koliko nam dozvoljava viza,nemam boravisnu i ne mogu ovde predati.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 12:53 - pre 106 meseci
katarina, dali si definitvno pitala HU konzulat u CH, da ne mozes ?
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 12:55 - pre 106 meseci
Braksi,da li si mislio na M1,M2 i dunatv? To imam ali ne preko you tuba nego ovde : http://www.mediaklikk.hu/media-lejatszo/?ch=2

 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 13:02 - pre 106 meseci
Citat:
Braksi:
katarina, dali si definitvno pitala HU konzulat u CH, da ne mozes ?


Braksi ja sam njen momak. Nisam pitao,mislim da ne mogu jel nemam boravisnu vizu. Kod sestre sam na po tri meseca,znaci 3 dole 3 gore :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 13:09 - pre 106 meseci
da bilo sta madjarsko iz MADJARSKE ne mora to biti TV direkt moze i klipovi zato sto u Madjarskoj govore malo drukcije nego mi vojvodjaneri madjaroni :-) . Mene je pitao neki Pestanac i nisam ga bas sve razumeo pa sam mu to i rekao da govore drugacije (masként) na sta se on nasmesio.

Znas kako, uzmi ti neki +41 mobilni i nabavi adresu tu kod kojih si. Reci Madjarima u konzulatu da si trenutno u CH ako te uopste i budu pitali i da tako eto zivis tu par meseci. I tamo u formularu popuni CH adresu i naznaci CH kao mesto za zakletvu.

Pa ako prodje prodje. Uostalom nigde eksplicitno ne pise da je zabranjeno pitati niti ce te ko ujesti u konzulatu. Najgore je da te odbiju, a niko ti ence uzeti za zlo.

ja bi tako...

inace mora da je strasno ziveti u CH bez dozvole za rad. ja bih se osecao kao apstinent u haremu.
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 13:27 - pre 106 meseci
Ako mozes samo mi posalji link sa you tuba na koji mislis,posto te ne razumem :)
Ok,hvala na savetima ali poslusacu sad konzula sto mi je rekao da uzmem privatnog profesora i da se javim za 6meseci,valjda ce me se setiti.
Pa osecam se kao taj iz harema ali dobro,docice valjda bolje vreme
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 13:32 - pre 106 meseci
kakav konzul u BG ? Ti nisi kako treba.

konzult ti je rekao to u smislu preporuke i ona nije obavezujuca niti se tebe konzul seca a ti mozes probati bilo gde...

uostalom cekaj 6 meseci pa onda jos toliko do je godinu dana AKO sve bude u redu...
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 13:51 - pre 106 meseci
Za to su u pravu,ima dosta da se ceka a odgovor je neizvestan.
Jel mozes da mi posaljes link sa you tuba da pogledam. Uglavnom gledam M1 da bih popravio izgovor,inace neku rec razumem ali temu nikako.
 
Odgovor na temu

Tina1123
Sombor

Član broj: 330070
Poruke: 34
82.208.246.*



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 16:03 - pre 106 meseci
Ljudi moji, idem u petak da predajem dokumente u Suboticu, pozelite mi srecu :D svrco mani se ti fondova od 1000 reci, pricaj sa ljudima na madjarskom to ti je najbitnije, komunikacija i razmisljaj na madjarskom meni je to jos najvise pomoglo (hvala Braksi ;)) onda kada mislis da si spreman nazovi gde mislis ici predavati dokumente i zakazi, pitacete te sitnice tipa kada biste hteli doci?odakle ste?br telefona, ime i prezime, godina rodjenja i na kraju kazes kosonom szepen i cao :) ako sve lepo razumes i ako znas da odgovoris kako treba na konju si... takodje ti je veoma bitan naglasak, na to te uvek provale...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 16:54 - pre 106 meseci
i sportista pre nego izadje na teren malo se razgibava, isteze, zagreva.

Slicno je sa jezikom, pogotovo onim koji znas a ne govoris cesto.

Probaj Tina veceras i sutra uvece da napises recimo neki esej na madjarskom ili jos bolje spremi neki odgovor. Sama bez recninka iznenadices se koliko reci ustvari znas...

Tipa da opises omiljenu knjigu, izgled tvog stana, neki film...

Mene je ispitivao bas konzul i malo smo pricali o poslu, on me je pitao u kom sektoru radim, da li imamo posla sa Madjarskom itsl u jednom momentu on kaze trgovacka komora i ja nisam znao bas tu rec eto i on mi kaze na Italijanskom. Nije me ujeo...... Uglavnom nemoj zapocinjati neki razgovor koji bas nisi spremna.

Nemoj reci ja volim Zilahija jer on cete odmah pitati koji roman i ti kaze samrtno prolece a on kaze opisi a ti ne znam...

reci bolje volim bajke, crvenkapu i ispricaj piroska es farkas i ciao...
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 19:34 - pre 106 meseci
Citat:
Tina1123:
Ljudi moji, idem u petak da predajem dokumente u Suboticu, pozelite mi srecu :D svrco mani se ti fondova od 1000 reci, pricaj sa ljudima na madjarskom to ti je najbitnije, komunikacija i razmisljaj na madjarskom meni je to jos najvise pomoglo (hvala Braksi ;)) onda kada mislis da si spreman nazovi gde mislis ici predavati dokumente i zakazi, pitacete te sitnice tipa kada biste hteli doci?odakle ste?br telefona, ime i prezime, godina rodjenja i na kraju kazes kosonom szepen i cao :) ako sve lepo razumes i ako znas da odgovoris kako treba na konju si... takodje ti je veoma bitan naglasak, na to te uvek provale...


Nemam u okolini nikoga ko bi samnom vezbao. Naglasak mi je uzasan ali sad radim na tome da popravim slusanjem televizije.
Zelim ti svu srecu :)
 
Odgovor na temu

Tina1123
Sombor

Član broj: 330070
Poruke: 34
82.208.246.*



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 22:52 - pre 106 meseci
Braksi stvarno ne znam kako da ti zahvalim na svim savetima :) pomogao si mi vise od bilo koga, bas mi je to sada najpotrebnije. I da zanima me tvoje misljenje sta da kazem ako me pita zasto zelim madj drzavljanstvo..tu stvarno nzm sta da kazem, da volim madj kulturu? da zelim da begam iz Srbije? Buske vagyok a szarmazasomra? :P Inace sam madjarica al znas kako je zivim u Srbiji, isla sam u srp skolu, druzim se sa srbima, u kuci se retko prica madjarski pa se zaboravilo dosta toga, najveci problem mi je kada u sred neke recenice ne mogu da se setim reci kako se kaze na madjarskom, ubij me onda... ali naglasak mi je savrsen, verujem da ce me to i izvuci :D isto cu se truditi da se ne upustam u neke velike razgovore, zbunicu se 100%, maj meglasuk hogy lesz ;)
svrco znam kako je kada se ne zna naglasak, ja ucim jednu drugaricu madjarski ali nikako joj ne ide ü i ö, a imas jedan program na tv-u rtl klub se zove.. nije bas nesto ali imas serije sinhronizovane na madj meni puno pomogne, samo vezbaj i verujem da ces uspeti ;) hvala ti i srecnoooo
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 23:35 - pre 106 meseci
ako si Krisztina to je vec +.

Salim se, nacelno Madjarska ne bira po etnicitetu, ali se razvila neka misao medju Srbima da se favorizuju Madjari. Ja mislim da to ipak nije tacno vec su ljudi previse optimisticni u vezi nivoa znanja pa kad ih ne pusti konzul onda kao mrzime jer sam IC.

Ako si Madjarica mislim da te nece ni pitati zasto zelis da uzmes pasos. Cuo sam da su alergicni kad im se spomene zbog rada u EU. Mene nisu to pitali. Ja mislim da je dobar odgovor da cenis Madjarsku kulturu. Da, mozda zvuci malo ljigavo, ali znas administracija je brutalna pa budi i ti. Onda smisli pododgovore.

on ce te pitati sta volis, ti reci kuhinju, on ce koje jelo, sta ima kako se sprema i to recimo nauci....

Mene je prvo poceo da pita sluzbenik, taman je uzeo dokumente i poceo da mrmlja strasno brzo i ja sam mu rekao da bas ne razumem jer mi u Vojvodini imamo malo drugaciji akcenat. on je to prihvatio i poceo da prica sporije i jasnije i rekao mi da je iz Peste a tamo se istina prica drukcije. Nije stigao ni da otvori dokumenta dosao je koznul i nesto mu sapnuo i onda je on otisao kao nekim poslom, a konzul je nastavio...

Mene je pitao koliko sam dugo u Italiji ? Kad sam dosao ? Da li imam drzavljanstvo ? ja sam rekao imam onda se on nasmejao i rekao pa ti skupljas drzavljanstva i ja sam rekao DA i voleo bih da ima i Americko. Zasto ? Zato da mogu tamo da radim. Zatim me je pitao o porodici, koliko dece i da li supruga predaje, rekao sam ne jer nema pretka Madjara KAO JA (poing) i tu je on onako zadovoljno digao obrve. Onda je malo preleteo moju biografiju i pitao me par stvari o poslu.

Ja sam ukupno bio na salteru phaaa ja mislim barem pola sata, znas zasto zato sto dosta vremena taj koji te intevjuise zapravo se cima oko unosenja podataka u kompjuter i tu ce sigurno biti dosta kratkih pitanja tipa a vi ste rodjeni, mama vam se zvala, predak je.... i tako neka sitna cimanja... ja sam recimo stajao na salteru svo vreme i cak je i on stajao i onako grbio se i citao sa stola i unosio u komp ! Bezveze....

znaci onaj hard talk gde bi on mogao da te odvede po bespucima madjarskoh jezika trajao je 2-3 minuta a sve ostalo kontrola papira i dokumenata i tako...

Nemoj samo na startu da se uplasis jer on ce odmah krenuti ostro da vidi sa kim ima posla, ja sam zato odmah i rekao da prica sporije. Jbg sta da se foliram, on vidi da nisam Madjar, a NS i pestanski madjarski su kao BG i dalmatinski... Moja zena zna solidno madjarski i ona se sita ispricala cak je nesto i ocijukala sa koznulom ehhehehe, sva sreca pa sam bio tamo...

Suma sumarum bilo nas je pet na predaju, atmosfera opustena, a mi vec imam EU pasose. Sad cuo sam da su malo vise nervozni i zahtveni u BG i SU... mozebiti
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.08.2015. u 23:46 - pre 106 meseci
joj ovo moram da kazem.

Bila neka Madjarica iz Ukrajine. Muz Italijan, a dovela sina iz prvog braka koji je u Ukrajini bio ostao sa caletom pa posto je poceo rat dogovore se da mali dodje u Italiju. Decko 17 god...

e ali da bi ziveo u Italiji mora iamti papire i zgrabi ona njega i dosli u konzulat. Ona prica Madjarski znaci skroz, prava Madjarica, a klinac ne zna nista. Samo ruski. I sad konzul jel, razabravsi delikatnost situacije kaze, evo tebi decko formular pa popuni pa cemo videti...

I ode decko i krene da popunjava i konzul stao i poceo da se smeje, klinac krenuo da pise cirilicom ! haha, znacci, normalno decko zna samo ruski i samo cirilicu....

ruszkik haza, ruszkik vissza LOL
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2015. u 02:34 - pre 106 meseci
Ja sam predavao početkom leta ove godine u konzulatu u Beogradu.

Pre mene je bio jedan mladi bračni par koji je izašao nasmejan iz kancelarije, prošli su.

Kad sam ja ušao, u kancelariji me je dočekao konzul i njegov asistent.
Konzul me je prvo pitao zašto sam došao, pa da kažem nešto o sebi.
Zatražio je dokumenta koja sam doneo i usput me je pitao još detalja o pretku. Predak mi je iz Hrvatske, Slavonija.
Pitao me je zašto tražim državljanstvo, ja sam mu odgovorio isto ono što sam napisao i u biografiji, da bih mogao da putujem lakše po svetu, želim da nastavim studije u EU
i da kasnije verovatno potražim posao tamo.

Pitao me je od kada učim mađarski, kako učim, sa kim. Da li mi roditelji pričaju mađarski, prijatelji, bilo ko. Nemam ama baš nikog ko priča mađ. To mu je bilo malo interesantno, zaključio sam po izrazu lica.

Prevedene izvode je proverio i asistent, koji je takođe dobacio još neko pitanje vezano za školu i potom mu je konzul rekao da je u redu, da unese u računar.
Dok smo čekali asistenta da donese neke fotokopije, pitao me je da li planiram odmah posle zakletve da zatražim pasoš, rekao sam možda, nisam o tome razmišljao još. Sledeće godine verovatno.

Objašnjavao mi je da treba da ispotpisujem papire o potvrdi predatih dokumenata i zahtev, da nastavim da učim i da očekujem poziv krajem godine.

Sve vreme sam imao baš jaku tremu, što se i primetilo. Bukvalno sam zaboravio neke stvari koje sam znao pre ulaska u konzulat kao pesmicu. Ali dovoljno sam dobro odgovarao čim mi je uzeo papire.

Nije bilo komplikovano.Treba malo sreće, i što više vežbanja komunikacije sa nekim.

Sad samo čekati, i nastaviti vežbanje.





 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2015. u 08:48 - pre 106 meseci
moram da priznam da u konzulatima u inostranstvu izdaju pasose isti dan kad se dobije resenje o drz. tj primaju zahtev koji odmah ide za Bdp a pasos prosledjuju preporuceno.

Ne znam zasto toliko cimaju i gnjave u Srbiji (BG SU) ?!

Mi smo bili dakle tri puta.

1. da predam ja zahtev
2. da polozim zakletvu, predam za pasos i zena zahtev
3. da zena polozi zakletvu i preda za pasos

poprilicno expres osim sto je zena cekala 15 meseci (ja 3, prosek 9) !


-------------------------------------------------------

jedna mala digresija...

Kad smo zavrsili sve i zena bese predala za pasos, ona se raspricala sa sluzbenikom i onda on rece nesto u stilu:

pa da, eto mozda vama madjarski pasos i ne znaci puno posto vec imate italijanski ali u EU jeste jedinstvena pa opet svako ima svoje drzavljanstvo i nece to nikad biti bas jedno.

Zaista. Ja nikada nisam koristio EU pasos da odem u neku drugu EU zemlju, ali taj proces ipak nije tako automatski kako se Brisel busa. Pravilo je da prva tri meseca ne morate da trazite dozvolu vec ako radite da se registrujete samo. Medjutim da bi ste kao drz EU zemlje dobilo pravo na boravak morate imati posao ! A ako hocete samo da zivite onda novac na uvid ! Zemlje nece da im stranac tek tako dodje na socijalu. Inace bi se pola Rumunije preslilo u Svedsku.

Dobra stvar je sto kao EU drz treba "samo" da nadjete poslodavca, nikakve kvote i dozvole ne trebaju. A neke zemlje daju ubrzano vreme za naturalizaciju. Italija pasos daje za 4 godine, a inace 10 !

I na kraju. Mnogim zapadnim EU je polako pun kufer bratije sa istoka. Kriza je sve veca, posla i para sve manje, mladi nezaposleni, industrija se seli napolje a njima samo pristizu rodijaci sa istoka i imigranti from all around... Italijanski pol Beppe Grillo rekao je zanimljivu stvar da on vise mrzi EU radnike nego ostale jer kaze ovi iz trecih zemalja lepo dodju i zamole nasu zemlju da udju i mi im onda odobrimo ako nam trebaju ako ne - nista. Dok ovi iz Eu samo upadaju nista ne pitaju i sire se po nasoj zemlji slobodno...

Moje neko misljenje je da ne fali puno da cela ova skalamerija EU ode u majcinu. Konkretno u Italiji su vec svi za kraj evra pa i EU, jedino sto nece niko prvi da krene i da se pamti da je bas on rusio EU. U Italiji je bar 80% ljudi iz sveg srca navijalo za Ciprasa, ali njega je Nemacka sredila.

naravoucenije, kad zgrabite madjarski pasos ustremite se odmah i ka trecem pasosu te zemlje EU gde se nastanite, pa sta bude bude.

Bice tumbanja po svetu...
 
Odgovor na temu

svrca12345

Član broj: 328506
Poruke: 31



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.08.2015. u 12:20 - pre 106 meseci
Citat:
Tina1123:
Braksi stvarno ne znam kako da ti zahvalim na svim savetima :) pomogao si mi vise od bilo koga, bas mi je to sada najpotrebnije. I da zanima me tvoje misljenje sta da kazem ako me pita zasto zelim madj drzavljanstvo..tu stvarno nzm sta da kazem, da volim madj kulturu? da zelim da begam iz Srbije? Buske vagyok a szarmazasomra? :P Inace sam madjarica al znas kako je zivim u Srbiji, isla sam u srp skolu, druzim se sa srbima, u kuci se retko prica madjarski pa se zaboravilo dosta toga, najveci problem mi je kada u sred neke recenice ne mogu da se setim reci kako se kaze na madjarskom, ubij me onda... ali naglasak mi je savrsen, verujem da ce me to i izvuci :D isto cu se truditi da se ne upustam u neke velike razgovore, zbunicu se 100%, maj meglasuk hogy lesz ;)
svrco znam kako je kada se ne zna naglasak, ja ucim jednu drugaricu madjarski ali nikako joj ne ide ü i ö, a imas jedan program na tv-u rtl klub se zove.. nije bas nesto ali imas serije sinhronizovane na madj meni puno pomogne, samo vezbaj i verujem da ces uspeti ;) hvala ti i srecnoooo



Taj RTL klub imate gore u Vojvodini,u istocnoj srbiji imamo 100 vlaskih,50 bugarskih i 700 pinkovih kanala.
Registrovao sam se na sajt ali su serije na madjarskom jeziku.

Vezbam,hvala :)
 
Odgovor na temu

nevena14
Gajevic Nevena
Wien

Član broj: 324428
Poruke: 29
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.08.2015. u 00:51 - pre 106 meseci

Tina 1123 ako imas madj ime I prezime sanse su velike da te konzul nece ni ispitivati vec sluzbenik tako je bar bilo mojoj profesorki a I na konzularnim danima je isti princip. Mada umeju da budu strozi prema madjarima koji ne znaju madjarski. Nemadjare salju odmah kod konzula jer je samo on ovlascen da kaze znas li ili ne. Ja sam papir predala pre par nedelja u Bg-u I konzul a I sluzbenik su divni. Sluzbenik je polu madjar tako da prica srpski a konzul je samnom progovorio na srpskom samo kad me je pitao za broj licne karte. Tj daj deo konverzacije je na njegovu inicijativu bio obavljen na njegovu inicijativu bio obavljen na oba jezika. Sto se tice ovog pitanja zasto zelis drzavljanstvo moj savet je iskrenost pogotovo sto ovaj novi konzul u fazonu da ljudi treba da iduo odavde. Ja sam npr rekla da bi mi sa drzavljanstvom bilo jeftinije da studiram u becu jer sada moeam dosta da platim a on je dodao da bih sigurni mogla I lakse da se zaposlim a I da putujem. I da zezali su me kako skupljam diplome posto sam upisala totalno levi bachelor u odnosu na faks koji sam zavrsila ovde. Sve u svemu jako jako opustena atmosfera I za sad pozitivni utisci. Srecno svima
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3900185 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.