Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86611 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim13.07.2009. u 17:43 - pre 178 meseci
Slažem se u potpunosti. Još samo da dodam: OPTIMALNO je najbolje, znači što bolje mogućnosti (za oblast koja nam je potrebna) za što manje para = pametno ulaganje.





1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

CNC SHOP
CNC SHOP

Član broj: 209605
Poruke: 121
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.cnc-project.com


Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim13.07.2009. u 18:03 - pre 178 meseci
optimalmano je...

činjenice na kernel koji je mnogo bolji





[Ovu poruku je menjao CNC SHOP dana 14.07.2009. u 07:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
79.101.51.*



+3 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim14.07.2009. u 06:59 - pre 178 meseci
Ne znam odakle podatak da cetiri modula CATIA-e kosta toliko, imam informaciju od g. Dragicevica, od pre nekoliko godina i on mi je rekao da su ova cetiri modula kostala tada 7000-8000 evra. Prosle godine, negde u septembru ili oktobru od g. Dragicevica sam saznao za CATIA u osnovnoj konfiguraciji, znaci ova cetiri modula ili neki od modula po izboru, kostaju oko 5500-6000 evra. G. Dragicevic je zastupnik CATIA za Srbiju Bosnu i Hercegovinu, Crnu Goru i Makedoniju, za one koji nisu obavesteni, a obzirom da je suchoj37 bio na CATIA Day 2004... ne znam odakle taj "animozitet" prema CATIA :).
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

aleksim
niko ne zna

Član broj: 30954
Poruke: 365
79.101.51.*



+3 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim14.07.2009. u 07:06 - pre 178 meseci
A malo smo se i udaljili od teme (i moja malenkost u prethodnoj poruci), zar ne?
Ako ne govorim, to ne znači da ne moraš da me slušaš
 
Odgovor na temu

suchoj37
Dragan Ilić
Inžinjer
Beograd

Član broj: 227402
Poruke: 8
95.180.65.*



Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim14.07.2009. u 09:40 - pre 178 meseci
Imaš pravo udaljili smo se od teme, ali mislim da je ovaj razgovor veoma bitan za ljude koji misle ozbiljno da rade nešto u CAD programima a ne samo da skupljaju instalacije raznih paketa na polici i pričaju o opcijama programa koje su besmislene u praksi.

Nisam bio na CATIA Day 2004 i NEMAM animozitet prema Catii. Otvoreno kažem da je to jedan od najboljih CAD/CAM/CAE/PDM paketa. Ali sam protiv toga da se bacaju pare. Kad vidim da je firma koja pravi jednostavne stvari kupila NX ili Catiu, to je bacanje para za mene. Kupiš najnoviji BMW, staviš motike u gepek i odeš na njivu da kopaš kukuruz. Čak i seljak zna da raspolaže novcem i odredi koji mu je traktor optimalan a mi inženjeri ne znamo koji CAD paket je optimalan za koga, raspravljamo se o besmislenim opcijama u programima koje su marketing menadžeri ubacili u programe da pomognu prodavcima pri prodaji a ne inženjerima pri projektovanju i sl... Što više mozga u glavi to više filozofa.

Stvarno nemam animozitet ni prema jednom programu i rekao sam već da će prvih 10 po kvalitetu zadovoljiti skoro sve firme iz mašinske branše u Srbiji, sve ostalo je traženje optimuma za firmu (odnos cena/kvalitet, kvalitet proizvođača, kvalitet lokalnog prodavca i njegove reference).

Proizvođači softvera nemaju velike troškove proizvodnje i oni će Vam spustiti cenu samo da ga kupite (naveo si cenu Catie), ali pazite da Vam se posle kupovine ne poveća stavka održavanja. OK je spustiti cenu, ali je spusti bez dizanja održavanja i sl. fore koje se koriste od strane prodavaca.

Možda su čudna moja mišljenja ljudima, ali mislim da su realna. Što da se ja vezujem za neki CAD paket ko da mi život zavisi od njega, pa to je samo alatka koju mašinci koriste za projektovanje. Sve mi to liči na pojavu koja se dešava u svakoj našoj firmi da se razvoj i tehnologija non stop svađaju ko je bitniji a kvalitet i cena proizvoda direktno zavisi od njihove saradnje i komunikacije.

Mator sam inženjer i 3D CAD mi je pomogao da brže prenesem znanje u projekat koji radim. Više ne moram projekat da radim 3 meseca nego ga radim 2 nedelje a dokumentacija je čista. Isprobao sam dosta paketa i totalno mi je svejedno na kome ću da radim, mada ne bi voleo da radim u AutoCAD-u. U mojoj firmi nemamo licencirani softver ali nas je gazda pitao koji paketi odgovaraju firmi, mi smo mu dali spisak i on je rakao da je na njemu da ispregovara što bolje uslove sa firmama koje zastupaju softvere i da kupi od onih koji mu ponude najbolje uslove.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
92.244.144.*



+5 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim14.07.2009. u 12:21 - pre 178 meseci
Gazda vam je kreten...barem prema ovome sto si napisao...kao i mnogi drugi...
 
Odgovor na temu

suchoj37
Dragan Ilić
Inžinjer
Beograd

Član broj: 227402
Poruke: 8
95.180.65.*



Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim14.07.2009. u 14:04 - pre 178 meseci
Hahahaha vidim da imaš dobra iskustva sa njima.

Baš i nije pošto on daje pare, kada ti budeš kupovao softver ti ćeš odlučivati. Za razliku od mnogih bar se konsultovao sa nama da mu damo preporuke. To je bio sastanak od 2 sata gde je slušao šta ko ima da kaže o programima, zašto je to dobro rešenje za firmu.... Sa njegove tačke gledišta je to najbolji postupak koji je u njegovom interesu. Sa naše tačke gledišta možda i nije, ali ne odlučujemo mi o njegovim parama, mada bi gomila nas isto postupila. A šta i ako izabere program na kome nisi radio, uzmeš bre tutorijale i naučiš ga za nedelju dana a za dve si već profi. Šta je tu problem.


Hehhehe imaš baš loše mišljenje o vlasnicima firmi. I ja sam imao dok nisam došao u ovu, vlasnik je mašinac, atmosfera je radna ali opuštena, međuljudski odnosi OK. Prosto ti je milina ići na posao u odnosu na firme gde sam radio.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
92.244.142.*



+5 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim14.07.2009. u 15:32 - pre 178 meseci
Ne mogu da se slozim nikako u vezi tog "ucenja za nedelju dana"...to je sve samo ne moguce. "Zvanicno" imam preko 10,000 sati u CATIA (ustvari preko 15,000), mnoge stvari radim takvom rutinom da vise i ne znam sta ruka radi, gledam gornji levi ugao ekrana, desna ruka sama ode na toolbar, izabere sta treba, a levom pokrenem 3D misa ako je potrebno (za ovo mi treba jos malo rutine). Probao sam par drugih softwarea, siguran sam da bi mi trebala citava vecnost da steknem istu rutinu...a bas ta rutina se placa, jer mogu za par dana da odradim nesto sto mnogi ne mogu nedeljama.

Imao sam kod sebe jedan omanji projekat firme koja je daleko od male...radile su ga tri osobe nedeljama (to sto su dve bile zenske ne smatram uopste bitnim) i nisu uspele da ga urade...zavrsio sam im CEO PROJEKAT za nekoliko sati iz nule (posto su ga pogresno i postavili, nista nisam mogao da iskoristim)...bukvalno...sutradan im je bio poslednji rok.
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim14.07.2009. u 18:15 - pre 178 meseci
Da se malo vratimo na glavnu temu. Saznao sam kako se u NX6 kreiraju vlastiti template formati, kako se mijenjaju postojeći template formati sa SIEMENS-ovim logom, kako se postavljaju korisnički definisane boje pozadine po DEFAULT-u tako da mi program startuje sa mojim podešavanjima, kako da ekstrudiram fičere zasnovane na skici a bez kreiranja skice, i još mnogo toga, ...


1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
93.184.92.*



+16 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim20.07.2009. u 07:39 - pre 178 meseci
Enigma
Ajde podeli sa nama to sto si saznao
Konkretno extrudiranje ficera bez kreiranja skice i ostalo
Kako napraviti spiralnu (arhimedovu) oprugu itd
Pozdrav
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim20.07.2009. u 15:48 - pre 178 meseci
Poslaću sve što sam saznao, okačiću tu na forumu. Spiralnu oprugu nisam ni pokušavao uraditi, tako da to ne znam. Ekstrudiranje fičera zasnovanih na skici a bez kreiranja skice vrši se tako da se prvo klikne, tj. selektuje površina koja se želi ekstrudirati, pa se uđe u skeč, povuče se jedna linija koja prelazi preko te površine, izađe se iz skeča, ide se na alatku DIVIDE FACE, razdvoji se ta površina, tj. podijeli tom linijom na dvije površine koje se dalje mogu ekstrudirati zasebno u pozitivnom ili negativnom smjeru alatkom POLL FACE. To je NX-ova sinhrona tehnologija koja rješava strogi odnos roditelj/dijete među elementima (fičerima) a koji često muči konstruktore. Dal neko zna kako se modeluju slobodne forme i površine u NX?
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim20.07.2009. u 17:11 - pre 178 meseci
Evo šaljem sve što su mi slovenci rekli vezano za NX6, šaljem u PDF formatu, al nisam prethodno ništa ispravljao njihov pravopis, al svi će moći razumjeti o čemu se radi. Ajd ljudi javite se ko god zna da modeluje u NX nek se javi da opiše kako koja alatka radi, sve je dobro došlo i od velike pomoći.



1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
93.184.92.*



+16 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim20.07.2009. u 22:04 - pre 178 meseci
Evo mojih igara sa NX6
Stvarno mocan ali trazi inzinjera ispred sebe
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim20.07.2009. u 22:21 - pre 178 meseci
Svaka čast cirko, super, možeš li mi reći kako si uspio kreirati sve one modele u NX? Na koji način?

Pozdrav!!!
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
*.teol.net.

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim25.07.2009. u 19:27 - pre 178 meseci
Evo svježih informacija o softveru NX6, to su sve zvanične informacije od SIEMENS PLM-a:

Softver NX

NX (nastao spajanjem UGS Unigraphics i I-DEAS programa) je kompleksni CAD/CAM/CAE sistem koji objedinjuje veliki spektar poslova u konstruisanju i proizvodnji od prvog idejnog predloga, simulacija i analiza, modeliranja pojedinačnih delova i sklopova, izrade 2D dokumentacije, programiranja CNC mašina pa do kontrole kvaliteta, upravljanja podacima i spajanja sa raznim informacionim sistemima u firmi.
NX se sastoji od potpuno medjusobno asocijativnih modula koji imaju unificirano radno okruženje i jedinstvenu grafičku objektno orjentisanu databazu koja omogućuje paraleni rad inženjera (Collaborative Engineering). U praksi to znači da je u nekom trenutku razrade modela, moguće u isto vreme obavljati simulaciju proizvodnje dela na CNC mašini, izradu 2D dokumentacije ili analizu čvrstoće modela.

NX program se sastoji od nekoliko celina:

1. NX moduli za konstruisanje (CAD)

2. NX moduli za projektovanje raznih vrsta alata

3. NX moduli za simulacije proizvodnje na CNC mašinama (CAM)

4. NX moduli za specijalne oblasti u mašinstvu

5. NX moduli za simulacije metodom konačnih elemenata (FEM, CAE)

NX CAD Moduli:

NX 3D CAD paket se sastoji od velikog broja modula i pokriva praktično sve zahteve mašinskih firmi:

Konstruisanje
NX 3D CAD Mach series - Paket modula za 3D CAD konstruisanje
NX 3D CAD Mach series - Dodatni moduli za 3D CAD konstruisanje
NX 3D CAD - Modeliranje delova od lima
NX 3D CAD - Modeliranje žica i kablova
NX 3D CAD - Čovek, prostor, ergonomija, Antropometrija
NX 3D CAD - Montaža
NX 3D CAD - Štampana električna kola
NX3D CAD - Konstruisanje limenih delova za vazduhoplovnu industriju
NX 3D CAD - Konstruisanje alata
NX 3D CAD - Konstruisanje alata (advanced)
NX 3D CAD - Konstruisanje alata za štancovanje
NX 3D CAD - Projektovanje elektroda za erozimate
NX 3D CAD - Projektovanje kalupova za izradu delova od plastike

Idustrijski dizajn:

NX 3D CAD - Dizajn karoserija
NX 3D CAD - Dizajn brodova
NX 3D CAD - Dizajn cevovoda
NX 3D CAD - Koncept dizajn - Industrijski dizajn
NX 3D CAD - Prostorne analize


NX CAM:

U CAM oblasti primene program NX drži dugo godina lidersku poziciju. Njegova snaga leži ne samo na visokoj pouzdanosti već i na velikoj fleksibilnosti i slobodi kreiranja operacija.
Jedna od najboljih osobina NX CAM softvera je izuzetno velika brzina proračuna putanja alata pri obradi izuzetno složenih površina. Operacije možete slobodno kopirati (Copy/Paste) čime dobijate na ubrzanju jer dodavanje fine obrade gruboj se svodi samo na promenu alata i promenu udaljenosti glodala od zida.
NX CAM je sastavni deo NX programa i u bilo kojem trenutku se možete prebaciti iz CAM u CAD okruženje, izvršiti promene i vratiti se ponovo u CAM okruženje.
Pored raznih vrsti alata za simulaciju obrada, unutar programa se nalati standardni set funkcija CAM programa poput simulacija, verifikacija, automatsko prepoznavanje i uklanjanje materijala iz prethodnih prolaza, postprocesiranje, izrada raznih vrsta dokumentacije, automatizacija operacija ...

MOGUĆNOSTI NX CAM Modula:

* 3 osno glodanje (Troosna simultana obrada profila, složenih površina i solida) - NX CAM obezbeđuje veliki broj mogućnosti u troosne obrade delova. Putanje možete kreirati manualno ili pomoću unapred definisanih upitnika (Feature based machining).

- 2,5 osno glodanje (Simultano kretanje po X i Y osi, dok je kretanje po Z
osi poziciono.
- Čeono glodanje
- Profilno glodanje
- Troosno glodanje složenih površina
- Podrška mašinama sa velikim brojem obrtanja vretena (High speed
machining)

NX CAE:

Simulacije metodom konačnih elemenata MKE - NX
NX CAE - FEM
NX CAE - FEM (advanced)
NX CAE - Simulacija odaziva (response)
NX CAE - Simulacija strujanja (flow)
NX CAE - Simulacija strujanja(advanced flow)
NX CAE - Toplotne simulacije
NX CAE - Toplotne simulacije (advanced)
NX CAE - Mogućnosti simulacija metodom konačnih elemenata (taksativno)


Simulacije metodom konačnih elemenata MKE - Nastran NX

NX Nastran - Osnovni paket
NX Nastran - Aeroelastičnost
NX Nastran - Dinamički odaziv
NX Nastran - Dinamika rotora
NX Nastran - Optimizacija
NX Nastran - Nelinearnost
NX Nastran - Superelementi

Simulacija kinematike i dinamike
NX 3D CAD - Simulacija dinamike
NX 3D CAD - Simulacija dinamike prilagođena konstruktorima


Sinhrona tehnologija:

Sinhrona tehnologija (Synchronous technology) je prva revolucionarna tehnologija koja se pojavila u svetu 3D CAD-a posle uvodjenja parametarskog modeliranja krajem osamdesetih godina prošlog veka.
To je nova patentirana tehnologija firme Siemens PLM koja omogućuje direktno modeliranje bez istorije i ugradjena je u nove verzije programa NX i Solid edge.

Preporučujemo vam da pogledate video materijale koji se nalaze na sledećim linkovima da bi ste bliže pogledali novi pravac razvoja 3D CAD sistema. Kliknite na strelice unutar ekrana da bi ste pokrenuli željeni video materijal.


Parasolid jezgro:

PARASOLID je najpoznatije jezgro za programiranje 3D CAD/CAM/CAE programa i u vlasništvu je firme SIEMENS PLM. Svojom funkcionalnošću i pouzdanošću omogućuje programiranje najzahtevnijih 3D CAD/CAM/CAE aplikacija. Parasolid podržava solid modeliranje i modeliranje površina (freeform surface/sheet modeling).

Parasolid jezgro je standard u firmi Siemens PLM tako da su programi NX, Solid edge, Femap napravljeni pomoću njega.

Jezgro Parasolid se slobodno prodaje na držištu i veliki broj firmi ga koristi za programiranje svojih aplikacija. Veliki broj naših direktnih konkurenata koristi parasolid za razvijanje svojih aplikacija što je najveći dokaz njegovog kvaliteta. Takođe jedna od dobrih strana rasprostranjenosti Parasolid jezgra je i to da naši softveri (Solid edge, NX, Femap) koji su pisani u njemu veoma dobro komuniciraju sa ostalim brojnim softverima pisanim u njemu zbog zajedničke platforme a svi ostali softveri imaju kvalitetno uradjen Import/Export parasolid ekstenzije X_T.

Deo spiska programa razvijanih na Parasolid platformi:
1. CAD - NX, Solid edge, Solid works, Top solid, T- Flex, delcam Powershape, VX CAD, IronCAD, Esprit ...


2. CAE - FEMAP, Adina, ANSYS, MSC Patran, MSC Adams,


3. CAM - NX CAM, NX CAM Express, MasterCAM, EdgeCAM, Esprit, AlphaCAM, Virtual Gibbs, OneCNC, Altea, Cimatron, Delcam, FeatureCAM ...

NX korisnici:
Pogledajte delimicni spisak poznatih svetskih firmi koje koriste NX CAD/CAM/CAE program

- Russia's United Aircraft Corporation

- Sukhoi Design Bureau (SUCHOJ)

- NASA

- Samsung

- Nissan Motor Co., Ltd.

- Samsung Electronics Co., Ltd

- BAE Systems

- Pratt & Whitney

- LG Electronics Digital Appliance Company

- GM Daewoo

- Eurocopter Germany GMBH, EADS Subsidiary

- Damen Shipyards Group

- Xerox Corporation

- Mazda Motor Corporation

- Panasonic Factory Solutions Co., Ltd.

- Ducati Motor Holding S.p.A

- Phillips Plastics Corporation

- Sauer-Danfoss, Inc.

- MAN B&W Diesel

- Toshiba Tec Corporation

- Canon Inc.

- Isuzu Motors Limited

- B/E Aerospace

- Ural Optical & Mechanical Plant

- Fuji Heavy Industries Ltd.

- Sanyo Electric Co., Ltd.

- Unilever

- JCB

- Alfa Laval

- Honda Racing F1 Team

- Saab Automobile AB

- Mahindra Group's Automotive Sector

- Palm Inc.

- Rowenta

- Matsushita Electronics (S) Pte Ltd

- Samsonite Europe NV

- Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH (BSH)


Ruska vazduhoplovna industrija izabrala NX i Teamcenter:

Borbeni avioni kao najsloženiji sklopovi u mašinskoj i elektro struci predstavljaju najveći izazov u projektovanju koji ne iziskuje maksimum samo od ljudi koji učestvuju u tom procesu nego i od mašina, softvera, organizacije... Naročito smo ponosni jer se na našem 3D CAD programu NX projektuju najbolji borbeni avioni današnjice SUHOJ.





Pogledajte opširnije o svemu na stranama: http://www.itsplm.co.rs/nx/nx.html

i na stranicama firme Siemens PLM: http://www.plm.automation.siemens.com/e ... ndex.shtml

a evo i slika borbenog aviona koji je u potpunosti urađen, tj. u potpunosti je projektovan u programu NX, u pitanju je SUHOJ, samo ime govori sve!

I još da dodam da se vrhunski traktori firme John Deere projektuju u softveru NX... i još mnoge mašine, automobili, avioni, turbo-mlazni motori, aparati, ...





1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim25.07.2009. u 21:20 - pre 178 meseci
Hvala za info Enigma. NX je moćan softver tu nema dvojbe.

Mene interesuje koja je verzija Nastrana kompatibilna sa NX 6 i može li se koristeći Nastran solver u NX-u simulirati proces deformisanja lima.
Citat:
NX Nastran - Nelinearnost
Prema ovome trebalo bi da može ?

Ili je za tu potrebu bolje koristiti NX Ansys i koju verziju za NX 6? Ili nešto treće?

Malo offtopic-a:
Mislim enigma da je taj flanker sa tvoje slike stara Su 27mica, koji je projektovan davnih 70tih (prvi let imao 1977.), tako da taj model nema veze sa NX-om. Možda griješim, ali mislim da 27mica i Su 33 (mornarička verzija 27mice, za nosač aviona) nemaju kanare dok novije verzije (Su 30 i više, osim 33) se mogu razlikovati od 27mice po kanarima (mala krilca ispred ''glavnih'' krila).

Evo jedan zanimljiv video, montiranje SU 30 flankera: http://www.youtube.com/watch?v=XIxr4PDT544

I još jedan u kome SU 35 (opremljen 3D vektorski potisnim motorima) demonstrira agilnost i manevarbilnost: http://www.youtube.com/watch?v=m4eYNnxRK3o&feature=related

Mislim da će ove godine Suhoj biro predstaviti prototip lovca pete generacije PAK FA, koji bi trebao u svim segmentima da parira američkom F 22 a koji je projektovan sigurno sa NX 6



 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
94.250.82.*

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim26.07.2009. u 05:56 - pre 178 meseci
Za NX Nastran ti ništa ne mogu reći jer sam još početnik u NX, ali imam informacije od drugih kolega koji imaju iskustva u NX, kažu da mu je CAM daleko najbolji a isto tako i FEM/FEA.

A u vezi slike SUHOJ-a pa moguće je da je to stari model, nisam siguran, ja je nisam birao, pošto se ta slika nalazi ispod teksta koji govori o saradnji kompanije SUHOJ i SIEMENS PLM Software, tj. o odluci SUHOJ-a da svoje avione projektuje u NX6 programu.

Znam da postoje modeli sa krilcima ispred kao i model sa kontra krilima.

Evo slika, da se vide razni modeli aviona SUHOJ.










[Ovu poruku je menjao enigma78 dana 26.07.2009. u 07:07 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao enigma78 dana 26.07.2009. u 07:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao enigma78 dana 26.07.2009. u 07:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao enigma78 dana 26.07.2009. u 07:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao enigma78 dana 26.07.2009. u 07:16 GMT+1]

1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
94.250.82.*

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim26.07.2009. u 11:55 - pre 178 meseci
Novi Suhojev projekat označen kao PAK-FA predstavlja ruski odgovor na američki F-22 a trebao bi u budućnosti da zamijeni avione zasnovane na Su-27 i MiG-29. Avion bi trebao koristiti plasma-stealth tehnologiju (za koju Rusi tvrde da je već neko vrijeme uspješno primjenjuju).

Evo slike:




Toliko za sad o avionima. Ajmo mi na CAD tačnije NX. Gdje ste forumaši, nema vas u zadnje vrijeme? Roštilj, pivo, a kompjuter samuje???

[Ovu poruku je menjao enigma78 dana 26.07.2009. u 13:06 GMT+1]
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
93.184.92.*



+16 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim26.07.2009. u 20:46 - pre 178 meseci
Enigma
Dobijas na E-mail postupak
Hvala iscrpnom tekstu o NX
Jesi li kontaktirao predstavnike za NX i Solid Edge
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
93.86.86.*



+4 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim26.07.2009. u 21:20 - pre 178 meseci
Priblizio si nam NX dosta sam sad saznao o njemu,a interesuje me sledece,zasto je posebno FEA modul u NX-u a posebno u Nastran-u,tj koja je razlika.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86611 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.