Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901029 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.234.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 14:21 - pre 114 meseci
Jeste jedy023 objasnio si mi ako idem preko žene,
ali ja sam odlučio da idem preko svojih predaka i tako sam i napisao da predajem svoj i izvod od mojih predaka, znači ništa ne treba ni za ženu ni za decu?
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 15:59 - pre 114 meseci
Citat:
milan.ns:
Citat:
jeca27:
Citat:
milan.ns:
Imam pitanje za one koji su bili na razgovoru. Da li su Vas pitali Mit tud Magyarorsag rol?


Mit tud Magyarországról?
Sta znas o Madjarskoj?

Znam sta znaci, nego nisam video da je neko napisao da mu je postavljeno takvo pitanje, a moja profesorica kaze da to pitaju. Da li je nekom postavljeno to pitanje.


Pa recimo da mogu da ga postave tebi, za promenu. Ucis jezik a ne odgovore na nekolicinu tipskih pitanja.
Ukoliko nemas madjarske krvi mozes slobodno da racunas na svasta, jer je vec 630 000 dobilo pasos i vise ga ne razdaju svakome. Savetujem ti da procitas himnu, stranicu wikipedije o Madjarskoj (ima vezija na srpskom i madjarskom), naucis elementarne stvari o kulturi (filmu, muzici, knjizevnosti, kuhinji) pa da se onda zaleces...
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
212.62.41.*



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 17:09 - pre 114 meseci
Ljudi znate li da li se jos uvek odrzavaju zakletve u Segedinu? Uskoro ce biti 5 meseci od provere u Bg a jos nista ne dolazi za zakletvu.. :/
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 18:01 - pre 114 meseci
Citat:
Polinikk: Ljudi znate li da li se jos uvek odrzavaju zakletve u Segedinu? Uskoro ce biti 5 meseci od provere u Bg a jos nista ne dolazi za zakletvu.. :/


ja se secam da su pre oko godinu dana svi kukali da se u Segedinu zakletve odvijaju svake prestupne, kao i da svima preporucuju na samoj predaji u Segedinu, da zakletvu daju u nekom drugom gradu
asdf
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
212.62.41.*



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 18:10 - pre 114 meseci
Heh :/ Bas bezveze. Mozda da zovnem konzulat u Bg i da pitam da me prebace ovde ako nije komplikovano i ako ce biti brze...?
 
Odgovor na temu

milan.ns
Taksi
Taksi

Član broj: 325795
Poruke: 12
77.243.28.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 18:36 - pre 114 meseci
Citat:
jeca27:
Citat:
milan.ns:
Citat:
jeca27:
Citat:
milan.ns:
Imam pitanje za one koji su bili na razgovoru. Da li su Vas pitali Mit tud Magyarorsag rol?


Mit tud Magyarországról?
Sta znas o Madjarskoj?

Znam sta znaci, nego nisam video da je neko napisao da mu je postavljeno takvo pitanje, a moja profesorica kaze da to pitaju. Da li je nekom postavljeno to pitanje.


Pa recimo da mogu da ga postave tebi, za promenu. Ucis jezik a ne odgovore na nekolicinu tipskih pitanja.
Ukoliko nemas madjarske krvi mozes slobodno da racunas na svasta, jer je vec 630 000 dobilo pasos i vise ga ne razdaju svakome. Savetujem ti da procitas himnu, stranicu wikipedije o Madjarskoj (ima vezija na srpskom i madjarskom), naucis elementarne stvari o kulturi (filmu, muzici, knjizevnosti, kuhinji) pa da se onda zaleces...




Imam madjarske krvi, mama mi je madjarica I ona ima madjarsko drzavljanstvo. U svakom slucaju hvala na odgovoru. Köszönöm szépen.
 
Odgovor na temu

Razer87
Ministar Pajtic
Novi Sad, Serbia

Član broj: 308134
Poruke: 84
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+39 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 20:22 - pre 114 meseci
Citat:
pšenica:
Citat:
Krikica: Evo da i ja prenesem svoje iskustvo iz Beograda. Mama (Madjarica) i ja smo isle zajedno, obe smo trazile drzavljanstvo. Na salteru nas je docekala sluzbenica koja je bila vrlo ljubazna. Usle smo u kancelariju i ubrzo je dosla maticarka. Prvo je uzela mamine papire i sa mamom je pricala skroz neformalno, posto je videla da mama madjarski govori kao maternji jezik. Kada je uzela moje papire, pitala me je sta mi je zanimanje, sta radim, gde radim, na sta sam odgovorila. Ja radim u biblioteci, pa me je pitala cime se bavi biblioteka, ja sam rekla izdavanjem knjiga i tu sam se spetljala, posto sam mislila da ocekuje jos nesto da kazem, pa sam rekla da imamo i prodavnicu knjiga,nisam mogla da se setim kako se kaze prodajemo knjige,pitala me je da li imamo romane i tu sam se skroz zabunila i jos veca panika me je uhvatila, posto nisam razumela rec romani, pa mi je mama rekla i posle toga sam bila sva polupana :) Pitala me je da li poznajem neku zenu, rekla je ime, ja sam rekla da ne poznajem. Pitala me je da li imam sestru, stariju ili mladju, ja sam odgovorila i onda me je pitala da li imam dece na sta sam ja pitala ja ili sestra i zbog toga sam jako besna na sebe, umesto da sam je zamolila da ponovi pitanje, posto bi to pitanje i u snu razumela. Pa sam rekla da sestra ima dete, pa sam se ispravila i rekla da ja nemam dece, neudata sam. Ovo stvarno sve izgleda lako kada sada pisem i meni je delovalo lako kada sam citala postove od drugih,ja stvarno dosta razumem, posto mi je mama Madjarica i puno sam stvarno ucila, ali ja sam bila jako nervozna, imala sam uzasnu tremu. Uzela nam je papire i rekla da ce ih poslati u Budimpestu i da ocekujemo za 5 do 6 meseci da nas zovu za zakletvu, ali da ja jos moram da ucim jezik, jer iz Budimpeste mogu da zovu da me provere i da sto vise kuci pricam sa mamom na madjraskom. Da, i pitala me je gde pricam madjarski, na sta sam ja rekla kod kuce, valjda, vise ne znam ni sta sam dobro rekla ili ne.Dok je popunjavala papire, rekla je da pricamo nesto na madjarskom, pitala me je sta sam kuvala, ja sam rekla da ne kuvam, nego da mama kuva, pitala me je sta radim kuci, na sta sam ja kroz salu rekla da sam na internetu, gledam tv i ponekad usisavam. Maticarka je stvarno bila vrlo, vrlo ljubazna i korektna. A sad da li sam ja prosla ili ne znacu za 5 do 6 meseci.


Hvala sto si podelila sa nama iskustvo. Ja sam predala krajem avgusta, bila su slicna pitanja ,samo je muskarac bio konzul. Bili su vrlo ljubazni. Isto sam ucila godinu dana.Ali meni su rekli da se na zakletvu ceka 3 ili 4 meseca. A tebi 5 ili 6.A nek isu na forumu pisali da se ceka 8 meseci. Ako su nekome nesto drugo rekli, molim Vas da podelite.


Ja sam medju njima... Tece sedmi mesec...
 
Odgovor na temu

Polinikk
Student

Član broj: 308653
Poruke: 37
212.62.41.*



+12 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2014. u 20:52 - pre 114 meseci
Ljudi zna li neko da li se moze kontaktirati Segedin i pitati za zakletvu? Da li se one uopste odrzavaju jos tamo i koliko cesto... Ja cekam skoro 5 meseci od provere i huh.. ne znam sta mi je ciniti ( osim cekati naravno) :)
 
Odgovor na temu

Gordana2

Član broj: 326263
Poruke: 4
*.kti.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2014. u 16:43 - pre 114 meseci
Pratim vec dugo ovaj forum,ali nisam imala potrebu do sada da se javljam jer jos nisam ni sakupila potrebnu dokumentaciju za dvojno drzavljanstvo.
Zelim samo da ti napomenem kako je meni bliska osoba prosla cekajuci poziv za zakletvu.
Naime,on nije prosao zakletvu,receno mu je da ce biti dodatno pozvan na sledecu i da ce mu tom prilikom ponovo proveriti znanje jezika.Cekao je 7 meseci,zvao razne institucije,pisao im mejlove...
niko od Madjara mu nije davao konkretan odgovor kad ce mu zakazati novu zakletvu.
Na kraju mu je receno da ce blagovremeno biti obavesten pismenim putem.
Stvarno,nakon 7 meseci mu je stigao dopis da je njegovo drzavljanstvo ukinuto jer nije na vreme polozio zakletvu.
Pored svog njegovog truda,pokusaja da zakaze novu zakletvu,zvanja,slanja mejlova,nisu zeleli da mu zakazu novu zakletvu.
Eto,samo da ti kazem koliko su njega vukli za nos,pustili ga da se cima,a ustvari su sacekali da mu prodje godinu dana(jer ukoliko ne preuzmes drzavljanstvo u roku od godinu dana, to jest,ne polozis zakletvu,oni ga ukidaju).
Ne zelim da te plasim,ali sve od njih zavisi.
 
Odgovor na temu

misonjasu

Član broj: 193011
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2014. u 16:56 - pre 114 meseci
Na osnovu foruma zaključio sam da se prilično dugo čeka na zakletvu od momenta predaje dokumentacije (oko 8 meseci). Ja u BG imam zakazanu predaju dokumentacije i proveru jezika sredinom januara. Da li je pametno da idem u BG? Da li je možda brže u SU? Ili možda negde na konzularnim danima? Molim vas za mišljenje o tome. Gde se najmanje čeka na zakletvu?
 
Odgovor na temu

nikas
nema ga

Član broj: 212505
Poruke: 31
*.mts.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2014. u 17:24 - pre 114 meseci
Citat:
Gordana2:
Pratim vec dugo ovaj forum,ali nisam imala potrebu do sada da se javljam jer jos nisam ni sakupila potrebnu dokumentaciju za dvojno drzavljanstvo.
Zelim samo da ti napomenem kako je meni bliska osoba prosla cekajuci poziv za zakletvu.
Naime,on nije prosao zakletvu,receno mu je da ce biti dodatno pozvan na sledecu i da ce mu tom prilikom ponovo proveriti znanje jezika.Cekao je 7 meseci,zvao razne institucije,pisao im mejlove...
niko od Madjara mu nije davao konkretan odgovor kad ce mu zakazati novu zakletvu.
Na kraju mu je receno da ce blagovremeno biti obavesten pismenim putem.
Stvarno,nakon 7 meseci mu je stigao dopis da je njegovo drzavljanstvo ukinuto jer nije na vemelozio zkletvu.
Pored svog njegovog truda,pokusaja da zakaze novu zakletvu,zvanja,slanja mejlova,nisu zeleli da mu zakazu novu zakletvu.
Eto,samo da ti kazem koliko su njega vukli za nos,pustili ga da se cima,a ustvari su sacekali da mu prodje godinu dana(jer ukoliko ne preuzmes drzavljanstvo u roku od godinu dana, to jest,ne polozis zakletvu,oni ga ukidaju).
Ne zelim da te plasim,ali sve od njih zavisi.


Gordana2 gde je drug imao zakletvu?
 
Odgovor na temu

AndrijaVucetic
Andrija Vucetic
Subotica/Podgorica

Član broj: 326265
Poruke: 4
*.crnagora.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2014. u 18:04 - pre 114 meseci
Pozdrav svima

Ja cu pokusati da predam zahtev u ambasadi u Podgorici,ako ne uspem onda idem u Suboticu,s obzirom da sam treuntno u CG a zivim u Subotici pa sta bude.

Mozda su malo fleksibilniji u podgorickoj ambasadi jer ne verujem da imaju pono zahteva

Da li je neko vec pokusavao da preda u madj ambasadi PG ? nisam naleteo ovdena takav post...
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2014. u 18:24 - pre 114 meseci
Ne znam kako ces proci, ali ce te pozvati na razgovor vrlo brzo.
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2014. u 20:16 - pre 114 meseci
Citat:
zzile011:
Citat:
veegun:
Citat:
jeca27: Vi ste pomalo cudni, Centar vas priprema za intervju i nista vise. Naravno da jezik morate da
ucite i samostalno, samo mi nije cilj da se spremam godinu dana, to mogu i ako ne prodjem.
Dakle, nikakvo ucenje ne podrazumeva obavezni uspeh, nekome ce se posreciti - drugome nece.


Na intervjuu mogu svašta da te pitaju, pa kratak kurs sigurno ne može biti dovoljna priprema. Veoma dobro znanje jezika podrazumeva uspeh, a do toga se dolazi učenjem.



Svi koji su predali preko centa iz Subotice su odbijeni , tj dobili su poziv za proveru jezika i dokumenata u matičnom konzulatu (ambasadi).
To je pravilo.




Nije tacno da su SVI dobili poziv za proveru ili odbijenicu, par ljudi iz grupe koja je predavala kad i ja, a i u periodu pre i posle, je dobilo poziv za proveru u subotici, vecina do duse odbijenice, a samo nekolicina proveru u budimpesti nakon koje je sledila zakletva. ali vecina je odbijena, samo kazem da ne mozete da tvrdite SVI su dobili poziv za proveru jer to nije tacno!
 
Odgovor na temu

ivy_br

Član broj: 322047
Poruke: 59
*.dynamic.sbb.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2014. u 20:25 - pre 114 meseci
Kakva je situacija kada se preda u Beogradu, da li pozivaju na dodatne provere ili se samo ceka poziv na zakletvu? htela bih da zamolim ljude koji su skoro isli na predaju dokumentacije u bg da napisu svoja iskustva!
A sto se tice konzularnih dana, nisam videla da je neko skoro pisao da li i posle predaje dokumenata na konzularnim danima slede provere dodatne?

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

jeca27
Antika

Član broj: 325482
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+19 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 08:07 - pre 114 meseci
Citat:
milan.ns:
Imam pitanje za one koji su bili na razgovoru. Da li su Vas pitali Mit tud Magyarorsag rol?


Madjarsko-srpska verzija informacija o Madjarskoj sa Wikipedia, sazeto i uprosceno.

http://www39.zippyshare.com/v/92334048/file.html

[Ovu poruku je menjao jeca27 dana 22.11.2014. u 08:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Gordana2

Član broj: 326263
Poruke: 4
*.kti.rs.



+2 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 09:29 - pre 114 meseci
Citat:
nikas:
Gordana2 gde je drug imao zakletvu?

Predao je na konzularnom danu u Rumi,a zakletvu je trazio u Subotici.Medjutim,u Subotici nisu bili zadovoljni njegovim znanjem madj. jezika
(kad je otisao na zakletvu) pa su rekli da ce ga naknadno zvati na novu zakletvu ,a on da uci jos malo.
Kasnije je zvao Suboticu,oni mu rekli da su morali vratiti papire za Budimpestu,da i oni cekaju odluku od njih.
Sta vise,nisu mu hteli reci ni u koju ustanovu su mu vratili papire.
On solidno zna madjarski,ali je napravio gresku sto je trazio Suboticu za polaganje zakletve.
Tamo su ga resetali pitanjima i naravno,nije polozio zakletvu.
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 11:36 - pre 114 meseci
Gordana2,

kako je izgledala ta provera jezika na zakletvi? Koliko sam shvatio ima razlike između provere na zakletvi i provere kada pozovu ljude koji su predali papire u Mađarskoj? Ako sam dobro informisan provera jezika na zakletvi je više simbolična, odnosno vi uđete unutra, dobar dan, dobar dan, pitaju vas kako ste, kako ste putovali, čime se bavite, gde radite, da li ste uzeli slobodan dan da bi ste došli na zakletvu danas, da li ste sami došli isl. I to sve traje oko 2 minuta, dok se potpisujete na spisku sa imenima onih koji taj dan imaju zakletvu. Voleo bih da me neko ispravi ako sam pogrešno ovo shvatio. Koliko se uopšte često dešava da odbiju ljude koji su već došli na zakletvu?
 
Odgovor na temu

milan_so
radnik

Član broj: 171415
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 12:04 - pre 114 meseci
Profesorica madjarskog nam je na poslednjem casu rekla da jedna njena ucenica nije prosla intervju u Subotici jer je u samom startu zabrljala. Naime, sluzbenica je pitala kako se zove, a ona je mislila da je pita koliko je sati. Zatim je prosledjena kod konzula koji ju je iscedio pitanjima. Pitao ju je kako se zvao 3. madjarski kralj i slicno. Naravno nije znala. Ta devojka je rekla da je covek pre nje ladno prosao kod sluzbenice i to sa samo nekoliko osnovnih pitanja. Znaci ako dobro naucimo osnovne stvari o sebi, porodici, poslu i okruzenju, nece biti problema.
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.7.11.vie.surfer.at.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2014. u 12:31 - pre 114 meseci
Citat:
GrgaMrga:
Pozdrav svima,
interesuje me da li ima neko na forumu ko je predao dokumentaciju i isao kroz proces dobijanja drzavljanstva u Ambasadi Madjarske u BiH. Naime, ja zivim u BiH i uslove za dobijanje dvojnog drzavljanstva imam po osnovi djeda koji je rodjen 1912. godine u Hrvatskoj na dijelu koji je pripadao Madjarskoj. Taj dio nije sporan, medjutim, sluzbenica iz ambasade sa kojom sam putem telefona razgovarao (na nasem jeziku) je zvucala prilicno rezervisana prema mogucnosti da neko ko sada uci madjarski jezik moze uopste da prodje nivo potreban za dobijanje drzavljanstva. Sluzbenica je bila izuzetno ljubazna, medjutim, nije propustila da naglasi da je "sve sada poostreno", "da je jezik vraski tezak", "da je potrebno srednje znanje pisanja, citanja i govora" i da se ne treba zanositi pricama da je to tako lako kao sto se prica po forumima jer da sada sa nima radi kolegica koja je radila u Subotici koja je posvjedocila o rigoroznim provjerama aplikanata kada je jezik u pitanju. Meni je sve to jasno i ne ocekujem da bude lako i spremam se vec 2 mjeseca, a predavacu papire tek u aprilu slijedece godine ali moram reci da je citav razgovor tekao obeshrabrujuce. Bio bih veoma zahvalan ako bi neko posvjedocio o svojim iskustvima sa predajom papira u BiH, mada meni djeluje da nema bas mnogo drzavljana BiH koji su ganjali madjarsko drzavljanstvo.


Znam za zenu koja je u SA predala u avgustu, isla na kurs i ucila 3 mjeseca, i prosla. Dobila je poziv proivjere iz Budimpeste u oktobru. Tvrdi da nije bilo tesko.
Kada si zvao ambasadu?
Malo mi je cudno da ti to sluzbenica preko telefona govori, da se ne vjeruje forumima.. ?!
Ja sam zvala Sarajevo jedno 5 puta, uvijek se ista sluzbenica javljala, i za znanje jezika je samo rekla da treba srednji nivo, i da ona ne provjerava nego neko drugi i da zbog tog ne moze nista vise reci.
U Sarajevu se ne ceka odbijenica ako ne prodjes intervju nego ti odmah vrate papire i kazu da ucis jos.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3901029 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.