Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898230 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2015. u 16:53 - pre 112 meseci
pom . Konzul je taj koji odlucuje dali prolaze tvoji papiri na osnovu tvog znanja madj. jezika
kada sam ja predavao dokumenta pratio sam ga sta radi ,meni je nesto napisao dole na mojim papirima verovatno vezano za znanje jezika jer kada sam isao na zakletvu docekali su me sa pitanjem da li sam naucio bolje madj. pa na razgovor s konzulom....
 
Odgovor na temu

Maslacak123
nezaposlena
nezaposlena
Novi Sad

Član broj: 326471
Poruke: 6
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2015. u 19:36 - pre 112 meseci
jovijel i meni je cika konzul napisao dve recenice pisanim slovima, nista nisam mogla da razaznam. Moguce da ce me zvati na neku dodatnu proveru ili novi razgovor na zakletvi, zato i planiram da nastavim ucenje. Na sve sam spremna ali ne odustajem!
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.01.2015. u 22:39 - pre 112 meseci
Citat:
jovijel:
pom . Konzul je taj koji odlucuje dali prolaze tvoji papiri na osnovu tvog znanja madj. jezika
kada sam ja predavao dokumenta pratio sam ga sta radi ,meni je nesto napisao dole na mojim papirima verovatno vezano za znanje jezika jer kada sam isao na zakletvu docekali su me sa pitanjem da li sam naucio bolje madj. pa na razgovor s konzulom....


Možeš malo više da opišeš svu tu proceduru pre zakletve? Šta te je služenica još pitala? Koliko to traje? Šta te je zatim konzul pitao i koliko razgovor sa njim traje? I najvažnije, da li su te pustili da prisustvuješ zakletvi i dobiješ državljanstvo? :)
 
Odgovor na temu

pekavac
novi sad

Član broj: 327537
Poruke: 11
*.nstrznica.co.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 08:14 - pre 112 meseci
Pozdrav svima. Pročitao sam, brat bratu, poslednjih 30-ak stranica ove teme, nisam imao živaca da pretresem sve, tako da se unapred izvinjavam ako se moja pitanja ponove.

Ali, pre nego što pitam to što me zanima, ispričaću ukratko svoje dosadašnje iskustvo kako bih i ja dao neki doprinos temi:
Predao sam papire na konzularnim danima u Rumi početkom oktobra meseca. Par nedelja pre toga sam probao u Subotici, i prema onome što je konzul Zoltan rekao čoveku koji me je vodio (i učio) "malo mi je falilo da prođem". Verujte da i dan danas ne znam pitanje zbog kojeg sam pao, trema me je paralisala i ni reč nisam razumeo, tako da je tu bio kraj. Od pitanja na koje sam znao odgovor, sećam se recimo "koje vam je omiljeno jelo", "ko kuva u kući", "da li ste bili u mađarskoj", "zašto tražite mađarsko državljanstvo".
Uglavnom, odem posle toga u Rumu i prođem kod glavnog konzula (srednjih godina, sede kose, viši rastom, prijatan čovek). Razgovor je trajao maksimalno 5 minuta, a imao sam sreće sa pitanjima. Pored standardnih pitanja koja se, koliko vidim, svima ponavljaju, pitao me je recimo "ko mi je omiljeni pisac" i "kakve knjige volim da čitam". Ne mogu reći da sam briljirao, bilo je malo dramskih pauza i petljanja jezikom, ali sam na svako pitanje dao korektan odgovor i prošao, s tim što mi je konzul pisanim slovima (koja sam kasnije jedva dešifrovao sa par poznanika Mađara) napisao "kandidat poseduje minimalno znanje jezika". Kasnije sam prešao kod službenice i završio proceduru, odnosno dobio onaj papir koji treba da čuvam do zakletve. E sad, s obzirom na konzulovu napomenu, očekujem da stvari na zakletvi itekako mogu poći po zlu, pošto nisam nastavio da idem na časove. Dakle, iako obnovim to što imam u sveskama s vremena na vreme, činjenica je da u ovom trenutku znam manje nego na polaganju. Ali dobro, to je moj problem.
Za kraj, da kažem da sam učio oko 4 meseca, spremao me je čovek koji lično poznaje ispitivače. To što ih lično poznaje vam ne donosi apsolutno nikakav vid protekcije tamo, ali znači u drugom smislu pošto taj čovek zna koja pitanja dolaze u obzir. Nekom je verovatno bolja varijanta da nauči jezik "pošteno", ja sam se opredelio za "polu-blef" varijantu, odnosno pripremao sam se isključivo za intervju. Tek kad prođe poziv za zakletvu i zakletva, znaću da li sam bio u pravu što sam se pravio pametan.

Zanima me sledeće:

Kako izgleda poziv na zakletvu? Da li je nužno telefonski ili može biti i preko mejla? Ako je telefonski, može li neko da iz svog ličnog iskustva napiše tačan tok razgovora, od reči do reči?

Kad prođe poziv, kakve dodatne provere se mogu očekivati na samoj zakletvi?
Da li je istina da se očekuje da pevate himnu i da predstavnici konzulata među ljude koji polažu zakletvu infiltriraju "špijune" koji gledaju da li pevate himnu?
Kad se zakletva položi, da li se tamo popunjavaju još neki formulari? Šta se dalje dešava do dobijanja pasoša?

Još nešto... Da li neko može da mi privatnom porukom pošalje link sa kog mogu skinuti taj PIMSLEUR kurs o kome se ovde priča na par mesta? Ja taj torrent ne mogu nigde da nađem.
 
Odgovor na temu

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 10:01 - pre 112 meseci
svi znaju da ima i tih pitanja tipa koje vam je omiljeno jelo-pice-grad...gde ste letovali, pa i za knjige omiljene i glumce? gde ste bilo za NG? koje ste veroispovesti itd itd...sto imas veci fond reci mocices vise da se ispricas i pokazes...
takvo je bar moje misljenje..uskoro bi trebao da izadje DUOLINGO za madjarski..najavljeno je za 6 mart 2015 :) ko je ucio neki drugi jezik sa tom aplikacijom zna o cemu se radi
gde ce ti biti zakletva?
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 10:18 - pre 112 meseci
kad dodjes na zakletvu,ti vec imas drzavljanstvo,ono je reseno i pre poziva na zakletvu, mislim cinovnicki,pravno..
 
Odgovor na temu

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 10:38 - pre 112 meseci
jeste, mogu da ti ga ne dodele i onda si u problemu posle. dok ih navatas posle prodje voz uglavnom...tako da nastavi sa ucenjem ...mada za post gore mislim da je klasican spam :)
 
Odgovor na temu

loco corazon
strucni saradnik
srbija

Član broj: 326526
Poruke: 27
*.dynamic.stcable.net.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 11:18 - pre 112 meseci

Zanima me sledeće:

Kako izgleda poziv na zakletvu? Da li je nužno telefonski ili može biti i preko mejla? Ako je telefonski, može li neko da iz svog ličnog iskustva napiše tačan tok razgovora, od reči do reči?

Kad prođe poziv, kakve dodatne provere se mogu očekivati na samoj zakletvi?
Da li je istina da se očekuje da pevate himnu i da predstavnici konzulata među ljude koji polažu zakletvu infiltriraju "špijune" koji gledaju da li pevate himnu?
Kad se zakletva položi, da li se tamo popunjavaju još neki formulari? Šta se dalje dešava do dobijanja pasoša?

Još nešto... Da li neko može da mi privatnom porukom pošalje link sa kog mogu skinuti taj PIMSLEUR kurs o kome se ovde priča na par mesta? Ja taj torrent ne mogu nigde da nađem.[/quote]
I ja bih zamolila da neko ko je prosao zakletvu detaljno objasni gore citirano.Pogotovo me plasi taj telefonski poziv za zakletvu..
halálas tavasz
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 12:50 - pre 112 meseci
Jeste, gestapovci u civilu se infiltriraju i gledaju da li pevate himnu. Mislim kontam ono, naučili ste fond od bar 1000-2000 reči da bi prošli intervju i sad vam je problem da nabubate one dve strofe himne sa youtube-a? Ili vam je mozda mrsko, a pasos vam nije mrzak?
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
cable-178-148-69-64.dynamic.sbb.rs.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 13:18 - pre 112 meseci
Citat:
tbutor: Ili vam je mozda mrsko, a pasos vam nije mrzak?


Bravo druze :)
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 14:24 - pre 112 meseci
Koliko strofa se peva na zakletvi?
Pretpostavljam da se ne peva cela himna.
 
Odgovor na temu

Ogo-Pogo

Član broj: 314908
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 14:33 - pre 112 meseci
Citat:
tbutor:
Jeste, gestapovci u civilu se infiltriraju i gledaju da li pevate himnu. Mislim kontam ono, naučili ste fond od bar 1000-2000 reči da bi prošli intervju i sad vam je problem da nabubate one dve strofe himne sa youtube-a? Ili vam je mozda mrsko, a pasos vam nije mrzak?

loco corazon
Ko ne nauči celu himnu napamet izdvajaju ga i vode u još jednu tajnu prostoriju ispod.Tamo mu navlače lance i okove i muče elektro šokovima.
Ko preživi pola sata vraćaju ga nazad na zakletvu....

Dajte ljudi, ne lupetajte gluposti. :)
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 15:43 - pre 112 meseci
Hladno jutro, i još hladniji tuš...

Posle 9 meseci od predaje u ambasadi u Bg, stigla mi je juče odbijenica na kućnu adresu. Nikakvih dodatnih provera nisam imao u međuvremenu, za jezik me je službenica lično pohvalila i rekla da očekujem poziv na zakletvu, čak smo nastavili da pričamo i posle predaje, neobavezno. Papiri za pretke su mi čisti kao suza. Ništa meni tu nije jasno... Ideje? Mišljenja? Ima li svrhe slati mail u Budimpeštu i tražiti obrazloženje? Dakle ne žalbu, na koju nemam prava, nego obrazloženje!
 
Odgovor na temu

cape011

Član broj: 242256
Poruke: 133



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 15:51 - pre 112 meseci
Cudno...
Jesi li nekad osudjivan ? Jesi li imao bilo kakvih problema sa zakonom?
Oni te stvari proveravaju svojim kanalima. Pre je trebalo da se nosi uverenje sad ne treba jer sami to rade.
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 15:51 - pre 112 meseci
kakav si sa madjarskim bio kad si izasao?
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 16:00 - pre 112 meseci
Citat:
cape011:
Cudno...
Jesi li nekad osudjivan ? Jesi li imao bilo kakvih problema sa zakonom?
Oni te stvari proveravaju svojim kanalima. Pre je trebalo da se nosi uverenje sad ne treba jer sami to rade.


Nemam čak ni kaznu za nepropisno parkiranje, a kamoli šta drugo...

Jezik sam rasturio, učio sam ga jako dugo, nekoliko sati svaki dan, napisah da smo se baš fino izdivanili.

Još uvek sam u šoku i čekam da se probudim iz ovog košmara.
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 16:12 - pre 112 meseci
mozda cu sad lupiti, ali ako si predao papire u vreme onih njihovih izbora prosle godine, mozda su te zato odbili, jer sudeci po pricama na ovom forumu, u to vreme ko je predao svi su dobili odbijenice...ne znam...
/
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 16:33 - pre 112 meseci
Predao sam 6og maja
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 16:55 - pre 112 meseci
pa sad stvarno ne znam da li je to razlog....izbori su bili 6. aprila
/
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.01.2015. u 17:48 - pre 112 meseci
Citat:
brazilac:
Koliko strofa se peva na zakletvi?
Pretpostavljam da se ne peva cela himna.


na zakletvi prvo polazes zakletvu i to tako sto ponavljas reci sto konzul izgovara is sveg glasa kao u horu pa onda himna koja se samo slusa i onda crstitanje i zdravica sa konzulom
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898230 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.