Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895436 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2013. u 20:12 - pre 126 meseci
Imam jedno pitanje,ako imas zabranu da radis u eu,tj ako si jednom uhvacen da radis na crno i dobijes zabranu na neki period da ulazis u EU,da li ako uzmes madjarske papire mozes onda normalno raditi sa madjarskim papirima i ziviti u EU?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2013. u 20:50 - pre 126 meseci
Citat:
dejanab92: Imam jedno pitanje,ako imas zabranu da radis u eu,tj ako si jednom uhvacen da radis na crno i dobijes zabranu na neki period da ulazis u EU,da li ako uzmes madjarske papire mozes onda normalno raditi sa madjarskim papirima i ziviti u EU?


Koliko ja znam, sa srp.pasosem ne mozes uci u EU dok je zabrana na snazi, dok sa madjarskim mozes uci i raditi u Madjarskoj, ako odobre drzavljanstvo zbog zabrane. E sad ako ti udjes u Madjarsku, ti mozes bez problema otici u onu zemlju koja ti je zabranila ulazak. Mnostvo madj.drzavljana ima zabranu za ulazak u npr.Nemacku,ali i pored nje, zbog Sengenskog prostora mogu otici u Nemacku i biti tamo sve dok ih policija ne legitimise i sprovede na sud zbog ulaska uprkos zabrani. Srpskim drzavljanima se vec to ne bi moglo desiti, jer ne bi mogli uci u Sengen zonu. Za trece zemlje EU vec ne znam i ne bih da lupam
asdf
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2013. u 21:47 - pre 126 meseci
Citat:
Losmim:
Citat:
dejanab92:
Losmim,ovde je vec previse prevarenih ljudi od strane osoba kao sto si ti,koji obecavaju bas to,nema vise predaje uz minimalno znanje,mslm ima ali dobijes odbijenicu ili si pozvan na proveru u Suboticu,nadji posten posao a nemoj da pljackas ovaj vec dovoljno opljackani i izmuceni narod.


Sve razumem sto pricas, ali to nije istina! U Suboticu zovu samo one koji se ne javljaju na telefon, zao mi je ja ne mogu da pomognem glupim ljudima koji nisu u stanju da nadju nekog prijatelja madjara koji ce se javiti na poziv iz Peste ili dati njegov br telefona da se javi umesto njih! Sve ostalo ide kao i do sad! Provereno! Iz licnog iskustva pricam!



Evo na primer ja Javila sam se na poziv iz Peste i opet mi je stiglo da dodjem u Suboticki konzulat a prilikom predaje papira, sluzbenica me je pohvalila kako razumem sve sto je pitala!

Toliko.
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2013. u 22:58 - pre 126 meseci
PAN 1 gde si predala?u kom gradu u HU?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
178-222-153-197.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2013. u 23:18 - pre 126 meseci
Citat:
pan 1:
Citat:
Losmim:
Citat:
dejanab92:
Losmim,ovde je vec previse prevarenih ljudi od strane osoba kao sto si ti,koji obecavaju bas to,nema vise predaje uz minimalno znanje,mslm ima ali dobijes odbijenicu ili si pozvan na proveru u Suboticu,nadji posten posao a nemoj da pljackas ovaj vec dovoljno opljackani i izmuceni narod.


Sve razumem sto pricas, ali to nije istina! U Suboticu zovu samo one koji se ne javljaju na telefon, zao mi je ja ne mogu da pomognem glupim ljudima koji nisu u stanju da nadju nekog prijatelja madjara koji ce se javiti na poziv iz Peste ili dati njegov br telefona da se javi umesto njih! Sve ostalo ide kao i do sad! Provereno! Iz licnog iskustva pricam!



Evo na primer ja :) Javila sam se na poziv iz Peste i opet mi je stiglo da dodjem u Suboticki konzulat a prilikom predaje papira, sluzbenica me je pohvalila kako razumem sve sto je pitala!

Toliko.

Provera,ili zvanje u Su je uzorak slucajnog izbora,ko se bavi istrazivanjem ili odredjivanjem kvaliteta zna o cemu govorim.Jedino me iznenadjuje ili se niko nije javio ili nisam ispratio kako treba,a to je da niko nije pozvan u Beograd,jer ako ja zivim u BG ili blizu njega logicno je da Vas pozovu tamo.
Znaci da kazemo koga su zvali na telefon i nije se javio,neka ocekuje poziv da to raspravi u Srbiji,ko se ipak javio (ne znaci da je uvek provera jezika)nekada je i nedostatak dokumentacije ili ne jasnoca.
Moju suprugu su zvali i bio je samo problem da se potvrdi datum rodjenja majke kao i mesto rodjenja ,a zasto pa zato sto u vencanom listu maticar nepismen(ili nije znao da pravilno napise pa je pisalo Banatski Aranjelovac,dpok u maticnom uredu u izvodu oz maticne knjige rodjenih pise pravilno Banatsko Arandjelovo.Pa i kada se prevodi na HU to su dva razlicita mesta,sreca slagao se na oba dokumenta datum rodjenja.
I nakon toga je vise niko nije pozivao sem kada su mailom obavestili gde i kada i u koje vreme je polaganje zakletve.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2013. u 23:21 - pre 126 meseci
Citat:
pan 1:
Citat:
Losmim:
Citat:
dejanab92:
Losmim,ovde je vec previse prevarenih ljudi od strane osoba kao sto si ti,koji obecavaju bas to,nema vise predaje uz minimalno znanje,mslm ima ali dobijes odbijenicu ili si pozvan na proveru u Suboticu,nadji posten posao a nemoj da pljackas ovaj vec dovoljno opljackani i izmuceni narod.


Sve razumem sto pricas, ali to nije istina! U Suboticu zovu samo one koji se ne javljaju na telefon, zao mi je ja ne mogu da pomognem glupim ljudima koji nisu u stanju da nadju nekog prijatelja madjara koji ce se javiti na poziv iz Peste ili dati njegov br telefona da se javi umesto njih! Sve ostalo ide kao i do sad! Provereno! Iz licnog iskustva pricam!



Evo na primer ja :) Javila sam se na poziv iz Peste i opet mi je stiglo da dodjem u Suboticki konzulat a prilikom predaje papira, sluzbenica me je pohvalila kako razumem sve sto je pitala!

Toliko.


U zadnje vrijeme sam se dosta raspitivao o telefonskim provjerama iz Budimpeste i pozivu na provjeru iz Subotice, Znam za takva 3 slucaja, predali su papire u Madjarskoj, jedan je cak predao u Segedin, svi su imali pozive iz Budimpeste, jedan je imao cak dva poziva i svi su opet dobili poziv da se jave u Suboticu. Jezik se mora nauciti jer prijem zahtjeva i razgovor pri predavanju zahtjeva je postao cista formalnost, tek poslije slijede prave provjere znanja jezika. Opet neko ima srece da ga zaobidje ta provjera, ali niko ne zna koga ce zvati na provjeru i zato je bolje nauciti jezik jer 90% da ce te zvati na provjeru a 10% da te nece zvati.
Sluzbenik primi zahtjev i proslijedi ga u Budimpestu, a tamo kome stigne u ruke to niko ne zna!
 
Odgovor na temu

zimzeleni

Član broj: 314148
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2013. u 23:32 - pre 126 meseci
Ovde je vec neko pisao o iskustvu polaganje zakletve u Morahalomu tako da nemam sta da dodam, veoma ljubazni i fini sluzbenici i lep kulturni program. Ja sam polagao zakletvu sad 22.11. i sve je proslo OK. Hteo bih svima na forumu da se zahvalim na informacijama bile su od velike koristi. Pozdrav svima :)
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2013. u 23:38 - pre 126 meseci
Citat:
milos.hu:
Citat:
dejanab92: Imam jedno pitanje,ako imas zabranu da radis u eu,tj ako si jednom uhvacen da radis na crno i dobijes zabranu na neki period da ulazis u EU,da li ako uzmes madjarske papire mozes onda normalno raditi sa madjarskim papirima i ziviti u EU?


Koliko ja znam, sa srp.pasosem ne mozes uci u EU dok je zabrana na snazi, dok sa madjarskim mozes uci i raditi u Madjarskoj, ako odobre drzavljanstvo zbog zabrane. E sad ako ti udjes u Madjarsku, ti mozes bez problema otici u onu zemlju koja ti je zabranila ulazak. Mnostvo madj.drzavljana ima zabranu za ulazak u npr.Nemacku,ali i pored nje, zbog Sengenskog prostora mogu otici u Nemacku i biti tamo sve dok ih policija ne legitimise i sprovede na sud zbog ulaska uprkos zabrani. Srpskim drzavljanima se vec to ne bi moglo desiti, jer ne bi mogli uci u Sengen zonu. Za trece zemlje EU vec ne znam i ne bih da lupam


Moj polubrat ima zabranu za EU, bio je u Italiji i nije izasao na vrijeme, ostao je duze mjesec dana nego sto mu je vazila viza (tada su trebale vize). 2 godine nakon isteka zabrane krenuo je i Slovenci ga skinu sa granice jer u sistemu mu je jos bila zabrana. Kad je on ispricao da mu je zabrana istekla prije 2 godine Slovenci su mu rekli da se zabrana ne brise automatski nego moras uzeti advokata da ti on to sredi u toj drzavi u kojoj imas zabranu ili mozes preko ambasade kod te drzave u kojoj imas zabranu. On je predao u Italijanskoj ambasadi u Sarajevu i rekli su mu da to traje otprilike godinu do dve dana.

A ako te uhvate da pod zabranom boravis u nekoj od zemalja EU, slijedi protjerivanje i zabrana ulaska 10 godina u EU.
 
Odgovor na temu

nedefinisan

Član broj: 319150
Poruke: 71
*.dynamic.sbb.rs.



+67 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika26.11.2013. u 23:45 - pre 126 meseci
Citat:
zimzeleni:
Ovde je vec neko pisao o iskustvu polaganje zakletve u Morahalomu tako da nemam sta da dodam, veoma ljubazni i fini sluzbenici i lep kulturni program. Ja sam polagao zakletvu sad 22.11. i sve je proslo OK. Hteo bih svima na forumu da se zahvalim na informacijama bile su od velike koristi. Pozdrav svima :)


nije bilo nikakvih kontrola sto se jezika tice?posle koliko si dobio poziv za zakletvu od predavanja papira?
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2013. u 02:22 - pre 126 meseci
Citat:
zimzeleni:
Ovde je vec neko pisao o iskustvu polaganje zakletve u Morahalomu tako da nemam sta da dodam, veoma ljubazni i fini sluzbenici i lep kulturni program. Ja sam polagao zakletvu sad 22.11. i sve je proslo OK. Hteo bih svima na forumu da se zahvalim na informacijama bile su od velike koristi. Pozdrav svima :)


Čestitke na uspešno završenom postupku. Taman sam htela napisati post da se niko ne javlja za 22.11., da vidimo utiske. Hvala na inf.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2013. u 02:26 - pre 126 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Lako je predati. Treba proci i poziv iz Peste.. pa posle (posto ti tvoji ne znaju jezik) posetu konzulatu u Subotici... sa vama je blizu trosak a pasos daleko hahaha


Haha lako je predati... Čitajući nečija iskustva, ne bi se baš reklo. S obzirom na to da su pozivi i provere nasumične, tj bez pravila, nekome se verovatno isplati i naći pomoć za predaju jer niko ne kaže da će zasigurno imati problema do zakletve, a gledajući situaciju par ljudi sa foruma, par reči koje su ih obarale jer se konzulu htelo tako, makar proći predaju pa posle kud puklo da puklo.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

vukaschin
Beograd

Član broj: 310842
Poruke: 45
*.opera-mini.net.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2013. u 08:23 - pre 126 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
pan 1:
Citat:
Losmim:
Citat:
dejanab92:
Losmim,ovde je vec previse prevarenih ljudi od strane osoba kao sto si ti,koji obecavaju bas to,nema vise predaje uz minimalno znanje,mslm ima ali dobijes odbijenicu ili si pozvan na proveru u Suboticu,nadji posten posao a nemoj da pljackas ovaj vec dovoljno opljackani i izmuceni narod.


Sve razumem sto pricas, ali to nije istina! U Suboticu zovu samo one koji se ne javljaju na telefon, zao mi je ja ne mogu da pomognem glupim ljudima koji nisu u stanju da nadju nekog prijatelja madjara koji ce se javiti na poziv iz Peste ili dati njegov br telefona da se javi umesto njih! Sve ostalo ide kao i do sad! Provereno! Iz licnog iskustva pricam!



Evo na primer ja :) Javila sam se na poziv iz Peste i opet mi je stiglo da dodjem u Suboticki konzulat a prilikom predaje papira, sluzbenica me je pohvalila kako razumem sve sto je pitala!

Toliko.

Provera,ili zvanje u Su je uzorak slucajnog izbora,ko se bavi istrazivanjem ili odredjivanjem kvaliteta zna o cemu govorim.Jedino me iznenadjuje ili se niko nije javio ili nisam ispratio kako treba,a to je da niko nije pozvan u Beograd,jer ako ja zivim u BG ili blizu njega logicno je da Vas pozovu tamo.
Znaci da kazemo koga su zvali na telefon i nije se javio,neka ocekuje poziv da to raspravi u Srbiji,ko se ipak javio (ne znaci da je uvek provera jezika)nekada je i nedostatak dokumentacije ili ne jasnoca.
Moju suprugu su zvali i bio je samo problem da se potvrdi datum rodjenja majke kao i mesto rodjenja ,a zasto pa zato sto u vencanom listu maticar nepismen(ili nije znao da pravilno napise pa je pisalo Banatski Aranjelovac,dpok u maticnom uredu u izvodu oz maticne knjige rodjenih pise pravilno Banatsko Arandjelovo.Pa i kada se prevodi na HU to su dva razlicita mesta,sreca slagao se na oba dokumenta datum rodjenja.
I nakon toga je vise niko nije pozivao sem kada su mailom obavestili gde i kada i u koje vreme je polaganje zakletve.
mislis da nije provera znanja jezika ako nazovu da te obaveste kad je zakletva? ili mozda ako nazovu da pitaju kad je neko od predaka rodjen? taman dobiju informaciju koja im treba i usput vide da li vladate jezikom
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2013. u 10:53 - pre 126 meseci
Citat:
zimzeleni:
Ovde je vec neko pisao o iskustvu polaganje zakletve u Morahalomu tako da nemam sta da dodam, veoma ljubazni i fini sluzbenici i lep kulturni program. Ja sam polagao zakletvu sad 22.11. i sve je proslo OK. Hteo bih svima na forumu da se zahvalim na informacijama bile su od velike koristi. Pozdrav svima :)

Cestitam!Reci mi samo kako su te obavestili za zakletvu i koliko vremena pre si obavesten,sve najbolje ti zelim.P.S."Ista kombinacija mi je kao u tvom slucaju,mesto predaje,mesto zakletve".
 
Odgovor na temu

zimzeleni

Član broj: 314148
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2013. u 13:16 - pre 126 meseci
Citat:
nedefinisan:
Citat:
zimzeleni:
Ovde je vec neko pisao o iskustvu polaganje zakletve u Morahalomu tako da nemam sta da dodam, veoma ljubazni i fini sluzbenici i lep kulturni program. Ja sam polagao zakletvu sad 22.11. i sve je proslo OK. Hteo bih svima na forumu da se zahvalim na informacijama bile su od velike koristi. Pozdrav svima :)


nije bilo nikakvih kontrola sto se jezika tice?posle koliko si dobio poziv za zakletvu od predavanja papira?


Nikakvih kontrola nije bilo prvo su nas prozivali i dodeljivali nam lakcim kartice a potom nam je gradonacelnik urucivao honositasi okirat. Zvali su me posle sedam meseci. Interesantno je reci da su sestru zvali oko 11. oktobra (posle manje od 6 meseci) a predali smo isti dan doduse u razlicitim mestima (procitajte moje iskustvo sa predajom ima ovde na forumu) a mene i prijatelja koji je predavao sa nama tek sada.

@joksla
Mene jedinog su zvali telefonom da me obaveste dok su setru i druga pa i sve ostale koje znam obavestavali mailom, ne znam zasto i ja sam im ostavio mail. Moram da priznam da sam se sledio kad sam cuo madjaricu na telefonu sva sreca pa madjarski ucim vec 9 meseci u skoli pa sam se brzo snasao ali svejedno noge su mi se odsekle....

Hvala svima na cestitkama, nadam se da cete svi uspesno zavrsiti proces. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

KeviliVivili
lalala
lalala

Član broj: 319406
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2013. u 14:20 - pre 126 meseci
Jel neko išao skoro preko Tomislava iz Centra za edukaciju ili je komunicirao sa njim oko toga skoro? Svaka informacija je dobro došla! Pišite mi privatnu poruku,molim vas! Pozdrav
 
Odgovor na temu

kamicak

Član broj: 38051
Poruke: 630
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+156 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2013. u 14:25 - pre 126 meseci
Citat:
zimzeleni:
Citat:
nedefinisan:
Citat:
zimzeleni:
Ovde je vec neko pisao o iskustvu polaganje zakletve u Morahalomu tako da nemam sta da dodam, veoma ljubazni i fini sluzbenici i lep kulturni program. Ja sam polagao zakletvu sad 22.11. i sve je proslo OK. Hteo bih svima na forumu da se zahvalim na informacijama bile su od velike koristi. Pozdrav svima :)


nije bilo nikakvih kontrola sto se jezika tice?posle koliko si dobio poziv za zakletvu od predavanja papira?


Nikakvih kontrola nije bilo prvo su nas prozivali i dodeljivali nam lakcim kartice a potom nam je gradonacelnik urucivao honositasi okirat. Zvali su me posle sedam meseci. Interesantno je reci da su sestru zvali oko 11. oktobra (posle manje od 6 meseci) a predali smo isti dan doduse u razlicitim mestima (procitajte moje iskustvo sa predajom ima ovde na forumu) a mene i prijatelja koji je predavao sa nama tek sada.

@joksla
Mene jedinog su zvali telefonom da me obaveste dok su setru i druga pa i sve ostale koje znam obavestavali mailom, ne znam zasto i ja sam im ostavio mail. Moram da priznam da sam se sledio kad sam cuo madjaricu na telefonu sva sreca pa madjarski ucim vec 9 meseci u skoli pa sam se brzo snasao ali svejedno noge su mi se odsekle....

Hvala svima na cestitkama, nadam se da cete svi uspesno zavrsiti proces. Pozdrav.

Jel možeš tačno da prepričaš razgovor telefonom?
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2013. u 15:28 - pre 126 meseci
Nego drugari da vas pitam nesto.

Sad sednes u bus srpski i krenes za na primer Belgiju... i dolazis do srpske granice.. vadis pasos srpski i ulazis u medju zonu.

Zatim na madjarskoj granici koristis madjarski paoss i ok , ne lupaju pecat i ulazis..

No.. sta je sa onim natpisima EU ili NON EU... itd... Sta ako si u srpskom busu.. jel ostajes u busu ili izlazis iz busa da bi presao granicu na prelazu za EU...

Ili recimo ako se ide kolima.. vozi srpski drzavljanin, ti imas madjarski pasos...

Mislim da sam objasnio nedoumicu...
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2013. u 15:34 - pre 126 meseci
Citat:
kamicak:
Citat:
zimzeleni:
Citat:
nedefinisan:
Citat:
zimzeleni:
Ovde je vec neko pisao o iskustvu polaganje zakletve u Morahalomu tako da nemam sta da dodam, veoma ljubazni i fini sluzbenici i lep kulturni program. Ja sam polagao zakletvu sad 22.11. i sve je proslo OK. Hteo bih svima na forumu da se zahvalim na informacijama bile su od velike koristi. Pozdrav svima :)


nije bilo nikakvih kontrola sto se jezika tice?posle koliko si dobio poziv za zakletvu od predavanja papira?


Nikakvih kontrola nije bilo prvo su nas prozivali i dodeljivali nam lakcim kartice a potom nam je gradonacelnik urucivao honositasi okirat. Zvali su me posle sedam meseci. Interesantno je reci da su sestru zvali oko 11. oktobra (posle manje od 6 meseci) a predali smo isti dan doduse u razlicitim mestima (procitajte moje iskustvo sa predajom ima ovde na forumu) a mene i prijatelja koji je predavao sa nama tek sada.

@joksla
Mene jedinog su zvali telefonom da me obaveste dok su setru i druga pa i sve ostale koje znam obavestavali mailom, ne znam zasto i ja sam im ostavio mail. Moram da priznam da sam se sledio kad sam cuo madjaricu na telefonu sva sreca pa madjarski ucim vec 9 meseci u skoli pa sam se brzo snasao ali svejedno noge su mi se odsekle....

Hvala svima na cestitkama, nadam se da cete svi uspesno zavrsiti proces. Pozdrav.

Jel možeš tačno da prepričaš razgovor telefonom?


Da, ako mozes da nam napises sta su te pitali i mene to zanima... Hvala
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2013. u 15:42 - pre 126 meseci
Citat:
KeviliVivili:
Jel neko išao skoro preko Tomislava iz Centra za edukaciju ili je komunicirao sa njim oko toga skoro? Svaka informacija je dobro došla! Pišite mi privatnu poruku,molim vas! Pozdrav


Dosta ljudi je islo preko Tomislava i koliko znam svi su bili zadovoljni. Ali i preko Tomislava moras da naucis jezik, imas onaj ubrzani kurs, sto ti ja bas i ne preporucujem i onaj normalni kurs koji traje vise mjeseci ili cak godinu dana, taj kurs je dobar jer ces dosta toga nauciti.

Inace ja sam trebao ici preko Tomislava ali sam dugo cekao na termin kod njih, imaju jako puno posla... Ja sam ipak odlucio da sam ucim jezik i da odem spreman na predaju kad osjetim da to mogu, sto sam na kraju i uradio...

Ako i budes isao preko njih, uci jezik i pored njihovih kurseva, jer vidis da provjeravaju i telefonskim pozivom iz Budimpeste i pozivom za Suboticu na dodatnu provjeru znanja jezika, a i na zakletvi te mozda ceka provjera znanja jezika. To sve mozees proci samo ako naucis jezik... Onaj brzi kurs kod Tomislava te pripremi samo za predaju zahtjeva, a poslije mozes upasti u probleme. Idi na duzi kurs i jos dodatno uci jezik da budes siguran u uspjeh.
 
Odgovor na temu

zimzeleni

Član broj: 314148
Poruke: 8
*.dynamic.sbb.rs.



+30 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika27.11.2013. u 15:47 - pre 126 meseci
Citat:
kamicak:
Citat:
zimzeleni:
Citat:
nedefinisan:
Citat:
zimzeleni:
Ovde je vec neko pisao o iskustvu polaganje zakletve u Morahalomu tako da nemam sta da dodam, veoma ljubazni i fini sluzbenici i lep kulturni program. Ja sam polagao zakletvu sad 22.11. i sve je proslo OK. Hteo bih svima na forumu da se zahvalim na informacijama bile su od velike koristi. Pozdrav svima :)


nije bilo nikakvih kontrola sto se jezika tice?posle koliko si dobio poziv za zakletvu od predavanja papira?


Nikakvih kontrola nije bilo prvo su nas prozivali i dodeljivali nam lakcim kartice a potom nam je gradonacelnik urucivao honositasi okirat. Zvali su me posle sedam meseci. Interesantno je reci da su sestru zvali oko 11. oktobra (posle manje od 6 meseci) a predali smo isti dan doduse u razlicitim mestima (procitajte moje iskustvo sa predajom ima ovde na forumu) a mene i prijatelja koji je predavao sa nama tek sada.

@joksla
Mene jedinog su zvali telefonom da me obaveste dok su setru i druga pa i sve ostale koje znam obavestavali mailom, ne znam zasto i ja sam im ostavio mail. Moram da priznam da sam se sledio kad sam cuo madjaricu na telefonu sva sreca pa madjarski ucim vec 9 meseci u skoli pa sam se brzo snasao ali svejedno noge su mi se odsekle....

Hvala svima na cestitkama, nadam se da cete svi uspesno zavrsiti proces. Pozdrav.

Jel možeš tačno da prepričaš razgovor telefonom?


Dobar dan treba mi taj i taj, ja sam taj i taj, da li mozete doci tad i tad na zakletvu, e onda su usledila moja pitanja cisto da se pohvalim novonaucenim jezikom a i da ne ispadnem mutav pa pitah mozete li mi ponoviti adresu...ta i ta, aha rekli ste tog datuma to je petak u kolilo casova molim...tad i tad, pitala me da li cu prisustvovati na sta ja odgovorih da naravno... i to je to hvala lepo prijatno i dovidjenja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3895436 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.