Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prelazak na DSLR

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Prelazak na DSLR

[ Pregleda: 3025 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzoric
Beograd

Član broj: 43408
Poruke: 3
*.35.EUnet.yu.



Profil

icon Prelazak na DSLR 31.01.2005. u 22:24 - pre 232 meseci
Amater sam (mozda napredni), i trenutno imam Canon G5 sa kojim sam uglavnom zadovoljan. Zeleo bih da odem stepenicu dalje i vec se dugo dvoumim na koji
aparat preci (Canon 300 D, Nikon D70,...) ili cekati da izadje 8 Mp DSLR po ceni oko
1000 evrica koliko bih izdvojio.

Ako neko ima savet sta da radim bio bih zahvalan.

Dejan



 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.sdsl.no.



+1 Profil

icon Re: Prelazak na DSLR 31.01.2005. u 22:44 - pre 232 meseci
Ako te bas mnogo svrbi, ti se pocesi i sacekaj mesec dana. Sad ce u februaru PMA u Las Vegasu, bice novih najava, svi ocekuju naslednika 300D, mozda nove Nikone, Olympuse, itd. Ako bude tako, bice opet talasanja cena.
A ti onda pazari 300D ili D70, jer ce biti povoljniji, a nista losiji nego sto su sada.

Inace, mislim da je D70 prilicno bolji od 300D, ne sama slika (tu su negde), vec po mogucnostima, kontroli, izradi. Ako ti je skup 18-70 objektiv, batali ga, uzmi neki jeftiniji za pocetak.. Sigmu 18-50 ili bilo sta..

Da dodam da su 8MP realno mali pomak u odnosu na 6MP. Dobija se linearnih 15% rezolucije vise. Nista narocito. E sad, ako poboljsaju i druge stvari, to je vec drugo.
Npr. svi vezu kako 20D ima 8MP i bolji ISO od 10D, ume 5fps... Ali ima znatno brzi i, jos vaznije, precizniji i osetljiviji AF. Dosta vise mogucnosti za WB, brze snimanje na karticu, lakse rucno fokusiranje. Da je ostao potpuno isti senzor, uz sve ostale promene, opet bi 20D bio mnogo znacajniji pomak u odnosu na 10D, nego 10D u odnosu na D60 (koji ima i neke prednosti, cak).
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Prelazak na DSLR

[ Pregleda: 3025 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.