Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185102 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize30.10.2010. u 09:48 - pre 163 meseci
Mala ispravka
Citat:
Isak666
Ako si nezaposlena onda placaju 100% kurs, ako radis - onda placaju 50%.
S tim da ako polozis u roku, imas pravo da trazis 50% od toga nazad.

Ako si nezaposlena a tvoj suprug zaradjuje dovoljno da bi dosla u DE (znam samo da nisu placali oni koji su na socijali ili ciji su supruznici na socijali), onda placas 50% kursa, s'tim da ako ga polozis iz prve dobijas jos 50% na tu sumu od 50%.
 
Odgovor na temu

levac
bez posla
nemacka

Član broj: 191841
Poruke: 35
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize02.11.2010. u 16:04 - pre 163 meseci
Imam jedan posao Basis 400€, i drugi na 50 % (8€ /h). Moj muz i cerka imaju vize...(on ne radi).--Kakve su sanse da mi se sa ovim poslovima produzi viza? (Zavrsila sam B1 i int. kurs).
sanja
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize04.11.2010. u 11:56 - pre 163 meseci
cije mala ima drzavljanstvo? ako njemacko, nema sanse da te odbiju.
 
Odgovor na temu

levac
bez posla
nemacka

Član broj: 191841
Poruke: 35
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.11.2010. u 05:39 - pre 163 meseci
Ne, ima srpsko drzavljanstvo i vizu do 16 god. (sada ima 8 god. ). Ni muz nema nem. drzavljanstvo, a ima stalnu (boravnu) vizu. Meni su do sada produzivali prvo na 1 god., zatim na 2 god. , a sada..?
sanja
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize05.11.2010. u 12:16 - pre 163 meseci
ne znam, al mislim da nema sanse da te odbiju. tesko da bi dijete odvojili od majke. postoji i viza za spajanje s djetetom i takve vize se u pravilu nikad ne odbijaju. viel Glück i javi ishod!
 
Odgovor na temu

Sara D.

Član broj: 272464
Poruke: 4
91.205.68.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.11.2010. u 13:53 - pre 163 meseci
cao svima.ako neko zna odgovor molila bih da napise.da li trudnica u poseti muzu u nemacku moze i ostati u nemackoj i tamo srediti papire(spajanje porodice). ima polozen nemacki,muz joj ima stalne papire,vencali se u srbiji. znaci,da ne bi cekali poceduru oko spajanja porodice da bi bili zajedno a termin za porod je za dva meseca...da li ima sanse da ode tamo,porodi se i ostane,tamo sredi papire.hvala unapred za odgovor.
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.11.2010. u 15:21 - pre 163 meseci
Sara:

"cao svima.ako neko zna odgovor molila bih da napise.da li trudnica u poseti muzu u nemacku moze i ostati u nemackoj i tamo srediti papire(spajanje porodice). ima polozen nemacki,muz joj ima stalne papire,vencali se u srbiji. znaci,da ne bi cekali poceduru oko spajanja porodice da bi bili zajedno a termin za porod je za dva meseca...da li ima sanse da ode tamo,porodi se i ostane,tamo sredi papire.hvala unapred za odgovor."



Moze. Ne znam za ostale pokrajine u Nemackoj, jer ni kod njih nisu svi zakoni izjednaceni, pa ne smem da tvrdim, ali u Bajernu (Minhenu) moze se za jedan dan to uraditi.
Najbolje je da se njen suprug raspita o tome u svom gradu, u uredu za strance. Tamo ce dobiti najtacniju informaciju.


Tako sam i ja dosla turisticki na 3 meseca, ovde u Minhenu sam isla na kurs Nemackog i polozila A1.
Odmah sam sutradan podnela sva dokumenta za spajanje porodice i dobila boravak na godinu dana.

Bitno je da je sertifikat o polozenom Nemackom jeziku priznat ovde, pa se dobro raspitajte da li priznaju sertifikat ustanove koja je izdala taj sertifikat.
Znam sigurno da priznaju sertifikat sa Geteovog instituta i iz jos nekih skola registrovanih na medjunarodnom nivou.
Gde i u kojoj skoli stranih jezika je polagan ispit i izdat sertifikat?


 
Odgovor na temu

Sara D.

Član broj: 272464
Poruke: 4
91.205.68.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.11.2010. u 17:38 - pre 163 meseci
na goethe institutu, a rijec je o stuttgartu
 
Odgovor na temu

Sara D.

Član broj: 272464
Poruke: 4
91.205.68.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.11.2010. u 17:41 - pre 163 meseci
i meni bi bilo logicno da moze,jer bracni parovi koji se vencaju u nemackoj mogu u nemackoj da srede vizu a ne da se vracaju i sredjuju. pa valjda ne bi trudnicu vratili da sredjuje papire vec bi dopustili da sve tamo sredi u stuttgartu(zbog odmakle trudnoce).
 
Odgovor na temu

loriloreta
lori loreta
profesor
de

Član broj: 175543
Poruke: 190
*.dip.t-dialin.net.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.11.2010. u 19:45 - pre 163 meseci
sve ti to ovisi o sluzbenicima. ja sam se udala i De i polagala A1 u De, al mi nisu dali da vadim vizu u de. zakon je jasan i kaze da se vize moraju raditi preko ambasade, al eto neki se sluzbenici ogluse i izdaju vizu odmah.
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.11.2010. u 20:19 - pre 163 meseci
Pozdrav svima,
...4. decemra imam ispit na Göete Inst. u Beogradu, pa me zanima posto sama ucim sto preko interneta sto iz udzbenika iz srednje skole, koju sam zavrsila pre 10 godina i nikada nisam progovorila nemacki do sada... A uskoro mi i stize Tangram A1, pa bih vas zamolila da mi opsirno objasnite kako izgleda test, koliki je procenat prolaznosti, da li tolerantni u sitnim greskama... Ja sam resavala test na njihovom sajtu A1 i mogu reci da je lak - ali mozda je to varka?

Unapred Vam hvala na svemu,
pozdrav
 
Odgovor na temu

Sara D.

Član broj: 272464
Poruke: 4
91.205.68.*



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.11.2010. u 09:44 - pre 163 meseci
ja necu opsirno ali ako ti je na njihovom sajtu test lagan polozices jer to je to u pincipu.ko imalo zna nemacki-polozice.sretno. ajde jos odgovora za moje pitanje,pa zar nema ni jedna trudnica koja je otisla muzu i tamo sredjivala papire zbog trudnoce(nije se vracala nazad da ih sredi).
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.11.2010. u 10:37 - pre 163 meseci
Hvala ti Sara na odgovoru...
Iskrena da budem ja od kako su nam skinuli vise boravim u Nemackoj kod decka, tj. buduceg muza. On je na ostrvu gde nema nasih, pretezno stanovnistvo su Nemci kao i turisti koji cesto dolaze na odmor tamo.... U Srbiji sam jako retko. Tako da sto se tice trudnica nisam upucena, a nisam ni trudna.
Jedino sto znam jeste da ne mogu tamo da predam za vizu, bez obzira da li tamo sklapamo brak ili ne. Bili smo u uredu za strance i receno nam je da Zahtev za spajanje porodice moram predati u Srbiji odnosno u zemlji odakle dolazim, i takodje da u Beogradu na Göete Inst. polozim test A1 koji mi je potreban za dobijanje Vize. Ukoliko imas potpunu dokumentaciju, bolje je da odete zajedno u Ured za strance i da pitas, moraju ti reci koja su tvoja prava ukoliko si u drugom stanju.... Naravno posluzi se trikom i reci im da ti je lekar zabranio da putujes zbog trudnoce, i da ti omoguce da tamo predas dokumentaciju.
Mislim da su oni sto se tice takvih stvari veoma Liberalni.
Pokusaj i SRECNO!!!!
 
Odgovor na temu

laki10
lazar tanackovic
pancevo

Član broj: 208653
Poruke: 12
178.22.216.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.11.2010. u 14:42 - pre 163 meseci
Zdravo svima!
Rodjena sam u Nemackoj,daleke 70,ali su me roditelji vratili u Srbiju po polasku u skolu.Moj otac je kupio stan u Stuttgartu,i taj stan je ostao meni.Da li imam neka prava za dobijanje boravne vize na ime toga sto posedujem nekretninu?Jedna advokatica u Nemackoj mi je rekla da nemam nikakva prava,mada mi to nema logike,ali,ko ce ga znati?
Molim vas da me uputite kome da se obratim i da li imam i zrno nade za dobijanje tako zeljene vize?
Hvala unapred!https://static.elitesecurity.org/confusedsquare.gif
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
*.pools.arcor-ip.net.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.11.2010. u 17:25 - pre 163 meseci
I meni koliko je poznato, nemaš prava na osnovu stana da dobiješ boravak. Stan možeš da poseduješ i da ga iznajmljuješ. Kada bi svi koji imaju stanove mogli da dobiju boravak bilo bi mnogo lako. U mnogim Nemačkim gradovima cene stanova su niže nego u Srbiji. Mnogi ljudi iz Srbije koji kupuju svojoj deci stanove u Beogradu, na primer mogli bi tako da kupe detetu neki stan bilo gde u Nemačkoj i nadaju se da će se dete u Nemačkoj snaći za posao. Za mnoge bi to bilo isplativije, s obzirom da su šanse pronalaženja nekakvog pristojnog posla Nemačkoj veće nego bilo gde u Srbiji.
Pozdrav Đuka
 
Odgovor na temu

laki10
lazar tanackovic
pancevo

Član broj: 208653
Poruke: 12
178.22.216.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.11.2010. u 18:02 - pre 163 meseci
Hvala na odgovoru,mada sam razocrana!Ne da mi se nikako!
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.11.2010. u 20:42 - pre 163 meseci
Po vasim iskustvima primecujem da su zakoni u Minhenu sasvim drugaciji, nego u ostalim gradovima Nemacke.
Ovde su svi koji su odslusali kurs i polozili A1 test, odmah sutradan dobili boravak na godinu dana.
Nikog nisu vratili nazad u svoju zemlju.

Procedura u uredu za strance traje svega oko sat vremena - dok se stigne na red, provere i unesu u racunar dokumenti, formalno ispitivanje (koliko se poznajete, da li ste imali predhodan brak, da li imate decu...)
sa jedenim papirom vas posalju na salter, tamo platite 50 evra i udare vam u pasos boravak na godinu dana, uz napomenu da za tih godinu dana boravka u Nemackoj mora da se odslusa jos jedan kurs Nemackog jezika.

Citam ovo sto pisete i stvarno sam iznenadjena da se ovde u Nemackoj zakon oko spajanja porodice toliko razlikuje.
 
Odgovor na temu

laki10
lazar tanackovic
pancevo

Član broj: 208653
Poruke: 12
178.22.216.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.11.2010. u 06:41 - pre 163 meseci
Citat:
Djuka82: I meni koliko je poznato, nemaš prava na osnovu stana da dobiješ boravak. Stan možeš da poseduješ i da ga iznajmljuješ. Kada bi svi koji imaju stanove mogli da dobiju boravak bilo bi mnogo lako. U mnogim Nemačkim gradovima cene stanova su niže nego u Srbiji. Mnogi ljudi iz Srbije koji kupuju svojoj deci stanove u Beogradu, na primer mogli bi tako da kupe detetu neki stan bilo gde u Nemačkoj i nadaju se da će se dete u Nemačkoj snaći za posao. Za mnoge bi to bilo isplativije, s obzirom da su šanse pronalaženja nekakvog pristojnog posla Nemačkoj veće nego bilo gde u Srbiji.
Pozdrav Đuka
[quote]Djuka82:

Opet,ja!Jasno mi je da kao stranac,bez boravne i radne vize ne mogu kupiti stan,ali naslediti ga mogu!E,sad,sta ako nam ponovo uvedu vize,to znaci da ja svoju nekretninu ne mogu obici i odrzavati kad ja to hocu!Mozda ja ne zelim da ga iznajmim,a ne zelim ni da ga prodam!
Otprilike 95god,razgovarala sam sa jednim advokatom u Beogradu,koji ima i kancelariju u Minhenu,i tad mi je rekao da ako mi moj otac za zivota pokloni svoj stan,da sticem pravo na boravak,i da je vazno da nekretnina prelazi vrednost 50 000maraka(tada su bile DM),ali moj otac to nije zeleo!Do tog advokata sada ne mogu doci,te ga ne mogu pitati da li to i dalje vazi!?
Mozda ipak postoji neka rupa u zakonu koju mogu iskoristiti!?
 
Odgovor na temu

laki10
lazar tanackovic
pancevo

Član broj: 208653
Poruke: 12
178.22.216.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.11.2010. u 06:43 - pre 163 meseci
Citat:
Djuka82: I meni koliko je poznato, nemaš prava na osnovu stana da dobiješ boravak. Stan možeš da poseduješ i da ga iznajmljuješ. Kada bi svi koji imaju stanove mogli da dobiju boravak bilo bi mnogo lako. U mnogim Nemačkim gradovima cene stanova su niže nego u Srbiji. Mnogi ljudi iz Srbije koji kupuju svojoj deci stanove u Beogradu, na primer mogli bi tako da kupe detetu neki stan bilo gde u Nemačkoj i nadaju se da će se dete u Nemačkoj snaći za posao. Za mnoge bi to bilo isplativije, s obzirom da su šanse pronalaženja nekakvog pristojnog posla Nemačkoj veće nego bilo gde u Srbiji.
Pozdrav Đuka
Citat:
Djuka82: I meni koliko je poznato, nemaš prava na osnovu stana da dobiješ boravak. Stan možeš da poseduješ i da ga iznajmljuješ. Kada bi svi koji imaju stanove mogli da dobiju boravak bilo bi mnogo lako. U mnogim Nemačkim gradovima cene stanova su niže nego u Srbiji. Mnogi ljudi iz Srbije koji kupuju svojoj deci stanove u Beogradu, na primer mogli bi tako da kupe detetu neki stan bilo gde u Nemačkoj i nadaju se da će se dete u Nemačkoj snaći za posao. Za mnoge bi to bilo isplativije, s obzirom da su šanse pronalaženja nekakvog pristojnog posla Nemačkoj veće nego bilo gde u Srbiji.
Pozdrav Đuka


Opet,ja!Jasno mi je da kao stranac,bez boravne i radne vize ne mogu kupiti stan,ali naslediti ga mogu!E,sad,sta ako nam ponovo uvedu vize,to znaci da ja svoju nekretninu ne mogu obici i odrzavati kad ja to hocu!Mozda ja ne zelim da ga iznajmim,a ne zelim ni da ga prodam!
Otprilike 95god,razgovarala sam sa jednim advokatom u Beogradu,koji ima i kancelariju u Minhenu,i tad mi je rekao da ako mi moj otac za zivota pokloni svoj stan,da sticem pravo na boravak,i da je vazno da nekretnina prelazi vrednost 50 000maraka(tada su bile DM),ali moj otac to nije zeleo!Do tog advokata sada ne mogu doci,te ga ne mogu pitati da li to i dalje vazi!?
Mozda ipak postoji neka rupa u zakonu koju mogu iskoristiti!?
 
Odgovor na temu

Djuka82
Ivan Djukanovic
Duisburg

Član broj: 46675
Poruke: 95
*.pools.arcor-ip.net.

ICQ: 204789866


+6 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.11.2010. u 14:16 - pre 163 meseci
Pa pazi, 50000 DM nije nikakva suma za malo bolji stan u Beogradu. Veruj mi da danas možeš u Nemačkoj da kupiš stan iz 60-70ih godina u solidnom stanju u dosta gradova. Mala je to suma, dosta ljudi bi to onda koristili, pogotovu bogataši sa sumnjivim kapitalom. Ono što znam je da onaj ko uloži u Nemačkoj u neki posao 500.000 Eura može da dobije boravak. To je donja granica. Po toj logici možda je moguće da neko ko kupi nekretninu u toj vrednosti može i boravak da dobije. Neznam, pitaj nekog advokata ako poznaješ ali mislim da ti je od svega mrka kapa. O nekretnini ne moraš ti da se brineš, već možeš da unajmiš neku osobu ili firmu koja će to da radi za tebe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1185102 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.