Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 784818 | Odgovora: 2267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
91.233.24.*

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd23.11.2015. u 12:52 - pre 102 meseci
Jeste, da znas :)
Elem, logicno je da je vise bitno lokalnoj poreskoj upravi nego APR-u
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
91.233.24.*

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd27.11.2015. u 14:34 - pre 102 meseci
Ovde sam pročitao da moram da pišem neku izjavu da neću raditi sa fizičkim licima nego da ću sve uplate primati preko računa, bezgotovinskim putem.
http://www.elitesecurity.org/p3484490

To me malo kopkalo pa sam procunjao po državnim stranicama i naleteo sam na ovaj dokument gde nema nigde traga i glasa da je računarsko programiranje oslobođeno toga
http://www.poreskauprava.gov.r...ometa-preko-fiskalne-kase.html

izgleda da stvarno moram pisati tu izjavu.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd27.11.2015. u 14:44 - pre 102 meseci
Je li neki problem napisati izjavu? To je u tvom interesu da uradis, jer u suprotnom poreska uprava moze da se zapita zbog cega ti nemas fiskalnu kasu, pa da krene kod tebe da proveri da li radis sa fizickim licima i usput ce da vidi da nisi ocistio sneg ispred ulaza i eto tebi kazne 50.000 dinara
Ovako, napises izjavu i lepo tebi, lepo njima.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
91.233.24.*

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd27.11.2015. u 14:47 - pre 102 meseci
Nije problem napisati izjavu nego me kopkalo zašto računarsko programiranje nije uvršetno u taj spisak delatnosti koji je oslobodjen obaveze.

Valjda ne razmišljaju u fazonu: "Dobar dan, dajte mi dve web stranice za poneti, plaćam kešom"!!
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd29.11.2015. u 13:48 - pre 102 meseci
Citat:
priki: Nije problem napisati izjavu nego me kopkalo zašto računarsko programiranje nije uvršetno u taj spisak delatnosti koji je oslobodjen obaveze.

Valjda ne razmišljaju u fazonu: "Dobar dan, dajte mi dve web stranice za poneti, plaćam kešom"!!


Upravo razmišljaju u tom fazonu. Ja imam pod moranjem fiskalnu kasu i upravo idajem isečke na temu daj mi web stranicu pa čak i modul za web stranicu bez obzira što je firma jer eto hoće da plati u kešu. Isto važi i za fizička lica, a jednom sam upao i u onu tupavu varijantu da sma morao da kuckam isečak i za uplatu fizičkog lica na moj račun jer neko je u strahu "pametno" sastavio zakon, toliko da ga nijedna postojeća fiskalna kasa ne podržava. Naime kuca se na ček, a ček je gotovinsko plaćanje za razliku od žiralnog.

Pismen si brate sam čitaj uredbu [url=http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/fiskalne-kase/pregled-propisa/uredbe/1429/uredba-o-odredjivanju-delatnosti-kod-cijeg-obavljanja-ne-postoji-obaveza-evidentiranja-prometa-preko-fiskalne-kase.html][/url] nema 62xx ni u najavi.
Glavna fora je što su mnogi registrovani na 9511 a obavljaju 62xx bez fiskalne kase.

Načuo sam da sledi sređivanje svega toga, čak i da su na meti advokati. Doduše nisam čuo ništa za kocaknje i klađenje jer i oni su eto oslobođeni. Za verske organizacije jesam takođe načuo ali i da su odustali.
Uglavnom očekujte zavođenje fiskalnih kasa ponovo za sve, a kada ne zna se po ugledu na Đeknu.
Međutim brzo će morati da rešavaju javašluk sa neregistrovanim delatnostima i ovim igrarijama oko imam nemam fiskalnu kasu. Imaće ih svi pa ako ne koristiš to ti je reket mislim stimulacija da počneš da koristiš. Inače vozdra EU ili vozdra odnosi sa Rusijom.

Ko zna možda će prestati i te izjave jer oni to nisu u stanju da kontrolišu. Opet nisam u celosti još iščitao zakon o inspekcijskom nadzoru, nije ni on u celosti još u primeni, ali počinje da biva uskoro.
Biće nam ko u busplusu, sad ulaze i posle 21h i imaju izgleda reone, a ne linije, ne mogu da promaše. Prirustvovao sam dobrovoljnom pražnjenju busa jer naravno niko nije kucao kartu uveče a ovi blokirali automat. Veselje se širi na sve strane.
Najbolja fora je što svi na ulici gunđaju protiv vlasti, bilo gde protiv vlasti, a kada dođu izbori ta vlast odnese glatku pobedu... pa živela vlast koja kontroliše samo troškove u budžetu nikako prilive i time označava da se strateški bori i to krvavo protiv korupcije.
I posle se naš junak Vučko pita što mu ne počinju pregovori. Pa čekaju da Boža sedne za kormilo pa će onda. Pazi sad kada ga kupe. hehehe
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

Lord Marshal

Član broj: 174982
Poruke: 20
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd10.12.2015. u 19:30 - pre 101 meseci
Sad slucajno videh da postoji nesto sto se zove KPO. Koliko vidim na sajtu poreske ne pise da morati overena kod njih ali sa na jednom blogu nasao da mora.

Ako ne mora super, predpostavljam da je okej da odstampam obrazac ispunim i stavim ga u fasciklu, ili treba istu negde da kupim?

Ako pak mora da se overi (iako to ne pise) jel treba da kupim nego tu KPO knjigu i da je odnesem u poresku da lupe pecat ili sta? To mi moj poreski inspektor uopste nije pomenuo da treba? Predpostavljam da bi trazila da to tako mora?

I jos jedno pitanjce da li neko zna ako neko placa oko 20.000din poreza i doprinosa koliko poreska racuna da ce on imati prihoda godisnje? I sta ako je prihod veci od te sume? Da li se placa neki dodatni porez ili ce se to odraziti na novo resenje o porezu i doprinosima? Ako se placa dodatni porez da li ce poreska salje obavestenje o tome (koliko treba da se plati)? Ko sto salju novo resenje na kraju godine?
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.45.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd10.12.2015. u 20:17 - pre 101 meseci
KPO je obavezna knjiga, kupiš u knjižari ako želiš da je vodiš ručno, odneseš u Poresku upravu da ti je overe. trebalo bi i da je povežu ali oni to odavno ne rade. Tačno je da negde više i ne overavaju. Odgovor na to pitanje zna tvoja poreska inspektorka.
Međutim objašnjenje ne samo za tebe, nego za sve:
Polazite uvek od činjenice da svako voli najviše sebe. To znači da se nijedna poreska inspektorka ili inspektor neće žrtvovati za vas. ako oni pogreše, vi zapadnete u nevolju opet ste vi krivi. Plastično objašnjeno: kancelarijska kontrola(to je ta inspektorka) vam kaže da ne treba KPO. iza toga vam naiđe u posetu terenska kontrola i zatraži KPO, a vi kažete pa ne treba, rečeno mi je da ne treba... Previše je naivno očekivati da će ta inspektorka da potvrdi da vam je rekla da ne treba i da vas je oslobodila toga, pre svega jer po zakonu na to nema pravo. Odgovaraćete. Samo ako imate neko odobrenje u pisanom obliku i overeno ono je na snazi.
Kako da se osiguraš i budeš siguran od takvih stvari?
Jednostavno Poreska uprava ima zakonsku obavezu da odgovori pisano na svako pitanje postavljeno na taj način. Napiši toj poreskoj inspektorki takvo pitanje i predaj preko pisarnice i uzmi overen primerak za sebe. Tako odgovornost pada na njih. Ako i ne odgovori, a mora u roku od 30 dana inače ostaje bez posla, opet nisi dobio odgovor i odgovornost pred sudom ostaje na njima. Ako su aljkavi to je njihov problem, ne tvoj. Protiv papira ne mogu ništa, posebno kada je na njemu njihov pečat. Ali opet očekuj nameštaljku da će oni poturati dostavnice koje tvoja vrata nisu videle, jer to se ovde tako radi. Grebaće i rukama i nogama da sve svale na tebe, ide se i do nivoa da diktiraju tvoju izjavu ili ti je poture na potpisivanje, a u njoj ti priznaješ sve i svašta. Uvek čitajte ono što potpisujte i ne verujte nikome, ni meni, jer svako pre svega prirodno štiti sebe. Malo je još preostalo onih koji se žrtvuju za druge. Toga je bilo u socijalizmu, a ovo je kapitalizam.

Ne možeš štampati obrazac i ređati u fasciklu jer knjiga mora biti POVEZANA. Tehnički ti možeš tako da ređaš šta ti se sviđa, da menjaš kada ti se svidi i da štampaš dok ti se štampa. KPO može da se vodi elektronski, ali moraš imati softver koji oni priznaju. Ti si onda dužan da im odštampaš na zahtev, kao što si dužan da im ustupiš računar, radni prostor i sav svoj softver radi provere kada dođu u kontrolu.
Usput ako želiš ranije da pređeš na novu knjigu, pre kraja prethodne, moraš je ponovo odneti na pečatiranje za zatvaranje kako ne bi vodio dvostruke knjige.

Citat:
I jos jedno pitanjce da li neko zna ako neko placa oko 20.000din poreza i doprinosa koliko poreska racuna da ce on imati prihoda godisnje?

Ovo nije izvodljivo, niko ne utvrđuje prihod na osnovu plaćenog poreza, već se porez utvrđuje na osnovu ostvarenog prihoda. Kod paušalaca PU računa dva puta, prvo za akontaciono plaćanje, a na kraju kada se završi period za konačno plaćanje. Opet mrzi njih sve da rade osim da primaju platu, pa se obično samo potvrdi to akontaciono i ne donesu konačno rešenje.

Ako je pri konačnom obračunu prihod veći od projektovanog, dužan si da u roku od 8(možda je i 15) dana uplatiš tu razliku. Paušalcima oni izdaju takvo rešenje, oni koji vode knjige sami to moraju da prijave i pre toga uplate. Ako je prihod manji, onda ti se vrača višak uplaćenog novca, ali to ne postoji kod paušalaca kod njih nikada ne može biti manji, samo veći. Ali postoje razlike u uplatama, ako si preplatio neće ti oteti novac već ti stoji na raspolaganju, kao što ti teče i kamata ako nisi uplatio.


Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

Lord Marshal

Član broj: 174982
Poruke: 20
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.12.2015. u 20:07 - pre 101 meseci
@cipservis

Hvala na odgovoru, vidim da na sajtu poreske stoji da mora da se vodi KPO knjiga ali ne pominju overu pa verovatno vise ne mora ali provericu to detaljno.

Ako ispadne da mora jel problem ako im ja odnesem KPO knjigu na overu sad iako sam firmu registrovao pre vise od godinu dana? Ako bi mogli da prave problem onda mi je pametnije da zatvorim firmu (posto iako planiram da menjam delatnost) pa da otvorim novu i sve odradim po PS.

I da pomenuli ste povezivanje knjige, vidim da ista ima kanapce jel dovoljno da odem kod nekog knjigovesca i to odradim ili to mogu sam da uradim?

Jos jednom hvala.
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.45.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.12.2015. u 20:18 - pre 101 meseci
Prijatelju, knjigu povezuje odgovorno lice i povez zalije voskom i onim suvim žigom ili kako li se već zove. Ali to ne rade, ni meni to nisu uradili, mrzelo ih, mada mene svi znaju pa nisam interesantan, a i bolje me je zaobići u širokom luku...
Inače negde se naplaćuje ta overa knjige, na Voždovcu je besplatna.
Za ostalo stvarno ne znam, ja nisam poreski inspektor, a on ima pravo da uvaži sve što smatra relevantnim, kao što ima pravo da prikuplja dokaze o tvom poslovanju odakle želi a u skaldu sa zakonima RS. Računaj da je to slobodno sudijsko uverenje. Dakle ne znam šta će ti reći inspektor kad donosiš popunjenu knjigu na overu, ali pošto u Srbiji verovatno smao trećina vodi tu knjigu, onda bi trebao biti zadovoljan što je uopšte imaš.
Promena delatnosti nije povezana sa poslovinm knjigama u smislu da se sve menja, završava itd. Nastavljaš da vodiš tu istu knjigu, ali opet konsultuj poreskog inspektora po tom pitanju. Suština je u tome da je on osoba koja kontroliše i on najbolje zna šta hoće od poreskih obveznika.

Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd11.12.2015. u 20:36 - pre 101 meseci
Ja sam preduzetnik od '89 i u zivotu nisam video KPO
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd12.12.2015. u 16:40 - pre 101 meseci
Citat:
pctel:
Je li neki problem napisati izjavu? To je u tvom interesu da uradis, .


otisao ja u poresku, dao obrasce i izjavu da bih hteo u pausal, predao papire, zena primila, sve super.
Ja da im dam ovu izjavu za fiskalne kase, kaze ta radnica: "nama ta izjava ne treba, ne interesuje nas, to verovatno treba ovima iz terenske inspekcije, oni verovatno to traze"
A oni su naravno na drugoj adresi.

Eto, tako sam prosao u poreskoj upravi za Petrovaradin,
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.45.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd12.12.2015. u 18:44 - pre 101 meseci
Koliko ima godina ta žena? I kako izgleda?
Terenska kontrola bi morala da bude odmah negde pored njih, eventualno na kom spratu više ili niže jer ima obavezu da koristi njihove resurse.
Međutim samo kancelarijska kontrola vodi dosije, terenska koristi njihove podatke i ne vodi evidenciju. Vodi se generalna evidencija u samom računarskom sistemu gde su svrstani opšti podaci. Sve ostalo čuva kancelarijska kontrola. Ono što jeste tačno to je da kancelarijska kontrola ne kontroliše fiskalne kase već to čini terenska stvarno kada izađe na teren. E sad kasu ti kontroliše ona terenska kontrola na čijoj teritoriji se nalazi serviser te kase. Recimo meni je firma na Voždovcu, a serviser je na Zvezdari i Zvezdara kontroliše kasu i vodi evidenciju o njoj. To naravno ne znači da voždovac nema pravo da je kontroliše, već samo da je nema u evidenciji. Isto tako i kancelarijska kontrola može da zatraži servisnu knjižicu ako im je nešto sumnjivo, kao i da pogleda kasu ako je izašla na teren što oni u 99% slučajeva ne radi. Inače i oni umeju da se prošetaju po terenu.
Ko zna možda su tako organizovani od strane direktora filijale.
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

milened

Član broj: 272165
Poruke: 216
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd13.12.2015. u 22:14 - pre 101 meseci
I ja sam i Petrovaradinu, sto je mnogo bolje nego u NS. Mozes da odes do inspektorke kad zelis, a i inace su kooperativni. Imaju samo nekoliko kancelarija na spratu i dve salter sale u prizemlju.
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd13.12.2015. u 22:21 - pre 101 meseci
Primetio sam da su mnogo vise usluzni i kad odes a i samim pozivom na telefon.
Videcemo kako ce ici resenja, cifre i ostala papirologija

@cipservis
ne znam sto te interesuju generalije zene, zena blizu 50 godina. Treba u utorak da idem po onaj papir za zdravstveno pa cu se opet malo raspitati oko te izjave
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.45.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd14.12.2015. u 01:18 - pre 101 meseci
@priki

Za inspektorku očigledno nije, pa rekoh da vidim jel bar neka dobra riba... :D
Neverovatn je kako oni ne shvataju da moraju uvek i tačno znati koji deo posla obavljaju njihove kolege i da su oni ti koji moraju dati pravu i tačnu informaciju i uputiti te na pravo mesto.
Postavlja se pitanje kada ona bude vršila kancelarijsku kontrolu shodno zakonu kako će da kontroliše evidentiranja pazara kada nju ne zanima fiskalna kasa.
Ne možeš ti evidentirati pazar kako ti želiš već isključivo onako kako je zakon propisao. Ona ne kontroliše da li ti izdaješ ili ne izdaješ račune na licu mesta to rade tržišna inspekcija i terenska kontrola PU, ali sve statusne stvari kancelarijska kontrola utvrđuje. Ta izjava je statusna stvar, a toj gospođi nije mesto u PU.
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.45.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd14.12.2015. u 06:29 - pre 101 meseci
Glava peta

PRAVA I OBAVEZE PORESKIH OBVEZNIKA

Prava poreskih obveznika

Član 24.

Poreski obveznik, u skladu sa ovim zakonom, ima pravo da:

1) od Poreske uprave besplatno dobije informacije o poreskim propisima iz kojih proizlazi njegova poreska obaveza, a ako je neuk i osnovnu pravnu pomoć, što omogućuje da prijavi i plati porez i obračuna i plati sporedna poreska davanja, u skladu sa propisima;

2) u pismenom obliku dobije odgovor na pitanje koje je u takvom obliku postavio Poreskoj upravi, a tiče se njegove poreske situacije;

[Ovu poruku je menjao pctel dana 20.12.2015. u 13:42 GMT+1]
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd14.12.2015. u 08:34 - pre 101 meseci
od '91 do danas je prošlo mnogo godina, vlasti i mnogo propisa se izmenilo :)

"Pravilnikom o poslovnim knjigama i iskazivanju finansijskog rezultata po sistemu prostog knjigovodstva ("Sl. glasnik RS", br. 140/2004) propisana je Poslovna knjiga o ostvarenom prometu paušalno oporezovanih obveznika koja se vodi na Obrascu KPO."

http://www.icarus.rs/pdf/pausa...etnika%20u%202014%20godini.pdf

 
Odgovor na temu

priki

Član broj: 24732
Poruke: 700
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 174153511


+26 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd19.12.2015. u 19:20 - pre 101 meseci
Nasa civilizovanost na formumima jeste da se raspravljamo i svadjamo i trolujemo temu. Ajmo nazad, evo jedne novine

"U Parlament ušao novi Zakon o privrednim komorama koji vraća obavezne članarine za sva pravna lica i preduzetnike http://www.parlament.gov.rs/up...df/predlozi_zakona/3517-15.pdf"
 
Odgovor na temu

cipservis
Igor Nobilo
preduzetnik
Servis Računara Čip IN
Beograd

Član broj: 321386
Poruke: 368
95.180.45.*

Sajt: www.servisracunara.org


+32 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd19.12.2015. u 21:21 - pre 101 meseci
@priki
Ti brate Priki plaćaj članarinu. Mi koji smo u Srbiji nećemo. Ima toga po EU koliko hoćeš, obavezno članstvo. Smešno samo po sebi. Niko nema pravo da ti ugrozi pravo na rad, a ako je tvoja mogućnost rada uslovljena članstvom u nekakvoj komori to je i te kako kršenje ljudskog prava. Fora je samo u tome da li će neko to da isteruje ili neće. Meni lično usluge mafije nisu potrebne, a ionako su mnogi do sada naučili da me je pametnije zaobići u širokom luku, tako da ću ja izvojevati specijalni status ako neki SNSovac pritegne ili prićera. Komunjare bre nisu ovako ćerale u zadruge kako ti kapitalisti to rade, nego beše dobrovoljno. Tako će i sa ovim članstvom da bude ako stvarno priteraju jer ja se neću libiti da tužim tu komoru koja mi se obrati za ugrožavanje prava na rad. Inače postoji to uveliko već u Srbiji ali većina ljudi odbije da plati članarinu i onda ga komora stavi na stub srama. Funkcioniše jedino advokatska i to debelo naplaćuje. Ali što bih ja brinuo njihove probleme.

[Ovu poruku je menjao pctel dana 20.12.2015. u 13:57 GMT+1]
Besplatni popunjivi elektronski obrasci: http://www.obrasci.servisracunara.org
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd20.12.2015. u 13:05 - pre 101 meseci
Malo smo otisli u bezveznu pricu, pa sam morao da pobrisem par poruka (ukljucujuci i svoje). Ucesnici u diskusiji mogu da biraju hoce li da pomognu drugima kako da popune KPO i predaju izjavu o fiskalnoj kasi, ali je nedopustivo da sugerisu da pausalac angazovanje knjigovodju, jer to po zakonu nije predvidjeno i dok sam ja moderator ovde nece moci, kao ni sve ostalo sto je iz toga proizaslo. Dajte da se vratimo na ono sto stoji u naslovu, a da ono sto ne stoji ostavimo za neke druge teme.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Preduzetnik paušalac, pravdanje rashoda, korekcije paušala, firmarina, radna knjižica, itd
(TOP topic, by pctel)
Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 784818 | Odgovora: 2267 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.