Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898711 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 12:35 - pre 114 meseci
Milan_so, govoriš o zakletvi i intervjuu pre same zakletve, odnosno toj proveri jezika pre zakletva u SU?
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 14:37 - pre 114 meseci
Teach Yourself Hungarian
CD 1 i 2 (normalizovani audio koji se normalno cuje na laptopu), knjiga je konvertovana iz dvju u pdf format.

http://www48.zippyshare.com/v/20010466/file.html
http://www48.zippyshare.com/v/66222612/file.html
http://www48.zippyshare.com/v/57084232/file.html
http://www48.zippyshare.com/v/12398680/file.html
http://www48.zippyshare.com/v/71335572/file.html
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 16:44 - pre 114 meseci
Citat:
Nada222:
Znam za zenu koja je u SA predala u avgustu, isla na kurs i ucila 3 mjeseca, i prosla. Dobila je poziv proivjere iz Budimpeste u oktobru. Tvrdi da nije bilo tesko.
Kada si zvao ambasadu?
Malo mi je cudno da ti to sluzbenica preko telefona govori, da se ne vjeruje forumima.. ?!
Ja sam zvala Sarajevo jedno 5 puta, uvijek se ista sluzbenica javljala, i za znanje jezika je samo rekla da treba srednji nivo, i da ona ne provjerava nego neko drugi i da zbog tog ne moze nista vise reci.
U Sarajevu se ne ceka odbijenica ako ne prodjes intervju nego ti odmah vrate papire i kazu da ucis jos.


Za 3 meseca se ne može naučiti jezik u smislu da se barata za osnovnu komunikaciju, mogu se naučiti samo ona FAQ pitanja za madjarsko drzavljanstno koja kruze po netu. Na kom si ti jeziku pricala sa tom službenicom, madjarskom ili srpskom/bosanskom?
 
Odgovor na temu

milan.ns
Taksi
Taksi

Član broj: 325795
Poruke: 12
77.243.28.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 17:34 - pre 114 meseci
Citat:
MadeiraNS:
Milan_so, govoriš o zakletvi i intervjuu pre same zakletve, odnosno toj proveri jezika pre zakletva u SU?



Da, za prvi intervju prlikom predaje.
 
Odgovor na temu

Gordana2

Član broj: 326263
Poruke: 4
*.kti.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 18:20 - pre 114 meseci
Citat:
MadeiraNS:
Gordana2,

kako je izgledala ta provera jezika na zakletvi? Koliko sam shvatio ima razlike između provere na zakletvi i provere kada pozovu ljude koji su predali papire u Mađarskoj? Ako sam dobro informisan provera jezika na zakletvi je više simbolična, odnosno vi uđete unutra, dobar dan, dobar dan, pitaju vas kako ste, kako ste putovali, čime se bavite, gde radite, da li ste uzeli slobodan dan da bi ste došli na zakletvu danas, da li ste sami došli isl. I to sve traje oko 2 minuta, dok se potpisujete na spisku sa imenima onih koji taj dan imaju zakletvu. Voleo bih da me neko ispravi ako sam pogrešno ovo shvatio. Koliko se uopšte često dešava da odbiju ljude koji su već došli na zakletvu?

Ja ne mogu u detalje da vam prepricam kako je bilo,mogu samo da kazem ono sto je on meni ispricao.
Pre ikakvog potpisivanja prisao mu je covek,pozdravio se sa njim i zamolio ga da sednu.
Kako mi rece,nije bila kancelarija vec neki hodnik,ali bile su stolice i oni su seli.Gospodin mu je rekao da se predstavi.
Kad je spomenuo da radi kao fizicki radnik na gradjevini,bombardovao ga je pitanjima o gradjevinarstvu sa nekim recima koje drug nije razumeo.
Tada se jos vise zbunio i blokirao.Kaze da mu je kroz glavu samo prolazilo kako je gotov i da vise nije ni cuo sta ovaj melje.
Gospodin je ustao,rekao da vidi da se uplasio,ali da to nije nista strasno,ali da ne moze da polaze tog dana zakletvu.
Rekao je da ce ga pozvati na novu zakletvu,a on do tada da uci jos malo.To je drug savrseno razumeo.
Drug ga je pitao i da li da ostane,na sta je dobio odgovor da nema potrebe,oni ce ga zvati uskoro.
Eto,nije ni stigao nista da potpise taj dan,a nisu ga vise nikada ni zvali.
 
Odgovor na temu

Gordana2

Član broj: 326263
Poruke: 4
*.kti.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 18:21 - pre 114 meseci
Jos nesto:ima dosta ljudi koji bivaju vraceni sa zakletve,nije on prvi slucaj.
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 21:08 - pre 114 meseci
Ok, hvala Gordana2 i milan.ns.
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.7.11.vie.surfer.at.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 21:19 - pre 114 meseci
Citat:
tbutor:
Citat:
Nada222:
Znam za zenu koja je u SA predala u avgustu, isla na kurs i ucila 3 mjeseca, i prosla. Dobila je poziv proivjere iz Budimpeste u oktobru. Tvrdi da nije bilo tesko.
Kada si zvao ambasadu?
Malo mi je cudno da ti to sluzbenica preko telefona govori, da se ne vjeruje forumima.. ?!
Ja sam zvala Sarajevo jedno 5 puta, uvijek se ista sluzbenica javljala, i za znanje jezika je samo rekla da treba srednji nivo, i da ona ne provjerava nego neko drugi i da zbog tog ne moze nista vise reci.
U Sarajevu se ne ceka odbijenica ako ne prodjes intervju nego ti odmah vrate papire i kazu da ucis jos.


Za 3 meseca se ne može naučiti jezik u smislu da se barata za osnovnu komunikaciju, mogu se naučiti samo ona FAQ pitanja za madjarsko drzavljanstno koja kruze po netu. Na kom si ti jeziku pricala sa tom službenicom, madjarskom ili srpskom/bosanskom?


Nije ucila samo FAQ nego je isla na kurs, i presla szia jo napot knjigu citavu. To joj je bilo dovoljno da prodje intervju u avgustu. Pitali su je sta radi, gdje, sto trazi drzavljanstvo, i nekoliko pitanja vezano za posao, boje i tako to. A kad je bio poziv isto nekih par pitanja. Ne znam sad da li je to bila sreca, ali isti dan je prosao i njen muz, i jos dvoje ljudi koji su pohadjali isti kurs i koristili istu literaturu. Tih dvoje nisu dobili poziv provjere kao ona. Prije toga nije znala nista.
Na srpskom sam pricala.
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 23:13 - pre 114 meseci
Citat:
Nada222: Nije ucila samo FAQ nego je isla na kurs, i presla szia jo napot knjigu citavu. To joj je bilo dovoljno da prodje intervju u avgustu. Pitali su je sta radi, gdje, sto trazi drzavljanstvo, i nekoliko pitanja vezano za posao, boje i tako to. A kad je bio poziv isto nekih par pitanja. Ne znam sad da li je to bila sreca, ali isti dan je prosao i njen muz, i jos dvoje ljudi koji su pohadjali isti kurs i koristili istu literaturu. Tih dvoje nisu dobili poziv provjere kao ona. Prije toga nije znala nista.
Na srpskom sam pricala.


Pravo je čudo da je službenica koja ti se javila na telefon uopšte pristala na tu temu da priča na srpskom jeziku.
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.7.11.vie.surfer.at.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.11.2014. u 08:35 - pre 114 meseci
Ne, uopste nije cudo.
Da bih dobila informacije iz ambasade koja je u mojoj zemlji, imam pravo da to pitam kako na madjarskom tako i na srpskom.
Ne moram uciti godinu dana jezik, samo da bih dobila informaciju koja me zanima. Zvala sam da pitam da li ispunjavam uslove za predaju zahtjeva i citav razgovor obavila na srpskom. Pored toga, pricala sam sa sluzbenicima i iz Zagreba, i iz Beograda, najnormalnije, na srpskom.
Ti si vidim raspolozen za svadju, tako da mene zaobidji.

Poz
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-142-73.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.11.2014. u 09:29 - pre 114 meseci
Citat:
Nada222: Ne, uopste nije cudo.
Da bih dobila informacije iz ambasade koja je u mojoj zemlji, imam pravo da to pitam kako na madjarskom tako i na srpskom.
Ne moram uciti godinu dana jezik, samo da bih dobila informaciju koja me zanima. Zvala sam da pitam da li ispunjavam uslove za predaju zahtjeva i citav razgovor obavila na srpskom. Pored toga, pricala sam sa sluzbenicima i iz Zagreba, i iz Beograda, najnormalnije, na srpskom.
Ti si vidim raspolozen za svadju, tako da mene zaobidji.

Poz

U pravu si ,ali u praksi to ne funkcionise bas tako,moj prijatelj i njegova zena ili ti devojka su zvali ambasadu u Beogradu i kada je rekla da zeli da preda dokumenta,ova je odmah krenula na madjarski,pitala je i da on dodje tj.zakaze termin i ona je insistirala da ga cuje odnosno da se javi jer oni odmah prilikom razgovora moze zakljuciti da li da dolazis ili da ne dodjes,jer ako ne znas dovolhjno po njoj bolje da se ne trosis jer neces proci.
E sad zavisi sta pitas,jer ako trazis info da li imas pravo ili ne onda bi bilo logicno da ti tu informaviju daju na maternjem jeziku.
Tako da onaj clan iz predhodnog tbutor posta nije hteo da se svadja nego nema pravila..
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.7.11.vie.surfer.at.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.11.2014. u 09:38 - pre 114 meseci
Pa znam, za zakazivanje se MORA pricati na madjarskom, logicno.
A za informacije ne. Sto je u principu ok, jer ako ne znas dovoljno bolje da i ne ides.
I ta poznanica je za zalazivanje pricala na madjarskom.
 
Odgovor na temu

Alright

Član broj: 326310
Poruke: 2
*.adsl2.static.versatel.nl.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.11.2014. u 17:50 - pre 114 meseci
Pozdrav svima,

Pratim ovaj odlicni forum vec neko vreme, a s obzirom da sam u medjuvremenu imao toliko toga da saznam, tek sad objavljujem svoj prvi post.

Procitao sam sve stranice od aprila 2014 do danas, kao i najveci deo foruma iz prethodnog perioda. Pitao bih vas nesto sto nisam uspeo da saznam:

Da li na forumu postoji neko ko je uspesno prosao celu proceduru i stekao madjarsko drzavljanstvo, a da (kumulativno) ispunjava sledece uslove:

1. Da 100% nije Madjar (nema madjarske krvi).
2. Da ima klasicno srpsko ime i prezime na 'ic'.
3. Da je rodjen u delu Srbije koji nije Vojvodina (u Beogradu ili u nekom drugom gradu Srbije, osim Vojvodine).
4. Da i dalje zivi u delu Srbije koji nije Vojvodina.
5. Da mu niko od predaka nije Madjar, niti ima madjarsko ime.
6. Da pri tom ispunjava sve, i najstrozije uslove odlicnog (tecnog) poznavanja jezika, kao i mesta i godine rodjenja pretka u pravoj liniji na kojeg se poziva.

Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.7.11.vie.surfer.at.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.11.2014. u 18:33 - pre 114 meseci
Mislim da vecina nas na ovom forumu nema madjarske krvi :)
Koliko znam, gdje zivis i gdje si rodjen ti, uopste nije vazno, nego samo predak, kao ni ime prezime, nacionalnost i ostalo.
Ja ne znam nikoga licno, ali znam preko prof. madjarskog da je ona imala ucenika koji su uspjesno prosli sve, medjutim oni su se pozivali na pretke iz hrvatske.
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.11.2014. u 19:08 - pre 114 meseci
Citat:
Alright:
Pozdrav svima,

Pratim ovaj odlicni forum vec neko vreme, a s obzirom da sam u medjuvremenu imao toliko toga da saznam, tek sad objavljujem svoj prvi post.

Procitao sam sve stranice od aprila 2014 do danas, kao i najveci deo foruma iz prethodnog perioda. Pitao bih vas nesto sto nisam uspeo da saznam:

Da li na forumu postoji neko ko je uspesno prosao celu proceduru i stekao madjarsko drzavljanstvo, a da (kumulativno) ispunjava sledece uslove:

1. Da 100% nije Madjar (nema madjarske krvi).
2. Da ima klasicno srpsko ime i prezime na 'ic'.
3. Da je rodjen u delu Srbije koji nije Vojvodina (u Beogradu ili u nekom drugom gradu Srbije, osim Vojvodine).
4. Da i dalje zivi u delu Srbije koji nije Vojvodina.
5. Da mu niko od predaka nije Madjar, niti ima madjarsko ime.
6. Da pri tom ispunjava sve, i najstrozije uslove odlicnog (tecnog) poznavanja jezika, kao i mesta i godine rodjenja pretka u pravoj liniji na kojeg se poziva.

Hvala i pozdrav


Predak (direktna linija) rodjen na teritoriji nekadasnje madjarske ne mora da bude madjarske nacionalnosti (dokazuje se samo mesto rodjenja i datum)

i naravno solidno poznavanje madjarskog jezika.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

Alright

Član broj: 326310
Poruke: 2
*.adsl2.static.versatel.nl.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.11.2014. u 21:35 - pre 114 meseci
Hvala vam na brzim odgovorima.

Znam i sam da zvanicno postoje samo ta dva uslova (jezik i mesto/godina rodjenja pretka).

Medjutim, ipak me zanima da li na forumu postoji makar i jedan covek ko je prosao celu proceduru i dobio drzavljanstvo, a preziva se na "ic", nije Madjar, rodjen je i zivi u delu Srbije koji nije Vojvodina, a predak isto tako nije Madjar i nema madjarsko ime.

Hvala i pozdrav




 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.stcable.net.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.11.2014. u 21:44 - pre 114 meseci
^ Uči jezik i ako treba preseli se u Vojvodinu kad počne procedura
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

veca1

Član broj: 324904
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.11.2014. u 21:53 - pre 114 meseci
Citat:
Alright:
Hvala vam na brzim odgovorima.

Znam i sam da zvanicno postoje samo ta dva uslova (jezik i mesto/godina rodjenja pretka).

Medjutim, ipak me zanima da li na forumu postoji makar i jedan covek ko je prosao celu proceduru i dobio drzavljanstvo, a preziva se na "ic", nije Madjar, rodjen je i zivi u delu Srbije koji nije Vojvodina, a predak isto tako nije Madjar i nema madjarsko ime.

Hvala i pozdrav





Odlicno pitanje ! I mene isto zanima, pa ako vas ima, molim vas da se javite.
 
Odgovor na temu

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika22.11.2014. u 22:40 - pre 114 meseci
Citat:
Alright:
Hvala vam na brzim odgovorima.

Znam i sam da zvanicno postoje samo ta dva uslova (jezik i mesto/godina rodjenja pretka).

Medjutim, ipak me zanima da li na forumu postoji makar i jedan covek ko je prosao celu proceduru i dobio drzavljanstvo, a preziva se na "ic", nije Madjar, rodjen je i zivi u delu Srbije koji nije Vojvodina, a predak isto tako nije Madjar i nema madjarsko ime.

Hvala i pozdrav






Nije mi jasno insistiranje da nije iz Vojvodine kada mesto prebivalista uopste nije bitno mozes aplicirati i iz Australije.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika23.11.2014. u 00:31 - pre 114 meseci
Citat:
Alright: Pozdrav svima,

Pratim ovaj odlicni forum vec neko vreme, a s obzirom da sam u medjuvremenu imao toliko toga da saznam, tek sad objavljujem svoj prvi post.

Procitao sam sve stranice od aprila 2014 do danas, kao i najveci deo foruma iz prethodnog perioda. Pitao bih vas nesto sto nisam uspeo da saznam:

Da li na forumu postoji neko ko je uspesno prosao celu proceduru i stekao madjarsko drzavljanstvo, a da (kumulativno) ispunjava sledece uslove:

1. Da 100% nije Madjar (nema madjarske krvi).
2. Da ima klasicno srpsko ime i prezime na 'ic'.
3. Da je rodjen u delu Srbije koji nije Vojvodina (u Beogradu ili u nekom drugom gradu Srbije, osim Vojvodine).
4. Da i dalje zivi u delu Srbije koji nije Vojvodina.
5. Da mu niko od predaka nije Madjar, niti ima madjarsko ime.
6. Da pri tom ispunjava sve, i najstrozije uslove odlicnog (tecnog) poznavanja jezika, kao i mesta i godine rodjenja pretka u pravoj liniji na kojeg se poziva.

Hvala i pozdrav


To bi mogao da bude neko ko je pohađao onu srpsku gimnaziju u Budimpešti pa je za to vreme naučio baš tečno mađarski.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898711 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.