Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187242 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2015. u 19:30 - pre 113 meseci
Ja imam prijatelje koji su odradili sve iz Nemačke..kako ne znam..ali jedan je imao situaciju kao vi..odbili ga..sutra dan on seo u bus i otišao turistički..isti taj gazda se predstavio kao prijatelj i poslao pozivnicu..i kad je stigao za ta 3 meseca je uspeo da iskopa vizu..kako ne znam :D možda je to ipak moguće?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2015. u 20:05 - pre 113 meseci
Citat:
Lacika.1991:
Jel ta dozvola ima neke veze samnom? tipa da dobijem neki papir? ili da ja to njemu tražim odma? pa da on to reši u ponedeljak a ja da dokumente predam u utorak?

Da, dozvola se vadi na konkretno ime i za konkretno radno mesto. Ja ne znam nemački i ne razumem šta piše na sajtu, meni je taj dokument pribavio poslodavac nakon što su me jednom odbili jer nisam imao odgovarajuću diplomu. Poslali su mi taj dokument poštom, ja predao u ambasadu prilikom sledeće aplikacije za vizu i nakon toga su mi odobrili.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2015. u 20:16 - pre 113 meseci
Živeo ti meni druže još 100 godina :D hvala ti do neba
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2015. u 20:37 - pre 113 meseci
Zanimljiva prica, mozda resava i moj slucaj...

Jablane kada je to bilo? Sa kojom si diplomom prvo nastupio pa su te odbili?
Posle koliko vremena si podneo drugi zahtev, ima li neke veze ako odmah podneses grugi put?

Hvala jablan

Sta si resio Lacika.1991?

[Ovu poruku je menjao k.i.z.a dana 10.01.2015. u 21:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2015. u 20:42 - pre 113 meseci
K.i.z.a čuo sam se sa direktorom,i rekao je da ja predajem dokumenta,a da će on u medjuvremenu dok to sve bude u procesu on poslati ambasadi,konzulatu il kome već,da ne gubim vreme nego da predajem što pre,da se što pre završi proces. :D
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.verat.net.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2015. u 21:03 - pre 113 meseci
Znaci to je kao neka standardana procedura u ovakvim slucajevima? Da li si takav utisak imao dok si razgovarao sa direktorom?
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2015. u 21:14 - pre 113 meseci
Druže ja kada sa njim pričam imam utisak da ja samo treba da krenem odma,bez ijednog papira..jer prvi put kada sam mu spomenuo vizu čovek mi reče šta će ti to kad ti ja šaljem ugovor,samo dodji..e kad sam mu objasnio..onda je zvao taj njihov biro i šta ja znam..kratko posle toga ja sam dobio pismo od biroa da aktiviram svoj nalog..ne znam da li ima ikakve veze..i on uglavnom meni govori da se ne brinem da će sve biti rešeno,poprilično je miran s obzirom koliko ja vilenim oko svega toga :D
Ja stvarno ne znam da li je to standardna procedura jel se ja prvi put upuštam u ovo,pa probaj i ti reći direktoru da ti uzme taj papir pa nek ti pošalje i opet jovo na novo.
 
Odgovor na temu

erminmo

Član broj: 219981
Poruke: 82
37.203.93.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize10.01.2015. u 21:35 - pre 113 meseci
Pozdrav jos jednom.

Ponovo isto pitanje

DA LI JE NEKO OD VAS OTVORIO FIRMU U NJEMACKOJ TE NA OSNOVU TOGA DOBIO POSLOVNU VIZU???

Unaprijed hvala
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.01.2015. u 13:02 - pre 113 meseci
Citat:
Lacika.1991:
Druže ja kada sa njim pričam imam utisak da ja samo treba da krenem odma,bez ijednog papira..jer prvi put kada sam mu spomenuo vizu čovek mi reče šta će ti to kad ti ja šaljem ugovor,samo dodji..e kad sam mu objasnio..onda je zvao taj njihov biro i šta ja znam..kratko posle toga ja sam dobio pismo od biroa da aktiviram svoj nalog..ne znam da li ima ikakve veze..i on uglavnom meni govori da se ne brinem da će sve biti rešeno,poprilično je miran s obzirom koliko ja vilenim oko svega toga :D
Ja stvarno ne znam da li je to standardna procedura jel se ja prvi put upuštam u ovo,pa probaj i ti reći direktoru da ti uzme taj papir pa nek ti pošalje i opet jovo na novo.

Lacika nisam procitao sve poruke tvoje.Da li ti imas Mađarske papire?Ako imas ne treba ti viza.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.01.2015. u 14:28 - pre 113 meseci
Sve sam čekao da me neko pita :D
Na svu moju žalost prijatelju..nemam..jer da imam sada bi pisao sa drugog mesta :D iako sam madjar..ja madjarski ne govorim..razumem i sporazumevam se nekako..ali to nije ni blizu potrebnog da bi ja prošao na razgovoru..u vreme kada sam trebao učiti madjarski kao klinac..ja sam progovorio engleski :D
 
Odgovor na temu

sdusan2002

Član broj: 61834
Poruke: 170
2a02:810d:a5c0:a88:8824:ea6b..



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2015. u 09:50 - pre 113 meseci
Pozdrav svima imam jedno pitanje.Ozenjen sam sa nemicom tri godine u medjuvremenu smo dobili i sina. Ja sam prvo dobio vizu na godinu dana pa na tri godine a u medjuvremenu sam i kurs zavrsio.Sledece godine bih trebalo da dobijem stalni boravak.Imam stalni posao skoro tri godine.U poslednje vreme nasi odnosi su se pogorsali.Sta bi bilo sa mojim boravkom ako bi se mi razveli?
Dali bih morao da se vratim u Srbiju ili ne mogu da me vrate zato sto imam posao a i dete koje je nemacki drzavljanin.Hvala unapred
 
Odgovor na temu

gpantic-jug
Programer
Nemacka
Ludwigshafen

Član broj: 326660
Poruke: 21
217.151.145.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2015. u 10:45 - pre 113 meseci
Zdravo Dusane,
niko te iz Nemačke ne može oterati kada si uplaćivao doprinose za penziono već tri godine (kažeš da toliko radiš). Ako si u međuvremenu već obavio i integracijski kurs, ili položio B1 nemački, imaš pravo na stalni boravak u Nemačkoj (mislim da posle 31. uplate na to imaš pravo i bez kursa).
Tebi je najveći problem trenutno to kako nemački sudovi gledaju na roditeljska prava. Nijednom muškarcu, ne bih preporučio razvod u Nemačkoj.
Najpametnije, probaj da se pomiriš sa suprugom, da ne idete na sud. Ako ne ide, probaj da se dogovorite o starateljstvu i podeli imovine pre suda. Ako idete na sud, uzmi dobrog advokata. Nek košta šta košta, bolje sad nego mnogo narednih godina.
U Nemačkoj žene umeju da budu ... u vezi sa roditeljstvom. Nagovore ih advokati, pa malo slažu na sudu kako si tukao dete ili tako nešto, a onda otac detetu ne sme ni da priđe. Kakav to pakao napravi od očevog života, sa tim se ništa ne da uporediti.
Dakle ne razvodi se zbog nekih trivijalnosti, nego probaj porodično savetovanje ili tako neki način da se reše nesuglasice kojih u svakom braku ima.
 
Odgovor na temu

k.i.z.a

Član broj: 121376
Poruke: 370
*.adsl.eunet.rs.



+10 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2015. u 12:32 - pre 113 meseci
@gpantic-jug
@jablan

Kontaktirao sam poslodavca sa vasim predlogom u vezi sa dozvolom koju izdaje Bundesagentur für Arbeit.
Dobio sam odgovor da je to moguce ali samo ako se nalazite na ovoj listi.
http://www.arbeitsagentur.de/w...f?_ba.sid=L6019022DSTBAI447051
Od pola je na Engleskom...

Nazalost ja nisam na toj listi. Vi mora da ste bili tu...
Sta mislite?
 
Odgovor na temu

gpantic-jug
Programer
Nemacka
Ludwigshafen

Član broj: 326660
Poruke: 21
217.151.145.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2015. u 12:51 - pre 113 meseci
U listi koju si priložio nema ni mog zanimanja, oficijelno po dokumentima piše: Anwendungsentwickler, ni mog obrazovanja, diplomirani ekonomista, pa su mi opet dali tačno onakvu dozvolu kao što sam opisivao. Mislim da je važil onaj član §27 ili kako sam već napisao, bio uopšte za sve informatičare sa bilo kakvim fakultetom.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize12.01.2015. u 14:54 - pre 113 meseci
Da ja proverim sa dobrim ljudima..iako sam već video..Ja sam Elektrotehničar automatike,koliko sam video na listi sam..da li je to to što se tiče toga? s obzirom da na listi ima više čudesa u kojima se spominje automatika :D
 
Odgovor na temu

sdusan2002

Član broj: 61834
Poruke: 170
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.01.2015. u 21:50 - pre 113 meseci
@gpantic-jug
Hvala na odgovoru a u medjuvremenu sam se pomirio sa zenom :)

Sto se tice ove liste koliko sam video to je lista iz mog grada Nürnberga.Ja sam isto elektrotehnicar automatike skolu zavrsio u Beogradu.
Kada sam dosao ovde prvo sto sam uradio preveo sam diplomu i otisao u IHK da vidim dali je moja diploma priznata u Nemackoj.
Kada sam otisao rekli su mi da ne priznaju da moram da polazem neki ispit i da moram da platim nekih 600 eura :)
Zbog mog loseg nemackog jezika nisam ni hteo dalje da pokusavam.Nasao sam posao u drugoj struci i tu sam jos uvek.
Mene sad interesuje jer se to nesto promenilo da oni priznaju nase diplome automaticara kad smo na listi?
Ja sam skolu zavrsio ali nisam radio u struci ali bih se nekako snasao samo ako priznaju:)
Pozdrav

 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.01.2015. u 22:20 - pre 113 meseci
E ček drug automatičar,ali to važi samo ako sa tom diplomom tražiš posao baš za tu struku..ali recimo dajem primer trafike :D pa možeš da radiš u trafici i niko ne traži prepoznavanje tako? ili u bilo kom drugom poslu..htedoh reći nisu ti tražili prepoznavanje unapred? dok si pravio vizu i sve ostalo?
 
Odgovor na temu

sdusan2002

Član broj: 61834
Poruke: 170
..ynamic.kabel-deutschland.de.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.01.2015. u 22:52 - pre 113 meseci
Citat:
Lacika.1991: E ček drug automatičar,ali to važi samo ako sa tom diplomom tražiš posao baš za tu struku..ali recimo dajem primer trafike :D pa možeš da radiš u trafici i niko ne traži prepoznavanje tako? ili u bilo kom drugom poslu..htedoh reći nisu ti tražili prepoznavanje unapred? dok si pravio vizu i sve ostalo?


Ja sam u pocetku hteo da radim u mojoj struci a za ostale poslove ti ne traze prepoznavanje na primer trafici :)
Nisu mi trazili unapred zato sto sam ja dobio familijarnu vizu tj ozenio sam Nemicu.
 
Odgovor na temu

Lacika.1991
Laslo Molnar

Član broj: 147078
Poruke: 349



+346 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize14.01.2015. u 23:01 - pre 113 meseci
Shvatam :D al i dalje ne razumem da iako je ta struka na listi,traže prepoznavanje :D bezveze :D
 
Odgovor na temu

nikd3

Član broj: 327361
Poruke: 8
..18.204.dynamic.cablesurf.de.



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize21.01.2015. u 01:17 - pre 112 meseci
Zdravo svima

Zeleo bih da studiram u Nemackoj, ali za moj smer je potrebno znati nivo C1 nemackog, u okviru mog fakulteta postoji kurs od a1-c1 koji traje od oktobra do juna, s' obzirom da imam polozen A2, jer sam Nemacki ucio malo u Srbiji i nakon toga sam dosao u Nemacku kod svog tate (kao turista), gde sam isao na kurs i zavrsio a2, ostao sam dva meseca, i sada sam se vratio, prikljucujem se kursu od Februara, medjutim pojavio se problem, mislio sam da cu moci odavde da zavrsim vizu ali moram da se vratim u Srbiju, problem je sto ne znam koliko ce vremena biti potrebno da dobijem vizu, i sta mi sve treba, imam 3 nedelje da resim to, ako ne dobijem vizu do polovine februara, necu stici da zavrsim sve, a ako ne polozim c1 do jula, necu moci da se upisem na fakultet, i moracu da pauziram godinu. Zanima me da li je neko imao slicna desavanja kao i ja, i da li moze da mi pomogne malo oko te vize, sta sve treba, koliko vremena je potrebno da se dobije, i da li je moguce da ja sve to zavrsim u roku.

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1187242 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.