Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

[es] :: Vodič za posao :: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129898 | Odgovora: 588 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
77.46.147.*



+11 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 10:07 - pre 176 meseci
Lenji za samostalan zivot (danasnji clanak u Blicu):

http://www.blic.rs/temadana.php?id=117320
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.teol.net.



+15 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 10:13 - pre 176 meseci
Citat:
ventura: Možda je to nekad slučaj, ali opet ne vidim u čemu je problem da radnik kaže otvoreno "Hvala, ali nisam zainteresovan" nego da mulja i laže.

A takvih izgovora sam se naslušao lično i ja, čak i tamo gde sam davao pare unapred, i to od strane članova ovog foruma... A pošto sam ja onaj ko je oštećena strana, mogu i da navedem imena:...

...


OMG, kad se takve stvari desavaju kad poslujes sa starijima, sta tek treba ocekivati od ovih generacija koje tek dolaze, vise cevjek ne moze da vjeruje ni bratu ni majci, nikome. I onda kazu kako sam ja paranoican, a vidim sta nas ceka.
E sad, vjerovatno je to uvijek bilo tako, sto vise bude siromastva, vise ce biti i prevara, laganja, ubistava...
A to je ono sto nas ceka u narednim godinama, ljudi se jednostavno prepustaju liniji manjeg otpora i rade ono sto svi rade, dok ova nekolicina koja zeli da zivi posteno pati kao u paklu zbog toga. Zato pretpostavljam da je intelektualcima koji zele da zive od svog rada najbolje da napuste ove prostore, kad je rijec o poslu.
Ni vani nije lako i pakao je kao i ovdje, ali kad covjek mora da pazi non-stop da ga gladni vuci ne rastrgnu, kako da napreduje i stvori nesto.


EDIT: A ovo iz blica, pa sve je stvar licnog izbora, opet to ide u prilog ovome sto sam rekao da ljudi slijede liniju manjeg otpora i to dovodi do pasivnosti, te mnogi ostaju sa roditeljima. Ovaj trend ce i dalje da se povecava, jer slijede jos teza vremena koja ce postaviti nove standarde i mnogi nece moci da prate taj tempo.

[Ovu poruku je menjao brkchey dana 25.10.2009. u 11:23 GMT+1]
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.90.*



+6455 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 10:28 - pre 176 meseci
Citat:
brkchey:
EDIT: A ovo iz blica, pa sve je stvar licnog izbora, opet to ide u prilog ovome sto sam rekao da ljudi slijede liniju manjeg otpora i to dovodi do pasivnosti, te mnogi ostaju sa roditeljima. Ovaj trend ce i dalje da se povecava, jer slijede jos teza vremena koja ce postaviti nove standarde i mnogi nece moci da prate taj tempo.

Kao što tekst i govori glavni razlog za to nije finansijski nego kulturološki... U našem mentalitetu je normalno da odrastao čovek od 25-35 godina živi sa roditeljima... I onda što bi neko od 30 godina koji radi, davao celu svoju platu, ili doabar deo plate na dadžbine, stanarinu, hranu, kad to sve ima kod roditelja za džabe, a i svi tako rade... Što bi se on patio i rentirao stan, kuvao, prao, kad može da čeka da mu stan padne sa neba pa onda da razmisli... A stan može da padne sa neba tako što roditelji možda imaju štek, ili se proda neka zemlja, ili se nasledi od babe/dede...

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 10:41 - pre 176 meseci
Citat:
Tim "izgovorima" su se oni posluzili da ti na lep nacin kazu da ti ne veruju da ce od tog projekta biti nesto, i da se
oni plase da ce raditi za dzabe , da ces ih najverovatnije zavrnuti za pare a oni nece da ispadnu ovce i tako to.

Eto ga još jedan izgovor, al priznajem, ovakav još nisam čuo :)

Vidi, nema neko šta tu da veruje ili ne veruje, jer ne bavim se ja religijom ili prodavanjem magle, već konkretnim poslovima, pa samim tim i konkretnim IT projektima iza kojih stoje konkretni klijenti sa svojim imenom i prezimenom i/ili imenom firme. Takođe, kada se radi o poslu, pogotovo ako su veći projekti u pitanju, nemam običaj da se dogovaram preko foruma i mejlova krijući se iza nekog pseudonima, već imam svoje ime i prezime, kao i adresu stanovanja i svakom od potencijalnih saradnika je bilo ponuđeno da dođu na kafu i da porazgovaramo o toj saradnji licem u lice, pogledaju specifikacije, saznaju sve što ih zanima o klijentu, tj. naručiocu posla, itd.

Što se tiče zavrtanja za pare, kada bi se svi rukovodili tom logikom, niko ništa ne bi radio, jer gde god da odu, uvek postoji takva mogućnost. Prema tome, i to je samo još jedan jeftin izgovor onih koji "traže posao, a mole Boga da ga ne nađu". Dakle, i ovo govori u prilog činjenici da posla ima, ali da ljudi jednostavno nalaze izgovore da ne rade. A i zašto bi radili kad imaju roditelje da ih hrane, daju im džeparac i sve ostalo. A to što kukaju da nema posla je više zbog okoline, da ne pomisli neko da su ne daj Bože lenji. Istina, ponekad je teško naći posao, i treba se dobro iscimati, ići na 100 intervjua ako treba, ali onaj ko zaista traži posao, on će ga i naći. Možda će u početku raditi za manje novca, možda će ga neko i zavrnuti za pare, ali će u tom procesu sigurno nešto naučiti, steći kakvo takvo iskustvo, pa vremenom doći i do posla koji mu odgovara. Sve je bolje nego sedeti i kukati.

Citat:
Ne biraju samo poslodavci radnike , nego i radnik bira poslodavca.A?

Ne znam šta ovo treba da znači, ali ja tada nisam sebe stavljao u ulogu poslodavca i nisam tražio radnika, nego saradnika, a poslodavac bi bio treće lice. No, sve je to nebitno, jer ta tvoja tvrdnja nije tačna. Poslodavac je taj koji nudi posao i platu, pa samim tim ima puno pravo da izabere radnika. Uostalom, koliko ja mogu da primetim, poslodavci su ti koji otvaraju konkurse na koje se javljaju radnici, a još nisam video da radnik organizuje konkurs na koji će se javiti poslodavci, pa da ovaj izabere kod koga će da radi. Istina, ima ljudi koji, uslovno rečeno, mogu da biraju poslodavca, ali to su oni koji imaju jake reference, višegodišnje iskustvo i/ili umeju da rade nešto što jako mali broj ljudi ume, a takvi su retki. Svi ostali mogu samu da izaberu da budu birani.
Citat:
I najvaznije :svaki poslodovac treba da bude svestan da moze doci u poziciju da bude radnik
a radnik da postane poslodavac, bar je tako u sredjenim kapitalistickim drzavama.

Ovde zaista ne vidim poentu, može li kakvo objašnjenje za nas sa jeftinijim ulaznicama ? Ko je i gde rekao da pozicije ne mogu da se zamene i kakve to veze ima sa činjenicom da ljudi jednostavno odbijaju da rade neki posao nalazeći razne izgovore. Ja bih razumeo da odbije posao neko ko ga već ima ili ima bolju ponudu za posao, pa čak i da ne može da stigne od škole jer želi da se posveti učenju, ali kada mi osoba od nekih svojih 30 godina (inače još uvek student) kuka kako ima finansijskih problema, a ne može da nađe posao, i ja mu 10 dana kasnije ponudim konkretnu saradnju na konkretnom projektu i dobijem odgovor "Ma uzeo sam neke pare od ćaleta, pa mi nije hitno sad, al zovi ako budeš imao nešto sledećeg meseca", e to stvarno ne mogu da razumem, koliko god se trudio.
Citat:
Posto je situacija u zemlji takva kakva je , onda se i ljudi ponasaju shodno toj situaciji.
Sasvim logicno i prirodno.

Da, sasvim je logično da osobe koje kukaju kako nema posla odbiju da rade posao na kome bi za mesec dana zaradili minimum 2 prosečne plate, jer ne žele da menjaju svoje planove ili su se upravo ogrebali za neke pare od ćaleta. Jako logično. Možda je upravo zato situacija u zemlji takva kakva je. Jednostavno ljudi navikli da studiraju 10+ godina kako bi što duže živeli na nečijoj grbači i onda će lako naći izgovor, fax ne završavaju zato što ih mrze profesori, ne rade zato što posla nema, kad im neko ponudi posao, onda ne valja jer nije baš zgodan trenutak, jer ima planove za taj mesec i sve tako. Onaj kome stvarno treba posao, on prihvati prvo što mu dođe pod ruku i radi. To je nešto što sam osetio na svojoj koži, pa sam radio i kao kondukter i na građevini i na uličnoj tezgi, e ali to je zato što nisam imao od koga da se grebem. Ko ima, uvek će naći izgovor da eskivira bilo kakav posao, sve dok mu neko, onako odmah po završetku faxa, ne ponudi kancelariju i ličnu sekretaricu, po mogućstvu plavušu od 18 leta slobodnih shvatanja... što će se desiti otprilike nikad, a možda ni tad.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 11:19 - pre 176 meseci
Ista prica kao @Ventura, pre oko godinu dana - trebao mi prost CMS web sajt da se odradi, znaci pitao sam 20+ ljudi iz Srbije... znaci svi su bili u fazonu kao ne radimo mi za sicu (moj budzet bio 1000-2000 EUR, za hebeni CMS setup+dizajn nekoliko stranica, isto placanje delom unapred)

Znaci svi su ili bili u nekim zesce profitabilnim semama, ili nisu imali vremena za te sitnice (zanimljivo 1000-2000 EUR za nedelju-dve je sitnica...)

Na kraju su mi Indusi odradili posao >savrseno< za $800 za 2 nedelje, i to jos me i dan danas jure za jos posla - ono cak ljudi odradise i CI elemente, brosure/vizit karte i sta ti ja znam...

E da, secam se da sam vec jednom ovo pisao - i da mi je isto neko rekao da je razlog sto su me odjebali taj sto su mislili da sam ja neki klasican selja-gastarbajter koji nece da plati (a nudio 50% unapred)... Zanimljivo je da su sad i Ventura i Marko_L dobili isti odgovor - vredne pcelice se plase od poslodavaca stoke koji nude deo love u napred :)

Nije nego. Pa to je providno da providnije ne moze biti - na kraju krajeva, cak i da su svih 20 od 20 mislili tako (sto je nemoguce) mogli su lepo iskreno da kazu "e, znas sta - ne verujemo ti da ces ti to da platis i necemo to da uradimo" - nego zavijanje, price, avioni kamioni.

I kakve su to uopste price "radnik bira poslodavca", "sasvim prirodno" i sl... mislim WTF, vise od pola drzave hebeno kuka kako nema love, kako nema posla, kako posao dobijaju samo podobni ovakvi onakvi, qr, pal.. onda dodjes sa konkretnim jednostavnim poslom, cistom lovom - i gomila ljudi koje pitas imaju neku pricu...

Sta se od toga moze zakljuciti?

Samo jedno - da to kukanje nema puno veze sa zivotom u 99% slucajeva. Tih 20-tak sto im je bilo cimanje da za 2 nedelje (a vala i za manje, ja bih napravio taj sajt za 2 nedelje a nemam 3 blage sa tim) zarade 1000-2000 EUR ocigledno imaju laksi nacin dolazenja do novca za zivot. Kraj price.

I jbt... poverenje... Znaci Indus (tj. Indusi) koji me nikad u zivotu nije video, kome sam poslao glupi e-mail je pristao da radi sa 33% depozita, 33% u toku rada i ostatak mesec dana po izvrsenju projekta. A ne, Srba nije u tom fazonu, njemu treba neko vece poverenje... jadan on - a i sta bre, on moze da BIRA - bas kao i poslodavac, kao u "svim kapitalistickim drzavama".

Bull-crap.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 11:31 - pre 176 meseci
Citat:
Jelte? Sasvim logicno je da 20 ljudi nece da rade mesec dana za 1500 ojra u zemlji srbiji? Ajde da je 3-5 njih naslo razlog zasto nece, recimo leto je, ko ce da sedi u sobi 16 sati cukarajuci po kompu, ali 20? Koji uz put kukaju kako nemaju posao/kintu? U stvari jeste, bolje dzaba lezati...

Samo da ne bude zabune, nisam ja ni za jedan projekat kontaktirao 20 ljudi, niti imam želje, niti vremena za to. Kontaktiram nekih 5-6 osoba i ako vidim da nema ništa, jednostavno batalim, izvinim se klijentu i kažem da ne mogu da prihvatim projekat. Tih 20+ ljudi se nakupilo na više ponuđenih projekata. Konkretno za taj projekat gde sam nudio 1.500 evra za mesec dana, kontaktirao sam 3-4 osobe za koje sam predpostavio da to mogu da odrade, jer se radilo o malo specifičnijem zadatku i uskom deadline-u.

No, meni je i dalje fascinantno kako neki ljudi žele da imaju sve i misle da to zaslužuju, a sa druge strane, nisu spremni da se makar malo iscimaju i odreknu nekih stvari, kao što je svakodnevno bančenje do zore na primer. Nijedan od tih projekata nije bio ispod 4-5 evra po satu, što u krajnjem zbiru obično da sasvim lepu cifru, pogotovo kada se radi o poslu gde nema ni mnogo da se misli, nego se radi po detaljnim specifikacijam, maletene pseudo kodu koji treba prevesti u programski jezik i opet neće ljudi. Mislim, hoće, ali ako može sledećeg meseca ili da radi svaki treći dan ili skraćeno radno vreme. Jeste, ja mogu tek tako da kažem klijentu da dođe sledećeg meseca ili da će projekat trajati 6 meseci, jer mi radimo isključivo ponedeljkom i četvrtkom i to 9-12h. I onda mi ti isti ljudi pričaju iza leđa kako je meni lako jer živim sam i ne zavisim ni od koga, a niko od njih ne vidi kad radim 16 sati dnevno da bih ispoštovao klijenta i zadati deadline. Ponekad zaista pomislim da su ovde potrebne ekstremne mere, tipa ko ne završi fax do 25-te, automatski prelazi u rudare pod prisilom, pa na kopanje ili ko odbije ponudu za posao, u rudnik, pa da vidiš kako bi se i fakulteti završavali u roku i kako bi svi nešto radili.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 11:44 - pre 176 meseci
Ovde ima toliko posla za informaticare da se cesto nosim mislju da celu familiju obucim da to radi jer ne mogu sve da stignem. Sa svojih tek napunjenih 25 godina imam projekata iza sebe da ne moze da stane u 3 strane CV-a, a prvi program sam napisao sa 22 godine. Medjutim, jako retko se javljaju bas takvi da za 2-3 nedelje moze da se uzme 1000-2000 E tako da ne mogu da zamislim da neko moze da odbije tako nesto. Ali eto, svega ima... Znam bar 10-oro njih koji bi ubili za takvu tezgu
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.teol.net.



+15 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 11:46 - pre 176 meseci
Citat:
Marko_L:  Ponekad zaista pomislim da su ovde potrebne ekstremne mere, tipa ko ne završi fax do 25-te, automatski prelazi u rudare pod prisilom, pa na kopanje ili ko odbije ponudu za posao, u rudnik, pa da vidiš kako bi se i fakulteti završavali u roku i kako bi svi nešto radili.


Treba uvesti prvo ekstremne mjere za politicare, dakle od glave krenuti a ne od repa, i vjeruj mi da bi se sve ovo promjenilo. Samo uvesti smrtne kazne za politicare koji nista ne naprave do deadlinea, pa da vidimo ko se smije baviti politikom :)
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 11:58 - pre 176 meseci
@brkchey

Ovaj,ima tu jedna mala zackoljica tehnicke prirode.Takav zakon bi trebalo da donesu upravo politicari na koje se on odnosi




Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 12:10 - pre 176 meseci
Citat:
Ovde ima toliko posla za informaticare da se cesto nosim mislju da celu familiju obucim da to radi jer ne mogu sve da stignem. Sa svojih tek napunjenih 25 godina imam projekata iza sebe da ne moze da stane u 3 strane CV-a, a prvi program sam napisao sa 22 godine. Medjutim, jako retko se javljaju bas takvi da za 2-3 nedelje moze da se uzme 1000-2000 E tako da ne mogu da zamislim da neko moze da odbije tako nesto. Ali eto, svega ima... Znam bar 10-oro njih koji bi ubili za takvu tezgu

Pa koji to posao danas nije informatički, osim možda poljoprivrede i fizikalije ? Gde god drugo da odeš da radiš, treba ti makar osnovno informatičko obrazovanje. Nije IT samo programiranje i izrada web sajtova. To što ljudi ne žele da se obrazuju, a onda opet kukaju kako ne mogu da nađu posao je već zasebna tema. Evo, ja na primer imam drugaricu koja mesecima ne može da skonta kako se koristi fiskalna kasa i još se žali kako na 3 mesta nije uspela da prođe probni rad. E pa jebga :) Isto tako, pre nekog vremena dobijem ponudu za izradu mp3 jukebox automata i krenem da tražim nekoga da odradi elektroniku, a ja da odradim softver i ista priča. Jedan nema vremena, drugi ne ume da odradi to... mislim, kao da se radi o spes šatlu, a ne o povezivanju par žica... ono, srž sistema čini običan PC računar, žetonjera se kupuje gotova, tasteri se kupuju gotovi, kutija obezbeđena, verovatno i kontrolna pločica može da se kupi gotova i jedino što treba uraditi je povezati tastere sa tom pločom. A ti koje sam kontaktirao još imaju završenu višu elektrotehničku i slične škole. Pa sam bih uradio i bez škole da sam imao potreban alat, pa makar po sistemu pokušaja i pogreške.

I onda kada sagledaš situaciju, dobar deo njih neće da radi, drugi deo ne ume, a svi misle da zaslužuju dobar posao i platu, jer su se eto iscimali da završe školu. Ko da žive u Diznilendu jbt.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 12:13 - pre 176 meseci
^Mislio sam na programiranje i pravljenje sajtova
 
Odgovor na temu

ultimat8
Lazar Pavlovic

Član broj: 228321
Poruke: 12
79.101.76.*



Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 12:17 - pre 176 meseci
Citat:
Covek koji je otvorio temu se posle toga javio samo jednom (ako sam dobro pregledao postove). Prosto neverovatno?!

Ovo je moj 6. post ukljucujuci uvodni. Procitao sam barem 90% postova u temi. Posto nemam stalan pristup internetu, a imam Sim karticu sa 5000 din. kredita za internet (koju sam platio 200 din), sajtu uglavnom pristupam preko mobilnog.
Citat:
Ako te baš zanima, ja sam takođe pogrešno vaspitan da samo treba da završim faks i da ću dobiti kancelariju, sekretaricu i službenog pezejca i da neću morati puno da se cimam u životu...

I mene to donekle ubija, studiram ekonomiju, gubim vreme i zivce na predavanjima i u ucenju, tako 15 godina, i na kraju shvatim da mi toliko nerviranja uopste nije bilo potrebno, da sam mogao da mnoge stvari u zivotu uradim na drugaciji nacin. I pored toga sam jedan od najboljih na fakultetu, imam siroki spektar interesovanja, i optimista sam po pitanju nalazenja posla. Ali zasto nam u skoli govore: "ucite deco, trebace vam", kao da nista drugo nije vazno, i mi ucimo, i onda kada odrastemo shvatimo da nam je to bilo manje-vise nepotrebno.
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.dynamic.amis.net.



+435 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 12:31 - pre 176 meseci
Momci,a jel ste probali malo da zadjete po provincijama,pa da nudite takve poslove?Ili se ogranicavate na Bg?Razlika je drasticna,prospartajte malo...
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 13:03 - pre 176 meseci
Citat:
morihei ueshiba: Momci,a jel ste probali malo da zadjete po provincijama,pa da nudite takve poslove?Ili se ogranicavate na Bg?Razlika je drasticna,prospartajte malo...


svuda ima posla kolko hoces - evo na primer ja sam morao da dam otkaz na jednom poslu (20e na vece -4 saata rada - radis samo sa fiskalnom printerom i kompjuterom u diskoteci) da bih se posvetio vise svojim kafanama a covek nije mogao 2 nedelje da nadje zamenu za mene - niko nece da radi. jos namestio drugaru posao da on radi - a on kaze ma sve je to lepo al ja mogu da radim samo kad nemam obaveze - pritom u obavezu se smatra rodjendan ili slava nekog ortaka - tako da...

a meni uvek trebaju radnici i znam za situaciju kad ne mozes da nadjes nedelju dana radnika - niko nece da radi...

 
Odgovor na temu

ultimat8
Lazar Pavlovic

Član broj: 228321
Poruke: 12
79.101.76.*



Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 15:45 - pre 176 meseci
Citat:
morihei ueshiba: Momci,a jel ste probali malo da zadjete po provincijama,pa da nudite takve poslove?Ili se ogranicavate na Bg?Razlika je drasticna,prospartajte malo...

Slazem se, ljudi masovno beze u vece gradove, a iz vecih u Bg, ili direktno u Bg. Da ne govorim o onima koji rade u Bg-u, a zive stotinama km dalje u utnurasnjosti. A sto se tice rada za vreme studiranja, ne moze se uskladiti (pre svega naci) normalan posao i kvalitetno studiranje. Barem to nije moguce na fakultetu koji studiram i u sredini u kojoj zivim. Zbog toga, kada vec ne mogu naci normalan posao, koji ima veze sa onim sto studiram, prioritet mi je faks.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.1.*



+43 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 16:47 - pre 176 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ista prica kao @Ventura, pre oko godinu dana - trebao mi prost CMS web sajt da se odradi, znaci pitao sam 20+ ljudi iz Srbije... znaci svi su bili u fazonu kao ne radimo mi za sicu (moj budzet bio 1000-2000 EUR, za hebeni CMS setup+dizajn nekoliko stranica, isto placanje delom unapred)

Znaci svi su ili bili u nekim zesce profitabilnim semama, ili nisu imali vremena za te sitnice (zanimljivo 1000-2000 EUR za nedelju-dve je sitnica...)

Na kraju su mi Indusi odradili posao >savrseno< za $800 za 2 nedelje, i to jos me i dan danas jure za jos posla - ono cak ljudi odradise i CI elemente, brosure/vizit karte i sta ti ja znam...


Ja se bas bavim web devom pored faksa i to su sasvim lepe pare za 2 nedelje posla, ne znam zasto bi bilo ko to odbio. Ja mislim da su odbijali jer nisu sigurni da mogu da posao urade kako treba. Uglavnom ovde ima puno ljudi koji misli da vredi mnogo vise nego sto inace vredi. Doduse kod mene u firmi je bio problem sa Indusima kad smo davali nesto da nam odrade uradili su jako lose, naravno to je sve "od firme do firme". Cinjenica jeste da je tesko naci ljude koji dobro rade posao a pritom imaju realne cene.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 18:09 - pre 176 meseci
@marko,zasto mislis da nema informatike u poljoprivredi?

znaci zato nema vise ton majstora


a ovo oko ivanovog site-a mi je stvarno neverovatno,koliko ti ljudi zaradjuju kad im je malo za jedan sajtic kila-dve eura


na konto onog konkursa za zaposlenje u banci,za samo 20 kila dinara [sto i jeste premalo,pogotovo ako iznajmljujes stan u bg-u]

hajde i da razumes pomamu na mesto u banci,

ali kako objasniti ovo,
neki dan je bio "sajam" zaposljavanja u subotici,i sad tu postavili standove razni poslodavci,uglavnom neke zanatlije trazili [mesar,pekar i slicno]...nebitno
e sad,ono sto je meni tu zanimljivo i zacudjujuce bilo,je mesto na koje je bila najveca pomama za zaposlenje - prodavnica tehnicke robe [necu navoditi ime], i to neka lokalna,imaju 2 prodavnice u gradu,ne znam sta su tacno trazili,verovatno prodavce,nisam mogao da vidim,jer je oko njihovog stola bilo minimum 20 ljudi koji su u redu stajali,kao da secer dele tamo

e to meni nije jasno,hajde da je neko "xtra" radno mesto,pa da je bila pomama,ali za obicnu prodavnicu...

edit:
auu decko,ti studiras ekonomiju...pa znas ti koliko dnevno ekonomista izadje u ovoj drzavi? najtrazeniji fakultet [ne od strane poslova,nego od strane buducih studenata]...
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.teol.net.



+15 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 18:14 - pre 176 meseci
Informatika je zastupljena u svim sektorima pa i u "dubokom oranju" :)
Npr. sluzbe za prognozu kretanja polena, prognozu biljnih bolesti, kretanja insekata, agrometeoroloske sluzbe, kako god, nebitno, bitno je da je to alat da se olaksa zivot i to treba i da bude, a ne pretvarati tehnologiju u perverziju, uostalom, sve je stvar licnog izbora...
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

EmilijaV
Forumska tetka
Beograd

Član broj: 159453
Poruke: 206
*.adsl.verat.net.



+62 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 19:16 - pre 176 meseci
Citat:
Marko_L
I onda kada sagledaš situaciju, dobar deo njih neće da radi, drugi deo ne ume, a svi misle da zaslužuju dobar posao i platu, jer su se eto iscimali da završe školu. Ko da žive u Diznilendu jbt.


Ovo sto pisete je uglavnom tacno. Ne znam kako je u IT sektoru, jer nisam u njemu, ali mislim da je u svim sektorima isto.

Nasi ljudi misle da ako su zavrsili skolu sve mora da im se servira na tacni, sa sve kafom i ratlukom! A ne kapiraju jos uvek nisu nista posebno. Pa sta ako si zavrsio fax? Na zalost, u mnogim nasim familijama, onaj ko zavrsi fax se stavlja u rang malog Boga (dete je zavrsilo fakultet, dete uci, ne sme niko da mu smeta i sl.) I cela familija se stavlja u podredjen polozaj u odnosu na mezimca, koji je (jelte) fakultetski obrazovano i misli da nista nije dovoljno fino za njega i onda ga pustaju da lencari po kuci, da se dete ne 'aba na nekim glupim poslovima i da ga ne iskoriste neki koji nisu dovoljno fini kao njihovo ljubimce!

A to je sve posledica niskog obrazovanja cele nacije, gde se misli zaista da je onaj koji zavrsi fax je mali Bog!!! (Sad ce neko da me napadne zbog ovoga, ali 100% tacno!)

Sve je to zbog naseg vaspitanja (ranije) i dugogodisnje propagande (zadnjih decenija). Pa je l' su nas zadnje dve decenije trovali pricama da smo najboljim najlepsi, najpametniji, "nebeski narod" i sl. gluposti? A da su svi na zapadu glupi, da im je obrazovanje nula, jer ne uce koji je glavni grad Ugande i koja reka protice kroz isti...

Pa je onda valjda normalna posledica svega toga da nasi mladi (koji su ceo svoj zivot samo to slusali) misle da nesto mnogo vise vrede od nekog drugog, a da zapad (ili strane firme) hoce njih da potcene i ne vrednuju dovoljno njihovo (sve)znanje i univerzalne sposobnosti... A posto u svemu imaju podrsku okolne, nisu primorani ista da menjaju. Jer roditelj ce pre da im da lovu, nego da ga natera da radi za nekog tamo koji "ne poznaje" materiju kao njihovo dete, a hoce da ga izrabljuje i na njemu da se bogati...
 
Odgovor na temu

osmania
Panet

Član broj: 26316
Poruke: 773
*.20.11.vie.surfer.at.



+7 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???25.10.2009. u 19:57 - pre 176 meseci
Ali nije ni skola obecavajuce da ces nesto puno zaradjivati... mislim bolje su ti sanse da ces naci posao...

Evo sta se desava sad u Austriji, imam 3 druga sve tri zavrsili elektrotehniku jedan zavrsio Telekomunikacije drugi energetiku a 3 zavrsio mikrocontorlere.
Ni jedan od njih ne moze da nadje posao. Ljudi sve obidjose sajmove sve sto moze nista nema.
I sta na kraju studiras dobijes cir na zelcu sam pricas sa sobom i jos na kraju nema posao. A citavo studije sanjao o nekim hiljadama mjesecno itd. Kao ono Europa uvodi blue card treba inzinjera itd... treba qlinac... i sta na kraju? UJEO VUK MAGARCA...

U ovoj krizi tako reci jako je tesko naci dobar posao, ali jos pogotovo naci posao oni koji misle da su zavrsili fax i da sada misle da trebaju da sjede i da njima kesh dolazi...

Ali ipak mora se pogledati sa druge strane:
Ljudi koji studiraju mislim dosta nas je pokusalo studirati neki su odustali neki su u roku zavrsili a neki nisu ni zavrsili. Ali svima je tesko bilo studirati. Treba uciti treba sav taj stres podnijeti i to godinama. Sva ta sikirancija sav taj neki zivot gdje se kraj sa krajem vuce da bi se dobila neka diploma. I ti odes u neku frimu, sa pravom imas pravo da kazes ja sam inzinjer i da mislis da si bolji od onih koji nemaju fax i da imas barem tu neku vec punkt. Jer ipak si ti strebao, ucio jeo sebi zivce gladovao dok neki su se po kafanama vucali itd...
I taj sto se vuca po kafanama ima bolji posao od tebe mislim bolje placen. Eventualno je rodbinska stela koja je kod nas 100% ili je uletio neko nekoliko hiljada nekih valuta pa se dobio posao.
A pogotovo u drzavsnim firmama i budale znaju da ne moze bez stele, cak ni u bolnici...
Zalosno je to sve... al nije lako tim ljudima koji zavrse i nemaju posla...




 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

Strane: << < .. 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 129898 | Odgovora: 588 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.