Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kupovina polovnog DSLR-a

[es] :: Digitalni fotoaparati :: kupovina polovnog DSLR-a

[ Pregleda: 9133 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nesheri

Član broj: 111755
Poruke: 15
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon kupovina polovnog DSLR-a11.01.2007. u 15:33 - pre 209 meseci
Na sta obratiti paznju pri kupovini polovnjaka.
Mogo sam vagao i resio da mi finansije ipak dozvoljavaju samo polovi DSLR i od prilike ce to biri canon 350d.
Sta da gledam da mi ne uvale nesto sto je pretrcalo milione kilometara i mozda preporuka gde kupiti polovnjak u srbiji!
Hvala
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a11.01.2007. u 16:48 - pre 209 meseci
Najbolje je dapitas Axela, on covek zna ko sta od polovnjaka hoce da proda a u princiu poznaje ljude i zna u kakvom su im stanju fotoaprati.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.208.254.241.chello.no.



+1 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a11.01.2007. u 18:58 - pre 209 meseci
Sve je to zapravo jako mlado i sveze da bi se javljali neki ozbiljni problemi. AKo je neko bas arcio aparat, pa ispucao za godinu-dve preko 50.000 fotki, mozda dodjes do zamene shutter-a brze nego sto bi voleo, ali ni to nije strasno.
Veci problem je ako neko prodaje aparat zato sto je primetio da ima problema (sa AF back/front recimo ili zapinjanje zavesice), pa mu lakse da kupi novi nego servisira stari. To je onda stvar poverenja i testiranja.
 
Odgovor na temu

Ironhide

Član broj: 161582
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a27.09.2009. u 14:36 - pre 176 meseci
Da ne otvaram novu temu...

Dakle kupiću u Americi neki dslr polovan naravno (preko Amazona), gledao sam dosta njih i za sada su mi u planu Nikon D5000 (SD 6gb + torbica + fabrički kit objektiv + full pakovanje + star 6 meseci = 500$) Canon D80 slična cena i oprema.

Našta treba da obratim pažnju prilikom kupovine, jer u roku od 24h od preuzimanja pošiljke mogu istu da vratim i da refundiram novac, ako nešto nije u redu ili me se ne svidi, ili je pak nešto napisano da je tako a u stvarnosti nije (oštećenja, boja, kvar neki)....
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a27.09.2009. u 16:59 - pre 176 meseci
Citat:
Ironhide:  Dakle kupiću u Americi neki dslr polovan naravno (preko Amazona), gledao sam dosta njih i za sada su mi u planu Nikon D5000 (SD 6gb + torbica + fabrički kit objektiv + full pakovanje + star 6 meseci = 500$) Canon D80 slična cena i oprema.

Našta treba da obratim pažnju prilikom kupovine, jer u roku od 24h od preuzimanja pošiljke mogu istu da vratim i da refundiram novac....


Kod Nikona D5000 posebno obrati paznju na veoma ucestalu pojavu de-focusa, i sve glasnije primedbe vlasnika istog na ovaj, ni malo bezazlen propust i blam kakav sebi jedna ozbiljna kompanija ne bi smela tako lako da dopusti.

Canon D80 ne postoji. Lapsus verovatno.

Pozz
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a27.09.2009. u 17:34 - pre 176 meseci
Sta je de-fokus?
Znam samo za front-back.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a27.09.2009. u 17:42 - pre 176 meseci
Citat:
ArtCool: Sta je de-fokus?


Ne znam na sta se konkretno misli pominjanjem ove pojave kada je D5000 u pitanju.

Nisam Nikondzija, pa me takva zapazanja vlasnika istog i ne doticu previse.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8281
*.3dnet.co.yu.



+1337 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a27.09.2009. u 17:47 - pre 176 meseci
Beške, daj neki link od tih "veoma učestalih" priča o "de-fokusu", da pokušamo da odgonetnemo šta je to.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a27.09.2009. u 18:01 - pre 176 meseci
Ja nisam nigde pominjao linkove... ti bar znas da ja nisam on-line fotograf.

A, posto si se vec javio, mozda bi ti mogao da nam ispricas svoja iskustva sa D5000, bas po pitanju ovakvih pojava.

Pozz

p.s. btw. da ne bude zabune, ja sam pominjao vlasnike (znam trojicu, doduse sada vec bivsih, sva trojica su VRATILA aparat posle vrlo kratkog vremena, i zamenili za bolji... znaci 3 od 3, 100 %) a u kraju imam jos jednog potencijalnog "optimistu", pa... i, nije bio problem do objektiva, ni u jednom slucaju.
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a27.09.2009. u 20:33 - pre 176 meseci
Pa s obzirom da znas trojicu i cetvrtog u najavi, taman ih pitaj sta je razlog u vracanju aparat.I ako je problem de-fokus (mozda defect ?), neka ti odgonetnu sta je to.
Inace nisam razumeo to za on-line fotograf.Savim je legitimno citati sa interneta i implementirati kao svoje znanje,izjavu ,predpostavku ili ti pak nedoumicu.Ja se poprilicno informisem, valjda kao i svi drugi, ne znam mozda si mislio na nesto drugo?
Mada moras priznati Beske da je prosto neverovatno da u tako maloj koncentraciji ljudi (3-4) se pojave isti problemi.Jel su fabricki doradjivani, neka seriska greska.Cudo da nisu mogli to da rese u garanciji.Za NIkon 2 god i resavaju mrtve piksele, back-front fokus kalibrisanje objektiva ...
Cudo da su mogli da vrate koriscene aparate ?
Ako su ih kao takve preprodavali dosta su izgubili, nemam pojma o cemu je rec.
I umalo da zaboravim sta su uzeli bolje.

Pozz.
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a27.09.2009. u 21:10 - pre 176 meseci
Citat:
ArtCool: ...taman ih pitaj sta je razlog u vracanju aparat. I ako je problem de-fokus (mozda defect ?), neka ti odgonetnu sta je to...

Rekoh vec da mene takve stvari ne doticu previse, a bilo mi je, najblaze receno, smesno odakle samo, i kako, ljudima uopste padne na pamet termin defocus. Pri tome nisu nepismeni ljudi upitanju, ali laici kada je digitalna foto-tehnika upitanju mozda i da...


Citat:
ArtCool: ...Inace nisam razumeo to za on-line fotograf. Savim je legitimno citati sa interneta i implementirati kao svoje znanje,izjavu ,predpostavku ili ti pak nedoumicu. Ja se poprilicno informisem, valjda kao i svi drugi, ne znam mozda si mislio na nesto drugo?

Naravno da je legitimno, niko to ne spori, ali i uz svu literaturu i on-line sticanje saznanja postoji trenutak u kome preskocis strepenik zvani zasnivanje vlastitog misljenja na osnovu iscitavanja tudjih iskustava i verovanja istim, i prelazak na stpenik kreiranja vlastitog misljenja cvrsto zasnovanog na licnom iskustvu, svom stecenom znanju, sposobnosti za pravilnu procenu, itd, itd... pre ili kasnije...


Citat:
ArtCool: Cudo da su mogli da vrate koriscene aparate?

ne znam sta je tu toliko cudno, bas tebi, obzirom da skoro od tebe procitah i ovo...

Citat:
ArtCool: Kupim ga, bude kod mene 24 sata i na srecu u ogromnu ljubaznost prodavca sledeci dan uz moju pricu koju sam slozio koja nema veze sa ovim sto sam napisao vrati mi pare i izgubim jos jedan dan.


da ne zaboravim...

Citat:
ArtCool: ...sta su uzeli bolje.

bolje Nikone.


Pozz


p.s. to sto ja, sticajem okolnosti, znam trojicu (od bezbroj) ljudi koji se jesu sreli sa ovim fenomenom, ne znaci da u ovom gradu (a i sire) ne postoji trista trojica ljudi, vlasnika ovog aparata, koji se nisu sreli sa istim... kao sto rekoh, meni je sam termin defocus zvucao veoma blesavo, ali se nisam udubljivao u problematiku previse, jer me ni na koji nacin ne dotice (kao recimo pojava CONEa kod Digic IV). Upravo zato sam i rekao da je lepo sto se i Nebojsa prikljucio temi, ne bi li nam i on malo podrobnije opisao svoja iskustva vezana za ovaj aparat i samu pojavu navedenog defekta, obzirom da ga je do skoro imao na rigoroznom testu, i merodavniji je od mnogih da to potvrdi ili ospori. Naravno, istina se podrazumeva, ozbiljni smo ljudi.

 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8281
*.3dnet.co.yu.



+1337 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a27.09.2009. u 22:31 - pre 176 meseci
Ne znam kako da opišem "navedeni defekt", kada nije rečeno ni šta je to.

Koristio sam ukupno 3 komada D 5000 i 2 komada D 90. Svi su se ponašali slično, sa varijacijama koji su uobičajene, a fabrika kaže da D 5000 ima isti fokus kao D 90. Ali to ne znači da su identični, varijacije postoje i između njih.

Inače, mnogi me pitaju o tim varijacijama različitih primeraka istog komada foto-opreme. Varijacije na koje sam nailazio mogu (meni makar) biti dosta velike, vrlo dobro ih mogu zapaziti.

E sad, pitanje je koliko bi neko drugi te razlike primetio. Recimo u poslednje vreme sam dosta snimao sa 500 D i i 17-55 f2,8 IS i taj objektiv je značajno bolji nego primerak koji je bio na testu.

Da li ga je Canon "u tišini" popravio, kao što je to uradio sa 17-85 IS, ili je ovo varijacija u okviru normalnog (pri čemu je to normalno onda prilično široko) - ne može se znati.

Mogao bih dosta stvari da nabrojim kao razlike među različitim komadima istog aparata/objektiva. Praktično nema modela za koje mogu da kažem da su mi dva ili više komada potpuno identični, a to važi i za Nikon D 5000 o kome se ovde govorilo. Njegovih sam par primera dodao u ovu temu

 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a28.09.2009. u 02:01 - pre 176 meseci
Pa to je luda kuca.
Ako se mogu sresti varijacije u okviru jednog modela (koje su prouzrokovane fabrickom proizvodnjom), onda svi testovi su pi**anje u opanke.
Te ovde nisu dobri objektivi, te back-front fokus, poneki lenji piksel...
Pih.
Beda.
To je onda medjunarodna prevara i zaje***ija sirih razmera.
Ako bih prethodnu tvrdnju i priblizno aproksimirao kao tacnu, cemu komentar vise za bilo sta.
 
Odgovor na temu

Ironhide

Član broj: 161582
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a28.09.2009. u 09:24 - pre 176 meseci
Znači ja ipak da uzimam polovni Canon kad vi toliko napljuvaste Nikon i defekt sa objektivima?

(doduše ja sam na onoj temi za kompakt aparat do 12.000 napljuvao Nikon jer sam dobio CoolpixS220 sa defekt objektivom)


P.S. Verovatno sam lupio ono Canon D80 malopre sam i ja video da nepostoji, nešto sam se zbunio a sada ne mogu da se setim koji model je bio. Pa šta mi onda vi preporučujete od Canon-a u klasi Nikona D5000
 
Odgovor na temu

beske

Član broj: 159958
Poruke: 1126
93.87.243.*



+17 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a28.09.2009. u 10:18 - pre 176 meseci
Nema tu nikakvog pljuvanja, jednostavno, aparat pripada klasi u kojoj su moguca svakojaka variranja od primerka do primerka, sto je najbolje i sam Nebojsa pojasnio.

Ni kod Canona u toj klasi situacija nije bas idealna...

Uglavnom, imas dve opcije

EOS 450D... potencijalno problematicne prve serije, uzrok, kazu, "defektan" AF.

EOS 500D... potencijalno postojanje CONE efekta, ako slikas RAW nisi u problemu, ali na JPEGu nastalom u odredjenim (specificnim) vremenskim uslovima, kazu, moze da se uoci blagi orange cast.

Doduse, u direktnim iskustavima sa oba ova tela u praksi nisam naleteo na gore pomenute pojave ni kod jednog od njih, ali, posto ovde ima i dosta onih koji veoma cene on-line iskustva i testove, red je da ti se skrene paznja na ove pojave, pogotovo sto je o njima bilo dosta diskusija i ostre polemike i na ovom forumu.

Pozz





 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
93.86.236.*



+3 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a28.09.2009. u 10:19 - pre 176 meseci
U klasi Nikona D5000 je Canon 450D, a ako se moze onda 500D. Ja imam 500D i preko 2000 fotografija na njemu i nisam primetio nikakav orange cast ni u kakvim vremenskim uslovima.

[Ovu poruku je menjao milas dana 28.09.2009. u 12:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ironhide

Član broj: 161582
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a28.09.2009. u 13:41 - pre 176 meseci
Ok pogledaću taj 450D deluje primamljivo...

BTW kako firme kao što su Nikon i Canon mogu da dozvole sebi luksuz da prodaju aparate koji svaki 4-5 ne valja !? Kao kada bi ja kupio mobilni telefon pa neki hoce da prima SMS neki neće i tako u krug!?
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a28.09.2009. u 13:50 - pre 176 meseci
To su manje vise male finese.Nije to pravi-nepravi sliku.
A ti naravno promeni brend :)
Uvek imas Sony,Pentax,Oly...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8281
*.3dnet.co.yu.



+1337 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a28.09.2009. u 13:59 - pre 176 meseci
Nije tačno da ti aparati ne valjaju, nego postoje neizbežne varijacije između njih. One su posledica ogromne količine elektronike i optike i potpuno je normalno da ceo taj lanac najrazličitijih komponenata ne može kod svakog aparata biti identičan.

Moraš da budeš (vrlo) iskusan da te razlike primetiš, a i ako ih primetiš, pitanje je da li bi tebi lično konkretno ta razlika pogodovala ili smetala ili bi je jednostavno ignorisao.


 
Odgovor na temu

milas

Član broj: 29337
Poruke: 588
*.static.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: kupovina polovnog DSLR-a28.09.2009. u 14:42 - pre 176 meseci
Citat:
Ironhide: pogledaću taj 450D deluje primamljivo...

BTW kako firme kao što su Nikon i Canon mogu da dozvole sebi luksuz da prodaju aparate koji svaki 4-5 ne valja !? Kao kada bi ja kupio mobilni telefon pa neki hoce da prima SMS neki neće i tako u krug!?


Nebojsa to sigurno zna odlicno jer je testirao dosta aparata, ali iskreno mislim da za nas koji kupujemo entry-level kit-ove to nije toliko bitno, jer te sitne varijacije ne moze da primetimo. Naravno, ako je defektan AF ili sl. onda se to da primetiti. Ja sam pak ubedjen da C/N imaju poprilicno dobar finalni test svega sto proizvode, i ne verujem da ima vise defektnih uredjaja nego u bilo kojoj drugoj oblasti (telefoni, ...).
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: kupovina polovnog DSLR-a

[ Pregleda: 9133 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.