Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86613 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim24.05.2009. u 21:18 - pre 180 meseci
Pozdravljam sve forumaše, naročito mašince a pogotovo korisnike CAD programski paketa. Ovako, radim u CATIA V5 i SolidWorks-u i za ta dva programa sam se opredijelio tek nakon što sam isprobao još neke, poznate programe kao AutoCAD (verzije 2000, 2002, 2004, 2005, 2009), Autodesk Inventor 10, Pro/ENGINEER (verzije 2000i, Wildfire 2, Wildfire 3), Mechanical Desktop 6 ali dugo vremena me zanima program Unigraphics NX (naročito ova zadnja verzija 6) pa sam odličio da ga nabavim. Surfajući internetom u potrazi za tutorialima i posjećujući domaće sajtove (iz zemalja EX-YU) a i one strane, primijetio sam da ovaj jako moćan program, koji, čini mi se, u svemu može da parira sa CATIA V5 na ovim našim prostorima i nije baš zastupljen, tutoriala je malo, nisam našao ni da se koristi na fakultetima, a ima firmi (čak i domaćih) koje traže poznavanje baš tog programa, pa me zanima kakva su iskustva sa tim programom, utisci, gdje naći tutoriale za njega, koliko je težak za učenje i zašto je na ovim našim prostorima slabo zastupljen? Tražio sam da li postoji zastupnik Unigraphics-a za Srbiju, BiH, ... al ništa nisam našao. Ni na sajtovima knjižara koje se bave izdavanjem CAD literature nisam našao ni jednu knjigu za ovaj program. Čudna stvar za tako moćan CAD/CAM/CAE programski paket. Program je, po meni, stvarno odličan i ima lijepo i praktično grafičko korisničko okruženje i savladaću ga pa makar morao naručiti knjigu iz Njemačke. Puno pozdrava svima!!!

[Ovu poruku je menjao enigma78 dana 25.05.2009. u 06:45 GMT+1]
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
93.184.92.*



+16 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim25.05.2009. u 07:23 - pre 180 meseci
Program je izuzetno mocan.
Mislim da je jaci od CATIE ili je u istoj ravnini.
Generalni zastupnik za EX-YU je Jan Ceh iz Beograda
firma ITS ili mozete je naci na WWW.itsyu.net
Program zahteva mocan hardver i na slabijim
masinama ne moze raditi.
Inace vlasnik ovog softvera je SIEMENS. Valjda i to
nesto kazuje.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim25.05.2009. u 21:12 - pre 180 meseci
Da i ja mislim da je čak i jači od CATIA ili je bar u rangu sa njom. Da li je hardverski zahtjevniji od CATIA?
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
93.184.92.*



+16 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim26.05.2009. u 05:43 - pre 180 meseci
Hardverski je zahtevniji
Vlasnik jezgra (Parasolid) na kojima pocivaju svi CADovi je Unigrafics-Siemens
Iz iste kuce su jos i Femap, Solid Edge, NxCam
Kod nas jos nije dovoljno zastupljen jer se nije mogao naci(nabaviti)
da bi se ljudi ucili da rade u njemu. Inace dosta je intuitivan
i trazi inzinjersku logiku za rad.
 
Odgovor na temu

zokij
Dipl.maš.inž.
Stara Pazova

Član broj: 48169
Poruke: 140
91.148.88.*



Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim27.05.2009. u 09:46 - pre 180 meseci
I ja uglavnom radim u SW ali sam za CAM koristio NX4 i nešto malo NX6. Pokazao se kao dosta dobar to se tiče CAM-a, jednostavan za korišćenje i dosta pouzdan software. Moduli za modeliranje su slični kao kod ostalih CAD programa, brzo ćeš se priviknuti.
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim27.05.2009. u 19:38 - pre 180 meseci
Hvala vam momci, ja bi do petka trebao da dobijem NX6 pa da ga isprobam ako stignem od posla. Inače sam na sajtovima pronašao da programi NX serije imaju definitivno najbolji CAM. Početak svega leži u čuvenom I-DEAS programskom paketu, orginalnom proizvodu kompanije SDRC a koju je, krajem devedesetih godina XX vijeka, kupila kompanija EDS a opet ovu je 2003 kupila kompanija Unigraphics koja je već tad imala svoj softver pod istim imenom (Unigraphics) pa je ujedinila, tj. spojila svoja dva najbolja softvera, Unigraphics i I-DEAS, i tako je nastao softver NX. Kompaniju Unigraphics je kupio Njemački SIEMENS. To je kratka istorija ovog ekstra programa. Ako neko ima tutoriale za NX6 pa da mi pošalje bilo bi super.
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
93.184.92.*



+16 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim28.05.2009. u 19:57 - pre 180 meseci
Enigma
Kada probas napisi utiske i javi se
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
92.244.145.*



+5 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim29.05.2009. u 12:33 - pre 180 meseci
Imam neki tutorial za Unigraphics NX na 744 strane, ali nije specijalno za NX6...verovatno moze da posluzi.

BTW, imam i NX6 software, ali mi nesto ne ide instalacija...:(
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
93.86.82.*



+4 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim29.05.2009. u 13:36 - pre 180 meseci
Mozdaglupo pitanje,koliko je NX6 slican IDEAS-u,da li se IDEAS i dalje proizvodi,da li je "ziv" softver,i vredi li ga uciti,znam da se koristi/o u Pobedi-Petrovaradin,kod NS-a kada smo bili sa faxom u poseti rekli su da u njemu projektuju viljuskare,i da su ga nabavili pocetkom 90-tih.Profesor koji mi je prefavao projektovanje racunarom je rekao da je IDEAS najmocniju program ikada,Voleo bih da cujem misljenje majstora kung fua .Inace imam njegov cd ali kao i tex-u ne ide mi instalacija,crack je na cetiri A4.
Pozz
 
Odgovor na temu

CNC SHOP
CNC SHOP

Član broj: 209605
Poruke: 121
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.cnc-project.com


Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim30.05.2009. u 20:08 - pre 180 meseci
u fajlu postaviti (replace) host-id sa imenom kompjutera (npr "marko")

onda u lmtools-u napraviti novi licencni server imenom 28000@marko (ili imae koje imaš) ...ne using lic file, več napraviti lic server
povezti gde se nalazi LMGD , LIC fajl (izmenje sa imenom naravno) ...najbolje je u folderu C:\Program Files\UGS\NX 6.0\UGFLEXLM kopirati i lic fajl (ima i opcija da nema veze u kojem je folderu)
uključiti opcije start sa windowsom i use server , sejvati

najbolje ići u restart

opet otvoriti lmtools i napraviti dijagnozu da se uveriš da radi servis 28000@"marko"

pokrenuti NX6

da 28000 može biti i neki drugi , vidi u lic fajlu koji se navodi
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim30.05.2009. u 20:40 - pre 180 meseci
Profa je u pravu, I-DEAS jeste najmoćniji program svoga doba, tokom devedesetih srušio je čuveni Pro/ENGINEER (a upravo su inženjeri PTC krajem osamdesetih izumili PARAMETARSKO modelovanje i prvi ga primijenili u svom, širom svijeta poznatom Pro/ENGINEER-u). I-DEAS je u tom periodu, krajem osamdesetih i tokom devedesetih suvereno vladao svijetom CAD/CAM tehnologije i bio široko zastupljen u industrijskim preduzećima širom svijeta. U tom periodu Pro/ENGINEER se borio da dođe do daha a CATIA (tada V4) tavorila je u prikrajku. Zbog krize u tom periodu na prostorima EX-YU kod nas su ova kretanja u svijetu CAD/CAM tehnologije ostala neprimijećena. Uglavnom, krajem devedesetih kompaniju SDRC, koja je proizvela program I-DEAS, kupuje kompanija EDS. Promjenom vlasničke strukture I-DEAS počinje nepovratno da gubi svoj sjaj. EDS 2003 kupuje kompanija Unigraphics koja je odlučila da spoji svoj najbolji softver Unigraphics sa I-DEAS-om, kojeg je dobila u nasljedstvo, i tako je nastao program NX. Iz pouzdanih izvora znam da je kompanija UGS nastavila sa razvojem I-DEAS-a samo na izričit zahtjev automobilskog giganta, korporacije FORD. Dakle, komercijalno, I-DEAS još uvijek živi zahvaljujući Fordu, i živjeće dok im bude bio potreban. E sad, koliko dugo? Pa vjerovatno ne baš dugo.

Ja sam juče dobio NX6 i instalisao ga bez problema (u pitanju je DVD sa oko 1.35 GB) i mogu da kažem samo riječi hvale program je EXSTRA!!! NX ima potpuno inženjerski pristup projektovanju i proučavajući video tutoriale CATIA V6 može se lako vidjeti da mnoge forme modelovanja u V6 potiču, tj. kopirane su od NX-a. Pristup modelovanju je sličan SW ali je na većem, ozbiljnijem nivou. NX6 je fleksibilan ali ne ide u krajnost, tj. ne gubi se u toj fleksibilnosti poput nekih programa visoke klase, intuitivan je i inženjerski logičan, precizan a jednostavan. GUI mu je lijepo i jednostavno, a moćno, ima mod za modelovanje na punom zaslonu gdje se sve palete alatki sa alatima nalaze na jednom Toolbaru. Čista desetka. Radim i u SolidWorks-u dugo godina (trenutno radim u SW 2009) i sa CATIA V5 (trenutno CATIA P3 V5R19) ali mislim da ću preći na NX kao primarni softver. Javim se još sa utiscima. Pozdrav za sada.

[Ovu poruku je menjao enigma78 dana 31.05.2009. u 08:00 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao enigma78 dana 31.05.2009. u 08:04 GMT+1]
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim30.05.2009. u 20:57 - pre 180 meseci
Evo kako sam ja krekovao NX6:
Pri instalaciji paziti da se pravilno unese ime računara (adresa je oblika 28000@computer_name)
Nakon instalacije otvorio sam fajl nx6.lic i zamijenio this_host sa computer_name i to sačuvao u C/Program Files/UGS/NX6/UGFLEXLM onda sam instalisao UGSLicensing pa kad mi je zatražio license fajl dao sam putanju C/Program Files/UGS/NX6/UGFLEXLM/nx6.lic. Posle toga sam vršio kopiranja i to.
a) iz MAGNITUDE/UGS/NX6/NXCAE_EXTRAS/tmg/exe/ugs_common.dll u C/Program Files/UGS/NX6/NXPLOT
b) iz MAGNITUDE/UGS/NX6/NXPLOT/bin/pdf/ugs_common.dll u C/Program Files/UGS/NX6/NXPLOT/bin/pdf
c) iz MAGNITUDE/UGS/NX6/UGII/libjam.dll u C/Program Files/UGS/NX6/UGII
nakon toga restart i uživaj. Sve vrlo prosto. I radi.

Tex707 jel mi možeš poslati taj tutorial za NX?


1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

CNC SHOP
CNC SHOP

Član broj: 209605
Poruke: 121
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.cnc-project.com


Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim30.05.2009. u 21:41 - pre 180 meseci
meni nikako da pođe za rukom pokrenuti manufacturing...

stalno baca da invalid configuration file

nešto mi je promaklo ?..što ?

rešeno...

[Ovu poruku je menjao CNC SHOP dana 30.05.2009. u 22:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim30.05.2009. u 22:07 - pre 180 meseci
Kod mene, uz gore opisani način krekovanja, sve radi OK, mogu pokrenuti manufacturing, ma kažem vam sve radi kao Švajcarski sat.

1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

CNC SHOP
CNC SHOP

Član broj: 209605
Poruke: 121
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.cnc-project.com


Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim30.05.2009. u 22:20 - pre 180 meseci
uh...izgleda močan CAM

jedino malo zaguljen dok se podese parametri, malo dosadno spori prozor pri tome dosta iritira

 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim31.05.2009. u 06:28 - pre 180 meseci
Moćan je, moćan, jest dosadno vršiti podešavanja, al posle, trud se isplati 100%. Mislim da je ovo program kome se smiješi svijetla budućnost, pogotovo jer je sada vlasnik SIEMENS, a kako vidim CATIA V6 je zakomplikovala proces projektovanja, usudio bih se reći i da su na krivom putu sa V6, al zato NX6 radi sve, SVE što i CATIA i to inženjerski logično, precizno a sve vrlo jednostavno, nešto poput SW samo na puno višem nivou. Pravi NJEMAČKI proizvod, nema šta, svaka čast. Samo da je više tutoriala za NX, tutoriali fale puno.
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

CNC SHOP
CNC SHOP

Član broj: 209605
Poruke: 121
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.cnc-project.com


Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim31.05.2009. u 07:34 - pre 180 meseci
evo da dam svoje mišlenje...

CAM komplikovan, ali močan

no posebno me odeševilo kako je lako napraviti novi PP ...

lako je kao u FeautreCAM-u...malo više postavki , ali funkcionira dobro...

isprobao sam na brzinu napravljen PP za 5 axi sa Gimbal glavom i radi s MACH3 bez problema...


same me zanima cena NX6 ako netko zna da ne tražim po netu
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
92.244.145.*



+5 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim03.06.2009. u 14:22 - pre 180 meseci
Zahvaljujuci Enigmi uspeo sam da startujem NX6. Pokusao sam samo osnovno modeliranje...meni ovo izgleda prilicno sporo i nekomforno, u poredjenju sa CATIA losije reseno. Doduse, mozda sam se previse "saziveo" sa CATIA, 10,000 sati rada za tri godine cini svoje :).

Ono sto mi se dopalo je odlican rad sa 3D misem, cini mi se da se predmetima bolje manipulise i da su pokretki vise "glatki" nego u CATIA. Sa druge strane, manipulacja pomocu obicnog misa mi deluje mnogo lakse i brze u CATIA (ili nisam iskoristio sve mogucnosti u NX6).
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim03.06.2009. u 16:26 - pre 180 meseci
Juče sam malo pretraživao internet tražeći informacije o NX6, tako sam saznao da je NX6 nešto sporiji jer mu radni komad istih dimenzija zauzima više memorije nego što je to slučaj sa CATIA, SolidWorks-om, Pro/ENGINEER-om, ... ali zato NX6 omogućava daleko veću fleksibilnost i mogućnost manipulacije sa gotovim dijelovima i izmene standardnih fičera kakvu ostali CAD programi ne posjeduju. Takođe mu je modul za površine izuzetno moćan (avioni tipa SUHOJ modelovani su isključivo u softveru NX, to su zvanični podaci sa SIEMENS-ovog sajta, može se i provjeriti). Takođe mu je i CAM vrlo moćan (nasljedstvo od I-DEAS-a).

[Ovu poruku je menjao enigma78 dana 03.06.2009. u 19:14 GMT+1]
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
93.184.92.*



+16 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim07.06.2009. u 19:35 - pre 179 meseci
Jos uvek postoje dobri ljudi i prijatelji koji hoce da pomognu
Svima njima JAVNO VELIKO HVALA na pomoci oko
instalacije NX6
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86613 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.