Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186688 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laki10
lazar tanackovic
pancevo

Član broj: 208653
Poruke: 12
178.22.216.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.11.2010. u 16:41 - pre 163 meseci
Na jednom forumu mi je jedna forumasica odrzala predavanje,da jednostavno odem u inostranstvo,ponesem kofer i nesto para i ako jako zelim,ostvaricu svoj san o odlasku,jer tako su "svi"otisli!Ja licno ne znam nikog ko je otisao,a da nije imao nekog za prvu pomoc!Ili su se vencavali zbog "papira,ili su to bili visokoobrazovani ljudi koji su putem zaposljenja i dobili neki status!
Licno bih se vencala fiktivno za nekog,ali treba naci takvog ko to hoce i coveka od poverenja!
Ja sam kozmeticar po struci-dakle nije neka deficitarna struka!
Sada imam stan,ali ni to mi nista ne pomaze!
Da li imate neki konstruktivni predlog,jer i da odem u taj svoj stan i da ponesem nesto novca,ko ce me zaposliti bez papira?Toga vise nema ili?
 
Odgovor na temu

levac
bez posla
nemacka

Član broj: 191841
Poruke: 35
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize18.11.2010. u 19:35 - pre 163 meseci
Hej, ljudi....Pitala sam pre mozda mesec dana da li neko zna da li je moguce da se produzi viza ako imam posao od 50% i jedan Basis 400..(Cerkica i muz imaju vize; a on ne radi nigde)...Moguce je!! Vec sam isto napisala da sam prvu dobila na 3 meseca (da dodjem),onda na 1god., zatim na 2god., i sada ponovo na 2god. Trazili su mi samo obracun od zadnje plate ,pasos,sliku i 30€...
sanja
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize26.11.2010. u 21:03 - pre 163 meseci
Produzenje na osnovu deteta koje ima nemacko drzavljanstvo je 3 godine bilo u mom slucaju, a na osnovu spajanje porodice, t.j. na konto muza 4. Pitali su me sta zelim i ja sam odabrala drugu varijantu.
Da napomenem da moj muz ima unbefristet vizu i da je rodjen u DE ali nema dzavljanstvo.
Cudni su im ti Zakoni...
 
Odgovor na temu

Isiii

Član broj: 275042
Poruke: 26
*.pools.arcor-ip.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.12.2010. u 17:25 - pre 162 meseci
PITANJE ZA - PLAVOOKU82,
Moja poruka, na žalost, nije odgovor na tvoje pitanje, već pitanje upućeno tebi, ali pošto sam novi član pa nisam mogla da ti šaljem privatnu poruku, onda moram ovde da je postavim. Uh, ni ovde se baš ne snalazim al se nadam da mi niko neće zameriti.
Naišla sam na tvoju temu (pročitala tvoja pisanja i od ranije) i rešila da ti se obratim za par informacija, ako si rada da pomogneš. Kako sam shvatila, u slučnoj smo situaciji, ali s druge strane ti si u prednosti jer bar znaš jezik. Ja sam u Minhenu, kod momka, i dolazim ovde turistički od kako su nam ukinuli vize. Pošto sam pročitala da se može, van Srbije, ostati najduže 90 dana, pa kad se uđe u Srbiju isto toliko mora zadržati, i tako u krug, do sad sam se tog pridržavala. Zapravo, često sam ovde dolazila, vraćala se... šetkala... a sad mi je malo i to dojadilo, kao da ne pripadam nigde. Vodim se mišlju da to prolongiram, da ne gledam na te dane... a opet, imam strah; možda se to zaista gleda pa mi daju zabranu ulaska u Nemačku. Znaš li ti tačne informacije povodom toga, kakvo je tvoje iskustvo s tim, jer kako shvatih, i ti radiš slično meni :)))
S druge strane, i ja planiram da se udam ali nisam mislila baš odmah, naročito imam averziju od braka zbog papira. A kako je situacija pomalo komplikovana, moram i o tome da razmišljam, kao mogućoj opciji. U Informatoru o Nemačkoj pročitala sam da se verenica može pridružiti i dobiti boravišnu vizu, što znači da se MORA zakazati datum venčanja, pa kad dobijem te papire onda mogu dobiti i boravišnu dozvolu. Ima li nekog drugog načina za bor.d.?
Ako bilo šta znaš značilo bi mi puno!
Pročitala sam da si u BG-u na Institutu polagala nem.jezik? Možeš li mi opisati kako to ide...ima li predavanja, koja je cena, koliko traje... pojma nemam po kom principu to radi. I da li onda taj papir tj.diplomu prilažeš kao dokaz koji ti se automatski priznaje bez dodatnih testova i polaganja???
Ja nikad nisam učila nem.jezik, a sad sama i uz pomoć momka nešto KAO učim.
Hvala u napred i nadam se da te nisam zamorila gomilom pitanja! Ta, znam da jesam :))) al sam na mukama i ne znam kome da se obratim... Eh, ta ljubav...gde nas sve odnese! :)
Pozdrav i svako dobro!!!
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.12.2010. u 20:23 - pre 162 meseci
Isiii

Ja ti mogu ispricati neke detalje u vezi ovoga sto si pisala, ali cu ti pisati na pp. Ovde ne bih...
Ako zelis na pp, reci mi...
 
Odgovor na temu

Isiii

Član broj: 275042
Poruke: 26
*.pools.arcor-ip.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize13.12.2010. u 22:20 - pre 162 meseci
Dogovoreno! Na p.p. Nadam se da će moći, jer sam novi član pa kad ja želim da pošaljem p.p , ne mogu, dok ne prođe par dana. Ali, ti mi pošalji, značiće mi!
Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.12.2010. u 15:35 - pre 162 meseci
Caos isi tek sada videla mail... Zaista ne znam sta da ti kazem sto se tice da li verenica ima nekog veceg prava od obicnog turistickog boravka.. Najbolje bi bilo da odete zajedno u odsek za strance i rapitate se, jer koliko sam videla, postoje razlike od pokrajine do pokrajine.... Konkretno kod mene, suprug zivi u Niskoj Saksoniji, i pozvao je odeljenje za strance i oni su mu rekli da: Gde god da smo se vencali... Ja moram da predam u Srbiji zahtev za spajanje porodice i u Srbiji na Göethe inst. polozim A1. Sto znaci da predajes zahtev u zemlji iz koje dolazis i obavezno sa Göethe inst. jer ne priznaju nijednu drugu diplomu... Nemoj da te niko zavarava jer to znam bila sam u Konzulatu i rekli su mi....
Sto se tice polaganja, bilo je tesko.Imas na njihovom sajtu primere, mozes da porucis knjigu za vezbanje , mislim da je oko 800 din. ali sve to je veom lako dok vezbas. Dok ne izadjes na ispit i uveris se da nema nikakve slicnosti sa vezbom (barem pismeni deo). Usmeni je bio ok. Mozda sam ja imala srece pa je nas 20 (svi koji su polagali bili su iz istog raloga tamo a to je viza) imali smo pravo da odmah posle pismenog dela izadjemo i na uslemi deo. Kazem srecu jer nije inace takva procedura. Procedura je da ako polozis pismeni ides na usmeni.
Moji predlog je da dobro naucis jezik i izadjes ili bar izadji i vidi kakav je ispit. Ja sam ga platila 6000 din. a kako sam cula da od nove godine poskupljuju i bice oko
7500 din. Na samom pocetku ispita mozes a nemoras, da potpises saglasnost da se tvoji rezultat posalje Konzulatu i da Cuvaju tvoje podatke narednih nekoliko godina. Kada polozis ispit nakon 7 dana stize ti na kucnu adresu Diploma sa kojom ides u Konzulat.
Za konzulat pripremi kopije i originale OBAVEZNO!
Ali ti savetujem da se na vide mesta raspitas jer od viska ne boli glava.... SLobodno pitaj sta ti ne bude bilo jasno recicu ti.
Zelim ti puno uspeha.
 
Odgovor na temu

Isiii

Član broj: 275042
Poruke: 26
*.pools.arcor-ip.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2010. u 15:46 - pre 162 meseci
Hvala ti za ove informavije. Gledala sam na netu šta sve piše za taj institut, ali ono što mi nije najjasnije to je da li mogu da ovde u Nemačkoj idem na kurs, završim taj A1, onda odem u Bg na Gete da to položim, ili mogu i ovde, u toj školi gde već budem išla na kurs da uzmem potvrdu i nju priložim kad mi zatraže?! I šta me još zanima, da li si ti išla na kurs (časove pri tom institutu) ili si sama učila? Da li su ti časovi obavezni pa nakon njih stičeš pravo za polaganje, ili je to tipa samo ispita? Veruj mi da toliko toga pročitam i onda mi bude tolika zbrka u glavi da na kraju ni sama ne znam šta je ispravno uraditi.
U svakom slučaju, sve što si mi rekla znači mi i hvala ti na razumevanju!
I ako sam dobro shvatila, ti si se udala i došla u Nemačku?! Ako je tako, srećno ti uklapanje u novu sredinu u svako dobro!
Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

Isiii

Član broj: 275042
Poruke: 26
*.pools.arcor-ip.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2010. u 16:31 - pre 162 meseci
Ćao i od mene, XY-51! ;)
Najpre sam napisala pp. ali kako mi ne dozvoljava da je pošaljem jer sam novi član, moram ovde pisati. Zato, neću baš sve reći što sam želela i prvobitno napisala u pp, ali suština je tu! ;)
Pošto si mi sve lepo i detaljno objasnio sad mi ostaje samo preuzimanje konkretnih koraka... knjiga u ruke, priča sa momkom na nemačkom i raspitivanje kod nadležnih ovde u Minhenu.
Pre koji minut, dok nisam videla ovu poruku, napisala sam na forumu još par pitanja, ali nakon što sam pročitala tvoju poruku, sad mi ni ti odgovori ne znače puno jer si mi upravo sve to ovde objasnio.
Što se putovanja tiče, idem avionom, i do sada nije bilo problema. Hvala na iskrenosti i savetima koje si mi dao i u vezi putovanja. Imaću to u vidu!
I kao što reče, moram se malo opustiti; glava mi je puna zbrke i raznih informacija pa uhvatim sebe kako ceo dan razmišljam o glupostima. Bolje mi je da učim nemački :)))
Hvala na svemu; puno pozdrava i sve najbolje!!!
 
Odgovor na temu

quicken

Član broj: 172307
Poruke: 52
*.pools.arcor-ip.net.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2010. u 17:21 - pre 162 meseci
Ja sam vec ovde pisala da sam u Minhenu isla na kurs A1 i takodje ga ovde i polozila. Odmah su mi dali boravak na godinu dana, a dosla sam turisticki kod muza.
Evo me jos uvek u Minhenu.

Bile su u mojoj grupi na kursu dve devojke, koje su dosle kod verenika, tj. nisu bile vencane i jedino njima posle polozenog ispita nisu odobrili boravak.
Prema tome, bez obzira na sertifikat o polozenom A1 ne moze se dobiti boravak, ako niste vencani.
 
Odgovor na temu

Mkia

Član broj: 275216
Poruke: 1
*.pools.arcor-ip.net.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize15.12.2010. u 19:45 - pre 162 meseci
zdravo, mozda neko moze da mi pomogne.mi smo vec oko godinu i po dana u nemackoj posto je moj muz imao posao. njemu ugovor prestaje 31. dec a posle toga nema produzenje. ja sam u medjuvremenu odradila integations kurse i dobila b1. nista nisam radila al sad pred kraj, posto nam se ipak jos ovde ostaje, sam se prijavila za neke poslove i evo danas posao i dobila za jednu kompaniju koja radi advising farmaceutskim..:))
lm, ja sam njima napomenula da sam iz srbije, tacnije imali su i moj cv pred ocima, i da srbija nije deo eu i da to znaci da u slucaju da me prime oni moraju da mis redjuju radnu dozvolu. oni na to nisu nesto posebno odreagovali...ja posao dobila. rekli sud a ce mi poslati ugovor ovih dana...i sve je to super, al mene sad malo kopka da li su oni mene bas skroz shvatili kad sam im pomenula radnu dozvolu.
tako da...jel zna neko mozda kako ide dalja procedura.mi krajem meseca imamo zakazano kod hordi pa je moja ideja da odnesem ugovor pokazem i kazem ok sad je malo obrnuta situacija...sad ja imam posao moj muz nema.jel ce to biti ok...il trbea da se brinem i da jurim jos nesto...???
imamo stan tj adresu, vrtic, ja taj integracioni kurs, fakultete...sta jos?:))
 
Odgovor na temu

nemac_
nezaposlen

Član broj: 261852
Poruke: 41
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize16.12.2010. u 13:59 - pre 162 meseci
Isiii

Drago mi je ako sam ti bar malo pomogao. :)))
Eto ti sada vidi sta je najbolje za tebe, i samo napred...
U svakom slucaju zelim ti puno srece !

Pozzz
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize19.01.2011. u 14:57 - pre 161 meseci
Citat:
Isiii: Hvala ti za ove informavije. Gledala sam na netu šta sve piše za taj institut, ali ono što mi nije najjasnije to je da li mogu da ovde u Nemačkoj idem na kurs, završim taj A1, onda odem u Bg na Gete da to položim, ili mogu i ovde, u toj školi gde već budem išla na kurs da uzmem potvrdu i nju priložim kad mi zatraže?! I šta me još zanima, da li si ti išla na kurs (časove pri tom institutu) ili si sama učila? Da li su ti časovi obavezni pa nakon njih stičeš pravo za polaganje, ili je to tipa samo ispita? Veruj mi da toliko toga pročitam i onda mi bude tolika zbrka u glavi da na kraju ni sama ne znam šta je ispravno uraditi.
U svakom slučaju, sve što si mi rekla znači mi i hvala ti na razumevanju!
I ako sam dobro shvatila, ti si se udala i došla u Nemačku?! Ako je tako, srećno ti uklapanje u novu sredinu u svako dobro!
Pozdrav!!!



Pozdrav... Izvinjavam se Isiii, sto tek sada odgovaram... Izlazak na ispit nije uslovljen kursom, sto znaci da platis i polazes bez kursa... Nemacki sam sama spremala, mada imam vec neko predznanje iz Srednje skole... Predlazem ti da nadjes nekog profesora (koji poznaje rad Göethe inst.) u Srbiji i ides na privatne casove ukoliko nisi sigurna u svoje znanje jezika, nego sto ces platiti kurs u Nemackoji koji nije nimalo jeftin... Slobodno me pitaj jos nesto sto ti nije bilo jasno.


A sada Ja imam jedno pitanje : Posto sam predala za vizu i cekam odgovor i imam slobodno vreme zelim da nastavim sa kursom A2, jer ce mi biti potreban za produzenje vize, koju cu nadam se dobiti ;) , a posto se viza produzuje u Nemackoj, zanima me koji su ovde validni kursevi? Pozdav....
 
Odgovor na temu

juhuhaos
juhu haos
deutschland

Član broj: 277638
Poruke: 7
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.01.2011. u 15:38 - pre 161 meseci
helooo) ni sama ne znam kako da pochnem ali evo nekako....fresko udata mjesec i po upravo....problem..kao i kod svih sta i kako...uchim njemachki sama ..trudim se ..kako ide ..bolje nepitajte...radila sam malo onaj test po njemu znam 60 posto....sad me zanima...koliko je ukupno trajao test..sta sve pitaju...kako ste prosli u ambasadu ..posto sa njima bas nemam najprijatnija iskustva....vrlo su neljubazni ...zanima me sve....

unaprijed zahvalna.....vrlo nervoznikus.....hilfeeeeeeeeeeee


ps...tek sam se sad ulogovala tako da nemam pojma bas kako ove stvari funkcionisu....sorry
juhuhaos
 
Odgovor na temu

juhuhaos
juhu haos
deutschland

Član broj: 277638
Poruke: 7
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.01.2011. u 15:39 - pre 161 meseci
hilfeeeeeeeee plavooka ti si ochigledno najupucenija......
juhuhaos
 
Odgovor na temu

juhuhaos
juhu haos
deutschland

Član broj: 277638
Poruke: 7
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize20.01.2011. u 16:16 - pre 161 meseci
evo listam i naisla sam na vas....tek sam se uchlanila i imam isi problem kao i vecina.....
kako ste vi uopste sredili vizu u njemachkoj ...ja sam bila u ustanovi za strance...ali su mi rekli da ipak kako god bilo da bilo moram dole zavrsiti vizu.... znachi ...vjenchala sam se odje..prijavila se vec na zdravstveno osiguranje...
prijavila se u gradsku ustanovu..i naravno odmah par dana posle svega toga zvali su ovi iz ureda za strance da se hitno javim,da vide kao sta kud i dje?izmedju ostalog dobila sam penal poen koji mi je upisan ...ne znam zbog chega..

postoji li ipak nachin da nemoram da idem dolje u beograd..jer imam fobiju od sluzbenika...
naravno amko vi znate odgovor na neke od ovih pitanja ..svaka informacija zlata vrijedna...



unaprijed zahvalana,,,, poruka upucena gospodji iz minhena....guicken...
juhuhaos
 
Odgovor na temu

Isiii

Član broj: 275042
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize22.01.2011. u 20:02 - pre 161 meseci
PLAVOOKA,
Hvala ti na odgovoru! U proteklom vremenu, dosta toga se izdešavalo. Ja sam trenutno u Srbiji. Došla sam ovde pred Božić, imala neprijatnosti na granici jer sam ostala duže od dozvoljenih devedeset dana... ipak sam prošla bez pečata zabrane, nakok nekih "dosetki" pred carinicima... ali sad moram da čekam da prođe tri meseca da se vratim za Nemačku. Eto, neplanski, moram ostati u Srbiji, pa sam rešila da ovde krenem na kurs, da iskoristim to vreme da nešto naučim. Što se tvog pitanja tiče, žao mi je što ti ne mogu pomoći- nisam uopšte upućena u te stvari. Ovih dana, momak treba da ode do ureda za strance da se sve lepo raspita, pa ako nešto saznam povodom kursa i koji nivo za šta treba ja ti javljam.

JUHUHAOS,
čitam šta ste pisali pa sam pomislila da sam bliska vašem slučaju. Ja sam rešila po povratku u Nemačku da se venčam i smatrala sam da će mi venčanje u njihovoj zemlji olakšati stvar prilikom dobijanja vize. Međutim, ono što znam jeste da im je potvrda o položenom kursu potrebna i da je to uslov.
Pa sad, zanima me, ako možete da mi kažete, da li su po venčanju oni vama dali neku vizu...koliko vi možete da ostanete u Nemačkoj? Zar vam nisu predložili da im priložite potvrdu da ste krenuli u školu jezika, i da vam na osnovu toga produže boravak, s obzirom da ste se venčali (pretpostavljam da vam je suprug naš državljanin i da on neko vreme živi u Nemačkoj) i da nameravate tu da živite. Ja znam neke primere kad su to dozvoljavali. Ali, ako ste tu turistički, pa ste se venčali, ne znate jezik i nemate položen A1, onda je moguće da će tražiti da sve to s vizom odradite u BG-u.

Kad saznam nešto u uredu za strance napisaću ovde pa možda nekom bude od koristi, kao što sam na početku navela da sam imala problema na granici, samo zato što će možda nekom pomoći kao savet- da se sa tim stvarima ne igra već da vodi računa o broju dana!

Pozzzzz
 
Odgovor na temu

plavooka82
Student

Član broj: 232409
Poruke: 34



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize24.01.2011. u 15:19 - pre 161 meseci
Caos Swima....
Ovako prvo da na pocetku razjasnim neke stvari ... Nema STRAHA od Ambasade, Udreda za strance itd... Slobodno se obratite njima, jer to je nihov posao da Vam izadju u susret i upute te Vas na pravi put, ukoliko su neljubazni, Vi budite jos neljubazniji, al iskreno u Beogradu u Konzulatu prema meni su zaista bili ok.
Prateci odgovore korisnika ovog foruma, hvatila sam da postoje razlike od pokrajine do pokrajine, ono sto Vam mogu pomoci je iskustvo iz svog iskustva.
Ovako je to bilo....
Pre nego sto smo trebali da se uzmemo, moji suprug, tada momak, je nazvao Ausländeramt telefonom, i lepo ih pitao kako mogu da ostvarim vizu za spajanje porodice....
Oni su nam rekli : prvo predavanje za Vizu je u Zemlji iz koje dolazis... dok se produzeci vize obavljaju kod njih.... Posto je za nase vencanje u Nemackoj trebalo 1000 nekakvih papira jer moji suprug nije njihov drzavljanin, i 3 meseca unapred zakazan termin kod maticara, mi smo resili da to obavimo u Srbiji jer je prvo jeftinije , ne ceka se se na tremin i trebaju nam samo 5 papira, sto smo i ucinili....
Po vencanju trazis INTERNACIONALNI IZVOD VENCANIH i njega sa ostalom dokumentacijom koju imas na ovom sajtu http://www.belgrad.diplo.de/Ve...sum__ehegattennachzug__de.html
To sve prikupis i kopiras u 3 primerka i podneses za vizu.

Sto se tice ispita A1 na Göethe int. ja sam izasla sa previse samopouzdanja ali i staha . Test sam spremala mesec dana ali sve zavisi koje predznanje jezika vec imas... Test nije slican testu koji je za vezbanje na njihovom sajtu objavljen. Sta to znaci, nisu toliko prosta pitanja kao sto su oni davali primere, ali opet kazem nisu ni teski previse. Kurs nije obavezan, platis i izadjes. Usmeni je meni licno bio laksi od pismenog. Usmeni se sastzoji od 3 dela : Prvi deo je Licno predstavljanje, oni ti daju primer. Drugi deo je , izvlacis slike i postavljas pitanja i odgovaras na pitanja drugog ( Usmeni test je grupni) i treci deo je opet sa slikama ali trebas da upotrebis Bite ( ja sam izvukla sliku zabranjeog pusenja i trebas da se obratis onom do tebe iz grupe sa : Entschuldigen Sie, aber hier ist rauchen verboten. (zum Beispiel)
Sve u svemu na test se treba fokusirati. Sve je to mozda individualno, mozda su nesto izmenili, mozda je meni to tako delovalo, ali u svakom slucaju treba izaci, probas, pa ako padnes izadjes za mesec dana.
Toliko mogu da pomognem.
Zelim svima USPEHA na A1, Cekam vas za A2,B1,B2....
 
Odgovor na temu

juhuhaos
juhu haos
deutschland

Član broj: 277638
Poruke: 7
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.01.2011. u 12:12 - pre 161 meseci
PLAVOOKA,
Hvala ti na odgovoru! U proteklom vremenu, dosta toga se izdešavalo. Ja sam trenutno u Srbiji. Došla sam ovde pred Božić, imala neprijatnosti na granici jer sam ostala duže od dozvoljenih devedeset dana... ipak sam prošla bez pečata zabrane, nakok nekih "dosetki" pred carinicima... ali sad moram da čekam da prođe tri meseca da se vratim za Nemačku. Eto, neplanski, moram ostati u Srbiji, pa sam rešila da ovde krenem na kurs, da iskoristim to vreme da nešto naučim. Što se tvog pitanja tiče, žao mi je što ti ne mogu pomoći- nisam uopšte upućena u te stvari. Ovih dana, momak treba da ode do ureda za strance da se sve lepo raspita, pa ako nešto saznam povodom kursa i koji nivo za šta treba ja ti javljam.

JUHUHAOS,
čitam šta ste pisali pa sam pomislila da sam bliska vašem slučaju. Ja sam rešila po povratku u Nemačku da se venčam i smatrala sam da će mi venčanje u njihovoj zemlji olakšati stvar prilikom dobijanja vize. Međutim, ono što znam jeste da im je potvrda o položenom kursu potrebna i da je to uslov.
Pa sad, zanima me, ako možete da mi kažete, da li su po venčanju oni vama dali neku vizu...koliko vi možete da ostanete u Nemačkoj? Zar vam nisu predložili da im priložite potvrdu da ste krenuli u školu jezika, i da vam na osnovu toga produže boravak, s obzirom da ste se venčali (pretpostavljam da vam je suprug naš državljanin i da on neko vreme živi u Nemačkoj) i da nameravate tu da živite. Ja znam neke primere kad su to dozvoljavali. Ali, ako ste tu turistički, pa ste se venčali, ne znate jezik i nemate položen A1, onda je moguće da će tražiti da sve to s vizom odradite u BG-u.

Kad saznam nešto u uredu za strance napisaću ovde pa možda nekom bude od koristi, kao što sam na početku navela da sam imala problema na granici, samo zato što će možda nekom pomoći kao savet- da se sa tim stvarima ne igra već da vodi računa o broju dana!

Pozzzzz
juhuuu:))) evo mene...ovako issi.....
muz mi je njemachki drzavljanin...ali ima nase korjene mama mu je iz nasih krajeva...mi smo zakazali vjenchanje jos u septembru...dobili termin u decembru...u medjuvremenu pokupila,prevela,ovjerila,sva dokumenta ..poslala u deutschland..onda oni poslali u vrhovni sud na provjeru...sve je bilo ok..vjenchali se..prijavila se na zdravstveno odmah pole dva dana..prijavila se u opstinu(po nasemim terminima pisem) to smo inache morali odmah jer imamo problem sa komsijama njemcima jer se zale ciki koji izdaje stanove da kod mog sadasnjeg supruga zivi jos neko ..a to sam ja ...a da nije prijavljen tako da samo s toga morali da se prijavimo u opstinu radi placanja kirije ...vode ..struje i ostalih zeza KOJE IDU UZ TO:::...nikakv problem...posle par dana dobila sam pismo da se hitno javim u auslanderamt...tj ustanova za strance..gdje su oni odmah provjerili kako smo se vjenchali i na osnovu chega...jer u sustini odje ochigledno zavisi na koga naletis od sluzbenika do sluzbe svi razlichito govore....naravno ovi iz ureda za strance su mi rekli da moram u bg.. da predam za spajanje porodice ..sto treba tek da uchinim..ali vec imam predrasude u vezi sa njima jer su pegla ziva..makar sam ja svaki put do sad imala problem sa njima...vrlo neljubazni i grubi..tako da sam ovaj put spremna na rat...:)))uzas...sledeca stvar je moj njemachki...uchim ga sama....sto ne znam koliko cu biti uspjesna po tom pitanju...nisam tuka...ali svi su mi rekli da ga sama nemogu nauchit..i svi muku muche sa njemachkim...ali eto kao sto si rekla izadjem na polaganje pa sta bog da uvo me boli za 80e koje cu platiti...brine me geteov institut takodje ...koliko treba da uradis da bi prosao?i u ambasadi da li te pitaju sta na njemachkom ili prichas na naesm jeziku posto sam chitala na komsijseke sajtove iskustva nekih drugih zrtava:)) da su odgovarali na njemachkom i da su radili neke testove takodje na njemachkom u ambasadi....sta sigurno znam...1200% je to da ako si se vjenchala u njemachkoj ili u jugi...uosteno da ne navodim republike...ako si u drugom stanju dobijas papire odmah netreba ti kurs njemachkog....sauchesce za musku populaciju po ovom pitanju:)))ali u mom sluchaju nebih jos koju godinicu da malo skitunjam sa moji muzicem..pa tek onda.....tako to je ono sto sam ja prosla do sad...eto ako kome bude trebala pomoc iz moje perspektive ja prolazim ovako trenutno...tako issi...samo ako mi znachi reci to u vezi getea...i sta su te piatli u ambasadu..koliko si paltila vizu..i.t.d..

unaprijed zahvalana juhica:)))
juhuhaos
 
Odgovor na temu

juhuhaos
juhu haos
deutschland

Član broj: 277638
Poruke: 7
*.adsl.alicedsl.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize25.01.2011. u 12:47 - pre 161 meseci
,
čitam šta ste pisali pa sam pomislila da sam bliska vašem slučaju. Ja sam rešila po povratku u Nemačku da se venčam i smatrala sam da će mi venčanje u njihovoj zemlji olakšati stvar prilikom dobijanja vize. Međutim, ono što znam jeste da im je potvrda o položenom kursu potrebna i da je to uslov.
Pa sad, zanima me, ako možete da mi kažete, da li su po venčanju oni vama dali neku vizu...koliko vi možete da ostanete u Nemačkoj? Zar vam nisu predložili da im priložite potvrdu da ste krenuli u školu jezika, i da vam na osnovu toga produže boravak, s obzirom da ste se venčali (pretpostavljam da vam je suprug naš državljanin i da on neko vreme živi u Nemačkoj) i da nameravate tu da živite. Ja znam neke primere kad su to dozvoljavali. Ali, ako ste tu turistički, pa ste se venčali, ne znate jezik i nemate položen A1, onda je moguće da će tražiti da sve to s vizom odradite u BG-u.

Kad saznam nešto u uredu za strance napisaću ovde pa možda nekom bude od koristi, kao što sam na početku navela da sam imala problema na granici, samo zato što će možda nekom pomoći kao savet- da se sa tim stvarima ne igra već da vodi računa o broju dana!



da samo dodam to sam zaboravila......posto smo mi na bezvizni rezim ..mislim 3mj.udjes..3mj.izadjes..na taj sisitem sam se vjenchala mada mislim da tako nisam trebala...stavili su mi prekrsaj u dosije..mislim bas zbog toga ..nisu mi predlozili nikakav kurs. i nisu mi dali nikakvu vizu....nego su mi rekli da se vratim u matichnu zemlju i odmah predam papire ,medjuti let sam rezervilala za pochetak marta tako da u martu tek zavrsavam i sredjujem ostale muke...a ako znas primer ,daj od velike pomoci mi je svaka informacija....chitala sam da je jedan chlan sa ovog foruma koja je takodje nastanjena u munchenu...sve zavrsila odje u njemachkoj pa se pitam kako...ako je samo trebalao da ide na kurs odjei polaze njemachki odje ja bih to isto rado uradila nema veze ako propane karta........imala sam i ja prije godinu problem na granici stavili su mi pechat na aerodromu i olovkom stavili neke strelice kao da su oznachili strane svijeta...nemam nekih problema na granici ....niko nepita nista makar za sad...provjere mi stvarno svaki put ulaz i izla i na koliko dana je pauza izmedju dolazaka...nista starsno..
ovim putem se jos jednom zahvaljujem juhuuu
juhuhaos
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186688 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.