Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

[es] :: Vodič za posao :: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129879 | Odgovora: 588 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MasterRebel
Rebel Bg
writing ultra fast code
Beograd

Član broj: 237396
Poruke: 1
93.86.236.*



Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.10.2009. u 17:24 - pre 176 meseci
Ljudi zar vas ne mrzi da svako izbacuje svoje argumente na cistac ovde i misli da je on u pravu .
Dal ste pokushali malo sire da gledate stvari?
Kritikujem sve skoro ucesnike ovde , jedino Ivanu Dimkovicu ne mogu nishta da zemerim on stvari sagledava realno prilicno i odlicno argumentuje.
Pod jedan nerviraju me u mnogim temama ovi shto zaradjuju preko 600e u Srbiji i izigravaju neke sveznalice i navodno "uspeshne" ljude.

Primetno je da ovi koji bolje zaradjuju od proseka uvek imaju shta da izajave na racun ovih koji zaradjuju ispod 500e , a ovi ispod imaju uvek neshto da izjave na racun ovih koji ok zaradjuju ili na racun drzave i itd.
Gomila ljudi ne sagledava stvari realno ovde nego gleda iz svog ugla tj subjektivno. Recimo cinjenica je da ima ljudi ovde koji spadaju u prosek i zavrshili su faks ,
ponavljam zavrshili su faks i spadaju u prosek i ne mogu do posla lako doci i to je sasvim normalno i imaju pravo da kukaju i slicno. Ali to ne daje za pravo ovima koji su malo iznad proseka da mudruju i da se prave pametni i da daju savete kao potrudite se budite iznad poseka i slicno . To je ko da ja glupom kazem , jbg brate budi pametniji.
E pa brate jbg ne moze, zato i postoji prosek . Sasvim je logicno da ne mogu svi ljudi u Srbiji da budu uspeshni , savrsheni u svom poslu i slicno zato ima i gomila prosecnih. I onda dodje neki iznad prosecni i prosipa pamet poput venture.
Ovaj tdusko koji je radnik i koji zaradjuje 850e kako sam procitao isto nije u pravu. Cekaj prijatelju, jel ti se ne svidja posao u celokupnom obliku , i uslovi , daj otkaz i nadji novi ako mozeshi mislish da vredish vishe ? Ne mozesh? E pa onda toliko i vredish i budi srecan da ne dobijesh otkaz. Ja kad sam radio svojevremeno za tvoje pare , dao sam se u konkurs i nashao novi posao extra placen (ja sam pobegao jer mi je subjektivno mishljenje bilo da vredim dosta vishe sto je i bilo tacno ) .Cisto da znash ima gomila kvalitetnih ljudi sad trenutno koji usled krize nemaju posao i velika je konkurencija.
Inace da me neko ne shvati pogreshno , ja zaradjujem preko 1000e u bgu i sam zivim, ne placam stan , od plate ustedim preko 90%.

I najbitnija stvar, otkud vam ovoliki motiv da diskutujete , pustite novac , treba svako da nadje svoju srecu , kad se svako pronadje u zivotu , manje ce biti isfrustriranih ljudi, jer novac uopshte nije toliko vazan iz mog licnog iskustva. Znam da je to teshko nekima da shvate, ali stvarno je tako.









[Ovu poruku je menjao MasterRebel dana 26.10.2009. u 18:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.teol.net.



+15 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.10.2009. u 18:57 - pre 176 meseci
Jbga brate, potpuno si u pravu, ali ovdje je bilo pitanje osnovnog minimuma (tema), znaci da covjek ostvari egzistencijalni materijalni minimum, da bi mogao da gradi svoju srecu na ostalim ravnima realnosti, da bi mogao spiritualno da se razvija, jer nismo svi jogiji da mozemo zivjeti od solarne energije :)
Kao sto je vec neko rekao, postoji odredjena granica iza koje povecanje kolicine novca ne donosi obavezno povecanje kvalitet zivljenja, jer se ta kolicina pretvara u luksuz a on nema granice. Iako je govoriti o luksuzu relativna stvar (nama su luksuz stvari koje su na zapadu egz. minimum), kao sto rekoh, nakon (ne)odredjenog limita, novac prestaje da utice na spiritualni razvoj, i ljudi se pocinju osjecati prazno i jadno, to su ljudi koji su cijeli zivot ceznuli za bogatstvom, a nisu radili nista na svom duhovnom razvoju, i kada konacno to ostvare, osjecaju ogromnu prazninu. Tu se takvi slome. Neki se slome i u siromastvu i dodju do iste spoznaje, a jos sacuvaju zdravlje, a ne ko onaj sto je cijeli zivot za Mercedes, BemWe, kabriolet, TeVe morao mnogo dupe da de-re (copyright RASMC:).

Zakljucak:

Do what thou wilt (Radi sta te volja!) - Aleister Crowley
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.10.2009. u 19:16 - pre 176 meseci
Citat:
brkchey: nama su luksuz stvari koje su na zapadu egz. minimum


Ahaaa, znaci na zapadu zive neki vanzemaljci kojima su sasvim druge stvari potrebne za egzistenciju... Zanimljivo, vrlo zanimljivo...
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.teol.net.



+15 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.10.2009. u 19:35 - pre 176 meseci
E jbga sad, znas ti na sta sam ja mislio. Kad kazem da je nama luksuz brz ADSL, na zapadu to spada u osnovne potrebe, bas kao i hrana i higijena. Prilazem ovaj clanak kao dokaz:

Citat:
Finsko Ministarstvo transporta i komunikacija se obavezalo da će, do jula sledeće godine, svaka osoba u Finskoj imati zagarantovani pristup internetu pri minimalnoj brzini od jednog megabita u sekundi. Finska vlada je najavila premrežavanje (svoje) zemlje konekcijama od 100Mb/s do 2015-e godine, a od jula 2010-e Finska će postati prva zemlja u kojoj će svaka osoba imati univerzalni, zakonom zagarantovan pristup Internetu sa minimalnom brzinom od 1Mb/s.

"Mi mislimo da je internet nešto bez čega život nije moguć u modernom društvu", kaže Laura Vikkonen, portparolka ministarstva. "On je kao voda, struja ili bankarske usluge - pristup Internetu je naprosto neophodan", dodaje Vikkonen, naglašavajući da je ovo tek "međukorak" u petogodišnjem planu pravljenja super-brzih konekcija.

Finska, zemlja od 5,2 miliona stanovnika, je i inače jedna od najnaprednijih država kada je reč o internetu - procenat populacije koji je na neki način povezan na net je 95,2.

Ne znamo šta i kako i odakle da počnemo komentarisanje. Internet - zakonom garantovano ljudsko pravo! Ne zabrana šetnje, ne preseljenje nehigijenskih naselja... Uh. Bolje da ništa ne pričamo.

Izvor:
Domino magazin

Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.10.2009. u 20:25 - pre 176 meseci
To u Finskoj ne znaci DSL svakome, vec pristup broadband netu unutar nekog radijusa od kuce - sto moze biti i u biblioteci i sl...

ADSL nije "osnovna potreba" na zapadu kao hrana ili higijena - stavise i dalje postoji velik % ljudi bez broadbanda (sto zbog tehnickih nemogucnosti ili, vise, zbog nezainteresovanosti ili finansijskog stanja)

Nemojmo preterivati - i u Nemackoj i dalje Deutsche Telekom ima specijalnu socijalnu telefonsku tarifu - dakle, klot telefonski prikljucak i to po povlascenoj ceni za socijalne kategorije. Ti ljudi nemaju 20-tak EUR mesecno da pljucnu na nekakav ADSL.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.10.2009. u 20:32 - pre 176 meseci
pa sigurno nece ti u privatnom preduzecu traziti clansku kartu,ali ti za drzavne funkcije hoce [pocev od uciteljice]

@ventura, a koliko ti placas prekovremeno? hajde mesec dana ode neko na put,dakle on je 8 sati po redovnom placen i 16 prekovremeno dnevno,sve to puta 30 dana...koliko to izadje?ko da je citave godine radio 8 sati dnevno?


a i malo preterujete [i jedni i drugi] ,ako neces da radis ko rob i da jedes izmet za gazdino zadovoljstvo,onda si neradnik i sta ti ja znam...svasta,granice moraju postojati valjda
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???26.10.2009. u 21:44 - pre 176 meseci
@anakin14
Zahtevanje seksualnih usluga od zaposlenih itekako je zabranjeno. Radno vreme je 8 sati dnevno - 40 sati nedeljno sa minimalnom pauzom od pola sata dnevno, a postoji i limit za prekovremeni rad od 8 sati nedeljno - koji se dodatno plaća. Sve preko toga je zabranjeno i ne možeš da sklopiš ugovor sa zaposlenim koji je u suprotnosti sa zakonom o radu.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 00:20 - pre 176 meseci
MasterRebel
I najbitnija stvar, otkud vam ovoliki motiv da diskutujete , pustite novac ,
treba svako da nadje svoju srecu , kad se svako pronadje u zivotu , manje ce
biti isfrustriranih ljudi, jer novac uopshte nije toliko vazan iz mog licnog
iskustva. Znam da je to teshko nekima da shvate, ali stvarno je tako.


Hoće li mi hleba pasti s neba?
Hoće li se troškovi platiti sami od sebe?
Nažalost, danas je novac postao najnužnije zlo!
A ti ako misliš da nije bitan, uplati mi 500 600 EUR svakog meseca da imam
da preživim, pa ćeš shvatiti da li je bitan.
Vidiš, ja sam našao svoju sreću. Imam predivnu osobu pored sebe, ne mogu je
nazvati ni devojkom, jer to nije, ni ženom jer je to suvišne gruba i opšta
reč. Ona je daleko više od toga.
E vidiš sad, ja sam se pronašao u njoj i ona se pronašla u meni, sve je to
lepo, zar ne?
Mi hoćemo da živimo zajedno, sami, jer nam niko ne treba. Jeli i to ok?
Ali ako niko od nas dvoje ne radi, kao što ne radi jer zbog već pomenutih
okolnosti ne može da radi, našom ljubavlju i srećom nećemo nahraniti naše
organizme koji to ne znaju, nećemo nahraniti sutra jadno malo dete koje
takođe ništa ne zna, i u krajnjoj liniji, može se dogoditi da nas naša sreća
nadživi jer se možda ne probudimo ujutru mrtvi od gladi.
A da se sve ovo nebi dogodilo, potrebno je ili da imamo novac ili da krademo
i obijamo.
Pošto ovog prvog slabo imamo, a da krademo nismo sposobni i spretni, šta ti
predlažeš, i šta imaš da kažeš u svoju odbranu da novac nije toliko bitan?
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.130.*



+228 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 00:47 - pre 176 meseci
Citat:
a koliko ti placas prekovremeno? hajde mesec dana ode neko na put,dakle on je 8 sati po redovnom placen i 16 prekovremeno dnevno,sve to puta 30 dana...koliko to izadje?ko da je citave godine radio 8 sati dnevno?


dace mu nov i lep kompjuter, a posle ce mu to isterati na nos desetostruko.

Ventura, sta ce mo druze ako ti radnik ne trazi nista ekstra od ugovora, kolko ces mu platiti ekstra angazman, koji ti budes trazio od njega? Ako je tvoja firma manja (manji broj zaposlenih) pretpostavljam da nemas posbno radno mesto Project Manager, vec sam planiras raspored i dinamiku angazovanja ljudstva, a isto tako i sam ugovaras poslove. Pa bih hteo da te pitam sta se desava ili ako se ne desava, sta bi se desilo, ako ti recimo promasis u vezi roka zavrsetka posla, recimo ne procenis lepo. Dali posle dolazis kod svojih zaposlenih pa vrsis pritisak da se to zavrsi? Sta bi se desio kad bi ti zaposljen rekao, sefe, mene zabole k**ac sta si ti ugovarao, mi smo se dogovorili sta je moj posao, ja svoj posao radim prema dogovoru, a tvoj problem mi se netice. Dali ti radniku na prijemnom razgovoru kazes sta ga ceka ili mu ga kasnije onako samo zavuces, pa gledas sta ce se desiti, polazeci od pretpostavke da ce vecinu biti strah da te odbije.
Ako ih prvo namamis i navuces kako si ti dusa od coveka, a posle im to izvadis kroz nos, to je u najmanju ruku podlo.

Citat:

anakin 14
zasto bi bila demagogija ili nesto govorilo o poslodavcu? ja ako trazim administrativnog radnika, dam platu 1000e i kazem da je opis posla da pored svega sto radis jos nosi uniformu - klovn sa sve naptipsom "ja sam magarac" - ne vidim sta je tu lose


lose je sto pokusavas da neke svoje komplekse lecis time sto ces traziti nekoga maloumnoga ili nekoga sto je u mnogo teskoj materijalnoj situaciji, da preko njih zadovoljavas neke svoje nastranosti. Zakonski je mozda legalno, ali normalno sigurno nije.

Dacu ti jos nekoliko primera pa mozda bides razumeo sta je zakonski ispravno ali nije normalno. Neznam dali si ozenjen, ali da pretpostavimo da imas devojku ili momka, nebitno. E sad ta osoba odrzava nekakvu ljubavnu vezu sa jos nekim ili nekoliko njih. To je zakonski uredu, ali nije normalno, nije ispravno, ni moralno, ni eticki, ni obicajno, jednostavno nikako. Ali pretpostavljam, po tebi bi bilo sve uredu, ti dobijas svoj deo ljubavi ta osoba svoj.

Citat:

anakin 14
ja nisam pomenuo nikakve seksualne usluge al posto pominjes neke budale - svako ima svoju cenu - ako neko kaze jel oces da mi budes sekretarica plata ti je 5000e al moras jednom nedeljno samnom u krevet - sta je tu lose??? na dotincoj je da prihvati ili ne - niko je ne tera... mozda ce ona da kaze moze al 10000e mesecno i svi zadovoljni... to je kapitalizam i tacka.


Ovo nije kapitalizam, ovo je prostitucija. A radi svog educiranja mozes malo da procitas sta je Harassment, a posebno Sexual harassment. To je inace doslo iz kapitalizma o kome mnogo pricas, a najverovatnije nista neznas.
Ako racunas nas sistem kao kapitalizam tu se varas. Kod nas je na delu nekakav oblik feudalizma sa ranim pocecima industrijalizacije, odnosno pra poceci kapitalizma.

Citat:
sekretarica koja je trenutno odsutna jer je skoknula da kupi gazdi cigare do trafike


gazda koji ocekuje od sekretarice da mu kupuje cigare, i sekretarica koja je spremna da ide po cigare, su tipican proizvod naseg seljackog nacina razmisljanja, naseg mentaliteta. Ocekivati od nekoga ko salje svoje zaposlene da mu kupuju cigare, da ce ta takva licnost imati korektan odnos prema zaposlenima, je neozbiljno. Medjutim to je nasa realnost i o tome ja pricam ovde.
Pitaj nekoga van svog sela, koji je uspeo da se docepa kapitalizma (o kome sve nesto pricas, a nemas pojma), da ti kaze dali je u kapitalizmu vidjao situaciju da "gazda" salje nekoga po cigare.
Gazdu moze imati samo stoka, domaca zivotinja, stvar, predmet, objekt ili rob. Gazdu ne moze imati normalan covek. Svako ko sebe dozivljava kao "gazdu" i koji misli da moze gazdovati nad ljudima, kao i svako onaj ko misli da moze imati "gazdu" je nenormalan i nezasluzuje paznju.

Citat:

anakin 14
ne naprotiv, tvoje pravo da ti meni kao poslodavcu postavljas svoje uslove i tacka - ali nervira me kada kazes da se poslodavci IZIVLJAVAJU. pazi provalili ste da je moj ideal surovi kapitaljizam - i ja ako dam platu 1e mesecno da neko radi svaki dan po 24h i neko to PRIHVATI - KRAJ. sto sam se ja tu iziveo? to je moja ponuda... 100put ponavljam AKO PRODAM g**no za 1000e STA JE TU LOSE


Prvo je lose sto je to protivzakonito i svaki takav ugovor je u suprotnoscu sa zakonom i kao takav je nistavan.
Drugo, ne da si se iziveo nego si preterao sa izivljavanjem.
Trece, ne znam dali je neko provalio da je tvoj ideal surovi kapitalizm, ja naprimer sam primetio da ti nemas pojma sta je to kapitalizam, niti si ti to video u zivo niti doziveo (neracunajuci neku lokalnu varijantu).
Gde si ti to radio u kapitalizmu o kojem pricas (mislim van tvog sela) pa da ovde iznosis nekakve apsurdne primere.
Pa sa takvim rezonom, ti bi moj druze, relativno bi brzo nastradao u tom kapitalizmu. (mislim na zapadni, ne na lokalnu varijantu)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 06:02 - pre 176 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:... + licna finansijska situacija nije zadovoljavajuca, takav covek sigurno nece odbiti posao kakav god da je.


To "zadovoljavajuća" je vrlo rastegljiv pojam koji zavisi i od mentalnog sklopa (ili pohlepe) pojedinca. Ono što je meni sasvim zadovoljavajuće, drugima je "siromaštvo". Evo, ja još nemam plazma/lcd televizor u stanu, niti fancy muzički centar, niti ikada idem na zimovanja, pa sam ipak sasvim zadovoljan


Citat:
anakin14:a sto se tice konislava jel si ti bese onaj sto je svojevremeno napisao da radi KADA hoce,GDE hoce i NAROCITO SA KIM HOCE...
ako jesi - no further questions... presuda - kakav narod takva drzava...


Ne znam da li je i Konislav, ali znam da sam to ja napisao. I dalje je tako. Ja se inače ne žalim.

Evo već mesecima ne radim ništa: odbijam sve poslove sa novim ljudima, a nekim starim saradnicima i poslodavcima povremeno - vrlo retko - samo odradim neke lakše poludnevne stvari i to potpuno besplatno, jer sam zauzet drugim meni važnijim obavezama od posla, a pare mi (za moje potrebe i želje) ne trebaju.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
77.46.147.*



+11 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 07:27 - pre 176 meseci
Citat:

anakin 14
ja nisam pomenuo nikakve seksualne usluge al posto pominjes neke budale - svako ima svoju cenu - ako neko kaze jel oces da mi budes sekretarica plata ti je 5000e al moras jednom nedeljno samnom u krevet - sta je tu lose??? na dotincoj je da prihvati ili ne - niko je ne tera... mozda ce ona da kaze moze al 10000e mesecno i svi zadovoljni... to je kapitalizam i tacka.


Jos pitas sta je tu lose??!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 08:37 - pre 176 meseci
Citat:
pisac
To "zadovoljavajuća" je vrlo rastegljiv pojam koji zavisi i od mentalnog sklopa (ili pohlepe) pojedinca. Ono što je meni sasvim zadovoljavajuće, drugima je "siromaštvo". Evo, ja još nemam plazma/lcd televizor u stanu, niti fancy muzički centar, niti ikada idem na zimovanja, pa sam ipak sasvim zadovoljan


To niko nije dovodio u pitanje - svako ima drugacije potrebe.

Medjutim, ako imas coveka koji ne radi nista a u isto vreme kuka kako nema posla - to jeste paradoksalna situacija gde najverovatnije imas slucaj da taj covek zapravo ima "zadovoljavajuc" zivot, ali mu ocigledno dupe trazi vise - ali za sve to "vise" nije bas spreman da radi :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.73.*



+6455 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 08:49 - pre 176 meseci
Citat:
konislav
Ventura, sta ce mo druze ako ti radnik ne trazi nista ekstra od ugovora, kolko ces mu platiti ekstra angazman, koji ti budes trazio od njega?

Imao sam i takvih slučajeva... Onda se ne dešava baš ništa.. Ja vidim da se na takvog radnika ne mogu osloniti, i on radi svoje, i shodno tome je plaćen... Na bonuse i povećanje plate može zaboraviti... To kod mene mora da se zasluži.

Citat:
konislav:
Ako je tvoja firma manja (manji broj zaposlenih) pretpostavljam da nemas posbno radno mesto Project Manager, vec sam planiras raspored i dinamiku angazovanja ljudstva, a isto tako i sam ugovaras poslove. Pa bih hteo da te pitam sta se desava ili ako se ne desava, sta bi se desilo, ako ti recimo promasis u vezi roka zavrsetka posla, recimo ne procenis lepo. Dali posle dolazis kod svojih zaposlenih pa vrsis pritisak da se to zavrsi?

Dešava se da promašim rok, dešava se da se prošire zahtevi pa ne može da se ispoštuje rok, ali sam ja poprilično u toku sa svim i znam vrlo dobro da izmenadžerišem projekat tako da se kritične stvari odrade prvo a šminka kasnije. No nebitno, da se desi da se rok ne može ispoštovati, odgovornost snosim isključivo ja, a ne moji zaposleni.

Citat:
konislav:
Sta bi se desio kad bi ti zaposljen rekao, sefe, mene zabole k**ac sta si ti ugovarao, mi smo se dogovorili sta je moj posao, ja svoj posao radim prema dogovoru, a tvoj problem mi se netice. Dali ti radniku na prijemnom razgovoru kazes sta ga ceka ili mu ga kasnije onako samo zavuces, pa gledas sta ce se desiti, polazeci od pretpostavke da ce vecinu biti strah da te odbije.
Ako ih prvo namamis i navuces kako si ti dusa od coveka, a posle im to izvadis kroz nos, to je u najmanju ruku podlo.

Ne razumem ovaj pasus. Ti misliš da bih ja zbog svoje greške tereao nekoga da radi prekovremeno i vikendima, i čak i da to uradim, da ne bi platio to? Ne znam da li ti tako razmišljaš pa si napisao taj primer, ali ja na takav infantilan način ne razmišljam.

Ako sam ja zasrao stvar, ja preuzimam odgovornost. Ako je moj radnik zasrao stvar, ja preuzimam punu odgovornost za to. To je posao šefa, i bilo bi neodgovorno i apsolutno neprihvatljivo da je drugačije.


Citat:
Horvat
@ventura, a koliko ti placas prekovremeno? hajde mesec dana ode neko na put,dakle on je 8 sati po redovnom placen i 16 prekovremeno dnevno,sve to puta 30 dana...koliko to izadje?ko da je citave godine radio 8 sati dnevno?

Kako bre 16 sati prekovremeno dnevno, pa jel to neki terminator da ne spava noću?

Ako radiš od 9 do 5 to je 8 sati rada. Ako se radi prekovremeno radi se do 9-10 uveče najviše. To je 8 sati redovno + 4 do 5 sati prekovremeno. To što ti je radno mesto u inostranstvu nema nikakve veze, imaš smeštaj, dnevnicu, i to je to. Pa gde bi stigli kad bi se sam boravak u inostranstvu računao kao prekovremeni rad...

Moja firma je prilično mala, i atmosfera je takva da se na posao gleda domaćinski. Ne možeš da radiš nešto eto tek tako da otaljaš i izbaciš iz šaka, već moraš da razmišljaš o tome što radiš, da uđeš u samu srž problema, da se zanimaš za problematiku. Zato ja zapošljavam isključivo eksperte, jer neko nije postao ekspert radeći nešto tek da mu ispadne iz šaka, već interesovanjem za to što radi. Dalje, kad se ide na put negde ide se da završimo posao i idemo kući. Ne ide se da bi se otaljalo nešto, da se izgubi vreme, i onda kući.

Evo ti jedan primer iz moje prakse. Prošle godine, otvaramo jednu lokaciju u Kazahstanu gde instaliramo našu najnoviju opremu. Između ostalog tu je cela ekipa, za software, hardware, tehničari, monteri.. Svi... Tu smo mi jedno 2 nedelje, i jedan starij tehničar (čovek oko 50-tak godina) krene meni sa komentarima kako je kraj radnog vremena i treba završavati za danas... Mi svi ostali radimo, i ja mu kažem, tebi ako se ide - idi, al ne znam šta ćeš da radiš u stanu (na TV-u ima čitav jedan Ruski kanal, sve sa sinhronizovanim filmovima), bolje je da ostanemo duže da ovo završimo što pre i idemo kući, jer dok se ovo ne završi nema mrdanja odavde... I dobro, to sve ok, i tako nastavimo mi sa malo žešćim tempom, spičimo sve za nešto manje od mesec dana, tehničari i ekipa odu nazad, a ja ostajem dalje... Vraćam se ja u firmu kad majstor uredno u knjigovodstvo predao vremena svaki dan kad je dolazio na posao i kad je odlazio, i traži prekovremene sate... Ja poludeo. Zovem ja njega na razgovor, on sleže ramenima i priča glupu priču kako je on ipak radio prekovremeno. Ja ga pitam jel sam mu ja dao izbor - Da radi 8 sati dnevno, pa kad god završi, nije bitno, a što znači da može da ostane duplo duže u Kazahstanu nego što je moj plan sa ovim tempom; ili da radimo malo žešće svakog dana i da spičimo sve za polovinu vremena kako je i planirano i da idemo kući? Jeste, tako je bilo, ali on je ipak radio prekovremeno. Super, odlično, majstore nema problema, potpišem ja njemu taj njegov papir što je on napisao (iako je tu bilo malo preterivanja sa satima, nema veze), i kažem mu da može da podigne pare u knjigovodstvu (bilo je tu poprilično para u odnosu na njegovu platu). Naravno, to se pročulo u firmi, i svi su popizdeli na mene jer sam popustio pederu, al ajde nema veze.
Naravno, novogodišnji bonusi, pa čekaj malo, da te nagradim, za šta? Treba ti slobodan dan da pečeš rakiju, ma nema problema, imaš radno vreme pa peci rakiju van radnog vremena kolko god hoćeš... Prošlo par meseci, sad se ne putuje u hladni Kazahstan već u tropske krajeve, uželelo se dupe puta, a i ona lova od prekovremenog rada se potrošila, i sad se on sve nada da će biti u ekipi - naravno da mi ne pada na pamet da ga vodim više bilo gde, tu mu je krivo što on neide, ipak bi on da ide, ne sedi mu se kući.
Cela ova priča ima jednu veoma jako interesantnu pozadinu... Pošto taj tehničar ima oko 50.tak godina, a od toga ima jedno 30 godina staža u državnoj firmi, gde je jelte navikao da radi kako se po državnim firmama radi (ako baš mora da se radi, onda je to minimum minimuma), on je svoje 30to godišnje iskustvo pokušao da primeni ovde gde mu nije prošlo. I sad sigurno neko njega da pita on je sigurno nezadovoljan poslom, al za takve ima jedna stara izreka - "kako poseješ, tako ćeš i požnjeti".






 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.teledot.net.



+768 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 09:09 - pre 176 meseci
@Ventura

Pederom nazivas coveka koji je trazio da mu se plati sto je radio prekovremeno? No comment
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.73.*



+6455 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 10:51 - pre 176 meseci
Citat:
tdusko
Pederom nazivas coveka koji je trazio da mu se plati sto je radio prekovremeno? No comment

Nije pederski tražiti da mu se plati prekovremeno (koje je i plaćeno), pederski je to uraditi na način koji sam opisao.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 11:00 - pre 176 meseci
Kakvo crno prekovremeno na službenom putu ? Pa po toj logici onda može da kaže da je zapravo radio 24h dnevno, jer sigurno nije mogao da svaki dan dođe kući da prespava, nego je spavao u hotelu ili gde već. Upravo zato se obično za službeni put dogovara posebna dnevnica koja važi dok si na putu, bez obzira da li si aktivno radio 2 ili 12 sati dnevno na tom putu. Svrha službenog puta jeste da se završi neki posao i treba da se završi što pre, jer svaki dan na službenom putu košta firmu dosta. Obično dužina i tempo obavljanja posla na službenom više zavisi od "domaćina", nego od tebe, ali ako već imaš šansu da sam utičeš na brzinu izvođenja radova, onda svakako to treba iskoristiti, jer ćeš pre stići kući, a firmu će to manje da košta. To je nešto što se zove fer odnos prema firmi i što se na neki način podrazumeva, pogotovo ako nisi sam na tom službenom putu, a ostali imaju želju da završe što pre. Dotični iz venturine priče je verovatno u komunističkom periodu navikao da službeni put u trajanju od nedelju dana znači 1 dan rada, a ostalih 6 dana obilazak restorana, kafića, šoping... a sve to na račun firme.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

davitelj
Neposredni vrsilac radnje davljenja,
Davitelj d.o.o.
Beogramabad, Srbistan

Član broj: 234330
Poruke: 9
93.86.152.*



Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 11:02 - pre 176 meseci
I, nađoste li onom bez vida neki posao koji nije sviranje ili call centar, a pritom da je konkurentan ovima sa vidom, po zahtevima i po plati, a još i njemu da se sviđa ?

@ventura,

iskreno ti zavidim na količini tolerancije, ja bih mu lagano počeo tražiti zamenu istog trenutka. Da je njemu hitno bio potreban neki novac, da mu je npr. žena bolesna, da duguje državi Infostan za prethodnih 5-10 godina, da mu fali nešto mnogo relevantno za život, pa i da razumem da traži pare, ali opet ne na takav način. Kao, dogovorili se jedno, a on će, stručnjak, da pokaže svima koliko je snalažljiv. Stvarno, ne znam čime se baviš, ali ti svaka čast na količini nerava. Nadam se da te i zdravlje služi.

@anakin14,

tvoj način života je fizički moguć samo i jedino u nekoj vukojebini, baš zato se takva mesta i nazivaju vukojebinama. Mogu da se kladim u bilo šta da ti u gradu ne bi preživeo duže od par nedelja bez neke teške droge.
Drugu stvar psihijatri nazivaju "kompleks malog mesta", prema kome vreme stoji i tvoja, u idealnom slučaju, provincija je jedini pojam u čitavom postojećem univerzumu, pa sva pravila koja važe u tih nekoliko hektara automatski važe svuda, zauvek. A tek one srednjevekovne relacije gazda-radnik, stvarno treba da kontaktiraš Emira Kusturicu.


@ostali,

pomno Vas pratim :)
Budite ljubazni, ne pljujte po sebi.
 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 13:09 - pre 176 meseci
@ventura: Ne zelim da ti solim pamet, ali u gorenavedenom slucaju samo si ti kriv. Zato sto si to dozvolio-da te izradi ko magarca. Iskreno nemam iskustva u vodjenju kompanije, ali znam da bi za sve imao pravila, a ne ovako "na dogovor". I posle budes izradjen ko ovca + stvoris nezadovoljstvo u celoj kompaniji.

Amerikanci su najpametniji ljudi, jasan dogovor, zna se tarifa za sve, bez drugarstva i osecanja, bez mnogo kenjanja, radim-platis me po tarifi. Sto bi rekao nas narod: Cist racun duga ljubav.
A ne kao u Srbiji i ostalom visoko razvijneom Balkanu, gde je sve na onu foru: "kume, brate, rodjace" i pljunes u saku-evo ruke itd... Pa se posle psuje bliza i dalja rodbina, rade sekire, nozevi, flase i ostali inventar.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

Član broj: 43778
Poruke: 115
*.telenor.rs.



+2 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 13:11 - pre 176 meseci
Oduvek je bilo i biće tako da onaj ko ima jače karte u rukama određuje i pravila igre.
Kao radnik možeš da probaš blef ili da odustaneš... pa i da probaš da podigneš ulog na stolu
ali ako nemaš potrebno znanje i iskustvo... malo koji gazda će te držati kao malo vode na dlanu.
Uvek će se naći neki drugi radnik na ovom tržištu... opet, zavisi od vrste posla.
Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???27.10.2009. u 13:40 - pre 176 meseci
Citat:
davitelj:
@ostali,

pomno Vas pratim


Tesko nama kad nas davitelj pomno prati...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

Strane: << < .. 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129879 | Odgovora: 588 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.