Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898730 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.234.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 13:25 - pre 112 meseci
Citat:
Braksi:
spajanje porodice se naravno razlikuje od drzave do drzave ali uglavnom to nije problem ako se nadje posao i adekvatan smestaj. A muzu bi bilo najbolje da i on sam izvadi HU pasos.

kamichak, pitao sam informativno, a moje strucno misljenje je da se nisi skoro j. !


Molio bih da pojasniš ovo što si meni uputio, da se nisam skoro šta?
 
Odgovor na temu

emily1980
emily malta
nurse
malta
Qawra,Malta

Član broj: 325770
Poruke: 20
78.133.18.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 14:39 - pre 112 meseci
Citat:
nadja555:
Kakva prava bi i EU imao moj suprug ako ja dobijem drzavljanstvo i krenem npr u Nemacku kako moze on da dodje.

Citat sa zvanicnog sajta "EU za vas":
Ha Ön - alkalmazottként, önfoglalkoztatóként vagy kiküldött munkavállalóként - munkát vállal az adott országban, nem uniós házastársa, gyermekei és unokái, illetve szülei és nagyszülei minden további feltétel teljesítése nélkül Önnel maradhatnak.
To jest:
Ako ste zaposleni,samozaposleni ili terenski radnik u odredjenoj drzavi,vasi clanovi porodice koji nisu iz EU (bracni drug,deca,unuci ili roditelji) mogu vam se pridruziti BEZ ISPUNJAVANJA DODATNIH USLOVA.
Sa istog sajta:
Registering your non-EU family members in another EU country – Germany:
Your family members who are not EU nationals must apply for a residence card (Aufenthaltskarte).

You need to show there is a family relationship with the EU citizen who is already legally resident in Germany. To do so, you will need to produce relevant documents, such as:

Husband / wife: marriage certificate
(grand)children: birth certificate
Registered partners: certificate of civil partnership
The residence card is usually valid for 5 years.
To jest:
Vaši članovi porodice koji nisu državljani EU-a moraju podneti zahtev za boravišnu karticu ( Aufenthaltskarte ) .
Morate dokazati odnos s građaninom EU koji već zakonito boravi u Nemačkoj . Da biste to učinili trebace vam dokumenti kao što su :

Muž / žena :vencani list
( grand ) djeca :izvod iz MKR
Registovan partner : Certifikat civilnog partnerstva
Boravisna kartica obično vredi 5 godina .
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 15:25 - pre 112 meseci
Citat:
emily1980: Citat sa zvanicnog sajta "EU za vas":
Ha Ön - alkalmazottként, önfoglalkoztatóként vagy kiküldött munkavállalóként - munkát vállal az adott országban, nem uniós házastársa, gyermekei és unokái, illetve szülei és nagyszülei minden további feltétel teljesítése nélkül Önnel maradhatnak.
To jest:
Ako ste zaposleni,samozaposleni ili terenski radnik u odredjenoj drzavi,vasi clanovi porodice koji nisu iz EU (bracni drug,deca,unuci ili roditelji) mogu vam se pridruziti BEZ ISPUNJAVANJA DODATNIH USLOVA.
Sa istog sajta:
Registering your non-EU family members in another EU country – Germany:
Your family members who are not EU nationals must apply for a residence card (Aufenthaltskarte).

You need to show there is a family relationship with the EU citizen who is already legally resident in Germany. To do so, you will need to produce relevant documents, such as:

Husband / wife: marriage certificate
(grand)children: birth certificate
Registered partners: certificate of civil partnership
The residence card is usually valid for 5 years.
To jest:
Vaši članovi porodice koji nisu državljani EU-a moraju podneti zahtev za boravišnu karticu ( Aufenthaltskarte ) .
Morate dokazati odnos s građaninom EU koji već zakonito boravi u Nemačkoj . Da biste to učinili trebace vam dokumenti kao što su :

Muž / žena :vencani list
( grand ) djeca :izvod iz MKR
Registovan partner : Certifikat civilnog partnerstva
Boravisna kartica obično vredi 5 godina .


Na Hrvatskom:

http://europa.eu/youreurope/ci...rs-residence-card/index_hr.htm

Al ovo se kosi sa svim onim uslovima, da imas odgovarajucu prosecnu platu, iznajmljen stan sa odredjenom kvadraturom.....

Kome verovati.
 
Odgovor na temu

emily1980
emily malta
nurse
malta
Qawra,Malta

Član broj: 325770
Poruke: 20
78.133.18.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 15:44 - pre 112 meseci
Ti uslovi se odnose na non-EU drzavljana koji ima posao i boraviste u EU i na spajanje porodice sa njegovim clanovima non-EU porodice.I ovde na Malti gde ja zivim ljudima van EU treba veliki prosek plate da bi mogli dobiti boravak za ostale clanove porodice dok meni niko nista nije trazio,moj muz nema EU drzavljanstvo,predali smo fotokopiju mog malteskog ID-carda koji sam dobila na osnovu zaposlenja ovde,prevod vencanog lista i ispunili neki papir,za tri nedelje dobio ID card koji vazi pet godina.Ima pravo da se zaposli,da se leci kao da je gradjanin EU.Niko nas nije pitao koliko zaradjujem i koliko imamo kvadrata u stanu.Koliko znam u Nemackoj moras imati odredjenu kvadraturu po osobi i fizicki odvojene sobe za decu razlicitog pola ali se to regulise verovatno jos kad se iznajmljuje stan,nece vam nemac izdati stan od 30 kvadrata ako imate decu a isto tako nece da vam izda nikako ako smatra da imate malu platu.Sve u svemu ja se spremam ici tamo krajem leta pa cu sve znati iz prve ruke.
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 16:11 - pre 112 meseci
Citat:
emily1980: Ti uslovi se odnose na non-EU drzavljana koji ima posao i boraviste u EU i na spajanje porodice sa njegovim clanovima non-EU porodice.I ovde na Malti gde ja zivim ljudima van EU treba veliki prosek plate da bi mogli dobiti boravak za ostale clanove porodice dok meni niko nista nije trazio,moj muz nema EU drzavljanstvo,predali smo fotokopiju mog malteskog ID-carda koji sam dobila na osnovu zaposlenja ovde,prevod vencanog lista i ispunili neki papir,za tri nedelje dobio ID card koji vazi pet godina.Ima pravo da se zaposli,da se leci kao da je gradjanin EU.Niko nas nije pitao koliko zaradjujem i koliko imamo kvadrata u stanu.Koliko znam u Nemackoj moras imati odredjenu kvadraturu po osobi i fizicki odvojene sobe za decu razlicitog pola ali se to regulise verovatno jos kad se iznajmljuje stan,nece vam nemac izdati stan od 30 kvadrata ako imate decu a isto tako nece da vam izda nikako ako smatra da imate malu platu.Sve u svemu ja se spremam ici tamo krajem leta pa cu sve znati iz prve ruke.


Pa dobro, mozda je to tako regulisano u Malti, mozda svaka drzava ima neke svoje uslove.
Mene zanima kako je to regulisano za Nemacku i Austriju.
 
Odgovor na temu

emily1980
emily malta
nurse
malta
Qawra,Malta

Član broj: 325770
Poruke: 20
*.opera-mini.net.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 16:14 - pre 112 meseci
Lepo sam napisala kako je regulisano bar kako pise na zvanicnom sajtu EU,ako lazu oni lazem i ja...
 
Odgovor na temu

smajli1234

Član broj: 325375
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 21:28 - pre 112 meseci
ja evo cekam vizu boravisnu i radnu u austriji preko spajanja porodice. imam srpsko drzavljanstvo, suprug eu drzavljanstvo.
dosta papira su nam trazili za vizu. meni iz srbije samo internacionalni izvod, svi ostali papiri se ticu supruga i vade se u austriji.
sad ne mogu svega da se setim ali sem osnovnih stvari tipa izvoda iz knjige rodjenih internacionalnih za oboje i izvoda iz knjige vencanih trazili su nam ugovor o iznajmljivanju stana (tu gledaju kvadraturu stana i kolika je mesecna kirija, koliki su racuni), trazili su 3 poslednje liste muzeve plate, trazili su silne papire kojima im on prikazuje da nema kredite neke ili nesto drugo sto placa svakog meseca, zatim osiguranje za oboje, pa papir koji se overava kod njihovog notara u kome suprug izjavljuje da prihvata sve vrste odgovornosti za mene itd. dosta papira ima bas.
austrijanci u sustini najvise gledaju visinu plate pa vam od visine plate oduzimaju mesecne troskove za stanarinu (valjda ono sto je vece od 260 evra, makar je ranije bilo tako), i sve ostale troskove koje imate (naravno ne licne troskove tipa hrane, odece itd.) i naravno kvadratura stana je bitna, po neproverenim informacijama traze da se ima 12 kvadrata po osobi. visina primanja koju traze zavisi od pokrajine do pokrajine.
 
Odgovor na temu

smajli1234

Član broj: 325375
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.01.2015. u 21:34 - pre 112 meseci
eh da, do skoro se morao i jezik polagati a 1 nivo, ali eto sada su olaksali pa ako se udajete/zenite za eu drzavljanina ne morate polagati jezik. prvo se dobije viza na godinu dana, pa se posle godinu dana produzava na nemam pojma koliko. mislim da za tu drugu vizu treba da se polaze jezik ali koji nivo ne znam. uglavnom da bi vam produzili vizu posle 5 godina boravka tamo (tad ujedno dobijate neogranicen boravak u austriji) morate da imate polozen b1 nivo jezika. za njihovo drzavljanstvo koje mozete dobiti posle 6 godina boravka u austriji, pored mnogih drugih uslova morate imati polozen b 2 nivo jezika.
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2015. u 08:44 - pre 112 meseci
Citat:
Magyar2014:
i ja cekam PREKO 9 meseci !
za mene je ovoliko cekanje potpuna katastrofa jer ljudi za 9 meseci predaju po nekoliko puta, a ja i dalje uopste ne znam na cemu sam.
slao sam mail da se raspitam, ali oni izgleda na sve mailove salju isti uopsteni 'odgovor', bez obzira na ishod... tako da ispada kao da mi nisu nista odgovorili.
nije u redu da se probijaju svi rokovi i da covek nema kome da se obrati za informaciju.


Reci mi samo gde si predao? Ja sam predao u Bg, za par dana će biti tačno 9 meseci, i čekanje me, iskreno, izluđuje. Inače, imam prijatelja koji je predao u Mohaču pre oko godinu dana, tek pre par nedelja je dobio državljanstvo.
 
Odgovor na temu

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2015. u 15:11 - pre 112 meseci
Citat:
Razer87:
Reci mi samo gde si predao? Ja sam predao u Bg, za par dana će biti tačno 9 meseci, i čekanje me, iskreno, izluđuje. Inače, imam prijatelja koji je predao u Mohaču pre oko godinu dana, tek pre par nedelja je dobio državljanstvo.


Predao sam u Budimpesti. I jos su mi rekli kao javice za 5-6 meseci, septembar i sl... a to je davno bilo i proslo, evo sad ce februar.
Razumem te, i ja sam potpuno izgubio strpljenje nakon ovoliko vremena.
Jel prijatelj toliko cekao bez ikakvih obavestenja ili poziva na proveru u medjuvremenu ? Samo mu stiglo pismo/mail za zakletvu nakon 1 godine ?
Makar da mozemo da budemo 100% sigurni da cemo i mi na kraju docekati taj poziv na zekletvu, pa ajde onda cekanje i ne pada toliko tesko,
ali ovako ako se desi da cekamo u nedogled i da nam nakon godinu dana posalju odbijenicu, stvarno ne bi bilo u redu.
Ja sam poceo maltene da zavidim ljudima koji dobiju odgovor nakon 3-4 meseca, cak i onima koji su dobili odbijenice.
 
Odgovor na temu

Sandra Takacs
Sandra Takac
KOmercijala
Plasticolor

Član broj: 327508
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2015. u 20:50 - pre 112 meseci
Cao svima, meni bi isto trebalo par informacija, krenula sam sa ucenjem madjarskog jezika, idem sa tatine strane, iz Vojvodine sam, s tim sto jedini problem moze biti sto nemam direktnog potomka iz HU, msm Takacs je tipicno madjarsko prezime, i negde dublje kad bih zagazila verovatno i jesmo Madjari, prvo sto me zanima je l mogu ja uopste da apliciram, pradeda mi je se rodio u Starim Banovcima...msm ja sam cula da svi mi sa teritorije Vojvodine mozemo da apliciramo?
Nadam se da ne gresim?!
 
Odgovor na temu

pj harvey
Novi Sad

Član broj: 323187
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2015. u 21:57 - pre 112 meseci
Bio sam danas na konz.danima u N.Sadu uspeo sam da predam papire sad sledi cekanje :) Nije bilo toliko strasno...pitali su osnovne stvari-prvo je par pitanja iz zahteva postavila sluzbenica i posle toga je rekla da ce zvati konzula da popricamo.Konzul je bio jako ljubazan i fin.samo je malo tise govorio pa je koncentracija morala biti na 200% :) posto su oko mene bili njih dvoje koji su predavali i jako je bila velika guzva.Elem da se vratim na ono sto sve zanima,a to je,da konzul nije nista strasno ispitivao....konk.mene je pitao cime se bavim,sta i gde radim,zasto zelim drzav.da li sam bio i kad u Madjarskoj,na kom prelazu sam prelazio i da li je bila guzva i zasto sam isao u Madjarsku,od kada i sa kim ucim madj.da li imam kod kuce mogucnost da pricam..sluzbenica me je pre njega pitala..odakle sam,gde zivim,jesam li ozenjen,imam li dece...koliko je daleko tvoje mesto od N.Sada..i to je to....e sad...i ostali sto su izlazili,a bili pre mene unutra su govorili otprilike sta su ih pitali i uglavnom je to to...i da ne zaboravim da su svima sa kojima sam ja pricao (kratko naravno) receno je da nastave sa ucenjem i da ce biti obavesteni o daljem postupku..sto u prevodu znaci ili odbijenica u roku 2-3 mes.ili se ceka zakletva 4-6 mes.Toliko od mene,ako je nekom pomoglo ok,a kome nije mogu da mu odg.i moje misljenje je da onaj koji je ucio da treba da proba pa sta bog da...hvala puno ljudima koji su izlazili u susret i meni i drugima..moramo nastaviti dalje da ucimo...tako su na srpkom rekle zena koje tamo rade i da se ovde ne zavrsava proces nego da se i po dobijanju drz.moze isto oduzeti ako se jezik ne savlada....i naravno da nije lepo da se postaje drz.neke zemlje,a da se ne zna normalno komunicirati na jeziku te zemlje...znam da ovo nije kraj mukama ali se mora uciti i dalje i cekati odluku Budimpeste.Ako nekom treba neka inf.tu sam da odgovorim...pooozzz :)
 
Odgovor na temu

grujica91
student

Član broj: 314920
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.01.2015. u 22:03 - pre 112 meseci
Citat:
Sandra Takacs:
Cao svima, meni bi isto trebalo par informacija, krenula sam sa ucenjem madjarskog jezika, idem sa tatine strane, iz Vojvodine sam, s tim sto jedini problem moze biti sto nemam direktnog potomka iz HU, msm Takacs je tipicno madjarsko prezime, i negde dublje kad bih zagazila verovatno i jesmo Madjari, prvo sto me zanima je l mogu ja uopste da apliciram, pradeda mi je se rodio u Starim Banovcima...msm ja sam cula da svi mi sa teritorije Vojvodine mozemo da apliciramo?
Nadam se da ne gresim?!

Bitno je da je predak na kog se pozivas rodjen do 1921. godine negde na teritoriji danasnje Vojvodine, ili u Backoj u periodu od 1941 do 1945, dok je trajala okupacija. To gde ti zivis nije bitno, predak na koga se pozivas je bitan.
 
Odgovor na temu

Sandra Takacs
Sandra Takac
KOmercijala
Plasticolor

Član broj: 327508
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2015. u 01:04 - pre 112 meseci
Da, deda i pradeda su mi rodjeni na teritoriji danasnje Vojvodine, i to deda cak 1914..ali znaci nemaju nikakve veze sa Madjarskom(msm kad je u pitanju mesto rodjenja i jezik)pa sam se ja uplasila da tu mozda krenu da me cimaju, jezik cu nauciti kad tad..:), hvala puno na odgovoru, ja cu se truditi da sto vise saznam sta pitaju na razgovoru, pa prenosim utiske...drago mi je da nisam sama u ovome :) uff...
 
Odgovor na temu

pule87
Novi Sad, Srbija

Član broj: 324889
Poruke: 31
80.74.163.*



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2015. u 10:35 - pre 112 meseci
Citat:
pj harvey:
Bio sam danas na konz.danima u N.Sadu uspeo sam da predam papire sad sledi cekanje :) Nije bilo toliko strasno...pitali su osnovne stvari-prvo je par pitanja iz zahteva postavila sluzbenica i posle toga je rekla da ce zvati konzula da popricamo.Konzul je bio jako ljubazan i fin.samo je malo tise govorio pa je koncentracija morala biti na 200% :) posto su oko mene bili njih dvoje koji su predavali i jako je bila velika guzva.Elem da se vratim na ono sto sve zanima,a to je,da konzul nije nista strasno ispitivao....konk.mene je pitao cime se bavim,sta i gde radim,zasto zelim drzav.da li sam bio i kad u Madjarskoj,na kom prelazu sam prelazio i da li je bila guzva i zasto sam isao u Madjarsku,od kada i sa kim ucim madj.da li imam kod kuce mogucnost da pricam..sluzbenica me je pre njega pitala..odakle sam,gde zivim,jesam li ozenjen,imam li dece...koliko je daleko tvoje mesto od N.Sada..i to je to....e sad...i ostali sto su izlazili,a bili pre mene unutra su govorili otprilike sta su ih pitali i uglavnom je to to...i da ne zaboravim da su svima sa kojima sam ja pricao (kratko naravno) receno je da nastave sa ucenjem i da ce biti obavesteni o daljem postupku..sto u prevodu znaci ili odbijenica u roku 2-3 mes.ili se ceka zakletva 4-6 mes.Toliko od mene,ako je nekom pomoglo ok,a kome nije mogu da mu odg.i moje misljenje je da onaj koji je ucio da treba da proba pa sta bog da...hvala puno ljudima koji su izlazili u susret i meni i drugima..moramo nastaviti dalje da ucimo...tako su na srpkom rekle zena koje tamo rade i da se ovde ne zavrsava proces nego da se i po dobijanju drz.moze isto oduzeti ako se jezik ne savlada....i naravno da nije lepo da se postaje drz.neke zemlje,a da se ne zna normalno komunicirati na jeziku te zemlje...znam da ovo nije kraj mukama ali se mora uciti i dalje i cekati odluku Budimpeste.Ako nekom treba neka inf.tu sam da odgovorim...pooozzz :)

Hvala Harvey na prenesenom iskustvu. Ja sam se lomio da li da takodje izadjem na konz.dane, ali odustao sam. Zelim da poboljsam konverzaciju, jer je sad na nekom osnovnom nivou, pa ako ne bude konz. dana u martu, pravac Subotica.
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2015. u 11:13 - pre 112 meseci
Pitanje za PJ HARVEY: da li si video sta su ti stavili za znanje madj. jezika, tj. da li govoris i razumes ili ne (da li to uopste oni popune pre nego sto se potpises na kraju)?
p.s. hvala na podeljenom iskustvu
/
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2015. u 11:42 - pre 112 meseci
Citat:
Sandra Takacs:
Da, deda i pradeda su mi rodjeni na teritoriji danasnje Vojvodine, i to deda cak 1914..ali znaci nemaju nikakve veze sa Madjarskom(msm kad je u pitanju mesto rodjenja i jezik)pa sam se ja uplasila da tu mozda krenu da me cimaju, jezik cu nauciti kad tad..:), hvala puno na odgovoru, ja cu se truditi da sto vise saznam sta pitaju na razgovoru, pa prenosim utiske...drago mi je da nisam sama u ovome :) uff...


Nije ni bitno da preci imaju veze sa današnjom teritorijom Mađarske nego sa tadašnjom. A to što imaš mađarsko prezime je prednost u tom smislu što kad te pitaju razlog uzimanja državljanstva lakše možeš da im prodaš priču da su ti preci bili pravi Mađari nego npr. neka Bosanka. Ali što se tiče jezika tu nema izuzetaka.
 
Odgovor na temu

Sandra Takacs
Sandra Takac
KOmercijala
Plasticolor

Član broj: 327508
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2015. u 13:28 - pre 112 meseci
Dobro je, ja paranoja...sto se jezika tice, ide ali sporo, bas je tezak, ali moramo se potruditi svi, sto je i logicno s obzirom da trazimo njihov pasos :D, hvala puno na odgovorima i podrsci...tu sam ako nesto zatreba..ja planiram da apliciram maj/jun..posto tek prelazim osnovno...u svakom slucaju praticu ovu temu od sada ..super ste,
 
Odgovor na temu

pj harvey
Novi Sad

Član broj: 323187
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2015. u 13:46 - pre 112 meseci
Citat:
moonns:
Pitanje za PJ HARVEY: da li si video sta su ti stavili za znanje madj. jezika, tj. da li govoris i razumes ili ne (da li to uopste oni popune pre nego sto se potpises na kraju)?
p.s. hvala na podeljenom iskustvu

Oni-sluzbenici uzmu tvoje papire i postavljaju ti pitanja dok ih pregledaju i daju ti da potpisujes i u medj.konzul se tu seta od jednog do drugog stola i prica sa svima po par recenica...skoro svima je receno,ko je izasao napolje,a sa kim sam ja uspeo da pricam da nastave da uce i da sve odlucuje Budimpesta.
 
Odgovor na temu

Maslacak123
nezaposlena
nezaposlena
Novi Sad

Član broj: 326471
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2015. u 14:45 - pre 112 meseci
Pozdrav svima,
ovaj forum pratim vec godinu i po dana, sad konacno i ja imam neko iskustvo da vam predocim.
Juce sam bila na konzularnim danima u Novom Sadu. Prva i najvaznija informacija je da su svima uzeli kopije dokumenata a vratili original kao i potvrdu o primljenim dokumentima. Sto znaci da je postala praksa na konzularnim danima da svima prime dokumenta, bez obzira na znanje jezika, da bi posle nekog vremena ili stigla odbijenica ili poziv mailom na dodatnu proveru u Subaji. Svi su bili izuzetno ljubazni, kao i spremni da ponove pitanje ili da upotrebe neku drugu rec kako bi lakse razumeli. Kancelarije su izuzetno kicsi, minimum jos 5 ljudi prica u isto vreme, ali toga su i oni svesni. Meni je sluzbenica postavljala pitanja u vidu vec datog odgovora npr hajadon? pitala me je da li sam sama pisama biografiju i da to napisem pored potpisa na istoj. Fotokopirala je i pripremila papire, rekla mi da potpisem gde treba i da sacekam konzula. Konzul me je pitao gde radim, sa kim pricam Madjarski, gde ucim od kada, da li sam ikad bila u Madjarskoj, kojim sam prevoznim sredstvom isla, jel imam prijatelje u Madjarskoj..razgovor je trajao par minuta. Moja preporuka svima je da tremu ostavite kod kuce, pogotovo na konzularnim danima gde je potrebna ogromna koncentracija kako bi uopste culi sta vas pitaju zbog buke. Toliko od mene, ukoliko nekom mogu pomoci slobodno pitajte.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898730 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.