Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Teorija Relativnosti

elitemadzone.org :: MadZone :: Teorija Relativnosti
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 427217 | Odgovora: 2583 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti26.11.2007. u 08:34 - pre 200 meseci



Citat:
Milan Milosevic: Treba da shvatis da vreme i prostor zavisi prvenstveno od pravca kretanja u odnosu na posmatraca.

Religije je su smišljene radi pokoravanja naroda, ali nisu mogle da zabrane
ljudima zdravorazumsko rasuđivanje - trebalo je i u tom smislu nešto učiniti.
Trebalo je sprečiti otkrića prirodnih pojava i njihovih manifestacija i zato je
lansiran dodatak religiji u vidu teorije relativnosti na čelu sa novim lažnim
bogom Albertom Ajnštajnom. Ona je trebalo da bude takva da se ne slaže
sa ljudskim iskustvom da je tobože mogu razumeti samo najpametnijii ljudi
na svetu - dakle računalo se na ljudsku sujetu. I odjednom se pojavilo
mnogo "pametnih" koji razumeju tu teoriju. Pomoću te teorije moguće je
zaista prividno objasniti mnoge pojave ne ulazeći u njihov istinski uzrok.
Prema tome teorija relativnosti je štetna teorija jer je prouzrokovala zastoj
u otkrivanju stvarnih uzroka nekih prirodnih pojava.
Zašto se ne izvode predloženi principijelno drukčiji eksperimenti od onih
koji su do sada izvedeni? Samo zbog straha od mogućeg poraza STR,
Ajnštajna i njegovih mnogobrojnih poklonika. Ovaj dodatak religiji ne će
moći još dugo izdržati i zato se već priprema nova biblija i nova religija od
strane vadalaca svetom.
Citat:
Nisam neki strucnjak za STR ali stvar funkcionise ...

Ovo je iskrena izjava s tim što "stvar" ne funkcioniše
Citat:
Prouci prvo dobro STR pa onda sudi o njoj.

Osnove STR poznajem bolje od Alberta Ajnštajna jer znam gde je pogrešio
a on to nije znao.Proučavanje protivrečne nadgradnje nad pogrešnim
osnovima nema nikakvog smisla.
Citat:
ALPHA-60: A Majklson i nije bio neki relativista.

Šta time dokazuješ?
Ni Ajnštajn nije bio relativista pre nego što je pogrešno protumačio
konstantnost brzine svetlosti.
Rezultat Majklsonovog eksperimenta je pokazao samo to da im je
računica puteva svetlosti u interferometru bila pogrešna, ali autori te
računice nisu korigovali tu računicu već njen rezultat dajući i prostoru
i vremenu takve atribute koji će tu nameštaljku opravdati.
 
0

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
77.46.224.*



+31 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti26.11.2007. u 09:06 - pre 200 meseci
Dosta toga iz tvoje price ima smisla. Ali i nije sve bas tako crno belo.
Po tvojoj prici bi rekao da odbacujes i Darvina. E toga danas se puno srece, ali za razliku od ostalih ti barem imas neko znanje na osnovu cega kritikujes.
Ne mogu da prihvatim pricu da se nesto u nauci forsira iz nekih religiskih pobuda, a da to nije ispravno. I to 100 godina.
Dokazi su mnogobrojni i ima primenu narocito u fizici visokih energija.
I ja mislim da sam Ajnstajn nije tvorac STR i da je iskoristio svoje veze da je prisvoji za sebe dodavajuci neke male izmene. I da je njegova ulaga na formiranju ove teorije preuvelicana. Ali u samu teoriju ne treba sumnjati previse.
Uostalom i da si upravu cemu ti to sluzi.
Nikad nece prihvatiti tvoj stav nigde.
Istorija fizike se menja negde drugde. Mi smo samo zrnca peska u pustinji.
Ne trosi uzalud svoje vreme na nesto da bi pokazao meni i jos par ljudima da si upravu.
Za takav trud nema nagrade.
 
0

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2156
*.teol.net.



+197 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti27.11.2007. u 00:28 - pre 200 meseci
Ne trosi uzalud svoje vreme na nesto da bi pokazao meni i jos par ljudima da si upravu.
Za takav trud nema nagrade.
(Rekao Milan Milosevic )
Nije uzalud kritikovati dogmu u nauci.Ne treba nagrada.Neko će ovo ipak pročitati.
Ako probate preko Googla provjeriti kako stoji TR trenutno u svijetu,moći ćete
shvatiti šta ozbiljni fizičari zamjere pobornicima ove teorije.Ove novoformirane
diskusione grupe jasno ukazuju na sve nedostatke TR.Nema šanse da se jednog
dana ne obori osnovni postulat TR (c+1=c).(Eksperimentalno!!Nikako drukčije!!)
(Ali ne misaonim eksperimentima pobogu.)
Ranije su se ugledni profesori plašili da iznesu svoje mišljenje.Bojali se ljudi ismijavanja.Isto kao što se Herman Minkovski bojao objaviti TR,
pa je to uvalio mladom Albertu.Internet je moćna stvar.Broj kritičara raste,
pa ću uskoro imati priliku da čitam kako je i M.Milošević odavno znao da ova teorija
ne valja.Samo nije nikom htio odati tajnu.I ovo i ono i druge stvari.


________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
0

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
77.46.224.*



+31 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti27.11.2007. u 05:26 - pre 200 meseci
Da je stvarno toliko ocajna i netacna odavno bi TR bila odbacena. Nema te sile koja bi zastitila potpuno netacnu teoriju. Buduca iztrazivanja mogu da izvrse neke popravke i da odklone mozda neke nedostatke teorije ali sigurno nece da odbace teoriju relativnosti u potpunosti.
Ni kvantna fizika i relativisticka nisu odbacile klasicnu teoriju. Te netreba ocekivati da ce buduca teorija da odbaci relativisticku.
Jos nesto, sama teorija relativnosti je veoma znacajna za neka druga pitanja vezana za dublje razumevanje nastanka vaseljene kakvu je mi znamo sada , a koja se upravo oslanja na STR.
Potpuno odbacivanje STR nam iz ruke izbija glavni argument u borbi protiv neznanja i jedne potpuno iskrivljene dogme razumevanja sveta.
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-2.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti27.11.2007. u 18:47 - pre 200 meseci

Milane Mloševiću
Bio sam malo u zastoju razmišljajući o tvojoj dobronamernoj poruci. Zahvaljujem u tom smislu.
Ipak ja, kao neko zrnce peska, čini mi se da sam nekakav drukčiji mineral od ostalih zrnaca u
pustinji relativističkih dina koje pominješ i čini mi se da nisam jedino takvo zrnce. Ima sve više
zrnaca koji svoju inteligenciju ne kriju iza tobožnjeg razumevanja STR jer tu zaista nema šta
da se razume izuzev puke nameštaljke jednog pogrešnog razmišljanja osnovnoškolca i upinjanja
ogromnog matematičkog aparata da tu nameštaljku opravda. Što se tiče očajnosti teorije i
njenog odbacivanja zbog toga, razmisli malo o mnogobrojnim religijama ovog sveta. Koja je
odbačena i zašto? Ljudi jednostavno veruju, a zabranjeno je proveravati! A kako sve religije
mogu biti istinite? A ipak nisu odbačene.
Ti kažeš "sama teorija relativnosti je veoma znacajna za neka druga pitanja vezana za dublje
razumevanje nastanka vaseljene... "
Pa kako se može uopšte govoriti o nastanku? Šta je nastalo? Iz čega je nastalo? Kako može
bilo šta nastati? Ovo je identično rasuđivanje religioznom rasuđivanju. Ljudi su navikli na konačne stvari
koje imaju prostorni početak i kraj i vremenski početak i kraj. Ali to je posledica konačnosti ljudskog
života, a ne bi trebalo da bude posledica ljudskog zdravorazumskog razmišljanja koje su tamo neki
osnovnoškolci "zabranili". Jedino što "nastaje i nestaje" su samo promene onoga što postoji.
Razmisli malo dublje. Nastanka nije moglo biti. Sve je postojalo oduvek i nije imalo početka postojanja.
To što postoji - postoji i menja se po nekim zakonitostima. Te zakonitosti su zagonetke prirode koje
ljudski um pokušava da odgonetne i da ih korisno upotrebi u svom interesu. Neko sabotira otkrivanje
tih zakonitosti namerno ili nenamerno - svejedno je.
Sabotaža je nedvosmisleno prisutna jer se ne preporučuje osnovna i najsloženija delatnost ljudskog uma -
logičko (zdravorazumsko) rasuđivanje.
U novije vreme sve više sam sklon zaključku da STR opstaje isključivo zbog toga što je mnogo ljudi
htelo da veruje u nju a ne zato što su tu nešto razumeli. Ona je i eksperimentalno i logički neodrživa.
Savetuješ me:"Ne trosi uzalud svoje vreme na nesto da bi pokazao meni i jos par ljudima da si upravu"
To nije ni bio moj cilj. Predložio sam drugo moguće rešenje konstantnosti brzine svetlosti i tražio
prigovor. Međutim, izuzev Milana Kecmana, niko drugi to nije učinio. Očekivao sam logičke prigovore
bez primese emotivnih dodataka koji samo odvlače stvar van logičkog razmatranja i u nepoželjni lični
plan. Nikako ne mislim da sam u pravu, ali mislim da u tom pogledu logički daleko bolje stojim od
Ajnštajna. Presudiće principijelno drukčiji eksperimenti, ako ikada budu izvedeni.




 
0

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
77.46.224.*



+31 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti27.11.2007. u 20:38 - pre 200 meseci
Moja konstrukcija recenice o nastanka vaseljene je upravo tako i srocena na nacin na koje najcesce neuki ljudi postavljaju to pitanje.Shodno svome iskustvenom poimanju prostora i vremena smatraju da sve ima svoj pocetak i kraj.
Svida mi se tvoj odgovor:

Pa kako se može uopšte govoriti o nastanku? Šta je nastalo? Iz čega je nastalo? Kako može
bilo šta nastati? Ovo je identično rasuđivanje religioznom rasuđivanju. Ljudi su navikli na konačne stvari
koje imaju prostorni početak i kraj i vremenski početak i kraj.

To je pravi fizcarski odgovor. No, sama tvoja konstatacija o nemogucstvu definisanja pocetka nastanka sveta je relativisticka. Kad nije bilo prostora nije bilo ni vremena. To je istina koju nam pruza u osnovi STR.
Dalje stvari vezane za ekvivalentnost energije i mase E=mc^2 je takode posledica teorije relativnosti.
Dokaz o njenoj valjanosti netreba ni spominjati.
Te iz svega sledi da STR ipak ima svoje vrednosti koje je prosto nemoguce osporiti.
 
0

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
77.46.224.*



+31 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti27.11.2007. u 20:56 - pre 200 meseci
Evo jedan primer koji dokazuje ispravnost specialne teorije relativnosti.
Posto nisam upucen u detalje a znam o kom slucaju se radi, nasao sam na netu
http://rasprave.fizika.org/vie...8f39234267494211b2833d3e789b49
procitajte a evo i deo odgovora.

Mezoni su cestice koje nastaju u visokim slojevima atmosfere i zive stvarno jako kratko. Kada ne bi vrijedila specijalna teorija relativnosti, put koji mezon preleti prije nego se raspadne mogli bismo izracunati kao:

(put koji mezon prelazi)=(brzina kojom se mezon giba)*(vrijeme zivota mezona)

i bio bi poprilicno kratak u odnosu na debljinu atmosfere.
No buduci da je ta 'brzina kojom se mezon giba' ustvari jako velika, mi ne mozemo racunati ovako, nego moramo uzeti u obzir da vrijedi specijalna relativnost, tj. efekt dilatacije vremena. Ako ponovo racunamo, sa dilatiranim vremenom, dobijemo rezultat po kojem mezoni bez problema mogu stici do povrsine Zemlje. Buduci da su mezoni stvarno i pronadjeni u slojevima uz samu povrsinu Zemlje nema razloga sumnjati u dilataciju vremena.

[Ovu poruku je menjao Milan Milosevic dana 28.11.2007. u 02:22 GMT+1]
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.11.2007. u 09:28 - pre 200 meseci
Citat:
Milan Milosevic: Kad nije bilo prostora nije bilo ni vremena.

A kad je to bilo?
Citat:
Dokaz o njenoj valjanosti netreba ni spominjati.

Upravo to i jeste glavni "adut" relativista - u nju treba verovati a ne dokazivati.
Ni na jedno konkretno pitanje relativisti ne daju konkretan i valjan odgovor, već
odgovaraju na svoja pitanja koja im niko nije postavio.
Citat:
Te iz svega sledi da STR ipak ima svoje vrednosti koje je prosto nemoguce osporiti

Logički je to moguće učiniti u tren oka.
Citat:
(put koji mezon prelazi)=(brzina kojom se mezon giba)*(vrijeme zivota mezona)

A kako i gde nastaje mezon? Kojom brzinom se "giba" mezon? Znamo li baš sve o mezonu?
Citat:
Dalje stvari vezane za ekvivalentnost energije i mase E=mc^2 je takode posledica teorije relativnosti.

Kako objašnjavaju relativisti "paradoks blizanaca"?
Kad im je pokazano da se blizanci nalaze u simetričnim uslovima pa svaki može da kaže isto
o onom drugom, onda su pribegli objašnjenju da ti uslovi nisu simetrični već onaj što treba
da se vrati da bi se uporedio sa burazerom na Zemlji, mora najpre da koči a posle da ubrza
da bi došao kući. I tu je ta nesimetrija u uslovima pa taj ubrzani sporije stari.
Ali zar Ajnštajn nije dokazao ekvivalentnost teške i trome mase. Rekao je da on ne bi znao
da li se vozi u liftu bez prozora koji se kreće ubrzano sa g ili stoji na Zemlji.
Pa i onaj putujući blizanac može da uključi raketu u suprotnom smeru od svog kretanja
koja mu daje identično g usporenje pa posle ubrzanje i na taj način je u ekvivalentnim
uslovima kao onaj na Zemlji. Ispada da je asimetrija u tome što je putnik bio duže u
bestežinskom stanju, ali i tome može da se doskoči jer putnik od polaska pa do povratka
može stalno da bude pod delovanjem sile koja mu daje ubrzanje g.
Sve su to mučna srljanja i lutanja po “lakrdiji” (kako reče Kecman) Ajnštajnovih “otkrića”.
E=mc^2! Šta je masa?
Neverovatno je koliko ljudi masu poistovećuje sa materijom.
U Njutovoj formuli F = ma masa je broj – koeficijent proporcionalnosti između sile i
akceleracije koju ta sila daje nekoj količini inertne materije. Masa je proporcionalna
količini materije, ali nije materija – to je jedno od njenih svojstava.
Stoga bih voleo čuti objašnjenje te formule – šta ona znači ?
Na šta se odnosi ekvivalencija - energija je konkretna fizička pojava ili možda bi se
moglo reći stanje ili svojstvo, a masa je broj koji označava odnos.
 
0

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
77.46.224.*



+31 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.11.2007. u 10:46 - pre 200 meseci
Hoces da kazes da E=mc^2 nije tacna relacija i da nije experimentalno potvrdena?

Milan Milosevic: Kad nije bilo prostora nije bilo ni vremena.

A kad je to bilo? Na to pitanje mi ti daj odgovor jer stvari posmatras sa stanovista klasicne fizike.
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.11.2007. u 12:45 - pre 200 meseci


Citat:
Milan Milosevic: Hoces da kazes da E=mc^2 nije tacna relacija i da nije experimentalno potvrdena?
Milan Milosevic

Ja ne govorim u alegoriji. Ono što sam hteo to sam i kazao t. j. pitao.
Citat:
A kad je to bilo? Na to pitanje mi ti daj odgovor jer stvari posmatras sa stanovista klasicne fizike.

Ne, nego sastanovišta logike. Odgovor je: Nikad!
 
0

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
77.46.224.*



+31 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.11.2007. u 13:01 - pre 200 meseci
Sto se tice ovog drugog tu se slazemo i nema potrebe da ponavljamo stvari.
A, ako mislis da je Ajnstajnova relacija veze mase i energije netacna i da nema dokaza o njenoj primeni onda moram da
ti postavim pitanje dali si polagao Nuklearnu fiziku na fakultetu.
Sto se tice pitanja pojma mase i materije to je smesno jer se razlika uci na pocetku 6 razreda osnovne skole.
Te nema potrebe da me ucis sta je masa a sta matrerija.
Obrati paznju na pojam defekat mase u nuklearnoj fizici.
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-2.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.11.2007. u 16:26 - pre 200 meseci
Ništa te nisam učio. Samo sam pitao. A ti odgovaraš pitanjima.
 
0

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2156
*.teol.net.



+197 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.11.2007. u 22:45 - pre 200 meseci
Ovo rekao Dane: Neverovatno je koliko ljudi masu poistovećuje sa materijom.
U Njutovoj formuli F = ma masa je broj – koeficijent proporcionalnosti između sile i
akceleracije koju ta sila daje nekoj količini inertne materije. Masa je proporcionalna
količini materije, ali nije materija – to je jedno od njenih svojstava.
Stoga bih voleo čuti objašnjenje te formule – šta ona znači ?
Na šta se odnosi ekvivalencija - energija je konkretna fizička pojava ili možda bi se
moglo reći stanje ili svojstvo, a masa je broj koji označava odnos.

Tako je.Nema se tu šta dodati,a ni oduzeti.
----------
A za E=mcc ?? Probaću ubaciti malo istorije.Nezavisno je to od TR.Nastala je
nešto ranije(10 god.) ako mi vjerujete.I ne izvire kao izvod iz TR.Već više liči na nekoprišivanje TR na to.
----------
A da ne zaboravim M Miloševića.Cijenim njegovo mišljenje,iako se uglavnom
ne slažemo.Ne zamjeri mi imenjače,rado čitam sve što napišeš.
(Neslažem se ja ni sa Danom.Pa ni sa Sprečom.Pa ponekad ni sa samim sobom.)
Ćeo sam malo popraviti gramatičke greške.Nedamise.To će DaneSutra.
Dokon ćoek.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti29.11.2007. u 07:41 - pre 200 meseci


Citat:
zzzz: (Neslažem se ja ....... ponekad ni sa samim sobom.)

Tako je to kad ćoek nije sam.
Citat:
Ćeo sam malo popraviti gramatičke greške.Nedamise.To će DaneSutra.
Dokon ćoek.

Ne pada mi napamet! Toliko dokon ipak nisam. Lako bi za takve greške da nije drugih.
 
0

galet@world

Član broj: 81985
Poruke: 1076
*.adsl-4.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti01.12.2007. u 18:36 - pre 200 meseci
Evo nešto za početnike:
Citat:
Tek mnogo godina posle Galileja bilo je jasno zašto Galilejev pokušaj nije uspeo: vreme koje je bilo potrebo Galileju i njegovom pomoćniku da reaguju na uočenu svetlost fenjera bilo je mnogo veće u odnosu na vreme potrebno svetlosti da prevali put između njih dvojice, odnosno ako pretpostavimo da je za njihovu reakciju bila potrebna jedna sekunda za to vreme svetlost bi 14 puta obišla Zemlju.

Ako je c = 299792,458 km/sek izračunaj obim Zemlje!

299792,458 : 14 = 21413,747 km
a sad prečnik:
21413,747 : 3,14 = 6816,2074 km

I sve ostalo je u sličnom stilu. "Dobar početak" za početnike!!!
A Marko Stalevski je još “precizniji“:
Citat:
Srednji prečnik Zemlje je 6370 km (ekvatorski prečnik iznosi 6378, a polarni 6357 km)

Sva ova “otkrića” i još mnogo sličnih možete naći na mailto:[email protected]
Početnici ne čitajte ovo ni slučajno jer kod njih još uvek Sunce izlazi na zapadu.
Mnogo bolje je verovati ovakvim nemačkim cepidlakama:
Citat:
Istraživači Instituta za geodeziju sa Univerziteta u Bonu utvrdili su da je Zemljin prečnik od 12.756,274 kilometara ustvari manji za pet milimetara.

Prikačeni fajlovi
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
*.tz.dlp186.bih.net.ba.



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti08.12.2007. u 19:56 - pre 200 meseci
Ovo „zatišje“ u vašoj diskusiji koristim da priložim još materijala („za radoznale i promućurne“).
Prikačeni fajlovi
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
*.tz2.dlp144.bih.net.ba.



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti20.12.2007. u 19:04 - pre 199 meseci
(za "tomkeus-a" ,17.01.2006.g)
Upućujem molbu tebi (i svima koji imaju hrabrosti misliti i razmišljati vlastitom glavom) da nađeš vremena ... i izučiš sljedeće matematičke relacije:
mi : m = g : a0 ,
gdje je: mi - mjera inercije tijela, m – masa tijela, g = ar je gravitaciono (radijalno) ubrzanje, F = m ∙ a0 – Njutnova sila , mi i g su promjenljive veličine (u gravitacionom polju), m i a0 - nepromjenljive (konstantne veličine za dato tijelo mase m = F/a),
a0 = 2r/t2 = c2/2r = F/m = c/t , r = ct/2 , ar∙n2 = 2a0, art2/2 = ct/n2 = vt/n.
.............................................................................
m ∙2v2 = mic2
mi = m g/a0 = 2(m-m0) = 2∆m ,
(mi ∙c2 = 2∆mc2 = 2mv2)
je veličina koja se u udžbenicima označava kao „defekt mase“ ( u to baš nisam sasvim siguran, te mi trebaju i druga mišljenja).
2r : c = c : a0 = t ,
2r : v = v : ar/2 = nt = T /π .

..............................................
Ova poruka namijenjena je svima koji više vole baviti se OTR. Skrećem pažnju na:
masa - skalarna veličina (ne zavisi od promjene poredbenog sistema i promjene brzine kretanja tijela), zavisi od količine materije ("tvari");
inercija- vektorska veličina (zavisi od promjene poredbenog sistema i promjene brzine kretanja tijela), zavisi od količine kretanja.
Google: ""defekt mase""
 
0

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.eunet.yu.



+6 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti27.12.2007. u 15:21 - pre 199 meseci
Tražeći jedan moj stari post, video sam da je moj nick nekoliko puta pominjan na ovoj temi. Nisam mazohista tako da nemam nameru da čitam celu temu pa zato molim Spreču da mi pojasni ono što je napisao u prethodnoj poruci.
 
0

Sprečo
penzioner

Član broj: 27004
Poruke: 1229
*.tz.dlp150.bih.net.ba.



+33 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.12.2007. u 05:58 - pre 199 meseci
Samo podsjećam da sam prije dvije godine (17.01.2006.) napisao dio formula iz priloga uz prethodnu poruku ("elipsa i..."), te u toj namjeri je pomenuto korisničko ime "tomkeus"(sada ne umijem otkriti kako se ovdje postavlja hiperveza sa nekom drugom porukom).
Ne očekujem tvoje reagovanje prije 2010.godine?!
 
0

tomkeus

Član broj: 40478
Poruke: 503
*.eunet.yu.



+6 Profil

icon Re: Teorija Relativnosti28.12.2007. u 08:31 - pre 199 meseci
Citat:
Sprečo: Samo podsjećam da sam prije dvije godine (17.01.2006.) napisao dio formula iz priloga uz prethodnu poruku ("elipsa i..."), te u toj namjeri je pomenuto korisničko ime "tomkeus"(sada ne umijem otkriti kako se ovdje postavlja hiperveza sa nekom drugom porukom).
Ne očekujem tvoje reagovanje prije 2010.godine?!


Evo reagujem odmah. Ali prvo hoću da te pitam šta je to Lorencova transformacija?
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Teorija Relativnosti
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: << < .. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 427217 | Odgovora: 2583 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.