Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898350 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2014. u 09:13 - pre 116 meseci
Pozdrav!

Ima li neko udzbenik za madjarski (na srpskom) novijeg datuma?
Moze li da ga skenira/uploaduje za ostale?

Unapred zahvalan,
tpd

[Ovu poruku je menjao tpd dana 30.09.2014. u 17:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

maroslava
BGd

Član broj: 218969
Poruke: 12



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2014. u 14:20 - pre 116 meseci
Citat:
szerblany:
Da li neko ima knjigu "1 szó mint 100" ili "Magyar OK"?

Nemam knjigu, ali ovo može da pomogne - http://www.memrise.com/course/...1-szo-mint-100-early-chapters/
 
Odgovor na temu

individuans

Član broj: 317613
Poruke: 28
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2014. u 16:23 - pre 116 meseci
Da li ima neko novi tekst zakletve?
 
Odgovor na temu

radenkol
Bosna

Član broj: 325247
Poruke: 36
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2014. u 18:28 - pre 116 meseci
Ja sam cuo da treba cekati 6 meseci....
Radenko
 
Odgovor na temu

radenkol
Bosna

Član broj: 325247
Poruke: 36
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2014. u 18:28 - pre 116 meseci
Ja sam cuo da treba cekati 6 meseci....
Radenko
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
212.178.224.*



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2014. u 20:19 - pre 116 meseci
Citat:
individuans:
Da li ima neko novi tekst zakletve?



" Én........esküszöm , hogy Magyarországot hazámnak tekintem. Magyarországnak hű állampolgára leszek, alaptörvényt és jogszabályokat tiszteletben tartom és megtartom. Hazámat erőmhöz mérten megvédem, képességeimnek megfelelően szolgálom. Isten engem úgy segélyen."
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.09.2014. u 20:31 - pre 116 meseci
Da li na memrise.com (ili negde drugde) ima i prevod reči koji se pojavljuju u knjizi 'Halló, itt Magyarország 2'? Za istu knjigu ali nivo 1 sam našao i prošao, ali sada bih krenuo tu istu knjigu ali 2gi nivo.
 
Odgovor na temu

monte carlo

Član broj: 323774
Poruke: 25



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2014. u 01:56 - pre 116 meseci
Az állampolgársági eskü szövege:
„Én, ...................... esküszöm, hogy Magyarországot hazámnak tekintem. A Magyar Köztársaságnak hű állampolgára leszek, Alkotmányát és törvényeit tiszteletben tartom és megtartom. Hazámat erőmhöz mérten megvédem, képességeimnek megfelelően szolgálom. Isten engem úgy segéljen.
Tekst zakletve:
Ja (vaše prezime i ime ) zaklinjem se da ću Mađarsku smatrati svojom domovinom. Da ću biti odan državljanin Mađarske Republike. Poštovaću i pridržavaću se Ustava i Zakona. Shodno svojim mogućnostima braniču i služiću svoju domovinu. Neka mi Bog u tome pomogne.
 
Odgovor na temu

szerblany

Član broj: 325179
Poruke: 64
*.cpe.vektor.net.



+31 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2014. u 05:39 - pre 116 meseci
Citat:
maroslava:
Nemam knjigu, ali ovo može da pomogne - http://www.memrise.com/course/...1-szo-mint-100-early-chapters/


Hvala!
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
212.178.246.*



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2014. u 07:27 - pre 116 meseci
Citat:
MadeiraNS:
Da li na memrise.com (ili negde drugde) ima i prevod reči koji se pojavljuju u knjizi 'Halló, itt Magyarország 2'? Za istu knjigu ali nivo 1 sam našao i prošao, ali sada bih krenuo tu istu knjigu ali 2gi nivo.

Da li može da se dobije prevod za prvu knjigu?
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2014. u 09:04 - pre 116 meseci
Naravno kamičak. :)

S tim da ne mogu da nađem prevod za prvih pet lekcija, već od 6-20. Mislim da je pre bilo na memrise.com i prvih pet lekcija.

http://www.memrise.com/course/142172/basic-hungarian-2-2/
http://www.memrise.com/course/209272/basic-hungarian-3-2/
http://www.memrise.com/course/217612/basic-hungarian-4-2/
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2014. u 09:22 - pre 116 meseci
Citat:
monte carlo:
Az állampolgársági eskü szövege:
„Én, ...................... esküszöm, hogy Magyarországot hazámnak tekintem. A Magyar Köztársaságnak hű állampolgára leszek, Alkotmányát és törvényeit tiszteletben tartom és megtartom. Hazámat erőmhöz mérten megvédem, képességeimnek megfelelően szolgálom. Isten engem úgy segéljen.
Tekst zakletve:
Ja (vaše prezime i ime ) zaklinjem se da ću Mađarsku smatrati svojom domovinom. Da ću biti odan državljanin Mađarske Republike. Poštovaću i pridržavaću se Ustava i Zakona. Shodno svojim mogućnostima braniču i služiću svoju domovinu. Neka mi Bog u tome pomogne.


To je stari tekst zakletve, pre nego sto je promenjen ustav, tako da se sada izgovara ona koju sam napisao.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2014. u 10:15 - pre 116 meseci
OK, juce smo bili u Makou na zakletvi moje supruge.
Ona nema pravo po poreklu vec se prijavila preko mene (deset godina smo u braku i imamo dvoje dece), predala je pocetkom marta u Makou, u junu je bila na proveri u Beogradu (trebalo je u maju, ali je bila neka zabuna oko poste, nisu poslali papire na vreme, pisao sam ranije o tome) a u avgustu je potpisano drzavljanstvo, u svakom slucaju od prijave 5.5 meseci do odobrenja , 7 meseci do zakletve. Decko koji je bio sa nama se prijavio u februaru i njemu je odobreno krajem jula, tako da su definitivno cekali neko vreme da se skupi dovoljan broj. I da nije bilo zabune sa postom i da je ranije bila na proveri verovatno bi opet sada polagala zakletvu.
Ceremonija je bila veoma slicna onoj koju sam imao ja i drugi ovde na forumu, kog interesuje nek premota. Postupak provere na polaganju zakletve nije bio komplikovan ni dugotrajan jer je bilo oko 50-ak novih drzavljana. Koliko smo primetili svakom su postavili nekoliko pitanja iz statistickih listica, ako vide da ih razumes i odgovaras voze dalje. Same statisticke listice su oni popunili. Ono sto je bilo zanimljivo tokom prozivke je da je od svih tih ljudi bilo samo sacica prijavljenih iz Srbije (mozda 5-10 maksimalno), svi ostali su bili rumunski drzavljani od kojih je vecina bila sa rumunskim prezimenima. Zasto njima sad trebaju madjarski pasosi, to je ostala mala misterija.

Eto, nadam se da ce vas ovo malo ohrabriti da ne odustajete.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

smajli1234

Član broj: 325375
Poruke: 41
..29.74.wireless.dyn.drei.com.



+25 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2014. u 10:21 - pre 116 meseci
Citat:
radenkol:
Ja sam cuo da treba cekati 6 meseci....


Ne znam, kad dobijem odbijenicu javicu koliko sam je ukupno meseci cekala.
Ne mogu da odgovorim na pp pa cu ovde. Da potpisala sam da ne znam jezik dovoljno, to moras da potpises u svakom slucaju ako ne prodjes proveru. Ucim oko godinu dana. Pitanja su uglavnom na proveri bila o privatnom zivotu - sta radim, sa kime zivim, na osnovu koga trazim drzavljanstvo, da li radim, od cega zivim i slicno.
 
Odgovor na temu

tpd

Član broj: 305252
Poruke: 133
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2014. u 10:43 - pre 116 meseci
Citat:
mmix:
OK, juce smo bili u Makou na zakletvi moje supruge.
Ona nema pravo po poreklu vec se prijavila preko mene (deset godina smo u braku i imamo dvoje dece), predala je pocetkom marta u Makou, u junu je bila na proveri u Beogradu (trebalo je u maju, ali je bila neka zabuna oko poste, nisu poslali papire na vreme, pisao sam ranije o tome) a u avgustu je potpisano drzavljanstvo, u svakom slucaju od prijave 5.5 meseci do odobrenja , 7 meseci do zakletve. Decko koji je bio sa nama se prijavio u februaru i njemu je odobreno krajem jula, tako da su definitivno cekali neko vreme da se skupi dovoljan broj. I da nije bilo zabune sa postom i da je ranije bila na proveri verovatno bi opet sada polagala zakletvu.
Ceremonija je bila veoma slicna onoj koju sam imao ja i drugi ovde na forumu, kog interesuje nek premota. Postupak provere na polaganju zakletve nije bio komplikovan ni dugotrajan jer je bilo oko 50-ak novih drzavljana. Koliko smo primetili svakom su postavili nekoliko pitanja iz statistickih listica, ako vide da ih razumes i odgovaras voze dalje. Same statisticke listice su oni popunili. Ono sto je bilo zanimljivo tokom prozivke je da je od svih tih ljudi bilo samo sacica prijavljenih iz Srbije (mozda 5-10 maksimalno), svi ostali su bili rumunski drzavljani od kojih je vecina bila sa rumunskim prezimenima. Zasto njima sad trebaju madjarski pasosi, to je ostala mala misterija.

Eto, nadam se da ce vas ovo malo ohrabriti da ne odustajete.



Pozdrav,

Sta su "statisticke listice" - ukoliko to nije misterija poput zahteva rumunskih gradjana?

Hvala.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2014. u 10:52 - pre 116 meseci
Vanredni popis za nove drzavljane, taj popunjen listic se salje njihovom zavodu za statistiku. Svaki novi drzavljanin popunjava ovaj listic, mada ga uglavnom skoro svuda popune sluzbenici a ti ga samo potpises. Pretpostavljam da vecina ljudi ni ne provali da su to potpisali.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2014. u 16:57 - pre 116 meseci
Citat:
mmix:
OK, juce smo bili u Makou na zakletvi moje supruge.
Ona nema pravo po poreklu vec se prijavila preko mene (deset godina smo u braku i imamo dvoje dece), predala je pocetkom marta u Makou, u junu je bila na proveri u Beogradu (trebalo je u maju, ali je bila neka zabuna oko poste, nisu poslali papire na vreme, pisao sam ranije o tome) a u avgustu je potpisano drzavljanstvo, u svakom slucaju od prijave 5.5 meseci do odobrenja , 7 meseci do zakletve. Decko koji je bio sa nama se prijavio u februaru i njemu je odobreno krajem jula, tako da su definitivno cekali neko vreme da se skupi dovoljan broj. I da nije bilo zabune sa postom i da je ranije bila na proveri verovatno bi opet sada polagala zakletvu.
Ceremonija je bila veoma slicna onoj koju sam imao ja i drugi ovde na forumu, kog interesuje nek premota. Postupak provere na polaganju zakletve nije bio komplikovan ni dugotrajan jer je bilo oko 50-ak novih drzavljana. Koliko smo primetili svakom su postavili nekoliko pitanja iz statistickih listica, ako vide da ih razumes i odgovaras voze dalje. Same statisticke listice su oni popunili. Ono sto je bilo zanimljivo tokom prozivke je da je od svih tih ljudi bilo samo sacica prijavljenih iz Srbije (mozda 5-10 maksimalno), svi ostali su bili rumunski drzavljani od kojih je vecina bila sa rumunskim prezimenima. Zasto njima sad trebaju madjarski pasosi, to je ostala mala misterija.

Eto, nadam se da ce vas ovo malo ohrabriti da ne odustajete.

Srecno mmix,sad ste u fazonu"Mnogo smo jaki,j... te,mnogo smo jaki"!
Cestitke jos jednom!
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika01.10.2014. u 20:38 - pre 116 meseci
Da li može neko ko je ponovo aplicirao posle odbijenice da napiše pouzdano , da li se ponovo predaju svi izvodi od predaka ili samo svoj izvod sa brojem na odbijenici, pošto pretražujući forum ima različitih informacija.
hvala
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2014. u 07:44 - pre 116 meseci
@mmix - 9 EU zemalja je uvelo privremenu zabranu za rumunske i bugarske radnike, ali to bi od 01.01 ove godine trebalo da je ukinuto. Možda kontaju da će opet da im vrate te "sankcije", pa da budu sigurni sa HU pasošem, jer njih niko ne limitira...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika02.10.2014. u 08:25 - pre 116 meseci
Pa to, zabrane vise nema. Neko nase razmisljanje je da mozda i dalje postoji neka latentna stigma u zaposljavanju/rentanju stanova, itd, prema Rumunima i Bugarima. Ko zna.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898350 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.