Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897641 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Strength

Član broj: 263605
Poruke: 43
*.i07-4.onvol.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.11.2014. u 08:05 - pre 114 meseci
Pozdrav svim ljudima dobre volje.


Da odgovorim na gore navedeno pitanje, nisam citao unazad polemiku samo ovih par poslednjih pitanja.

Dakle u mom slucanju a znam i jos par poznanika:

100% genetika Nebeskoga Roda...
Baba rodjena na Kosovu, deda iz Like, drugi deda i baba iz bosne.
Ime i prezime Srpskoga viteza koji je Sultanu Muratu dosao glave...
Nisam iz Vojvodine

Papiri od prababe koja je rodjena tamo gde i Great Tesla.
Madjarski naucen koliko je bilo potrebno pre tri godine.

Sve proslo bez ikakvih problema, tako da u to vreme je bilo jako moguce i svi koji su shvatili o cemu se radi su napravili pasose.
E sad i ja cujem glasine da su jako poostrili proceduru itd, ubacili neke dodatne provere jezika naknadno posle odobrenja drzavljanstva...
 
Odgovor na temu

svezbogeu
Irena Mitrovic
Serbia

Član broj: 326317
Poruke: 2
*.amres.ac.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.11.2014. u 09:15 - pre 114 meseci
Cao, svima
Moram da kazem da sam prvi put i citala forume a i ucestvovala u njima.Svi smo ovde izistih razloga, to znamo. Citajuci vase komentare na sajtu cas sam se obeshrabrila cas ohrabrila, ali sam u medjuvremenu pocela da ucim madjarski jezik. Kao i svima vama i meni je bio katastrofalno tezak u pocetku. Mislila sam da nema sanse da progovorim, ali sve pohvale za moju profesorku Jelenu koja radi u skoli Mondo na Obilicevom vencu. Devojka ima mnogo strpljenja za nesretne slucajeve kao sto sam ja,na fakultetu je izabrala madjarski da studira, tako da se radi o nekom koje je zaista strucan za ovu oblast, a nije samo neko ko je jezik naucio u porodici ili madjarskoj sredini a nema pojma da objasni.To je meni izuzetno pomoglo jer sam zelela da savladam madjarski i da ne strepim od raznih provera. Takodje mi je pomogla oko popunjavanja formulara.Iskreno i od srca vam savetujem da idete kod nje na casove. Moza ce vam se jezik dopasti posle odredjenog vremena kao sto je slucaj sa mnom.
Inace papire sam predala u Beogradu pre dve nedelje, uspesno.
Svima zelim srecu u procesu dobijanja drzavljanstva!
MitrovicI
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.7.11.vie.surfer.at.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.11.2014. u 10:28 - pre 114 meseci
Citat:
Strength:
Pozdrav svim ljudima dobre volje.


Da odgovorim na gore navedeno pitanje, nisam citao unazad polemiku samo ovih par poslednjih pitanja.

Dakle u mom slucanju a znam i jos par poznanika:

100% genetika Nebeskoga Roda...
Baba rodjena na Kosovu, deda iz Like, drugi deda i baba iz bosne.
Ime i prezime Srpskoga viteza koji je Sultanu Muratu dosao glave...
Nisam iz Vojvodine

Papiri od prababe koja je rodjena tamo gde i Great Tesla.
Madjarski naucen koliko je bilo potrebno pre tri godine.

Sve proslo bez ikakvih problema, tako da u to vreme je bilo jako moguce i svi koji su shvatili o cemu se radi su napravili pasose.
E sad i ja cujem glasine da su jako poostrili proceduru itd, ubacili neke dodatne provere jezika naknadno posle odobrenja drzavljanstva...


ahahahha genijalan post!
 
Odgovor na temu

milan.ns
Taksi
Taksi

Član broj: 325795
Poruke: 12
77.243.28.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.11.2014. u 13:14 - pre 114 meseci
Zeleo bih podeliti sa vama jednu informaciju. Za sve one kojima suprug ili supruga imaju madjarsko drzavljanstvo , da ne moraju znati madjarski da bi dobili porodicnu karticu. Sa porodicnom karticom imate prava ziveti I raditi u EU pod istim uslovima kao da ste drzavljanin EU.Ovo sam danas saznao I nadam se da je istina.
 
Odgovor na temu

veca1

Član broj: 324904
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.11.2014. u 15:23 - pre 114 meseci
svezbogeu, pogledaj PP :)


 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.11.2014. u 16:05 - pre 114 meseci
FSI Basic Course u pdf i word formatu, obe knjige, bez audia

Odlicno sredstvo za pocetnike koji vladaju engleskim, daleko prakticnije nego
sva literatura izdata kod nas. Preporucujem! Audio nije ukljucen, meni se licno
ne dopada, prestar je i formalan. Mozete da ga nadjete na drugom mestu, ukoliko vas zanima.

http://www5.zippyshare.com/v/49433795/file.html
 
Odgovor na temu

Ogo-Pogo

Član broj: 314908
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.11.2014. u 16:40 - pre 114 meseci
Pozdrav svima,
da li je neko skoro zakazivao termin za izradu pasoša u SU konzulatu?
I ako jeste, šta su vam rekli-koliko se dugo čeka?
 
Odgovor na temu

timeasabo
Timea Sabo
Kikinda

Član broj: 319856
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.11.2014. u 18:39 - pre 114 meseci
Termina ima bukvalno vec za sledecu nedelju
 
Odgovor na temu

pj harvey
Novi Sad

Član broj: 323187
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.11.2014. u 11:21 - pre 114 meseci
Da podelim moje iskustvu i iz BG-a,ranije sam pisao za SU.Dosao unutra,sacekao 5,6 min.dok me nisu prozvali.Sacekala me je u onoj prostoriji sa staklima ( ko je bio znace o cemu pricam) i uvela me u sobu pored.Klasicna pitanja..ko sam,odakle dolazim,sa cim se bavim..(da ne gnjavim previse) najvise pitanja je bilo gde i koliko ucim..ja sve kao iz rukava odgovaram..izgledalo mi kao da vodimo pravu konverzaciju...kada me je pitala iz kog udzebenika ucis madj.(nisam znao kako se kaze udzbenik tu mi je objasnila..tako sto je mahnula rukom kao da lista knjigu,ja je pitam da li je knjiga-ona kaze igen...rekoh Halo itt....) Zatim je pitala koliko ucim dugo,odgovorim i na to i kaze mi da to nije dovljno i napise na papier da je potreban visi nivo znanja i da jos ucim par mesece i da dodjem ponovo.Verujete ili ne ali pitanja su bila klasicna i ne teska,ali verovatno oni iz njima znanih razloga ocenjuju da li si zadovoljio ili ne.Neka devojka je pisala na forumu da se zbunila oko toga sta radi u biblioteci i prosla..ja koji sam sve lopo odg.nisam prosao.Opet cu ponoviti za one koji se malo boje i koji imaju tremu da su ljudi ljubazni i da nikom nikom ne sece glavu :) Bio sam i u SU i u BG-nisam prosao zbog istog odg.da se trazi visi nivo znanja.Ne bih da mislim da su neke teorije zavere ali citajuci forum...mislim da devojke mnogo lakse prolaze nego muskarci..ovo pricam i iz iskustva iz moje okoline...ALI NEMA PREDAJEEE..UCITI SE MORA...ako nekog bas nesto zanima sto nisam napisao neka pita,tu sam da odgovorim.Mozda je sve malo nabacano za to se izvinjavam.pozzz i na ucenje......:)
 
Odgovor na temu

isidorvu

Član broj: 302643
Poruke: 17
*.8.11.vie.surfer.at.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.11.2014. u 11:58 - pre 114 meseci
Citat:
milan.ns:
Zeleo bih podeliti sa vama jednu informaciju. Za sve one kojima suprug ili supruga imaju madjarsko drzavljanstvo , da ne moraju znati madjarski da bi dobili porodicnu karticu. Sa porodicnom karticom imate prava ziveti I raditi u EU pod istim uslovima kao da ste drzavljanin EU.Ovo sam danas saznao I nadam se da je istina.



Pozdrav!
Kako se i gde dobija porodicna kartica?
Imam pasos vec 2 godine, pa bih hteo i za suprugu srediti karticu.

Isidor
 
Odgovor na temu

Arsenal2007

Član broj: 165404
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.11.2014. u 12:26 - pre 114 meseci
pj harvey , žao mi je što su te odbili.... Hteo bih da te pitam , pošto i ja treba za par dana u Beograd, da li si siguran da si baš sve tačno rekao i da li ih razumeš kada ti se obračaju. Možda su neka trik pitanja poturili a da nisi ni skontao , sve u svemu moje pitanje je koliko razumeš mađarski nevezano za pitanja sa formulara već tipa neki neobavezan razgovor o vremenu i slično?
 
Odgovor na temu

milan.ns
Taksi
Taksi

Član broj: 325795
Poruke: 12
77.243.28.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.11.2014. u 12:26 - pre 114 meseci
Meni je receno u konzulatu ili ambasadi. Nazovi pa pitaj.
 
Odgovor na temu

emily1980
emily malta
nurse
malta
Qawra,Malta

Član broj: 325770
Poruke: 20
78.133.71.*



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.11.2014. u 13:43 - pre 114 meseci
Citat:
milan.ns:
Zeleo bih podeliti sa vama jednu informaciju. Za sve one kojima suprug ili supruga imaju madjarsko drzavljanstvo , da ne moraju znati madjarski da bi dobili porodicnu karticu. Sa porodicnom karticom imate prava ziveti I raditi u EU pod istim uslovima kao da ste drzavljanin EU.Ovo sam danas saznao I nadam se da je istina.

Ja sam cula za "Magyar hozzátartozói igazolvány" ali to je nesto drugo,sa tim se samo ostvaruju popusti na javnom prevozu i obrazovanju na teritoriji Madjarske.Inace kao suprug ili supruga drzavljana ili drzavljanke EU imate prava ziveti i raditi u EU pod istim uslovima kao da jeste drzavljanin EU.Jedini uslov je da on/ona prvo nadje posao na teritoriji drzave EU i prijavi boravak.Vi dobijate boravak na osnovu nje/njega i pravo na zasnivanje radnog odnosa bez ikakvih peripetija.Ja sam madjarica a moj muz je srbin,zivimo na Malti,on ima boravak na osnovu mene 5 godina a svakako ce za par godina moci da trazi drzavljanstvo jer smo vencani godinu dana i imamo zajednicko dete (u slucaju zajednickog deteta stice se pravo na drzavljanstvo posle 5 godina zakonskog braka a ako nemate dece onda se granica pomera na 10)
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.11.2014. u 15:32 - pre 114 meseci
Da , ali opet treba jezik, ako misliš na mađarsko državljanstvo.
Jel predaja papira u BG je u Krunskoj 72?
 
Odgovor na temu

Krikica
diplomirani ekonomista
firma

Član broj: 325566
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.11.2014. u 15:59 - pre 114 meseci
Citat:
pj harvey:
Da podelim moje iskustvu i iz BG-a,ranije sam pisao za SU.Dosao unutra,sacekao 5,6 min.dok me nisu prozvali.Sacekala me je u onoj prostoriji sa staklima ( ko je bio znace o cemu pricam) i uvela me u sobu pored.Klasicna pitanja..ko sam,odakle dolazim,sa cim se bavim..(da ne gnjavim previse) najvise pitanja je bilo gde i koliko ucim..ja sve kao iz rukava odgovaram..izgledalo mi kao da vodimo pravu konverzaciju...kada me je pitala iz kog udzebenika ucis madj.(nisam znao kako se kaze udzbenik tu mi je objasnila..tako sto je mahnula rukom kao da lista knjigu,ja je pitam da li je knjiga-ona kaze igen...rekoh Halo itt....) Zatim je pitala koliko ucim dugo,odgovorim i na to i kaze mi da to nije dovljno i napise na papier da je potreban visi nivo znanja i da jos ucim par mesece i da dodjem ponovo.Verujete ili ne ali pitanja su bila klasicna i ne teska,ali verovatno oni iz njima znanih razloga ocenjuju da li si zadovoljio ili ne.Neka devojka je pisala na forumu da se zbunila oko toga sta radi u biblioteci i prosla..ja koji sam sve lopo odg.nisam prosao.Opet cu ponoviti za one koji se malo boje i koji imaju tremu da su ljudi ljubazni i da nikom nikom ne sece glavu :) Bio sam i u SU i u BG-nisam prosao zbog istog odg.da se trazi visi nivo znanja.Ne bih da mislim da su neke teorije zavere ali citajuci forum...mislim da devojke mnogo lakse prolaze nego muskarci..ovo pricam i iz iskustva iz moje okoline...ALI NEMA PREDAJEEE..UCITI SE MORA...ako nekog bas nesto zanima sto nisam napisao neka pita,tu sam da odgovorim.Mozda je sve malo nabacano za to se izvinjavam.pozzz i na ucenje......:)


Ja uopste nisam rekla da sam prosla, nego samo da su mi uzeli papire i lepo sam napisala : da li sam prosla ili ne znacu za pet-sest meseci. Ja madjarski nisam ucila iz knjige, posto sam kao mala pricala sa mamom, babom i dedom na madjarskom, isla sam u madjarsko zabaviste, ali kada sam krenula u osnovnu skolu samo sam na srpskom pricala, tako da sam na moju veliku zalost madjarski zaboravila da govorim, poslednjih godinu dana sa mamom opet pricam na madjarskom sto sam ja u ambasadi i rekla. Dosta razumem i pricam daleko vise od tih tipicnih pitanja koja se kao postavljaju na razgovoru, znam sigurno hiljadu reci, samo imam problem sa gramatikom i imam strah kada treba da pricam. Maticarka je vrlo dobro videla da razumem. Pradeda mi je rodjen u Segedinu, baba i mama su Madjarice i ja drzavljanstvo zelim zbog svojih predaka, ne da bih zivela i radila u inostranstvu, tako da smatram da si me bez razloga prozvao!
 
Odgovor na temu

pj harvey
Novi Sad

Član broj: 323187
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.11.2014. u 17:14 - pre 114 meseci
Nikoga ja nisam prozvao nego govorim cinjenicno stanje...ako kazes da znas hiljadu reci pa u knjizi Haloo itt..ima 1200 reci koje znam..tako da smo na istom nivou sto se tice makar njih :)...dalje...i moj deda je bio madj.drzvaljnin tj.rodjen u Madjr. pa koga briga,a posebno njih u ambasadi,kada sam im to pokazao nisu obratili paznju na to ako hoces iskreno...i ne bih sa tobom da polemisem ovo sluzi da se daju inf.ljudima kojima treba pomoc...tebi zelim svu srecu da prodjes,a ja cu nastaviti i taj visi nivo b1 i b2 pa cemo videti da li ce to biti dovoljno...a sto se ti ce daljih prozivki pogledaj moj post iz su kada sam bio pa ce ti biti jasno,ako te jos nesto zanima posalji priv.poruku mogu sve lepo da objasnim...inf.koje se daju ljudima su najbitnije i da su iskrene.
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.11.2014. u 17:59 - pre 114 meseci
A ja znam 1201 rec i sve nepravilne glagole napamet!
 
Odgovor na temu

pj harvey
Novi Sad

Član broj: 323187
Poruke: 25
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.11.2014. u 18:01 - pre 114 meseci
I,da li si prosla? :)
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.11.2014. u 18:09 - pre 114 meseci
Nisam, sada su aktuelne kolicne od 2000 pa na vise, pisanje poezije
i recitovanje one kratke himne je hit! Ne mrdam nigde dok ne memorisem
himnu i uvezbam interpretaciju!
 
Odgovor na temu

milan_so
radnik

Član broj: 171415
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika24.11.2014. u 19:45 - pre 114 meseci
Citat:
jeca27:
A ja znam 1201 rec i sve nepravilne glagole napamet!



Malopre na času mađarskog profesorica reče da je za osnovnu konverzaciju potrebno 2500 reči, dok u engleskom treba 800.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897641 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.