Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897204 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

radenkol
Bosna

Član broj: 325247
Poruke: 36
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.04.2015. u 14:08 - pre 109 meseci
Zato sto je vecina dobila drzavljanstvo...A retko ko iznosi iskustva,kako,gde,sta....vecina pise i pita dok ne dobije,a onda:kud koji mili moji:)...forum zaborave...cast pojedincima;)
Radenko
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.04.2015. u 20:33 - pre 109 meseci
a sve je već ispričano,pitano,odgovoreno..nakraju pročitaj 500 strana foruma,odi nauči jezik,uzmi državljanstvo i beži :D
 
Odgovor na temu

dixi1
bg

Član broj: 327606
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.04.2015. u 21:32 - pre 109 meseci
Ja sam zakazala termin u Beogradu,zakazano mi je u 9 a svima koji su isli su bili popodne oko 2,3 ali su oni iz Bg a ja iz Zrenjanina ne znam ima li to neke veze????
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.04.2015. u 07:32 - pre 109 meseci
Citat:
dixi1: Ja sam zakazala termin u Beogradu,zakazano mi je u 9 a svima koji su isli su bili popodne oko 2,3 ali su oni iz Bg a ja iz Zrenjanina ne znam ima li to neke veze????



Da li si zakazala za predaju dokumenata? Koji datum si dobila? Interesuje me da li se i dalje za BG dobija termin 3 meseca od datuma poziva ili se ipak manje ceka?
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.04.2015. u 10:03 - pre 109 meseci
Citat:
bilja.mr: Bila sam pre par dana u Subotici na predaji papira i evo da prenesem i ja svoje iskustvo:
Samo me je sluzbenica ispitivala, ne i konzul. Prvo je pitala da li imam adresu u Madjarskoj, gde ucim jezik i koliko dugo. Onda je krenula da pregleda papire i usput postavljala jos pitanja: odakle sam, cime sam dosla, da li imam brata ili sestru, gde radim, da li tamo neko prica madjarski, da li neko u porodici prica madj., koje mi je omiljeno jelo, da li imam obicaj da kuvam to jelo, da li su mi zivi roditelji, da li sam sama popunjavala papire. Par stvari mi je ispravila u papirima, jer nije bilo dobro ispunjeno. Dala mi je da se ispotpisujem gde treba. Onda je otisla da fotokopira izvode, vratila mi originale, osim mog, to je zadrzala i onda je rekla da sacekam koji minut dok ona otkuca podatke. Kada je to zavrsila, dala mi je potvrdu na kojoj pise sta je sve uzeto od papira. Rekla mi da ce zakletva biti za oko pola godine, da ce mi javiti telefonom i da nastavim sa ucenjem. Sve je trajalo oko pola sata. Bila je jako ljubazna i strpljiva, nije brzo pricala. Eto to je to. Ne znam da li posle ovoga moze i odbijenica da stigne ili ako uzmu papire, to znaci da ce zahtev biti odobren. Videcu za 6 meseci.
[quote]bilja.mr:

Koliko dugo si učila jezik i gde? :)
 
Odgovor na temu

Kata85
*****
*****

Član broj: 328849
Poruke: 1
109.110.243.*



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.04.2015. u 10:06 - pre 109 meseci
Ja sam zvala Beograd prosle nedelje, dobila sam 8. jul. Tako da se i dalje ceka nesto manje od 3 meseca.
 
Odgovor na temu

nb-campari
novi sad

Član broj: 128272
Poruke: 66
*.dynamic.kdsinter.net.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.04.2015. u 10:21 - pre 109 meseci
ima li neko info za sticanje madjarskog drzavljanstva i pasosa za novac. postoje li neki kontakti, advokati, agencije... kao za ukrajince. platis 1000, dvije pet, 10 000, naravno eura, i naravno regularnon dobijes madjarske papire.
 
Odgovor na temu

Smesko011
Zvrka zvrak

Član broj: 263450
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.04.2015. u 10:53 - pre 109 meseci
Da li je neko dobio poziv od madjarske policije zbog laznog predstavljanja? Naime, cula sam da je jos ljudi, osim mene, dobilo taj poziv jer su na predaji potpisali da govore i razumeju madj jezik, a zatim su odbijeni. Koliko sam shvatila, oni to tumace kao nas a ne prekrsaj i losu procenu maticara?!? Papire sam predala u Madj pre skoro dve godine
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.04.2015. u 13:01 - pre 109 meseci
Citat:
Smesko011: Da li je neko dobio poziv od madjarske policije zbog laznog predstavljanja? Naime, cula sam da je jos ljudi, osim mene, dobilo taj poziv jer su na predaji potpisali da govore i razumeju madj jezik, a zatim su odbijeni. Koliko sam shvatila, oni to tumace kao nas a ne prekrsaj i losu procenu maticara?!? Papire sam predala u Madj pre skoro dve godine


Jel ovo zaista moguce da si dobila takv dokument/poziv? Pa sta pise u njemu, koja je dalja procedura?
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.04.2015. u 13:43 - pre 109 meseci
https://www.youtube.com/watch?v=ORYOEje-6pw
 
Odgovor na temu

vladoni
Beograd

Član broj: 328354
Poruke: 11
*.mbb.telenor.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.04.2015. u 13:44 - pre 109 meseci
Zanima me kako je dobila poziv za zakletvu...da li telefonskim putem ili postom? Hvala na odgovoru
 
Odgovor na temu

bilja.mr

Član broj: 328872
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.04.2015. u 15:04 - pre 109 meseci
[quote]KoVacH_:
Citat:
bilja.mr: Bila sam pre par dana u Subotici na predaji papira i evo da prenesem i ja svoje iskustvo:
Samo me je sluzbenica ispitivala, ne i konzul. Prvo je pitala da li imam adresu u Madjarskoj, gde ucim jezik i koliko dugo. Onda je krenula da pregleda papire i usput postavljala jos pitanja: odakle sam, cime sam dosla, da li imam brata ili sestru, gde radim, da li tamo neko prica madjarski, da li neko u porodici prica madj., koje mi je omiljeno jelo, da li imam obicaj da kuvam to jelo, da li su mi zivi roditelji, da li sam sama popunjavala papire. Par stvari mi je ispravila u papirima, jer nije bilo dobro ispunjeno. Dala mi je da se ispotpisujem gde treba. Onda je otisla da fotokopira izvode, vratila mi originale, osim mog, to je zadrzala i onda je rekla da sacekam koji minut dok ona otkuca podatke. Kada je to zavrsila, dala mi je potvrdu na kojoj pise sta je sve uzeto od papira. Rekla mi da ce zakletva biti za oko pola godine, da ce mi javiti telefonom i da nastavim sa ucenjem. Sve je trajalo oko pola sata. Bila je jako ljubazna i strpljiva, nije brzo pricala. Eto to je to. Ne znam da li posle ovoga moze i odbijenica da stigne ili ako uzmu papire, to znaci da ce zahtev biti odobren. Videcu za 6 meseci.
Citat:
bilja.mr:

Koliko dugo si učila jezik i gde? :)



Pocela sam sa ucenjem septembra prosle godine. Tri i po meseca je trajao kurs i posle toga sama kod kuce svaki dan po dva sata, plus gledanje TV programa na madj. i slusanje madj. radija. I dalje nastavljam istim tempom.
 
Odgovor na temu

KoVacH_
She Kovach

Član broj: 61447
Poruke: 46
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2015. u 07:44 - pre 109 meseci
Citat:
bilja.mr: Pocela sam sa ucenjem septembra prosle godine. Tri i po meseca je trajao kurs i posle toga sama kod kuce svaki dan po dva sata, plus gledanje TV programa na madj. i slusanje madj. radija. I dalje nastavljam istim tempom.


Hvala na odgovoru :) Ja isto učim od septembra prošle godine ali preko skajpa, jeste to super ali mislim da je puno bolje i mnogo znači pohađanje nekog kursa....
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2015. u 08:53 - pre 109 meseci
Mene zanima šta ste uopšte naučili na "kursu" jezika?,koliko vam je to pomoglo da izgradite osnovu jezika.
 
Odgovor na temu

BubaB

Član broj: 328327
Poruke: 32
*.opera-mini.net.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2015. u 10:52 - pre 109 meseci
Lacika, znas li ti da su kursevi jezika postojali i pre cele ove price o madjarskom drzavljanstvu, ljudi pohadjaju kurseve jezika u celom svetu...

Kod mene je situacija nikakva... Nemam dokaz povezanosti izmedju dva pretka jedna rec me deli od svega ali eto....

Da nadjem to i da krenem na kurs

[Ovu poruku je menjao BubaB dana 21.04.2015. u 12:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2015. u 11:19 - pre 109 meseci
Ma znam ne kažem ništa protiv kursa :D mene stvarno zanima šta se tamo uči,ja trenutno učim madjarski,ono imam 4 knjige,internet,televizija,što je najbolje tata priča samnom,baš zato što sam skontao da mi samo suvoparno učenje iz knjiga apsolutno ništa ne znači,koliko mi znači kada sa nekim pričam i kada me prekida na svaku sekundu,koliko god ja piz..deo jer me to nervira,sledeći put kad želim da izgovorim nešto,izgovorim kako valja..bar moj slučaj..imam problem sa pamćenjem reči kada ih čitam sa papira,ali nemam apsolutno nikakav problem da zapamtim reči koje mi neko izgovara dok ga gledam u oči :D
I uopšte ne mogu da shvatim zašto ne mogu efikasno da učim iz knjige..to mi ne ide u glavu
 
Odgovor na temu

BubaB

Član broj: 328327
Poruke: 32
*.opera-mini.net.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2015. u 11:36 - pre 109 meseci
Tako kazi

Mozda ti je koncentracija slabija.

Moje misljenje je da ti kurs moze biti veliki stub svega, ostalo dodje kao vezba. Super je sto imas sa kim da pricas u kuci.
 
Odgovor na temu

bilja.mr

Član broj: 328872
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2015. u 11:41 - pre 109 meseci
Taj kurs mi je dao dobru osnovu i tu sam naucila kako da koristim knjigu. Moje licno misljenje je da ako imas sa kim svaki dan da pricas madjarski, kurs ti nije ni potreban. Kad predajes papire oni i traze da ti pricas normalno sa njima, a ne da im izlazes gramaticka pravila.... Ja nisam znala ni rec ranije, plus sto nemam s kim da pricam na madj., tako da je meni kurs bio jedino resenje. Kad se kurs zavrsio, nastavila sam da ucim iz te knjige (jer se za tri meseca predje samo pola knjige). Posle zavrsene prve, krenula sam i na drugu. U pitanju je knjiga "Hallo, itt Magyarorszag"
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2015. u 11:42 - pre 109 meseci
vrag će ga znati,bitno je da ide dobro :D
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.04.2015. u 12:49 - pre 109 meseci
Konverzacija je najvaznija ! Jezik se uci pricanjem.
Vise cete nauciti za nedelju dana u Madjarskoj pricajuci sa ljudima na Madjarskom, nego da sedite kod kuce i mesec dana gledate u suvoparnu knjigu...
Isti je problem i sa kursevima, ukoliko su klasicni...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897204 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.