Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla

elitemadzone.org :: MadZone :: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48603 | Odgovora: 316 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 13:02 - pre 162 meseci
Izrazi kao "yeah, sure" ne dokazuju ništa, a japanska filozofija ne govori ništa o Srbiji. Takođe, komentarima o feudalizmu pokazuješ da ti ni istorija nije jača strana.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 13:27 - pre 162 meseci
Pa nisam na sudu da "dokazujem", u pitanju je ironija.

Japan/Srbija? ........
Japan
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 13:45 - pre 162 meseci
Pa, kakva je to onda rsprava bez argumenata?

OK, znači tvoje poruke treba ubuduće ignorisati.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 14:15 - pre 162 meseci
Ja nesto nisam cuo da u Japanu radnici "pljuju" firmu/gazdu + jos da ostaju na poslu nakon toga.
Sto se tice FB, vecu su stetu napravili tako nego da su na radnom mestu kukali/urlali o "nepravdi" i sl. glupostima.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.lhbhostingserver.com.



+443 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 14:30 - pre 162 meseci
Nedeljko,

zamolio bih te ako već komentarišeš šta sam napisao da mi se u komentarima ne obraćaš direktno jer "nemoram ja da dajem otkaz ili da promenim poslodavca". Osim toga i sam znam šta mogu pa mogu i "podneti žalbu" ako hoću. I kome sam ja potreban to je moj problem, itd. Naravno sve te odgovore uvek možeš da adresiraš u trećem licu.

Hvala.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.lhbhostingserver.com.



+443 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 14:42 - pre 162 meseci
Kad pomenuste Japan, kompanije kao Sony svojom praksom pokazuju da u ljudskim resursima vide bogatstvo a ne izdatak.

To je upravo suprotno u odnosu na ponašanje i razmišljanje tipičnog novokomponovanog "biznismena" koji novcem sumnjivog porekla pokušava da namakne još veću zaradu. Takvim "gazdama" je naravno svaki zaposleni čist gubitak. Oni polaze od toga da je novac jedina vrednost pa nije čudo da se tako osiono ponašaju.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 14:58 - pre 162 meseci
Što se direktnog obraćanja tiče, time sam hteo da kažem da ličnim primerom treba stajati iza svojih stavova.

Smatraš da su radnici neophodni poslodavcu. OK, zašto bi ih onda poslodavac terao od sebe osionošću itd. Onda bi svaki poslodavac oberučke prihvatao onoga ko hoće da radi kod njih i radnici ne bi imali nikakvih problema.

Da, oni jesu potrebni poslodavcu, kao i on njima. Upravo je to razlog što ja neću da pravim takve gluposti (jer mi treba to radno mesto) i što poslodavac neće da se iživljava nadamnom (jer mu trebam).

E, sad, ako se radi o lako zamenljivoj radnoj snazi, onda nije čudo ako se poslodavac ponaša slobodnije. Isto tako, ako je radnik neka retka zverka, koja može bilo kad da pronađe posao i teško je zamenljiv, nije čudo ako je slobodniji. Što se tiče lako zamenljive radne snage, obično se radi o ljudima koji nisu hteli da porade na sebi, pa sada žanju kako su posejali.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 14:58 - pre 162 meseci
Citat:
..kompanije kao Sony svojom praksom pokazuju da u ljudskim resursima vide bogatstvo a ne izdatak.

.. Sto je NORMALNA pojava u KAPITALISTICKIM zemljama u kojima je PRIVATNA svojina nedodirljiva ..

.. a VRLO RETKA pojava u BIVSIM i sadasnjim KOMUNISTICKIM zemljama i zemljama gde nema DEMOKRATIJE i gde se ne postuju osnovna ljudska prava u koje spada i pravo na PRIVATNU svojinu..
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 15:15 - pre 162 meseci
Citat:
Nedeljko: Pa, kakva je to onda rsprava bez argumenata?

Ama covece, IRONIJA. Ukoliko ne zelis da razumes ironiju u mom poustu, nemoj, tvoja stvar.
Citat:
Nedeljko:OK, znači tvoje poruke treba ubuduće ignorisati.
Sta li si ti umislio? Ako TI hoces da ignorises moje poruke, slobodno ih ignorisi, to je normalno ponasanje na forumima, ne moras da obavestavas o tome.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 15:19 - pre 162 meseci
Tipičan novokomponovani bizmismen, koji uglavnom kriminalom došao do para, pa privatizovao neku firmu, u svojoj gluposti najčešće nije svestan koliko su zaposleni bitni za uspeh firme.

Tipično, zbog relativno velike nezaposlenosti, mislii da je svaki zaposlen olako zamenljiv pa svojim bahatim i osionim ponašanjem prvo otera svakog ko ima znanje, i može lako da nađe posao u drugoj firmi. Ko onda ostane u firmi ? Umesto vrsnih tehnologa i inženjera koji su godinama vodili firmu, umesto iskusnih komercijalista koji su negovali dugogodišnje poslovne veze, ostale su samo sekretarice, spremačice, radnici - polutani, i poneki mladi pripravnik koji još nije svestan šta ga je snašlo. Šta se dešava sa firmom koja je više decenija uspešnpo poslovala kao društvena ? Sunovrati se u roku od nekoliko meseci !

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 15:25 - pre 162 meseci
Sta dete zna sta je human resources.
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 15:27 - pre 162 meseci
Citat:
Nedeljko


E, sad, ako se radi o lako zamenljivoj radnoj snazi, onda nije čudo ako se poslodavac ponaša slobodnije. Isto tako, ako je radnik neka retka zverka, koja može bilo kad da pronađe posao i teško je zamenljiv, nije čudo ako je slobodniji. Što se tiče lako zamenljive radne snage, obično se radi o ljudima koji nisu hteli da porade na sebi, pa sada žanju kako su posejali.


Ajde i sa ovim mogu delimicno da se slozim.Ali se postavlja pitanje koliko to treba dozvoliti
poslodavcu da bude slobodniji.Znaci ako nisi nezamenljiv u firmi moze da te kara uzduz i
popreko koliko i kako hoce, a da ti pritom nemas pravo da se branis,ustvari nemas pravo
ni da pomislis da smes da se branis.Po ovome ispada da poslodavac ako si lako zamenjiva radna snaga ima potpunu slobodu da te odjebe maltene bez ikakvog razloga,jednostavno nisi mu simpatican i mozes da ides.A to moze da se radi tako bas zbog ovih vise puta spominjanih
blanko otkaza.Da nema toga pitanje je da li bi mogli bas tako da se ponasaju
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 16:24 - pre 162 meseci
Citat:
janko.84: Ajde i sa ovim mogu delimicno da se slozim.Ali se postavlja pitanje koliko to treba dozvoliti
poslodavcu da bude slobodniji.Znaci ako nisi nezamenljiv u firmi moze da te kara uzduz i
popreko koliko i kako hoce, a da ti pritom nemas pravo da se branis,ustvari nemas pravo
ni da pomislis da smes da se branis.Po ovome ispada da poslodavac ako si lako zamenjiva radna snaga ima potpunu slobodu da te odjebe maltene bez ikakvog razloga,jednostavno nisi mu simpatican i mozes da ides.A to moze da se radi tako bas zbog ovih vise puta spominjanih
blanko otkaza.Da nema toga pitanje je da li bi mogli bas tako da se ponasaju


Prvo, najlakše zamenljiva radna snaga su oni koji obavljaju poslove za koje je potrebna obuka od 5 minuta, a to svakako jako daleko od krajnjeg dometa onoga što najveći broj ljudi može da savlada. Dakle, radi se najčešće o ljudima koji nisu hteli nimalo da porade na sebi. Za takve nemam baš puno sažaljenja i razumevanja kada žanju ono što su posejali. Od toga te nikakav zakon ne može zaštititi.

Ako me pitaš kako mislim da treba da bude, mislim da gazda treba da ih kara uzduž i popreko i da ćute kao zaliveni, jer nisu za bolje. Drugo su ljudi koji iz opravdanih razloga nisu mogli da postignu više. Za takve imam razumevanja i zaslužuju poštovanje.

Ako me pitaš kako u našem zakonu jeste, pa postoji zakon protiv mobinga, blanko otkazi su zabranjeni, ne možeš dobotin otkaz tek tako (možeš da tužiš
poslodavca, pa da mora na sudu da dokaže da su bili ispunjeni uslovi za otkaz) itd.

Ako me pitaš kako u Srbiji faktički jeste, onda ti mogu reći da ljudi najčešće jesu retardi koji ne umeju da presaviju tabak, ali za to im niko nije kriv.

Citat:
kandorus: Kad pomenuste Japan, kompanije kao Sony svojom praksom pokazuju da u ljudskim resursima vide bogatstvo a ne izdatak.

To je upravo suprotno u odnosu na ponašanje i razmišljanje tipičnog novokomponovanog "biznismena" koji novcem sumnjivog porekla pokušava da namakne još veću zaradu. Takvim "gazdama" je naravno svaki zaposleni čist gubitak. Oni polaze od toga da je novac jedina vrednost pa nije čudo da se tako osiono ponašaju.


Pa, vidiš, taj novopečeni biznismen ne bi nikoga zaposlio da smatra da mu je svaki zaposleni čist gubitak. Zapošljava zaposlene iz potpuno istih razloga kao i soni. Ni soni to ne radi iz filantropije, već zato što mu ti ljudi trebaju.

E, sad, razlika između njih je što se soni bavi mnogo složenijim poslovima za šta mu treba mnogo kvalitetnija radna snaga, koja je mnogo teže zamenljiva, pa je i odnos u skladu sa tim. Nema to nikakve veze ni sa kapitalizmom, ni sa komunizmom.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

janko.84

Član broj: 210960
Poruke: 285



+22 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 16:38 - pre 162 meseci
Obuka za ovaj posao traje dve nedelje i ti ljudi nemaju nista laksi posao nego neka salterusa u
banci koja ima platu 400-500 E.Cak sta vise mislim da im je kudikamo teze jer i sam znas sa
kakvom se klijentelom susrecu.
Drugo kako ti sebi dajes za pravo da kazes da neko nije hteo da radi na sebi.Otkud znas
kakve su okolnosti koje tim ljudima nisu dale da se usavrsavaju kao ti recimo.
I trece mislis li da su svi koji rade u kladionici neobrazovani i nesposobni i da ne zasluzuju
bolje.Mislis li da bas niko od njih nije zavrsio neki fax ili bar neku visu skolu.
Ali ne mogu da dodju na bolja mesta od tih "spososbnih",od onih koji su radili na sebi
tatinim parama koje su ko zna kavog porekla,od onih koji su pokupovali diplome po raznim
kragujevcima,mitrovicama i ostalim pizdincima-pardon univerzitetima.



P.S Nista licno
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 16:45 - pre 162 meseci
Taj ko je kupio diplomu i nije za bolje nego za najprostiji posao. Onaj ko je stekao neko vredno znanje, naći će posao i probiće se pored tih koji su pokupovali diplome.

Nije sve u fakultetima. Budi dobar zanatlija i imaćeš posla preko glave, jer je konkurencija najvećim delom fušerska. Oni koji dobro rade su retki, ali muku mu ljutu, bez muke nema nauke. U tome je tipično problem.

Postoji jedan promil ljudi koji ne mogu da se osposobe za nešto drugo, a ostali odgovaraju navedenom opisu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 16:49 - pre 162 meseci
Citat:
janko.84: Ali ne mogu da dodju na bolja mesta od tih "spososbnih",od onih koji su radili na sebi
tatinim parama koje su ko zna kavog porekla,od onih koji su pokupovali diplome po raznim
kragujevcima,mitrovicama i ostalim pizdincima-pardon univerzitetima.


Aha, problem je u parama, bez kojih ne može ništa da se nauči. Svako ko je završio fakultet ima bogatog oca. Da, da, da...

Vidiš, uvek sam bio voljan da besplatno podučim nečemu onome što znam nekoga ko želi da uči i nisam jedini takav.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.lhbhostingserver.com.



+443 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 17:05 - pre 162 meseci
Neki o ljudima razmišljaju po sistemu "AKO p ONDA q". To je najkraći put da se živo biće prvo omalovaži zatim degradira i na kraju potpuno uništi.

A zatim se sav novac sa stola pokupi iako tu ima uloga i od drugih. Ali "ti drugi" su bezvredna smese proteina, masti, ugljenih hidrata i vode, čega ima u kasapnici na kilo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 17:18 - pre 162 meseci
U kasapnici se ne može naći radna snaga na kilo, koja će ti obaviti posao.

A što se tiče toga "ako p, onda q", tako razmišlja i soni. "Ako su loši uslovi rada, neće mi doći kvalitetni stručnjaci koji mogu da biraju posao, a onda propada firma". Naravno da je prema teže zamenljivoj radnoj snazi odnos bolji. To je uvek bilo i biće tako.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.lhbhostingserver.com.



+443 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 18:17 - pre 162 meseci
Nedeljklo, da li je istina da si bacao mačke sa 5-og sprata?
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla14.12.2010. u 18:20 - pre 162 meseci
haha, kvota 1.01 da jeste.

Tesko da bi prosao ozbiljniji psiho test na konkursu za posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48603 | Odgovora: 316 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.