Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187081 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.07.2008. u 23:05 - pre 191 meseci
Evo Danijela je gotovo sve rekla tako da vrlo malo imam da dodam..Ja sam ucila iz Tangrama medjutim sad imaju i druge knjige pa najbolje da ucis po ovims to ti je Danijela spomenula jer imaju primeri testa..Mislim da neces imati problema jer ti je supruga nemacki drzavljanin pa u tom slucaju nema gotovo nikakvih provera:)A za termin opet zavisi..Ja sam cekala od oktobra do februara pa su mi dali u januaru jer je neko odustao..Medjutim tad je tek donesen zakon pa su bile guzve..Ti mozes vec da zakazes pa da ucis polako ne treba ti vise od dva meseca a toliko ti treba i za termin..Ipak uzmi koji privatni cas jer ima malo gramatike i pravila koja neces moci sam da savladas..A tu smo i mi da pomognemo:)))Pozdrav i Pusaaa mojoj Danijeli:)))
 
Odgovor na temu

bl.car.bl
Matic M.
Nezaposlen
Banja Luka,BiH

Član broj: 188940
Poruke: 28
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.07.2008. u 00:02 - pre 191 meseci
Da naravno njih dve su u pravu s tim ja cu da dodam samo za one koji zive u BiH da je polaganje podjeljeno u dva dana zbog puno kandidata.Kosta 190 km polaganje A1 to je oko 95 evra.Imas i na stranici goethe instituta ispit provere znanja pa te nekosta nista a mozes i da ga skines sa svih instituta iz celog sveta.Ja sam nakupio tako nekih 10-tak razlicitih ispita i polozio sam sve pa sam tek onda isao na ispit.Stranicu sam dao za deutsche welle i ja sam imao neko predznanje,doduse ne bas veliko a ucio sam i za 2 meseca polozio sa 82 poena od mogucih 100.
Moja preporuka je da ne prenagljujes i da nepokusavas sve da shvatis odjednom jer je to nemoguce i za 60 dana po 2 sata ucenja bice ti i vise nego dovoljno da ga polozis.
Puno uspeha na ispitu:)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
93.86.85.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize27.07.2008. u 19:42 - pre 191 meseci
Ovo mi sve zvuci bolje nego sto sam mislio :) Potajno sam se nadao da mogu da savladam jezik koliko treba da se polozi A1 u roku od 2 do 3 meseca, ali sam mislio da je to nemoguce.
Mislio sam da za ucenje za polaganje+vencanje+spajanje sa porodicom traje 9 do 12 meseci. Tako da su mi ovo lepe informacije.
Naravno, sam cin proces ucenja zavisi od osobe do osobe, ali apsolvent sam i jos uvek mi je mozak frisch i oran za usvajanje novih informacija :) Tako da mislim da cu, ako radim vredno, relativno brzo nauciti minimum za polaganje.
Sutra cu otici u opstinu da proverim sta treba, pa cu vam javiti.

Nadam se da Nemci nece nas testirati da li smo zreli za brak, jer ja imam 28 godina a ona 30 :) Mislim da smo zreli :)


Zanima me jos ovo: da li ima neke razlike u pravnom pogledu izmedju braka sklopljenog u Srbiji i Nemackoj? Tj da ja imam poteskoca u ostvarivanju kasnije svojih prava ili ona da ima neke komplikacije sa birokratijom posle sklapanja braka?

Posle cu postaviti jos par pitanja koja se odnose na posao tamo, ali prvo ovo - jedno po jedno :)

Hvala jos jednom svima!
 
Odgovor na temu

bl.car.bl
Matic M.
Nezaposlen
Banja Luka,BiH

Član broj: 188940
Poruke: 28
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize28.07.2008. u 00:46 - pre 191 meseci
Isak666 ne znam tvoj nacin ucenja ali mali savet ovo nije fax i nema bubanja,sve moras da razumijes jer posle ce da ti bude teze,jedino sto treba da ucis je par nekih osnovnih pravila dodas par reci i negacije i to je to.Koliko god apsurdno zvucalo i ljudi mislili da je to tesko ja sam poceo sa lekcijom od 4 reci Das ist ein Lied odnosno to je jedna pesma.Naravno polozio sam jezik.
Sta podrazumevas pod testiranje?
Postavljat ce tvojoj zeni razna pitanja kad bude u toj opstini kao npr....kako ze zovu i prezivaju kumovi,koliko je ljudi bilo na vencanju,pa do nekih mnogo glupljih kakvu pastu za zube koristi.Moju zenu su to ispitivali,a ja ne znam imaju li to pravo ili ne bilo je tako.Samo ne znam jel to ispitivanje da vide jesmo li u braku ili vise sta?
Brak je brak pa bio sklopljen ovde ili u Tanzaniji isto te dodje.Razlike postoje u bracnoj,vanbracnoj i zajednici sa strancem koja moze da bude bracna i vanbracna.Problema nece biti jer zakon celog sveta priznaje brak izmedju osoba razlicitog spola.Sve sto ce ona morati avisi do vas a pod tim mislim je to da li ce da uzme tvoje prezime pa da mora da menja od vozacke,bankovnog racuna,itd......

A sad i ja da postavim pitanje jer ma koliko god se trudio da saznam pravu istinu opet mi nista nije jasno.Po zakonu trebaju materijalna sredstva za izdrzavanje i bio je iznos za dvoje u 2004 godini 1086 evra ako me secanje nevara.Sad za ovu godinu znam za Austriju i iznosi 1260 evra i par kolega mi je navelo da treba od 300 evra da ostane cisto po osobi pa do onih koji kazu da treba blizu 2000 evra da bude u netu.Moze li neko da sazna pravu informaciju o potrebnoj plati ili bar neki obrazac po cemu se ona racuna jer mislim da nije isto zivjeti u berlinu i negde na selu?

 
Odgovor na temu

one-touch
nezaposlena

Član broj: 174161
Poruke: 116
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2008. u 10:02 - pre 191 meseci
mislim da ni oni sami ne znaju koliko je potrebno jer su mene odbili iako moj muzh ima 2500 bruto plus 400 evra za neku odstetu dozivotno
 
Odgovor na temu

bl.car.bl
Matic M.
Nezaposlen
Banja Luka,BiH

Član broj: 188940
Poruke: 28
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize29.07.2008. u 13:46 - pre 191 meseci
Pa u tome i jeste problem,jer ako nepostoji cifra onda mogu da nas sve ladno odbijaju do besvesti.Nasao sam i podatak gde je izvestaj o migraciji i stanovnistvu koliko gde i sta samo sto opet za zadnjih par godina nigdje nepostoje zvanicne cifre.
Evo sajt na kojem je sva statistika,ko zna mozda ce nekom i da treba http://www.efms.uni-bamberg.de/djul07_d.htm .
Pokusat cu da ih zovem licno ali mislim da opet neverujem da ce mi to reci zvanicno.
 
Odgovor na temu

malecki002

Član broj: 181471
Poruke: 4
212.39.118.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.07.2008. u 20:53 - pre 191 meseci
evo i ja da se javim na temu nakon ovog odmora od testa sada prikupljam papire i informacije za ovu vizu stvar je u tome da hocu da se vjencam u njemackoj prije svega moja djevojka je morala predati nase papire u njemacki konzult u
munchenu da bi oni odobrili da se mozemo vjencati i ako je to trajalo par mjeseci vadenje ponovo nekih papira ipak sve smo to uspjeli
odobrili su to bili smo zakazali vjencanje u 6 mjesecu ali smo kasnije saznali za test tako da je sve to malo
usporilo stvar evo polozio sam i ovaj test sada trebam da predam papire za vizu imam zakazano vjencanje i ako
nebi stigao na vrijeme to se moze odgoditi sve dok ja stignem
stvar je u tome da mi je djevojka rodena tamo ali nema drzavljanstvo jos i ako ima 26 godina
kao i ja pa je njena mama poslala garanto pismo na svoje ime da predem tamo da zivim kod njih dok mi djevojka nade
bolji posao pa da samostalno zivimo s obzirom da njena mama ima drzavljanstvo njemacke mada djevojka mi ima dva posla primanja na oba posla kada se sabere su oko 1000 eura naravno
nedovoljno da se osamostalimo zanima me samo koji su meni potrebni papiri za vizu ako neko ima
informaciju unaprijed hvala ...
 
Odgovor na temu

bl.car.bl
Matic M.
Nezaposlen
Banja Luka,BiH

Član broj: 188940
Poruke: 28
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.07.2008. u 09:25 - pre 191 meseci
E pa sad malecki002 vidio si iz predhodnih postova sta sve treba ali evo opet link za stranicu na kojoj ti pise sve http://www.sarajewo.diplo.de/V...immungen/Visabestimmungen.html
Moje misljenje je da ti suma od 1000 evra nece biti dovoljna ali sta je tu je ti pokusavaj mozda ti i uspre.U DE imas ljudi koji zaradjuju svoju regularnu platu u proseku i oko 600 evra pa navise tako da ne znam sta da ti kazem.Ja sam zvao i niko nije hteo da mi da logicno objasnjenje koliko je to prosek plate ali sta da se radi,samo ulozim zalbu i sutim jer rogati i tulavi se nebodu i uostalom ja trazim njih a ne oni mene.
Moj dobri prijatelj je otisao u DE s tom nacionalnom vizom u svrhu spajanja porodice a njegova zena je primala socijalnu pomoc.Nemogu da se iscudim ali mozda cu da pogresim pa nek me neko ispravi ,mada znam da ti ljudima netrebaju srbi ni kao narod ni kao bilo kakav drugi vid bilo koje druge komunikacije.Najbolje bi za njih bilo da nepostojimo.
Mene raduje da neko uspije nebitno ko je i sta je,kojem narodu pripada vec samo da je to casno i posteno.Vidim i na nekim drugim forumima da nije samo nama srbima toliko jadno poceli su sad i hrvate da odbijaju iako su ispunili sve moguce uslove.Jedino pravo imaju sloenci a to ne zbog toga sto su ekonomski nesto napredniji vec sto su narod koji je uvek bio njihov.
Ja znam da bez za..........ncije sa njima ne moze proci iako su kao nesto povoljniji sa BiH nego sa SRB.Politika igra ulogu i nista vise.kad budu mislili da ce dati nek daju a ja necu da odustajem jer ovo nije samo zbog papira brak vec iz ljubavi i nepada mi napamet da ga unistavam zamarajuci se s njima.Ima vremena i znam da je tesko ovako s tim da ostaje nam borba i samo borba.Naravno netreba zaboraviti tu cinjenicu kad mi u nasoj zemlji nemozemo da zivimo ko ljudi zasto bi nam neko dopustio da zivimo u njihovoj.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
79.101.199.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.07.2008. u 12:04 - pre 191 meseci
Pozdrav svima,
bio sam u opstini i pitao sam sta treba za vencanje u Srbiji. Imam utisak, jer nisam radio poredjenje sa drugima koji su pisali sta je njima trebalo, ali imam utisak da treba manje papira.

Traze da donesem od verenice koja je nemacki drzavljanin:

- Izvod iz knjige rodjenih – internacionalno
- Uverenje o slobodnom bracnom stanju, kasnije prevesti kod sudskog tumaca i overiti
- LK ili pasos prilikom vencanja
Meni traze kao srpskom drzavljaninu:

- Izvod iz knjige rodjenih
- Uverenje o drzavljanstvu

Moramo zajedno da zakazemo vencanje, nesto zbog zapisnika. U opstini su bili izuzetno ljubazni. Moja verenica dolazi za par nedelja i ponece te papire, tako da cu otici jos jednom tamo da proverim jel to sve. Ako nije, da donesem. Mada sam sutradan otsao jos jednom kod maticara da potvrdi, sto je on i uradio.
Jedino sam zaboravio da pitam jel i moji dokumenti moraju biti internacionalni. Ali mislim da ne. Ali pitacu opet kad budem isao da vadim. Bolje tri put da pitam :)
------
Sto se tice potrebne plate i ostalih uslova za spajanje porodice, ovo su moje informacije od Stutgartskog birokratskog aparata:
Sama cifra koliko bi trebalo da iznosi plata ne postoji precizno definisano iz jednostavnog razloga sto postoji i drugi faktori koji uticu na stabilnost priliva sredstava. To jest, nije samo velika plata garant vec se i gleda koliko dugo radite, u kojoj firmi i kakav je ugovor. Ne znaci puno ako radite kao - lupam - menadzer u dobrom hotelu sa dobrom platu, ali sa ugovorom samo na 1 godinu. Bolje je biti konobar u tom istom hotelu sa manjom platom, ali sa dozivotnim ugovorom :)
Banalizujem i plasticno pisem, ali sustina je da postoji puno faktora koji uticu na odluku i tek kad se svi oni "ukrste" vidi se jel to funkcionise.
Ne mogu sebi da dopustim luksuz da emotivno reagujem na postupke nekog nemakog sluzbenika jer je to van moje kontrole i to mi samo rasipa energiju koja mi, inace treba. Fokusiran sam na ono sto mogu da uticem.

Mislim da nije istina da Nemci nekog ne zele u svojoj zemlji, sto moze potvrditi 700 000 Srba koji zive tamo i druga su etnicka grupa, posle Turaka u DE. Oni jednostavno imaju stroga pravila za useljenje i samo ih treba slediti i bice sve ok! A sama ta pravila su dobar mehanizam da se napravi filter za ulazak u zemlju - to jest da broj ljudi koji ce koristiti socijalu bude manji, a broj ljudi koji placa porez veci :)
I na kraju, lova je na zalost sve, tako da pojedinac koji placa nemackoj porez je za njih dobar pojedinac :)
Zato Bl.Car.Bl, nemoj da se brines, naoruzaj se strpljenjem, izdrzi i bice sve ok.
:)

pozz

 
Odgovor na temu

DaNiJeLa00
student

Član broj: 168317
Poruke: 151
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.07.2008. u 19:36 - pre 191 meseci
isak, to je i meni isto trebalo samo od papira, ali da bi moj decko dobio njegov izvod da je slobodan ja sam morala da saljem hrpu mojih papira. oni na kraju na tom uverenju zapisu podatke tvoje verenice i sa kim ona sklapa brak,odnosno, tvoje podatke. Ali, mozda njoj nece ni trebati svi ti papiri tvoji, mozda je ipak bila one touch u pravu kad je rekla da zavisi i to u kom delu De zivis. A za zakazivanje vencanja, bar kod mene u opstini, nije trebao da prisustvuje i moj buduci suprug jer sam ja njima rekla da je meni vencanje 25.avgusta a da on dolazi 24. tako da cemo mi ujutro otici u ponedeljak samo da on potpise to, zapisnik je vec sastavljen.
 
Odgovor na temu

malecki002

Član broj: 181471
Poruke: 4
212.39.118.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.07.2008. u 21:16 - pre 191 meseci
bl.car hvala na informaciji svi znamo kako je tesko sa nasima kada vadis neke papire pa ne treba cuditi zasto onda svabe uvode te nove zakone ipak mislim da ovdje za izdavanje vize nasi zezaju do njih je hoce li dati ili ne
zato dosta slucajeva sam cuo oni koji su trazili nemoguce to su lako dobiti sto se tice vize i tih stvari a ovi koji jednostavnije traze teze dobiju ipak je to do slucaja ili kao loto
neznas nikada sa sigurnoscu dali ces dobiti ili ne kako god ako nesto pocnes to i zavrsi koliko
tesko bilo za sve ima rjesenje nadam se da ce i ostali koji su tu dobiti vizu
sto se tice ovih stvari oko vize svi smo pred istim zezancijama ali vidim
da svi koji pocnu da i zavrse ono sto su poceli ....
 
Odgovor na temu

bl.car.bl
Matic M.
Nezaposlen
Banja Luka,BiH

Član broj: 188940
Poruke: 28
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize31.07.2008. u 23:14 - pre 191 meseci
Ljudi ne znam zasto se toliko patite oko th papira za vencanje u DE,cak i ako je zena njemacki drzavljanin.Nadam se da negresim jer mi se cini da hocete vizu pa da se tamo vencate a to znaci da 2 puta trazite vizu a to je jednom za vencanje pa vas vracaju ovde i opet trazite vizu za spajanje porodice odnosno tu nacional vizu.
Zar nije lepse da se vencate ovde sa svim svojim prijateljima kumovima ili koga god vi zelite na svadbi :)....to iz poznatih razloga jer sad si badzo ides vani a i za djevojke znas sponzorusica itd....
Al da nekomplikujem opet kako ja to znam ;),ja sam to obavio ovde a za sve mi je trebao samo zenin rodni list i drzavljanstvo uz to na rodnom listu pise jesi li zenjen ili udavana a ona je drzavljanin Republic of Srpska/BiH tako da je to islo veoma brzo.Veci joj je problem bio da sve te papire promeni a nije trebala ni da udara ili narodno apostila niti jedan dokument jer internacionalni vencani list je napisan na nekoliko jezika ukljucujuci njemacki i mogla je da promeni sve dokumente s novim prezimenom.
Meni su to trazili u ambasadi u sugavom Sarajevu gde sam visio na ulici i tu su mi proverili i A1 ispit njemackog te udarili pecat na njemu da je original.
Za posao je isak666 potpuno u pravu ali da ti kazem isak666 nesto moja zena ima ugovor na stalno sto znaci da ima posao ne na odredjeno vec na neodredjeno vreme,ima stan,ima sve samo nije to problem problem je sto nas vise ne zele....
Nasih ljudi je vani puno zato sto tamo idu od 60 i neke godine proslog veka pa su se razmozili a da nepricam o ovom sada ratu i koliko je tek sad ljudi otislo koje kuda.Na tu platu sad u zalbi sam morao da pokazem i veliku cifru ustedjevine da imam i cekam da vidim sta ce da kazu,mada mislim da se to kod njih nikad nezna.Sve u svemu meni je osmeh na licu zena mi dolazi na odmor pa cemo zajedno do ambasade da proverimo jel im jos neki dokaz treba da je ovo regularan brak i da odnesemo originale da i oni vide.

Da umalo da zaboravim.juce je bila frka u opstini za strance u jednom gradu i napravio ju je moj kolega koji je onako los na zivcima.Dobio je izjavu od radnice da ona nije kriva i da se nje sve nepita vec samo da ona daje misljenje a da o vizi odlucuju u vecini slucajeva ljudi u ambasadi.Ta je informacija od njega i verujem da je istinita.A to bi znacilo da ....
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
77.46.226.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2008. u 11:23 - pre 191 meseci
Danijela,
provericu i ja da li njoj trebaju moja dokumenta da bi ona izvadila svoja! A jesi svoja vadila kao internacionalna ili su bili na srpskom?

Zanima me takodje, jel neko zna, orijentaciono za koliko se moze dobiti dozvola za rad i da li se dozvola za rad dobije odmah kad se spojis sa porodicom?
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.adsl-1.sezampro.yu.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2008. u 13:10 - pre 191 meseci
evo i mene drustvo. vidim raspisali ste se a neki su nam i novi :) pozdrav za sve vas.

elem, isak666 ja sam uzela fit fürs Goethe Zertifikat A1 start deutsch i sve je isto na testu kao u knjizi.imas i simulaciju testa na kraju + audio diskic da slusas teme za hören.Odlican izbor ako zelis brzo da polozis.

sto se tice radne dozvole, nece nam je dati dok ne provedemo dve godine u DE. zato i traze da suprug/a mogu da nas izdrzavaju. naravno, niko nas ne sprecava da radimo na crno :)

sto se vencanja u DE tice, slozila bih se sa bl.car.bl o komlikovanoj proceduri i dugoj. naime, nasi prijatelji su se pre par godina, msileci da ce brze da traje, vencali u DE.dali su joj vizu na tri meseca i akd su otisli da produze, sok terapija. vratili su je u srbiju i cekala je neverovatnih 9 meseci dok on nije nasao posao koji "zadovoljava" njihove kriterijume i dok nisu bukvalno isterali njegove iz DE i poslali u srbiju, jer stan nije zadovoljavao uslove za 4 coveka !!!!
kako taj nas prijatelj radi u Vodafone kao i m.m. nadam se da ce im ta referenca sto se smaog posla tice i primanja biti "dovoljna", kao i njima sto je bila. dakle, prilikom odluke gde cemo se vencati, svi koji su prosli kroz to su nam rekli da po novim zakonima i propisima nema sanse da odem na turist. pa da se vencamo, jer traze A1, ranije je moglo, pa su se dosetili kako da nas "uspore" i naplate. jedino da prodje neko ko ima zavrsen filoloski odsek nemacki jezik, sto niko od nas nema!!!
vencali smo se ovde i jeste da cekamo d anas spoje ali bice bar trajno i nema vise odvajanja. znaci i jedan i drugi nacin imaju svoje prednosti i mane. sad zavisi ko sta moze a ko sta ne moze da trpi.
m.m. je uporan sa tim srpskim drzavljanstovm iako srbiju vidja jednom u godinu dana i to nas malo koci, jer da je uzeo nemacko u 23-oj kad su ga pitali da se opredeli, ne bi sad imali "toliko preduslova" da budemo zajedno. no, sta je tu je.
uzeli smo advokata, ko sto i sami znate, zena je fascinantna, ima nedeljno po 100 slucajeva spajanje porodica, radi sa jedno 10-ak advokata u svojoj firmi i skor u vremenskom periodu i resavanju slucajeva im je vise nego odlican .
odbijaju samo teroriste i kriminalce. i tad resava , ali se mnogo ceka.
dakle, par stotina eura i nema maltretiranja. ja cekam da m.m. dodje na odmor za dve nedelje, idmeo malo na more da se opustimo pa cemo u konzulat da predamo. ona je vec meni poslala papire da potpisem ovlascenja i sve sto treba,ja sma joj to vratila mejlom.onda ce m.m. ce da zovu u ured za strance da ga provere. rekla namj e da ce nas mozda zvati odvojeno da nas ispituju da li je brak fiktivan i da ce nam dati pitanja koja postavljaju, da nas ne bune. kad predam do nove godine zavrsavamo sve. ona mi je poslala pismo u kome na nemackom pise d ame ona zastupa i sve sto kozulat ima nedoumica u nasem slucaju moraju njoj da se obrate. tako da smo zasticeni kao "beli medvedi".
cila sma od mnogih da advokati bolje prolaze jer idu po sluzbenoj duznosti i ubrzavaju ceo proces. znaci ona zvanicno u nase ime trazi od drzave Nemacke da nas spoji jer nema raloga za odbijanje. i konzulat u Srbiji nema tu sta da se pita.

eto drustvance to je to od mene.
pozdravljam vas sve iz vrelog Nisa
 
Odgovor na temu

DaNiJeLa00
student

Član broj: 168317
Poruke: 151
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize01.08.2008. u 20:57 - pre 191 meseci
sto se tice papira, vadila sam medjunarodni izvod iz maticne knjige rodjenih, ostalo je sve na srpskom, posle se prevodi sve.
A sto se tice dozovle za rad, jedno je sigurno, ne dobija se odmah cim steknes pravo na boravisnu, treba da prodje odredjeni period a taj period takodje zavisi da li je suprug ili supruga nemacki drzavljanin ili stranac sa boravisnom vizom. ja se momentalno ne fokusiram toliko na to jer zelim najpre da naucim tamo jezik perfektno, da prevedem diplomu sa vise skole i da , ako je to moguce, nastavim sa skolovanjem.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
79.101.179.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.08.2008. u 11:55 - pre 191 meseci
Profin,
zanima me jesi uzela od knjiga za polaganje Fit fürs Goethe-Zertifikat A1 ( http://www.educational.co.yu/i...p;op=view_item&id_art=4109 ) ili si uzela Fit für Fit in Deutsch 1 und 2 ( http://www.educational.co.yu/i...op=view_item&id_art=4112)?
Posto sam u tvom postu procitao da si ucila iz fit fürs Goethe Zertifikat A1 start deutsch. Malo me zbunjuje naslov.
Izvini sto davim detaljima, ali ja sam narucio Fit fürs Goethe-Zertifikat A1 i citam opet tvoj post, pa razmisljam da li bih trebao da uzmem i Fit für Fit in Deutsch 1 und 2.

Poz
 
Odgovor na temu

bl.car.bl
Matic M.
Nezaposlen
Banja Luka,BiH

Član broj: 188940
Poruke: 28
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.08.2008. u 19:20 - pre 191 meseci
Isak666 koju god da uzmes neces pogresiti.Moj savet ti je da sebi skines s neta neke knjige i dao sam stranicu vec pre,a najvaznije je da su knjige besplatne i da su sasvim dovoljne.Sta te toliko uhvatila panika nije to tezak kurs i sto pre odes pre ces da polozis.Naravno ako si ucio.
Kao drugo Danijela00 i Profin da vas obavestim a i ostale pogotovo onog ko je rekao da bi radio na crno a nemogu sad da trazim ko je to pravo na rad se daje automatski sa vizom tipa c odnosno sa boravisnom dozvolom i vredi onoliko na koliko je dozvola izdana.To vam je kad ode student da studira ima pravo da radi na bazisu od 400 evra,radna viza isto toliko na koliko je izdana i spajanje sa porodicom isto tako.Da ne navodim dalje ko sve moze.
Malo nemacki u ruke i evo vam stranica koja pokazuje kako i sta da nebude da ja napamet nesto pricam http://www.justlanded.com/deut...ols/Landesfuehrer/Visa-Papiere
Sledece je da kad dodjete odnosno prilikom ulaska u zemlju ambasada ne moze da vam da automatski mesto boravka vec vam daje dozvolu ulaska na 4 meseca i u tom roku morate da udjete u tu zemlju i da se prijavite u opstini za strance i tu da produzite tu dozvolu ulaska na tu vizu tipa c odnosno mesto boravka koje se kasnije produzava.Znaci kofer u ruke i onda tamo da se prijavite ,dobijete koji jezik trebate da polazete i imate izbor od nekoliko skola sto znaci da nemora da bude samo Goethe itd,al to je kad ste tamo i za to se nebrinite.
Radnu dozvolu dobijate i s ovom stranicom to potvrdjujem opet isto http://www.giessen-friedberg.i...teuern/Recht/Anlagen/r0062.jsp
E sad i ovde vam pise sve o vasim pravima a za primer sam uzeo jednu stranicu od opstine za strance http://www2.augsburg.de/index.php?id=9655 i u njoj je sve sto bi trebalo da jedan stranac ima za pravo da ostvari svoja prava od prava na vozacku itd... da ne nabrajam vidite sami :))))
Dalje u mom slucaju sam uspio da dodjem do sefa odseka za vize u ambasadi koja me uverava da oni u ambasadama nemaju nista sa vizama i odlucivanjem za vize tipa c vec da to resavaju opstine za strance u gradovima u koje idete odnosno dobijam na cinjenici da je radnica dala pogresan iskaz mojoj supruzi i da je lagala pa cekam sad da vidim dokle ce to da dodje i kakav ce to oblik da primi.
Znaci svugdje kao i ovde sve lazi prevare i intrige a sami ste sebi najbolji prijatelji i sto vise znate nemacki onda se bolje snalazite.
Isak666 samo ti uci njemacki i nebrini se to ti je ko vozacki nekoga moraju da obore a nekome i progledaju kroz prste sto pre izadjes pre ces i da polozis i nemoj da te hvata trema jer to je samo a1 a b1 ces da polazes kad odes tamo i imas vremena 3 godine...
Pozdrav do sledecih informacija.....
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
79.101.167.*



+586 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.08.2008. u 11:35 - pre 191 meseci
bl.car.bl,
moji postovi su posledica racionalnog trosenja novca, a nikako panike ili treme. Jednostavno zelim da kupim adekvatnu knjigu za ucenje, a ne da kupim ceo ponudjen asortiman i onda da biram. Stoga se savetujem sa drugima koji su vec kupili knjigu.

Sto se tice ispita, mislim da nije kao vozacki, pa nekog "moraju da obore" a nekome "gledaju kroz prste". Nego uradis, ako se ne varam, minimum 60% tacno test i polozio si. Niti moze da te obore ako imas vise od toga, niti gledaju kroz prste ako imas manje od toga.

Poz
 
Odgovor na temu

MajaM82
student

Član broj: 161341
Poruke: 113
*.team.ba.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.08.2008. u 18:50 - pre 191 meseci
Bl Car,ja sam to sve vec prosla..Znaci od izobra i upisa u skolu preko testiranja..Najvece iznenadjenje je sto nam tamo ne priznaju ovo sto smo polagali na Goethe nego moramo ponovo da radimo test da procene koliko znamo:))Ma nije to nista strasno,jako su prijatni..
 
Odgovor na temu

bl.car.bl
Matic M.
Nezaposlen
Banja Luka,BiH

Član broj: 188940
Poruke: 28
*.broadband.blic.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.08.2008. u 23:26 - pre 191 meseci
Isak666 ne znam zasto si se nasao uvredjen ali najracionalnije izadje da je najjeftinije u ovom slucaju a to znaci da je knjige koje je radio Herman Hese u suradnji sa Goethe institutom i ostavi ih da ih besplatno skines.Potpuno su dovoljne i netreba da kupujes neke druge.Naravno da je pozeljno da vidis sta ce biti otprilike na ispitu ali to je opet Tangram a ne Fit.
Uvazavam i tvoje misljenje ali gubis na vremenu a to je najvaznije bar po meni.
Da je ko vozacki naveo sam i ranije sta se desava na tim ispitima,a to je da vecinom ocenjuju kako treba ali i da obaraju bezveze a vidio sam dosta primera toga.Novcem nisu podmitljivi vec kako im dodjes na oko,bar je bilo tako u Sarajevu.Nikad nepricam nesto napamet i nemogu da poredim par instituta i vec sam naveo da je u Sarajevu 2 dana polaganje a ne 1 kao u Zagrebu ili bilo gde u evropi.U Beogradu ne znam i to si mogao procitati iz postova koje sam napisao.
Potvrdjujem da sam vidio da je prosao momak s kojim sam sjedio na kafi i koji je 3 puta izlazio na polaganje a nije prosao iz nekih razloga koje nebi da navodim ovde a poznati su,isto tako nije prosao ni covek koji je godinama proveo u DE radeci a polozio je neko za koga i dan danas tvrdim da nije vredan i da nezna.
Valjda ja verujem sebi i onom sto sam dozivio bar na ovom prostoru i nezelim se ubedjivati vec samo da prenesem ono sto se meni desilo i nebi volio da se neko nadje uvredjen.
MajaM82 tu si u pravu potpuno jer sam vidio momka koji je polozio bas u Minhenu isto A1 i nisu mu priznali ispit pa je ovde morao da polaze ispocetka za vizu.Poslije sam od njega cuo da i ovaj ne priznaju vec da testiraju sto je malo i neobicno za jedan te isti institut.Doduse kako stoje stvari ovde kod nas nije ni cudo da se tako desava.

Na ovo smo mislili oboje zar ne? <Znaci kofer u ruke i onda tamo da se prijavite ,dobijete koji jezik trebate da polazete i imate izbor od nekoliko skola sto znaci da nemora da bude samo Goethe itd,al to je kad ste tamo i za to se nebrinite.>
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187081 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.