Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

[es] :: Vodič za posao :: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 130502 | Odgovora: 588 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmajevac

Član broj: 110404
Poruke: 69
*.vdnet.lt.



Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 11:13 - pre 177 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic

Ja pak mislim da je Srbija jedna od retkih zemalja u Evropi gde masa ljudi sa 20-25 godina zivi sa matorima


Zive tako zato sto su na to primorani a ne od svoje volje.
A velika je razlika u onom sto se radi dobrovoljno i prisilno.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
93.86.1.*



+43 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 11:15 - pre 177 meseci
Prosek nije nista do neke okvirne ocene koliko vi dobro interpretirate to sto ste ucili, razlika izmedju 6 i 10 nije velika bar na fakultetima gde se radi. Naime ja sam svedok tome da profesori mahom gledaju ostale ocene iz indeksa pa kad vide da su mu ocene nazad sve 10 oni ce mu dati 8 ili 9 ili 10 a ako ima 6 dace mu 6-7, to je cesta praksa na svim fakultetima u okviru BU. Da bi vi dobili 6 morate da sve naucite i da znate samo je razlika u tome sto za 10 morate da naucite i preko ili jednostavno da su vam predhnodne ocene sve 10.

Svakako kad vi zavrsite taj fakultet to sto ste doucavali za 10 bice zaboravljeno. Tako da prosek u sustini sluzi samo za ispunjenje uslova za neku stipendiju ako niste pri parama ali kasnije za posao ne znaci apsolutno nista.

Ljudi u Srbiji misle kad zavrse fakultet sa prosekom iznad 8 da agenti trebaju da ih salecu kao da su u najmanju ruku zavrsili Harvard, realnost jeste da sami posle zavrsetka skolovanja morate da se izborite za dobar posao i da je diploma fakulteta samo ulaznica.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.teledot.net.



+768 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 11:21 - pre 177 meseci
Citat:

Sve je to super, ali šta se tu tačno treba nagraditi? To što je neko bolji od proseka (koji je katastrofalan), ili to što je neko ozbiljno ulaže sebe i svoje vreme u te studije, i maksimalno profesionalno i odgovorno se odnosi prema tim studijama?

Kad je prosek takav kakav jeste, nije teško biti bolji od proseka. A to da neko sa 8.5 prosekom je ozbiljno posvećen studiranju, baš i ne stoji...


Kakav god da je prosek moras nagraditi one iznad proseka da bi ovi sti sto su ispod napredovali. Moje misljenje je da je to jedini nacin da se prosek digne na visi nivo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 11:37 - pre 177 meseci
Oni koji su iznad proseka jesu nagradjeni - OCENOM.

Ne zaboravi da ljudi uce ZBOG SEBE - fakultet se upisuje da bi imao bolju perspektivu u zivotu, dakle to je investicija - tvog vremena i tvojih mentalnih kapaciteta - tvoja investicija, a ne tudja.

Zasto bi neko trebao da te "nagradi" zbog toga? Svasta - nagrada je dobra ocena i bolje perspektive u zivotu, ako je ta ocena zaista produkt znanja.

Citat:
staticInt
Ljudi u Srbiji misle kad zavrse fakultet sa prosekom iznad 8 da agenti trebaju da ih salecu kao da su u najmanju ruku zavrsili Harvard, realnost jeste da sami posle zavrsetka skolovanja morate da se izborite za dobar posao i da je diploma fakulteta samo ulaznica.


WORD!

To je bre sve posledica maminog i tatinog sina/devojcice - svi su neki hebeni mali princevi/princeze koji su najpametniji, najbolji, naj ovo ono... cela stvar se nastavlja i u skolovanju gde im se u kojekakvim institucijama ispira mozak sa "Nasa gimnazija je elitna", "nas fakultet je elitan" - dajte bre ljudi spustite se na zemlju - imate li vi blagu predstavu koliko ljudi zavrsi skolu globalno? Sta je bre tu specijalno - to je vas rad, i to se ocekuje od nekog.

Vas elitizam mozete dokazati kasnije u zivotu - na radnom mestu.

Citat:
tdusko
Kakav god da je prosek moras nagraditi one iznad proseka da bi ovi sti sto su ispod napredovali. Moje misljenje je da je to jedini nacin da se prosek digne na visi nivo.


Nagrada viseg proseka je implicitna - sastoji se u boljim zivotnim perspektivama. Ljudi sa visokim obrazovanjem i dobrim ocenama u proseku svakako bolje zive od onih koji to nemaju.

Kud ces vecu nagradu od toga.

Za pocetak, imaces sigurno posao u nekoj zagrejanoj kancelariji i trosices 2000 kalorija dnevno + platu sigurno vecu od prosecne, umesto da rmbas u nekom rudniku ili da zidas zgrade na -10 stepeni. Sta, nije dovoljna motivacija? Bojim se da su neki postavili kriterijume previse visoko i daleko od realnosti.

Citat:
zmajevac
Zive tako zato sto su na to primorani a ne od svoje volje.
A velika je razlika u onom sto se radi dobrovoljno i prisilno.


Hm, a ko to prisiljava prosecnog studenta u Srbiji da ne zasuce rukave, nadje posao - umesto da trosi svoj dzeparac i vreme u kaficu sa ortacima vreme provodi u ucenju i stvaranju radnog iskustva?

Ili sve to treba nekako da padne, bez da se mrdne d00pe iz kuce - najbolje je da dobije nagradu, stan i pakovanje kondoma svake nedelje od drzave jer se trudio i ima prosek veci od 8.5 (*)&#@
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 11:59 - pre 177 meseci
Citat:
Snob je osoba koja ljude apriorno smatra inferiornim u odnosu na sebe iz širokog spektra razloga, kao što su pretpostavljeni intelekt, bogatstvo, obrazovanje, poreklo, ili slično. Za tu vrstu osoba u srpskom jeziku se upotrebljavaju izrazi pokondirena tikva ili skorojevići, u identičnom značenju kao i izraz snob.


dakle jeste ono sto sam rekao,osoba koja s visine gleda "nize" od sebe i slicno
evo i na eng.
Citat:
A snob is someone who adopts the worldview of snobbery — that some people are inherently inferior to him or her for any one of a variety of reasons, including real or supposed intellect, wealth, education, ancestry, etc. Often, the form of snobbery reflects the snob's personal attributes. For example, a common snobbery of the affluent is the belief that wealth is either the cause or result of superiority, or both, and a common snobbery of the physically attractive is that beauty is paramount.



pa naravno da svako uci svoj posao,ali ne znaci da i ti ne mozes nauciti "tudji" posao,mozda cak i bolje,sve zavisi koliko si vest i koliko vremena i volje tome posvetis,no to nije ni bitno sad

lebdim bosonog :p
da u patikama [i papucama]
ne zanima me "elitno" drustvo koje gleda ljude "s visine" ako nisu u cipelama ;)

pa dobro,ali po cemu je ta zara bolja od buvljosa? mislim tu na subotickom ima bas sirok izbor robe [previse po meni,ali jbg,to se trazi]


pa negde,nekad voli da potrosi,ali to ne znaci da ce periodicki trositi lovu na nesto [tipa odeca]


evo ja cu dati koga smatram za stipsu,[imam jos par prideva,ali nisu bas za ovaj forum,za takvu osobu]
stipsa je npr osoba koja ima love,a svojoj deci ne daje "ni cokoladicu",dok pritom na sebe trosi hiljade i hiljade eura svakog meseca

[da je nokia stariji bio stipsa ne bi mi imali danas ovakvu mrezu mobilne telefonije :D]

i slazem se s ivanovim komentarom ispod tvog
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 14:43 - pre 177 meseci
Citat:
SNOB = onaj koji zivi iznad svojih mogucnosti

STIPSA = onaj koji zivi ispod svojih mogucnosti.


pored svih tvojih odvala koje ne zelim da komentarisem, ovo cu morati. apsolutno netacno i jedno i drugo.

Citat:
A sta nosis ako ne nosis cipele? Ides bos? Ili nosis samo patike? Nemoj, nije zdravo! Meni moj tata nije davao da nosim stalno patike da ne bih nosila broj 43 na kraju i imala stopala kao decije grobove i njemu za to - HVALA!!!


wtf???????? odakle si ti majke ti????

Citat:
Ako su u pitanju samo majice u pakovanju od 6 komada onda je OK. Ali ovde je bilo reci Armani v.s. buvljak, a tu ipak ima razlike.


meni nema razlike.

Citat:
btw cini mi se da je anakin negde napisao da voli da potrosi prilicnu lovu na tehnicku robu ;)


naravno - i boli me za garderobu - al za laptop,pda,dobru gitaru,dobru ozvuku... mogao bi da dam i hiljade evra...

Citat:
Nisi stipsa ako ne spiskas poslednji dinar, ali svako valjda ima neki svoj ventil na sta voli da trosi. Ali mi nije jasno da neko ne voli nigde i da ne zeli nista! A upravo sam takve izjave citala na ovoj temi!


ni meni nije jasno kad neko trosi ono sto nema (krediti) na skupu garderobu pa nista.

Citat:
Nisam duzna nikome na forumu da odgovaram na ovakva pitanja! Ali odgovoricu ti na prvo. Ja sam musko, ali eto volim da pricam o garederobi... Ma ne, ja sam gej!

Mislim da si vrlo nepristojan, ko god da sam i sta god da sam, necu ti odgovarati!

A ti sam verovatno imas neki kompleks malogradjanstine...

Tvoji mi saveti ne trebaju!

A upravo si ti taj koji zeli nekoga da impresionira, prema tome razmisli da li spadas u opis onoga sto ti smatras snobom?

I nauci pristojno da razgovaras, pa mi se obrati. Ja nisam nikoga vredjala, iako sam priznala da je rasprava postala bezpredmetna.

Toliko!


sa velikim razlogom ti je postavljeno cinicno pitanje. ja licno verujem da imas <15 godina.




e sto se tice proseka - slazem se apsolutno sa venturom - spektakularan prosek je samo 10.0... to znam jer sam ja imao taj prosek dok sam bio student i verujte mi to uopste nije tesko postici. ako radis nesto radi ga do kraja kako treba i to je to. kod nas u zemlji sada ima mnogo 8.5ovaca koji smatraju da im je zavrsetak fakulteta ogroman uspeh a blage veze nemaju o svojoj profesiji jer im je jedino bilo vazno da nabubaju ispit i poloze ga - i tu je kraj to sam prosao to mi vise ne treba. pa moja zena je jedan od njih. studira ekonomiju, daje sve, prosek 8.5, a blage veze nema ni sada niti ce imati o tome sto uci... al sta je tu je... kakva drzava - takav mentalitet.

dugo sam na ovom forumu i znam za venturu i dimketa da su veoma inteligentni ljudi od kojih dosta mozes da naucis i imaju racionalne stavove o svemu, ali pohvalio bi sada i horvata, citao sam njegove postoove i vidim da je izuzetno inteligentna i racionalna osoba ;).
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.137.*



+228 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 15:51 - pre 177 meseci
O, cudnog li naroda.
pa gde u normalnom svetu mozes da ides na fakultet ako nemas para. Pa, ako nemas para neces se ni skolovati ili ces smisliti nacin da nekako dodjes do para, pa da se skolujes. Pa gde to ima da neko ko nema para i ko nije nekom svojom karakteristikom poseban, da moze da se skoluje. Pa svaka edukacija se mora platiti, a da ne pricamo o kvalitetnom obrazovanju. Alo, nema vise SFRJ (meni je licno zao zbog toga), ali i dalje misleti da je samo dovoljno hteti uciti i toliko, a ostalo treba neko drug da obezbedi, je u najmanju ruku neozbiljno, da ne kazem bolesno.
Sta mislite koliko ljudu u Americi ili Europi bi htelo da se skoluje ili doskoluje, pa ne moze jer nema para. Pa ako nemas para si siromah svuda u svetu, a ako si siromah, nije predvidjeno da ides na fakultet, ma kolko ti to zeleo. Bices radnicka klasa, proleter. Pa kad zadovoljis prvobitnu akumulaciju i nesto ostane, dolazi nadgradnja.
Neko vam je malo sjebao razum kad vam je rekao da samo treba pozeleti i dobijes skolovanje. Ako nemas para trazi nekoga ko ce da te stipendira. Ako imas sta da ponudis nacices nekoga da investira u tebe.
Prosto, kao kod sportista. Imas talenat, neko investira u tebe, i posle radis(igras) za njega ili te prodaje.
Kod nas je i sama zakonska regulativa loso postavljena u vezi toga. Ja bih bio zainteresovan da investiram u mlade talente ili u finansiranje sudskih sporova siromasnijim ljudima, ali se javlja velik problem kad to treba realizovati u praksi.

Inace da se nadovrzem i na temu zasto se ide na fakultet (u normalnom svetu)

1. Da bi se steklo odredjeno znanje, a za koje si pritom morao dobro da platis
2. Da se steknes odredjenim zvanjem ili titulom, koja ce ti kasnije obezbediti status u drustvu.
3. Po mene mozda i najvazniji razlog, da bi se stekao odredjen krug prijatelja, koji ce ti kasnije u zivotu itekako trebati.

Debilne price kako se na zapadu poso dobija samo kvalitetom, a ne preko veze i poznanstva, su cista glupost i sluze za bacanje prasine u oci ljudima iz treceg sveta.

Za musko zenski lik EmilijaV. Zmoli nekoga ili mu plati ( rece da nisi cicija) da procita tvoje komentare, pa da vidis dali ti posle taj ili ta, ne bi postavili ista pitanja ko sto sam ti ja postavio.

 
Odgovor na temu

JSN
Nemanja Ivanovic
Bg

Član broj: 227297
Poruke: 42
*.adsl-4.sezampro.yu.

ICQ: 161346962
Sajt: www.myspace.com/italijan


Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 15:58 - pre 177 meseci
@ emilija - Imas boljih "kvalitetom" pazarskih farmerki od armanija...odgovorno tvrdim za ovo i garantujem da ce jos neko to potvrditi
- Zara i mango i springfild su mozda jeftiniji po evropi...ovde su preskupi ( odgovorno tvrdim i za ovo ). Prosle god sam poslom bio u Madridu ( a svi znamo da su mango i zara i springifld spanski ) i usao lepo u sprinfild i kupio 11 garderobnih stvari ( 6 duxeva 3 majice polo i 2 para farmerki za 110 E - dobro ste videli sto deset eura )
sve je bilo po 9.95E znaci polo majica ista takva iste ili druge boje je 2 dana kasnije kad sam se vratio u Beograd kostala 2250 din. Kad sam to video dux nisam ni hteo da pogledam koliko kosta jer je garant preko 4000 din. Plus je jedan bio zimski sa onom ambolijom iznutra..taj je garant oko 6.U Zari su muske farmerke po meni vrh kostale 20E ... da vidim da je neko nasao ovde za 2000 vrh muske farmerke u zari... Tako da ne bih poredio cene firmiranih stvari preko i kod nas...jer ovo sto nasi rade je katastrofa. Primer su takodje UGGs cizme australijske koje u Kanadi kostaju 200 kanadskih dolara a ovde su skoro 300 EURA...tako da ne verujem da su marza i porezi bash toliko veliki...nego su nasi ljudi seljacine i hoce da se obogate od jedne ture stvari koje kupe.
Da se razumemo ...nisam ni snob ni stipsa...volim da kupim i skupo ako mi se svidi i jeftino ...cak vise volim da kupim jeftino,pod uslovom da nije krs od kvaliteta...tako da patike kad kupujem obavezno moraju da budu original...ne zbog toga sto sam snob...nego iz prostog razloga sto za svoje noge zelim najbolje a ne da smrde kad se negde izujem ili da dobijem gljivice ili iskrivim stopala....
Sto se tice armanija...mislim da si malo preterala sa davanjem primera firme...jer armanija prvo platis kao ime...a posle tek kao kvalitetnu stvar...takodje ima mnogo kvalitetnijih a manje poznatih kreatora cija je garderoba kvalitetnija sto se tice materijala :)
JSN
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 16:03 - pre 177 meseci
Citat:
nego su nasi ljudi seljacine i hoce da se obogate od jedne ture stvari koje kupe


znaci ja sam seljacina ako hocu da se obogatim od jedne ture? moje pravo da turu od 1000e prodam za 100 000e ako ima ko da je plati? sta li je sa ovim svetom???
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 16:27 - pre 177 meseci
Citat:
anakin14: znaci ja sam seljacina ako hocu da se obogatim od jedne ture?


Ako samo hoces tj. pokusavas da se obogatis od jedne ture onda ce te pojedini smatrati seljacinom a ako uspes u tome onda ce te ti isti smatrati najvecim gospodinom i tapsati te po ramenu...
 
Odgovor na temu

mihajilo
ns

Član broj: 38943
Poruke: 159
93.87.250.*



+2 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 16:50 - pre 177 meseci
Citat:
anakin14: znaci ja sam seljacina ako hocu da se obogatim od jedne ture? moje pravo da turu od 1000e prodam za 100 000e ako ima ko da je plati? sta li je sa ovim svetom???


Naravno da nisi seljacina vec coban :)
Dok ima ovaca bice i sisanja, a cobani ce govoriti za svoje stado da je najpametnije i najperspektivnije na svetu.
Veoma tuzna istina. Mi jesmo daleko ispod proseka, imamo cudnu socijalnu politiku u trulom kapitalizmu. Kapitalizam je daleko suroviji poredak od robovlasnickog(robovlasnik je robu morao obezbediti smestaj i hranu...) :)
Mi ni za 20 godina necemo se mrdnuti odavde gde jesmo.
Ko kaze da ljudi sa visokim prosekom imaju bolju polaznu tacku od onih sa niskim? Ocena nikada nije bila merilo znanja(to kao prvo), a i ko kaze da je za napredak u bilo kom poslu potrebno znanje? Snalazljivost je osnova svega, a definitivno su losiji studenti snalazljiviji. Pogledajte vi koji ste zavrsili fakultete sa visokim prosecima(ne racunaju se oni sa visim od 8.5 :) vec samo sa visim od 9.5) gde su sada vasi drugari koji su zavrsili sa vama studije sa prosecima ispod 8. Znanje vam samo vredi ako se bavite naucnim radom, ali i tu uz snalazljivost mozete iskoristiti znanje nekog drugog. Mislite li i dalje da je Miskovic(koga stalno pominjete) stekao sve znanjem ili mozda snalazljivoscu?
Osvestite se vec jednom. Ako nastavimo da kukamo i pri tom tvrdimo da smo i dalje najpametniji na svetu, necemo nista postici. Prvo treba da priznamo sebi da smo siromasni i glupi, a onda da to pocnemo menjati. Glup je onaj ko ne zna a uciti se ne da(tu smo se zaglavili). Iako smo siromasni, i nije neka uteha da ima i gorih od nas. Shvatamo polako da je 98% nas siromasno i da 5-10 ljudi u nasoj zemlji ima vise nego svi mi zajedno. Sta cemo uciniti? Nista.
Voleo bi da je ovo sve bila ironija ili sala, ali nazalost ...
toliko od majla
 
Odgovor na temu

JSN
Nemanja Ivanovic
Bg

Član broj: 227297
Poruke: 42
*.adsl-4.sezampro.yu.

ICQ: 161346962
Sajt: www.myspace.com/italijan


Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 17:45 - pre 177 meseci
@anakin14

slazem se sa websurferom...u pravu si mozda je seljacina prejak izraz...po meni licno pravi izraz je ALAVAC...mada u pravu si dok je ovaca bice i vune i dzempera....samo mi je ipak bolji sistem veci obrt manja zarada i svi zadovoljni...znas kad kaplje tako je najbolje...jer kad curi...onda je dobro ...al zato brzo i odcuri.. :D ako me shvatate
JSN
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 17:59 - pre 177 meseci
Citat:
JSN: @anakin14

slazem se sa websurferom...u pravu si mozda je seljacina prejak izraz...po meni licno pravi izraz je ALAVAC...mada u pravu si dok je ovaca bice i vune i dzempera....samo mi je ipak bolji sistem veci obrt manja zarada i svi zadovoljni...znas kad kaplje tako je najbolje...jer kad curi...onda je dobro ...al zato brzo i odcuri.. :D ako me shvatate


ja upravo tako i radim - veliki obrt, minimalna cena - ali samo kazem da su i jedan i drugi nacin legalni i raditi po ovom drugom te ne cini losim covekom,seljakom,alavcem... pa imas ti gitaru sa potpisom koja kosta 10000$ skuplje - sto da nisu mozda alavci ti sto je prodaju? naravno da ne, a mozes naci i istu gitaru za mnogo manje pare - jedni su se opredelili za jedan metod a drugi za drugi metod.

Liberalan kapitalizam je nabolji sistem raspodele u ekonomiji - problem je samo sto ne odgovara siromasnima i onima koji ne mogu/nece da rade i snadju se. Ali svi smo se rodili goli i svi imamo istu sansu da postanemo novi bil gejts tako da u liberalnom kapitalizmu sve od tebe zavisi. E sad to sto se neko nije snasao pa nema pare i jos je ljubomoran sto ja nesto kupim za 1$ a prodam za 100$ (i pritom nemoraju da kupuju ovce vec ozbiljni kupci) to je licno njegov problem...
 
Odgovor na temu

David Reven
Samostalni umetnik
Beograd

Član broj: 43778
Poruke: 115
*.telenor.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 18:09 - pre 177 meseci
Prvo, imas samo 22 godine. Nije svakom unapred dato da ima dovoljno novca i sreće u tom dobu,
pa tako i ti spadas u sasvim normalan prosek.
Kad bi svi momci i devojke imali po 30k i vise para za džeparac i život, to bi bilo više nego komunistički...
Drugo, bavljenje sportom ne povećava visinu niti zgodnost.
Treće, nije sve u kafićima, izlascima i modnim detaljima, patike, mobilni i sl.

Moj savet za tebe...
Prestani da kukaš i počni da radiš na sebi!
Ono što sigurno možeš da uradiš je da nešto naučiš.
Prvo priznaj sebi da nešto ne znaš i onda počni da rešavaš problem.
Pitaj ljude za savete, iskusne, starije...
Pročitaj par knjiga na temu psihologije uspeha... možda i nađeš nešto korisno za sebe.

Ali najvažnije od svega je da počneš da ceniš sebe... da imaš potrebno samopoštovanje.
Sledeće je da imaš potrebnu volju za uspehom, ali i da nešto konkretno uradiš,
ne samo da kukaš.

Od kukanja nema ništa!
Počni da živiš!
Do what must be done Lord Vader.
Do not hesitate, show no mercy!
 
Odgovor na temu

JSN
Nemanja Ivanovic
Bg

Član broj: 227297
Poruke: 42
*.adsl-4.sezampro.yu.

ICQ: 161346962
Sajt: www.myspace.com/italijan


Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 18:12 - pre 177 meseci
nisam rekao da je nelegalno...samo mi je malo previse da jedna majica prosta koja kosta u spaniji 800 kinti ovde kosta 2200...to je po meni alavost....oept samo kazem licno po meni....a satro je kod nas na snizenju....zamisli da nije...[/quote][quote]anakin14


ja upravo tako i radim - veliki obrt, minimalna cena - ali samo kazem da su i jedan i drugi nacin legalni i raditi po ovom drugom te ne cini losim covekom,seljakom,alavcem... pa imas ti gitaru sa potpisom koja kosta 10000$ skuplje - sto da nisu mozda alavci ti sto je prodaju? naravno da ne, a mozes naci i istu gitaru za mnogo manje pare - jedni su se opredelili za jedan metod a drugi za drugi metod.

Liberalan kapitalizam je nabolji sistem raspodele u ekonomiji - problem je samo sto ne odgovara siromasnima i onima koji ne mogu/nece da rade i snadju se. Ali svi smo se rodili goli i svi imamo istu sansu da postanemo novi bil gejts tako da u liberalnom kapitalizmu sve od tebe zavisi. E sad to sto se neko nije snasao pa nema pare i jos je ljubomoran sto ja nesto kupim za 1$ a prodam za 100$ (i pritom nemoraju da kupuju ovce vec ozbiljni kupci) to je licno njegov problem...
JSN
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 18:20 - pre 177 meseci
Citat:

samo mi je malo previse da jedna majica prosta koja kosta u spaniji 800 kinti ovde kosta 2200...to je po meni alavost..


Nope, to je uspesan biznis - koji opstaje jer bi vecina kupaca samo voleli da i oni mogu to isto da urade... i cekaju njihovih 5 minuta ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 18:22 - pre 177 meseci
jsn: ovo sto si me citirao nije moja izjava.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 18:38 - pre 177 meseci
Citat:
JSN

nisam rekao da je nelegalno...samo mi je malo previse da jedna majica prosta koja kosta u spaniji 800 kinti ovde kosta 2200...to je po meni alavost....oept samo kazem licno po meni....a satro je kod nas na snizenju....zamisli da nije...


Pa ni srpska sljivovica verovatno ne kosta isto u Srbiji i u Spaniji, verovatno je malo skuplja u Spaniji...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???22.10.2009. u 19:43 - pre 177 meseci
Citat:

Inace da se nadovrzem i na temu zasto se ide na fakultet (u normalnom svetu)

1. Da bi se steklo odredjeno znanje, a za koje si pritom morao dobro da platis
2. Da se steknes odredjenim zvanjem ili titulom, koja ce ti kasnije obezbediti status u drustvu.
3. Po mene mozda i najvazniji razlog, da bi se stekao odredjen krug prijatelja, koji ce ti kasnije u zivotu itekako trebati.



Kad si se vec dotakao normalnog sveta, trebas da znas i kakve uslove imaju ti studenti u normalnom svetu. Kakvi su im fakulteti, domovi, menze... Kakve su im stipendije i sto je najvaznije, kakva im je perspektiva nakon fakulteta. Vi koji uporedjujete nase i strane studente, da li uopste znate koliki deo BDP-a nasa drzava izdvaja za obrazovanje, a koliko te normalne zemlje.

Takodje, stavka prva je netacna. U mnogim zemljama je skolovanje besplatno, a u mnogim zemljama oni koji placaju skolarinu dobijaju stipendiju koja pokriva te troskove.

Stavka 2: Koji status i u kom drustvu? Velika vecina svrsenih diplomaca trenutno dobija posao uz pomoc "Prve sanse" od 20000 dinara radeci najgcrnje poslove u tim firmama. Da, to ce im obezbediti sjajan status u drustvu. Pre ce biti da ce im obezbediti dugorocnu frustraciju.

Ivane, pominjes nekog studenta tamo koji radi kod tebe i studira. Super! A da li znas kakav je trenutno sistem studiranja kod nas? Da li znas da su sada sve aktivnosti na fakultetu obavezne i da studenti moraju da provode vecinu dana na faksu, a ostatak vremena provode na ucenje jer je ocenjivanje aktivno preko cele godine. Pitam ja tebe kako ce student kod nas da radi bar 4 sata dnevno i da polozi sve ispite na godini jer je to uslov da ostane full na budzetu ili ce u protivnom sve to sto zaradi za ta 4 sata morati da uplati na blagajnu faksa.

Takodje, u zemlji koja ima 20% full nezaposlenih i ko zna koliko % fiktivno zaposlenih ispade da posao samo ceka na part time studente. Ajmo malo da se spustimo na zemlju.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???23.10.2009. u 00:25 - pre 177 meseci
E to mi ide na q... kad porede nase studente i njihove ili nase radnike i njihove.. i to obicno cine ljudi koji su tamo pobegli pa se nadju kompetentni da dele savete. Izgleda se lako zaboravlja stanje koje vlada u domovini. Ako neko misli da mi to samo kukamo i da smo svi mamini i tatini sinovi koji necemo da ostavimo cuclu do 30te, nek se lepo vrati.. ostavi sve za sobom i pokusa ovde da se ostvari.
Za muckarose, spekulante, "trgovce" i ostale balkanske biznismene se ovo ne odnosi vec na ostatak populacije koji napolju nekim cudom dobija adekvatnu nagradu za svoj RAD. Necemo valjda svi da se bavimo svercom dukseva iz Spanije??
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Nije sve u novcu, ali je skoro sve u novcu???

Strane: << < .. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 130502 | Odgovora: 588 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.