Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902891 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

delija_sever031

Član broj: 72551
Poruke: 836
*.dynamic.sbb.rs.



+595 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 16:22 - pre 126 meseci
500 000 novih drzavljana,neka izadje 200 000,kako nece uticati na rezultat,pa u Srbiji u najboljem slucaju izadje 2mil ljudi na glasanje otprilike,racunaj koliko je 200 000 glasova u procentima
 
Odgovor na temu

electricity001

Član broj: 318876
Poruke: 60



+47 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 17:06 - pre 126 meseci
Pa to da važi ona varijanta da ti pošalju listić sa sve poštanskom markom još i može da se prihvati ali da ja idem samo zbog toga u konzulat, neisplativo.

ne samo za mene nego za svakog ko nije iz Subotice i Beograda.

Zasad me više zanima politika ovde a ako jednog dana budem imao HU pasoš neće me ni ona više toliko zanimati :)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 17:47 - pre 126 meseci
Citat:
electricity001: Pa to da važi ona varijanta da ti pošalju listić sa sve poštanskom markom još i može da se prihvati ali da ja idem samo zbog toga u konzulat, neisplativo.a


Pa tako i jeste. Svi novi drzavljani glasaju iskljucivo postom. Postom stize glasacki listic, postom se vraca (eventualno mozes da ga ostavis u konzulatu ali je primarno postom).
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
95.180.28.*



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 19:05 - pre 126 meseci
nemam smešan komentar.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 21:43 - pre 126 meseci
Juce su zvali mog druga iz Budimpeste, predao je desetak dana prije mene u Mako, predao je otprilike prije mjesec dana. A kad je predavao 2 sata ga je drzala sluzbenica od 13h do 15h i bas ga je sve ispitala i rekla mu da je odlicno savladao jezik. Ovi iz Budimpeste su ga pitali da li je rodjen tog i tog datuma, gdje mu je rodjen predak preko kojeg trazi drzavljanstvo, zasto je izabrao Mako za polaganje zakletve, zasto je predavao u Mako, zasto mu treba Madj. drzav., gdje se nalazi grad gdje on zivi, koliko ima stanovnika taj grad, i najvaznije... s kim je isao u Mako, sam ili ga je "neko" vodio, ko je bio sa njim kad je predavao zahtjev, gdje je prevodio papire i koliko je platio prevod papira i na kraju hvala vam na odgovorima, bit cete obavjesteni o daljnim procedurama... Covjek se oduzeo, a kaze da je sve dobro odgovorio ali se opet plasi sta ce biti dalje...
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 22:34 - pre 126 meseci
Jeli i on iz Bosne?
Da li iko zna da li se mogu papiri predati subotom,tj da li radi ta kancelarija u Segedinu ( Rakoczi ter) subotom?
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 22:40 - pre 126 meseci
Ne, on je iz Subotice.
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 08:24 - pre 126 meseci
Citat:
dejanab92:
Jeli i on iz Bosne?
Da li iko zna da li se mogu papiri predati subotom,tj da li radi ta kancelarija u Segedinu ( Rakoczi ter) subotom?

E Dejana to i mene zanima,ako neko zna molim vas da odgovori:)
nemam auto pa sam mislila ici sa nekim prevoznikom busom iz NS do Segedina,al polasci su samo subotom verovatno zbog sopinga u Arkadu,povratne karte se mogu naci od 1000-1600 dinara sto i nije tako puno,al ceo dan se ostaje...
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 09:24 - pre 126 meseci
Kad prevaren prijavi policiji da ga je neko prevario za 200 €, to bude samo obicna prijava i to je to, vremenom se zaboravi. Ali kad vise ljudi prijavi jednog covjeka to vec bude veselo hapsenje i prava potraga za prevarantom. E sad je pitanje samo da li ljudi prijavljuju policiji kad budu prevareni...

Kod nas su momci stavili oglas da sredjuju radne papire za EU, ljudi su im placali 250 € do 600 €, na kraju ih je prijavilo vise prevarenih ljudi i akcija policije je uslijedila, vise ima nece pasti na pamet da varaju ljude. Evo i linka http://www.nezavisne.com/novos...sao-u-inostranstvu-201741.html

Te isto tako i ovo, kad vise ljudi prijavi prevaranta bice hapsenja 100%

Ljudi, ucite jezik i kanite se budalastina da ce vam neko nesto srediti kad imate jos dve do tri provjere znanja jezika...
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 09:25 - pre 126 meseci
Citat:
Paladium2:
Juce su zvali mog druga iz Budimpeste, predao je desetak dana prije mene u Mako, predao je otprilike prije mjesec dana. A kad je predavao 2 sata ga je drzala sluzbenica od 13h do 15h i bas ga je sve ispitala i rekla mu da je odlicno savladao jezik. Ovi iz Budimpeste su ga pitali da li je rodjen tog i tog datuma, gdje mu je rodjen predak preko kojeg trazi drzavljanstvo, zasto je izabrao Mako za polaganje zakletve, zasto je predavao u Mako, zasto mu treba Madj. drzav., gdje se nalazi grad gdje on zivi, koliko ima stanovnika taj grad, i najvaznije... s kim je isao u Mako, sam ili ga je "neko" vodio, ko je bio sa njim kad je predavao zahtjev, gdje je prevodio papire i koliko je platio prevod papira i na kraju hvala vam na odgovorima, bit cete obavjesteni o daljnim procedurama... Covjek se oduzeo, a kaze da je sve dobro odgovorio ali se opet plasi sta ce biti dalje...


Ako je lepo odgovorio na sva pitanja nece sigurno da ga cimaju vise. Slicno je i meni bilo.

A budale neka placaju :D
 
Odgovor na temu

limenko

Član broj: 312101
Poruke: 33



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 09:48 - pre 126 meseci
Ako nekom treba prevoz preko ja sam vec nosio neke dodju do subotice vozom ili busom ja ih odnesem preko i vratim u suboticu na stanicu. Ali samo prevoz ne uticem na predaju papira ,mogu dati savet
 
Odgovor na temu

Miki_1988
Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 319469
Poruke: 22



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 10:53 - pre 126 meseci
Dobar dan, nov sam na ovom forumu, ali ga cesto pratim, ovaj forum mi je mnogo pomogao u poslednje vreme. svaka vam cast forumasi, mnogo ste pomogli svima nama koji zele da dobiju drzavljanstvo.
Ali, evo zasto sam se registrovao, uskoro idem u Suboticu da predam papire, pa posto mi je ovo prvi put, ranije nisam isao niti jednom, zeleo bih da mi neko objasni samo sta treba da se uradi tamo kada stignem u konuzlat Madjarske.
znaci, samo da mi opistete kako se tamo osoba koja predaje papire treba ponasati? Jel treba da se javim nekome, da li je guzva velika, da li idem direktno kod nekog od konzula, ili prvo treba da pricam sa saleter radnicima.....????

molim vas da mi pomognete, jer stvarno sam veliki tremaros, pa da od prilike znam sta me ceka kada dodjem tamo... a jezik ucim vec mnogo vremena, vise od godinu dana, tako da iako sam cuo da su tamo stroziji nego negde, zeleo bih da pokusam upravo tamo...

hvala vam unapred dobri ljudi, nadam se da cete mi odgovoriiti. Zelim vam puno srece pri predaji vama koji idete uskoro !!!!

 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 11:45 - pre 126 meseci
Miki_1988
mislim da se i u konzulatu u Subotici treba zakazati termin za predaju zahteva ili si to vec uradio?Ako nisi nemoj da putujes dzabe nazovi konzulat verovatno se moze i telefonski zakazati.
 
Odgovor na temu

83sjm
trgovac
privatna firma

Član broj: 313036
Poruke: 94
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+58 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 11:48 - pre 126 meseci
Citat:
Paladium2:
Kad prevaren prijavi policiji da ga je neko prevario za 200 €, to bude samo obicna prijava i to je to, vremenom se zaboravi. Ali kad vise ljudi prijavi jednog covjeka to vec bude veselo hapsenje i prava potraga za prevarantom. E sad je pitanje samo da li ljudi prijavljuju policiji kad budu prevareni...

Kod nas su momci stavili oglas da sredjuju radne papire za EU, ljudi su im placali 250 € do 600 €, na kraju ih je prijavilo vise prevarenih ljudi i akcija policije je uslijedila, vise ima nece pasti na pamet da varaju ljude. Evo i linka http://www.nezavisne.com/novos...sao-u-inostranstvu-201741.html

Te isto tako i ovo, kad vise ljudi prijavi prevaranta bice hapsenja 100%

Ljudi, ucite jezik i kanite se budalastina da ce vam neko nesto srediti kad imate jos dve do tri provjere znanja jezika...

Tako je,ja se slazem sa tvojim misljenjem,da se tako reaguje verovatno bi bilo nekog ucinka,a ovako prevareni pojedinci em placu za bacenim novcem em za odbijenicu em za izgubljeno vreme...
 
Odgovor na temu

Miki_1988
Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 319469
Poruke: 22



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 12:05 - pre 126 meseci
Citat:
83sjm:
Miki_1988
mislim da se i u konzulatu u Subotici treba zakazati termin za predaju zahteva ili si to vec uradio?Ako nisi nemoj da putujes dzabe nazovi konzulat verovatno se moze i telefonski zakazati.


Imam zakazano, kazite mi samo koja je procedura kada tamo djdoem? jel treba da podignem neki broj, jel treba odmah da trazim konuzla ? aj molim vas, pojasniati mi proceduru, jer imam ogromnu tremu, pa da budem prirpemljen na vreme.... HVALA UNAPRED
 
Odgovor na temu

Serveto
Becej

Član broj: 102722
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 12:34 - pre 126 meseci
Samo se pojavis i kazes da imas zakazan termin. Oni ispred sebe imaju spisak za taj dan, pa ce te naci u spisku, a ti ces dati licnu kartu ili pasos, da bi znali da si to ti.
Sto se tice treme, bolje ti je da je nemas, jer ces tako pogresiti, mozda nesto neces razumeti...
Samo se opusti. Nemoj da te pogadja sto neko ko nije znao jezik nije prosao. Ako ucis vec toliko, sigurno ces sve razumeti.
Savet: pogledaj kako se kaze licna karta, pasos, drzava, drzavljanstvo, izvod iz maticne knjige rodjenih, predak i slicne reci i izrazi koje mogu da ti izgovore.
Pogledaj na google.translate.com.
Mozda vec znas kako se sve to kaze, onda si na konju i nema mesta tremi... ;)
 
Odgovor na temu

Miki_1988
Novi Sad
Novi Sad

Član broj: 319469
Poruke: 22



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 13:06 - pre 126 meseci
E hvala ti puno, puno.... Sve cu te poslusati. mnogo ti hvala...
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 13:08 - pre 126 meseci
Sad me zvala drugarica koja je predala zahtev za drzavljanstvo pre 3 meseca,u nekom mestu na K manje mesto u Madjarskoj. Predala je preko jedne zene kojoj je dala 350 evra,e juce joj stigao mail da je pozvana na zakletvu u Tompu decembra 12-og, ali sad kad se vrse takve provere u Tompi sa slikama i na zadnjoj zakletvi nije prosla starija zena kojoj je madjarski maternji jezik jer nije znala objasniti sta vidi na slici, bila su invalidska kolica zena sa perikom i jos neke stvari koje budu u bolnici,ona je sve to rekla ali nije dovoljno reci samo sta vidis vec treba prica kao sto je jedan clan vec to rekao,ona je to saznala od zene koja joj je "pomogla" da preda, i ta joj je zena rekla da se prebaci u Suboticu na zakletvu, ali tu nastaje problem jer taj glavni za zakletve u Tompi zove se Viktor on ne odobrava prebacivanje,dosta ljudi je odbio i rekao da bas moraju doci u Tompu, i slag na tortu ta zena joj je priznala da ona nije imala nikakvu vezu pri predaji zahtjeva vec tamo vodi ljude koji nesto znaju i nauce,pa ako prodje prodje a ako ne,eto problema. Eto sta prevaranti rade,pa ti daj onda pare,ova cura sad sama ne zna sta ce,morat ce uciti jos sama jer ce je sigurno malo propitati pre zakletve, svesna je da nece proci u Tompi ali nada se da ce proci u Subotici,sad mora sve sama, a pre 3 meseca joj ta zena obecavala kule i gradove,da sviju zna a sad odjednom nema nikakvu vezu i ne poznaje nikoga ko bi joj pomogao.
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-222-153-197.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 13:19 - pre 126 meseci
Citat:
dejanab92: Sad me zvala drugarica koja je predala zahtev za drzavljanstvo pre 3 meseca,u nekom mestu na K manje mesto u Madjarskoj. Predala je preko jedne zene kojoj je dala 350 evra,e juce joj stigao mail da je pozvana na zakletvu u Tompu decembra 12-og, ali sad kad se vrse takve provere u Tompi sa slikama i na zadnjoj zakletvi nije prosla starija zena kojoj je madjarski maternji jezik jer nije znala objasniti sta vidi na slici, bila su invalidska kolica zena sa perikom i jos neke stvari koje budu u bolnici,ona je sve to rekla ali nije dovoljno reci samo sta vidis vec treba prica kao sto je jedan clan vec to rekao,ona je to saznala od zene koja joj je "pomogla" da preda, i ta joj je zena rekla da se prebaci u Suboticu na zakletvu, ali tu nastaje problem jer taj glavni za zakletve u Tompi zove se Viktor on ne odobrava prebacivanje,dosta ljudi je odbio i rekao da bas moraju doci u Tompu, i slag na tortu ta zena joj je priznala da ona nije imala nikakvu vezu pri predaji zahtjeva vec tamo vodi ljude koji nesto znaju i nauce,pa ako prodje prodje a ako ne,eto problema. Eto sta prevaranti rade,pa ti daj onda pare,ova cura sad sama ne zna sta ce,morat ce uciti jos sama jer ce je sigurno malo propitati pre zakletve, svesna je da nece proci u Tompi ali nada se da ce proci u Subotici,sad mora sve sama, a pre 3 meseca joj ta zena obecavala kule i gradove,da sviju zna a sad odjednom nema nikakvu vezu i ne poznaje nikoga ko bi joj pomogao.

Ako gresim neka me ostali isprave.
Ne znaci da ce uopste biti provere u Tompi,prosli koji su isli imali su mail gde je bila najavljena provera pre urucenja.Ako je dobila normalan mail da treba da dodje na svecano urucenje i onda nema sta da se plasi.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

ja_ns
varos u ravnici

Član broj: 318556
Poruke: 51
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+60 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika30.11.2013. u 13:53 - pre 126 meseci
Citat:
dejanab92: Sad me zvala drugarica koja je predala zahtev za drzavljanstvo pre 3 meseca,u nekom mestu na K manje mesto u Madjarskoj. Predala je preko jedne zene kojoj je dala 350 evra,e juce joj stigao mail da je pozvana na zakletvu u Tompu decembra 12-og, ali sad kad se vrse takve provere u Tompi sa slikama i na zadnjoj zakletvi nije prosla starija zena kojoj je madjarski maternji jezik jer nije znala objasniti sta vidi na slici, bila su invalidska kolica zena sa perikom i jos neke stvari koje budu u bolnici,ona je sve to rekla ali nije dovoljno reci samo sta vidis vec treba prica kao sto je jedan clan vec to rekao,ona je to saznala od zene koja joj je "pomogla" da preda, i ta joj je zena rekla da se prebaci u Suboticu na zakletvu, ali tu nastaje problem jer taj glavni za zakletve u Tompi zove se Viktor on ne odobrava prebacivanje,dosta ljudi je odbio i rekao da bas moraju doci u Tompu, i slag na tortu ta zena joj je priznala da ona nije imala nikakvu vezu pri predaji zahtjeva vec tamo vodi ljude koji nesto znaju i nauce,pa ako prodje prodje a ako ne,eto problema. Eto sta prevaranti rade,pa ti daj onda pare,ova cura sad sama ne zna sta ce,morat ce uciti jos sama jer ce je sigurno malo propitati pre zakletve, svesna je da nece proci u Tompi ali nada se da ce proci u Subotici,sad mora sve sama, a pre 3 meseca joj ta zena obecavala kule i gradove,da sviju zna a sad odjednom nema nikakvu vezu i ne poznaje nikoga ko bi joj pomogao.


Verovatno je zena o kojoj pricas bila pre mene na propitivanju... Jer, ta, koja je bila ispred mene, bas fino govori madjarski (ucila ga u osnovnoj skoli) i sa doticnim Viktorom je prilicno tecno razgovarala. A pala je, upravo, zbog invalidskih kolica. Nije u tom momentu mogla da se seti, a svasta mu je pre toga napricala. Samo joj je rekao da mu je zao, ali ne moze da je pusti... Tako da prica, o tome da je dovoljno osnovno poznavanje jezika, pada u vodu. U Tompi se jezik mora znati perfektno, jer ipak neko od vas ocekuje da pricate price i bajke. Buduci da one spadaju i domen knjizevnosti, samim tim se ocekuje knjizevni (akademski) nivo znanja jezika ;)
Dalje, drug je zvao maticarku u mestu u kojem je on predao zahtev i obavio zakletvu i pitao da li bih tamo mogao da se prebacim. Zena mu je objasnila da sa time mora Viktor da se slozi, a verovatno nece hteti. Onda je zainteresovano pitala sta je bio problem na zakletvi. On joj objasni da smo imali proveru jezika... Ona odgovori sa, dobro... Tada joj on kaze da smo birali slike. Ona se vec zacudila i rekla da njoj to niko sa neke vise pozicije nikada nije trazio da radi. I da ona ima zadatak da ocenjuje poznavanje jezika na osnovu neformalnog razgovora sa podnosiocem zahteva. Taj razgovor se uvek odnosi na razloge za podnosenje zahteva, licne podatke, eventualno pita za hobi, omiljeni sport, da li si putovao u Madjarsku i gde (pitanja koja sam i prosao prilikom predaje zahteva). I to je to. Znaci, dokle god ona dobija od tebe odgovore koji su u skladu sa pitanjem koje je postavila, njoj je dovoljno i to sa slikama joj deluje kao izivljavanje. Cak je pitala sta je bilo na tim slikama i sta sam ja rekao. On je objasnio sta je bilo nacrtano i da sam ja pokazivao pojmove i govorio kako se na madjarskom kazu... Na to je konstatovala da, sto se nje tice, ona bi time bila zadovoljna jer ni sama ne zna sta se to tacno ocekivalo od nas, niti sta bi ona rekla da neko pred nju stavi sliku i kaze da prica.

To sto u mailovima za narednu zakletvu ne pise nista vezano za proveru jezika, ne znaci da je nece i biti. S druge strane, blizi se Bozic, pa je gospon Viktor, mozda, odlucio da se smiluje pred praznik. Mada, ko zna?!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3902891 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.