Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla

elitemadzone.org :: MadZone :: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48600 | Odgovora: 316 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 10:50 - pre 162 meseci
Našao sam

Citat:
Ustav Republike Srbije, Pravo na rad, Član 60:

Jemči se pravo na rad, u skladu sa zakonom.
Svako ima pravo na slobodan izbor rada.
Svima su, pod jednakim uslovima, dostupna sva radna mesta.
Svako ima pravo na poštovanje dostojanstva svoje ličnosti na radu, bezbedne i zdrave uslove rada, potrebnu zaštitu na radu, ograničeno radno vreme, dnevni i nedeljni odmor, plaćeni godišnji odmor, pravičnu naknadu za rad i na pravnu zaštitu za slučaj prestanka radnog odnosa. Niko se tih prava ne može odreći.
Ženama, omladini i invalidima omogućuju se posebna zaštita na radu i posebni uslovi rada, u skladu sa zakonom.


E, sad, ne piše kakva je naknada za rad pravična, tako da ne vidim ikakav način da se ova odredba primeni.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 10:51 - pre 162 meseci
Citat:
Ja ih vredjam?
Ili onaj ko tvrdi da su i oni imali slobodu govora?

pošto se ovo "onaj" odnosi na mene, evo da preformulišem izjavu. Dakle, rekao sam
Citat:
Sloboda govora ti garantuje da imaš pravo da kažeš šta misliš, ali ti ne garantuje da nećeš trpeti posledice zbog nečega što si rekao.

A trebalo je
Citat:
Sloboda govora ti garantuje da imaš pravo da kažeš šta misliš i da nećeš trpeti zakonske posledice zbog toga, ali ti ne garantuje da nećeš trpeti neke druge posledice zbog nečega što si rekao, kao što je recimo gubitak prijatelja, osuda od strane porodice, dobijanje otkaza i slično

Eto, jel bolje ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 10:54 - pre 162 meseci
@Marko
Sad je mnogo bolje. U stvari, sad je smisao potpuno drugaciji.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 10:57 - pre 162 meseci
Citat:
Nedeljko:  tako da ne vidim ikakav način da se ova odredba primeni.

Heh, ja ne vidim kako moze pola tog socijalistickog utopistickog ustava moze da se primeni u praksi al zna se zasto smo glasali za njega. U svakom slucaju kao vecina drugih pravnih akata nase banana republike i ustav ima nivo i strukturu naucne fantastike. Kad bi se nas ustav strogo primenjivao drzava bi stala.

U svakom slucaju pravicna naknada bi trebala da bude vise od 0 :) jer ako je moralna i druga nematerijalna satisfakcija pravicna onda tu ima mnogo prostora za dalje zloupotrebe (pera ce da radi iz licne satisfakcije a platu ce da dobije kad se uzmogne).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 10:59 - pre 162 meseci
Citat:
^Nedeljko
OK, ako radnik smatra da je bolje biti poslodavac, da to znači enormnu zaradu bez znanja i rada, neka lepo otvori svoju firmu i postane poslodavac.

E vidiš, to je sa pozicija sile. Ali to nije pravedno društvo.

Bogaćenje bez znanja i rada podrazumeva radnje na marginama legale i ilegale, manipulisanje zaposlenima i klijenatima, uskraćivanje prava, prikrivanje karakteristika roba i usluga...

Nije to sve njihovo. Mnogo više traba da vrate zajednici u kojoj žive. I zaposlenima naravno.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:02 - pre 162 meseci
Upravo tako. zato sam ja za potpunu liberalizaciju tržišta, pa nek svako radi onako kako se dogovori sa poslodavcem. Ako neko hoće da radi za 0 dinara neka radi, ako hoće 1.000 evra mesečno, neka radi ako je poslodavac spreman da plati toliko, pa na kraju krajeva, ako neko želi da plati poslodavcu da bi radio, zašto i to ne bi bilo moguće. Recimo, neko hoće da radi godinu dana da bi stekao iskustvo u poslu i za to želi da plaća poslodavcu 30.000 dinara mesečno, zašto bi zakonom bio sprečen u tome. Na taj način su i prava poslodavca i prava radnika veća i bolje zaštićena, jer će svako mnogo više brinuti o sebi i tome šta potpisuje. Ovako ljudi potpisuju i pristaju na sve i svašta, a onda kada dođe do problema, pozivaju se na državu i Ustav, koji kao što reče mmix, kada bi se doslovce poštovao, sve bi stalo.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:06 - pre 162 meseci
Citat:
mmix: U svakom slucaju pravicna naknada bi trebala da bude vise od 0 :) jer ako je moralna i druga nematerijalna satisfakcija pravicna onda tu ima mnogo prostora za dalje zloupotrebe (pera ce da radi iz licne satisfakcije a platu ce da dobije kad se uzmogne).


Nisam siguran da je tako. Ako u ugovoru piše da radiš za tačno određenu mesečnu platu, onda tu nema proizvoljnosti.

Citat:
kandorus: E vidiš, to je sa pozicija sile.


Koje sile? Je li te neko drži da ne možeš da budeš poslodavac? Znaš ti vrlo dobro kakva te "sila" sprečava da se obogatiš.

Citat:
kandorus: Bogaćenje bez znanja i rada podrazumeva radnje na marginama legale i ilegale, manipulisanje zaposlenima i klijenatima, uskraćivanje prava, prikrivanje karakteristika roba i usluga...


Pusti ti margine. Kad se dokaže da je neko poslovao van zakona, treba primeniti zakon, a dok je poslovanje unutar zakona, sve je u redu.

Citat:
kandorus: Nije to sve njihovo. Mnogo više traba da vrate zajednici u kojoj žive. I zaposlenima naravno.


Čije bre? Ne može se suditi tako paušalno, nego o svakome ponaosob. Gospodin Petar Petrović je nezakonito stekao to i to na taj i taj način i primeniti zakon. Nikako drugačije. Ne, treba pobiti sve posodavce. Ko bi onda upošljavao radnike?


Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:12 - pre 162 meseci
Kako ko ? Pa država :) Lepo poubijaš poslodavce i pootimaš im imovinu, a onda od tih para izgradiš nekoliko fabrika i u svakoj zaposliš 20-30 hiljada ljudi. Pa onda kada se te pare istope, uvedeš privatizaciju, malo ljudi trpe dok se to malo ne stabilizuje i privrednici koliko toliko izvuku ekonomiju, pa im onda opet pootimaš sve i izgradiš fabrike, zaposliš ljude, i tako u krug. Već viđeno :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:14 - pre 162 meseci
Nisi me shvatio. mislio sam na to da bi tretiranje nematerijalne satisfakcija kao pravicne naknade moglo da dovede do toga da je moguce sklapati ugovor o radu kojim se placas nematerijalnom satisfkacijom sa opcijom da budes placen kad i ako firma tako odluci. Zato zakon o radu tretira pravicnu naknadu kao novcani iznos veci ili jedna minimalcu (ako se ne varam). Samim tim je medjutim volontiranje protivustavno ako se volonter ne odrekne svojih ustavnih prava. Sto nas vraca na nasu pricu o odricanjima prava i blanko ostavkama, itd.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:17 - pre 162 meseci
^Nedeljko; ^Marko_L; ^mmix

Član 60. Ustava sa poziva na Zakon. Ono što nije definisano Ustavom bliže će odrediti Zakon. Zato pravična naknada za rad nemože biti 0 ili "kako se dogovore" već "minimalna zarada". Minimalnu zaradu odredjuje vlada svojim uredbama. Neznam tačno kolika je sada.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:18 - pre 162 meseci
Postoji Zakon o volontiranju gde je to definisano ;)

http://www.parlament.gov.rs/co...kta_detalji.asp?Id=919&t=Z
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:25 - pre 162 meseci
Znači, nema odricanja od garantovanih prava.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:29 - pre 162 meseci
Evo:

Citat:
1. Načelo solidarnosti i promovisanja volontiranja

Član 5.

Volontiranje se promoviše kao aktivnost od interesa za Republiku Srbiju,
odnosno od javnog interesa, kojom se doprinosi aktivnom uključivanju građana u
društvene procese i razvoju humanijeg i ravnopravnijeg demokratskog društva
jednakih mogućnosti, kao i poboljšanju kvaliteta života građana.


Citat:
4. Načelo zabrane zloupotrebe volontiranja

Član 8.

Zabranjeno je organizovanje volontiranja u cilju sticanja dobiti.
Zabranjeno je volontiranje kojim se zamenjuje rad koji obavljaju lica u skladu
sa propisima o radu.

Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:29 - pre 162 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Postoji Zakon o volontiranju gde je to definisano
http://www.parlament.gov.rs/co...kta_detalji.asp?Id=919&t=Z


Sto zapravo dokazuje kakvi nedovrseni likovi nas vode. Ako posmatras ustav clan 60 specificira da ne mozes da se odreknes prava na naknadu Sto prakticno znaci i da je zakon o volontiranju neustavan
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:31 - pre 162 meseci
Citat:
Član 60. Ustava sa poziva na Zakon. Ono što nije definisano Ustavom bliže će odrediti Zakon. Zato pravična naknada za rad nemože biti 0 ili "kako se dogovore" već "minimalna zarada". Minimalnu zaradu odredjuje vlada svojim uredbama. Neznam tačno kolika je sada.

Pa znam ja to. Samo kažem da tako ne treba da bude. Minimalna plata donosi više štete nego koristi, al dobro, nije o tome tema.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:33 - pre 162 meseci
Citat:
Nedeljko: Evo: 4. Načelo zabrane zloupotrebe volontiranja
Član 8.
Zabranjeno je organizovanje volontiranja u cilju sticanja dobiti.
Zabranjeno je volontiranje kojim se zamenjuje rad koji obavljaju lica u skladu sa propisima o radu.


Hehe, da krenemo redom. Exit, Guca, Davis Cup, Sinemanija, Fest, ... Niko dobit od toga ne uze Utopija brate.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:42 - pre 162 meseci
Jbg :) Srbija
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:48 - pre 162 meseci
Citat:
kandorus: XA XA XA XA XA XA
Nikom ne smem da govorim o ličnim problemima
XA XA XA XA XA XA
Jer će mi "gazda" dati otkaz
Xa XA XA XA XA XA
Vidimo se na sudu!



Lepo kaže stara poslovica: ako tvoje reči nisu pametnije od ćutanja, onda ćuti!

Tebi je možda sve ovo smešno ali je u stvari jako žalosno: banda lezileba kojima
je krivo što su ispali (ili pokazali da jesu) glupi, i (na sreću) omalena grupa ljudi
koja ismeva, karikira i omalovažava svako normalno ponašanje a veliča neradnike
i njihovo "pravo"!
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.teletrader.com.



+2790 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:53 - pre 162 meseci
Citat:
mmix: Sto zapravo dokazuje kakvi nedovrseni likovi nas vode. Ako posmatras ustav clan 60 specificira da ne mozes da se odreknes prava na naknadu :) Sto prakticno znaci i da je zakon o volontiranju neustavan :)


Naravno da nije neustavan, jer ustav ne kaže šta je to pravična naknada za rad, već to prepušta zakonu. Da, za rad od kojeg neko stiče dobit ne možeš da se odrekneš dobiti.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla13.12.2010. u 11:58 - pre 162 meseci
Pa to je osnova problem, tera se mak na konac zbog nesrecnice koja olajava svoju firmu na fejsu jer je to cool, ali cemo da zazmurimo na sva ostala sra*ja i zloupotrebe koja se kod nas desavaju. One stvarno nisu vredne ovolike rasprave, postoji mnogo vise onih koji su mobirani, koji rade za dzabe, ljudi koji bi vrlo rado postovali poslodavca da im da ikakav posao. Ali ne, mi pricamo o slobodi govora nabedjene frajle.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Pljuvali svoju firmu po Fejsu, pa ostali bez posla

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 48600 | Odgovora: 316 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.