Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898663 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivkovic
ivkovic dragomir
Apatin

Član broj: 144220
Poruke: 11
*.dynamic.stcable.net.

Sajt: www.ivkovic.info


+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2013. u 17:38 - pre 126 meseci
Imali neko da je bio skorije vreme u Baji predavao papire da podeli iskustvo? Hvala
 
Odgovor na temu

yiya

Član broj: 315425
Poruke: 9
217.65.199.*



+8 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2013. u 20:20 - pre 126 meseci
Citat:
japanskaprepelica:
Citat:
Miks87:
Citat:
electricity001:
ne kontam zašto Rumuni plaćaju za Hungary državljanstvo kad su u uniji i od nove godine više nemaju nikakva ograničenja za rad...

Nemaju slobodno tržište rada.


imaju ga odavno u vecini zemalja EU a drugo od 31.12.2013. godine ni Bugari ni Rumuni nece imati nikakvih otezica po EU i imace svuda ista prava kao Madjari, Poljaci i sl. Proslo je 7 godina od kada su clanica EU a to je maksimalan period gde ih neka clanica moze ogranicavati u radu.


zar ne uzimaju madjarsko drzavljanstvo jer sa njim im ne bi trebala viza za USA i Kanadu , sa rumunskim iako su u EU im treba?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 10:20 - pre 126 meseci
Citat:
japanskaprepelica:U Slovackoj ih isto ima oko pola miliona. Pa bar sa Slovackim pasosem imaju ista prava kao Madjari, pa je i pored toga odziv ogroman iz Slovacke. Najmanji je odziv u Vojvodini.

Iz Slovačke je stiglo ukupno 1515 zahteva do aprila ove godine, što je 3,3‰ (tri zarez tri promila) mađarskog življa u Slovačkoj.
U tom periodu (jan 2011 - apr 2013), stiglo je cca

77000 zahteva srpskih državljana (46000 podneto u Srbiji) - broj Mađara u Srbiji - 250000
284000 zahteva rumunskih državljana (150000 podneto u Rumuniji) - broj Mađara u Rumuniji - 1,23 miliona
51000 zahteva ukrajinskih državljana (10000 podneto u Ukrajni) - broj Mađara u Ukrajni - 157000
1515 zahteva slovačkih državljana (161 podnet u Slovačkoj) - broj Mađara u Slovačkoj - 458000

Slovačka i Ukrajna ne priznaju dvojno državljanstvo. Zbog toga, kao i zbog prava koja već imaju sa slovačkim (EU) pasošem, malo slovačkih Mađara se odlučilo na ovaj korak. Ukrajinci, s druge strane, nemaju šta da izgube - štaviše, Ukrajna nije ni na "beloj šengen listi", tako da ni ne čudi ovoliki procenat zahteva.

Što se Rumunije tiče - restrikcije o dvojnom državljanstvu ne postoje; a zabrana za slobodu zapošljavanja u EU (ili kakogod se to zove) ističe tek sledeće godine, a mnogima je, verovatno, itekako značilo da emigriraju i ranije. Takođe, mnogi zahtevi su isključivo vezani za bitnost mađarskog porekla, jer je položaj Mađara u Rumuniji gori nego, na primer, u Srbiji.

Izvor:
Ovo i Vikipedija

[Ovu poruku je menjao Emil Ranc dana 21.11.2013. u 11:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 10:51 - pre 126 meseci
Citat:
helibp:
Citat:
gagigmaz:
Pre zakletve se popunjava jedan kratak upitnik za njihovu statistiku, koliko se secam ide pol, ime prezime, datum rodjenja, da li imate dece, skolska sprema.. adresa, tel, mail, nista posebno, oni su meni taj upitnik poslali postom pred zakletvu pa sam popunio i odneo.

Izvini što davim,gde si polagao zakletvu? I hvala na informaciji!


Nema problema nije davljenje :D
Zakletvu sam polagao u Subotici
 
Odgovor na temu

helibp

Član broj: 268411
Poruke: 29
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 13:06 - pre 126 meseci
Hvala ti gagigmaz na odgovoru ! Znači polagao si u Subotici,pretpostavljam da si tamo i predao papire....ja imam drugaricu kojoj je maternji slovački,i sad učimo madjarski punom parom,pa samo želim da pitam,da li je pametnije predati papire preko negde u Segedinu a zakletvu polagati tu u Subotici......

[Ovu poruku je menjao helibp dana 21.11.2013. u 14:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 14:03 - pre 126 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Citat:
japanskaprepelica:U Slovackoj ih isto ima oko pola miliona. Pa bar sa Slovackim pasosem imaju ista prava kao Madjari, pa je i pored toga odziv ogroman iz Slovacke. Najmanji je odziv u Vojvodini.

Iz Slovačke je stiglo ukupno 1515 zahteva do aprila ove godine, što je 3,3‰ (tri zarez tri promila) mađarskog življa u Slovačkoj.
U tom periodu (jan 2011 - apr 2013), stiglo je cca

77000 zahteva srpskih državljana (46000 podneto u Srbiji) - broj Mađara u Srbiji - 250000
284000 zahteva rumunskih državljana (150000 podneto u Rumuniji) - broj Mađara u Rumuniji - 1,23 miliona
51000 zahteva ukrajinskih državljana (10000 podneto u Ukrajni) - broj Mađara u Ukrajni - 157000
1515 zahteva slovačkih državljana (161 podnet u Slovačkoj) - broj Mađara u Slovačkoj - 458000

Slovačka i Ukrajna ne priznaju dvojno državljanstvo. Zbog toga, kao i zbog prava koja već imaju sa slovačkim (EU) pasošem, malo slovačkih Mađara se odlučilo na ovaj korak. Ukrajinci, s druge strane, nemaju šta da izgube - štaviše, Ukrajna nije ni na "beloj šengen listi", tako da ni ne čudi ovoliki procenat zahteva.

Što se Rumunije tiče - restrikcije o dvojnom državljanstvu ne postoje; a zabrana za slobodu zapošljavanja u EU (ili kakogod se to zove) ističe tek sledeće godine, a mnogima je, verovatno, itekako značilo da emigriraju i ranije. Takođe, mnogi zahtevi su isključivo vezani za bitnost mađarskog porekla, jer je položaj Mađara u Rumuniji gori nego, na primer, u Srbiji.

Izvor:
Ovo i Vikipedija

[Ovu poruku je menjao Emil Ranc dana 21.11.2013. u 11:35 GMT+1]


Ima li neko onaj link gdje pise koliko je ljudi i iz koje drzave dobilo madjarsko drzavljanstvo? Onaj madjarski sajt...
 
Odgovor na temu

Delchoni
Sombor

Član broj: 319258
Poruke: 3
*.reverse.destiny.be.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 14:06 - pre 126 meseci
Pozdrav svima, ja sam nedavno dobio pasos ali moj rodjak je odbijen na primer iako smo predali u isto vreme i imali slicno znanje madjarskog. Ne znam sta je odlucilo kod njega jer nisu naveli. Uglavnom dobar sajt za vezbanje je mylanguageexchange.com. Tu mozete da nadjete ljude koji zele da uce neki drugi jezik i u zamenu vam nude znanje svog (srpski mozda nije najpopularniji ali uvek moze neko da se nadje plus ako znate dobro neki drugi jezik - pomaze).

Da li neko mozda ima ideju gde mogu da nadjem formulare ili primere formulara za madjarski pasos. To nisam nigde uspeo da nadjem. Znam da se to ispunjava na licu mesta ali bih voleo prvo da pogledam o cemu se radi da budem pripremljen. Hvala puno!
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 14:50 - pre 126 meseci
Citat:
helibp:
Hvala ti gagigmaz na odgovoru ! Znači polagao si u Subotici,pretpostavljam da si tamo i predao papire....ja imam drugaricu kojoj je maternji slovački,i sad učimo madjarski punom parom,pa samo želim da pitam,da li je pametnije predati papire preko negde u Segedinu a zakletvu polagati tu u Subotici......

[Ovu poruku je menjao helibp dana 21.11.2013. u 14:37 GMT+1]


Iskreno vam nikako ne bih preporucio da navedete Suboticu kao mesto polaganja zakletve, ja sam prakticno prosao 4 intervjua sa proverom znanja jezika dok nisam prosao zakletvu u Subotici, jos i znam da komuniciram na madjarskom jer sam imao predznanje i jos sam posle intenzivno vezbao sa bakom kojoj je to maternji jezik. Za Suboticu je sada sigurno minimum A2, pozeljnije B1 nivo znanja, ali pitanje je na koga cete naleteti i kako ce taj vrednovati vase znanje. Preporucujem vam da sve zavrsite u Segedinu.
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.opera-mini.net.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 15:51 - pre 126 meseci
Danas je jedan clan foruma prosao u Subotici, i dobio je drzavljanstvo.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 16:09 - pre 126 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
Paladium2:Ima li neko onaj link gdje pise koliko je ljudi i iz koje drzave dobilo madjarsko drzavljanstvo? Onaj madjarski sajt...


Pa u tom postu koji si citirao jedini link je za to. Evo svezijih podataka iz septembra (s tim da nema statistike o dobijenim drzavljanstvima, samo o predatim zahtevima).

Citat:
Delchoni:Da li neko mozda ima ideju gde mogu da nadjem formulare ili primere formulara za madjarski pasos. To nisam nigde uspeo da nadjem. Znam da se to ispunjava na licu mesta ali bih voleo prvo da pogledam o cemu se radi da budem pripremljen. Hvala puno!


Ne postoji formular, nije to Srbija. Kada im das uverenje o naturalizaciji i lakcim kartu oni sve ostalo pronadju odmah u kompjuteru. Onda ti odstampaju i ti samo potpises.

Uh, iz Bosne samo 50 ljudi dobilo drzavljanstvo, bice veselo Doduse meni je predak iz Hrvatske, ali opet sam ja iz Bosne.

Hvala agora11 na odgovoru...
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 16:19 - pre 126 meseci
Isao je moj prijatelj i komsija pre neki dan u Suboticu, on je isto iz Bosne a predak mu je iz Hrvatske, baka i cista je madjarica. Ucio je jezik nekoliko mjeseci, kaze dosao je tamo i sve su ga lijepo primili i sjeo je za stol sa sluzbenicom i ona ga pocela ispitivati i on nesto nije dobro cuo i rekao joj moze li malo glasnije da ponovi a ona odmah pozove konzula. Konzul dosao i sjeo na mjesto sluzbenice i poceo da ga ispituje, prijatelj kaze ja mu kazem mozete li malo sporije a on ubrza, on opet kaze molim vas malo sporije a ovaj jos vise ubrza, i na kraju su poceli da pricaju na engleskom, rekao mu je na kraju da dodje za pola godine kad malo bolje nauci jezik. Rekao mu je da znanje jezika mora biti dnevnoj konverzaciji, mora da zna da veze recenice, da mu objasni neke stvari na madjarskom jeziku itd... Komso se bas iznervirao... Kaze nista ono kad si rodjen, gdje si rodjen, sta si po zanimanju itd... To je nista za konzula, on hoce da se bas zna madjarski jezik..
 
Odgovor na temu

pavlexxx
Novi Sad

Član broj: 315754
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 16:26 - pre 126 meseci
Evo da se javim, danas sam konacno, posle vise od godinu dana, prosao zakletvu u Subotici. Imao sam prvo razgovor sa konzulom opet, gde je pitao uobicajena pitanja, ali i kakvo je napolju vreme, malo matematike (97+18), koji dan je bio prekjuce, koji dan je preko sutra, i kako se kaze 'bolnica', 'ambulantna kola', i 'licna karta'. Nakon sto sam na sva pitanja dao dobar odgovor, ustao je i rekao sluzbenicama da mogu na zakletvu i onda sam ja potpisao sta je trebalo i sisao dole na ceremoniju i sve proslo OK, i slikao se sa konzulom i drzavljanstvom :)
Sve sto mogu da kazem je KONACNO! Znaci, ljudi, ucite jezik! Ja sam vecinom sam ucio, internet, pdf lekcije, video lekcije zvane Szorol Szora magyarul (proguglajte, na dunatv sajtu su), nekoliko casova sa nastavnicom madjarskog, i jednom sedmicno isao kod rodjake da malo komuniciram. Naravno, MNOGO su mi pomogla iskustva ljudi odavde, koji su podelili sa svima nama razna pitanja koja su im postavljana i onda i to dodatno ucio.
Moguce je nauciti, samo ako se dovoljno zeli i posvecuje dovoljno vremena ucenju :)
Samo napred i ne odustajte!
 
Odgovor na temu

Delchoni
Sombor

Član broj: 319258
Poruke: 3
*.reverse.destiny.be.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 16:34 - pre 126 meseci

Citat:
Delchoni:Da li neko mozda ima ideju gde mogu da nadjem formulare ili primere formulara za madjarski pasos. To nisam nigde uspeo da nadjem. Znam da se to ispunjava na licu mesta ali bih voleo prvo da pogledam o cemu se radi da budem pripremljen. Hvala puno!


Ne postoji formular, nije to Srbija. Kada im das uverenje o naturalizaciji i lakcim kartu oni sve ostalo pronadju odmah u kompjuteru. Onda ti odstampaju i ti samo potpises.[/quote]


 
Odgovor na temu

Delchoni
Sombor

Član broj: 319258
Poruke: 3
*.reverse.destiny.be.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 16:36 - pre 126 meseci
Hvala na odgovoru! Nadam se da to sto oni odstampaju nije komplikovano i ne moram da se mucim sa komplikovanim recima
 
Odgovor na temu

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 16:38 - pre 126 meseci
Cestitam pavlexxx!

bas mi drago! :)
 
Odgovor na temu

pedja91_nss

Član broj: 170292
Poruke: 93
95.180.28.*



+65 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 17:00 - pre 126 meseci
sjajna vest, čestitke!
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 17:31 - pre 126 meseci
Citat:
agora11:
Citat:
electricity001:a šta ako u uniju uđeš sa srpskim i ostaneš tamo preko 90 dana u nemačkoj a imaš mađarski u džepu jel te išto vode kod nemačkog sudije za prekršaje da razjasniš da imaš i mađarski?


To je tamo malo ozbiljnije od pukog prekrsaja. Preti deportacija i zabrana ulaska u EU. Ne znam da li je aktiviran SIS na teritoriji celog Sengena, to znaci da gde god da udjete u EU da ce se to beleziti u bazu podataka kompjutersku, i da ce se posle 90 dana paliti crveno svetlo. Trenutno ako to jos nije aktivno se gleda po pecatima u pasosu, plus neke drzave vec dele informacije i imaju kompjuterizovanu bazu a medju njima i Madjarska. Ako ste ostali u EU duze od 90 dana i nemate sa sobom madjarski pasos, naravno da cete imati problem.

Naravno na granici ako pokazete ovaj drugi pasos da ce se problem resiti i da vas nece ni kaznjavati ni privoditi, ali pitanje je sta ako putujete samo sa jednim pasosem i njega pokazujete svima. U tom slucaju cete imati problem ako ostanete duze od 90 dana, bilo tamo bilo ovamo.

Mada i dalje ne vidim zasto bi neko sebi pravio takvu komplikaciju, kad se moze izbeci vrlo jednostavno.

Citat:
electricity001:ili je možda najbolje na srpskoj granici pokazivati srpski a na granicaama EU mađarski i onda ne može doći do ovakve zavrzlame?


Upravo tako.


Ja se izvinjavam al meni opet nije jasno... Izadjem iz Srbije - dam srpski pasos, udare mi pecat, udjem u Hrvatsku, dam HU pasos - udare mi pecat, na izlasku iz Hrvatske dam isto HU pasos, udjem u Sloveniju, dam HU pasos i ostanem tamo godinu dana kod sestre. Vracam se za Srbiju, opet kad izlazim iz SLO, dam HU pasos, kad udjem u HR i kad izadjem iz HR isto dam HU pasos i kad udjem u SRB dam nas pasos i onda on vidi da sam ja izasla npr. 10.12.2013. i da sam se vratila 15.10.2014. i da sam bila u EU 10 meseci. Sta onda, jel to prekrsaj sa jedne ili druge strane? Stvarno ne razumem, svi mi pricaju drugacije...
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 17:53 - pre 126 meseci
Citat:
pavlexxx:
Evo da se javim, danas sam konacno, posle vise od godinu dana, prosao zakletvu u Subotici. Imao sam prvo razgovor sa konzulom opet, gde je pitao uobicajena pitanja, ali i kakvo je napolju vreme, malo matematike (97+18), koji dan je bio prekjuce, koji dan je preko sutra, i kako se kaze 'bolnica', 'ambulantna kola', i 'licna karta'. Nakon sto sam na sva pitanja dao dobar odgovor, ustao je i rekao sluzbenicama da mogu na zakletvu i onda sam ja potpisao sta je trebalo i sisao dole na ceremoniju i sve proslo OK, i slikao se sa konzulom i drzavljanstvom :)
Sve sto mogu da kazem je KONACNO! Znaci, ljudi, ucite jezik! Ja sam vecinom sam ucio, internet, pdf lekcije, video lekcije zvane Szorol Szora magyarul (proguglajte, na dunatv sajtu su), nekoliko casova sa nastavnicom madjarskog, i jednom sedmicno isao kod rodjake da malo komuniciram. Naravno, MNOGO su mi pomogla iskustva ljudi odavde, koji su podelili sa svima nama razna pitanja koja su im postavljana i onda i to dodatno ucio.
Moguce je nauciti, samo ako se dovoljno zeli i posvecuje dovoljno vremena ucenju :)
Samo napred i ne odustajte!


Svaka cast !
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 18:12 - pre 126 meseci
Citat:
pan 1:Ja se izvinjavam al meni opet nije jasno... Izadjem iz Srbije - dam srpski pasos, udare mi pecat, udjem u Hrvatsku, dam HU pasos - udare mi pecat, na izlasku iz Hrvatske dam isto HU pasos, udjem u Sloveniju, dam HU pasos i ostanem tamo godinu dana kod sestre. Vracam se za Srbiju, opet kad izlazim iz SLO, dam HU pasos, kad udjem u HR i kad izadjem iz HR isto dam HU pasos i kad udjem u SRB dam nas pasos i onda on vidi da sam ja izasla npr. 10.12.2013. i da sam se vratila 15.10.2014. i da sam bila u EU 10 meseci. Sta onda, jel to prekrsaj sa jedne ili druge strane? Stvarno ne razumem, svi mi pricaju drugacije... :(


Ovako, date srpski pasos na izlasku iz Srbije i udare vam pecat, date madjarski pasos na ulasku u Hrvatsku (ne lupe vam pecat, tako je po pravilima EU, ne lupaju se pecati u pasose drzavljana EU, osim ako je neki nepismen carinik, ali uglavnom ne bi trebalo da lupaju), na izlasku iz Hrvatske i na ulasku u Sloveniju opet madjarski i niko vas nista ne pita i ostanete tamo godinu dana (obavezno morate da se prijavite ako ostajete duze od 3 meseca inace cete platiti kaznu na izlasku iz Slovenije a moze da bude nemala, prilikom prijave morate da navedete razlog - posao, studije, samofinansirajuci boravak i sl. mada bi to trebalo da bude formalnost). Na povratku opet na izlasku iz Slovenije i ulasku u Hrvatsku madjarski pasos, na izlasku iz Hrvatske madjarski pasos i na ulasku u Srbiju srpski pasos.

Srpski carinik nema nikakve ingerencije da se mesa u to koliko ste vi vremena proveli u EU i da li ste prekrsili tamosnje zakonodavstvo. Nema on sta vas da pita oko toga. Na kraju putovanja ako svi budu postovali zakone u oba pasosa bice samo jedan pecat - izlazni pecat Srbije u srpskom pasosu. (po zakonu o zastiti drzavne granice pecati se drzavljanima Srbije lupaju samo na izlasku, a na ulasku na zahtev i obrnuto strancima se lupa na ulasku a po zakonima EU ne lupaju se pecati u pasose drzavljana EU). Ako carinik bas bude znatizeljan kako ste bili toliko dugo tamo a nigde pecata - pa pokazite mu madjarski pasos. Ali nije kao da nikada nisu videli dvojne drzavljane pa da se cude.

JEDINI problem koji mozete imati je taj da se niste odjavili ovde sto ste po zakonu duzni ako idete na tako dugo. Ali to samo u teoriji jer ovaj zakon se uopste ne sprovodi, ja ne znam da je iko iz dijaspore ikada kaznjen zbog toga, a isto tako ne znam da se neko odjavio.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.11.2013. u 18:25 - pre 126 meseci
@agora ,agora objasnio postupak..,nemozes biti u eu a da negde nisi prijavljen i to je ok.., takodje postoji problemcic daneko kom je prebivaliste u RS mora da se prjavi ako ce biti duze od 60 dana van RS .no ako neko ide na duze..sa mdjarskiom pasosem ,treba da se odjavi ovde i prijavi u eu.i to je to..,pravilo je da mozes imati 2 pasosa ali 1 adresu,tj prebivaliste
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898663 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.