Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898688 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2015. u 19:50 - pre 109 meseci
Citat:
kowrdzava:
najnpovija vest neko je skoro pitao koliko posto ima odbijenih evo zvanicna vest
„Bez pooštravanja zakona o mađarskom državljanstvu“21. 04. 2015.

Nema potrebe za pooštravanjem zakona o državljanstvu – izjavio je Žolt Šemjen (Semjén Zsolt), zamenik premijera Mađarske, zadužen za nacionalnu politiku.

Dodao je da kontrola može biti još rigoroznija, ali da je odlučno protiv povećanja birokratskih poteškoća prii dobijanju državljanstva.

„Do sada je podneto blizu 720 hiljada zahteva, a već 680 hiljada ljudi je dalo državljansku zakletvu. Odbijeno je 25 hiljada zahteva. Do kraja godine se očekuje ukupno 800 hiljada podnetih zahteva“ – saopštio je zamenik državnog sekretara, Tamaš Vecel (Wetzel Tamás).


Naravno da nema potrebe za poostravanjem, jer realno nije ni moguce. Cela stvar je toliko poostrena i produzena u odnosu na 2011. i 2012. godinu, da jedino gore moze da bude ako se zakon potpuno ukine ili pocnu da traze zavrsen Filoloski fakultet na smeru Madjarskog jezika. U tekstu se prica o stotinama hiljada podeljenih drzavljanstava, a raspitajte se malo pa cete videti da se godisnje u Beogradu ne podeli ni hiljadu ! Dakle ni 1 hiljadu godisnje - za ceo Beograd i Centralnu Srbiju... pa vi sami izvucite zakljucke, da li realno moze ostrije i rigoroznije, sto se tice znanja jezika, rokova itd. I tu se po pravilu radi o ljudima koji predaju po 2. ili 3. put i koji su dakle poceli da predaju jos od 2013. godine ! Sto se tice birokratskih poteskoca i da li ih ima ili ne, ja licno cekam preko godinu dana, nikakvo obavestenje jos uvek nisam dobio - toliko o postovanju zakonskih i drugih rokova.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2015. u 21:48 - pre 109 meseci
Koliko sam ja iz okoline shvatio..zavisi da li državljanstvo traži Srboljub ili ga traži Zoltan.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2015. u 22:10 - pre 109 meseci
ili recimo trazis drzavljanstvo a tetovirao si na celu 4C !
 
Odgovor na temu

Dejan1234567890

Član broj: 328949
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.04.2015. u 23:02 - pre 109 meseci
MOJ SAVET SRBIMA - NE GUBITE VREME!

Ispunjavam zakonske kriterijume za podnosenje zahteva (pradeda). Otisao sam u Budimpestu i tamo (na?)ucio jezik na drzavnom institutu za madjarski jezik - prvi semestar okoncao sa ocenom 2 od 5. Na polovini drugog semestra u budimpesti zatrazio drzavljansto, sluzbenica mi dala do znanja da me sve razume na madjarskom -odbijen. Zavrsio drugi semestar sa ocenom 4 od maksimalnih 5. U Beogradu zatrazio drzavljanstvo, sluzbenica mi dala do znanja da mi je nivo znanja daleko ispot potrebnog. Ukupan boravak preko -vise od godinu dana. Razumeo sam ljude u Budimpesti na ulici, crtane filmove, imao privatnog tutora sve vreme pored redovne skole, prihvatao kulturu -uzalud.

Lican savet onima ovde koji nikada ranije nisu imali potrebu pricati sa prijateljima ili rodjacima na madjarskom -ne gubite vreme na ovu ideju.

Topao pozdrav ljudima koji pronadju sebe u gore navedenom ali i ovim drugima!

 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2015. u 00:04 - pre 109 meseci
Citat:
Braksi:
ili recimo trazis drzavljanstvo a tetovirao si na celu 4C !


Razumemo se.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2015. u 00:07 - pre 109 meseci
Citat:
Dejan1234567890:
MOJ SAVET SRBIMA - NE GUBITE VREME!

Ispunjavam zakonske kriterijume za podnosenje zahteva (pradeda). Otisao sam u Budimpestu i tamo (na?)ucio jezik na drzavnom institutu za madjarski jezik - prvi semestar okoncao sa ocenom 2 od 5. Na polovini drugog semestra u budimpesti zatrazio drzavljansto, sluzbenica mi dala do znanja da me sve razume na madjarskom -odbijen. Zavrsio drugi semestar sa ocenom 4 od maksimalnih 5. U Beogradu zatrazio drzavljanstvo, sluzbenica mi dala do znanja da mi je nivo znanja daleko ispot potrebnog. Ukupan boravak preko -vise od godinu dana. Razumeo sam ljude u Budimpesti na ulici, crtane filmove, imao privatnog tutora sve vreme pored redovne skole, prihvatao kulturu -uzalud.

Lican savet onima ovde koji nikada ranije nisu imali potrebu pricati sa prijateljima ili rodjacima na madjarskom -ne gubite vreme na ovu ideju.

Topao pozdrav ljudima koji pronadju sebe u gore navedenom ali i ovim drugima!



Ni jedan trud nije uzalud,ako je sve tako kako si napisao,i ako znaš toliko dobro jezik,ne bi smeo da imaš preterane probleme,probaj ti to opet..glupo mi je da odustaneš jer ti je neko rekao nešto..
 
Odgovor na temu

marcomarin
Marco Marin
moganvallolkozo
moganvallolkozo vagyok
Uj Belgrad

Član broj: 328952
Poruke: 3
185.26.117.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2015. u 08:59 - pre 109 meseci
moj savet je da oni koji ne govore bar jedan jezik ne gube vreme, jer ako u skoli nisu bili u stanju da nauce tecno da govore engleski, nemacki itd onda ne treba ni da pokusavaju madjarski jer nece uspeti.
Sad svako nek sebe proceni da li moze ili ne.
Imam druga, on je specijalista lekar, ali nije u stanju ni jedan jezik da nauci, tj. govori engleski ali na veoma slabom nivou.
MM
 
Odgovor na temu

marcomarin
Marco Marin
moganvallolkozo
moganvallolkozo vagyok
Uj Belgrad

Član broj: 328952
Poruke: 3
185.26.117.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2015. u 09:18 - pre 109 meseci
u stvari moze se nauciti jezik cak ako i ne govorite ni jedan strani, ali je potrebno mnogo vise vremena od pola godine ili godinu dana, to je moje misljenje
MM
 
Odgovor na temu

dekibgd

Član broj: 174174
Poruke: 84



+40 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2015. u 11:52 - pre 109 meseci
Ma kad je motiv dobar ni kineski nije problem nauciti
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2015. u 15:51 - pre 109 meseci
Citat:
Dejan1234567890: MOJ SAVET SRBIMA - NE GUBITE VREME!

A ja baš znam par srba što su dobili državljanstvo... i to sa relativno slabim znanjem Mađarskog jezika.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

losmia

Član broj: 328238
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2015. u 18:39 - pre 109 meseci
Pošto me je jedan korisnik u privatnoj poruci zamolio da napišem moje iskustvo sa predavanja za mađarsko državljansvo juče u Rumi evo ukratko. Pre mesec dana sam zakazao razgovor na tel:0653607999 ili možete pozvati ovaj drugi 0611607999 oba telefonska broja služe istoj svrsi. Odmah mi je rečeno u koliko sati da dodjem jer se sada tako radi da bi se izbegla gužva. Sve se dešava u Rumi iza crkve u centru grada. Ceremonija je počela na vreme, tačno u devet sati ujutro.Četiri ili per službenika je propitivalo podnosioce zahteva a konzul je šetao okolo i prilazio da postavi dodatna pitanja. Velika zamerka je to što je bila buka u prostoriji i nisam mogao da čujem šta me konzul pita jer sam sve čuo sa strane šta su drugi službenici razgovarali sa kandidatima. Morao sam maltene da čitam sa usana jer je i konzul tiho pričao, čak sam ga zamolio da mi ponovi pitanje ali opet od buke nisam mogao da se skoncetrišem i da ga čujem dobro. Eto to je jedan glupi faktor koji može da vas iznervira i potpuno zezne celu stvar. Jer mi se čini da na konzularnim danima nemaju puno vremena da sa vama pričaju i da vam daju nešto više vremena da razmišljate, već samo postave 3-5 pitanja brzo i unakrsno, malo konzul malo službenik. Na kraju krajeva najobičnije pitanje: Mit parancsol ? (Šta želite?) gde dajete odgovor - Szeretném kérelmezni a magyar állampolgárságot (Voleo bih podneti zahtev za mađarsko državljanstvo.), konzul je preformulisao i postavio pitanje: Zbog čega ste danas ovde, da izvadite ličnu kartu ili vozačku dozvolu ili ....? Ko zna šta je još rekao, rečenica je bila kilometarska. Ja ga naravno nisam, kao što sam rekao dobro čuo od buke i nisam mogao da odgovorim. rekao sam da nažalost nerazumem šta me pita, mada je istina bila da ga nečujem dobro. No ja sam počeo da pričam šta znam jer znam da znam mnogo više i da neželim da me jedna takva glupost omete. Brzo sam se sabrao i počeo da pričam o sebi, svojoj porodici, gde sam učio mađarski, koliko dugo, koliko znam reči.....i sve što mi je palo napamet. Onda mi je konzul rekao da ja zapravo dobro govorim i da će prihvatiti moj zahtev ali nezna kakav će biti odgovor iz Budimpešte. Već jednom sam sve ovo prošao prošle godine, isto su mi prihvatili zahtev i pohvalili moje znanje jezika ali sam kasnije posle 6 meseci dobio odbijenicu. Hteo bih da kažem još da su mi od dokumenata uzeli original mojg izvoda iz matične knjige rođenih sa prevodom a od oca i dede su tražili fotokopije, nisu hteli da uzmu originale pa sam morao da idem u neku fotokopirnicu u gradu da iskopiram dokumenta.
 
Odgovor na temu

Giliszta
svoje preduzece

Član broj: 328242
Poruke: 44
*.telenor.rs.



+44 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2015. u 19:57 - pre 109 meseci
losmia

Isto se desilo meni tj nama prosle god u oktobru u Rumi...
6 meseci kasnije sam odbijen kao i dosta njih,a poznajem i par njih koji jos uvek cekaju.. I samo jednog koji je dobio a on se pozvao na zenu koja ima drzavljanstvo.
E sad.. stvarno nisam pametan gde je bolje i sta je bolje ali ja cu pokusati jos jednom u BG-u u junu pa sta mi Bog da.
Ako budem odbijen onda cu traziti neki drugi brzi nacin da odem jer sam u ovome vec godinu ipo i izgoreo sam od cekanja,ovo je vec drugi put da sam odbijen..
Mozda se varam ali smatram da veliku ulogu igra biografija,oba puta sam pisao gluposti poput toga kako me je baba ucila madjarski i kako sam ceo zivot odrastao medju njima,bla,bla,bla... Medjutim ovaj put cu biti iskren do srzi, (necu bas napisati da cim dobijem papire da idem u Njemačku na bauštelu ;) ) ali neko tamo u Budimpesti moćiće da se shvati iz konteksta da mi je zivot u ovoj ničim izazvanoj Surabiji mucenje,degradiranje i veliko poniženje i da zelim da obezbedim bolji zivot sebi i porodici!!!! Sto i jeste cilj i svrha mog ucenja i truda!


Jel ima neko informacije o tome da ce madjari mozda da zaustave ovo (deljenje drzavljanstava) posle nove godine?

Šifra- Šuska se po Subotici.

Svako dobro svima!

[Ovu poruku je menjao Giliszta dana 24.04.2015. u 21:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2015. u 20:05 - pre 109 meseci
obzirom da sam ja poceo da ucim odavno, sretao sam u medjuvremenu puno ljudi sa razlicitih mesta i kurseva...
ono sto je porazavajuce je da na prste jedne ruke mogu da nabrojim pozitivne primere, dakle ljude koji su uspeli da zavrse sve i da dodju do pasosa;
preko 95% ljudi je zaglavljeno u necemu sto postaje visegodisnje ucenje, cekanje, predaja po nekoliko puta, provere, napred-nazad, Budimpesta, Beograd...
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2015. u 20:23 - pre 109 meseci
Citat:
Giliszta:

Posle toga cu traziti neki drugi brzi nacin da odem jer sam u ovome vec godinu ipo i izgoreo sam od cekanja,ovo je vec drugi put da sam odbijen..

Jel ima neko informacije o tome da ce madjari mozda da zaustave ovo (deljenje drzavljanstava) posle nove godine?

Šifra- Šuska se po Subotici.


Pridruzujem se... I ja sam sve zapoceo jos pre godinu i po dana... i dalje sam na nuli ! Ako me jos odbiju, pa moram sve iz pocetka, eto vam 2-3 godine minimum ! Poceo sam da mislim da li cu ikada uopste i zavrsiti ili je sve ovo samo gubljenje vremena i zivaca, ispada jos malo pre ce srbija u eu nego sto cemo mi do madjarskog pasosa !
Ne moraju oni bukvalno da zaustave drzavljanstva, to su vec uradili na diskretan nacin... ocigledno ima kvota, 20ak ljudi na zakletvi, par puta mesecno, i to je to;
To u prevodu znaci da je selekcija drasticna i da ce velika vecina ljudi da izvisi na kraju, na ovaj ili na onaj nacin proci ce samo nekolicina - i to po kriterijumima koji i dalje nisu potpuno jasni ni transparentni. Isto je bitno navesti, da je promenjeno i ono sto je nekada vazilo za sigurno - sada Vam ni 'uspesna predaja' u Beogradu ili na konzularnim danima vise ne garantuje dobijanje drzavljanstva na kraju. Ima puno takvih primera u poslednje vreme.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2015. u 20:47 - pre 109 meseci
ja koliko kontam iz nekih priča od prijatelja koji su bili u poslednje vreme u tom procesu..sad ću da prepričam samo ono što mi je prijatelj rekao.

Ako ti žena,otac,majka poseduje madjarsko državljanstvo i još pritom nekim slučajem se pozivaš na njih normalno,i imaš madjarsko ime..nema zime..
Ako se pozivaš na neku babu,čukunbabu iz ko zna koje godine..e onda se ustvari dovodi u pitanje a koliki si ti to madjar? :D

e tako je on to meni stručno dečko objasnio..a po mom mišljenju ja i mislim da je u pravu..nisu ni oni ljudi blesavi,pa sigurno neće jedan "Miloš Milošević" čistog madjarskog imena tražiti madjarsko državljanstvo da bi se preselio u madjarsku..zna se zašto se traži :)
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.04.2015. u 21:20 - pre 109 meseci
Evo i ja da se javim... 17.11.2014. sam bila na razgovoru u Beogradu i sa istog sam podelila iskustvo na ovom forumu. Prekjuče mi je stiglo pismo da se javim da se dogovorimo za zakletvu. Danas sam zvala i zakazana mi je zakletva 5.5. u 12h. Da li ima još koga da tada ide ?
 
Odgovor na temu

kowrdzava
radmila stepanovic
prodavac
beograd

Član broj: 328409
Poruke: 22
*.mbb.telenor.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.04.2015. u 00:02 - pre 109 meseci
ja se izvinjavam ,nije namenjeno svim ljudima a ko se pronadje neka mu i ostane ,poznajem troje ljudi koji su dobili drzavljanstvo i isli su preko budimpeste ,zavrsili sve sto su imali i vec su u inostranstvu,vredi zavrsiti jezik i truditi se koliko ko moze jer stvarno vredi to zavrsiti ,ljudi terajte gurajte jer mi smo narod katastrofa ako komsiji crkne krava ako ,ako crkne i bik neka ,takve likove ne slusajte ucite ,,zacrtajte i da 102 puta odete moraju da vas prime nije ograniceno pa izvolite ,valjda ce dotle i jezik da naucite koliko vam je potrebno .....ljubomora je cudo .... a ovde ima mnogo ljubomornih i malih ljudi kojima je tudj neuspeh njihov licni uspeh ,zbogom necu vise ovde ni da zalazim jer ljudi smaraju .......
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.236.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.04.2015. u 16:16 - pre 109 meseci
Jel možeš Kikice da prepričaš telefonski razgovor posle pisma?
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.04.2015. u 17:11 - pre 109 meseci
E pa ovako : ja sam zahtev za drzavljanstvo predala sa mamom. Mama nije dobila pismo na kucnu adresu. Juce kada sam nazvala da se dogovorimo za zakletvu, zena me je pitala sa kim sam ja to malo pre razgovarala, posto mora da su mamu zvali pre mog poziva da joj kazu za zakletvu, ali mi je mama jako bolesna, u bolnici je i dosta je konfuzna. Ja sam im to objasnila i pitali su me za broj licne karte. Nisam je imala pri ruci, pa sam ih opet pozvala da izdiktiram. Rekli su mi da ponesem licnu kartu, da se svecano obucem i dodjem 5.5. u 12h. Nadam se da cu tamo na licu mesta moci za mamu da zakazem neki drugi termin za par meseci kada joj bude bilo bolje.
 
Odgovor na temu

indj

Član broj: 318312
Poruke: 19
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.04.2015. u 09:08 - pre 109 meseci
Napisi tvoje iskustvo posle zakletve . A jel moguce da se niko nije javio koje predao u septembru ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898688 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.