Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898840 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.122.30



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2013. u 17:06 - pre 127 meseci
Citat:
83sjm: @jedy023
pozdrav,kako je,jesi uspeo predati zahtev ili jos ucis:))
kazi mi molim te kad u HU predajes zahtev i za decu da li treba fotokopija decjeg srpskog pasosa ili ne,posto im nisam pravila pasose...

Nisam jos predao ucim i cekam da me zovu da idem da predam.
Mi smo nosili kopije pasosa,ali nisu nam uzeli pa predpostavljam da ne trebaju.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
109.94.122.30



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2013. u 17:07 - pre 127 meseci
Citat:
83sjm: Da li je neko mozda bio danas na konzularnom danu u Temerinu?

Bila je moja koleginica,sutra cu je videti pa cu Vam preneti utiske,mada ona je madjarica tako da za nju nije problem.
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2013. u 17:36 - pre 127 meseci
Citat:
83sjm:
@jedy023
pozdrav,kako je,jesi uspeo predati zahtev ili jos ucis:))
kazi mi molim te kad u HU predajes zahtev i za decu da li treba fotokopija decjeg srpskog pasosa ili ne,posto im nisam pravila pasose...

Ja kad sam predavao za decu 7 i 9 godina imao sam samo njihove izvode iz maticne knjige rodjenih i nisu mi trazeni njihovi pasosi ni na uvid.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2013. u 18:50 - pre 127 meseci
I meni su za dete samo izvod trazili a imao sam i izjavu supruge da se slaze sa tim kao i vencani list.. jer je u madjarskoj mama bitnije od tate :D
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2013. u 18:57 - pre 127 meseci
Citat:
jedy023:
Citat:
PiroskaS: Ali...zar ti nije potreban srpski pasoš da bi dobio i mađarski?

A sta ce mu.to nije uslov da bi dobio madjarski pasos,jer po toj logici svi koji su predali u SU ili u BG su se intetifikovali sa pasosem.
Ne treba Vam srpski pasos da bi podilgli ili napravili HU.
Normalno da Ovaj slucaj o kome se govori je logicno da ima srpski oasos jer je dolazio iz HU.


ja mislim da madjarski pasos u bg moze da se pravi i sa nasom licnom kartom.. to sto neko nosi pasos je stvar izbora... a njima je svakko potreban srpski pasos ili lk da bi te identifikovali.. nakon toga se u madjarskoj ambasadi koristi madjarski pasos za identifikaciju... recimo za 10 godina kada pravis novi pasos...

A brate ja razmiljam... za deset godina ima da pricam madjarski ko madjar :D
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2013. u 19:02 - pre 127 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Citat:
helibp:i naravno da i madjari prate sve ovo što se piše na ovakvim mestima...

Selo Kiskunszentfélegyvásárhely od 300 stanovnika, nedeljne zakletve sa po stopedeset ljudi, pola njih iz Beograda i sl, dobar boj njih ne zna da kaže više od "Jó napot" i "Köszönöm", neki i to pomešaju... Baš onako, da se na elitesecurity-ju nije pisalo o tome, Budimpešta ne bi imala pojma šta se dešava u pograničnim selima u svojoj zemlji...


Stramota i to sve treba pohapsoto za prevare. I Srbe i Madjare koji u tme ucestvuju.

C c c ...
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2013. u 19:04 - pre 127 meseci
Citat:
helibp:
Poštovani pratioci ovog foruma...do pooštravanja pri dobijanju madjarskog državljanstva je došlo zahvaljujući baš javnoj raspravi o tome ko je kome koliko platio,gde je išao da preda zahtev,kako je lako prošao a da nije znao dve reči...itd. Znači i na fejsbuku,i na javnim forumima,jer ovo nije jedini na kome se raspravlja o temi,je došlo do javnog "lajanja",i naravno da i madjari prate sve ovo što se piše na ovakvim mestima...i zahvaljujući baš tome sada više nije tek tako dobiti madjarsko državljanstvo! Da se malo držalo do diskrecije,i dan danas bi bilo lakše da se dodje do tog pasoša koji daje mogućnost odlaska odavde...Znači treba kriviti samo one koji su se javno hvalili na sva usta kako su zeznuli sistem,a zeznuli su baš ovaj narod....Pa hvala im veliko!!!!!!!!!


Zalosno je sto odmah nisu uvedene rigoroznije kontrole. Zalosno je sto je i raznorazni olos dosao do tog drzavljanstva.

To sve treba pohapsiti.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2013. u 19:08 - pre 127 meseci
Citat:
dejanab92:
Da li zna iko da li ima neka stranica gde ima spisak mesta koja su bila pod austrugarskom, nebih da rizikujem pa da mi naziv sela gde je pradeda rodjen opet napravi problem,jer ona je nasla bila nakon pola sata naziv tog mesto po njihovome ali mi nije rekla, naziv sela je Gređani,ali problem je bio sto oni ne znaju nase đ,a opet kod njih nije napisano niti Gredjani ili Gregyani,pokusavala je i sa tim pa nije nasla, vec je nekako nasla sasvim drugi naziv


a na koje gredjane mislis? ima ih vise..
 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2013. u 22:01 - pre 127 meseci
Nisam znala da ima vise,gde jos ima,mslm koja opstina, ovo je opstina Okucani,blizu Nove Gradiske
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2013. u 22:56 - pre 127 meseci
Citat:
hui7:
Mali savet, za one koje zanima.

Jedan od brojeva telefona sa kog se vrše provere iz Budimpešte je +3614639100.

To je broj sledeće institucije: http://www.bmbah.hu/kapcsolat.php

Moj predlog je naravno da se javite, ali ko sam ja da savetujem povodom toga.

Da budem koretkniji, nismo 100% sigurni da li je provera ili obaveštenje o prosleđivanju slučaja, ali svakako drugarice su dobile poziv nakon samo 3 nedelje od predaje.

Učite jezik i sve najbolje!


Nakon samo 3 nedjelje... uh, to je vec zabrinjavajuce... Sad trenutno prosirujem znanje, i mislim da sam dosta toga naucio ali se bojim tog poziva bas...

Zna li neko ili ima li neko bilo kakvu predstavu kako izaberu koga ce zvati, da li to rade nasumice ili pregledaju papire pa vide da je to neko ko ne zivi u okruzenju madjara i tu se stvori sumnja da taj neko ne zna jezik pa onda vrse provjeru pozivom... Lakse bi mi bilo da je ono prvo, da izvlace nasumice, pa koga izvuku tog zovu...
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika19.11.2013. u 23:03 - pre 127 meseci
Citat:
Emil Ranc:
Citat:
helibp:i naravno da i madjari prate sve ovo što se piše na ovakvim mestima...

Selo Kiskunszentfélegyvásárhely od 300 stanovnika, nedeljne zakletve sa po stopedeset ljudi, pola njih iz Beograda i sl, dobar boj njih ne zna da kaže više od "Jó napot" i "Köszönöm", neki i to pomešaju... Baš onako, da se na elitesecurity-ju nije pisalo o tome, Budimpešta ne bi imala pojma šta se dešava u pograničnim selima u svojoj zemlji...


Inače su državljanstva odobravali i proveravali Palika i Ferika iz Malog Idjoša i da se o tome nije pisalo ovde na forumu to Budimpešta nikada nebi otrkila. :) Kako da ne...
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

helibp

Član broj: 268411
Poruke: 29
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2013. u 11:45 - pre 127 meseci
Da li se neko seća,koje je još dodatne formulare trebao popunjavati prilikom polaganja zakletve?
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2013. u 13:33 - pre 127 meseci
Pre zakletve se popunjava jedan kratak upitnik za njihovu statistiku, koliko se secam ide pol, ime prezime, datum rodjenja, da li imate dece, skolska sprema.. adresa, tel, mail, nista posebno, oni su meni taj upitnik poslali postom pred zakletvu pa sam popunio i odneo.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2013. u 14:13 - pre 127 meseci
Citat:
Miks87:
Citat:
electricity001:
ne kontam zašto Rumuni plaćaju za Hungary državljanstvo kad su u uniji i od nove godine više nemaju nikakva ograničenja za rad...

Nemaju slobodno tržište rada.


imaju ga odavno u vecini zemalja EU a drugo od 31.12.2013. godine ni Bugari ni Rumuni nece imati nikakvih otezica po EU i imace svuda ista prava kao Madjari, Poljaci i sl. Proslo je 7 godina od kada su clanica EU a to je maksimalan period gde ih neka clanica moze ogranicavati u radu.
 
Odgovor na temu

japanskaprepelica

Član broj: 311812
Poruke: 230
*.dynamic.sbb.rs.



+201 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2013. u 14:49 - pre 127 meseci
Citat:
dejanab92:
Nisam znala da ima vise,gde jos ima,mslm koja opstina, ovo je opstina Okucani,blizu Nove Gradiske


Ima i kod Topuskog.
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2013. u 16:14 - pre 127 meseci
Ako neko bude isao ili imao informacije sa zakletve u Morahalomu sad u petak 22.11.zamolio bih ga da podeli svoje iskustvo,hvala unapred,a usput bi ovim putem prozvao jednog clana koji nece da odgovori na pp.Kada sam ja predao papire odgovorio sam sigurno na 30,40 privatnih poruka,ali nema veze.Ako sam bio suvise indiskretan sa pitanjem i na takvo se moze dati jedan odmeren odgovor!Onaj koji je prozvan pronaci ce se.
 
Odgovor na temu

povremen
korektan
mogao sam i bolje
i vise
lepmali grad ali. .srbija

Član broj: 311479
Poruke: 76



+51 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2013. u 16:55 - pre 127 meseci
@joksla. ako ignorisemo sve ove sa losim zeljama prema drugima,ako ignorisemo ove sto sve znaju i ako ignorisemo ove sto niti predaju niti su predali, niti su blili nazakletvi vec jednostavno imaju previse slobodnog vremena da mlate praznu slamu..,zelim ti reci da se opustis..,ponovis koju rec madjarskog (ne moze da skodi) i cekas mirno svoju zakletvu.nemozes nikako spreciti ni los ni dobar rezultat.tako da..relax .svako dobro ,mir i srecu svakom.
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.mbb.telenor.rs.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2013. u 17:00 - pre 127 meseci
Citat:
joksla:
Ako neko bude isao ili imao informacije sa zakletve u Morahalomu sad u petak 22.11.zamolio bih ga da podeli svoje iskustvo,hvala unapred,a usput bi ovim putem prozvao jednog clana koji nece da odgovori na pp.Kada sam ja predao papire odgovorio sam sigurno na 30,40 privatnih poruka,ali nema veze.Ako sam bio suvise indiskretan sa pitanjem i na takvo se moze dati jedan odmeren odgovor!Onaj koji je prozvan pronaci ce se.


Znači Morahalom posle mesec dana od prošle zakletve organizuje novu? Dobri su . Meni je počeo 5-ti mesec čekanja, možda mi se i posreći da do sledeće dobijem poziv...
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

helibp

Član broj: 268411
Poruke: 29
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2013. u 17:16 - pre 127 meseci
Citat:
gagigmaz:
Pre zakletve se popunjava jedan kratak upitnik za njihovu statistiku, koliko se secam ide pol, ime prezime, datum rodjenja, da li imate dece, skolska sprema.. adresa, tel, mail, nista posebno, oni su meni taj upitnik poslali postom pred zakletvu pa sam popunio i odneo.

Izvini što davim,gde si polagao zakletvu? I hvala na informaciji!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.11.2013. u 17:27 - pre 127 meseci
Citat:
povremen:
@joksla. ako ignorisemo sve ove sa losim zeljama prema drugima,ako ignorisemo ove sto sve znaju i ako ignorisemo ove sto niti predaju niti su predali, niti su blili nazakletvi vec jednostavno imaju previse slobodnog vremena da mlate praznu slamu..,zelim ti reci da se opustis..,ponovis koju rec madjarskog (ne moze da skodi) i cekas mirno svoju zakletvu.nemozes nikako spreciti ni los ni dobar rezultat.tako da..relax .svako dobro ,mir i srecu svakom.

Hvala,ja se nadam najboljem,jezik upravo ucim,svaki dan kad dodjem s posla strebam po jedno sat vremena na www.goethe-verlag.com madj-srpski,predao sam posteno,uz pozitivnu ocenu sluzbenice,jos malo pa punih 6 meseci,pa sam vec po malo nestrpljiv i tebi i svim ostalim dobronamernim forumasima zelim svako dobro!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3898840 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.