Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897921 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 15:31 - pre 126 meseci
izvini, promaklo mi je provi uslov koji je u ovoj temi i nebitan je da su PRECI rodjeni na teritoriji bivse austrougarske pre 1921 godine, sada necu da preciziram jer je tema poznavanje madjarskog jezika.

Sve sto sam napisao je istina.

Izbila je afera i sada je mnogo teze i rade se dodatne provere.

evo i linkova o aferama ko zna madjarski a ko ne znam ima gogle translate

ovde se pise da se trguje sa drzavljanstvima

http://www.delmagyar.hu/szeged...olgarsagot_szerbiaban/2350791/

ovde se navodi da za navodne nekada u pocetku za 3500eur moglo dobiti drzavljanstvo a sada vec i za svega 250eur za Srbe koje ispunjavaju uslov a ne znaju madjarski

http://www.origo.hu/nagyvilag/...al-kereskednek-szerbiaban.html

evo jos jednog linka o tome da se za par stotina eura sredjivalo 300-500eur preko skola jezika u Novom Sadu i Beogradu

http://szeged.hir24.hu/itthonv...yar-allampolgarsag-szerbiaban/

ovo sada vec svako zna i u madjarskoj i zbog ovoga su podigli nivo znanja i preduzete mere predostroznosti o kojima sam pisao a koje se primenjuju i retroaktivno.
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 15:37 - pre 126 meseci
Nivo znanja jezika je podignut jos u martu (cini mi se) kada je usvojen zakon koji poostrava provere. Od tada se nista nije menjalo. Bas nista...
 
Odgovor na temu

veegun

Član broj: 315689
Poruke: 113
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 16:04 - pre 126 meseci
Poštovane kolege,

Evo da dodam još jedno iskustvo. U julu sam predao zahtev u Kišteleku, da bi danas dobio poziv za Suboticu na proveru. Ukoliko neko zna, zanima me u kom roku je potrebno doći i da li je potrebno zakazati telefonom obzirom da u pismu nije naveden datum?

[Ovu poruku je menjao veegun dana 28.11.2013. u 17:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 16:11 - pre 126 meseci
o ovome Vam pricam, Vi ne verujete, info iz konzulata iz subotice, i ovakve provere ce biti sve cesce, cak i ko je predavao u ovim mestima i cak i dobio drzavljanstvo. Provere ce se u Srbiji praviti u subotici jer su tu kriterijumi na najvisem nivou, i postoji velika verovatnoca da proveru licno vrsi konzul.

A Vi mozete verovati ili ne. Uglavnom kome se uzme drzavljanstvo ne moze vise da aplicira.
 
Odgovor na temu

shejtan-

Član broj: 313682
Poruke: 46
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+57 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 16:16 - pre 126 meseci
od sad na madjarskoj granici madjarski carnici ukolko prolaziš granicu sa HU pasošem traze da im otpevaš nešto na madjarskom ako im se nedopadne odma sledi oduzimanje drzavljanstava i pasoša i 5 godina zatvora bez suda...ja sam kreno da vezbam već ovo...

http://www.youtube.com/watch?v=wQPqJA0JGdc
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 16:20 - pre 126 meseci
Citat:
Laki024:
izvini, promaklo mi je provi uslov koji je u ovoj temi i nebitan je da su PRECI rodjeni na teritoriji bivse austrougarske pre 1921 godine, sada necu da preciziram jer je tema poznavanje madjarskog jezika.

Sve sto sam napisao je istina.

Izbila je afera i sada je mnogo teze i rade se dodatne provere.

evo i linkova o aferama ko zna madjarski a ko ne znam ima gogle translate

ovde se pise da se trguje sa drzavljanstvima

http://www.delmagyar.hu/szeged...olgarsagot_szerbiaban/2350791/

ovde se navodi da za navodne nekada u pocetku za 3500eur moglo dobiti drzavljanstvo a sada vec i za svega 250eur za Srbe koje ispunjavaju uslov a ne znaju madjarski

http://www.origo.hu/nagyvilag/...al-kereskednek-szerbiaban.html

evo jos jednog linka o tome da se za par stotina eura sredjivalo 300-500eur preko skola jezika u Novom Sadu i Beogradu

http://szeged.hir24.hu/itthonv...yar-allampolgarsag-szerbiaban/

ovo sada vec svako zna i u madjarskoj i zbog ovoga su podigli nivo znanja i preduzete mere predostroznosti o kojima sam pisao a koje se primenjuju i retroaktivno.



OK.
Već je pisano o tome na forumu, neko je ostavljao linkove (mislim Agora) gde je pisalo od prilike da službenici, policajci treba da prijavljuju ako nalete na državljanina koji ne ume da komunicira, ne mogu da se setim detalja. A upravo su zato i ukinuli ona mala mesta u kojima je nekad moglo da se predaje, sela tipa Davod itd. To je sve normalno, država reaguje kad uviđa da postoje neki propusti, i to ne samo korupcija, nego i obično gledanje kroz prste, bez nekog materijalnog interesa.
napustio forume
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 16:26 - pre 126 meseci
O tome i ja pricam da ce biti provera svih u koje sumnjaju, i koji nemaju logike. Nema logike ako neko zivi u Subotici da predaje u Morahalomu i slicno, a cak ce se te provere raditi i rade se vec retroaktivno i ko je dobio drzavljanstvo i da je vec 100 slucajeva pokrenuto. Ja pisem da informisem ono sto ja znam.

eto upravo je veegun pisao da su ga zvali na poroveru u Subotici. Provere u Srbiji ce se koliko mi je poznato raditi samo u Subotici. Sada ne znam detalje ko se ne odazove itd, ali ovo zasigurno znam od izvora iz konzulata u Subotici, samo me svako napada da ovo nije istina i da se moglo mutiti do sada a vise ne moze, a i svako ko je mutio na neki nacin ce pre ili kasnije biti pozvan na dodatne provere jezika u konzulat u Subotici ako ima boraviste na teritoriji Republike Srbije.



 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 16:38 - pre 126 meseci
Citat:
Laki024
O tome i ja pricam da ce biti provera svih u koje sumnjaju, i koji nemaju logike. Nema logike ako neko zivi u Subotici da predaje u Morahalomu i slicno, a cak ce se te provere raditi i rade se vec retroaktivno i ko je dobio drzavljanstvo i da je vec 100 slucajeva pokrenuto. Ja pisem da informisem ono sto ja znam.

eto upravo je veegun pisao da su ga zvali na poroveru u Subotici. Provere u Srbiji ce se koliko mi je poznato raditi samo u Subotici. Sada ne znam detalje ko se ne odazove itd, ali ovo zasigurno znam od izvora iz konzulata u Subotici, samo me svako napada da ovo nije istina i da se moglo mutiti do sada a vise ne moze, a i svako ko je mutio na neki nacin ce pre ili kasnije biti pozvan na dodatne provere jezika u konzulat u Subotici ako ima boraviste na teritoriji Republike Srbije.



Ima neke logike, u Subotici i Beogradu se zakazivalo i čekalo na predaju, a u svim tim mestima se nije nigde zakazivalo, bar ne početkom godine kad sam ja predavao. U Beogradu se recimo čeka po mesec i više dana dana samo da predaš zahtev za pasoš, pa još mesec dana da stigne.

napustio forume
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 16:39 - pre 126 meseci
Jos jedan dokaz da ne treba placati za papire nego nauciti pocetni madjarski bar i biti miran.

Inace Laki to sto govoris jeste namenjeno onima koji nisu dobili drzavljanstvo. Sto i vidimo iz desetine poziva na dodatnu proveru. Sto se tice kontrole na madjarskim granicama, to je glupost za sta je dokaz to sto niko nakon dobijanja drzavljansta nikada nije vise pozvan na nekakve dodatne razgovore. :)

A to sto tvrdis da ce to da se desava, dovoljno govori da pokusavas da iritiras ljude. E sad. s obzirom da iritiras gamad koja nije nasla za shodno da uci taj zanimljivi jezik, ja te u tome i podrzavam :D
 
Odgovor na temu

limenko

Član broj: 312101
Poruke: 33



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 17:11 - pre 126 meseci
Evo i ja da se javim ja sam sve resio i pasos i mogu da vam kazem da nisam nikoga placao ucio sam i prosao ali sledece to sto sam naucio sam vec zaboravio jer nisakim negovorim madjarski. A na granici pricam srpski i sa carinom i nemam nikakvih problema .
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 17:40 - pre 126 meseci
Citat:
Laki024:
O tome i ja pricam da ce biti provera svih u koje sumnjaju, i koji nemaju logike. Nema logike ako neko zivi u Subotici da predaje u Morahalomu i slicno, a cak ce se te provere raditi i rade se vec retroaktivno i ko je dobio drzavljanstvo i da je vec 100 slucajeva pokrenuto. Ja pisem da informisem ono sto ja znam.




Zašto ne bi bilo logike kad se u jednom periodu za termin u Subotici čekalo po 2-3 meseca da se preda a u Mađarskoj se čekalo najviše 2 nedelje?! Svako ko je iole ušao u ovu priču zna udaljenost par mesta koja su u žiži interesovanja od granice. Meni lično je skoro bilo bliže ići do Bačalmaša nego do Subotice. Drugi primer, prijateljima sin živi na par km od Bačalmaša, išli su njemu u posetu i iskoristili priliku da predaju, on je lično zakazao, čekalo se možda nedelju dana. Spojili ljudi lepo i korisno. I sad će neko da se češe u Budimpešti da razmišlja zašto su Tibor i njegovi išli u Bačalmaš... ccc... Ajde Laki popusti malo, ok, rekao si šta si imao i kraj!

p.s. da ne zaboravimo šoping
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 18:06 - pre 126 meseci
Citat:
electricity001:
možda je Laki zapravo neki Lajoš kome je krivo što i ne-Mađari mogu dobiti državljanstvo? Ne razumem čemu tolika zavist, pa dajte pa valjda je cilj da što više nas Vojvođana bez obzira na nacionalnost uzimamo HU državljanstvo, dok Beograd konačno ne shvati da što više bude gušio Vojvodinu i oduzimao joj prava i autonomije da će tim više biti HU državljana među Vojvođanima svih nacionalnosti. I ne samo HU i Rumunsko nek uzima ko god može što više to bolje...



Pre će biti da je Mađarima drago što mnogi ne-Mađari žele da budu državjani. Većina tih ljudi će zavoleti Mađarsku i biti zahvalni toj državi.
A ovo ostalo je čista glupost i jeftini agit-prop. Kolika je tarifa za zagađivanje tema političkim agit-propom? Soma dinara ili je skočilo?

napustio forume
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 18:13 - pre 126 meseci
Od kada sam postao drzavljanin, a imao sam proveru i pri predaji i iz peste telefonom... Madjarska mi je postala omiljena zemlja. Vise puta sam posecivao i Segedin a za Novu Godinu idemo na docek u Budimpestu.

Sto se mene tice ako su hteli da ucim madjarski i da mi se madjarska kultura dopadne i da je konzumiram u buducnosti (knjige madjarskih pisaca i sl) .. dakle ako su to hteli kod mene su potpuno uspeli.

A i zasto ne bi?

Madjarska je super. :D

Covek moze da voli dve zene pa moze i dve drzave :D
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 19:02 - pre 126 meseci
Evo ko ne veruje, ovde od prilike kaže da će se prijaviti nadležnim organima ako državljanin koji je došao da traži pasoš ne ume da komunicira.

http://www.mfa.gov.hu/kulkepvi...0510kihelyezett_konz_napok.htm

Bio je još jedan link na istu temu, ali ne mogu sad da nadjem.

napustio forume
 
Odgovor na temu

Laki024

Član broj: 161293
Poruke: 585
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+64 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 19:05 - pre 126 meseci
" az állampolgárság megszerzése után, az útlevél-igényléskor is odafigyelhetnek a nagykorúak magyar tudására. Ha valakiről kiderül, hogy egyáltalán nem tud magyarul kommunikálni, azt a képviselet jelzi az illetékes anyaországi hatóságnak."

evo ova zadnja recenica govori o tome, a dobio sam informaciju direknto iz konzulata da se svi sumnjivi slucajevi kod njih dovoditi na naknadnu proveru jezika.

KO zna madjarski razumece, ko ne zna ima google translate.
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 19:08 - pre 126 meseci
Citat:
Laki024:
Evo pokusacu da objasnim

Pored prvog uslova da ste rodjeni u Vojvodini, nekada je bilo dovoljno osnovno poznavanje jezika, a provere su se pravile prilikom predaje dokumenata kroz neverbalnu komunikaciju na madjarskom, a nakon toga posle 6 meseci je usledio poziv na zakletvu i to je to, pre zakletve nije se radila ponovna provera.

To je nekada bilo do odprilike 6 meseci, kada je uocen veliki broj "beogradjana" koji predaju za drzavljanstvo u madjarskim pograncnim mestima i za X eura preko posrednika dolazili do istog. O tome je pisalo i na madjarskim novinama i sajtovima, to mogu da nadjem i linkujem.
Ipak kap koja je prelila casu se desila pre nekoliko meseci na zakletvi u konzulatu u subotici, kada je pricao konzul, a neko ko je dosao na zakletvu je "zamolio madjarskog konzula da prica na srpskom posto ga on uopste ne razume", kao i kada je otkriven odredjeni broj novih madjarskih drzavljanka koji su sklapali fiktivne brakove u subotici sa Srbima iz juzne Srbije za odredjenu svotu novca , kako bi isti dosao do radne dozvole u jednoj od drzava EU.

Tada je poostren kriterijum po pitanju jezika u subotici prilikom predaje dokumenata, a pre same zakletve, se isto prilikom predaje papira na zakletvu vodi jedan neverbalan razgovor. Posto se lako prolazilo u madjarskim pogranicnim mestima, ako se preda tamo mimo logike, tipa zivite u Novom sadu a idete da predate u madjarsku umesto u Novi sad ili u suboticu, verovatno cak i da prodjete sa predajom dokumenata nakon nekoliko nedelja cete biti poznvani na naknadnu proveru jezika u subotici, posto na to imaju provao.

Sto se tice oduzimanja drzavljanstva ovo je malo teze e sada da li je stvarno ili ne ja mislim da jeste da je pokrenuto 100 postupaka za oduzimanje drzavljanstva.

Takodje posle ovih stvari je nalozeno svim drzavnim ustanovama kao i carini u madjarskoj da prilikom aplikacije za pasos, prelaska granice vrse naknadne provere, tj ne da ih vrse ali ako neko bas ne zna da sastavi 3 reci na madjarskom da se obavestava. Takodje istina je da sa madjarskim carinicima mozete pricati na srpskom , ali Vam se madjarski carinik ce Vam se uvek prvo obratiti na madjarskom pogotovo ako u ruci imate madjarski pasos.


Sve same izmisljotine. Od samog pocetka je Subotica ostra, a kako je opao obim posla onda samo imaju vise vremena za intervju. Nije bilo nikakve kapi ni navodnog incidenta koji si izmislio. Takodje je laz da nije bilo provera iz Budimpeste, vec na prvim stranama ove teme se spominju provere (kao i suboticki konzulat kao neprijatno mesto). O nebulozama tipa "neverbalna komunikacija na madjarskom" ne bih trosio reci jer verovatno ni sam ne znas o cemu pricas. Inace veliki broj Madjara je predao u Madjarskoj, ne zato sto su u pitanju mucke nego zato sto se tamo ne ceka, da odu malo kod neke rodbine i prijatelja pa obave i to i sl. Nema nikakve zavere u tome da neko iz Srbije preda u Madjarskoj, cak i iz samog konzulata su ukazivali na tu mogucnost dok su bile guzve kako bi se rasteretilo.

Ne znam samo kako vas ne mrzi da trujete temu i da smisljate ovakve gluposti.

Sto se tice izjave za prijavu vlastima onih koji ne znaju jezik, ja sam to okacio u sklopu diskusije da je neka drugarica od nekoga ovde sa foruma otisla u konzulat da vadi pasos i da iako zna madjarski namerno nije htela da prica sa njima na madjarskom (?) i tu se pokrenula rasprava, i ima ta izjava konzula ali on jasno kaze da oni koji nisu u stanju ni elementarno da komuniciraju da ce biti prijavljeni. Ne sedi za salterom profesor madjarskog i ne daje vam ocenu za pismeni rad, pravopis i rukopis i gramatiku.

[Ovu poruku je menjao agora11 dana 28.11.2013. u 20:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika28.11.2013. u 20:21 - pre 126 meseci
konzularni dani u decembru

Kanjiza 3 dec
Torda(opst.Zitiste) 5 dec
Sombor 10 dec
Novi Itebej (opst.Zitiste) 12 dec
Novi Sad 17 dec
asdf
 
Odgovor na temu

pseudo_programer
besposlen
JKP

Član broj: 319089
Poruke: 11
94.247.200.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 06:51 - pre 126 meseci
Mislim da nije u redu da traže znanje jezika. Kad su mog dedu prisiljavali da ratuje za njih u Galiciji u I svetskom ratu, niko mu na mobilizaciji nije zahtevao znanje jezika.
Dalje, šta će biti sa svima, kojih nije malo, koji sa HU pasošem odu da rade u zapadnoj Evropi i zaborave i to malo jezika koji su pošteno učili za predaju zahteva. Hoće li i njih na produžavanju pasoša proveravati?
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 09:03 - pre 126 meseci
Meni bi bilo skroz glupo i nelogicno da mi sad tamo neki sluzbenik na granici ili madjarskoj procenjuje nivo znanja i kao ako nije na njemu zadovoljavajucem nivou da salje neki info o tome kako bi dalje neko pokrenuo proceduru oduzimanja drzavljanstva ili neku dodatnu kontrolu, pa dovoljno je sto su me vise puta resetali u subotickom konzulatu pre nego sto su mi dali drzavljanstvo, sad ce taj sluzbenik da se zali prakticno sto mi je npr. generalni konzul nakon intervjua dao drzavljanstvo a taj carinik smatra da je tu nesto bilo mutno.. mislim stvarno gluposti. Svako je sposoban da savlada A1 nivo i nece sigurno nikad imati bilo kakvih problema. A da neko ima drzavljanstvo a ne zna da zine, to je sramota, takvi nek izvole i nauce.
 
Odgovor na temu

Dooku

Član broj: 107421
Poruke: 80



+70 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika29.11.2013. u 09:21 - pre 126 meseci
Bio je link tipa gov.hu i rasprava o tome pre malo više vremena, Agora je nešto postavio, a nije onaj koji sam ovde naveo već drugi.
Zvuči glupo da te neko prijavljuje za neznanje jezika, i ja bih to pomislio da nisam video svojim očima. Mada iskreno, ne verujem da je velika verovatnoća da će se tako nešto dešavati, ako je neko baš baksuz tipa jedan u sto hiljada, a i totalni mentol da baš nema pojma sa jezikom.
napustio forume
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3897921 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.