Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898719 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika31.03.2015. u 22:55 - pre 110 meseci
A i kad se setim samo koliko sam se inatio i protivio učenju Madjarskog..ja ću to ovako,ja ću to onako..i eto me sad,ćuti uči i nema druge.
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 08:07 - pre 110 meseci
@mmix

Nije mi jasno sta ne kapiras, imas i u vojvodini madjare koji ne znaju madjarski pa nisu srbi.

Madjari iz rumunije su uvek imali popust u madjarskoj i imaju ga i dalje.

Ispitivac ce za madjara iz rumunije vrlo moguce progledati kroz prste tipa "pa dobro tebi je bio problem biti madjar"
A za naseg madjara ce najverovatnije biti "aaa ne znas madjarski a trebalo bi"
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 09:01 - pre 110 meseci
ja znam dosta nasih Madjara koji ne znaju, nece ili slabo govore madjarski, ali ne znam ni jednog Madjara koji kaze da je Srbin.
 
Odgovor na temu

losmia

Član broj: 328238
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 10:56 - pre 110 meseci
Ej ljudi stvarno smarate na temu da li je Srbin Mađar ili je Rumun Mađar. To nema nikakve veze sa ovim forumom. Ovde se radi o zakonskom pravu da uzmete dvojno državljanstvo i ništa drugo. Pa pola Srbije ima hrvatsko državljanstvo pa šta, jel su postali Hrvati? Moja sestra živi u Americi i ima američko državljanstvo, moj prijatelj živi u Švedskoj i ima švedsko državljanstvo i šta, jel postao Šveđanin, nije on je srbin sa švedskim državljanstvom, kao što u Vojvodini žive Mađari sa srpskim državljanstvom. Smarate bre sa time i držite se teme.
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 11:37 - pre 110 meseci
Izvinjavam se ako je tema otisla na pogresnu stranu ja sam hteo samo da ukazem da su razliciti kriterijumi po pitanju znanja madjarskog jezika

aplikanata iz vojvodine ili iz erdelja.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-24-135-255-212.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 11:57 - pre 110 meseci
Tema ide u pravom pravcu,
Ovde se lepo pita koji su to kriterijumi za dobijanje dvojnog drzavljanstva,da je to taksativno navedeno,ne bi clanovi ovde nagadjali.
Jer ispada da vise i znanje jezika nije dovoljno a podvalicim,,,,,,Navodno se nista nije promenulo ni od 1,marta 2013,ali u praksi nije tako.....jer da je tako Mi bi svi dobili pre nego oni sto su znali samo donar dan,jer Navodno se nisu promenula pravila,,,a kako kazu u drzavnom poslu a u stvari jesu se promenula.
Znaci ne ma vise saveta kako do madjarskog drzavljanstva jer sve je ispucano
i placanje,i dobar dan,i sela,i centar i Budimpesta i konzularni dani i Subotica .......
Ajde da nam neko da putokaz,da li to sada treba da idemo i da menjamo ime i prezime.....
A procitajte da sam ja ovo komentarisao da nisu jasne namere HU za ovakvom politikom......
i Da budemo jasni nsam nikakav nacionalista ili jos gore neonacista ali ovde nesto smrdi....e sada sta ne znam.
Cak sam razmisljao da napravimo jedan dopis u elektronskom obliku i da uputimo HU vlastima da vec jednom objasne kako realno do HU drzavljanstva,pa o ovoj diskriminaciji obavestiti i Brisel.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 12:02 - pre 110 meseci
Bilo bi jako dbro kad bi moglo da se prati dokle je stugao predmet.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 12:04 - pre 110 meseci
Uzgred mislim da Madjarsku daleko vise nervira neko ko se nacrta sa madjarskim imenom, a ne zna dobro madjarski ili se vidi da ga je sklepao za par meseci, nego neki Mile Ilic koji se bas trudio.
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 12:21 - pre 110 meseci
Njima nisu dragi ni madjari iz srbije a kamoli srbi kojima treba pasos.
Ali stace madjari iz srbije su ipak njihovi pa im daju drzavljanstvo.
Evo kako je Istvan Pastor prosle godine docekan u madjarskoj.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-24-135-255-212.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 12:41 - pre 110 meseci
Ne znam koliko pratite njihovu Politiku tj.Orban,pa oni ko ovi nasi,zamislite da neko kaze da mu nisu dobro dosli emigranti,i to javno..kakako onda da ih posmatraju ostali narodi,pa uvodi porez na koriscenje interneta.
Da budemo jasni ne globalizujem ali mu u politici dodje na isto kao kod nas za ove na vlasti smo mi glasali....
A onda se ne treba cuduti da njihova neonacionalisticka partija imala 15 procenata na proslim izborima-
Ja imam i radim sa madjarima i ljde ne delim po naciji nego po ponasanju ali ovaj Orban kojeg smo ovde velicali ne smem tako javno da kaze.pa pola madjara je u inostranstvu zamisli kada bi im neko rekao niste dobrodosli....koja je to mizerija zivota...
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 14:02 - pre 110 meseci
Ja imam par prijatelja..čistih Madjara kao što sam i ja sam..koji takodje nisu imali pojma da kažu szia na madjarskom..uz mesec dva učenja su prolazili laganica..sa tarzanskim madjarskim koji je žali bože..a takodje imam par prijatelja kojima zavidim na nivou znanja jezika..i podobijali odbijenice..uglavnom su klasična Srpska prezimena u pitanju..iako su porekla baba,deda tj na koga su se već pozivali sasvim korektna..pa sad ko koga? :D
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.120.32



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 14:16 - pre 110 meseci
Citat:
Lacika.1991: Ja imam par prijatelja..čistih Madjara kao što sam i ja sam..koji takodje nisu imali pojma da kažu szia na madjarskom..uz mesec dva učenja su prolazili laganica..sa tarzanskim madjarskim koji je žali bože..a takodje imam par prijatelja kojima zavidim na nivou znanja jezika..i podobijali odbijenice..uglavnom su klasična Srpska prezimena u pitanju..iako su porekla baba,deda tj na koga su se već pozivali sasvim korektna..pa sad ko koga? :D

E ovako ja cenim i delim ljude,kao sto ste VI..REALNI...
A nacionalnost meni ama bas neigra nikakvu ulogu kako u zivotu tako i u .....
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 14:26 - pre 110 meseci
Istina je da nikad ne znaš na koga ćeš naleteti u tim kancelarijama,ako je gospodji/gospodinu super krenuo dan..par reči hvala lepo,dovidjenja..a u slučaju da se baš potrefi loš dan..posao..stres..onda bude e sad si ga...sve ja njih razumem,to je isto kao i u školi..ako je profesor dobre volje,posle njih 20 koji nemaju pojma ili idu po sistemu tuc muc..pre ili kasnije će mu se raspoloženje promeniti i onda će onaj poslednji i pretposlednji čak i ako znaju malo više da nagrabuse :D tako je to i sa ovim.Po mom mišljenju je najbolje naučiti jezik perfektno..ili bar koliko se to može..e onda kad dodješ pa oduvaš sve njih tamo sa tvojim Madjarskim,pa možeš biti i turčin..oni srećni i ti srećan..ali taj nivo jezika je po prilično zeznuto postići :D

Mislim kada bi ja sada sa mojim nivoom jezika otišao..samo bi rekli,a kakav si mi ti to Madjar? čisto ime i prezime,a zamuckuješ..ajd ti derane još malo to uči :D
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 14:31 - pre 110 meseci
I sad se opet vracamo na ono da ljudi i pored naucenog jezika, i uspesne predaje za koju kazu da su im sluzbenici rekli da ocekuju poziv za zakletvu, IPAK dobiju odbijenice.
I niko ne zna zasto, niti vidimo gde stave X na dokumentu.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 14:37 - pre 110 meseci
Da ista priča isto sve,nikad niko neće ni saznati..oni to neće reći..jednostavno se nekom neko nije svideo i to je to..ali ako se jezik nauči,ako stigne odbijenica..imaš pravo opet da zatražiš isto to..pa ako opet odbiju onda do vraga.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 16:31 - pre 110 meseci
Pa tako mozes doveka...

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Marko9287
Marko Dragicevic
Beograd, Srbija

Član broj: 323073
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 16:52 - pre 110 meseci
Meni je odobreno državljanstvo ove godine iako sam Srbin, a čukunbaba mi je Nemica rođena u Zrenjaninu.
Učio sam jezik koliko god sam mogao i dalje ga učim. Ljudi, verujte, ne postoji nikakva zavera, samo učite jezik.
Naravno da su pooštrili kriterijume kad su ljudi dobijali papire sa slabim ili nikakvim znanjem, a potreban je srednji nivo.
Oni koji su dobili drž. i ne znaju jezik, imaće problem ako nalete na mađarskog policajca ili službenika koji to utvrdi,
što znači da može da im se obije o glavu ta "sreća". Uostalom, šta vam fali da učite još jedan jezik - više ćete vredeti kao ljudi.

Srdačan pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 16:55 - pre 110 meseci
Ajde pošto je već sažvakano sve oko papirologije i administracije..nema tu ni šta više da se kaže..

Kako si ti Marko počeo sa učenjem? koje si štivo koristio,da li si pričao sa nekim? kako si savladao gramatiku? jel po sluhu..po knjigama..?
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 18:15 - pre 110 meseci
istina je negde tamo........(u emigracionom
 
Odgovor na temu

Marko9287
Marko Dragicevic
Beograd, Srbija

Član broj: 323073
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.04.2015. u 19:03 - pre 110 meseci
Učio sam dosta... Oko 6 meseci intenzivno. Mada to je sve individualno. Prvo sam išao na kurs od dva meseca i prešao prvu knjigu Hallo, itt Magyarorszag.
Profesorka mi je postavljala pitanja koja se mogu očekivati na razgovoru i tako sam vežbao za razgovor. Onda sam prešao knjigu Teach yourself Hungarian od
autorke Zsuzse Pontifex, i konačno drugu knjigu Hallo, itt Magyarorszag. Evo vam nekih korisnih linkova, neki su već postavljeni ranije:

https://www.youtube.com/watch?...dJkyGlZRe5jB6hGLiF38bv677eDcRI

https://www.youtube.com/watch?v=vncalWHCX8U

http://www.mediaklikk.hu/media-lejatszo/?ch=1

https://www.youtube.com/watch?v=IpJH938hlTM
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898719 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.