Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dobijanje nemacke boravisne vize

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186826 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize07.12.2014. u 22:27 - pre 114 meseci
Ako je Osterode am Harz onda je to 10 km od mene. I znam za jedan (mislim da ih vise i nema) restoran balkanske kuhinje. Imate pp od mene.
 
Odgovor na temu

AMMMeRRR
Inzinjer mas.
Mountain
Sarajevo

Član broj: 326394
Poruke: 3
92.36.215.*



Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize08.12.2014. u 07:43 - pre 114 meseci
Citat:
Burgos:

Mislim da je ključ u reči Zusage (iako mi je nemački još uvek rđav :-) ).





Dobro obzirom da smo iz istog sosa, ako si ti dobio eu blau kart, onda bi i ja trebao. Dobio sam zustimmung od ZAV, sad via ambasada..ako imam zustimmung od ZAV, onda vise nema sta da se odlucuje u njem ili ambasadi, sto se tice barem ulazne vize, je li tako?

Hvala Burgos za sve odgovore ;)
 
Odgovor na temu

highliter
S.E

Član broj: 322339
Poruke: 10
*.hiscout.com.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2014. u 07:26 - pre 114 meseci
Da li neko zna sta mi je od papira potrebno za prebacivanje auta na nemacke tablice?
I u kojoj instituciji to moze da se uradi?
Gde god da sam pitao u okolini, gledaju me belo zbog tablica koje nisu EU..
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2014. u 08:56 - pre 114 meseci
Citat:
highliter:
Da li neko zna sta mi je od papira potrebno za prebacivanje auta na nemacke tablice?
I u kojoj instituciji to moze da se uradi?
Gde god da sam pitao u okolini, gledaju me belo zbog tablica koje nisu EU..


Potrazi na internetu podatke (adresu i telefon) Kfz-Zulassungsstelle kojoj pripada tvoj grad, i otidji do njih (za strance je po mom misljenju najbolje da sve stvari obavljaju direktno cime ce se izbeci eventuane jezicke nesuglasice) ili im se javi telefonom. Mozda i na internet prezentaciji nadjes potrebne stvari. Ako ti oni ne mogu pomoci, onda niko u Nemackoj ti ne moze pomoci. :-)
P.S. Na tvom mestu bih prodao kola u Srbiji a ovde kupio druga. ;-)
 
Odgovor na temu

highliter
S.E

Član broj: 322339
Poruke: 10
*.hiscout.com.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2014. u 12:03 - pre 114 meseci
Hvala na odgovoru.
Bio sam kod njih i oni nemaju precizan odgovor na moje pitanje, preusmerili su me dalje..
Ne bih da prodajem auto, taman sam ga sredio :)
Ali, sad mi je palo na pamet, da li ja mogu da kupim i registrujem auto ovde, iako nemam Nemacku vozacku dozvolu?
 
Odgovor na temu

uerceg
Software Developer
Berlin, Germany

Član broj: 267296
Poruke: 203
62.206.211.*



+36 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2014. u 12:08 - pre 114 meseci
Da kupiš, svakako. Da registruješ, mislim da ne možeš. Neka me neko ispravi ako grešim.
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.uni-regensburg.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2014. u 12:16 - pre 114 meseci
Mozes i da kupis i da registrujes, mi smo to uradili. Ali ne mozes dugo da vozis (do isteka tih 6 meseci). A racunaj da ti za polaganje ode minimum 2 meseca (od trenutka kada predas papire dok dobijes njihovu dozvolu).
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 883



+800 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2014. u 12:24 - pre 114 meseci
Citat:
highliter:Ali, sad mi je palo na pamet, da li ja mogu da kupim i registrujem auto ovde, iako nemam Nemacku vozacku dozvolu?

znam licno coveka u DE koji ima registrovan auto na svoje ime a nema, ne nemacku, nego NIKAKVU vozacku dozvolu! :)

posto planiras da kupujes auto ili da registrujes svoj u DE, prevodjenje dozvole te ceka pre ili kasnije. moj savet je da krene sto pre u tu pricu jer traje poprilicno. dok nadjes auto-skolu i prikupis sve sto ti treba od dokumenate treba ti nedelja/dve, pa se onda ceka na glupavi TÜV (u mom slucaju skoro 4 mesca), treba u medjuvremenu i izuciti onih 1000 pitanja, pa posle se uklopiti u termine za casove voznje ako radis (a verujem da da), pa termine polaganja itd. mózda je to neko uspeo sve da zavrsi za mesec/dva, ali deluje mi da tesko moze da traje toliko.
 
Odgovor na temu

highliter
S.E

Član broj: 322339
Poruke: 10
*.hiscout.com.



+1 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2014. u 12:26 - pre 114 meseci
Hm, interesantno..
To mi je i logicno. Da je nezavisan vlasnik auta od vozaca.
Znaci ja mogu da kupim auto, registrujem ga i vozim.. dok ne resim da polozim..
 
Odgovor na temu

Ana34

Član broj: 310172
Poruke: 40
*.uni-regensburg.de.



+3 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2014. u 12:38 - pre 114 meseci
Mislim da niste u pravu. Nama je trebala dozvola kada smo registrovali auto. I moraju da se prijave svi koji ce auto voziti i onaj na koga glasi registracija mora da pokaze dozvolu (bar je tako bilo kod nas). Tako da ako vozite auto za koji niste prijavljeni da cete ga voziti mozete napraviti probleme i sebi i onom na koga registracija glasi.
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2014. u 12:47 - pre 114 meseci
Ako imas poslodavca i vec potpisan ugovor o radu,da li možeš rešiti papire u mestu gde ceš raditi(tamo pribaviti radnu i boravišnu dozvolu) ili moras preko ambasade u Beogradu????????
 
Odgovor na temu

Harz
Wiss. Mitarb., TU Clausthal
Deutschland

Član broj: 195909
Poruke: 121
*.adsl.alicedsl.de.



+23 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize09.12.2014. u 13:52 - pre 114 meseci
Citat:
highliter:
Hvala na odgovoru.
Bio sam kod njih i oni nemaju precizan odgovor na moje pitanje, preusmerili su me dalje..
Ne bih da prodajem auto, taman sam ga sredio :)
Ali, sad mi je palo na pamet, da li ja mogu da kupim i registrujem auto ovde, iako nemam Nemacku vozacku dozvolu?


Mozes da kupis i mozes sa srpskom dozvolom da vozis 6 meseci, koliko se priznaje nasa dozvola od dana kada se prijavis u Bürgerbüro. Nakon toga tvoja dozvola vise ne vazi i ako budes zatecen za volanom nakon tog datuma smatrace da upravljas vozilom bez vozacke dozvole, uz sve konsekvence koje nosi voznja bez vozacke u Nemackoj. A sto se tice ostalih stvari, mrzi me da kucam. Poslacu ti pp sa mojim kontaktima, pa kao zelis mozemo da popricamo o svemu.
 
Odgovor na temu

gpantic-jug
Programer
Nemacka
Ludwigshafen

Član broj: 326660
Poruke: 21
217.151.145.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.12.2014. u 14:40 - pre 114 meseci
Citat:
Da li neko zna sta mi je od papira potrebno za prebacivanje auta na nemacke tablice?
I u kojoj instituciji to moze da se uradi?
Gde god da sam pitao u okolini, gledaju me belo zbog tablica koje nisu EU..

Naravno da te gledaju belo. Ti si prvi čovek koji to pokušava da uradi.
Zdravo, koliko ja znam to je čist mazohizam, jer moraš da uvoziš, a to znači i cariniš sopstveni automobil. Imajući u vidu da su automobili u Nemačkoj generalno već u startu jeftiniji oko 20% nego u Srbiji, više će ti se isplatiti da svoj auto prodaš u Srbiji i kupiš drugi u Nemačkoj. I to samo finansijski gledano, da ne spominjemo koliko ćeš vremena i živaca da izgubiš.
 
Odgovor na temu

gpantic-jug
Programer
Nemacka
Ludwigshafen

Član broj: 326660
Poruke: 21
217.151.145.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.12.2014. u 14:43 - pre 114 meseci
Citat:
Ako imas poslodavca i vec potpisan ugovor o radu,da li možeš rešiti papire u mestu gde ceš raditi(tamo pribaviti radnu i boravišnu dozvolu) ili moras preko ambasade u Beogradu????????

Ne. Moraš prvo regulisati vizu, pa tek onda doći. Naravno, možeš turistički u Nemačku u međuvremenu.
 
Odgovor na temu

gpantic-jug
Programer
Nemacka
Ludwigshafen

Član broj: 326660
Poruke: 21
217.151.145.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.12.2014. u 14:45 - pre 114 meseci
Citat:
Znaci ja mogu da kupim auto, registrujem ga i vozim.. dok ne resim da polozim..

Da, teoretski. Ali praktično je osiguranje sa srpskom dozvolom puno skuplje nego sa nemačkom.
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.12.2014. u 14:55 - pre 114 meseci
Citat:
gpantic-jug:
Citat:
Ako imas poslodavca i vec potpisan ugovor o radu,da li možeš rešiti papire u mestu gde ceš raditi(tamo pribaviti radnu i boravišnu dozvolu) ili moras preko ambasade u Beogradu????????

Ne. Moraš prvo regulisati vizu, pa tek onda doći. Naravno, možeš turistički u Nemačku u međuvremenu.


Nama je agencija u Nemačkoj(koju je klinika unajmila)i klinika tvrdila da nije problem za posao i ako si iz Srbije,kao uz ugovor o poslu moraš dobiti vizu,medjutim ZAW ne da dozvolu zato sto zanimanje nije na deficarnoj listi.
A pri tom toj klinici se niko nije javio(ili se javio neko ko nije dovoljno strucan) 6mes.
Da li neko zna da li klinika ima pravo da zatrazi nekog izvan EU ako se niko njima ne javi na oglas bez obzira sto zanimanje nije na deficitarnoj listi
 
Odgovor na temu

gpantic-jug
Programer
Nemacka
Ludwigshafen

Član broj: 326660
Poruke: 21
217.151.145.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.12.2014. u 14:59 - pre 114 meseci
Citat:
Sad gledao sam sta je potrebno za predavanje papira tamo, za eu plavu kartu, i trazi se Berufserlaubnis, koju izdaje inžinjerska (bau) komora u Berlinu


Gde si to gledao? Ja sam dipl. inženjer elektrotehnike, i mi niko nije tražio nikakvu potvrdu dodatnu potvrdu osim prevoda diplome.

Za svako zanimanje procedura može biti različita. Da bi neko dobio plavu kartu treba mu 1) da dolazi iz tzv. treće zemlje, 2) da ima nemačku visokoškolsku diplomu ili stranu diplomu koja je priznata kao ekvivalentna 3) da dovoljno zarađuje
E sad, kako se ispunjava drugi uslov, zavisi od struke do struke. Tako Elektroinženjeru priznaju diplomu ETF-a bez problema, a nekom drugom inženjeru traže da mu određena komora ili fakultet ili ministarstvo prizna tu diplomu. Ovo se razlikuje po zanimanjima, ali i po saveznim državama. U vodiču za plavu kartu, izaberete svoje zanimanje i svoj grad, i dobijete konkretan odgovor ili informaciju da se morate obratiti saveznom ministarstvu za prosvetu, ukoliko procedura nije precizirana.
 
Odgovor na temu

Nekons
Novi Sad

Član broj: 326398
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.12.2014. u 15:06 - pre 114 meseci
Ako sticem uslov za plavu kartu,da li mi je i onda potrebna viza ili je dobijam na osnovu plave karte?????
 
Odgovor na temu

gpantic-jug
Programer
Nemacka
Ludwigshafen

Član broj: 326660
Poruke: 21
217.151.145.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.12.2014. u 15:19 - pre 114 meseci
Citat:
uerceg:
Sve isto što i sada treba verovatno. Više se i ne sećam šta su mi tražili. Popunjeni formulari, slike, kopija diplome sa fakulteta, ugovor o radu sa poslodavcem i mislim još potvrda da nisam osuđivan. Bila je mogućnost da se donese još ukoliko imam kojekakve potvrde da sam eventualno bio na nekim kursevima koji kao doprinose mom obrazovanju i ako imam neke diplome da sam polagao nemački jezik. To sve i 60 evra i to je bilo to.

Ja ovu zovem "obična", ne znam kako se zaista zove. Aufenthaltstitel mi je pisalo i na jednoj i na drugoj, samo što na plavoj karti eksplicitno još piše da je to plava karta u pitanju. Ne znam da li se u ambasadi mora naglašavati da želiš plavu kartu, to ne znam. I jedna i druga ti dozvoljavaju da radiš i živiš u Nemačkoj, nema sa te strane nikakvih problema. Jedino što ti plava karta nosi neke dodatne pogodnosti poput toga da se za neograničen boravak u Nemačkoj možeš prijaviti nakon 21 meseca ukoliko imaš položen B1 nivo jezika i ne znam šta još sve ne. Recimo, zahvaljujući tome što sam imao plavu kartu u momentu kada je moja supruga dobila vizu za spajanje porodice, ona je automatski dobila dozvolu za rad, ne samo boravak. U Uredu za strance ovde su meni rekli da ne bi dobila automatski dozvolu da rad da sam u tom momentu imao ovu "običnu".

Pretpostavljam da ćeš vizu dobiti u svakom slučaju, ako ti nije bitno, super. Ako ti daju neplavu kartu, svejedno jednog dana kada budeš imao uslov za nju, možeš u Nemačkoj da se prebaciš na nju.


Ova, koju ti zoveš obična, odnosi se na stara izuzeća iz zabrane zapošljavanja stranaca za viokokvalifikovane zaposlene i zaposlene u deficitarnim zanimanjima.
Elem, ja sam imao takvu kada sam došao. Tada još nije postojala plava karta. Kada je zakon promenjen, prilikom uvođenja plave karte, sve olakšice koje su uvedene automatski su date i nama bez plave karte.
Tako je i moja supruga dobila pravo da radi, i tako smo i mi posle 21 meseca dobili pravo na neograničeni boravak.
Jedina razlika koja zaista postoji je ukoliko želiš da se nakon određenog vremena preseliš u neku drugu zemlju u kojoj važi plava karta. U tom slučaju ipak vodi računa da ti u prvih 24 meseca treba odobrenje ministarstva za rad u zemlji u kojoj hoćeš da radiš. Ako si već radio npr 24 meseca u Nemačkoj i hoćeš u Italiju, ne treba ti ničije odobrenje.
 
Odgovor na temu

gpantic-jug
Programer
Nemacka
Ludwigshafen

Član broj: 326660
Poruke: 21
217.151.145.*



+5 Profil

icon Re: Dobijanje nemacke boravisne vize11.12.2014. u 15:22 - pre 114 meseci
Citat:
Nekons:
Ako sticem uslov za plavu kartu,da li mi je i onda potrebna viza ili je dobijam na osnovu plave karte?????

Kada dobiješ plavu kartu, u ambasadi će ti dati i ulaznu vizu. Kada dođeš u Nemačku, registrovaćeš se u lokalnoj kancelariji za strance i tamo će ti izdati dozvolu boravka.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Dobijanje nemacke boravisne vize

Strane: << < .. 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1186826 | Odgovora: 3980 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.