Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898867 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2015. u 18:21 - pre 110 meseci
@oliver9

predao u Debeljaci kod nedaleko od Panceva zakletva u BG
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

oliver9
Petra paaan
nemam
nemam
novi sad

Član broj: 328585
Poruke: 24
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2015. u 18:32 - pre 110 meseci
A posle koliko na pasos, to je bilo brzo
jelena
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2015. u 18:51 - pre 110 meseci
znanje jezika je preduslov jedy, nazalost, niko od nas ne moze reci koji nivo je potreban posto se radi o subjektivnoj proceni slucajnog sluzbenika. Ne vredi da se sad nastavljamo oko toga.

a kao sto vidimo ni znanje jezika nekad ne pomaze.
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2015. u 19:08 - pre 110 meseci
Citat:
oliver9:
A posle koliko na pasos, to je bilo brzo


jos uvek nisam trazio pasos
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2015. u 20:34 - pre 110 meseci
I mene interesuje broj telefona za Budimpestu, i da li je taj broj centrala ili je za odredjeni kerulet ?
Ako mi nista ne posalju ni nakon isteka 12 meseci, da krenem i ja da zovem da se raspitujem sta se desava..
Strpljenje za one koji cekaju 'samo' 6 meseci, to je i dalje 'malo' vremena u odnosu na nas koji cekamo puno duze.
 
Odgovor na temu

Marko9287
Marko Dragicevic
Beograd, Srbija

Član broj: 323073
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2015. u 20:57 - pre 110 meseci
Čekao sam 10 meseci. Mnogo je - znam, ali šta ćeš.

Evo ga link za kancelariju u Budimpešti i njihov broj telefona:

http://www.bmbah.hu/index.php?...12&Itemid=1344&lang=en

Imajte u vidu da će vas pitati zašto zovete i da morate znati da kažete "egyszerüsitett honositasi kérelem" da bi naglasili da je u pitanju zahtev za pojednostavljenom naturalizacijom. Možda će vas preusmeriti na drugi lokal, ipak imaju više odeljenja. Pitaće vas za ime i prezime, datum rođenja i datum provere u konzulatu (ako ste bili na proveri). Po mom mišljenju, verovatno će vam reći da vas mole za još malo strpljenja. Vreme čekanja na zakletvu se razlikuje od organizacije mesta gde se zakletva održava. Nemojte da se nervirate, samo živce u fioku.

Nadam se da sam pomogao.
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-87-37.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2015. u 21:19 - pre 110 meseci
Da se ja vratim na malo prakticnije stvari -

danas poceo da spremam papire za predaju i pogledam adatlap sa 3 strane (za izvod iz knjige vencanih), ovaj -

http://allampolgarsag.gov.hu/images/hk_honositott.pdf

i zena iz konzulata prilikom telefonskog razgovora (zakazivanja) mi je rekla da treba i moja zena da potpise, iako ne trazi drzavljanstvo.

Pitanje -

gde treba da potpise?

Tamo gde pise 'feleség' ili kasnije gde pise 'kérelmező' dva puta (na jednom od njih), ili na oba mesta?

Ovo za feleség mi je logicno, a ne mogu da verujem da ja treba da se potpisem 2 puta, jedan potpis pored drugog, gde pise

'kérelmező' 'kérelmező'

???

hvala...
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

indj

Član broj: 318312
Poruke: 19
212.178.226.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2015. u 21:34 - pre 110 meseci
Hvala Marko !
 
Odgovor na temu

oliver9
Petra paaan
nemam
nemam
novi sad

Član broj: 328585
Poruke: 24
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2015. u 22:44 - pre 110 meseci
Hvala, Marko super si! Mozda pomogne.
jelena
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.04.2015. u 23:01 - pre 110 meseci
Az elkövetkező hónapban az alábbi városokban, községekben tartunk kihelyezett konzuli fogadónapot:

2015. április 14-én Bácsföldváron a VMDK helyi szervezetének szervezésében. Telefon: 060/162-2959, 061/3000-431.

2015. április 21-én Zomborban a helyi CMH iroda szervezésében. Telefon: 025/442-910

2015. április 23-án Rumán, az újvidéki CMH iroda szervezésében. Telefon: 021/420-107

2015. április 28-án Adán, a zentai CMH iroda szervezésében. Telefon: 024/811-727, 827-170

2015. április 30-án Temerinben, a helyi CMH iroda szervezésében. Telefon: 021/842-373
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-24-135-255-212.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.04.2015. u 07:51 - pre 110 meseci
Citat:
Mihailoo:
Da se ja vratim na malo prakticnije stvari -

danas poceo da spremam papire za predaju i pogledam adatlap sa 3 strane (za izvod iz knjige vencanih), ovaj -

http://allampolgarsag.gov.hu/images/hk_honositott.pdf

i zena iz konzulata prilikom telefonskog razgovora (zakazivanja) mi je rekla da treba i moja zena da potpise, iako ne trazi drzavljanstvo.

Pitanje -

gde treba da potpise?

Tamo gde pise 'feleség' ili kasnije gde pise 'kérelmező' dva puta (na jednom od njih), ili na oba mesta?

Ovo za feleség mi je logicno, a ne mogu da verujem da ja treba da se potpisem 2 puta, jedan potpis pored drugog, gde pise

'kérelmező' 'kérelmező'

???

hvala...

Desno Ona,levo ti,i normalno ispod na kraju dole ti.Takodje i na onom Honositasi od 10 strana,desno ona levo ti,i opet dole ispod ti,


Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-87-37.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.04.2015. u 08:03 - pre 110 meseci
Citat:
jedy023: Desno Ona,levo ti,i normalno ispod na kraju dole ti.Takodje i na onom Honositasi od 10 strana,desno ona levo ti,i opet dole ispod ti,


Cekaj, kad kazes 'desno ona, levo ti' mislis verovatno na ono gde pise 'férj' i 'feleség' jel tako?

A kad kazes 'ispod na kraju dole ti', mislis da se potpisem 2 puta, jedno pored drugog gde pise 2 puta 'kérelmező' ???

onaj na deset strana ne verujem da treba da potpise zena, jer ona ne trazi drzavljanstvo... ili gresim? (bar mi sluzbenica nije rekla da treba, vec samo ovaj od 3 strane - za izvod iz MKV)

... tragedija oko organizacije papira... sve ostaje na nama samima, a ako pogresis, nema veze, cekaj jos 3 meseca sledeci termin.
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-24-135-255-212.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.04.2015. u 08:17 - pre 110 meseci
Citat:
Mihailoo: Cekaj, kad kazes 'desno ona, levo ti' mislis verovatno na ono gde pise 'férj' i 'feleség' jel tako?

A kad kazes 'ispod na kraju dole ti', mislis da se potpisem 2 puta, jedno pored drugog gde pise 2 puta 'kérelmező' ???

onaj na deset strana ne verujem da treba da potpise zena, jer ona ne trazi drzavljanstvo... ili gresim? (bar mi sluzbenica nije rekla da treba, vec samo ovaj od 3 strane - za izvod iz MKV)

... tragedija oko organizacije papira... sve ostaje na nama samima, a ako pogresis, nema veze, cekaj jos 3 meseca sledeci termin.


Bas tamo gde pise 'kérelmező',desno ona potpisuje a levo ti.I tu gresis ona se i tu potpisuje jer taj potpis znaci da se slaze da ti predas za HU drzavljanstvo,ali to proveri sa nekim jer ja sam ga trazio na osnovu supruge pa je zato tamo potpisivala.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.04.2015. u 10:48 - pre 110 meseci
Puno hvala.
Jesi ti vec zvao ili ces zvati ?


Citat:
Marko9287:
Čekao sam 10 meseci. Mnogo je - znam, ali šta ćeš.

Evo ga link za kancelariju u Budimpešti i njihov broj telefona:

http://www.bmbah.hu/index.php?...12&Itemid=1344&lang=en

Imajte u vidu da će vas pitati zašto zovete i da morate znati da kažete "egyszerüsitett honositasi kérelem" da bi naglasili da je u pitanju zahtev za pojednostavljenom naturalizacijom. Možda će vas preusmeriti na drugi lokal, ipak imaju više odeljenja. Pitaće vas za ime i prezime, datum rođenja i datum provere u konzulatu (ako ste bili na proveri). Po mom mišljenju, verovatno će vam reći da vas mole za još malo strpljenja. Vreme čekanja na zakletvu se razlikuje od organizacije mesta gde se zakletva održava. Nemojte da se nervirate, samo živce u fioku.

Nadam se da sam pomogao.

 
Odgovor na temu

Nagybeckerek
Srbija

Član broj: 328669
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.04.2015. u 12:40 - pre 110 meseci
Da li bi neko mogao preporuciti valjanog predavaca konverzacijskog madjarskog jezika iz Zrenjanina? Srdacan pozdrav
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.04.2015. u 14:51 - pre 110 meseci
Citat:
Mihailoo:
Da se ja vratim na malo prakticnije stvari -

danas poceo da spremam papire za predaju i pogledam adatlap sa 3 strane (za izvod iz knjige vencanih), ovaj -

http://allampolgarsag.gov.hu/images/hk_honositott.pdf

i zena iz konzulata prilikom telefonskog razgovora (zakazivanja) mi je rekla da treba i moja zena da potpise, iako ne trazi drzavljanstvo.

Pitanje -

gde treba da potpise?

Tamo gde pise 'feleség' ili kasnije gde pise 'kérelmező' dva puta (na jednom od njih), ili na oba mesta?

Ovo za feleség mi je logicno, a ne mogu da verujem da ja treba da se potpisem 2 puta, jedan potpis pored drugog, gde pise

'kérelmező' 'kérelmező'

???

hvala...


Ja sam pre predavanja dokumenata dobio instrukcije da nista ne potpisujemo vec na licu mesta. Tako je i bilo i mislim da i tako traze.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.04.2015. u 15:09 - pre 110 meseci
Citat:
Braksi:
znanje jezika je preduslov jedy, nazalost, niko od nas ne moze reci koji nivo je potreban posto se radi o subjektivnoj proceni slucajnog sluzbenika. Ne vredi da se sad nastavljamo oko toga.

a kao sto vidimo ni znanje jezika nekad ne pomaze.


Znanje jezika je relativno. Sluzbenik ce iz prve recenice proceniti vase znanje. Moje ispitivanje se svelo recimo na: Beszél magyarul?...Igen.

To je bilo pitanje i za moju suprugu i decu. Supruga vise nije morala ni rec da kaze ja sam jos uz pomoc sluzbenice ispravio par nepravilnosti

u dokumentima i to je to.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
dynamic-109-122-87-37.cpe.vektor.net.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.04.2015. u 15:27 - pre 110 meseci
Citat:
zoxor:
Citat:
Mihailoo:
Da se ja vratim na malo prakticnije stvari -

danas poceo da spremam papire za predaju i pogledam adatlap sa 3 strane (za izvod iz knjige vencanih), ovaj -

http://allampolgarsag.gov.hu/images/hk_honositott.pdf

i zena iz konzulata prilikom telefonskog razgovora (zakazivanja) mi je rekla da treba i moja zena da potpise, iako ne trazi drzavljanstvo.

Pitanje -

gde treba da potpise?

Tamo gde pise 'feleség' ili kasnije gde pise 'kérelmező' dva puta (na jednom od njih), ili na oba mesta?

Ovo za feleség mi je logicno, a ne mogu da verujem da ja treba da se potpisem 2 puta, jedan potpis pored drugog, gde pise

'kérelmező' 'kérelmező'

???

hvala...


Ja sam pre predavanja dokumenata dobio instrukcije da nista ne potpisujemo vec na licu mesta. Tako je i bilo i mislim da i tako traze.


Znam ja to druze, hvala, stvar je u tome sto ja predajem sam zahtev za sebe i dete, zena nema uslov i nece biti tamo, zato mora da potpise kod kuce, pa moram da znam gde... inace jbg...
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.04.2015. u 16:43 - pre 110 meseci
Sad mi je jasno. Ako dobijes drzavljanstvo i tvoja supruga stice pravo ako ste barem pet godina u braku.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika03.04.2015. u 17:09 - pre 110 meseci
Citat:
Mihailoo:
Citat:
zoxor:
Citat:
Mihailoo:
Da se ja vratim na malo prakticnije stvari -

danas poceo da spremam papire za predaju i pogledam adatlap sa 3 strane (za izvod iz knjige vencanih), ovaj -

http://allampolgarsag.gov.hu/images/hk_honositott.pdf

i zena iz konzulata prilikom telefonskog razgovora (zakazivanja) mi je rekla da treba i moja zena da potpise, iako ne trazi drzavljanstvo.

Pitanje -

gde treba da potpise?

Tamo gde pise 'feleség' ili kasnije gde pise 'kérelmező' dva puta (na jednom od njih), ili na oba mesta?

Ovo za feleség mi je logicno, a ne mogu da verujem da ja treba da se potpisem 2 puta, jedan potpis pored drugog, gde pise

'kérelmező' 'kérelmező'

???

hvala...


Ja sam pre predavanja dokumenata dobio instrukcije da nista ne potpisujemo vec na licu mesta. Tako je i bilo i mislim da i tako traze.


Znam ja to druze, hvala, stvar je u tome sto ja predajem sam zahtev za sebe i dete, zena nema uslov i nece biti tamo, zato mora da potpise kod kuce, pa moram da znam gde... inace jbg...


ako predajes za sebe i dete mora i zena da bude prisutna zbog potpisa za dete
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898867 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.