Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901150 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
91.207.62.*



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.12.2014. u 10:39 - pre 114 meseci
Morate da sačekate da ona dobije pa odmah po njenom dobijanju vi podnesete zahtev na osnovu nje.
 
Odgovor na temu

dekilist
u niskom startu za beg
Teško je ovde
Beograd, SRB

Član broj: 326543
Poruke: 36
*.static.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.12.2014. u 10:47 - pre 114 meseci
Hvala
dekilist
 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.static.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.12.2014. u 11:28 - pre 114 meseci
Pozdrav svima,
evo da podelim i ja svoja iskustva sa zakletve u Subotici.
Nakon nekih 6 meseci i par dana od predaje koja je bila takodje u Subotici, dobila sam telefonski poziv kojim su me obavestili da je moj zahtev odobren.
Sama procedura ide tako da se pojavite u zakazano vreme, dobijete dva formulara koja popunite (jedan statisticki koji je neko vec kacio ovde na forumu, a u drugom popunite samo svoje ime, adresu, email i mesto i tekuci datum ) i predate zaposlenima sa kojima cete malo razgovarati dok vas nadju na spisku.
Nakon toga se malo saceka, nekih pola sata i onda vas odvedu u salu gde prvo jedna sluzbenica kaze par reci pa onda konzulka drzi govor. Pustaju himnu dva puta, a konzulka posebno naglasi da svako prilikom ponavljanja zakletve mora jasno da izgovori svoje ime. Nakon toga prozivaju jednog po jednog ili ako je porodica sve zajedno i urucuju dokument. Kada sve prozovu, iznese se sampanjac, konzulka nazdravi sa svakim pojedinacno, a ko nakon toga zeli moze upisati nesto kao novi drzavljanin u knjigu utisaka i slikati se sa konzulkom. Sliku vam posalju na mail istog dana.
Eto to je otprilike to, ukoliko neko ima dodatnih pitanja moze mi pisati i na pp, odgovoricu cim stignem.
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.12.2014. u 11:54 - pre 114 meseci
Znači nema ulaženje svako ponaosob u kancelariju i propitivanje?
 
Odgovor na temu

mamarasss
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 217732
Poruke: 2
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.12.2014. u 12:21 - pre 114 meseci
Citat:
dekilist:
Pozdrav drugari ,
molio bih Vas za malu pomoć oko tumačenja procedure za dobijanje mađarskog državljanstva.
Naime supruga ispunjava uslov po rođenju pretka ( 15.07.1918 u Sremu /Petrovčić) i jasna nam je procedura oko dokazivanja rodnosti ( izvodi iz matične knjige rođenih/umrlih, venčani listovi , promena prezimena ) , kao i procedura za aplikaciju za državljanstvo za maloletnu decu (2 i 5godina).
Problem je u tome što nismo naišli na odgovor da li i ja kao supružnik (u braku smo preko 5 godina) apliciram u istom trenutku kada i supruga i deca ili moram da sačekam trenutak kada se njima odobri dobijanje državljanstva .
Ja lično nemam mogućnost da po rodnom pravu zahtevam državljanstvo, odnosno zahtevao bih po supružničkom pravu .

Hvala i pozdrav



Pozdrav Deki,

Ima jedan ( ipak se nadam da nece biti) problem u vezi tog datuma koje si naveo -
15.07.1918 u Sremu /Petrovčić. Ja kada sam poslao mail konzulatu u Beogradu da pitam da li uspunjavam uslove za apliciranje, dobio sam ovakav odgovor:

Zakonski uslovi za dobijanje mađarskog državljanstva su sledeći:

- potrebno je dokazati da je neko od vaših predaka sa kojim ste u pravolinijskom srodstvu i na kojeg se pozivate bio mađarski državljanin (dokazuje se izvodima iz matičnih knjiga; ako je u pitanju Srem, uslov je da je osoba rođena pre 1918. godine),

- poznavanje mađarskog jezika (vladanje mađarskim jezikom na nivou komunikacije),

- nepostojanje krivičnog gonjenja.

Ja se isto pozivam na predaka koji je rodjen 1900.-te u Sisatovcu/Srem. Ovaj podatak nisam uopste znao za godinu 1918.-tu pre nego sto sam poslao mail, sto se Srema tice. Moj savet ti je da pozoves konzulat bilo koji i da otklonis ove sumnje. Nadam se da ces uspeti i da ti nece praviti problem, jer bi stvarno bila ogromna steta.
 
Odgovor na temu

makimak
novi sad

Član broj: 302040
Poruke: 34
*.static.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.12.2014. u 12:37 - pre 114 meseci
Citat:
kamicak:
Znači nema ulaženje svako ponaosob u kancelariju i propitivanje?



Nema, tj. bar nije bilo kada sam ja bila. Kada se predaju ta dva formulara koja ste popunili, sedne se za sto sa sluzbenikom i on postavi par pitanja npr. kako si, jesi li student ili radis, ako kazes da radis onda pita gde i npr. cime se firma bavi. Nista vise od osnovnih stvari, traje najvise par minuta.
 
Odgovor na temu

dekilist
u niskom startu za beg
Teško je ovde
Beograd, SRB

Član broj: 326543
Poruke: 36
*.static.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.12.2014. u 13:26 - pre 114 meseci
Citat:
mamarasss:
Citat:
dekilist:
Pozdrav drugari ,
molio bih Vas za malu pomoć oko tumačenja procedure za dobijanje mađarskog državljanstva.
Naime supruga ispunjava uslov po rođenju pretka ( 15.07.1918 u Sremu /Petrovčić) i jasna nam je procedura oko dokazivanja rodnosti ( izvodi iz matične knjige rođenih/umrlih, venčani listovi , promena prezimena ) , kao i procedura za aplikaciju za državljanstvo za maloletnu decu (2 i 5godina).
Problem je u tome što nismo naišli na odgovor da li i ja kao supružnik (u braku smo preko 5 godina) apliciram u istom trenutku kada i supruga i deca ili moram da sačekam trenutak kada se njima odobri dobijanje državljanstva .
Ja lično nemam mogućnost da po rodnom pravu zahtevam državljanstvo, odnosno zahtevao bih po supružničkom pravu .

Hvala i pozdrav



Pozdrav Deki,

Ima jedan ( ipak se nadam da nece biti) problem u vezi tog datuma koje si naveo -
15.07.1918 u Sremu /Petrovčić. Ja kada sam poslao mail konzulatu u Beogradu da pitam da li uspunjavam uslove za apliciranje, dobio sam ovakav odgovor:

Zakonski uslovi za dobijanje mađarskog državljanstva su sledeći:

- potrebno je dokazati da je neko od vaših predaka sa kojim ste u pravolinijskom srodstvu i na kojeg se pozivate bio mađarski državljanin (dokazuje se izvodima iz matičnih knjiga; ako je u pitanju Srem, uslov je da je osoba rođena pre 1918. godine),

- poznavanje mađarskog jezika (vladanje mađarskim jezikom na nivou komunikacije),

- nepostojanje krivičnog gonjenja.

Ja se isto pozivam na predaka koji je rodjen 1900.-te u Sisatovcu/Srem. Ovaj podatak nisam uopste znao za godinu 1918.-tu pre nego sto sam poslao mail, sto se Srema tice. Moj savet ti je da pozoves konzulat bilo koji i da otklonis ove sumnje. Nadam se da ces uspeti i da ti nece praviti problem, jer bi stvarno bila ogromna steta.


Uuuu , pa to može biti problem!
Proverićemo !
P.S imamo i babu kao kec u rukavu (isto Srem , Donji Tovarnik 3.7.1917)

dekilist
 
Odgovor na temu

mamarasss
System Administrator
Novi Sad

Član broj: 217732
Poruke: 2
*.dynamic.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.12.2014. u 13:35 - pre 114 meseci
Odlicno Deki burazeru ;-)!!! Imas alternativu sto je najbitnije.
Srecno!
 
Odgovor na temu

kokadina

Član broj: 326552
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika05.12.2014. u 16:33 - pre 114 meseci
Da li je moguce da nece biti konzularnih dana u decembru?
 
Odgovor na temu

veca1

Član broj: 324904
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.12.2014. u 11:12 - pre 114 meseci
Pitanje za maaar ili nekog ko se razume.

Moj pradeda je rodjen 1870. u Segedinu, a kasnije se preselio u centralnu Srbiju gde se i ozenio, pa ne mogu da se pozivam na druge pretke osim njega jer su rodjeni van teritorije Ugarske. Od dokumenata mogu da nabavim samo njegovu umrlicu na kojoj pise mesto i godina rodjenja.

Mislila sam da je prva godina za dobijanje drzavljanstva 1867. ali vidim da se sada spominje 1880.

Ako znamo da Segedin nikad nije bio sporan kao teritorija Madjarske, da li ipak imam sanse za drzavljanstvo?

Hvala svima koji odgovore.
 
Odgovor na temu

pj harvey
Novi Sad

Član broj: 323187
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.12.2014. u 11:43 - pre 114 meseci
Moj pradeda je takodje rodjen u jednom madj.selu i kada sam zvao ambasadu u Bgd-u da proverim rekli su mi da mogu da se pozovem na njega bez ikakvih problema.On je rodjen 1914 god.ako ti nesto znace godine...najpametnije je da nazoves bg i pitas,mislim da ce ti na srpskom lepo objasniti kao sto su meni....pooozzz
 
Odgovor na temu

vladimirpalanka
casterly rock

Član broj: 322935
Poruke: 82



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.12.2014. u 11:45 - pre 114 meseci
sigurno da imas
 
Odgovor na temu

veca1

Član broj: 324904
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika06.12.2014. u 11:49 - pre 114 meseci
Hvala pj harvey na odgovoru.
1880. je godina kada je stupio na snagu Zakon o drzavljanstvu, a moj pradeda je rodjen 1870. Iz toga zakljucujem da su male sanse. Ali se pitam da li menja stvar to sto je rodjen u Segedinu.
Ipak cu da proverim u ambasadi. Pozdrav
 
Odgovor na temu

markomk
nista
nema
Skopje Makedonia

Član broj: 326585
Poruke: 3
*.dyn.cable.fcom.ch.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2014. u 15:19 - pre 114 meseci
Dali ima neko telefonski broj gde mozes da pitas za svoje dokumnete dali su u obradu ili ne
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2014. u 15:54 - pre 114 meseci
To ozbiljno pitas na istoj strani gde se taj broj nalazi?
 
Odgovor na temu

Vladilslav
Vladislav Kapunac
Biro rada
Biro rada
Zrenjanin

Član broj: 316997
Poruke: 36
*.mbb.telenor.rs.



+13 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2014. u 22:46 - pre 114 meseci
Citat:
makimak:
Pozdrav svima,
evo da podelim i ja svoja iskustva sa zakletve u Subotici.
Nakon nekih 6 meseci i par dana od predaje koja je bila takodje u Subotici, dobila sam telefonski poziv kojim su me obavestili da je moj zahtev odobren.
Sama procedura ide tako da se pojavite u zakazano vreme, dobijete dva formulara koja popunite (jedan statisticki koji je neko vec kacio ovde na forumu, a u drugom popunite samo svoje ime, adresu, email i mesto i tekuci datum ) i predate zaposlenima sa kojima cete malo razgovarati dok vas nadju na spisku.
Nakon toga se malo saceka, nekih pola sata i onda vas odvedu u salu gde prvo jedna sluzbenica kaze par reci pa onda konzulka drzi govor. Pustaju himnu dva puta, a konzulka posebno naglasi da svako prilikom ponavljanja zakletve mora jasno da izgovori svoje ime. Nakon toga prozivaju jednog po jednog ili ako je porodica sve zajedno i urucuju dokument. Kada sve prozovu, iznese se sampanjac, konzulka nazdravi sa svakim pojedinacno, a ko nakon toga zeli moze upisati nesto kao novi drzavljanin u knjigu utisaka i slikati se sa konzulkom. Sliku vam posalju na mail istog dana.
Eto to je otprilike to, ukoliko neko ima dodatnih pitanja moze mi pisati i na pp, odgovoricu cim stignem.


Hvala puno, ovo je veoma koristan tekst.
 
Odgovor na temu

markomk
nista
nema
Skopje Makedonia

Član broj: 326585
Poruke: 3
*.dyn.cable.fcom.ch.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.12.2014. u 22:54 - pre 114 meseci
Citat:
agora11:
To ozbiljno pitas na istoj strani gde se taj broj nalazi?

Da ozbiljno pitam jer niko ne dize slusalicu na taj broj pozzzz
 
Odgovor na temu

dekilist
u niskom startu za beg
Teško je ovde
Beograd, SRB

Član broj: 326543
Poruke: 36
*.static.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2014. u 11:21 - pre 114 meseci
Citat:
mamarasss:
Citat:
dekilist:
Pozdrav drugari ,
molio bih Vas za malu pomoć oko tumačenja procedure za dobijanje mađarskog državljanstva.
Naime supruga ispunjava uslov po rođenju pretka ( 15.07.1918 u Sremu /Petrovčić) i jasna nam je procedura oko dokazivanja rodnosti ( izvodi iz matične knjige rođenih/umrlih, venčani listovi , promena prezimena ) , kao i procedura za aplikaciju za državljanstvo za maloletnu decu (2 i 5godina).
Problem je u tome što nismo naišli na odgovor da li i ja kao supružnik (u braku smo preko 5 godina) apliciram u istom trenutku kada i supruga i deca ili moram da sačekam trenutak kada se njima odobri dobijanje državljanstva .
Ja lično nemam mogućnost da po rodnom pravu zahtevam državljanstvo, odnosno zahtevao bih po supružničkom pravu .

Hvala i pozdrav



Pozdrav Deki,

Ima jedan ( ipak se nadam da nece biti) problem u vezi tog datuma koje si naveo -
15.07.1918 u Sremu /Petrovčić. Ja kada sam poslao mail konzulatu u Beogradu da pitam da li uspunjavam uslove za apliciranje, dobio sam ovakav odgovor:

Zakonski uslovi za dobijanje mađarskog državljanstva su sledeći:

- potrebno je dokazati da je neko od vaših predaka sa kojim ste u pravolinijskom srodstvu i na kojeg se pozivate bio mađarski državljanin (dokazuje se izvodima iz matičnih knjiga; ako je u pitanju Srem, uslov je da je osoba rođena pre 1918. godine),

- poznavanje mađarskog jezika (vladanje mađarskim jezikom na nivou komunikacije),

- nepostojanje krivičnog gonjenja.

Ja se isto pozivam na predaka koji je rodjen 1900.-te u Sisatovcu/Srem. Ovaj podatak nisam uopste znao za godinu 1918.-tu pre nego sto sam poslao mail, sto se Srema tice. Moj savet ti je da pozoves konzulat bilo koji i da otklonis ove sumnje. Nadam se da ces uspeti i da ti nece praviti problem, jer bi stvarno bila ogromna steta.

Tisztelt Hölgyem!

"A Magyar állampolgárság megszerzéséhez kötelező a Magyar nyelv középszintű ismerete és a felmenői ág megfelelő igazolása. Az Ön esetében a felmenők rendben vannak, a felmenői ágat igazolni kell kétnyelvű anyakönyvi kivonatokkal az utolsó felmenőig, pl: kérelmező – szülő – nagyszülő. "

Znači idemoooo!

dekilist
 
Odgovor na temu

hui7

Član broj: 12278
Poruke: 43
2a02:8109:9840:890:c58f:b9a7..



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2014. u 11:29 - pre 114 meseci
Ili neko širi dezinformacije ili je službenica kod koje sam prvi put predao pogrešno obaveštena u vezi zadnjeg validnog datuma rođenja na teritoriji vojvodine. Sumnjam da je pogrešno obaveštena jer je pažljivo gledala datum i mapu teritorije prilikom predaje i prihvatila. Naime, moj predak je rođen u martu 1921. god. a koliko se sećam sporazum je potpisan u junu ili julu 1921. godine tako da sva rođenja pre toga su validna. Ako je to sad nekom birokratskom magijom izmenjeno, molim vas objasnite?

 
Odgovor na temu

dekilist
u niskom startu za beg
Teško je ovde
Beograd, SRB

Član broj: 326543
Poruke: 36
*.static.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.12.2014. u 12:28 - pre 114 meseci
I šta je rekla koji je datum "preseka" za rođene i u kojim oblastima .
Ja sam upravo "okačio " odgovor iz konzulata .
Koliko sam uočio nigde nije preciziran period za koje oblasti prihvataju ( da li je to 24/25.11.1918 za Srem , Banat , Bačku ili potpisivanje T. ugovora 1921 )
dekilist
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901150 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.