Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28155 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzura

Član broj: 165704
Poruke: 610
212.62.49.*



+4 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR09.06.2008. u 14:07 - pre 193 meseci
Na dosta mesta sam procitao da se tesko prave pare od toga. Na retko kom stoku hoce uopste da prime pejzaz... o tome ja Tarla pisao ovde: http://www.elitesecurity.org/t...0-Prodaja-fotografija-kako-gde....

E sad ako neko ima suprotna iskustva svaka cast. Gde god cujem da je Srbin napravio neke pare (osim tajkuna naravno) meni je drago.

pozz
 
Odgovor na temu

Ivica M.

Član broj: 157921
Poruke: 103
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.quanta.in.rs


Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR09.06.2008. u 20:43 - pre 193 meseci
Hvala vam svima na odgovorima!

Blizi mi je Nikon, čisto subjektivno, nekako ga više volim. Objektivno, Canon varijanta je bolja, ali mi se čini, ne drastično. Drastično je bolji onaj 70-200, bez alternative, što reče Nebojša. Ali bih blendu sa 17-55 mogao da nadoknadim nekim prajmom, one daljine za koju vidim da mi je najpotrebnija.

Dzuro, kapiram da je to sto si rekao za pocetnika odlična kombinacija. Ali, želeo bih kvalitetno telo, dakle bar xxD ili Dxxx klasa. Live View bi mi bio veooooma koristan, a od Nikona ga jedino ima D300, mada nije to jedini razlog, ovo telo me je apsolutno kupilo. Novac ću imati za koji mesec i priliku da pazarim sistem u SAD gde je sve drastično jeftinije. Nemam živaca, a ne znam ni da li ću kasnije imati novca, da menjam objektive, osim dodavanja nekog širokog i nekog prajma, ili ako bi se kod Nikona pojavila neka alternativa 70-200 f/4L i to samo ako bih video da mi je potrebna. Imaću novac na gomili, želim da ga uložim u nešto dobro, što će da traje, a ako primetim da sam baš toliki magarac da ne mogu iz svega toga da izvučem dobru sliku (a ne nameravam da držim aparat u ormaru), onda ću prodati sve skupa i kupovati kompakte. Dakle, želim u startu prilično zaokružen i kompletan sistem, da ne moram dosta godina unapred da mislim o objektivima.

Beske, razmisljao sam i o 5D varijanti. Problem bi mi bila donekle duzina, mada ni blizu toliko kao što bih dobio na širini. Ali 5D je nekako zastareo - imaj na umu da ne nameravam da ga menjam za dve godine, bar jedno pet da služi, a već je 450D tehnološki savršeniji. Ne sumnjam da će naslednik da bude zverka, ali će biti i skuplji. A što se širine tiče, zar 10mm na kropu nije ekvivalentno 16mm? E sad, kada bi 5D imao Live View, bio bi u kit varijanti ubedljivo najbolji izbor + nešto široko + makro. Koliko je teško navići se na kadriranje iznad glave i iz sličnih pozicija, onako napamet? Inače, tvoje slike sa 5D razvaljuju koliko su dobre! Naravno da je to najviše do fotografa, ali se vidi da je slikano zverkom! Npr. skoro nikad ništa ne pregori. Onaj cvet od pre neki dan je bio za padanje u nesvest! I dzurine sa Nikona nisu uopšte loše! :-)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR09.06.2008. u 21:04 - pre 193 meseci
Jeres je uopšte trpati 5D u bilo kakvu kombinaciju sa ostalim pobrojanim telima.
5D je klasa za sebe (zaista) i po meni - uz cenu koja je (u kombinaciji sa 24-105L) uporediva sa D300 i 18-200 VR, nema dileme koja je kupovina bolja. LV jeste simpatična stvarčica, ali se srazmerno retko koristi (kod DSLR-a je priča drastično drukčija u odnosu na kompakte, pa LV gubi na značaju, kada vidiš kako sve to izgleda kroz tražilo). Zaptivenost - super. Ali, kome to treba? Fotoreporterima? Jok, oni svi odreda koriste Canone. Nešto se gubi kupovinom 5D, ali se dobija ono najbitnije - kvalitet fotke, a tu je FF tata.

Prosečnih 18-200 vs vrhunskih 24-105? Heh, needless to say... Osim emocija, ne vidim logiku poređenja 5D i D300.

Pozdrav

P.S. I da - koliko Ti je dužina nebitna, shvatićeš tek kad probaš nešto široko, a pogodi koje telo i tu prednjači? 10mm jeste 16 na kropu, ali 10-22 NIJE 16-35L.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.3dnet.co.yu.



+1350 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR09.06.2008. u 21:29 - pre 193 meseci
Citat:
StORM48:

Osim emocija, ne vidim logiku poređenja 5D i D300.


Uh, uh, polako Canondžije, nije kvalitet slike jedini kriterijum prilikom odabira aparata :)

Vrline 5 D su i spot-on AF sistem i veliko tražilo, pa to skoro niko i ne pominje...;)

Međutim, Nikon D 300 je opako dobro zaokružen aparat, u nekoliko stvari bolji od 5 D, naročito po pitanju brzine, gde je razlika u korist D 300 baš osetna.

Osim te sporosti u akcionim situacijama, najveću "manu" 5 D vidim u enormnim cenama objektiva.


Citat:
StORM48:

Prosečnih 18-200 vs vrhunskih 24-105? Heh, needless to say


Nije 18-200 VR konkurent 24-105 L, nego 16-85 VR, a tu je bitka daleko neizvesnija, čak se možda, uzimajući u obzir razliku u ceni, i ne bih opredelio za L-a.

Citat:
StORM48:

10mm jeste 16 na kropu, ali 10-22 NIJE 16-35L.


10-22 je odličan objektiv, osim blende 16-35 L gotovo da nije optički bolji u centru, dok je u uglovima na FF blaga katastrofa što se može videti ovde.

16-35 L Mark II je bolji (čini mi se da ga beske ima, čestitam :) ), ali njegova cena je zaista brutalna...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR09.06.2008. u 22:24 - pre 193 meseci
Pa, kako kome - neko voli ergonomiju, a neko voli kvalitet. Ja biram ovo drugo.

Za 16-35... ja sam fotke gledao uglavnom sa ovog drugog i rekao bih da bolje od toga ne postoji na 16mm.

A nakon svega toga, pitanje je i koliko zapravo ima smisla birati D300, osim ako već nemate solidnu bazu objektiva ili (najmanje) prijatelje koji su voljni da svoja stakla dele sa vama? Ako nekome i nije potreban 5D, onda se kao mnogo logičniji nameće 40D. Za skoro duplo manje para se dobija telo, a za pare koje košta D300 + 18-200 kit moguće je kupiti čitav spektar objektiva, uključujući (po mojim iskustvima, danas ne tako loš, čak štaviše) kit 17-85 IS, 70-300IS i 100 makro, kao i blic i sve ostale džidžabidže (neka torba i baterije, memorijska kartica itd) što je zaista vredna i upotrebljiva kombinacija, a racionalno gledano - šta suštinski bolje ima D300 u odnosu na 40D, osim zaptivenosti?

Kvalitet fotke? NE.
Brži je? NIJE.
Bolje turističke objektive? DA, ali - da li je to vredno tolikog natezanja u novcu na samom startu, kada zapravo ni ne znamo šta želimo?

40D je takođe kvalitetno, magnezijumsko telo, sa funkcijama poslednje generacije, istina lošijeg ekrana nego D300, ali sa LiveView funkcijom.

Maksimalno se trudim da ne zvučim kao tvrdoglavi Canondžija, ali ovo zapravo jeste istina - nekad treba biti realan i pogledati cenu. D300 NI U NAJLUĐEM SNU ne vredi duplo više od 40D, ma koliko neki želeli da je tako.

Štaviše, ta dva tela su ista klasa, sa određenim prednostima jednog, odnosno drugog. Iskreno, mene je od D300 delila samo tvrdoglavost. Prijatelji Nikondžije su me ubeđivali da kupim Nikon, ali ja sam hteo Canona, a pride je bio i jeftiniji (od Nikona je u obzir dolazio samo D300). Od svega me je privlačila samo i jedino zaptivenost. Šum na višim ISO vrednostima... nisam siguran koliko se D300 uopšte može nositi sa konkurencijom. Od 40D je tu slabiji, a o 5D da i ne pričam.

Opet kažem - kada se emocije umešaju, bude svašta, ali ja sam ipak emotivniji prema svojim parama.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR09.06.2008. u 23:35 - pre 193 meseci
Ne znam o cemu vi pricate, ali ja nisam mogao da odolim modelu D300 i danas sam je kupio.
 
Odgovor na temu

dzura

Član broj: 165704
Poruke: 610
212.62.49.*



+4 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 07:37 - pre 193 meseci
Ko sto rekoh na Nikon turis bilo koji Nikon (i ne samo Nikon) objektiv i to radi. U drustvu imamo i jedan i drugi tabor, ima likova sa manuelnim 85 f1.8 sa 20 f2.8 takodje manuelcem... kad sam dobio D200 naravno da smo morali sve da probamo i to SVE radi i to radi pa otkida (ova dva pomenuta pogotovo)... 20-35 f2.8 isto razvaljuje, 80-200 f2.8 (ja sam ga platio 300 evra) za njega nemam reci kako radi, mnogi o njemu govore da radi bolje od prajmova, jedina mu je mana sto je tezak kao dzak olova, ali pise to je zlo!
Ono sto kod Canona deluje lepse to su boje i to boje na LCD monitorima (na dobrom CRT-u je razlika minimalna i to bez obrade). Slika sa Nikona nije ista ako je otvoris u Nikonovom NX-u i nekom drugom programu. Sa vrhunskim objektivom (recimo 80-200 f2.8) i sa malo obrade nema trika da neko provali raliku izmedju Canona i Nikona, u stampi i na printu pogotovo.
LV na DSLR-u pa to je smesno (nisam dzaba rekao da treba prvo malo da vezbas), to uopste nije razlog zbog kojeg bi se kupovao ovaj ili onaj model. Ako nisi u stanju da gledas kroz trazilo, onda ti zaista ne treba DSLR.

@Storm
Ne bih se bas slozio za ovo da reporteri koriste samo Canone... Ko je gledao Roland Garos, mogao je da vidi da je skoro bilo vise Nikona. Ja nisam zagrizeni Nikondzija (kao sto sam na drugim temama govorio o tome u analogno doba sam koristio Canon aparate), ali sam na Nikon presao upravo iz razloga kupovine polovnjaka.

@Zarsilic
Zare, svaka cast!!! ;)
 
Odgovor na temu

maxa11
Marko Stanojević
Nis

Član broj: 142573
Poruke: 295
195.222.98.*



+1 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 08:18 - pre 193 meseci
Ivice, zašto ne staneš u red za dolazeći NIkon D90 sa 16-85 objektivom? cena bi trebalo da bude negde kao Canon 40D + 17-85.
i ne bih baš rekao da Canon 70-200f4 L IS nema alternativu. tu je Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8 G IF-ED VR.
dodaš još 50mm f1.8 i Micro-Nikkor AF-S 105mm f/2.8G IF-ED VR i uživaš.
sve svega, 3000 evra za fenomenalan sistem. u SAD, verovatno oko 2000.

Zarsilic, čestitam! da vidimo šta taj zmaj radi u rukama majstora.
 
Odgovor na temu

vamsi
Vladan Zervanov
ilustrator, honorarac
Beograd

Član broj: 164477
Poruke: 391
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: vanxee.deviantart.com


Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 08:38 - pre 193 meseci
E sad, kad bi neko bio dobar, a ima vas, znam, pa isto ovo sto je djura lepo ispricao o Nikon objektivima, rekao sa stanovista jednog Canona :).
Znam da postoji adapter (ima ih i sa cipom za potvrdu fokusa) za Canon da bi se mogli koristiti manuelni objektivi, pa cak i drugih proizvodjaca. Koji su dobri i osttri objektivi, jeftini? Nermojte da ostane na tome da samo Nikon ima tu mogucnost :D
Bio bih mnogo zahvalan (a verujem i drugi), jer mi trebaju neki jeftini, ostri objektivi, a ne treba mi brzina (auto fokus).

Poz
Amateurs worry about sharpness
Professionals worry about sales
Photographers worry about light
 
Odgovor na temu

vamsi
Vladan Zervanov
ilustrator, honorarac
Beograd

Član broj: 164477
Poruke: 391
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: vanxee.deviantart.com


Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 08:47 - pre 193 meseci
Bravo zare, i u sreci da ga koristis!!!
Amateurs worry about sharpness
Professionals worry about sales
Photographers worry about light
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
79.101.188.*



+17 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 08:50 - pre 193 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: ... Uh, uh, polako Canondžije, nije kvalitet slike jedini kriterijum prilikom odabira aparata

Ovo si verovatno u pravu (iako sam siguran da to nije tvoj licni stav ), ali, cak iako nije jedini, svakako bi trebao biti primaran, prioritetan... dzaba sva funkcionalnost, brzina, ergonomija, zaptivenost, ako je krajnji rezultat prosecan (da ne kazem los)... pri tome ovde, naravno, ne poredim krajnjne rezultate 5D i D300, cisto metaforicno... StORM je ovo, Nešto se gubi kupovinom 5D, ali se dobija ono najbitnije - kvalitet fotke, a tu je FF tata odlicno rekao... sve ostalo svodi se na nijanse, koje nikakav uticaj na krajnji rezultat nemaju.


Citat:
Nebojsa Milanovic:...najvecu "manu" 5 D vidim u enormnim cenama objektiva...

ako gledas sa stanovista kvalitetne fotografjije, za sta god da se odlucis (bilo koje telo, Nikon, Canon...) telo je samo ulaznica u jedan skup i caroban svet fotografije... nema nekvalitetnih objektiva fiksne blende... a, takodje, nema ni jeftinih objektiva fiksne blende... nebitno je kom ces se "carstvu" privoleti, po pitanju objektiva vazi samo jedna izreka cost-no-object... enormne cene objektiva nisu nikakva direktna spona sa telom (ali jesu uzrocno-posledicna), koliko veza sa zeljom da krajnji produkt (a to je kvalitetna fotografija) bude sto bolji moguci.


Citat:
Nebojsa Milanovic: 10-22 je odlican objektiv, osim blende 16-35 L gotovo da nije opticki bolji u centru, dok je u uglovima na FF blaga katastrofa što se može videti...
16-35 L Mark II je bolji... ali njegova cena je zaista brutalna...

16-35f2.8L, stari, jeste bio prilicno "mutan"... zato sam na par mesta u postovima i rekao da je bolje imati dobar 17-40f4L, nego preskupi 16-35f2.8L, stari...
medjutim 16-35f2.8L MarkII je drasticno bolji, mogao bih cak reci neuporedivo... a, cena... paaaaaa, "bez bola nema uzitka"...


Citat:
maxa11: Ivice, zašto ne staneš u red za dolazeći NIkon D90 sa 16-85 objektivom?
i ne bih baš rekao da Canon 70-200f4 L IS nema alternativu. tu je Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8 G IF-ED VR.
dodaš još 50mm f1.8 i Micro-Nikkor AF-S 105mm f/2.8G IF-ED VR i uživaš.

zar ne mislis da ja sve ovo ovako pobrojano, prilicno neuravnotezena kombinacija... tele objektiv od 1600EUR, normalac od 70, macro od 900 i kit objektiv (ne sumnjam da je dobar, dapace), i sve to na jedno "telo u najavi"... taj nikon 2.8 je skuplji ravno 500 EUR od Canona 70-200f4 L IS, i ni na koji nacin mu nije ni alternativa, pandan, pogotovo ne konkurencija... u svakom slucaju covek sam treba da proceni da li je tu razliku u ceni pametnije uloziti u jos jedno (potencijalno) staklo, neko bolje telo (ne sumnjaj u to da D90 nece biti dobar kao D300, 5D, naslednici istih...) ili nesto sasvim trece...

Kao kod Canon-a, ljudi su se kleli u 450D dok je bio u najavi, cekali, sanjali... docekase ga, i??? To sve je low cost DSLR kategorija i uvek ce to i biti.

Citat:
zarsilic: Ne znam o cemu vi pricate, ali ja nisam mogao da odolim modelu D300 i danas sam je kupio.

Zare, iskrene cestitke, i zelje za sto vise lepih slika... nadam se uskoro i na ES-u

Pozzz


[Ovu poruku je menjao beske dana 10.06.2008. u 11:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
194.106.167.*



+1350 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 08:57 - pre 193 meseci
Imam neodoljiv osećaj da Žare nije kupio Nikona D 300, nego nešto sasvim drugo sa tom oznakom :)
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
79.101.188.*



+17 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 09:08 - pre 193 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Imam neodoljiv osećaj da Žare nije kupio Nikona D 300, nego nešto sasvim drugo sa tom oznakom


? ? ? ? ?

jel to zbog onaga "sam JE kupio" (njegov post) umesto "sam GA kupio"???

Zare, odgonetni rebus

[Ovu poruku je menjao beske dana 10.06.2008. u 10:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dzura

Član broj: 165704
Poruke: 610
212.62.49.*



+4 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 10:07 - pre 193 meseci
@Vamsi
Povodom tvog adaptera za Canon. To postoji, ali... Canon FD objektive mozes da nakacis, ali nemas beskonacnost i imas jos neke druge anomalije. To sam sve dobro izucio pre nego sto sam kupio Nikona. Zapravo, hteo sam svoje stare Canon FD prime objektiv da koristim na digitaliji... ali kad sam procitao da su rezultati razocaravajuci (citaj prakticno neupotrebljivo) onda sam se definitivno odlucio za Nikon... zato sam i napisao ove prethodne postove.
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 10:10 - pre 193 meseci
@zarsilic
Da nije Mercedes?
Ako jeste - dobra fora!

@maxa11
Do sada nisam video, a ni pročitao/čuo/video da postoji konkurencija Canonovom EF 70-200 f4L IS-u, u bilo kom smislu, osim ako ne merimo "fasadu", spoljni izgled to jest, gde je evidentno da nekim ljudima smeta bela kanalizaciona cev. Po pitanju kvaliteta... heh... kao što rekoh, najveći broj prijatelja su mi Nikondžije - Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8 G IF-ED VR je mutniji objektiv. A i izrada nije ni blizu L. Ende!

@Dzura
Slika govori 1000 reči:


A dve - 2000:



Nešto ovde ne štima, očigledno?
Konkurencija ovom jednom Nikonu nije ovaj L-artiljerijski vod, već onaj jedan kompakt, koji drži crni čika u beloj majci.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

vamsi
Vladan Zervanov
ilustrator, honorarac
Beograd

Član broj: 164477
Poruke: 391
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: vanxee.deviantart.com


Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 10:17 - pre 193 meseci
To sam i ja cuo za te probleme sa FD objektivima, ali postoje adapteri za M42 navoj i cuo sam da neki fotograf samo te koristi na Canona ali ne znam ko je to pa ne mogu da se raspitam kako to ide. A i neki "brka" mi je rekao ako imam taj adapter i ako mu dam neki Olympusov 24mm, naspravice mi za 50e shift objektiv :) Sto je jako zanimljivo. Voleo bih i da se neko javi ko vec koristi M42 na Canona.
Amateurs worry about sharpness
Professionals worry about sales
Photographers worry about light
 
Odgovor na temu

vamsi
Vladan Zervanov
ilustrator, honorarac
Beograd

Član broj: 164477
Poruke: 391
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: vanxee.deviantart.com


Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 10:20 - pre 193 meseci
Taj crni cika je zakon za sve :D
Amateurs worry about sharpness
Professionals worry about sales
Photographers worry about light
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 10:31 - pre 193 meseci
Pa ovaj moderator je stvarno pametan

Ko je spominjao Nikona?

http://www.foto-erhardt.de/low...0-aw-p-5004.html?ref=preissuch






@Beske.

Pa otkud bih ja u Nikondzije?
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
79.101.161.*



+17 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 10:49 - pre 193 meseci
Citat:
zarsilic:  @Beske.

Pa otkud bih ja u Nikondzije?


Stvarno sam se i ja "zgranuo"...

Ovo sto si nakacio u temi http://www.elitesecurity.org/t...OS-vs-Canon-mini-uporedni-test me zbunilo u prilicnoj meri...

A, i ova slika, okacena tamo (plus ona slika petla, https://static.elitesecurity.org/uploads/1/9/1933525/DSC_0041.jpg...) nije obecavala "nista dobro"...




Uhhhhhhhh, sad mi, nekako, lakse...

Pozz


[Ovu poruku je menjao beske dana 10.06.2008. u 12:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dzura

Član broj: 165704
Poruke: 610
212.62.49.*



+4 Profil

icon Re: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR10.06.2008. u 10:53 - pre 193 meseci
@Storm
Video sam tu sliku na nekoj drugoj temi, zbog nje sam i obratio paznju na Roland Garosu (posto fudbal ne gledam)... kazem ti da je gomila imala Nikone. Sliku nemam, tako da mozes da mi verujes na rec ili da mislis da lazem (demokratija dozvoljava oba misljenja).

@Vamsi
Ti adapteri za M42 postoje i Nikon i za Pentax...
Ako 'oces moje misljenje. Kupis Canon, uzmes Canon objektive i to nove (pretpostavlja da imas gomilu para). Ako oces da se bakces polovnjacima... kupis Nikon i kupujes Nikon polovnjake. Te fore sa drugim proizvodjacima, to radi, ali pitanje je zasto to raditi kad original Canon ili Nikon bolje rade od tih Zeiss i slicnih. Skoro sam na nekoj temi (mozda i na DZ-u) procitao da baja hoce da menja Nikon 80-200 f2.8 i D70 za manuelac valjda neki Distagon 85 ili tako nesto... znaci glavu za glavu?!!! Alooooo... kad nisam pao u nesves' To je sve mozda imalo smisla sa filmom, ali sa digitalnim slikama, nema ama bas nikakvog! Digitalnu fotku mogu da doteram da ne moze da je pozna ni onaj ko je slikao, a ne laik ili neki citalac casopisa ili prospekta!

pozz
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Šta kupiti ( verovatno po stoti put) - DSLR

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28155 | Odgovora: 138 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.