Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86607 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

enigma78
Boro GROZDANIĆ

Član broj: 151387
Poruke: 325
94.250.82.*

Sajt: https://workbench.grabcad..


+23 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim26.07.2009. u 22:27 - pre 178 meseci
Cirko kontaktirao sam predstavnike za NX i Solid Edge al mi još ništa ne javljaju, čim dobijem poruku od njih javim ti se.

A za kolegu MaliBatica evo odgovor, NX ima standardi FEM/FEA kao i svaki drugi ozbiljan softver (CATIA, SW, ProE, SE, ...) i uz pomoć tih standardnih FEM/FEA paketa svi ti softveri mogu da vrše analize i simulacije al su te analize i simulacije ograničene. Za ozbilnjije analize i simulacije u, npr. CATIA V5 potrebno je koristiti neki profi softver namijenjen baš za to (npr. ALGOR, ANSYS, ABAQUS, ...)! I NX Nastran je jedan od tih profi FEM/FEA softvera. Dakle, NX Nastran je profi softver namijenjen za ozbilnje FEM/FEA analize i simulacije i ukonponovan je u sam program NX ali je odvojen od onog standardnog FEM/FEA unutar samog NX-a, koji je, takođe, sastavni dio samog programa. Štos je u tome da NX Nastran predstavlja visoku klasu u području inženjerskih analiza i simulacija i može se odvojeno isporučivati kao specijallizovani FEM/FEA softver.
1. - Ovdje sam da naučim dobar KUNG-FU!!!
2. - Vi vidite stvari i pitate ZAŠTO? Ja sanjam o stvarima kojih prije nije bilo i pitam ZAŠTO NE?
3. - Centralno mjesto nije u sredini... već na vrhu!!!
 
Odgovor na temu

soxter
Marko Jovicic
Banovo Polje

Član broj: 235842
Poruke: 4
217.169.223.*



Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim14.10.2009. u 17:46 - pre 175 meseci
Ljudi jel moze neko da mi pomogne??? Hocu da instaliram UGS nx 6.0 ali trazi mi neki "license file" molim vas ako neko zna neka mi kaze gde mogu to da skinem. Unapred hvala pozz
 
Odgovor na temu

cnc-project
Sam svoj majstor
FIUME

Član broj: 80861
Poruke: 426
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim14.10.2009. u 19:07 - pre 175 meseci
ćitaj malo...sve je opisano

CATY FANATIC ...
 
Odgovor na temu

soxter
Marko Jovicic
Banovo Polje

Član broj: 235842
Poruke: 4
217.169.223.*



Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim15.10.2009. u 10:49 - pre 175 meseci
OK nasao sam samo nije mi jasan ovaj pocetni deo "u fajlu postaviti (replace) host-id sa imenom kompjutera (npr "marko")" jel bi mogao malo to da mi pojasnis.U kom fajlu, sta, gde? Unapred hvala!!!Pozz
 
Odgovor na temu

draganing
Dragan Petrovic
Sevojno

Član broj: 200929
Poruke: 112
217.24.21.*



+2 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim15.10.2009. u 12:19 - pre 175 meseci
Pozdrav svima,

video sam negde da se spominju reci "dobar inzenjer" pa ako takvih ima ja imam problem sa crtanjem burgije. Ja sam nekada pokusavao da nacrtam i dodjem do neke faze ali dalje ne mogu.

Ovako sam ja crtao(crtao sam u solid edge, solid works,catia)

1.Nacrtam kruznicu precnika nekog i izvucem je do potrebne duzine
2.Nacrtam profil koji ce da se krece po zavojnici(burgija.jpg u paintu sam iscrtao profil)
3.I u zavisnosti od programa crtam ili ne crtam zavojnicu(u catiji moram)
4.Izaberem komandu za crtanje tj. oduzimanje materijala
5.Dobijem jedan zleb slicno se radi za drugi tj. isto
6.Sada nastaje problem-treba na kraju zleba do morze konusa ili drske nacrtam izlaz alata

Ako je alat glodalo i ono se krece po duz ose burgije a pripremak se kontrolisano okrece imam problem da nacrtam taj izlaz alata znate kako izgleda prava burgija pa lako se moze zamisliti.....

Evo slika

Ako ste videli sliku burgije, model je radjen u solid edge pa sam igs fajl otvorio u catiji.

unapred zahvalan
P.S. Ovo nema veze sa NX ali sam takodje pristalica programa koji su bolji od catije.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
92.244.137.*



+5 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim15.10.2009. u 13:13 - pre 175 meseci
Citat:


<snip>

Ako je alat glodalo i ono se krece po duz ose burgije a pripremak se kontrolisano okrece imam problem da nacrtam taj izlaz alata znate kako izgleda prava burgija pa lako se moze zamisliti.....

Evo slika

Ako ste videli sliku burgije, model je radjen u solid edge pa sam igs fajl otvorio u catiji.

unapred zahvalan
P.S. Ovo nema veze sa NX ali sam takodje pristalica programa koji su bolji od catije.



Nema programa koji je bolji od CATIA-e... :)

Pokusaj da uradis isto kao sto se radi navoj:

 
Odgovor na temu

draganing
Dragan Petrovic
Sevojno

Član broj: 200929
Poruke: 112
212.200.200.*



+2 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim15.10.2009. u 18:45 - pre 175 meseci
Hvala nisam se setio da se to moze da uradi zavojnicom koja menja precnik tj. ugao.
kada sam radio u solid edge pokusavao sam sa opcijom za crtanje zavojnice i imala je opcija ugao ali kada stavim neki ugao ispada nesto sto nije bas kako treba.
Ali to je solid edge.

Hvala u svakom slucaju
 
Odgovor na temu

cirko

Član broj: 122475
Poruke: 553
93.184.92.*



+16 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim15.10.2009. u 19:28 - pre 175 meseci
Moze Solid Edge ovo da uradi samo treba pronaci opciju
Evo je>
Citat:
draganing: Hvala nisam se setio da se to moze da uradi zavojnicom koja menja precnik tj. ugao.
kada sam radio u solid edge pokusavao sam sa opcijom za crtanje zavojnice i imala je opcija ugao ali kada stavim neki ugao ispada nesto sto nije bas kako treba.
Ali to je solid edge.

Hvala u svakom slucaju

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Dulex85

Član broj: 171717
Poruke: 38
93.86.213.*

Sajt: www.dusanlazovic.iz.rs


Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim16.10.2009. u 10:23 - pre 175 meseci
Citat:
soxter: OK nasao sam samo nije mi jasan ovaj pocetni deo "u fajlu postaviti (replace) host-id sa imenom kompjutera (npr "marko")" jel bi mogao malo to da mi pojasnis.U kom fajlu, sta, gde? Unapred hvala!!!Pozz


Verovatno tu postoji licencni fajl koji sadrzi neki drugi HOST-ID i ime kompjutera, e sad ti treba da zamenis to sa tvojim podacima, a da nebi rucno menjao sve te podatke imas opciju replace u wordu. Da bi dobio potreben podatke najlakse ti je da u Command Prompt-u ukucas "ipconfig/all". Ne zaboravi da ti mrezna kartica mora biti "Enable" aktivna, jer se host-id odnosi na MAC adresu kartice, i da bi ti program radio uvek mora biti aktivna.

Pozz...
 
Odgovor na temu

draganing
Dragan Petrovic
Sevojno

Član broj: 200929
Poruke: 112
79.101.176.*



+2 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim16.10.2009. u 12:38 - pre 175 meseci
I ja sam to crtao kao sto je 'cirko' postavio na slici ali mi se nije dobijalo kako treba tj. nije kako treba da je na pravoj burgiji.
Uzimao sam da je korak zavojnice isti a ugao sam stavljao neki ne znam ni ja koji.
Kada napravim javicu vam da li moze
I ne sme da ima linija izmedju zleba i izlaza za alat zato sto to glodalo obradjuje u jednom potezu i to sto se tice izrade ne predstavlja problem bilo kom majstoru ali je problematicno za modelovanje.
 
Odgovor na temu

soxter
Marko Jovicic
Banovo Polje

Član broj: 235842
Poruke: 4
217.169.223.*



Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim16.10.2009. u 18:35 - pre 175 meseci
Hvala na informacijama, ali ja izgleda nemam taj licence file trazio sam ga na svim mogucim mestima ali nisam uspeo da ga nadjem, kucao sam i nesto preko neta ali slaba vajda od toga. Dakle kako da dodjem do licence file-a???Ovo ostalo sam razumeo.Ako moze neko nek mi posalje preko maila [email protected]
Pozz i hvala!
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
93.86.29.*



+4 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim16.10.2009. u 21:01 - pre 175 meseci
@ Tex: to je taj princip,samo sto profil zleba treba da bude,normalan na osu burgije.
@Cirki:nije dobro to na slici,sada sam gledao i knjigu i uzeo u ruku pravu burgiju(doduse sa rucne busilice),imam ideju,probavam par puta jos malo pa kacim.
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
93.86.29.*



+4 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim16.10.2009. u 21:41 - pre 175 meseci
1.corak
2.polucorak
3.gotovo,samo odraditi vrh burgije(presek kupa),i dodati fazete ipak malo muke .
I ipak mislim,da CATY "sije" SE,moje mishljenje.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SlavishaT
Slaviša Todorović
konstruktor alata za obradu lima
Prijedor

Član broj: 41978
Poruke: 358
*.broadband.blic.net.



+5 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim16.10.2009. u 22:58 - pre 175 meseci
Citat:
MaliBatica: @ Tex: to je taj princip,samo sto profil zleba treba da bude,normalan na osu burgije.

Koristi zato reference surface ili Pulling Direction (na suprotnu čeonu stranu) u Slot feature-u. I nema potrebe sa površinama da se zezaš, Slot može odraditi posao:


@soxter poslao sam ti fajl.

Pozdrav.

 
Odgovor na temu

draganing
Dragan Petrovic
Sevojno

Član broj: 200929
Poruke: 112
79.101.176.*



+2 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim17.10.2009. u 01:15 - pre 175 meseci
Bravo!!!!!!!!!!!!!
Cim se dokopam nekog 3d cu da nacratam sto ste to Vi uradili.

Pa vi ste znaci iskusni a koliko sam se ja mucio nekada oko toga pa sam digao ruke.
 
Odgovor na temu

draganing
Dragan Petrovic
Sevojno

Član broj: 200929
Poruke: 112
79.101.176.*



+2 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim17.10.2009. u 01:25 - pre 175 meseci
A sto se tice nx instalirajte emulu tako se zove p2p klijent i ima nas sajt koji objasnjava kako se otklanjaju problemi oko forvardovanja portova itd.. i tamo ima u pretrazi za emuli ceo nx 6 tako da se resavaju mnogi problemi .
sta nema na rapidu ima na torentima a sta nema na ovim torentima ima na piratebay a ako i tamo nema ima na emuli a ima jos p2p klijenata koji imaju svoje mreze pa se i tu moze svasta naci.
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
79.101.144.*



+4 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim17.10.2009. u 08:13 - pre 175 meseci
@SlavishaT:nije ti dobar vrh burgije.
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
92.244.137.*



+5 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim17.10.2009. u 12:05 - pre 175 meseci
Citat:
MaliBatica: @SlavishaT:nije ti dobar vrh burgije.


Mislis da nema dobro izvedeno celo za gnjecenje ili sta?
 
Odgovor na temu

Tex707
CATIA designer
Belgrade

Član broj: 92914
Poruke: 380
92.244.137.*



+5 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim17.10.2009. u 12:07 - pre 175 meseci
Citat:
MaliBatica: @ Tex: to je taj princip,samo sto profil zleba treba da bude,normalan na osu burgije.


Naravno...pa zar postoji neki drugi nacin...???... :)
 
Odgovor na temu

MaliBatica

Član broj: 206788
Poruke: 184
79.101.144.*



+4 Profil

icon Re: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim17.10.2009. u 12:50 - pre 175 meseci
@Tex:

Citat:
Tex707: Naravno...pa zar postoji neki drugi nacin...???... :)


Ima dva nacina po onome koliko sam ja video na netu:

1.da se uradi zljeb za odvodjenje strugotine,pa onda njega sweep cut.(to sam prikachio,i to je u ProE radjeno)
2.ovo je meni palo na pamet kad je bila ona tema o nozu za mljevenje mesa,ti si Tex nekom malom srednjoskolcu objasnjavao kako da ga odradi.Nacrtam poprecni presek burgije(mada i njih ima raznih,znaci bilo koja samo ne ravna burgija) ,crtam osu i na svaku tacku na profilu zavojnicu koraka kolike i visine,na visini gde se zavrsavaju sve zavojnice ponovo profil,multisection surface->dobije se telo.

E sada tu je problem uraditi taj izlaz za glodalo.

Ima tu josh jedna zackoljica,a to je da se svaka burgija suzava(rezni deo) za 2 stepena,prema vrhu znaci taper angle za svaku spiralu treba da budu ta 2 st. a to ne moze da se uradi u CATY.

Vrh burgije je presek dve kupe,da mislim da celo nije dobro.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Program Unigraphics NX6 zastupljenost i iskustva sa njim

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 86607 | Odgovora: 248 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.