Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898148 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Magyar2014

Član broj: 325988
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.01.2015. u 18:18 - pre 112 meseci
Citat:
jovijel:
prvi put odbijenica pa drugi put prolaz pa dva puta na zakletvu
i na kraju papir u rukama
sve u subotici


ok. hvala.. samo, zasto 2 puta na zakletvu, jel i tamo bila neka provera pa su rekli da dodjete ponovo ?
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.01.2015. u 10:20 - pre 112 meseci
ma zajebancija celo vreme.sin mi u medjuvremenu napunio 14 god a nezna ni rec na madjarskom
 
Odgovor na temu

gospova
gospova petrovic
novi sad

Član broj: 317230
Poruke: 60
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+114 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.01.2015. u 10:57 - pre 112 meseci
Jovijel, ja sam ti poslala PP, moze odgovor...hvala
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.01.2015. u 11:03 - pre 112 meseci
Bitna stvar je da znas maDjarski ako hoces madjarsko drzavljanstvo --osnovno znanje--
I NARAVNO V E L I K A S R E C A tog dana kada predajes papire kod sluzbenice u konzulatu
jer od nje najvise zavisi kako ce se zavrsiti tvoj slucaj
 
Odgovor na temu

jovijel
Subotica
Subotica

Član broj: 323129
Poruke: 46
*.adsl.eunet.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.01.2015. u 11:06 - pre 112 meseci
Bitna stvar je da znas maDjarski ako hoces madjarsko drzavljanstvo --osnovno znanje--
I NARAVNO V E L I K A S R E C A tog dana kada predajes papire kod sluzbenice u konzulatu
jer od nje najvise zavisi kako ce se zavrsiti tvoj slucaj

[Ovu poruku je menjao jovijel dana 23.01.2015. u 12:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
cable-178-148-87-71.dynamic.sbb.rs.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.01.2015. u 13:11 - pre 112 meseci
Evo da se pohvalim drugari, uspeo sam da zakazem termin u BG! (posle 2-3 meseca ucenja, kad stignem, posto cuvam bebu po ceo dan...) :)

Poceo od nule, nista nisam znao osim 'Igen' i 'piros' :)

Sad, pomogla je gospodja sa kojom sam se cuo, pricala jasno i razgovetno i na kraju mi je rekla da moram jos dosta na napredujem inace na razgovoru prilikom predaje dokumanata - zdravo - dovidjenja! hehe

22 april, javljam sta je bilo :)

ps. rece mi da je neophodno da adatlap sa 3 strane potpise i zena, iako ne trazi drzavljanstvo.

(kaze to je neophodno da imaju u sistemu da sam ozenjen, da se ne bih ponovo ozenio u Madjarskoj. Ko da mi treba jos jedna i ovu 'ocu da ubijem! heheehe)


www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.01.2015. u 13:38 - pre 112 meseci
Citat:
Mihailoo: Evo da se pohvalim drugari, uspeo sam da zakazem termin u BG! (posle 2-3 meseca ucenja, kad stignem, posto cuvam bebu po ceo dan...) :)

Poceo od nule, nista nisam znao osim 'Igen' i 'piros' :)

Sad, pomogla je gospodja sa kojom sam se cuo, pricala jasno i razgovetno i na kraju mi je rekla da moram jos dosta na napredujem inace na razgovoru prilikom predaje dokumanata - zdravo - dovidjenja! hehe

22 april, javljam sta je bilo :)

ps. rece mi da je neophodno da adatlap sa 3 strane potpise i zena, iako ne trazi drzavljanstvo.

(kaze to je neophodno da imaju u sistemu da sam ozenjen, da se ne bih ponovo ozenio u Madjarskoj. Ko da mi treba jos jedna i ovu 'ocu da ubijem! heheehe)



Pa sta su te sve pitali i koliko je trajao razgovor?
Onda ti dobro znas cim si se upustio u razgovor oko popunjavanja ADATLAP-a, ili je neko stajao pored tebe pa ti naknadno preveo :-)
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
cable-178-148-87-71.dynamic.sbb.rs.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.01.2015. u 14:17 - pre 112 meseci
Osnovna pitanja, gde zivim, kad sam rodjen, adresu, broj telefona mob i fix, da li znam sta mi treba od dokumenata, da li sam ozenjen...

Razgovor 5 min.

Ne bih da ti odgovorim na taj deo oko popunjavanja adatlapa... ko zna koga imamo sve ovde... moze licno, na pivu :)

www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.234.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.01.2015. u 17:46 - pre 112 meseci
Da,da, na žalost,
meni je više pomogla ona žena na predaji papira nego svih ovih 490 strana, nisam puno pitao, ali sam svako pitanje morao dva puta da postavim da bih opet dobio neki neodređen odgovor, mada ima i onih koji su svojim iskustvom dosta pomogli, ali takvi su retki, zato smo valjda tu gde smo.
 
Odgovor na temu

grujica91
student

Član broj: 314920
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.01.2015. u 22:32 - pre 112 meseci
Da li ima možda neko ko je lično išao da zakaže termin za predaju papira u Beogradu ?
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.01.2015. u 09:59 - pre 112 meseci
Evo moj doprinos temi:
Ja sam predavao samo za mene na osnovu mojih predaka stim što su supruga i deca već dobili državljanstvo,
od dukumenata je trebalo:
honositasi od 10 strana,
adatlap od 4 strane, onaj od 3 strane ne treba,
kopija ženinog honositasi (državljanstvo), obe strane,
kopija mog pasoša,
kopija ženinog pasoša
1 fotografija.
Predao sam u Beogradu, zadržao sam se unutra oko pola sata,
i kao što sam napisao, više mi je pomogla ta vrlo ljubazna gospođa ili gospođica za tih pola sata nego godine praćenja ovog foruma i rasprave zašto ne mogu da se potpišem ćirilicom.
Razgovor je bio isključivo vezan za podatke iz dokumenata.
Učio sam jezik više od godinu dana i divim se onima koji posle 3 meseca uspeju da predaju dokumenta.
Nadam se samo da prihvatanje dokumenata u Beogradu znači i da si zadovoljio kriterijum poznavanja jezika, da ne bih opet posle godinu dana popio odbijenicu
kao prošli put.
Nadam se da sam nekom pomogao.
 
Odgovor na temu

kakosticinegde
ooo
ooo
ooo

Član broj: 327430
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.01.2015. u 10:19 - pre 112 meseci
Citat:
padobranac79:
konz dani 11 februar Ruma

da li je obavezno zakazivanje za rumu?
zanima me da li je bolje predati u Srbiji ili u Madjarskoj?
ako neko ima neku svezu informaciju

ooo
 
Odgovor na temu

koko86
Master ekonomista
Srbija

Član broj: 325490
Poruke: 40
*.24.243.0



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.01.2015. u 13:30 - pre 112 meseci
Citat:
kamicak:
Evo moj doprinos temi:
Ja sam predavao samo za mene na osnovu mojih predaka stim što su supruga i deca već dobili državljanstvo,
od dukumenata je trebalo:
honositasi od 10 strana,
adatlap od 4 strane, onaj od 3 strane ne treba,
kopija ženinog honositasi (državljanstvo), obe strane,
kopija mog pasoša,
kopija ženinog pasoša
1 fotografija.
Predao sam u Beogradu, zadržao sam se unutra oko pola sata,
i kao što sam napisao, više mi je pomogla ta vrlo ljubazna gospođa ili gospođica za tih pola sata nego godine praćenja ovog foruma i rasprave zašto ne mogu da se potpišem ćirilicom.
Razgovor je bio isključivo vezan za podatke iz dokumenata.
Učio sam jezik više od godinu dana i divim se onima koji posle 3 meseca uspeju da predaju dokumenta.
Nadam se samo da prihvatanje dokumenata u Beogradu znači i da si zadovoljio kriterijum poznavanja jezika, da ne bih opet posle godinu dana popio odbijenicu
kao prošli put.
Nadam se da sam nekom pomogao.

Hvala ti, meni si pomogao, ja predajem 5og. S tim da i muz i ja predajemo zajedno, ali svako na osnovu svog pretka, madjarski ucimo godinu i po. Zelim ti svu srecu i da uskoro imas pasos u rukama.
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
89.111.250.*



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.01.2015. u 15:44 - pre 112 meseci
Evo da i ja napisem svoje iskustvo iz SA ;)

Uspjesno sam prosla intervju.
Trajalo je oko 35-40 min. Pitanja nisu bila vezana samo za fourmular.
Pitala je skoro sve iz formulara. Sluzbenica je pricala jako razgovjetno i prilicno polako. Bila je jako ljubazna.
Usput je potvrdno klimala glavom, sto je imalo nekako smirujuce dejstvo na mene :)
Osim pitanja vezanih za aplikaciju, pitala me je kako sam dosla, s kim, koji je datum danas, dan, mjesec, godisnje doba, cime se bavim u slobodno vrijeme. Imam li hobi. gdje gledam filmove.
Koje je boje stolica, zid, papir.. pokazivajuci na to. Sta sam po zanimanju, sta radim, cime se bavi firma. Da li zivim u stanu ili zgradi, da opisem stan. Koliko dugo i kako sam ucila jezik. Da li mi je predak bio madjar. Koliko dugo sam putovala. Sta volim da jedem, sta kuvam. Mislim da je to to otprilike. Ovo sad mozda zvuci puno i strasno, ali i meni je tako zvucalo kad sam citala iskustvo djevojke koja je bas napisala redom pitanja.. da su je pitali da se nakaslje, sta moze da je boli itd..
Moram reci da sam na intervju otisla prilicno prestravljena citajuci na forumu kako neki ni poslije 2 godine ucenja nisu uspjeli proci, pa citajuci o sluzbenicima koji se "istresaju", cijepaju papire...itd.
Ja sam ucila 6 mjeseci (na komentare tipa da lazem, zamazujem nekome oci itd. ne planiram da se osvrcem, pisem svoje iskustvo jer je malo nas iz SA i mislim da ce nekome dobro doci). Ucenje se sastojalo najvise iz lekcija knjige szia, jo napot.. privatnih casova usput.. oko 10ak ja mislim, i na samom kraju komuniciranja sa prijateljima iz vojvodine. Ja ne bih bas potcjenjivala ovu knjigu, jer na sva pitanja sam zahvaljujuci njoj znala odgovoriti.. ko nju savlada imace fond od nekih 1000 rijeci, + rijeci iz formulara, sto je nekih 1200 mozda... To nije dovoljno za svakodnevnu komunikaciju, ali za mene jeste bilo dovoljno, jer iako nisam sve i jednu rijec razumjela, uz pomoc fonda koji imam znala sam sta me pita. Zaokruzila je da razumijem i govorim :) I rekla je da i dalje treba nastaviti uciti jer je kriterijum poostren i da se zna desiti cesto da vrse telefonske provjere. Ja cu nastaviti i dalje da ucim. Pricanje na telefon je malo zeznutije nego uzivo, ali mislim da nakon zakazivanja termina telefonom, ni ta provjera ne bi trebala biti strasna, jer pretpostavljam da je to usko vezano za aplikaciju.
Mislim da diskusija o tome koliko je neko ucio i koliko je "potrebno" da se jezik nauci, nepotrebna. Jer neko moze i 5 godina uciti, ako je to 3 sata sedmicno nekog kursa gdje ima jos 30 ucenika, na kraju to nije nista. Isto tako neko ce uciti par mjeseci, ako uci svaki dan po pola dana i ima srecu da npr. zivi u vojvodini i slusa i koristi jezik, taj ce mozda bolje proci. A uz to, nekome jezici idu lako, a nekome nikako. Plus, da li imas tremu prilikom razgovora, da li imas srece, kakav je sluzbenik i ostalo.
Eto, nadam se da ce mozda nekome biti od koristi moje iskustvo ;)
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.01.2015. u 17:51 - pre 112 meseci
Ajd nek je sa srećom Nada222, sve najbolje, da prodje i zakletva.
 
Odgovor na temu

moonns
Novi Sad

Član broj: 324703
Poruke: 45
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.01.2015. u 19:06 - pre 112 meseci
Hvala Kamicak i Nada222.
Pitanje za Kamicka: Kada si predavao u BG?
/
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
cable-178-148-69-64.dynamic.sbb.rs.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.01.2015. u 19:45 - pre 112 meseci
Da li neko zna za koga treba da podnesemo adatlap sa 4 strane (születésének, ovaj - http://allampolgarsag.gov.hu/images/hazaihonszul.pdf)?

Vidim da je na sajtu popunjen za dete tog virtuelnog Rumuna.

Da li treba da ga podnesem samo za dete (za koje trazim drzavljanstvo) ili treba i za mene?

Hvala...
www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.01.2015. u 21:59 - pre 112 meseci
jel neko zna gde moze da se proveri dali je predmet resen pozitivno ?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.01.2015. u 22:48 - pre 112 meseci
Koliko se sada ceka ? Ja dobio za tri meseca, a moja zena ceka vec devet meseci !!! Koji nesrazmer.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika25.01.2015. u 09:29 - pre 112 meseci
Ne može nigde da se proveri stanje predmeta i nema pravila koliko se čeka.
Postavljate pitanja kao da je šef komisije koja donusi odluku o državljanstvu, moderator ove teme.
Da odgovorim na pitanja koja imaju smisla, a na koja ja znam odgovor:

moonns

Predao sam u januaru ove godine

Mihailoo

adatlap od 4 strane popunjava svako ko aplicira za državljanstvo, znači svi članovi porodice uključujući i nosioca.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898148 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.